לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2014, 17:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]"אנחנו בונים בקורס..."

אימון מחלקות מדורג במשך 48 רצופות. כך אתה לא מוציא את כולם מהלו"ז ובוחן אותם במה שבאמת חשוב - מחשבה ויכולת למידה.
הכאילו קורס קומנדו הזה (בכל חטיבה) עוסק בחיילות הפרט ולא במיומנות המ"מ/מ"פ. לבחור מישהו להיות מ"פ בגלל החיילות שלו זו בדיוק הסיבה לברוך המקצועי בו נמצאים החיילות הירוקים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 06-04-2014 בשעה 17:58.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2014, 17:38
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "בלי לזלזל לרגע ב"כפיר, אבל..."

מה רע בגמישות?
אם זה גם עוזר למורל של היחידה וגם מאפשר למטה הכללי לנייד בעתיד כוחות על פי צרכים ולא על פי מגבלות זה דבר חיובי (כל עוד זה לא בא על חשבון הכשירות העיקרית של היחידה, מה שלא נראה לי שקורה פה). אני לא אתפלא אם יוחלט שכוחות של כפיר הם המתאימים ביותר להכנס לשטח בנוי בלבנון, ואם יש כשירויות שנדרש לחזק אצלם כדי שיוכלו להגיע בצורה מיטבית לאותו שטח בנוי - אז כדאי שיהיו להם אותן.

שיקול נוסף הוא שלדעתי עדיף שהקצינים יוכשרו מעבר לצרכים המיידיים של היחידה שלהם. זה פותח את הראש, עושה אותם קצינים טובים יותר ובנוסף מאפשר גמישות במסלולי קידום. אם רוצים לשמר מ"מ מכפיר ואין כרגע תקן פתוח בחטיבה, אפשר להעביר אותו להיות מ"פ בחטיבה אחרת במקום לתת לו תפקיד רמ"ד שקר-כלשהו במז"י בלי שיגידו שהוא עבר הכשרה נחותה.

וחוץ מזה, עם כל השם המפוצץ, הקורס הזה לא אומר שהקצינים האלו הולכים לפשוט מחר על האי גרין. הם למדו מנהיגות, שדאות, ניווט ועוד תכנים שחבל שלא קיבלו ברמה כזו במקור בבה"ד 1. אם התכנים האלו יחלחלו גם למש"קים ולחיילים - מה טוב.
ישן 06-04-2014, 18:43
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ISHPUZ שמתחילה ב "מה רע בגמישות? אם זה גם עוזר..."

א. אני מקווה שזו החשיבה, אבל אני יותר נוטה להאמין שזה נסיון של החטיבה להתנער מהייעוד המקורי שלה (חטיבת חי"ר קלה לשטחי איו"ש) ולהיות יותר "קומנדו" כי זה יותר מגניב מסתם פעילות בט"ש. כמובן שזה עוזר למשוך מלש"בים ולשפר גאוות יחידה, אבל האם זה כדאי במחיר ויתור על הייעוד? מי ישמור על השטחים כאשר כפיר עסוקה עם חיזבאללה?

ב. קורס קומנדו למיטב הבנתי הוא קורס שבונה / משפר יכולות פיקוד, בטחון עצמי וחיילות פרט אצל הקצינים. אני לחלוטין לא מתנגד לו והוא יעשה רק טוב, גם לשריונרים ולתותחנים.
אבל, הכתבה מציגה את זה כבניית "יכולות קומנדו" לחטיבת כפיר (אל תתפוס אותי על הגדרה אבל לראייתי קומנדו = חדירה ושהייה נסתרת וממושכת עמוק מאחורי קווי האוייב, פשיטות וחבלה במתקנים), אני לא רואה מתאר שבו דווקא כפיר תשתמש ביכולות הנ"ל.
יכול להיות שפשוט נפלתי קורבן להגזמה של כתבים...

ג. גמישות זה חשוב, אבל כדי שזה יהיה ריאלי צריך גם צריך גם התמקצעות. אין סיבה שכפיר/קרקל/שריון/תותחנים יהיו גולני או שייטת או אגוז. לדעתי הם עלולים להיות Jack of all trades, master of none

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 06-04-2014, 22:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "א. אני מקווה שזו החשיבה, אבל..."

קורס "קומנדו" הוא לחלוטין קורס חיילות פרט. העובדה שעושים את זה לקצינים היא אבסורד אדיר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר