לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-02-2014, 13:54
  fungiman fungiman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
שאלה לגבי תיק גב לרופא בגדוד מילואים

שלום רב. מקווה שאני מציג את השאלה בפורום המתאים.

אני משרת כרופא קרבי במילואים. היחידה שלנו לרוב רכובה על נגמ"ש, אולם לא ניתן לשלול הפעלה רגלית לטווחים של עד מס' ק"מ. הציוד שלנו בימ"ח בסיסי ביותר וכולל מלבד תיקי הרופא כמקובל, אפודים רגילים.

אני מעוניין לרכוש תיק גב שישמש אותי כתיק חירום/הקפצה בבית (בסגנון של bug out bag) ובעת פקודה יחליף יעוד ויהיה תיק גב לרופא.

התיק יכיל ציוד אישי ל-24 שעות (תחתונים, גרביים, שכבה טרמית דקה להחלפה, מזון ליממה) וכן ציוד רפואי כולל ציוד החיאה (AB כולל סקשן, אמבו ומסכה, לרינגוסקופ, שתי ערכות אינטובציה, ערכת קוניוטומיה, ערכת טרוקר, לא כולל מיכל חמצן), ציוד דיאגנוסטי אישי שלי (סטטוסקופ, Pulse-Ox ומדל"ד שאני יביא מהבית) וכן מנה של ציוד חבישה, כמה ערכות החדרת עירוי פריפרי ואולי גם מנת נוזלים. בנוסף צריך לכלול תא לשקית מים ("שלוקר") 3 ליטר ואפשרות קשירה של ציוד נוסף או פאוצ'ים נוספים מבחוץ.
לא צפוי להיות אמל"ח בתיק, מקסימום ציוד טיפוסי של מפקד מחלקה - מפה ועזרים טקטיים, משקפת ואמר"ל.

הוא צריך להיות נוח לנשיאה גם מעל אפוד חי"ר (מהדגמים הישנים), שכפ"ץ, ווסט או כל דבר אחר שאני עשוי לקבל (או "להשיג") במצב חרום וצריך להיות עמיד ככל הניתן לגשם.

בעבודת החיפוש והמחקר המקדימים שלי ראיתי כל מיני אפשרויות, אולם הם סבלו ממגרעות כאלו ואחרות וההמלצות לרוב מניסיון של לוחמים (שלהם יש צרכים שונים מהתיק).
יתכן ותהיה אפשרות של רכישת התיק בארה"ב ועל כן אשמח לקבל גם המלצות על ציוד שזמין שם ולא פה.

תודה מראש.

נערך לאחרונה ע"י fungiman בתאריך 11-02-2014 בשעה 13:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-02-2014, 18:04
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fungiman שמתחילה ב "שאלה לגבי תיק גב לרופא בגדוד מילואים"

אני חושב שיש צורך ביותר פרטים...

יש הרבה חברות בארץ שיכולות לספק לך מוצר מותאם (custom) אבל באופן טבעי זה יעלה לא מעט כסף (למרות זאת זה עלול לצאת יותר זול ממוצר מדף מחו"ל).
בחו"ל עובדים לפי עקרון המודלריות (MOLLE) שהוא מעולה אבל ידרוש ממך השקעה נוספת בפאוצ'ים ויכול ליצור מצב בעייתי עד שגם בארץ נתאים את עצמנו.

בינתיים חברות כמו שורש (שהיא חברה מצוינת והספקית הרשמית הן של הצבא האמריקאי והן של צה"ל) שמוכרת תיק שמשלב שקית שתייה(במחירים לא נוחים במיוחד יש לציין. בארץ הם מוכרים עודפים אבל עם בעיית צבע):
http://source-israel.co.il/outlet/124-double-d-45l.html

או חברות שמייצרות מוצרים מותאמים אבל מחזיקה גם מוצרי מדף, לדוגמא:
http://www.t9design.co.il/products/...%A7%D7%98%D7%99

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-02-2014, 15:02
  fungiman fungiman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי fungiman שמתחילה ב "שאלה לגבי תיק גב לרופא בגדוד מילואים"

ציטוט:
יש גורם בצה"ל (קוראים לו חר"פ) והוא איפיין את הציוד הנדרש מרופא בכל רמה שהיא ומצייד אותך בהתאם. אם אתה חולק על אנשי המקצוע למה שלא תקבע פגישה ותמליץ את המלצותיך כך שישיפיעו על כלל המערכת? אם אתה חושב שאתה בתת-תקינה או מקבל ציוד בלאי תפנה לאן שצריך ותעמוד על כך שתצויד על פי התקן. לא יותר הגיוני במערכת מסודרת?

ואתה חושב שהנושא לא עלה לדיון עם קציני הרפואה של החטיבה והאוגדה?
פערים אלו ואחרים עלו ועולים לדיון, הם ידועים ואין להם פתרון בטווח הנראה לעין. והלוואי ותיק/ווסט היו הפער היחיד שלנו...

ציטוט:
יש כבר תיקים כאלה בצה"ל הגדול (לא רק במובחרות) וגם במילואים. נראים כמו תיקי הגב הרגילים אך עם חלוקה פנימית לציוד רפואי.

נכון יש, פעם אחת אפילו ראיתי תיק כזה בעיניים. אבל מניסיון עם פריטי ציוד אחרים, התיקים האלו כנראה יגיעו ליחידה שלנו יד שניה מהחובש של הקריה אחרי שהוא יקבל ציוד חדש יותר (לדוגמא - היינו אחת מהיחידות האחרונות בצה"ל שעברו מגליל ל-M16)... מה לעשות, תותחנים, אוכלים בוץ ופודרה, בלי טיפת תהילה.

בנוסף - מאחר שאני מתכוון לרכוש את התיק מכיסי הפרטי הוא לא ישב בימ"ח, אלא ישמש בבית כ-bug out bag או כתיק ליווי רפואי לטיולים.

לעניין --
הצבע חייב להיות ירוק זית (או לכל הפחות שחור). לכן תיק ה-EMS של 5.11 נפל.
חשבתי בעבר על תיק ה-RUSH72 של החברה, אבל הוא לא מספיק גדול (כאמור צריך להכנס סקשן).

ה-Blackhawk STOMP II נראה כאופציה לגיטימית (אם כי יקרה) ואני אחקור יותר בכיוון שלו ואעלה לדיון עם החוג"ד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:06

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר