לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2014, 21:03
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למה? מהפחד להשקיע בכל אפיק..."

אני אנסה לשים את זה במספרים כדי להבהיר את הנקודה שלי.

נניח שיש לי 100,000 ש"ח להשקיע.

0.01% מהמספר הנ"ל זה, אם אני לא טועה, עשרה שקלים. בשנה!. כלומר לסגור את ה 100,000 שקל לשנה, ואחרי השנה, יש לך 100,010 ש"ח.

עכשיו ניקח מסלול השקעה חלופי. קנה "סטוק" של משהו בהנחה לסיטונאים, ותמכור כל יחידה בשקל יותר ממה שקנית. נניח תקנה ארגז פחיות קולה ותמכור אותו לאוכלוסיה נזקקת לשתיה קרה במקום שבו אין אלטרנטיבה. ביום אחד אני מאמין שתעשה יותר כסף מהחסכון הנ"ל. וזה בהנחה שיש לך 100,000 ש"ח להשקיע. בהנחה שמדובר בסכום צנוע יותר, הדוגמה נעשית אפילו יותר קלה למימוש...

מי שנועל את הכסף שלו לשנה בשביל ריבית מגוכחת כזו, בלי קשר לפחדנות או לא, הוא... טמבל, אין לי מילה טובה יותר :\

יודע מה - יותר מזה - הרווח על הכסף הוא כל כך נמוך, כך שכל פעולה שתחשוב עליה כדי לחסוך כסף - בין אם זה התמקחות עם ספקי תקשורת, או אפילו עם הבנק על העמלות שהוא גובה ממך - תחזיר לך בכל חודש יותר מכל הריבית השנתית הלא מצחיקה הזו... שהיחיד שמרוויח ממנה הוא הבנק (מהכסף שהוא עושה מהכסף שאתה נעלת, בדמות משכנתאות ואוברדרפט בריבית נשך ללקוחות אחרים של הבנק...). ואני בכלל לא מדבר על אנשים שנמצאים באוברדראפט ושמים כסף בתוכנית חסכון, שזה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2014, 21:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "דיברנו על פקדונות צמודים. יש..."

אם המדד אכן עולה. אבל זה לא משנה את הערך הריאלי של הכסף... יש לך "יותר כסף", שקונה את אותו דבר שיכולת לקנות שנה לפני זה. זו הרי משמעות המדד...

ואם אתה קונה סחורה (למשל, קרטון פחיות קוקה קולה מהדוגמה הקודמת שנתתי קודם) - ומוכר אותה אחרי שנה, אתה מקבל את אותה עליית מדד (פחות או יותר, כן...?), כי גם המחיר של זה כמובן עולה...

ואם אתה לא עושה את כל זה כעסק אלא כאדם פרטי שקנה ומכר קרטון אחד וזהו במשך שנה אחת, אז נפתח לך אפילו עוד אפיק השקעה: לקנות כשהמע"מ 17% ולמכור כשהוא 18%... זה הרי משחק פעם בשנה לאחרונה. והנה עוד רווח של כסף שהיה סגור 100 שנה בבנק
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר