לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2023, 08:28
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 24.02.17
אני מפרסם פה מחדש הודעה שפרסמתי באשכול הקודם שנייה לפני שהוא נסגר,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי yave333 שמתחילה ב "מצלמה עם שידור ישיר מגבול..."

ועל כן לא הספיקה לזכות להתייחסויות, עכשיו כשהאשכול ההוא נקבר. מקווה שזה בסדר כי כאמור מדובר בנושא שמאוד הטריד אותי.

אז, אני הולך לקשר לכתבה מסויימת, וארוכה, וצריך לציין שהאתר ובמיוחד האדם שכתב אותה הוא (אוטו)אנטישמי קיצוני, אנטי ציוני, פרו-רוסיה ופרו איראן, ככה שכן, כבר מעצם זהות כותב המאמר אפשר אולי לפסול את הכתוב. אבל בהתחשב בזה שהוא כן מתבסס על דברים שפורסמו בתקשורת הישראלית, אני מודה שהקריאה קצת הטרידה אותי ו"נכנסה לי מתחת לאור".

בקיצור, הוא טוען בכתבה הזאת, מבלי לציין מספר מדוייק, שעדויות מיום המתקפה מעידות שהרבה מאוד מהאזרחים הישראלים ההרוגים נהרגו אם כבר מאש צה"ל. הוא מחלק את המקורות שלו לשניים - כאמור כתבות ישראליות בעיקר מהקרב על בארי שבהן טענות לאש כוחותינו שהורגת בני ערובה. אני חושב שאף אחד לא משלה את עצמו שייתכן מאוד ודברים כאלה קרו בכאוס של הקרב, למרבה הצער, אבל הוא מרחיב על זה בצורה שגורמת לך לחשוב שרוב ההרוגים האזרחים הם כתוצאה מזה. מדובר ברובה של הכתבה כך שאם יש מישהו שמבין יותר ממני במה שהלך שם (וברור לי שיעברו חודשים אם לא שנים עד שנבין בדיוק מה קרה שם), אשמח אם יוכל לנתח את הכתוב ואולי להפריך את זה.
https://thegrayzone.com/2023/10/27/...ks-helicopters/

ולגבי טענה שנייה שלו, היא יותר טכנית, ולכן אשאל אותה באופן פרטני. הוא טוען שיש סיכוי טוב שישראל בעצמה לא יודעת מה היא עשתה ומשתפת לא מעט תמונות של הרוגים מאש ידידותית ומציגה אותם כקורבנות חמאס. הוא מביא שתי דוגמאות, כאן הוא כבר נכנס לממבו-ג'מבו טכנולוגי שאני מניח שמישהו כאן יידע יותר טוב האם יש אמת בדבריו.

1. הוא מתייחס לתמונה הזו (https://i0.wp.com/thegrayzone.com/w...68%2C1024&ssl=1) וטוען שזה נראה פחות כמו רכב שנשרף על ידי חמאס ויותר כמו רכב שנפגע מטיל צה"לי.
"mong the most gruesome videos of the aftermath of October 7, also published on the Telegram account of South Responders, shows a car full of charred corpses (below) at the entrance of Kibbutz Be’eri. The Israeli government has portrayed these casualties as Israeli victims of sadistic Hamas violence. However, the melted steel body and collapsed roof of the car, and the comprehensively scorched corpses inside, evidence a direct hit from a Hellfire missile."

2. הוא טוען לגבי סרטון של אחת ההרוגות מפסטיבל המוזיקה (לא אקשר אליו מפאת הקושי בצפייה, אבל זה נמצא בכתבה עצמה) ש-
" the young woman appeared to have been killed instantly by a powerful blast. And she seemed to have been removed from the car in which she was seated - and which may have belonged to a captor from Gaza. The vehicle was comprehensively destroyed and situated on a dirt field, as many others attacked by Apache helicopters were. and her bent limbs were typical of a body that had been seated in a car after rigor mortis".
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2023, 10:52
  ariel_zuk ariel_zuk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.15
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "אני מפרסם פה מחדש הודעה שפרסמתי באשכול הקודם שנייה לפני שהוא נסגר,"

אחת השיטות הידועות ליצירת תעמולה אפקטיבית היא ליצור עומס קוגניטיבי. אתה לוקח נרטיב אחד, לדוגמה סיפור הפיצוץ בבית החולים בעזה. הנרטיב האחד בשניות הראשונות הוא "יש פיצוץ בבית החולים".
אז התעמולן לוקח את הנרטיב הזה ומפצל אותו ל-5 נרטיבים שונים. לדוגמה:
1. ישראל מפציצה בעזה באותו רגע, לכן כנראה היא אחראית.
2. ישראל הפציצה בתי חולים בעבר, לכן כנראה היא אחראית.
3. שירותי הבריאות בעזה מדווחים על הפצצה ישראלית.
4. פרופיל ההפצצה תואם לתקיפות ישראליות (נרטיב טכני כדי לתת מצג שווא של אמינות).
5. מטוסים ישראלים נשמעו באותו רגע מעל בית החולים.

עכשיו, זה ממש לא משנה אם יש הוכחות ל-5 הנרטיבים האלה. אתה פשוט שולף אותם, ועכשיו מי שרוצה להפריך אותם צריך להוכיח ש-5 נרטיבים שונים הם לא נכונים. להוכיח שמשהו לא נכון - יותר קשה מלהוכיח שמשהו נכון.
על הדרך, הפכת את הנושא ל"שנוי במחלוקת", ולכן גם הצד הצודק כבר מאבד פה לפחות חלק מהאמינות שלו, ויצטרך בנוסף לזה להתעכב עם פרסום המידע האמיתי. עד אז, יש כבר אירוע אחר שסביבו בונים שוב את תסבוכת הנרטיבים.

אם מוסיפים לזה עוד שיטות תעמולה ידועות כגון יצירת דיסוננס, שתילת חוסר אמון, גיזלוט, וכו וכו, אז אתה מגלה שיטת תעמולה שלמה שעובדת בצורה מאוד אפקטיבית בכל העולם. זה חלק מהשקפת העולם הפופוליסטית לפיה הגורם המושל צריך לדעת לשלוט באוכלוסיה שלו, ולא לדאוג לה. זה חלק בלתי נפרד מהאסכולה הקומוניסטית לדוגמה, שמשויכת למפלגה הדמוקרטית בארה"ב. עם זאת זה קיים בצורות אחרות בתוך המפלגה הרפובליקנית גם כן. זו תופעה נפוצה שמשפיעה לא בהכרח על צד פוליטי כלשהו, אלא בנויה בשביל לשלוט על אנשים עם אינטלקט נמוך מהממוצע.
כמו שאחד התועמלנים האהובים עליי אמר פעם:
"למה כל התומכים שלנו (רוסיה) בחו"ל הם האנשים הכי מפגרים שיש?"
ישן 29-10-2023, 11:00
  ninesouls ninesouls אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.03
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "אני מפרסם פה מחדש הודעה שפרסמתי באשכול הקודם שנייה לפני שהוא נסגר,"

אני לא מומחה בליסטי או פורנזי וגם לא פתולוג, אבל אני מנחש שגם הוא לא - וגם אם הוא היה, ספק רב אם הוא היה יכול לחוות דעה החלטית על בסיס תמונה או סרטון. זה סוג הדברים שיוטיוברים עושים, מומחים יודעים שצריך לעבוד בצורה יותר רצינית.

לגבי בארי, יש מספיק עדויות (וכנראה גם ראיות) לכך שהמחבלים עברו מבית לבית וירו בקורבנות באופן שיטתי. אני מקווה שבהמשך יתפרסם (או לפחות ייפתח לחוקרים) תיעוד מפורט שיתאר היכן נמצאה כל גופה ובאיזה מצב. בגדול, עוד לא פורסם, למיטב ידיעתי, שום דו"ח מסודר שינסה לתת תמונת מצב של התרחשות המתקפה בזמן ובמקום. דו"ח כזה היה יכול גם לספר באיזה שלב הגיע סיוע קרקעי ואווירי לבארי ואיך הוא פעל.

לגבי הגופות השרופות ברכב, קשה להפריך את זה בלי לדעת איזה רכב זה, איפה הוא צולם, מה התרחש מסביבו - וכמובן האם הגופות האלה זוהו (אין לי מושג אם ניתן להפיק DNA וצילומי שיניים מגופה שרופה עד כדי כך). לכאורה, אין סיבה שחמאסניקים יהיו במושב האחורי של רכב. בכל מקרה, אני בטוח שאין דרך לקבוע על סמך התמונה הזו האם, למשל, הרכב הזה נפגע מטיל הלפייר או מ-RPG של חמאסניקים.

לגבי הסרטון של החטופה - האמת היא שוויתרתי על צפיה בו, רק ראיתי את תמונת הפתיחה. בכל מקרה, צריך להיות פתולוג מנוסה כדי לקבוע מה מתאים לתנוחה של גופה בקפאון מוות בישיבה ברכב.
ישן 29-10-2023, 10:58

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי oferet שמתחילה ב "שימוש של חמאס בנשק מתוחכם שנאט"ו סיפקה לאוקראינה"

הפרסום נעשה בתחקיר של איילה חסון, שכידוע רמת האמינות שלה מאוד נמוכה. את הצד הטכני הסביר (לא באמת) אדון אביבי מארגון "הביטחוניסטים", שהינו ארגון פוליטי שגם הוא ידוע בהפצת פייקים והרבה פחות בעשייה וחשיבה ביטחונית קונקרטית.

לא הייתי מייחס לזה יותר חשיבות מלדיווחים של ה-BBC.

את ה"ראיות" שהציגו שם כבר הפריכו אחרים לפני מספר שבועות. באופן די אירוני, גם אם לא היו מפריכים מראש את הראיות, הן לא מקשרות בשום צורה את הנשק הזה לא לאוקראינה ולא לחמאס.
קצת קשה להאמין שבמשך שנים (ובמיוחד בשנה וחצי האחרונות) רוסיה טוענת שאוקראינה מספקת נשק מערבי למדינות עוינות למערב, והראייה הראשונה שמופיעה אי פעם, היא דווקא מהמקום שהכי קשה להבריח אליו נשק בעולם, ללא שום סממן חמאסי (אבל כן סממנים של צילום ברוסיה).

נערך לאחרונה ע"י ariel_zuk בתאריך 29-10-2023 בשעה 11:03.
ישן 31-10-2023, 12:28
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "10-2023 מבצע "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לישובי עוטף עזה (3)"

דובר צה"ל: חיל האוויר סיכל איום אווירי במרחב ים סוף; לראשונה מתחילת המלחמה - יירוט מבצעי של מערכת ההגנה לטווח רחוק "חץ"

טיל קרקע-קרקע ששוגר לשטח מדינת ישראל ממרחב ים סוף, יורט בהצלחה על ידי מערכת ההגנה לטווח רחוק "חץ".
מערכות הגילוי של חיל האוויר עקבו אחר מסלול הטיל והוא יורט בזמן ובמיקום המבצעי המתאימים ביותר.

כמו כן, מטוסי צה"ל הוזנקו בשעות הבוקר בעקבות איום אווירי שזוהה במרחב ים סוף ויירטו מטרות עוינות שטסו במרחב.

כלל האיומים יורטו מחוץ לשטח מדינת ישראל. לא זוהתה חדירה לשטח ישראל.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 31-10-2023, 16:52
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי שייקה פייקה שמתחילה ב "למישהו יש רעיון מה בדיוק יורט ע"י החץ?"

לפי אור הלר (לא יודע לאמת את המידע) - היירוט סמוך לאילת הבוקר - טיל איראני עם מאות ק"ג של חומר נפץ וטווח של מעל אלף ק"מ
היירוט של הטקק החותי היה למעשה יירוט של טקק איראני:

חץ 2 שוגר ממרכז הארץ. היירוט היה 100 קמ מדרום לאילת.
יירוט מחוץ לאטמוספירה בגובה עשרות קמ.
הטקק היה טקק איראני ארוך ליותר מ1000 קמ. שוגר מצפון תימן. רשק הטיל מאות קג חומר נפץ.

לצפייה בציוץ המקורי באתר Twitter, לחצו כאן.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 01-11-2023, 08:05
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.18
בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "אף אחד לא חושב על הפיל"

ירדן היא באמת מקרה מורכב עם הרבה השפעות עלינו,
קריסה של ירדן מכילה שני איומים עיקריים, טקטי ואסטרטגית.
טקטי, חדירות של מחבלים ואולי גם פליטים מהגבול,
אסטרטגית, מלחמה עם צבא ירדן או התבססות של מיליציות עם טילים ארוכי טווח.

צריך להבין משהו לגבי ירדן, מדובר עם 11 מיליון תושבים ומעט מאוד משאבים,
למעשה אין להם באמת כלכלה, הסיבה שממלכת ירדן מסוגלת להכיל 11 מיליון איש
היא קשר ממשל יציב וקשר טוב יחד עם סיוע כלכלי ממדינות המפרץ והמערב.

אם המדינה תקרוס היא כבר לא תוכל להכיל את האוכלוסייה ולמעשה יתחיל גל גדול של פליטים, נקווה שלא אלינו.
כרגע האינטרס של מדינת ישראל הוא ירדן יציבה, אבל מתישהו נצטרך לגרש את האוכלוסייה הפלסטינית לשם
ולזה ממלכת ירדן לא תסכים לכן בכדי לעשות זאת יידרש כאוס בירדן.
אני מאמין שאם נצליח לסגור זירות לחימה אחרות בדגש על חיזבאללה אז ייתכן ודווקא
יהיה כדאי לנו שירדן תקרוס בכדי שנוכל לסגור את זירת יו"ש.
ישן 01-11-2023, 07:24
  new_horizon new_horizon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.11.23
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "10-2023 מבצע "חרבות ברזל" בעקבות חדירה של החמאס לישובי עוטף עזה (3)"

חשיפת "זמן אמת": חוליות חמאס שנכנסו לישראל בבוקר המתקפה תכננו פעולה רחבה הרבה יותר. הם לא התכוונו לעצור ביישובי הדרום. מפות ושרטוטים מפורטים שנמצאו אצל מחבלים מגלים כי הייתה להם כוונה להשתלט על מתקן אסטרטגי חשוב במרכז הארץ, וכן לחדור לשתי ערים נוספות במרכז

ישן 01-11-2023, 10:27
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
החותים...

נראה לי שחותים "הרוויחו" ביושר ע"י השיגורים שלהם לישראל.
לדעתי אין לחכות וצריך לגרום שכמה דברים יפלו על ראשם. אירן בודקת את התגובה שלנו, מה אנו מסוגלים לעשות במרחקים כאלה.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 01-11-2023, 13:18
  vitoandolini vitoandolini אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.13
נגמש נמר נפגע מטיל נט

להבנתי, נמר מורכב על בסיס מרכבה, מצוייד במעיל רוח.
מעיל רוח אמור לעבוד אפילו נגד קורנט.
איך זה קרה ואיבדנו 7 גיבורים צעירים?
אז כצפוי, התחימנים החותים הצטרפו למלחמה נגד ארצנו. משתמשים בטילים וכטבמים שאירן חימשה אותם בהם. אין לחיל האוויר עכשיו קשב להשיב להם.
כבר שנים הסעודים מפציצים אותם וגרמו למשבר הומניטרי. ההערכה שבין מאות אלפים למיליונים של אזרחים מתו. ההפצצות והאבידות לחותים לא עזרו. הטופוגרפיה של תימן, דומה לטופוגרפיה של אפגניסטן. אי אפשר לכבוש ולהביס אותם. אבל יש להם נקודת תורפה- המדינה מכורה לגת. חקלאים מגדלים גת במקום גידולים חקלאיים. בלבנון 2006, הייתה לצהל בעיה עם שמורות הטבע שלא הצליחו לשרוף, שם התחבאו בבונקרים לוחמי חיזבללה. הרמטכל דאז דן חלוץ אפילו התבטא שנועץ עם פרופסורים בטכניון, ושום פתרון לא עבד. למה זה רלוונטי לחותים? אם במקום להפציץ אותם באופן חסר טעם, נפגע בגידולי הגת- אפילו ב10-20 אחוז. אוכלוסיית המדינה תחווה תסמיני גמילה וקריז.
הגרמנים המציאו את הסם קריסטל מת. אחת הסיבות שאסטרטגיית הבליץ קריג הצליחה. למשל 3 ימים טורי שריון ביער הארדנים שנחשב לבלתי עביר. הם כינו את הסם כפנצר צ'וקולטן. טייסי הלופטווה גם השתמשו והתמכרו.
אחת מטיסות ההפצצה על גרמניה נחשבה לכישלון כי לא פגעה במטרה, במקום זה פגעו במפעל שייצר את הסם הזה. בדיעבד הפגיעה בכשירות הטייסים שסבלו מאוד מתסמיני גמילה, הפכנה את ההפצצה הזו לאחת המוצלחות במלחמה.תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י vitoandolini בתאריך 01-11-2023 בשעה 13:25.
ישן 01-11-2023, 18:04

כדאי לשנות את שם האשכול, לא מדובר במבצע אלא במלחמה.
צה''ל קיבל מארה''ב את רכב הכוחות המיוחדים Flyer 72. לפי וואלה קיבל מספר יחידות בודדות, לפי ניר דבורי קיבל עשרות. הרכב יכול להכנס למסוק היסעור ולמסוק הפרא בעתיד. מעניין מה יהיה מקומו בצה''ל בהינתן שצה''ל בחר בעבר בזיבר כרכב הכוחות המיוחדים שלו.

https://cars.walla.co.il/item/3619634
ישן 01-11-2023, 20:36

בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי mikabuka שמתחילה ב "לפני כמה דקות המחבלים פרסמו סרטון הטלת רימון מרחפן על כוחותינו. לא ידוע התאריך האמיתי"

הנה הסרטון.
אין gore אבל מי שלא מעוניין לראות שלא יכנס. ראו הוזהרתם. אם פספסתי ואסור לפרסם פה סרטונים כאלה, מבקש למחוק.

כבר שנים שאני אומר שהמחסור האקוטי בנ"מ יוביל לאבידות בנפש. המחבטים מזמן לא בשימוש ולא מתאימים לאיום ממילא. הלייזר לרק"ם כרגע על תקן פנטזיה, לא משנה אם כניסה לשירות בעוד 10 שנים או רק שנה. ל"א זה רק חצי פיתרון. פיגיון (כוונת SMASH עם בק"ש ויכולת התבייתות על רחפנים) לא נמצא בשימוש נרחב מספיק למרות הדרישה. התותחים לאיתן והנמר מתעכבים ללא קץ. זמן קצר מאוד אחרי צוק איתן עניין הרחפנים התפרסם והם הפכו לאמל"ח בסיסי. כמה אפשר היה לעשות מאז, שומו שמיים. כמה אפשר היה לעשות, ולא עשו. היה צריך להיות פרויקט בהול.
מקווה שמישהו יתעשת. אם האוקראינים נאלצים להתחנן וכל יבשת אירופה מגרדת את התחתית כדי למצוא משהו לעזור להם, אנחנו לא יכולים להישאר שאננים. צה"ל אימץ רחפנים בצורה כל כך מהירה, אפשר היה לחשוב שהאיום מובן ומופנם.

מקווה שהאנשים בסרטון רק נפצעו ולא נהרגו, למרות הסיכויים הנמוכים. מאחל להחלמתם המהירה.
ישן 01-11-2023, 21:05
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07

החות'ים פרסמו היום וידאו משיגורי טילים ומל"טים לעבר ישראל כולל הטק"ק מאתמול. באופן מפתיע הטק"ק הוא לא מסוג שיהאב-3, אלא בורקאן שהוא מודיפיקציה של טיל הכיאם שהוא בתורו מודיפיקציה של סקאד. לכיאם יש טווח מוצהר של 800 ק"מ, אולם החות'ים הצליחו להגיע לטווח של מעל 1000 ק"מ עם הבורקאן. השיגור לישראל זו פעם ראשונה שהם מצליחים להגיע לטווח כל כך רחוק. אפשר להניח שהם חסכו במשקל וכנראה לא היה מדובר בראש נפץ של מאות ק"ג.

ישן 05-11-2023, 11:20

בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי yave333 שמתחילה ב "בכל רכב חשמלי סיני שעולה 140..."

זו לא מצלמת 360, זו מצלמת רברס. התמונה שהיא מראה שכאילו מציגה את הרכב מלמעלה כוללת רק את האלמנטים הסטטיים שהיא כבר ראתה. כדי לצלם 360 אתה צריך לפחות שתי מצלמות, ואם אתה רוצה איכות סבירה לתמונה ולא עיוות של עדשת עין דג תצטרך ארבע לפחות.

מבחינת עלות המצלמות זה, כמובן, לא ביג דיל. מצלמות זה דבר זול. אבל מה שאתה צריך זה לא מצלמות; אתה צריך מערכת. אתה צריך לענות על שאלות כמו, למשל, איפה יותקנו המצלמות האלה כך שהן תראינה את כל ההיקף של הטנק (זה חייב להיות על התובה ולא להסתובב עם הצריח) וכך שהן תהיינה מוגנות מדריכה או מכה אקראית. מאיפה הן תקבלנה חשמל ואיך תועבר התמונה לתוך הטנק. והשאלה אולי הכי מורכבת - מי יצפה בווידאו שהן ייצרו? אם המט"ק עומד עם הראש בחוץ הוא בוודאי לא יכול לצפות במקביל בארבע תמונות, וגם ליתר אנשי הצוות לא חסר מה לעשות. כדי שהמערכת תועיל היא צריכה לזהות ולהתריע בעצמה על איומים, וזה אתגר ברמה אחרת לגמרי.
ישן 05-11-2023, 17:12

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "אני גם לא בטוח שהמכ"מ הספציפי..."

החזרה יש ועוד איך, אין מגבלות פיזיקליות למכ"מ כדי לגלות. מדובר אחרי הכל באורך גל מילימטרי. פשוט מסננים הרבה דברים כדי שהמכ"מ לא ייתקע. לגבי אזורי סריקה - חשוב שהמכ"מ ידע גם להסתכל קצת למטה למקרים בהם הטנק נמצא גבוה יותר מהיורה. אולי וסביר שבזוויות קיצוניות למטה גם מסננים כדי למקסם עוצמה על המטרה. כדי להגיע לאזורים המתים של המכ"מ צריך כבר ממש לחבק את הטנק.

לגבי ירי על כוחותינו אתה צודק. מכ"מ לא יכול לעשות זיהוי עמית טורף אלא אם יש משדר או כל דבר אחר שיכול לשלוח למכ"מ חתימה ייחודית שתזהה אדם כחבר טוב. בשביל זה צריך אופטיקה ולהכניס לשרשרת בן אדם שילחץ בעצמו על ההדק. הברק אמור להיות פיילוט למשהו כזה, אבל הוא בשלבים מוקדמים עדיין. אין מסה קריטית שלו.
ישן 06-11-2023, 18:33
  nitro11 nitro11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.18
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי alex.v שמתחילה ב "ממש לא! אנחנו לא במעמד לספק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex.v
ממש לא! אנחנו לא במעמד לספק נשק! מה זה ההזיות הללו? אנחנו יכולים להעביר להם ידעה, והרבה ממנו.(ןגם כאן צריך להזהר שלא יפגע בנו), הרצון להכנס ברוסים ברור, אבל בשביל זה יש את המערב הקולקטיבי, שיתנו עוד פוש אחד גדול, שתיים אם צריך, ויורידו לרוסיה את כל הרוח מהמפרסים. הרוסים זה לא משהו שלא ניתן להוריד לו רוח מהמפרסים, סה"כ תכפיל שם כפליים את קצב כמות ההרוגים של הרוסים(קצב!), לחצי שנה עד 9 חודשים, ורוסיה מתפרקת לחתיכות.(הם לא יכולים לבצעה גיוס המוני, לגיס בטפטופים הם יכולים אין סוף).

למה הזיה ?
והמטרה היא לא להיכנס ברוסים אלא להשיג יותר הון פוליטי מארה"ב,
אם נתחיל לספק נשק עכשיו אז ארה"ב תתמוך בנו יותר.
ישן 07-11-2023, 14:19

בתגובה להודעה מספר 157 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "ההבדל הוא שכל אחד יכול ממידע..."

קודם כל, צה"ל יכול לפרסם בבוקר מפה שכתוב עליה "נכון לחצות הלילה", כך שהיא נכונה אבל לא לגמרי מעודכנת. המפה גם לא חייבת להיות מפורטת ברמה כזו שתועיל לאוייב (ותכל'ס, זה לא שכוחות צה"ל מתגנבים בסודיות, הם נעים עם הרבה כח משוריין והמון אש והאוייב יודע איפה הם נמצאים). באופן כללי, כדאי גם לזכור שהיום יש צילומי לווין בזמן כמעט אמיתי וגם בהם רואים היטב את הטנקים, הנגמ"שים והדחפורים.

האמת היא שלא רק דובר צה"ל לא מפרסם מפות רשמיות, גם כלי התקשורת בארץ לא טורחים לעשות את זה. ובהתאמה לכך, אני לא רואה שום דיווחים או ניתוחים שמנסים לתאר את התמונה הרחבה של מה מנסים להשיג וכיצד המהלכים עד כה מסייעים לכך. בינתיים המהלך הקרקעי מתעלם לחלוטין מהמחצית הדרומית של הרצועה. מדוע? משום שצה"ל סבור שעיקר כח החמאס הוא בחצי הצפוני? משום שהשיגורים למרכז מתבצעים ממנו? משום שהאוכלוסיה בו גורשה ברובה ולכן קל יותר להלחם שם? לא שמעתי הסבר ברור עדיין. מצד שני, ברור שאם המבצע ייעצר בגלל סיבה מדינית או בעקבות תקלה חמורה שתוביל לאובדן חיים המוני של אזרחים, לא טיפלנו כלל במחצית הדרומית. אם כן נגיע לטפל בה, מה חושבים לעשות עם האוכלוסיה שדחוסה שם כעת ואיך נמנע ממנה לכבול אתידינו? אלה דברים שאני מצפה מהכתבים והפרשנים לעסוק בהם, ואני לא רואה שזה מתרחש.
ישן 07-11-2023, 17:40
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
המלחמה היא המשכה של המדיניות
בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "קודם כל, צה"ל יכול לפרסם..."

ממשלת ישראל משתדלת מאוד שלא תהיה לה מדיניות, לכן לא מדברים על היום שאחרי ועל מטרות המלחמה.
חלק מזה קשור להישגי הצבא שקשה לחזות מראש, והרבה מזה קשור למחירים שישראל תצטרך לשלם בהסדרים רחבים יותר, אם תרצה לגייס תמיכה גם ממדינות ערב מתונות למשל.
התחזית שלי היא שיש 2 אפשרויות סבירות לסיום - או שזה יהיה סבב מורחב ונסיים עם חמאס על הרגליים ועסקת שחרור מחבלים תמורת החטופים, או שנצטרך לשלם מחירים לא פשוטים כדי שהרשות תסכים לחזור לעזה ומדינות ערב יסכימו לסייע לה.
אם לישראל היתה מדיניות היינו צריכים לראות פעילות דיפלומטית ברקע ופעילויות להכשרת דעת הקהל בעולם.
בוא נגיד שלא בטוח שהממשלה הנוכחית יכולה או רוצה לתכנן ולהוציא לפועל משהו כזה.
מה שיקרה כנראה הוא שאם נמוטט את חמאס הממשל האמריקאי יצטרך לתכנן בשבילנו את היום שאחרי ולא בטוח שנאהב את התוצאה.
ישן 08-11-2023, 10:58

בתגובה להודעה מספר 176 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "אזהרת הילל רוזן ביטון , הכתב..."

אם כבר ברוזן ביטון עסקינן, הוא מפרסם את נתוני היירוטים והשיגורים:

נתוני שיגורים ויירוטים נכון לאתמול בבוקר:
אחוז היירוטים המוצלחים למעלה מ-88%.
כ-9,600 שיגורים מ-4 זירות מתחילת המלחמה.
60 יירוטים למערכת קלע דוד ב-100% הצלחה.
מחצית מהשיגורים ב-36 שעות המלחמה הראשונות.
ישן 08-11-2023, 14:52
  kochavyarok kochavyarok אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.12
האם אנחנו מפסידים?

אחרי כמעט שבועיים של לחימה קרקעית נפלו עליי מספר תובנות. אנסה לתת את השני סנט שלי לגבי הדברים -

הנחות יסוד:
1. זמן המלחמה קצוב - הערכות מומחים מדברות על שבועות בודדים עד חודשיים - בין אם בגלל אולטימטום אמריקאי, לחץ ציבורי, קושי כלכלי להחזיק כוח מילואים מגוייס וכו׳.
2. מטרות המלחמה כפי שהוגדרו ע"י הדרג המדיני - חיסול היכולת הצבאית של חמאס והשבת החטופים.
3. איך חמאס יגדיר ניצחון? הישרדות כארגון עם יכולת לחימה ברצועה ביום הסיום. רוב ההנהגה המדינית והצבאית (סנאוור, דף וכו&#1523 בחיים. המשך החזקה בחטופים על מנת לקדם עסקה ויצירת תמונת ניצחון של ריקון בתי הכלא לאחר המלחמה.

איך הלחימה נראית בפועל?
1. כמות ההרוגים לצהל נמוכה מאוד (עד כה מתחת ל20 בכמעט שבועיים), מה שמראה שהצבא נזהר מאוד מנטילת סיכון.
2. לפי מקורות פלסטינים הצבא ביתר את מרחב העיר עזה ואת מרחבי בית חנון ובית לאהיה. הלחימה מתרכזת מסביב למרחב העירוני הצפוף ובפאתים שלה.
3. מרכזי הפיקוד והשליטה של חמאס נמצאים בלב המרחב העירוני ומתחת לקרקע. ככה"נ שם גם נמצאים החטופים.
4. צהל טוען לכיתור העיר עזה. להערכתי זה לא אפשרי כי המהלך הזה צפוי וכבר בוצע בעבר. ניתן להניח שחמאס חפרו מנהרות שמחברות את דרום הרצועה עם מרחב העיר עזה.

על מנת לנצח בפרק זמן המוגבל, צהל חייב להגיע *מהר* למרכזי הפיקוד ושליטה, לפגוע בהנהגה בתווך התת קרקעי ולהגיע לחטופים או לכל הפחות ליצור מצב בו הם יהיו חייבים לזוז על מנת לייצר סיגנל מודיעיני. בפועל, נראה שהצבא זז לאט ובזהירות ומדווח על נתונים *לא רלוונטיים* כמו שמות מג"דים של חמאס שנהרגו ומיקומי פירים שנמצאו ונתקפו (שימו לב שמדובר בפירים בפריפריה של המרחב העירוני).

אם צהל לא ימהר לדהור למרכזי הפיקוד והשליטה, להיכנס (כן, פיזית) לתווך התת קרקעי ולפגוע במרכז הכובד של היריב, נראה שבסופו של יום השופט ישרוק במשרוקית והמבצע יסתיים בהיעדר הצלחה לצד הישראלי שהוא כאמור ניצחון מוחץ לצד הפלסטיני (ולא עוד תיקו - הם ביצעו טבח ומחזיקים ב240 חטופים).

הסיבות היחידות שאני יכול לראות להיעדר הצלחה בשלב זה בלחימה מן הצד הישראלי היא או היעדר נטילת סיכון (אולי בגלל פחד קשה שהכה בגנרלים אחרי כשלון קולוסאלי ב7.10) או היעדר תוכנית ריאלית לניצחון (קרי, הם כבר יודעים שהפסדנו ועכשיו נמנעים מעוד נפגעים ומחכים לשריקת הסיום).
ישן 08-11-2023, 20:41

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי kochavyarok שמתחילה ב "האם אנחנו מפסידים?"

עוד מוקדם מאד לדבר על "הפסד". מצד שני, אני מסכים שכשמסתכלים על קו ההתקדמות הצבאי והמדיני לא רואים אותם מתכנסים לסיום מתואם; הקו המדיני נראה כרגע כמוביל לסיום מוקדם מדי. בעיה נוספת היא שלא ברור מה התכנית של צה"ל לטיפול במחצית הדרומית העמוסה באוכלוסיה, אם וכאשר יסתיים הטיפול במחצית הצפונית לפני שהמדינאים יבלמו את צה"ל. האם ינסו להבריח את האוכלוסיה בחזרה צפונה? יהיה קשה מאד לעשות זאת בלי שחמאסניקים רבים ייטמעו באוכלוסיה החוזרת, יבטלו חלק ניכר מההשגים ויסכנו את כוחות צה"ל מהעורף. מעבר לכך, כשהם יעלו צפונה ימצאו שם רק הרס וחורבן וגופות מרקיבות - ועד אז כבר יהיה מזג אוויר חורפי. האם להלחם בדרום בנוכחות האוכלוסיה? זה מתכון להרג המוני שיבלום את המבצע. אז מה כן?

בימים האחרונים שומעים לא מעט רמזים על איזשהו פתרון חדש להתמודדות עם מנהרות שעומד להכנס לפעולה. אם יהיה כזה, הוא עשוי לשנות את תמונת הקרב; אבל די משונה לחשוב שאחרי כל השנים של התמודדות עם המנהרות אפשר יהיה להשמיש פתרון חדש בתוך חודש. נראה מה יקרה עם זה.
ישן 14-11-2023, 17:40
  elaadhn elaadhn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.10
בתגובה להודעה מספר 218 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "הטיל נראה כמו גרסה של..."

לא מובן למה לא משתמשים ביותר נשקים כאלו שממש תפורים למערכה הזו ובכלל (גם בצפון).
הSledgehammer, רקטות מונחות לייזר - שהן פתרון יחסית זול ומדוייק ועם קיבולת גדולה בהרבה מ2-4 הלפייר/תמוז יקרים להחריד ולרוב עם ראש קרב המיועד לחדירת רק"מ כבד, שכלל לא נמצא בזירה.
גם היום ובוודאי ב7 לאוקטובר, אם היו על המלט"ים והמסוקים הרבה יותר חימושים קטנים כאלו, עם ראשי רסס בלבד, יכלו למנוע הרבה יותר.
למה לא שמים על המלטים והמסוקים כמה פודים של APKWS למשל?
כל פוד כזה עם 7-16 רקטות מדוייקות...
מחיר של 22,000$ ליחידה (הערכה) במקום $150,000+ להלפייר (הערכה).
https://www.militaryaerospace.com/u...ters-and-planes
גם לא מובן למה גם ביעפי ההמשך ב7.10 ובכלל, האפצ'י טסים עם בידוני דלק במקום עוד חימוש. הטווח מבסיס חיל האוויר הקרוב לעזה וחזרה לא מספיק? צריך לשהות שעות מעל המטרות כשיש גם ככה מספיק מל"טים ומטוסים וארטילריה וספינות ומה לא באזור?
אם כבר לקחים מאוקריאנה, הגיע הזמן שיכניסו קצת כלכלת חימושים גם לתחום האווירי...אם שם יודעים כבר להוריד חימושים מרחפן של 400$ על טנק של מיליון דולר ביעילות...אפשר שהתעשיות בישראל וצה"ל ימצאו חימושים זולים יותר לחיסול החמאסניק המצוי. בעלות של כמה מיירטי כיפת ברזל הרי, אפשר להציף את השמיים במלטים משוטטים זולים (סוויצ'בלייד וכד').
ישן 15-11-2023, 09:11

בתגובה להודעה מספר 226 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "איך הסקת שלא משתמשים במכחולית..."

כתבתי ביותר, לא שלא משתמשים בכלל.
לפי הצילומים והעדויות והכתבות...האפצ'י שקפצו ב7.10 וגם עכשיו - עם בידונים ו4-8 הלפייר...לא חארם על הכסף? כאמור עם החימוש הנכון (והזול בהרבה) אפשר לתקוף עשרות מטרות נוספות באותו יעף ובזול.
גם עכשיו שורפים את ה8 מילארד סיוע כאילו אין מחר...2000 הלפייר ועוד.
https://www.ynet.co.il/news/article/ryctoyfnt
גם חימוש כיתות הכוננות מרגיש כמו בזבוז כסף משווע. רוב צה"ל עוד עם M16 מקוצר/ארוך ענתיקה, אבל לכיתות כוננות שרובן ככולן לא יראו פעילות לעולם (וטוב שכך), מחלקים אמתן וערד חדשים תוצרת ישראל כאילו הם ימ"מ וצריכים מסילות פיקטני וידיות הסתערות...וזה כשכולנו יודעים שצה"ל יכול להביא M4 בגרושים ומכספי סיוע.

למי זה הגיוני שחיילים קרביים עם M16 מנוסר, שחוק, בלי אפשרות לאופטיקה, אבל כיתת כוננות במישור החוף עם הרובה החדש של ימ"מ?
ולמה צריך פצצות גלישה יקרות כדי לתקוף בעזה?

זה מצויין שתומכים בתעשייה ישראלית, אבל את אלפי הרובים האלו שעולים סביב ה1100$ ליחידה, יכלו להביא מארה"ב בגרושים או יותר טוב - לקחת מצה"ל את הישנים ולתת לחיילים שלהם יש סיכוי הרבה יותר גבוה להשתמש בנשק (ובלאי הרבה יותר גבוה) מאשר כיתת כוננות בפרברים במרכז הארץ. מבחינת תמיכה בתעשיות בארץ - באמת לא חסר מה לרכוש ולתמוך, בפרט הבטחוניות.
ישן 15-11-2023, 09:45
  dbe3 dbe3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.18
בתגובה להודעה מספר 227 שנכתבה על ידי elaadhn שמתחילה ב "כתבתי ביותר, לא שלא משתמשים..."

הרובים שמחלקים לכיתות הכונות (והרבה פעמים נלקחים חזרה אחרי הצילומים) הם כאלו שהיה ניתן לקנות מעכשיו לעכשיו. את אותם M4 לוקח זמן לקנות , זה לא אומר שבעתיד לא יעשו החלפה . אגב אם תעבור על הודעות כאן תראה שסירפד פירסם שחלק מהרובים האלו יותר כבדים מהרובים בצבא וחלקם עם בעיות מעצורים.
אתה לא מחליף לחייל שמכיר רובה אחד ברובה שני באמצע המלחמה זה פשוט לא הגיוני.
לגבי המכחולית , אתמול לדוגמא פורסם סירטון ששומעים בו שימוש מפורש במכחולית.
האפצי יכולים להשתמש עד כמה שאני יודע בהלפייר או ב SPIKE , לא בטוח שה SPIKE (בטח שלא ה NLOS ) יותר זול מהל פייר.
בנוסף , את ההל פייר כנראה אפשר לספק במידי ממחסנים של הצבא האמרקאי , טילים אחרים אם אין במחסן אתה צריך להתחיל לייצר.
ישן 15-11-2023, 13:36

בתגובה להודעה מספר 229 שנכתבה על ידי dbe3 שמתחילה ב "הרובים שמחלקים לכיתות הכונות..."

ראיתי את הסרטונים שמחלקים ואוספים מיד אחרי...
עדיין בכיתות כוננות בסביבתי - רחוק מאוד מקו גבול כלשהו, חילקו אמתן דנדש לשמור בבית.
בינתיים בגדוד במילואים שלי וכל בני המשפחה משלל יחידות בצה"ל - כולם עם M16 מנוסר כלשהו.
אין פה משהו חדש אגב - זה סה"כ M4 (MZ4) מתוצרת ישראלית. אותו הנשק שכולם מכירים מהסדיר.
לא ראיתי טענות על משקל אחר או בעיות אמינות, נהפוכו, נחשבים ליותר אמינים מהM4 הישן להבנתי ובוודאי יותר מM16 שחוק כלשהו.
זה שצריך לייצר רק עכשיו - זה רק עוד נדבך של הקונספציה...הרי תרחיש הייחוס של חיזבאללה/חמאס ידוע כבר 20 שנה. תסכים איתי שלהוריד הלפייר על מחבל על קטנוע/טרקטור/כפכפי אביבאס, זה לא בדיוק כלכלי או הגיוני כשיש חלופות גם בארה"ב וגם בארץ כבר שנים רבות בעשירית המחיר.
ישן 16-11-2023, 16:02

צה''ל פשט אתמול על בית החולים שיפא. הממצאים שנתפסו על פי סרטון שהציג דובר צה''ל הם מספר רובים, אפודים ומחשבים.
במשך זמן רב סיפרו לנו ששיפא הוא מרכז העצבים של חמאס, שם מסתתרים מנהיגיו מתחת לאדמה. צה''ל אף הציג סרטון אנימציה המראה מערכת מנהרות עמוקה ומסועפת מתחת לבית החולים. עד כה, יש מרחק עצום בין מה שחשבו שיש שם לבין מה שמצאו בפועל.
לצד שאר המחדלים שיחקרו אחרי המלחמה יש לחקור גם את הסיבה שגרמה לצה''ל להאמין שמתחת לאותו בית חולים נמצא הלב הפועם של חמאס שבפועל הממצאים שם דלים מאוד ואינם מעידים על חשיבות יתרה של מקום זה עבור האויב, בטח לא בכל הקשור לתת קרקע משמעותי המשתמש כ''מגן אנושי'' בבית החולים.
ישן 17-11-2023, 22:54
  oferet oferet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.01.10
וידאו מהלחימה שהחמאס הפיץ

בשעות האחרונות נתקלתי ביוטיוב במספר קטעי וידאו שצולמו בידי האויב במהלך הלחימה בעזה.
לא אתן קישורים.
רק למקרה שמישהו מהלוחמים קורא את זה: יש וידאו שבו חיילים צולמו במצלמת אבטחה (ממש מצלמת מעגל סגור גדולה כמו שיש בבתי עסק) בזמן הגעתם לכניסה של מנהרה בתוך מבנה שמולכדה במטענים והושארה פתוחה כדי שיגלו אותה.

כשהחיילים מגיעים, רואים את פתח המנהרה ולידה שרשרת חביות פלסטיק מחוברות בחוט ביניהן- בעליל מעורר חשד למילכוד.
הדבר הראשון שהם עושים- שולחים יד ונוגעים במצלמה עמ"נ לכבותה- ופעולה זו מפעילה את המטען שכנראה פוגע בכולם (כנראה איתרתי את החייל ברשימת הנופלים ).

הלקח (לדעתי בלבד)- כל אוביקט חריג שמובטח שימשוך תשומת לב- קודם להביא חבלן שיסיר מלכודים- ולא לגעת בכלום- גם אם הפיתוי לכאורה גדול.
ישן 18-11-2023, 15:05
  Assaf B Assaf B אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.14
בתגובה להודעה מספר 249 שנכתבה על ידי גקשדב שמתחילה ב "עכשיו כמובן האינטרנט..."

אני כבר לא חושב שיש לישראל סיכוי להשפיע איכשהו על דעת הקהל בעולם במה שקשור לעזה.

1) איכשהו נראה שבעולם נוח יותר לקבל טיעונים של חמאס כדברי אלוהים חיים אבל כל שיהוק ישראלי צריך להיות מגובה בהוכחות ברמת בית-משפט ממש.
חמאס טוען שישראל הפציצה בי"ח והרגה 500 אזרחים => העולם "קונה" בקלות בלי לאתגר בכלל
ישראל טוענת ש"שיפא" הוא מוצב צבאי, מציגה מחבלים נכנסים ויוצאים בשעריו עם RPG ונק"ל, יורים על אזרחים כדי למנוע את בריחתם, מציגה כלי נשק ואמצעי איוורור ותקשורת => העולם טוען שזה לא מספיק כדי להוכיח משהו.
דומה שגם אם ישראל הייתה מוצאת פצצת אטום מוחבאת שם למטה ומוכנה לשימוש העולם היה בא ואומר "כן, אבל זו פצצת אטום קטנה, לא גדולה, אתם מגזימים".

2) הצד השני פעיל הרבה יותר בתקשורת ובפימפום המנטרה שלו. הפעילות ההסברתית הישראלית היא חובבנית במקרה הטוב. רצון טוב והתארגנויות התנדבותיות למאבק הסברתי הן דבר מרשים אבל לא חושב שאפשר להגיע רחוק מדי ללא אסטרטגיה ומשאבים- מה שהייתי מצפה שהמדינה תדאג להעמיד לטובת העניין.

3) הסרטונים שמפיק דו"צ מנסים להראות עובדות והוכחות אבל אפילו שזה נסיון אמיתי ונחוש מגיעות פאשלות כמו תרגום רשימת השמירה ההיא שלא תורגמה נכון. לכו תסבירו לעולם שכל שאר הדברים שדו"צ טוען אמיתיים יותר...

4) אנחנו במלחמה עם "אנדרדוג" - "מדינה עם צבא חזק מול של מסכנים החיים תחת כיבוש וללא עצמאות" . אני לא מומחה יח"צ ואפילו לא קרוב לזה אבל מניח שבתנאי פתיחה גרועים כאלה חייבים הסברה המנוהלת ברמה אסטרטגית ממש עם התוויית כיוון, נרטיב ומשאבים שהמדינה הייתה אמורה להעמיד. במקום זאת יש המון מתנדבים שבאים ומשתדלים להציג את הצד הישראלי אבל כנראה שזה לא מספיק.
4ב) לא משנה כמה טוב נעשה או לא נעשה בעזה, הפעילות ביו"ש ממשיכה לצבוע את ישראל בצורה שלילית שכנראה משליכה באופן ישיר על איך רואים אותנו בעזה.

(לא מתכוון להיכנס כאן לפוליטיקה ומצטער אם טיפה גלשתי - רק ניסיתי להסביר את הצד ההסברתי כמו שאני מבין אותו)

נערך לאחרונה ע"י Assaf B בתאריך 18-11-2023 בשעה 15:08.
ישן 19-11-2023, 04:32
  mars_man mars_man אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.10
בנוגע לסרטונים של דובר צה"ל - עצות בחינם
בתגובה להודעה מספר 250 שנכתבה על ידי Assaf B שמתחילה ב "אני כבר לא חושב שיש לישראל..."

עצות בחינם לדובר צה"ל:
1. תפסיקו לפרסם סרטונים לא ברורים בשחור/לבן. הם לא תורמים להסברה הישראלית.
צופה ממוצע לא מבין כלום או מבין שישראל פוצצה בניין רנדומלי או דמויות מטושטשות.
אם סבתא מאוהיו לא מבינה שזו מטרה צבאית, אין מה לפרסם את הסרטון.
סרטונים שמתאימים לאנליסטים צבאיים, אפשר לפרסם במקומות ספציפיים מאוד, הם לא צריכים להגיע
לתקשורת הכללית.
2. פרסמו סרטונים (HD, צבע) שכוללים מחבלים מתים. צריך לראות בבירור מחבלים מתים עם רובים או
ציוד צבאי אחר, אחרת אין מה לפרסם.
הערה - גם מנהרות זה טוב. רצוי מושקעות ככל הניתן.

הערוצים בחו"ל יראו מה שמתאים לעמדות שלהם ומה שמעניין את הצופים. את העמדות קשה לשנות,
אנחנו כן יכולים לפרסם סרטונים אטרקטיביים יותר, כדי שיראו קצת פחות את הסרטונים של חמאס.
ישן 19-11-2023, 17:24
  גקשדב גקשדב מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 24.02.17
בתגובה להודעה מספר 250 שנכתבה על ידי Assaf B שמתחילה ב "אני כבר לא חושב שיש לישראל..."

והתקשורת שלנו תורמת לזה.

https://twitter.com/Guy_Baruch?ref_...%2F825205.shtml

זה באמת לא יאומן.
השמועות האלה (בנוסף לשמועות על ירי לא מובחן בשטח הפסטיבל, מציגים את מגרש הגרוטאות עם המכוניות ההרוסות ובונים קונספירציה שמסוקים הפציצו מהאוויר על בסיס הכיוון ממנו השלדה נמעכה) מסתובבות כבר שבועות בתקשורת המוסלמית הזרה.

למה אני לא רואה ברשתות החברתיות סרטוני הסברה שמתארים לפרטי פרטים מה באמת קרה שם, ומנפצים את השמועות האכזריות? למה אנחנו לא מפציצים בסרטוני הסברה שמפריכים שלב שלב את השקרים הללו ומתארים בדיוק מה קרה? האינטרנט היה אמור להיות מפוצץ בסרטוני אנימציה ואילוסטרציות בנוגע לאירועים האלה ולהריץ את זה בטראפיק הכי מטורף שיכול להיות.
ישן 18-11-2023, 21:09
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14

הערב קיבלתי את החדשות הקשות מכל.
רס"ן ג'מאל עבאס וסמ"ר שחר פרידמן
לוחמים חסרי פחד מגדוד 101 בצנחנים נפלו בקרב בעזה.

ג'מאל ושחר ישנו אצלי בסלון.
הם ירדו לעזה עם הגדוד בפרוץ המלחמה ולמזלי הייתה לי הזכות לארח אותם בסלוני.
לא היה סיכוי לתת להם לישון בחוץ על הדשא והכנסתי אותם (ואת שאר הפלוגה) לבייתי.
חלקנו דירה קטנה בקיבוץ, 10 לוחמים ואני.
הרגשתי כמו אבא של כולם שם לשבועיים שבהם היו אצלי.

הייתי מלווה אותם שעות בלילה שהמאזין לא יירדם.
עולה איתם לכוננות עם שחר (כי מי יכל לישון בכלל בעוטף בתקופה הזו)
פותח איתם קפה של בוקר
ודואג שתמיד תהיה להם מקלחת עם מים חמים וכל מה שצריך.

הם, סיפרו לי על החיים שלהם בבית, המשפחה, בנות הזוג, התוכניות לעתיד.
לא פעם דיברנו על המלחמה.
אני הבטחתי שאנחנו בעוטף נהיה חזקים.
הם הבטיחו לי שיזהרו.
כשכל זה ייגמר הם יחזרו ונעשה על האש.

ג'מאל, שחר
ושאר לוחמי 101.
אתם גיבורים,
אוהב אתכם ואזכור אתכם לעד.
זכיתי לארח אתכם ולשהות במחיצתכם טרם כניסתכם לעזה.
מקווה שבמלחמה הזו, ננצח והדרום יחזור לפרוח ולהיות ירוק, כמו שאמרתם כמה אתם רוצים רק לבוא ולראות אותו כזה בסיום המלחמה.

בהצדעה.
ישן 21-11-2023, 14:13
  alex.v alex.v אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.23
בתגובה להודעה מספר 271 שנכתבה על ידי ninesouls שמתחילה ב "ובינתיים באיו"ש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ninesouls
בצל הארועים בעזה ובצפון, נדחקת מהמודעות הלחימה שמתקיימת מדי לילה באיו"ש. מאז תחילת המלחמה נהרגו באיו"ש למעלה ממאתיים פלשתינים; לא ברור כמה מהם היו מחבלים, אולם ללא ספק הרוב הגדול. הזדמן לי להחליף כמה מלים עם קצין שמכיר מקרוב את הפעילות, ולטענתו מדובר בארוע משנה מציאות שעתיד להביא לצמצום מהותי ביכולת לפגע באיו"ש ומתוך איו"ש אל תחומי הקו הירוק.

ארועה משנה מציאות, זה מיגור החמאס עד הסוף, וטיפול ולו חלקי בחזבאלה.
אני לא איש בטחון, אבל לדעתי עסקת שחרור החטופים שמה פיאסקו על המשך הלחימה בדרום עזה. חמאס לא ימוגר. אני לא רואה איך העולם יסיכם לתת לנו להכנס לדרום רצוע אחרי הפסקות אש נרחבות. נניח יש 120? חטופים חיים? זה 3 הפסקות לחימה, מלחמה לא יכולה להתנהל כך.
ישן 21-11-2023, 19:03
  alex.v alex.v אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 280 שנכתבה על ידי ariel_zuk שמתחילה ב "1. יש לך ילדים? 2. מה הקשר..."

יש לי ילדים.
אני אומר שלא הייתי הולך להפגנות שדורשות לשחרר את החטפים בכל מחיר.
למי איכפת מה אומרת אמא, או אבא שילדיהם נחטפו?(זכותם להגיד כל דבר) למי זה מעניין? אנחנו במלחמה! מלחמה אסטרטגית. הרבה פעמים בקרב בכוונה תחילה מקרבים חיילים, בכדי להציל מאות אחרים, האחריות של ההנגה זה לראות את התומנה הגדולה, ולא לרצות כמה אנשים שיהיה להם חיוך, כי "החיים הם מעל הכל, ועם ישראל מיוחד" - כיזה בלוף! הפחד להכנס ולנקות את עזה בגלל האבדות, עסקת שליט, הביאה אלינו את ה07.10. ומי שלא מבין שאם ישראל לא תלך עד הסוף, המחיר יהיה גדול יותר עוור, אבל במששלת ישראל אין עוורים, יש רמאים, שבשביל לרצות אנשים כמוך מבאים לדור הבא עוד אסון!
ישן 21-11-2023, 23:07

בתגובה להודעה מספר 281 שנכתבה על ידי alex.v שמתחילה ב "יש לי ילדים. אני אומר שלא..."

אני חושב שאתה מפספס את התמונה הגדולה בעצמך. גם לדברים הסמליים יש חשיבות, אפילו חשיבות עצומה.
זו הסיבה למה לדוגמה המשטרה תפעיל משאבים רבים כדי לתפוס רוצח שרצח אדם אחד, אבל לא תשקיע אפילו חצי מזה ב-100 מקרי מוות בתאונות דרכים.
תאר לך לרגע שקורה מקרה רצח סמוך לבית ספר. לתקופה מסויימת הורים מודאגים יפחדו לשלוח את הילדים לבית ספר עד שהמשטרה תבוא לאבטח במיוחד לתקופה ארוכה. בינתיים ההורים יצטרכו לעשות בייביסיטר. בשביל חלק זה אומר לפגוע בתפוקה שלהם בעבודה ולכן ביצועים גרועים יותר של החברה (לדוגמה בסטארטפים ועסקים קטנים בהם יש בודדים עד עשרות עובדים), בשביל אחרים זה אומר להחמיץ עבודה לחלוטין. ככה ילכו מאות אלפי שקלים של אזרחים בטוטאל על האירוע. השלכות עקיפות יהיו עוד יותר. האנשים יפחדו יותר לגור באזור, ואם יהיו עוד מקרי רצח אנשים בעלי מעמד כלכלי גבוה יותר ילכו והשכונה תהפוך לענייה יותר. שכונות עניות יותר נקלעות למעגלי פשע בקלות יותר.

עכשיו נדבר ברמה הלאומית. ככלל, מדינות ליברליות ודמוקרטיות יותר, או לחילופין פשוט נאורות יותר, בלחימה יש לחיילים שלהן מוטיבציה גבוהה יותר. בגלל שהם גם נלחמים על חייהם ועל הבית, וגם על ערכים. ישנו גם קשר ישיר בין המצפון המוסרי של מדינה למצב הכלכלי שלה. מדינה שהיא יותר נאורה לרוב תהיה עשירה ויציבה יותר. אנשיה לא יחפשו לעזוב את המדינה וימשיכו להעשיר אותה.
איך זה בא לידי ביטוי? בהחלטות שלנו. לזנוח חטופים זו ההחלטה הפחות מוסרית על פניו, אפילו אם אפשר לטעון שאסטרטגית היא יותר טובה (אין לי דעה קונקרטית בנושא), וזה משדר את אותם רגשות שאנשים ירגישו מאירוע רצח לידם - קרה אירוע טראגי, והמדינה לא באה לתקן את המצב. האנשים יהיו בפאניקה ויאבדו אמון בממשלה, במדינה, ואולי אף בעם.
הרי גם אירוע של חטיפה ע"י ארגון פשע בתוך הארץ יכול לעלות מאות אלפי שקלים אם לא מיליונים כדי לטפל בו, תלוי במורכבות. יכולים פשוט לבוא להגיד "לא אחריותנו, אפשר בכסף הזה להציל 5 אנשים נוספים שאין להם ביטוח בריאות".
בעיקרון אתה רוצה לשדר מוסריות ומידת אחריות כדי לתת לאנשים את הערך הסמלי שידחוף אותם לשמר את מה שמגדיר את המדינה והעם ומאפשר לו לתפקד בצורה הטובה שהוא תיפקד (במקרה שלנו יש התדרדרות מאסיבית בשנה האחרונה אבל אוקיי).

הזכרת לפני זה את רוסיה. ובכן אם נסתכל על רוסיה ועל אוקראינה מבחינה תרבותית:
אוקראינה - עם חדש שנולד לפני פחות מעשור מתוך מאבק עממי, נחוש להתקדם לתוך אירופה, מאמץ דמוקרטיה וליברליזם, רואה במערב מודל לחיקוי, לוחמני לגבי עתידו.
רוסיה - עם מפוזר שאיבד את כיוונו, מנסה להיאחז בו זמנית לדת מחודשת ולחזון של שיקום התהילה ונכשל בשניהם, באמצע מלחמה שלא נתמכת ע"י האוכלוסיה, בעל הרבה קונפליקטים פנימיים בין שבטים ששונאים אחד את השני, והאזרחים לא רואים במדינה כבית אלא מחוסר ברירה.

רק במקרה, המוטיבציה לשרת בצבא הרוסי בפח. אמנם מעט השתפרה, אבל לעבור מכלום לאפס זה לא הרבה. לעומת זאת לצבא האוקראיני יש מוטיבציה גבוהה מאוד גם להתגייס וגם למות בעד ארצם, וההתגייסות הבינלאומית הן מבחינת חיילים והן מבחינת סיוע פרטי כלכלי היא עצומה.
אפשר ממש לומר שיש אולי קורלציה בין תרבות למוטיבציה.

וכאן אני מגיע לנקודה - אם נוותר על החטופים בשביל הישגים צבאיים בעזה, אנחנו מסתכנים בלאבד משהו יותר מהותי עם השפעה על העתיד שלנו בהרבה מאוד מובנים, כולל במלחמות עתידיות ובין המלחמות.
ישן 21-11-2023, 16:12
  איש123 איש123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.14
בתגובה להודעה מספר 275 שנכתבה על ידי alex.v שמתחילה ב "מחייבת? שום דבר לא מחייב! אני..."

בוא נשתה כוס מים...
1. חמאס הם לא איום אסטרטגי.
2. ארצות הברית (נראה לי מדינה שפויה) שילמה כמה מיליארדי דולרים עבור 4 אנשים.
3. אין מדינה שיש לה חטופים ילדים.

אגב, אני אגיד לך מה כן אסטרטגי:
אימוץ הגישה הסובייטית לפיה הצלחת אירוע בני ערובה נמדדת במדד אחד - חיסול כל המחבלים.
לצורך העניין - הרוסים בטוחים שאירוע האופרה במוסקבה ובית הספר בבסלאן הן הצלחות מסחררות (מדובר בהשתלטוייות הכושלות והעלובות בהיסטוריה של בני ערובה).
אם עכשיו אתה מוותר על בני הערובה ו"מכסח את האמאמאמאמא של החמאס" - אתה מאבד את האמון האחרון שעוד יש בצה"ל.
אני, ועוד אחרים לא יישארו במדינה שכזאת.
- זה איום אסטרטגי.
ישן 21-11-2023, 16:17
  alex.v alex.v אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 283 שנכתבה על ידי איש123 שמתחילה ב "בוא נשתה כוס מים... 1. חמאס..."

הרוסים לא רק שמבנים שמדובר על פעולות כושלות, בכוונה הלכו על הפעולות הללו בכדי להפסיק להראות דברים שללים בחדשות ומהר!
חמאס בפני עצמו לא אסטרטגי, מה שכן אסטרטגי זה האם מדינת ישראל של 2023 יודעת להגן על עצמה, ולסיים דברים עד הסוף.

אגב לגבי האמון בצהל, אני אישית, ורבים מחברי החלטנו לעזוב, במידה ולא יהיה טפול מהשורש, לא רק בעזה גם בצפון, למדינת ישראל אין זכות קיום אם המלחמה הזו במינימום לא תסתיים במגור החמאס, לתחושתי וגם של מכרי במקרה זה המדינה תתחיל לספור את זמנה לאחור, ואני לא אשאר כאן בכדי להגיד לכם הזהרתי אותכם. גם זאת סכנה קיומית לישראל!
אם כל הכבוד ל100 השבויים לכל היותר שנשארו שם! יש לנו 1500 הרוגים, מאות נכים! ומיטב בנינו נהרגים ממש הרגעים הללו בעזה ובצפון, לשטתי לחינם, במידה ולא נלך עד הסוף!

נערך לאחרונה ע"י alex.v בתאריך 21-11-2023 בשעה 16:41.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:31

הדף נוצר ב 6.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר