לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-12-2012, 15:00
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לפי הכתבה, יש מי שגזר קופון..."

הסיפור נשמע באופן חשוד דומה לסיפור של ה A3.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-12-2012, 20:50
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "הסיפור נשמע באופן חשוד דומה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הסיפור נשמע באופן חשוד דומה לסיפור של ה A3.

ולמען הסר ספק
רב הקהילה מסיים 40 שנות שרות - מגבית מיוחדת שולחת אותו לנופש פרידה לראשונה בחייו בקריביים.
קצת ים קצת אוכל (כשר כמובן) תפילת ערבית והרב עומד לעלות על יצועו - פתע דפיקה בדלת....
פותח הרב את הדלת ושומו שמיים מולו שיקצה בחוטיני שלא משאירה מקום רב לדימיון.
משפיל הרב עינייו ואומר לה מיידלה (לא אלו של ליברמן) סבורני כי טעית בכתובת.
לא עונה העלמה מבלי להתבלבל הגביר שלח אותי אליך כמתנת פרידה.
לוקח רבנו תם את הנייד ונוזף בגביר אינו מאפשר לו אפילו להשיב ומנתק !
שומעת העלמה מסתובבת ופונה ללכת....
אומר לה רבינו - מיידלה לאן את הולכת ? עלייך אני לא כועס.
שיהיה לך שבת שלום.
לפעמים אני בטוח שחלם זה כאן.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 20-12-2012, 19:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "לפי הכתבה, יש מי שגזר קופון..."

עבדול, אני חושב שאתה פשוט מייחס לחבר'ה יותר תחכום ממה שיש להם.

הערכתי הבלתי מבוססת היא:
לרמ"ד א' במז"י נמאס מהבארט, אז הוא מצליח לדחוף דרישה ל-"רובה צליפה כבד ומדויק", שהבארט אינו עומד בה.
רמ"ד ב' באמל"ח מז"י מוציא דרישה מבצעית
רמ"ד ג' בחט"ל בודק היתכנות, נוסע לחו"ל, בודק כמה חלופות ומציין שה HTR-2000 מתאים, בשינויים מסוימים
רמ"ד ד' באמל"ח מז"י, שהחליף את ב', מסתכל במסמך של ג', ומחליט שהשינויים יקרים מדי ומורה לקנות את ה-HTR-2000 עם שינויים אחרים.
רמ"ד ה', שהחליף את ג' בחט"ל, עושה עוד כמה שינוים לפי מה שמתאים לו
רמ"ד ו', שהחליף את א', מקבל את ה-"ברק" החדש וסופק ידיים ביאוש: הבחור החדש לא עונה לדרישות. אז הוא מתחיל לדחוף דרישה ל-"שיפורי רוב"צ ברק"..
וחוזר חלילה
ישן 22-12-2012, 08:05
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "רובה הברק עובר שדרוג"

לרוב היום לא תמצא בשוק רובים לא טובים....
הרובה הוא טוב ושיפורים מוסיפים (השאלה היא איך יעמדו בתנאי קרב)
לטענתי העקרונית !!!
רובה ליחידות מיוחדות - שיבחרו מה שבא להם והכי מתאים להם (לא צריכה להיות בעיה תקציבית).

לכלל הצבא !!!
רובה חייב להיות בעל קליבר נפוץ !!!
ולאפשר לצלף שעבר הכשרה להמיר סוגי תחמושת!
לדוגמא : מקליע 7.62 צלפים 175 או 168 גריין לקליע 7.62 נאטו 147 גריין.
כך גם ב 0.5 !!! זה חייב להיות חלק מההכשרה !!!

טלו קורה מבין עיינכם
ביוה"כ 73 כמעט ולא היו צלפים אך אלו שהיו התקשו להשיג תחמושת צלפים - הם ירו ב תחמושת שיועדה לאף. אנ. 7.62 נאט"ו סטנדרטי.
במבצע ליטני 1978 להזכירכם - היתה בעיה בהשלמת תחמושת - מי שיצא עם בטן לא קיבל תגבור במהלך 11 הימים הראשונים. (ביום ה 12 הגיע).
בשל"ג - שם רצתי בין יחידות שקיבלו M-14 בימ"ח מבלי שעברו הסבה. ולכל מקום שהגעתי סיפקתי תחמושת צלפים - משום שהדרגים לא הזרימו. הייתי יורד מתמלא ועולה. זה היה פתרון אך לא מהסוג הרצוי. כך שמחסני בה"ד 3 התרוקנו והיה צורך להשלימם.
רוצים רובה ארוך טווח ? יש 0.5 בריחי מצויין בתוספת משקל לא גדולה מידי.
ההתנגדות שלי ל 338 היא לא בגלל טיב הרובה אלא בגלל התפיסה המבצעית.

ומכאן לשאלת השאלות.
הוחלט על תגבור מערך הקלעים והצלפים כמות עם פשרה באיכות (וטוב שכך אני בעד מסה).
השאלה היא היכן עובר קו הפשרה של האיכות?
ושאלה נוספת האם אין מקום למסגרות של סופר סנייפרס במערך הלוחם ? (לא בסיירות המובחרות ).
לא במסות אך ברמת כוח צלפים מעולים בגדס"ר. שייתן מענה.

ישן 22-12-2012, 17:03
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "ה 338 כאן כדי להשאר"

338 תחמושת ייחודית כשתיגמר לא תהיה.

לוגיסטיקה לא פתרה ב 73 לא פתרה ב78 לא פתרה ב82 - ונכשלה טוטאל ב 2006.

לוי גולדברג ז"ל השכיב חברה עם 7.62 של רומ"ט עבור מאוזר-וילד. ואימן אותם תוך כדי המלחמה. היו שם תוצאות יפות בעיקר לאחר הפסקת האש. (היו תקריות) היינו מאומנים לתת מענה עם תחמושת שפורקה ממא"ג גם ב 78 וגם ב 82.

אלא מאי (היו מספיק אשכולות חוסר שימור הידע) אתה מתעקש ללכת עם הראש בקיר.
אם יהיה עימות צבאי אמיתי !!! המסקנות יהיו שהצלפים הפריעו, או במקרה הטוב לא סיפקו את הסחורה.

וזאת מבלי להיכנס לטלסקופ אינצ'י במקום מטרי ולתוף בליטות בנוסף לשנתות לאפשר שינוי נקישות בלי להוריד עין מהשטח. מצליחים לעשות כל שגיאה אפשרית ואח"כ גם מצדיקים אותה.

ישן 26-12-2013, 20:48
  AKAM AKAM אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.05
בשביל מי לשדרג ?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aw1 שמתחילה ב "רובה הברק עובר שדרוג"

למה לשדרג עם גם עכשיו אין תחמושת אפילו חוסר בקו ...
צריך להעיף את הרובה הזה לכל הרוחות ,ולהחזיר רובה 0.5 ברמה אחרת ממה שהיה
כמובן בריחי ,ומתקפל .
בראונייג הטוב עדין יושב על כל טנק ,נגמש ,או איך שקוראים לו היום נמר שמנמר .

שני גרוש ,טוב זה לא המחיר וגם לא החור ב100 מ .

אחד שהבין ,פעם ,היום כבר לא שם זין .

לברבר כל אחד יכול ,להפעיל רובצ צריך אימון ,ועוד אימון ועוד אחד .
אפשר לאמן בלי מטווחים ? אפשר לאמן בלי רובים ? אפשר לאמן בלי תחמושת ?
צהל צבא גמור ,עם צלפי יחידת חיר לא משיגים תחמושת ופונים לסיוע מגורמי מילואים אין לו תקנה .

כבר שלושים שנה שאנחנו צועקים להקים מערך מעקב למילואי צלפים ,מיט גורנישט .
אין עם מי לדבר .

בהצלחה בכל מקרה ,אני עוקב צמוד אחרי הבני דודים בצפון הרחוק ,יש שם התמקצעות שנובעת מהדבר .הכי פשוט בחיים ,הישרדות ,עם לא ניקח את עצמנו בידיים ,ההמשך יכול להגיע עלינו ...או שהוא כבר כאן ?
ישן 27-12-2013, 21:49
  משתמש זכר erezz erezz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.11
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "ומה שיציל אותנו מחורבן בית..."

התגובה שלך ילדותית( סליחה), אתה והמגיב לפניך מדברים על שמיכה תקציבית. אני וכותבים אחרים מדברים על דברים אחרים לגמרי.
גם בתקציב שקיים ניתן היה( ובקלות) לשפר לאין שיעור את מערך הצליפה בצהל.
בחירת הנשק כמו כמעט בכל פעם שקיים תהליך כזה בצהל(ולא רק בנשקי צלפים או נשקים בכלל) אינה מקצועית בלשון המעטה(אולי הבחינה כן, הבחירה לא)

בהכללה רמת המדריכים , בעצם לפני זה... רמת הכשרת המדריכים ומשם רמת המדריכים ומשם רמת הלוחמים/סיירים/צלפים נמוכה ביותר, כלכך נמוכה שלרוב אין כלל סטנדרט לבדיקה או קבעית רף מינימאלי מכאן אם נתכנס לדיון על צלפים גם הירידה בדרישות עד לרמה של טווחים שפעם היו גם מתאמנים עליהם עם כוונות ברזל...

וזה מביא אותנו לנשק עצמו ולבחירה בו, למצב שזמן לא ארוך לאחר הכנסה לשירות יש צורך בשדרוג וכל זה כשהצבא לא דואג בכלל לאמן את הלוחמים(שהרי אין בכלל תחמושת).
לצערי הרב(מאוד), זה נוגע לעוד הרבה ענפים בתחום הלוחמה, תפיסת עולם חובבנית שמדלגת מעל לקשיים תקציבים על ידי ויתור על מקצועיות(וזה ממש לא חייב להיות כך)

ישן 27-12-2013, 22:15
  IronKnife IronKnife אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.06
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי erezz שמתחילה ב "התגובה שלך ילדותית( סליחה),..."

אני מצטער לנפץ פה את הבועה לאנשים, אבל:
אני השתחררתי לא מזמן והייתי סמל מחלקה במחלקת ה-6 שמכילה את צלפי ה-338, ותחמושת אף פעם לא הייתה בעיה. היה לנו די והותר תחמושת, הבעיה הייתה ההכשרה הדלה של הצלפים עצמם וחוסר ההבנה של הפיקוד הזוטר איך להשתמש בהם, בנוסף על בחירת כוח אדם לא נכונה מלכתחילה(נתקלתי בעוד מחלקות בגדודים וחטיבות אחרות) וכו' ובסוף מגיעים למצב שנשארים לך שנה לשחרור בכיתת צלפים היחידה בגדוד של ה-338 רק חולייה שמוכשרת על הכלי וגם היא מורכבת מהחיילים הפחות מוכשרים.
ראיתי במהלך השירות שלי את כל הדבר הזה נהיה חוואה אחת גדולה(במיוחד במפקדים שמביאים לצלפים) ואני פשוט לא יודע מה כדאי ולא כדאי לפרט על דרך ההפעלה המדויקת מבחינת סד"כ ופיקוד(קצת פרנואיד) אבל רק אציין שצריך לשנות את כל הסיפור הזה של מי מחליט איזה חיילים יוצאים לצלפים, דרך ההכשרה ועד לפיקוד בגדוד ודרך ההפעלה שלהם(כל מ"פ מסייעת וכל מ"מ 6 עושה מה בא לו חלק נותנים מרווח וחלק חונקים) ולבסוף אוטוריטות מקצועיות ברמת החטיבה שבאות גם לגדודים על בסיס תלת שבועי לפחות ולא פעם בחצי שנה להגיד שלום בין האימונים של הגדס"ר...
עריכה:
יש גם לציין שחסרים אמצעים לרובה עצמו(אמצעי איתור וכו') כך שבכל מקרה כדאי שיהיו סטים שלמים של כלים ולא מאתרים שנאלצים לאלתר עם כל מיני אמצעים שלא הוכשרו ולא התמקצעו באיך לאתר איתם(או לחילופין ללמד גם אותם כחלק מההכשרה)

נערך לאחרונה ע"י IronKnife בתאריך 27-12-2013 בשעה 22:17.
ישן 27-12-2013, 23:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "ומה שיציל אותנו מחורבן בית..."

במבחן עלות-תועלת בבט"ש ובכשירות מלחמה, ההחזר בהשקעה בצלפים הוא בין הטובים ביותר ביח"ש.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:30

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר