לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-12-2013, 14:21
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "א. תיראה ממה ניצלת :) ב...."

א'. אני לא חושב שמסע של 20 ק"מ + 10 ק"מ חתירה יפיל אותי, בטח בכושר שהייתי בצבא...

ב'. אין לי מושג אם ככה, המפגשים היחידים בינינו לסטי"לים היו במרדפי זריקות ביצים\ אימונים... לא יודע מי זו האח"י עצמאות ולא קופץ לי לראש מה שמיוחד בה.

אני תמהה לגבי השינויים בטירונות שלהם.
"גורם צבאי: האויב משתנה, והמשימות מורכבות יותר"?
האויב יכול להשתנות עד מחר, יכולים לקרוא לו עבאד, מוחמד או יוסי - הגזרה היא ימית ולמיטב זיכרוני, חוץ מישו, אף אחד לא הלך על המים ככה שאיזה תרגילי פרט ואיזה חוליה?
עם מבצעי ההסתערות שאעשה בין הגלים?
מסכים שנוכח העבודה יש הכשרות שנראות לי חסרות כרגע במסלול הלוחם הימי אבל הכשרה מלאה של לוחם חי"ר היא לא אחת מהן.
"מטווחים מתקדמים"? פרט ל M16 אין שום קשר בין המטווחים בצה"ל למטווחים בחיל הים... איפה עוד בצה"ל יש תותח 20, קרגו, טייפון..? ובתנאי ים?
דווקא על המערכות האלה הלוחמים מוכשרים ונבחנים בספינה עצמה ע"י הסגן, המפקד ולעיתים גם המס"ר. (הטייפון הוא בכלל קורס של שבוע בבה"ד).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-12-2013, 15:10
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "באמת שגם אני לא רואה דרישה..."

רבותי המלומדים ועתירי הניסיון, הרשו לי להציע לכם להפסיק לחפש תשובות בעבר הניפלא של חיל הים ולהתמקד יותר בעתיד.
התשובות מוזכרות בכתבה, אומר אל"מ סמי צמח שזה הלוחם החדש בחיה"י, יהיו לו יותר תפקידים, הוא יהיה יותר מיומן - הוא קרא לזה שילוביות.
לאן זה לוקח אותי? לדרישות של חיה"י מהקורבטות החדשות, אותם דברים - יותר תפקידים, יותר מערכות והכל משולב.
למה כל זה? כי קשת המשימות והאיומים גם גדלה וגם השתנתה, החיל מתאים את עצמו.
לא חושב שהכוונה שחיילי 2014 ידעו לירות מדופן הספינה על מטרה ימית טוב יותר מחיילי 2004 או 1994, 1984, 1974 וכו', אלא ממש עוד תפקידים ועוד יכולות.

דוגמה: הסטי"ל החדש S-72 בנוי להורדת כוח סער אמפיבי (לא רק סירות זודיאק אלא אמצעים ייעודיים יותר), תארו לכם מצב שספינה X יוצאת לפטרול שגרתי לאזור מתקני הגז בקשת רחבה קרוב לחוף אויב, אין עליה כוח של ש.13 כי לא היתה ידיעה שתגרום לכוח כזה להיות.
לפתע מתגלה מה שניראה כאיום טרור המתכנן לצאת לפיגוע, מפקד הספינה מקבל הוראה לברר את העניין ולראות אם צריך פעולה שתצדיק כוחות נוספים.
לרשותו מסוק, כטב"מים וכוח האש של הספינה הכולל טילי גיל ותותח 76, אבל יש לו גם כוח חי"ר הבנוי מאנשי הצוות שלו בחיפוי כוח האש של הספינה.
אם ירצה יוכל להשתמש גם בהם - זה לא היה לו בעבר!

אגב, הורדת כוח סער אמפיבי זו אחת הדרישות מהקורבטות העתידיות שחיה"י ירכוש וזה לא משנה לצורך העניין איזה וממי.

איור של ה S-72 אשר ניתן לראות בו את הפתח להורדת כוח הסער (הפתח באזור הנגר המסוק)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-12-2013 בשעה 15:30.
ישן 31-12-2013, 16:12

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "רבותי המלומדים ועתירי..."

Fang - העלית לי חיוך, רק עכשיו שכתבת, שמתי לב. סמי צמח (מזל טוב על האל"מ) היה המפל"ג שלי בחלק מהתקופה. כנראה שאם הוא אומר, הוא מתכוון לכך.
אבל, עם כל הכבוד לדבריו, שילוביות זה שם נחמד ויפה שיש עתיד וחזון אבל זה באמת לא נראה אפשרי\ הגיוני.
נכון, קשת האיומים גדולה ומשתנה.
ראשית, צוות ים לעולם לא יהיה שווה לצוות חי"ר. גם אם תעשה להם טירונות 07, ברגע שאתה שנתיים מבלה רצוף בים עם 300-400+ שעות ים בחודש, כל מה שאתה זוכר מהקרקע, נשכח ונשמט.
הגוף, רגיל אחרת. אנחנו מתאמנים שונה, מתפקדים שונה ואפילו הירי הכי בסיסי אצלנו הוא שונה.
מספיקה לך הפלגה של 3-4 ימים בתנאים של קצת גלים ותראה איך ברגע שאתה יורד מהכלי שייט לקרקע, אתה הולך בנידנודים עדינים כי הגוף רגיל לשיווי משקל ותנודה גלית.
כמובן שזה יהיה אפשרי אם תתרגל את הצוות באופן שוטף ותאמן אותם, אבל בתנאים ובשעות ים של חיל הים כיום, זה בלתי אפשרי. לצוות אין זמן לאימונים שוטפים גם בחי"ר. זה יצריך ויתור על דברים אחרים (ועל שעות ים).
וגם אז, אני בספק אם שתי היכולות - לתפקד גם כלוחם ימי וגם כלוחם חי"ר ברמה מקצועית תספיק.
לא פעם הפליגו עלינו חברה מיחידות (קרקע) מיוחדות, מתחילים שיחות אגו וכו' ובסופו של דבר, גם אותו מטכ"ליסט שקרע את הטוסיק שנים באימונים, שופך את קיבתו בגלים ותיפקודו נפגע בצורה משמעותית.
אתה לא חייב ש. 13. יכולים גם להפליג עלייך חבר'ה מגולני, טייסים או כל יחידה אחרת. אבל גם להציב אותם ביום יום על כלי שייט יהיה מיותר.

לגבי התרחיש שהבאת, התגלה מה שנראה איום טרור... נגיד, מאיפה? סוריה? לבנון? עזה?
ונראה לך שבשביל בירור במה מדובר יורידו כוח רגלי מהסטי"לים שהתמקצעותו לא בשמיים?
ההיתקלות הכי קטנה והביקורות והשטיפות ירוצו בתקשורת ובקרב גורמים בכירים בצבא. כי מין הסתם, לוחמי ים לא יהיו מקצועיים כמו לוחמי חי"ר בלחימה קרקעית, לעולם.
ובנוסף, עם כל מה שציינת, כטב"מים, כלי גנ"ק משוכללים וסביר להניח שיתכללו עם הסטי"ל החדש, יורידו לאמצע שטח עוין צוות של כמה, 5,8,10 חבר'ה? שפעם בחצי שנה (במקרה הטוב) יוצא להם לחדור קרקעית?
בטח עם המגמה בשנים האחרונות לשמור על גבולות שקטים והדבר האחרון שהחבר'ה בחיל הים עושים זה ליצור מגע בטח ובטח כזה שמוביל לאיום\ קירבה.

סורי, מהכרותי עם התחום, לא נראה לי תרחיש פרקטי\ הגיוני\ יעיל.

ישן 31-12-2013, 19:55
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "Fang - העלית לי חיוך, רק..."

לאן לקחת את הדברים?
לא אני ובודאי לא חיל הים מתכוונים שצוות ים ישתווה לצוות חי"ר, הם יוסמכו 03 ולא 07 וברור שישתמשו בזה מעט מאד אם בכלל, אז בוא נישאר בפרופורציות.
הכוונה היא שהם ימשיכו להיות צוות ים עם יכולות חי"ר מסויימות, כמו שיש לשיריונאים.

הטיעון הזה שגם סופרמנים של יבשה הופכים להיות חסרי יכולת ברגע שעולים על ספינות (בגלל הבחילות וההקאות) הוא לא רציני, זה קורה כבר מאות שנים וראה פלא כולם מתפקדים גם בים וגם ביבשה כולל לוחמי המארינס.

300-400 שעות ים בחודש? על איזה פלנטה בדיוק?
(אולי התכוונת שזה כולל את שעות המגורים בסטי"ל במעגן)

לא צריך להיטפל לתרחיש הקיצוני הזה, הוא נועד להראות שכעת יש למפקד אפשרות שפעם לא היתה לו, יכולים להיות עוד תרחישים...

בכלל, לפי התגובות פה כולם בחיה"י חבורת הוזים שמחפשים שואו ומחיאות כפיים.
לא חשוב שהמשימות גדלו, האיומים גדלו, כמות ותיחכום כלי השייט בתהליך גדילה ואותו דבר כ"א.
מה עם קצת קרדיט לפיקוד החיל שהם יודעים מה הם עושים?

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-12-2013 בשעה 20:02.
ישן 31-12-2013, 20:25
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אכן המשימות גדלו, האיומים..."

אכן המשימות גדלו, האיומים גדלו, כמות ותיחכום כלי השייט בתהליך גדילה ואותו דבר כ"א. אבל איך זה רלוונטי להכשרת חי"ר עבור הלוחמים?
בחיה"י חושבים שכן, אתה יודע לסתור את זה?

כן, כתבתי קודם שהכרת לש"ב או לוט"ר (היה גם שדו"ב, לא?) יכולה להיות רלוונטית אם מדובר על השתלטות על כלי שיט או טיהור אסדה. זה משהו שבאמת מתאים לשינוי במשימות החיל.
לש"ב זו יכולת הנרכשת במהלך האימון המתקדם של טירוני חטיבות החי"ר, האימון שמקנה להם רובאי 07.
לא לזה הכוונה.

לוט"ר זה רק ליח' לוט"ר!

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 31-12-2013 בשעה 20:34.
ישן 31-12-2013, 20:58
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לא, אני מבקש לדעת מה הסיבה..."

לא, אני מבקש לדעת מה הסיבה לכך. לא היה לי ברור מהכתבה אז אני שואל פה. אשמח לקבל תשובה, גם תיאורטית שגולש פה חשב עליה- איך זה יהיה רלוונטי
כתבה מאד שטחית ורב בה הנסתר על הגלוי, לחיה"י הפתרונים

כן, לש"ב נלמד תוך כדי הסמכת רובאי 07. אבל מי אמר שאי אפשר ללמוד את זה מבלי לבצע את שאר ההסמכות שמבצע חי"רניק? בטירונות 07 גם יש שבוע נגמ"שים בביסל"ח. מישהו חושב שהם צריכים את זה?
לא חושב שאפשר לדלג על רובאי 05 בשביל להגיע ללש"ב, יהיה לחייל חוסר בהמון דברים ובעיקר בהרבה אימון.
חוצמזה, אין דינה של ספינה אשר המבנה שלה כולל טילים ועוד הרבה אלמנטים הרגישים לירי כדינו של בית.
לש"ב בתוך ספינה זה אירוע רגיש ומורכב יותר...

אתה זה שהעלה תרחיש של אירוע טרור על אסדת קידוח.
זה לא התרחיש שהעליתי, תקרא שוב

למשל השתלטות על המתקן ולקיחת העובדים כבני ערובה. מה שכן יעזור ללוחמי הספינה להשתלט על האירוע זה אימון לוט"ר.
אגב, לוט"ר יש גם בפלס"רים, וביחידות כמו אגוז.
ומה שמשותף לכולם זה הכשרת חי"ר ארוכה ומורכבת, לא טירונות 03 של שניים-שלושה חודשים

ישן 31-12-2013, 21:05
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[indent][b]לא, אני מבקש לדעת..."

לש"ב בספינה הוא רגיש יותר? אדרבא ואדרבא, זה רק אומר שהם אלו שיתאימו ביותר להסמכה כזאת. וזה בטח יועיל להם יותר.

תראה מה מצאתי בגיגול קל-

http://dc.fresh.co.il/Army/1819.html#8

אכן, כתבת משהו דומה-

דוגמה: הסטי"ל החדש S-72 בנוי להורדת כוח סער אמפיבי (לא רק סירות זודיאק אלא אמצעים ייעודיים יותר), תארו לכם מצב שספינה X יוצאת לפטרול שגרתי לאזור מתקני הגז בקשת רחבה קרוב לחוף אויב, אין עליה כוח של ש.13 כי לא היתה ידיעה שתגרום לכוח כזה להיות.
לפתע מתגלה מה שניראה כאיום טרור המתכנן לצאת לפיגוע, מפקד הספינה מקבל הוראה לברר את העניין ולראות אם צריך פעולה שתצדיק כוחות נוספים.
לרשותו מסוק, כטב"מים וכוח האש של הספינה הכולל טילי גיל ותותח 76, אבל יש לו גם כוח חי"ר הבנוי מאנשי הצוות שלו בחיפוי כוח האש של הספינה.
אם ירצה יוכל להשתמש גם בהם - זה לא היה לו בעבר!

לא נשמע לי ממש סותר.
ישן 02-01-2014, 11:45
  לוגיין לוגיין מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 09.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "לש"ב בספינה הוא רגיש יותר?..."

האמריקאים באמת מתאמנים בלחימה בספינה במתאר מאוד ספציפי כחלק מההכשרה של הכיתת כוננות, הם גם מרכיבים "כוחות השתלטות" מצוות הספינה ללחימה בפיראטים. אבל זה אמריקאים, עם מלחים בשרות מקצועי ארוך, כסף להשקעה וגיוון משימות, ועדיין התוצעות יהיו פחות יעילות מיחידה יעודית.
לחה"י כבר יש יחידות שמתעסקות עם זה ובתרחיש שלך עדיף לקחת צוות בידוקים/ צוללים של "סנפיר" על הספינה דרך קבע ולסגור כך הרבה מאוד פינות.

לשינוי ההכשרה יש יתרונות- הקשחה מנטלית טובה יותר במהלך הקורס, הקניית תרבות נשק טובה יותר וההסמכה לרובאי 03 למילואים. אבל טיהורים של אסדות או השתלטות על ספינות עדיף שיעשו יחידות שהכישורים שלהם בלוחמת פרט מאפשרים את זה.
ישן 02-01-2014, 22:25

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "גם אתה וגם ביטיס כתבתם על..."

הפרסום של ה"חיר"ניק הימי" ימשוך יותר מלש"בים לסד"כ (ההתדנבותי) הגדל של חה"י, והקשחה מנטלית והגברה של הקושי במהלך הקורס יכולה להקטין את הנשר של הלוחמים שמגיעים לספינות ומקבלים "כאפה" חזקה אחרי קורס קצר וקליל.
הזירה משתנה, האיומים גוברים ואזורי פעולה חדשים נפתחים. במקביל הדרישות גדלות והלוחמים (לפחות בתחום הבט"ש שאני מכיר) נדרשים ליותר ויותר מקצועיות, ידע טכני, עצמאות תפעולית ושיקול דעת לצד שחיקה גוברת ועודף משימות. הקשר לתכני חי"ר הוא אינו ישיר, אלה כמו שהסברתי, בעל אפקט עקיף. אישית אני חושב שהיו יכולים לתפור את הרחבת האימונים טוב יותר, אבל לא רואה בזה יותר מדי רע.
ישן 01-01-2014, 14:32

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "לאן לקחת את הדברים? לא אני..."

מה ז"א לאן לקחתי?
כתבת, איום טרור שמפקד הספינה מקבל הוראה לברר את העניין.
למה התכוונת?
מה שונה ב"בירור העניין" בין חי"רניק לפיראט מעבר לעבודה שחי"רניק יכול לרדת לחוף, לארוב, לתצפת ולהתבונן? הרי זו ההכשרה שלו, לא?
שימוש בכטב"מים או אמצעים אחרים יכול לעשות גם לוחם בח"י מבלי לעבור טירונות 03.

אתה יכול להגיד שהטיעון לא רציני. אבל הוא עובדתי.
אני לא יודע מה האופי של שירות לוחמי המארינס ובאיזה תנאים הם משרתים. אני מניח שיש להם הכשרה מסויימת ובנוסף, כלי השייט של חיל הים כמו פריגטות, משחתות ונומ"טים, הם עצומים.
זו השוואה לא נכונה. אם תיקח את אישתך לקרוז במיאמי והים בגלים של 3-4 מטר, לא תרגיש כלום, אם תעשה את זה על יאכטה קטנה, תקלל את הרגע שבו עזבת את החוף.
בסטי"ל אתה מרגיש את תנודות הים בצורות משמעותיות. בדבורה, פי כמה וכמה. סטי"ל שיגיע ל"מים ירוקים" (גלי חרטום שעוברים את גובה החרטום ושוטפים אותו) - כלי השייט האמריקנים הגדולים, לא יזוזו בכלל.
סופרמנים של יבשה, יהפכו להיות מאוד מוגבלים שיעלו על ספינה. מניסיון, מראיה ומעובדות ולא משנה אם זה בטמן או סופרמן. גם לוחם ים שמפליג חודשים, אחרי רגילה, לחזור לתנאי ים (במיוחד בחורף), ידרוש ממנו הסתגלות (רק שלו זה ייקח פחות זמן).

300-400 שעות ים בארץ ישראל. פלנטת כדור הארץ.
אני לא יודע מה המספרים כיום, בתקופתי, דובר על 320 +\- שעות ים חודש ממוצעות לדבורה, 150-200 שעות ים ממוצעות בחודש לסטי"ל. עם ההגנה על האשדות וכו', אני מניח שהשעות גדלו.
אגב, במלחמת לבנון שברנו שיא לכ"ש מסוג דבורה. 400 (או 440) שעות ים בחודש. 300 שעות ים, זה כולה 12 ימים. פחות מחצי חודש.

לא חושב שמדובר בתרחיש קיצוני, כך של ירידה מסוג שהיא על החוף. זה יהיה טבח על לוחמי הים.
אנחנו לא מאומנים לזה. אנחנו לא בכושר לזה.
אתה יכול לעשות להם גם מסע של 70 ק"מ, תרגילי פרט וחוליה ולדמות השיתלטות על איראן.
ברגע ששנתיים וקצת אח"כ כל מה שאתה עושה זה מפליג, עובר הסמכות ומטפל בנשקים ובציוד של הספינה. הכל ישכח. ואני בספק אם אפשר לוותר על חלק ממטלות הים (התובעניות נוכח מבצעיות הכלים בח"י) לטובת שמירה על כושר ואימוני חי"ר.
אם כבר, הקמת צוות יעודי למטרה זו (יכולות חי"ר מסויימות), נראה לי הרבה יותר "נכון" מלהכשיר פיראט לעשות מה שהוא לא.

ח"י הוא לא חבורת הוזים (טוב, יש חלק שכן, כמו בכל מקום) ואין קשר לשואו ומחיאות כפיים. אולי קצת יח"צ בשביל למשוך אנשים ולעלות את ח"י קצת בכותרות. אבל בצבא עשו טעויות, לקחו החלטות שגויות וסביר להניח שדברים אלו עוד יקרו. זה הטבע. לא צריך גם להתייחס לכל משפט שאל"מ אומר כקדוש.
ואני מלא הערכה וכבוד לאל"מ צמח והלוואי ועוד יצא לי להפליג איתו.

בנוסף, יש הבדל מהותי בין הראייה של חפ"ש לבין הראיה של קצין.
אנחנו עושים תפקידים שונים, אנחנו נשארים בים גם שהם עוברים לתפקיד הבא שלהם וסביר להניח שאם מדובר בקצין בכיר, הפעם האחרונה שהוא הפליג מבצעית על כ"ש כחלק משירותו, היתה לפני לא מעט שנים.

המשימות גדלו, היעדים גדלו, אבל לא למישור הזה. נכון, יש איום טרור, אסדות להגן עליהן וספינות לפשוט עליהן.
אני לא רוצה לדבר על נהלי חיל הים, מה קורה ואיך קורה בגלל מגבלות ב"ש. אבל טרור תמיד היה. פשיטה וסריקת ספינות תמיד הייתה ולא רק מהחבר'ה של ש. 13.
וכן, אני מאמין שיש לחדד ולהגביר את ההכשרות האלו כגון לש"ב הרבה מעבר למה שקורה היום.
אבל מסע של 30 ק"מ? תרגילי פרט וחוליה?
זה אומנם יהיה כיף לעשות את זה ואחלה לצלם את החבר'ה בפלאפון בהרגשה של טיול שנתי אבל מצטער, לא רואה שום קשר בין זה לבין תפקיד של לוחם ים.
זה לא השטח שלנו, לא התפקיד שלנו, לא הנשקים שלנו ולא הדרך בה אנחנו מתנהלים.

אני מקווה שבכתבה אומנם הקבילו את הטירונות שיעשו להם כטירונות 03 והשוו אותה לחי"ק, אבל כולי תקווה שבנו תוכנית ספציפית, מיועדת ורלוונטית ללוחמי הים.
כמו שכתב פה כבר אחד המשתמשים, מדריכת בה"ד מלמדת על מא"ג? אתה יכול גם להביא לי את רמבו שילמד אותי במטווח בבסיס חוף לירות במא"ג. בזבוז זמן מיותר, אין לזה שום קשר לירי בים.

ישן 31-12-2013, 19:32
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "ואיזה כיפה תרצה לכבוש באזור..."

אתה חושב שזוחלים על קוצים בגלל שאתה עלול לזחול על קוצים בקרב? יש מספר לא קטן של תירגולים (ובעיקר בצבאות זרים דווקא) שאין להם קישור ישיר לשימושיות שלהם בלחימה. הכשרת חי"ר 05 עוסקת בעיקר ביצירת לכידות יחידות וכשירות (וקשיחות) הפרט, ולא שום דבר מעבר לזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-12-2013, 21:26
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "כן, אם נתעלם מעונשי ה"לך תזחל..."

ממש לא. המטרה בזחילה בשטח קשה היא לבנות קשיחות פרט. מעבר לקושי המובנה בזחילה לאורך זמן, התעלמות מפציעה היא יכולת חשובה לפרט.
לענישה אין שום קשר לעניין - קאדרים מנוצלים לענישה, נכון? זו רק הזדמנות. למה מקדרים בקבוצה ולא יחידים? בניה של לחידות יחידתית. הבנה (לדוגמה) שאם לא עוזרים למי שסוחב את הפקלים, לא תעמוד בזמן. יש מי שמנצל את זה נכון ויש מי שלא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 31-12-2013, 18:26

נראה כמו בעיקר יח"צ למלש"בים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מינואר 2014 אימוני חי"ר ללוחמי ספינות חיה"י"

חה"י מגדיל את הסד"כ של הספינות (תודה Fang) ובגלל שהגיוס הוא התנדבותי דרך גיבוש הם מנסים להגביר את ה"סקס-אפיל" של החיל. האמת שאין הרבה שינוי בסיפור הזה ביחס למה שקורה כבר עכשיו:
1) גם היום ללוחמים יש נעליים קלות
2)גם היום דבורן יוצא עם נשק הביתה ומקבל בספינה מקוצר/מנוסר
3)הסמכת ה03 שלי בזמנו (קורס חובלים) כללה שיעור מא"ג כושל עם מ"כית של הבה"ד. שביחס להסמכת המא"גיסט בספינה היא בדיחה עצובה, ותרגיל פרט מצ'וקמק וחלקי.

יש מקום להכנסה תכני חי"ר- בעיקר בשימוש בנשק אישי, עקרונות קליעה, מקרים ותגובות ביציאה הביתה וכו'. בגלל שלדבורנים אין את התרבות התייחסות לנשק אישי כמו שיש לחי"רניקים. תכנים נוספים מעולם החי"ר בעלי ערך מקצועי (מע"רים לדוג') או מנטלי (קמ"ג/ מסעות) בהחלט יכולים לתרום, ואני מקווה שלחות אותם יכלילו בכל סיפור היח"צ הזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:29

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר