לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-12-2013, 23:17
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "15.12.2013 - רס"ר שלומי כהן נהרג בגבול הצפון מירי מתוך שטח לבנון"

החייל נורה באזור ראש הנקרה, ככל הנראה בידי חייל בצבא לבנון. הודעה נמסרה למשפחתו. צה"ל לא הגיב באופן מיידי לירי

• עמוס הראל, גילי כהן, אלי אשכנזי, ג'קי חורי
  • פורסם לראשונה: 15.12.2013
  • 23:59
  • עודכן ב: 16.12.2013
  • 00:15
חייל צה"ל נהרג אמש (ראשון) בראש הנקרה, כתוצאה מירי מתוך שטח לבנון. הודעה נמסרה למשפחתו. ככל הנראה, היורה הוא חייל בצבא לבנון. ישראל העבירה מחאה חריפה לממשלת לבנון ולאו"ם, אולם ספק אם התקרית תוביל להסלמה נרחבת בינה לבין לבנון.

הירי‏ אירע‏ סמוך לשעה 20:30, אל‏ מכונית שנסעה על כביש המערכת הקרוב‏ לגבול לבנון, כמה‏ עשרות‏ מטרים‏ ממזרח למוצב צה"ל בראש הנקרה‏. אל המכונית נורו שש או שבע יריות מנשק קל, כנראה מטווח קרוב יחסית. תצפיות של צה"ל הבחינו בהתגודדות של כמה אנשים חמושים מן הצד הלבנוני של הגבול. ההערכה היא שמדובר בחיילים מצבא לבנון ולא בפעילים של ארגון חיזבאללה. צה"ל לא הגיב באופן מיידי לירי.

http://www.haaretz.co.il/news/polit...ign=mivzakimnet

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2013, 17:24
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לצערי אתה לא צודק, הייתי יותר..."

זה לא עיניין של איפוק והומניות, אלא של הפעלה נכונה וחכמה של הכוח. תגובה אקראית מהבטן לא בהכרח תועיל ואפילו תזיק כי תציג את ישראל כבריון טיפש.ואף תגרור תגובה.
למשל בירי הגראדים האחרון על הצפון ישראל הגיבה בתקיפת מתקן של החזית העממית למרות שהיורים היו אנשי גיהאד עולמי. אתה חושב שהם הורתעו מזה שתקפנו אירגון אחר?
דוגמא אחרת היא אחרי הפיגוע באוטובוס ליד אילת לפני שנתיים ישראל האשימה בתחילה את ועדות ההתנגדות העממית באחריות, תקפה בעזה והחל סיבוב לחימה שבו נהרג אזרח ישראלי מפגיעת גראד. רק לאחר שהסתיים התחקיר כעבור כמה שבועות הסתבר שהפיגוע בוצע בכלל על ידי בדואים מסיני.

במקרה שלפנינו אם החייל הופעל למשל על ידי חיזבאללה פגיעה בצבא לבנון לא ממש תרתיע אותו. מה שכן ירתיע אותו יהיה אם עוד כמה שבועות המשלח של אוטו חייל ימות מפיצוץ מיסתורי במכונית שלו.
נראה לי שרוב הדרישות לתגובה מיועדות יותר להשפיע על הציבור הישראלי מאשר על גורמים חיצוניים.

הערה לאלו שהגיבו מעלי: חורה לי פה השימוש במונח דם יהודי כי משתמע ממנו שאם החייל ההרוג היה למשל דרוזי זה לא היה כל כך נורא.
ישן 17-12-2013, 12:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה הסיבה למלחמה שאתה כל כך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
מה הסיבה למלחמה שאתה כל כך ממהר לצאת אליה?

סיבה פשוטה:

מלחמה של ישראל נגד חיזבאללה זה רק שאלה של זמן, זה ידוע לשני הצדדים שאנחנו נערוך עימות חוזר בעתיד.

צה"ל מתאמן בקביעות לתרכיש הזה, וכנ"ל ארגון החיזבאללה.

כיום החיזבאללה מפנה לוגיסטיקה, אלפי לוחמים, מימון רב בחזית הסורית - לחיזבאללה יהיה מאוד קשה להילחם ב2 חזיתות במקביל, ולכן צריך לנצל את המצב הנוכחי, לפני שהמרד בסוריה נגמר (ולצערנו הוא הולך לכיוון הזה), ולהביס את החיזבאללה אחת ולתמיד.

צריך לתת לארגון הזה מכה כל כך אנושה, שייקח לו שנים להשתקם וגם אז הוא יהיה כל כך בשוק שהוא לא יחשוב על לחימה נגד ישראל ב20 השנה הקרובות.

במצב הנוכחי, כאשר ישראל לא עושה כלום.

החיזבאללה מסייע לאסד ואיראן בחופשיות מלאה, ואחרי שהם יסיימו את העבודה בסוריה, הם יתרכזו (שוב) בישראל.

רק שאז ניאלץ להילחם נגד ארגון חיזבאללה חזק (ומחושל) הרבה יותר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 16-12-2013, 08:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "15.12.2013 - רס"ר שלומי כהן נהרג בגבול הצפון מירי מתוך שטח לבנון"

רב סמל ראשון שלומי כהן בן 31 מעפולה נהרג אמש (15.12) בסמוך לראש הנקרה, על גבול לבנון.
רס"ר כהן יובא למנוחות הערב בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בחיפה.

כהן נפגע בעת שנסע ברכבו, בשטח ישראל (הכביש המקביל לכביש המערכת מדרום) סמוך למוצב צה"ל.
עפ"י מספר דיווחים לאחר הפגיעה הדרדר הרכב כמה עשרות מטרים.
בשעה 20:40~ אותר הרכב, נעשו נסיונות החיאה ואחריהם פונה כהן לטיפול בבית החולים בנהריה שם נקבע מותו.

בשעה 22:30 ד"ר מסעוד ברהום מנהל ביה"ח בנהריה מסר לעיתונאים: "לפני שעה קלה הוא אלינו איש ביטחון ללא הכרה בהחייאה על ידי אמבולנס צבאי. בפלג גופו העליון היו מספר חדירות קטנות אני לא יכול לומר בוודאות אם זה רסיסים או ירי. נעשו ניסיונות החיאה אך לצערנו נקבע מותו."

עפ"י דובר צה"ל הירי בוצע, ככל הנראה, ע"י חייל צבא לבנון (צל"ב).

צה"ל ירה ממקלע אל מוצב צל"ב, זוהתה פגיעה בדמות.
עפ"י כלי התקשורת בלבנון הירי בוצע ע"י חיזבאללה.

ישן 16-12-2013, 20:37
צלמית המשתמש של dsho
  dsho dsho אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.07.09
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי dsho שמתחילה ב "[font=Arial]אני רק שאלה:..."

תשובה לעצמי מוואלה! חדשות
ציטוט:
האלוף ביקש: "קסדות על הראש לכולם"
כדי להמחיש שהוראה של גולן הייתה מפורשת וידועה, סיפר היום קצין בפיקוד צפון בשיחה עם וואלה! חדשות כי במהלך ביקור של אלוף הפיקוד לפני כעשרה חודשים במוצב ראש הנקרה (המוצב בו שירת כהן) במסגרת ניסיון לפתור בעיה לוגיסטית בתוך המוצב, הוא התבקש על ידי הגורמים בשטח לנוע רגלית במרחק של עשרות מטרים ספורים מגבול המוצב כדי לתצפת על נקודה מסוימת בסמוך לגבול.

"האלוף העיר לכוחות בשטח על כך שהתכוונו לנוע לנקודה ללא קסדה, שכפ"ץ ומיגון וחידד את הנוהל בפני הקצינים הבכירים" סיפר הקצין שהתייחס לאירוע הקטלני אתמול ואמר כי "מדובר באירוע חמור שצריך לבחון אותו עד תום, מרמת החייל הזוטר ועד הפיקוד הבכיר, ולבדוק מה נעשה על מנת למנוע את התוצאה הטרגית". הקצין גם צייר תסריט שזכור היטב מקיץ 2006 בו נחטפו אהוד גולדווסר ואלדד רגב וציין: "אנחנו לא רוצים לחשוב מה היה קורה אם חוליית מחבלים הייתה מחליטה לחטוף את החייל ולא כמו במקרה הנוכחי להסתפק בירי נקודתי".

http://news.walla.co.il/mahadura/?w=//2703735
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:03

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר