לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-04-2014, 17:58
  משתמשת נקבה אורחת לרגע אורחת לרגע אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.14
מגעיל איך אתה יודע שהמדינה שלך דפוקה?

כשדירת החדר-חדר וחצי היחידה שאתה מוצא בעיר שלך (שנולדת, גדלת בה וחיית בה 31 שנה) שהיא במחיר נורמלי - כלומר לא 2900 ₪ לחודש (ואיפה חשמל, ארנונה, מים, ועד בית, אינטרנט?),
היא אחד מהשניים:
1. היא דירת מרתף מעופשת ומגעילה
2. היא בגודל (תחזיקו חזק) 8 מ"ר. פאקינג 8 מ"ר, שזה אחלה גודל, אם אני מחפשת דירה לאוגר מסכן.

איך אתה יודע שהמדינה שלך דפוקה?
כשאתה נאלץ לעבור בגלל מחירי הדיור לעיר פריפריאלית, לסביבה לא מוכרת, ששם גם אפשרויות התעסוקה הם פחותות בהרבה.. ואנשים אשכרה זוקפים גבה, מסתכלים עליך כאילו נפלת מהירח ולא מבינים מה לא בסדר איתך כשהם שומעים שאתה עובר לשם.

ואחרי זה עוד מצפים ממני לנופף בדגל ביום העצמאות בשבוע הבא ולהגיד "הו, המדינה היקרה שלי, כמה שאני אוהבת אותה!"...
זובי.
כוס של הרבאק ערס, טוב? תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-04-2014, 18:22
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "איך אתה יודע שהמדינה שלך דפוקה?"

זה שנולדת בעיר הכי יקרה במדינת ישראל, לא אמור להקנות לך זכויות מיוחדות. לא יכולה להרשות לעצמך לגור בתל אביב? תגורי ברמת-גן/גבעתיים. לא יכולה להרשות לעצמך גם את זה? ראשל"צ, פ"ת, נתניה, בת-ים וכו'. אפשרויות התעסוקה נמצאות בת"א? אז תיסעי כל יום לת"א. אף אחד עוד לא מת מחצי שעה ביום ברכב/תחבורה ציבורית. במדינות אחרות אנשים נוסעים כל יום שעה וחצי לעבודה וחזרה ולא מתבכיינים כמו בערץ.
החברים שלך צוחקים עליך על זה שאת עוברת מחוץ לת"א? הבעיה היא לא במדינה אלא בחברים שלך. תחליפי חברים לכאלה שלא חושבים שהרצליה זה צפון הארץ.
זה באמת לא זול לקנות/לשכור דירה בישראל, אבל רמת הבכיינות של אנשים היא ממש לא פרופורציונלית למצב. אני מחכה ליום שבו אנשים יפסיקו להאשים את המדינה בזה שהם לא יכולים להרשות לעצמם את מה שהם לא יכולים להרשות לעצמם.

ישן 29-04-2014, 19:20
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "א. ירושלים. ב. חברים? לא...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורחת לרגע
א. ירושלים.

ירושלים ואפשרויות תעסוקה?! אני מת על ירושלים, אבל אני מצליח לחשוב על 20 ערים בישראל עם יותר אפשרויות תעסוקה מאשר ירושלים.

ציטוט:
ב. חברים? לא. אנשים. והם לא צוחקים, הם מרימים גבה ותוהים.

שירימו גבה. זה לא משנה אם מדובר על ירושלים או על ת"א. כל מי שחושב שהמקום שבו הוא גר זה המקום הלגיטימי היחיד לגור בו הוא סוג של מטומטם.

ציטוט:
ג. עובדה שאני בכל זאת עוברת, ולא לבת-ים או חולון, אלא לב"ש, שומו שמיים, ככל הנראה.

אני לא מכיר את ב"ש, ולא יודע איך היא בתור עיר לגור בה, אבל מניתי לך לא מעט אופציות שנחשבות לסבירות בהחלט, וזולות מירושלים. את יכולה להוסיף לאופציות האלה את חיפה. יהיו לך לא פחות אפשרויות תעסוקה מירושלים והשכ"ד יהיה משמעותית זול יותר.

ציטוט:
ד. הבכיינות היא מאוד פרופורציונלית בשביל המצב במדינה הזו, אף אחד לא ייקח ממני את הזכות להתבכיין (עם זאת, זה לא אומר שלא אנסה באותו זמן גם לעשות את מה שאני יכולה בשביל לעזור לעצמי).

אך אחד לא לוקח לך שום זכות. את יכולה להתבכיין מה שאת רוצה, כמו שנאריון יכול להציע לכמה אנשים שהוא רוצה ללכת לעשות קרוספיט. האם זה שיש לו זכות להציע את זה הופך אותו לפחות מטומטם? אני מניח שאת מבינה לאן אני הולך עם זה...
שוק השכירות בירושלים (כמו בכל מקום אחר בישראל) הוא שוק חופשי. המחירים נקבעים על ידי היצע וביקוש. לבכות על זה ששכירות בירושלים היא יקרה מדי זה כמו לבכות על זה שקוויאר זה יקר מדי. לא יכולה להרשות לעצמך? תאכלי משהו אחר.

ישן 01-05-2014, 11:22
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "א. ירושלים. ב. חברים? לא...."

הבכיינות לא פרופורציונלית לכלום.
רוצה פרופורציות?
אנחנו זוג + ילדה. גרים בירושלים. מרוויחים אי שם במעלה העשירון התשיעי. משלמים 2000 ש"ח בחודש למטפלת (שנה הבאה בטח 2500 למעון), 4200 על שכירות של דירת 4 חדרים סבירה, חשבונות, אוכל, מחזיקים רכבים ומשלמים דלק (אם לא הילדה עדיין היה רק רכב אחד, איתה זה לא ממש ריאלי).לפנטז על לקנות דירה בעיר זה באמת רק לפנטז (לשלם את המשכנתה לא תהיה בעיה, זה כמו שכירות, אבל הסכום הראשוני? לך תגרד 300-400,000 ש"ח).
חוצמזה - יש כמה דברים חומריים ולא חומריים שנפלו עלינו כרגע, ולא עושים את החיים קלים.
ועם כל זה - לא, המדינה לא חרא. אפשר לחיות פה בסדר גמור. הרפואה כאן סבירה +, וגם בעפולה תקבלי שירות רפואי שלא רחוק מאד ברמתו מבתי החולים הגדולים במרכז. האנשים כאן בסה"כ טובים (נסי פעם לרדת עם עגלה במדרגות - מייד יגיעו שלושה אנשים להציע עזרה). אני לא מחפשת שמישהו ימצא בשבילי את הפתרון, ולא חושבת שתפקיד הממשלה לכלכל אותי. למדתי, שיפרתי את כושר ההשתכרות שלי, ועכשיו, אחרי הרבה שנים של שכירות עם שותפים/לבד בבית ישן בפריפריה, נסיעה בתחב"צ וחיים בצמצום יחסי כי הייתי סטודנטית תפרנית, אני יכולה לכלכל את עצמי בצורה סבירה.

ההתבכיינות וחיפוש אשמים נראים לי או ילדותיים, או סתם אי הבנת המקום בו את חיה ולקיחת אחריות על החיים שלך.

אה, ויש לי אזרחות זרה. מלידה. לא חשבתי לשניה אפילו לנצל אותה (חוץ מהחיסכון בפניות לשגרירות ארה"ב כשרציתי לטוס לשם)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 03-05-2014, 08:15
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "למה זוג + ילדה קטנה זקוקים..."

כל מיני סיבות. העיקריות - ילדה קטנה = המון המון ציוד שצריך בשבילו מקום. דירת ה-3 חדרים שגרנו בה קודם לא עלתה לנו פחות לחודש (למעשה אני יודעת בוודאות שכרגע היא מושכרת ביותר). אם יש דבר אחד שסיוון צודקת בו זה שוק שכירות מופקע-מחירים בירושלים, כשאין באמת קשר בין גודל/איכות הדירה למחיר השכירות. למעשה - באופן יחסי דירת חדר/סטודיו תעלה הרבה יותר מאשר דירת שלושה חדרים....

מה הפתרון? אם אפשר - לצאת מהעיר (מה שכנראה יקרה בעוד בערך שנה מהיום) וחלפש עבודה במרכז (בשבילנו) או לגור עם שותפים ולחלק את שכה"ד כך שיהיה שפוי יותר (לרווקים, סטודנטים וכו'). אם לא הייתי מוצאת שכירות בזיל הזול (2000 ש"ח לבית צמוד קרקע ישן, שלושה חדרים ביקנעם בשנת 2007) הייתי ממשיכה כנראה לגור עם שותפים או חוזרת לגור עם אמא שלי עד המעבר לגור עם אורי בירושלים בתום הדוקטורט.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-05-2014, 11:45

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הבכיינות לא פרופורציונלית..."

קודם כל אפתח ואגיד שאני מאוד לא אוהבת את הטון המתנשא של דברייך, כאילו את אומרת לי "אני יותר חכמה ממך, יותר טובה ממך, ואת לא מבינה שום דבר מהחיים שלך ואת גם לא יודעת לנהל אותם". זה בדיוק המסר שקיבלתי מדברייך. בדיוק כמו באשכול ההוא שעלה בו נושא האל-הורות, ואת לא הצלחת להבין מדוע אינני מעוניינת בילדים, שהרי ילדים זה "הדבר הכי מדהים והכי מקסים" וכו'. כאילו שאינך יכולה להבין מדוע יש אנשים שחושבים וחיים אחרת ממך.
דבר שני, אני אמרתי שהאנשים בישראל לא טובים? לא. לא דיברתי על האנשים. מן הסתם, כמו בכל מדינה, יש כאן אנשים טובים יותר וטובים פחות. אם כי באופן כללי, יש כאן בישראל נטייה לחטטנות יותר בחיים של אנשים זרים ו"סחבקיות" עודפת עם זרים שיכולה להיות מעיקה ומציקה לפעמים.
תגידי, אני אמרתי שאני מצפה מהממשלה לכלכל אותי? כאילו, באמת? זה מה שאמרתי? דיברתי על זה שאין פה אפילו ניסיונות קלים להקל כאן על צעירים ועל אנשים בכלל. את קוראת עיתונים? ריבונו של עולם, אני היחידה במדינה שמתלוננת על קיומה של בעיה רצינית כאן? ועוד דבר: עובדה שהגעתי לידי החלטה לעבור לפריפריה, כי רק שם אוכל להשכיר דירה במחירים סבירים באמת, וזו עוד הוכחה בשבילך לכך שאני לא סתם "בכיינית". אבל להצהיר משהו שנשמע כמו: "הכל דבש והכל פה יופי טופי וישראל היא אחלה מדינה שבעולם" - זו עצימת עיניים מוחלטת וניתוק מן המציאות.
ישן 01-05-2014, 15:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "קודם כל אפתח ואגיד שאני מאוד..."

היא כנראה יותר חכמה ממך. העובדה היא שהיא דאגה לעתיד הכלכלי שלה. את - לא.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-05-2014, 18:05

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "אוי סיון, באמת. התגובה של טלי..."

אוי אלינור, באמת.
תראי, עם כל הכבוד והחיבה שלי אלייך וזה, אני לא מבינה למה את תמיד לוקחת על עצמך את תפקיד המחנכת מטיפת המוסר.

וחוץ מזה, אם לא שמת לב: ההודעה האחרונה שלי לא כוונה ישירות אל טלי (לה כבר כתבתי את מה שהיה לי להגיד לפני כן, ומה לעשות שהיא מאוד מתנשאת? בעינייך היא לא, כי היא לא כתבה את זה לך), אלא לשני הגולשים שהגיבו לתגובה שלי אליה (למשל: אל גולני, שכל הודעה שנייה שלו אליי היא "בכיינית שמאלנית עוכרת ישראל"), וכן, מה לעשות שלפעמים נמאס לי למצוא את עצמי מותקפת מכל הכיוונים בצורה גועלית ולא בוגרת בעליל, רק בגלל שאני חושבת אחרת מאנשים כאן? אז כן, לא תמיד אני מגיבה נחמד ולא תמיד אני מיס גודי טושוז, קל וחומר כשמתגרים בי.

תחיי עם זה.
ישן 01-05-2014, 21:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "יש לי 2 אפשרויות: 1...."

עובדה שאת עונה.

אלה החיים שלך ואת יכולה לבחור לעשות מה שאת רוצה. אבל כל פעם שאת באה להתבכיין בפומבי על כך שמישהו אחר לא משלם על טעויות שאת עושה, את צפויה להתקל באותה תגובה - תאכלי מה שבישלת.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 01-05-2014, 21:16
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]היא כנראה יותר..."

שרברבים או חשמלאים מרוויחים כמו או יותר ממרצה באוניברסיטה (אבל זה עניין אחר)... יש מגוון רחב של מקצועות עם מגוון רחב של דרישות השכלה. אני לא מעדיף אחד על השני - אבל כמו שאמרתי לגיסי: אלא אם כן אתה מתכוון לעבוד בעסקי מזון/משקאות, לשרוף 3 שנים על להיות ברמן/מלצר ישאיר אותך בדיוק באותה נקודה.
השכלה גבוהה (במיוחד בישראל) נדרשת להרבה מאוד מקצועות, אבל לא לכולם. בין אם אתה רוצה ללמוד ובין אם לאו, כדאי שיהיה לך איזשהו חזון שנמצא בעתיד שלאחר סיום הלימודים/טיול להודו.

ישן 01-05-2014, 21:23
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "שרברבים או חשמלאים מרוויחים..."

אני די מסכים עם מה שאמרת, לא כולם יכולים להשיג משרת סטודנט "איכותית". הרוב כן יהיו מלצרים או ברמנים או מאבטחים.

רק שים לב שלא אמרתי השכלה גבוהה, אלא מקצועות ריאליים. השכלה גבוהה בתחום החרטה לא תעזור לך הרבה.
משפטים, ראיית חשבון ושות' הם יוצאי הדופן. תואר ראשון באנתרופולוגיה זה אולי נחמד, אבל אין הרבה מפעלי אנתרופולוגיה שמחפשים עובדים.

אבל ברור שאני מסכים שאם אתה לא מכוון לאנשהו אלא סתם נגרר, כנראה שמצבך לא ישתפר.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.

ישן 01-05-2014, 21:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "אני די מסכים עם מה שאמרת, לא..."

אם המשרה היא משרת סטודנט - ז"א אתה רוצה לממן את הלימודים, תעשה מה שנוח. אני שמרתי את כל התואר הראשון שלי ואת רובו של השני.
אני מדבר על מצב בו אדם מברמן 3 שנים וזהו - לא מועיל במיוחד. לשימחתי הוא התחיל לעבוד בשיווק. נראה איך הוא יסתדר.

ישן 01-05-2014, 21:42
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אם המשרה היא משרת סטודנט -..."

אוקיי, זה באמת לא מועיל במובן של פיתוח קריירה, אבל גם לבלות חצי שנה או יותר בהודו או בדרום אמריקה או בטיזינבי לא מועיל לפיתוח הקריירה. לא כל מה שאנשים עושים זה בשביל הקריירה, וכל עוד עושים את זה במידה זה בסדר. כמובן שמשלמים על זה מחיר, וכל עוד לא מתבכיינים על זה זה לגיטימי. זה כמו שמשלמים מחיר על ללכת לדיסני וורלד.

(פספסתי למעלה את הכוונה שאמרת את זה לו והתכוונת שאתה גם מדבר עליו, ולא סתם שפעם אמרת לו את זה בשיחה סתם.)

ישן 03-05-2014, 08:20
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "קודם כל אפתח ואגיד שאני מאוד..."

צר לי שאת מרגישה שאני מתנשאת, אבל מה שסה"כ ניסיתי להגיד - נכון, לא מאד טוב כאן, אבל הציפייה הזו ש"מישהו" יפתור לך את הבעיה (על חשבוני, מן הסתם) נשמעת מאד מעצבנת, מה גם שאני מכירה היטב את העיר וסביבותיה. ניסית לחפש שכירות באבו גוש? במבשרת? היא משמעותית זולה יותר מהעיר עצמה...

ושוב, אם 2900 יקר לך, הייתי מחפשת פתרון. או לעבור לאיזור המרכז (בין רחובות ליפו אפשר למצוא שכירות יחסית זולה) או לעבור לגור עם שותפים. שני הפתרונות - גם לא רחוק מדי מהעיר בה גרת וגדלת וכל משפחתך נמצאת בה, וגם יש הרבה מאד אפשרויות תעסוקה.

בעריכה: לגבי אל-הורות, כנראה לא קראת עד הסוף. לחלוטין לגיטימי, ולחלוטין ברור לי שיש אנשים שזו בחירתם. ל-י מהמקום ש - ל - י קשה להבין את הבחירה, כי ההורות עשתה ל-י כל כך טוב.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 01-05-2014, 21:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הבכיינות לא פרופורציונלית..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
הבכיינות לא פרופורציונלית לכלום.
רוצה פרופורציות?
אנחנו זוג + ילדה. גרים בירושלים. מרוויחים אי שם במעלה העשירון התשיעי. משלמים 2000 ש"ח בחודש למטפלת (שנה הבאה בטח 2500 למעון), 4200 על שכירות של דירת 4 חדרים סבירה, חשבונות, אוכל, מחזיקים רכבים ומשלמים דלק (אם לא הילדה עדיין היה רק רכב אחד, איתה זה לא ממש ריאלי).לפנטז על לקנות דירה בעיר זה באמת רק לפנטז (לשלם את המשכנתה לא תהיה בעיה, זה כמו שכירות, אבל הסכום הראשוני? לך תגרד 300-400,000 ש"ח).
ונראה לך סבבה שעשירון תשיעי צריך לחיות ככה?
היית אומרת "אני עשירון שלישי ואני שורפת את כל המשכורת שלי ובקושי יכולה לחיות" - ניחא; אבל עשירון תשיעי?!

ציטוט:
ועם כל זה - לא, המדינה לא חרא.
"חרא" זה עניין סובייקטיבי.
ציטוט:
הרפואה כאן סבירה +, וגם בעפולה תקבלי שירות רפואי שלא רחוק מאד ברמתו מבתי החולים הגדולים במרכז.
הרפואה הציבורית כאן יותר טוב מבמקומות מסוימים ופחות טובה מבמקומות מסוימים. נורא אוהבים להשוות הכל לאמריקה, כאילו, זה כל מה שיש בעולם הגדול. אז יופי לנו, לעומת מערכת הבריאות הציבורית באמריקה באמת כל הכבוד לנו. מצד שני, עשירון תשיעי באמריקה כנראה מחזיק ביטוחי בריאות פרטיים (או סביר יותר: מקבל מהעבודה). אין מה להשוות תפוחים לשרקנים.

ציטוט:
האנשים כאן בסה"כ טובים (נסי פעם לרדת עם עגלה במדרגות - מייד יגיעו שלושה אנשים להציע עזרה).
וגם במיליון ואחת מקומות אחרים בעולם. נו, באמת. "הישראלים הכי חמים", "הישראלים הכי עוזרים", "בישראל יש הכי הרבה אחווה". בסדר.

ציטוט:
אני לא מחפשת שמישהו ימצא בשבילי את הפתרון, ולא חושבת שתפקיד הממשלה לכלכל אותי.
גם אני לא. אני כן מחפש שהממשלה תציק לי פחות. לא מדובשך ולא מעוקצך. לא רוצה שאת, הממשלה היקרה - תרתי משמע! - תמצאי בשבילי פיתרונות או תכלכלי אותי. אבל אם את לא עושה את זה, אולי לפחות תעזבי אותי במנוחה?

ציטוט:
למדתי, שיפרתי את כושר ההשתכרות שלי, ועכשיו, אחרי הרבה שנים של שכירות עם שותפים/לבד בבית ישן בפריפריה, נסיעה בתחב"צ וחיים בצמצום יחסי כי הייתי סטודנטית תפרנית, אני יכולה לכלכל את עצמי בצורה סבירה.
וזה המצב הרצוי בעיניך?
שתחיי 10 או 15 שנים (אני מנחש בערך כמה זמ לוקח לעשות דוקטורט + ילדה ) כמו כלב רק כדי להגיע ל"צורה סבירה", כאשר המשמעות של סבירה היא "לפנטז על לקנות דירה בעיר זה באמת רק לפנטז" (זה את אמרת!)?

ציטוט:
אה, ויש לי אזרחות זרה. מלידה. לא חשבתי לשניה אפילו לנצל אותה (חוץ מהחיסכון בפניות לשגרירות ארה"ב כשרציתי לטוס לשם)
סבבה. זכותך. את פטריוטית וגיבורה גדולה.
לא כולם כאלה. לבכות "תחזיקו אותי! תחזיקו אותי! למה אני עוד שניה טס לברלין! תחזיקו אותי!!!!111111" זה דבר אחד. פשוט לקום, לארוז וללכת זה דבר אחר. בסדר, אז הם "נפולת של נמושות". זה לא משנה את העובדה שאנשים עדיין עוזבים ושהם עוזבים לא רק כי הם בכיינים.

ישן 01-05-2014, 21:19
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "+ מלאנתאלפים השאלה היא מה..."

הפתרון הוא להקטין למינימום את ההתערבות הממשלתית בכלכלה - כן, זה כולל גם נתחים נכבדים מהרווחה, מכיוון שהיא בחלקה מדכאת אנשים מלצאת ולעבוד.

אתה רוצה חינוך חינם? סבבה, אבל בצורה של וואוצ'רים ולא במצב בו הממשלה היא גם הספק. תאמין לי, הורים עושים שמיניות באויר בשביל להביא אותם לבית הספר הכי טוב שהם יכולים, והם יודעים יותר טוב מהפקח של משרד החינוך מה מצב ההוראה והאלימות.

אתה רוצה כיסוי מינימלי לבריאות? אותו דבר: בתי חולים פרטיים וואוצ'רים.

למעט בטחון פנים וחוץ, המדינה לא צריכה להיות ספק של שום דבר.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 01-05-2014 בשעה 21:22.
ישן 01-05-2014, 22:27
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "+ מלאנתאלפים השאלה היא מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
+ מלאנתאלפים

השאלה היא מה הפתרון שאתה מציע, כי אני באמת לא יודע.
מצד אחד צריך לממן את כל הצבא הזה. וגם אני רוצה שתהיה רווחה במדינה שבה אני חי.
מצד שני, רבאק, אני רוצה בגילי ומצבי לא לנהל שיחה עם אשתי של איך מצמצמים את עליות מעבר הדירה (ומודבר ב 1000 שקל לכאן או לשם)
אין לי פיתרון מקצה לקצה ביד. אילו היה לי לא הייתי יושב וחופר בפרש.

אבל בקווים כלליים מה שביטיס אמר מעלי זה חלק גדול מהעניין.
יש עוד אלמנטים:
  • להחזיק ציפיות ריאליות - אנחנו צריכים "את כל הצבא הזה", ולכן גם אם נעשה הכל הכי טוב שאפשר, עדיין לא נהיה ראשונים בכל מיני מדדי איכות חיים. זה נכון גם במובן רחב יותר - לא כל מקרה מצער שקורה הוא "מחדל". לא כל פעם שקורה מקרה יחידני, צריך להשתגע ולבנות מדיניות מופרכת ומערכת אכיפה מוגזמת כדי לטפל במצב שלא יקרה שום בעשור הקרוב.
  • להשיג גורמי שלטון קצת פחות מטומטמים. אני לא מדבר כרגע על המודל הספציפי של "שינוי שיטת ממשל" שצריך, אלא רק על התוצאה הסופית. חלק גדול מהממשל שלנו - הן ברמת חברי הכנסת, הן ברמת השרים וסגני השרים, והן ברמת הפקידות משם וכל הדרך למטה הם לפחות אחד מן הבאים: בררה, נוכלים, מטומטמים, אדישים לתפקיד, וכו'. מה יעזור אם נגיד מה צריך לעשות כשיש לנו שר אוצר ושר חינוך ושרת בריאות מהסוג שיש לנו עכשיו? הרי הם אלו שעושים את מה שהם רוצים...
  • הסעיף הקודם גם לגבי המשטרה ובתי-המשפט - מלמעלה עד למטה.
ויש עוד קצת...

ישן 03-05-2014, 08:44
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=Tallyco]הבכיינות לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
ונראה לך סבבה שעשירון תשיעי צריך לחיות ככה?
היית אומרת "אני עשירון שלישי ואני שורפת את כל המשכורת שלי ובקושי יכולה לחיות" - ניחא; אבל עשירון תשיעי?!

לא יודעת אם סבבה, אבל זה מה יש. הייתי מאד שמחה אם המצב היה אחרת אבל הוא לא. הייתי שמחה לגבי עוד כמה דברים בחיים שלי שהיו נראים אחרת, אבל חייבת לציין שצריך גם פרופורציות, וכשדברים מסויימים קורים, מבינים כמה מעט חשיבות יש לכסף ביחס לדברים אחרים

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
"חרא" זה עניין סובייקטיבי.
הרפואה הציבורית כאן יותר טוב מבמקומות מסוימים ופחות טובה מבמקומות מסוימים. נורא אוהבים להשוות הכל לאמריקה, כאילו, זה כל מה שיש בעולם הגדול. אז יופי לנו, לעומת מערכת הבריאות הציבורית באמריקה באמת כל הכבוד לנו. מצד שני, עשירון תשיעי באמריקה כנראה מחזיק ביטוחי בריאות פרטיים (או סביר יותר: מקבל מהעבודה). אין מה להשוות תפוחים לשרקנים.

כן, אבל באמריקה לא היינו עשירון תשיעי, כי סביר שבעלי היה מרוויח משמעותית פחות ואני הייתי מרוויחה בערך אותו דבר או ממש מעט יותר ממה שאני מרוויחה כאן. אני רואה כל יום ויום אנשים שמקבלים שירות ממיטב הרופאים דרך הרפואה הציבורית. אם אתה מדבר על ארה"ב, מידיעה וודאית, רוב הביטוחים הפרטיים של לא היו מכסים רופאים בסדר הגודל הזה לאורך זמן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
וגם במיליון ואחת מקומות אחרים בעולם. נו, באמת. "הישראלים הכי חמים", "הישראלים הכי עוזרים", "בישראל יש הכי הרבה אחווה". בסדר.

כן ולא. באירופה למשל באופן מכליל, ממש לא. בארה"ב - מאד תלוי איפה. כן, אנשים כאן מתערבים
בלי סוף (רק השבוע העירו לי על מיכל "למה היא בלי נעליים?") אבל אם יודעים לא לקחת כל פיפס שאיזה סבתא זורקת ללב, ויודעים להסתכל על הצד הטוב של זה - כן, אנשים פה ידידותיים, חמים ונוטים להתגייס ולעזור בעת הצורך יותר ממקומות אחרים שראיתי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
גם אני לא. אני כן מחפש שהממשלה תציק לי פחות. לא מדובשך ולא מעוקצך. לא רוצה שאת, הממשלה היקרה - תרתי משמע! - תמצאי בשבילי פיתרונות או תכלכלי אותי. אבל אם את לא עושה את זה, אולי לפחות תעזבי אותי במנוחה?

מסכימה בגדול, אבל כרגע המעסיק שלי מציק לי הרבה יותר מהממשלה. שוב - פרופורציות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
וזה המצב הרצוי בעיניך?
שתחיי 10 או 15 שנים (אני מנחש בערך כמה זמ לוקח לעשות דוקטורט + ילדה ) כמו כלב רק כדי להגיע ל"צורה סבירה", כאשר המשמעות של סבירה היא "לפנטז על לקנות דירה בעיר זה באמת רק לפנטז" (זה את אמרת!)?

זה המצב. רצוי? תראה, לא הלכתי ללמוד הנדסת תכנה או הנדסת חשמל שהיו מאפשרות לי להשתכר את המשכורת הנוכחית שלי כמשכורת סטודנט שנה ד'. בחרתי ללמוד מה שמעניין אותי, ובתוך התחום הזה הבנתי שכדאי שאשפר את יכולת ההשתכרות שלי כמה שניתן כי מה לעשות שביולוגיה הוא שוק מוצף. אז כן, בחרתי במקצוע לא ישים בשנים הראשונות ושילמתי על זה מחיר. וכאן אתה לא רואה אותי מתלוננת ומחכה שמישהו אחר יפתור לי את הבעיה... אז מצב שוק הנדל"ן בי-ם לא כזה שמאפשר לי לקנות כאן דירה. אז מה? אז אם התכניות יצאו לפועל, בשלב מסוים נעזוב את העיר לכיוון המרכז/שפלה ונמצא דיור במחיר הגיוני הרבה יותר (בקריית גת אפשר למצוא דירת חמישה חדרים בפחות ממליון, למשל. בבית שמש בחלק החילוני שלה - בערך במליון מאה. אז להנעל על העיר?)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
סבבה. זכותך. את פטריוטית וגיבורה גדולה.
לא כולם כאלה. לבכות "תחזיקו אותי! תחזיקו אותי! למה אני עוד שניה טס לברלין! תחזיקו אותי!!!!111111" זה דבר אחד. פשוט לקום, לארוז וללכת זה דבר אחר. בסדר, אז הם "נפולת של נמושות". זה לא משנה את העובדה שאנשים עדיין עוזבים ושהם עוזבים לא רק כי הם בכיינים.

לא, טוב, כן, אני פטריוטית אבל אני גם לא חושבת שלהתחיל מחדש במקום אחר זה קל כ"כ. רק המחשבה של לשלוח ילדים לקולג' טוב בארה"ב והחובות שנכנסים אליהם בגלל זה, מעבירה בי צמרמורת. גם בחו"ל צריך לחשוב על אפשרויות תעסוקה, וגם שם - אף אחד לא עומד ומחכה לנו עם עבודה ובית...
ולגבי ה"תחזיקו אתי!!!!111אחד אחד" - זה בדיוק מה שסיוון עושה פה אשכול אחרי אשכול, וזה בדיוק מה שמעצבן. מי שרוצה לעזוב ומוצא את עצמו בחו"ל - שיהיה לו בכיף...

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 30-04-2014, 17:31

בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "דבר ראשון, למה בעצבים? זה..."

אודה על האמת: שקלתי להחליק ולא להגיב, אבל הייתי חייבת להוציא את זה מהמערכת:

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellllllo
דבר ראשון, למה בעצבים? זה נשמע כמו סוגשל התכסחות.
כי לכתוב לי "אולי תעברי לגרמניה? שמעתי שיש שם הרבה ישראלים לא מרוצים" זו לא התכסחות..

ציטוט:
דבר שני, עזבי דירות. את לא מרוצה לגבי שום דבר במדינה פה.
אבל האשכול הוא בנושא דירות, וכל עוד את לא היית במקומי, אני לא ממש חושבת שאת יכולה לשפוט אותי על התלונות שלי, ובטח שלא בצורה שבה עשית זאת.

ציטוט:
אחרת סתם להתלונן בלי סוף זה חבל על העצבים ולחץ דם וכל זה.
תודה מקרב לב על העצה, ד"ר, רשמתי זאת לפניי.
ישן 29-04-2014, 21:23
  Tom.Cruise Tom.Cruise אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.02.14
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי benny.zhit שמתחילה ב "התשואה היא האחוז שהשכירות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי benny.zhit
התשואה היא האחוז שהשכירות מהווה מערך הדירה. אם דירה מסויימת עולה מיליון ש"ח, והבעלים מרוויח עליה 3% בשנה זה אומר שהיא מושכרת ב-2500 ש"ח לחודש. אם היא הייתה מושכרת ב-5000 ש"ח לחודש, הרווח השנתי היה 6%. התשואה הנמוכה (והיא נמוכה, במדינות אחרות היא מגיעה ל6%-8%, ובמקומות מסויימים בארה"ב אפילו ליותר מ-10%), מעידה על כך שלמרות שבאופן יחסי למחירי הדירות הגבוהים בישראל, מחירי השכירות דווקא סבירים.

1. החשבון שלך לא נכון כי אתה מתעלם מהשינוי בערך הנכס. אני יודע שבעולם הנדל"ן קוראים לדמי השכירות שהיית יכול לגבות בשם "תשואה", אבל בעולם הכלכלה המושג "תשואה" צריך לכלול את השינוי בערך הנכס. ואם אתה רוצה להסביר לי על כל מיני ר"ת בשלוש אותיות באנגלית אז השם "תשואה" לא מתאים בשבילם.

2. מה הקשר בין הרווח שאתה מקבל על השכרת הנכס, למחיר לקנייה, למצב שוק ההשכרה בישראל, ביחס לעצמו, וביחס לעולם? זה שני שווקים שיש בינהם קשר עקיף, אבל ממש לא ישיר. זה כמו לטעון שהמחיר של קילומטר נסיעה במונית צריך להיות תלוי במחיר המונית, או לטעון שהמחיר של עגבנייה תלוי במחיר דונם אדמה. אלה שווקים שונים, עם היצע וביקוש שונים.

3. הפער, שאתה מציג, אם בכלל הוא מעיד על משהו, אז זה על כמה שוק הדירות למכירה בישראל מנופח. אם בודקים השוואתית לערים אחרות בעולם אז שני הפרמטרים (השכרה ומכירה) יקרים בישראל בהשוואה לעולם, פשוט המחירים לקנייה גבוהים יותר יחסית, ולכן הפער. זה שאפשר למצוא נדל"ן להשקעה יותר משתלם בחו"ל מאשר בישראל לא אומר שום דבר אובייקטיבי על המחירים להשכרה בישראל.

נערך לאחרונה ע"י Tom.Cruise בתאריך 29-04-2014 בשעה 21:25.
ישן 29-04-2014, 20:52
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
תרומתי הדלה לדיון:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אורחת לרגע שמתחילה ב "איך אתה יודע שהמדינה שלך דפוקה?"

כל מי שגר בגוש דן שיפסיק לזיין את השכל על יוקר המחייה, כי זה פ א ק י נ ג גוש דן, הכל שם יקר.
זה כמו שאני אגור בארה"ב ואגיד שהמצב שם חרא כי השכירות בדאון טאון של ניו-יורק זה בשמיים...

בעניין לישראל:

אני יודע שבנהריה, אפשר בתקציב של 3,000 ש"ח למצוא דיי בקלות דירת 3-4 חדרים, ולרוב גם משופצות או במצב מגורים סביר (בטח שלא מסריח או מעופש).

אז נכון, נהריה זה חור, אבל זה חור שנמצא במגמת צמיחה (בונים כרגע את הקניון ה2 בגודלו בצפון + יש תכנון למרכז היי טק באזור תעשיה + תכנון לאונ'), מה גם שלנהריה יש תחנת רכבת מתקדמת של 4 רציפים, שמאפשרת נסיעה לכיוון חיפה והמרכז בכל שעה עגולה !

יש לי לא מעט חברים אקדמאים שעשו תואר בטכניון, ניסו את מזלם במרכז, ואח"כ טסו בחזרה לנהריה, והיום הם מגדלים משפחות, נהנים מהוזלה במס, וחלקם נוסעים ברכב למרכז היי טק ביוקנעם (שעה נסיעה עם העוקף קריות), או לת"א (שעה וחצי עם הרכבת).

זה ברור שזה הרבה יותר אידאלי לגור יותר קרוב ליד מקום העבודה, אבל אני לא חושב שזה כזה נורא לנסוע שעה-שעה וחצי, תמורת האופציה שלך לגור ברווחה, ולהצליח לחסוך.

-בלי קשר, אני חושב שנהריה היא אחלה עיר, יש לנו רצועת חוף מדהימה משבי ציון ועד אכזיב, אחלה פאבים, 2 קאנטרי קלאבים מאוד גדולים, וכ'ו...

ישן 30-04-2014, 09:20
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "הכל זה "מתכננים", "חושבים"..."

זה בדיוק הקטע.
מי שרוצה לקנות בזול צריך לעשות את זה לפני הפריחה, ברגע שיש פריחה המחירים עולים בהתאם.

אדם בתחילת דרכו הכלכלית העצמאית צריך לבחור בין שתי אופציות- הראשונה לגור במרכז העניינים אבל להתכלב (ו/או לצמצם את אפשרויות החסכון שלו) האופציה השנייה היא לגור יותר ברווחה אבל בפריפריה.
הרצון גם לגור במרכז העניינים וגם לגור ברווחה המוכרת לך מהבית של ההורים (וזה בכלל לא קשור לכך שהם היו מבוגרים ממך בכמה עשרות שנים כאשר הם הגיעו לכך) שמורה לבכיינים סדרתיים שבד"כ מזוהים עם חולצות של צ'ה גווארה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-04-2014, 21:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "מצד אחד יש משהו בדבריך, מצד..."

נסיעת מטרו בניו יורק יכולה להסתכם בשעה וחצי לכל כיוון.

ישן 29-04-2014, 22:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 116 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "מה לגבי המחיר? הזמינות? העלות..."

זמינות? אם אתה גר במנהטן (ומשלם 3000 דולר לחודש ל"דירה" בגודל מעלית משא) זה סבבה, אבל אם אתה גר בקווינס או בברוקלין (או בברונקס), אתה נכה בלי רכב. הרכבת בנויה כך שהתנועה היא אל- ומ- מנהטן, ומיעוט שבמיעוט של קווים נעים אנכית לקווים האחרים. מי שלא התמזל מזלו לגור ולעבוד על אחד הקווים הנ"ל נוסע באוטובוסים - שאין להם שום יתרון על האוטובוסים בתל אביב.
וזה כמובן אם אין לך שום שאיפה לנוע מחוץ לעיר, כי אין סיכוי להחזיק רכב במנהטן ודי קשה לעשות זאת בברוב הרבעים האחרים.
לגבי ניו ג'רזי המצב גרוע אפילו יותר. רוב התנועה לניו יורק היא באוטובוס כי רק לאמטרק יש קו בין ניו יורק לניו ג'רזי, ובכל דבר אחר (קניות וכו') אתה צריך רכב.

וגם אם התמזל מזלך לגור ולעבוד על הקו, ההתניידות ברכבת היא לא בדיוק נעימה. תחשוב על רכבת ישראל ביום ראשון, בכל נסיעה שלך מ- ולעבודה.

מחיר? 5 דולר הלוך חזור - שעת עבודה בארץ, 40 דקות עבודה בניו יורק. וזה כמובן מחוץ לכמה שאתה משלם בעקיפין דרך מיסים. כל מי שעובד בניו יורק משלם מס הכנסה לעיריה (לבד ממס של המדינה ומס פדרלי), ואם אתה בעל דירה אתה משלם נוסף על כך ארנונה.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 29-04-2014 בשעה 22:14.
ישן 29-04-2014, 23:39
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי Tom.Cruise שמתחילה ב "קודם כל אתה צריך לקנות את..."

בשביל שהחופשי שבועי יהיה שווה את המחיר אתה צריך לבצע יותר מ-12 נסיעות נפרדות בכל שבוע. אם כבר החופשי חודשי (112 דולר) שווה יותר.

מצב התחבורה הציבורית דומה מאוד למצבו בגוש דן, וזה כולל משכי נסיעה, בין אם אתה גר במרכז העיר (ואז התחבורה הציבורית נוחה) ובין אם אתה בפריפריה, ואז אתה צריך רכב.
ניו יורק היא עיר יקרה להחריד, ומי שלא מרוויח היטב לא יחיה טוב כאן - בדומה לתל אביב. אני לא יודע על איזה משכורות גבוהות יותר אתה מדבר, כי יש כאן אוכלוסיה גדולה מאוד שחייה על שכר מינימום, אבל מחירי הדירות בניו יורק הרבה יותר יקרות מתל אביב, וכך גם המיסים.

השכרת רכב יקרה מאוד - הדילים הכי טובים שאני מוצא מדברים על 50 דולר ליום (כולל ביטוח), ואתה יכול לשכוח מזה בחופשים - אז המחיר עולה במהירות ל80 דולר ליום ומעלה (עם נסיעה של 2-3 שעות לחברת ההשכרה). זיפקאר שווה רק אם אתה שוכר פחות מ-4 שעות ביום, וגם אז - תשכח מזה בחופשים. מצד שני, לרכוש מיניואן בן 8 במצב טוב עולה 5000 דולר ואם אתה לא גר במנהטן אולי תצליח גם לתפוס חניה.

ניו יורק היא עיר מחורבנת לחיות בה אם ההכנסה המשפחתית פחותה מ-200,000 דולר בשנה וזאת העובדה שכמעט כל העובדים בהייטק וביוטק שאני מכיר חיים בלונג איילנד או בניו ג'רזי.

ואגב, אני משלם 1900 דולר לחודש לדירת שני חדרים קטנה בחלק הדרומי של ברוקלין, במרחק שעה וחצי נסיעה מהעבודה במנהטן. בערך כמו ליסוע מאשדוד לתל אביב

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 29-04-2014 בשעה 23:49.
ישן 30-04-2014, 00:00
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 119 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בשביל שהחופשי שבועי יהיה שווה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בשביל שהחופשי שבועי יהיה שווה את המחיר אתה צריך לבצע יותר מ-12 נסיעות נפרדות בכל שבוע. אם כבר החופשי חודשי (112 דולר) שווה יותר.

מצב התחבורה הציבורית דומה מאוד למצבו בגוש דן, וזה כולל משכי נסיעה, בין אם אתה גר במרכז העיר (ואז התחבורה הציבורית נוחה) ובין אם אתה בפריפריה, ואז אתה צריך רכב.
ניו יורק היא עיר יקרה להחריד, ומי שלא מרוויח היטב לא יחיה טוב כאן - בדומה לתל אביב. אני לא יודע על איזה משכורות גבוהות יותר אתה מדבר, כי יש כאן אוכלוסיה גדולה מאוד שחייה על שכר מינימום, אבל מחירי הדירות בניו יורק הרבה יותר יקרות מתל אביב, וכך גם המיסים.

השכרת רכב יקרה מאוד - הדילים הכי טובים שאני מוצא מדברים על 50 דולר ליום (כולל ביטוח), ואתה יכול לשכוח מזה בחופשים - אז המחיר עולה במהירות ל80 דולר ליום ומעלה. זיפקאר שווה רק אם אתה שוכר פחות מ-4 שעות ביום, וגם אז - תשכח מזה בחופשים. מצד שני, לרכוש מיניואן בן 8 במצב טוב עולה 5000 דולר ואם אתה לא גר במנהטן אולי תצליח גם לתפוס חניה.

ניו יורק היא עיר מחורבנת לחיות בה אם ההכנסה המשפחתית פחותה מ-200,000 דולר בשנה וזאת העובדה שכמעט כל העובדים בהייטק וביוטק שאני מכיר חיים בלונג איילנד או בניו ג'רזי.

ואגב, אני משלם 1900 דולר לחודש לדירת שני חדרים קטנה בחלק הדרומי של ברוקלין, במרחק שעה וחצי נסיעה מהעבודה במנהטן. בערך כמו ליסוע מאשדוד לתל אביב
בסדר. ניו-יורק זו דוגמה גרועה. אבל לא כל העולם זה ניו-יורק ולא כל העולם זה גוש דן.
כן, הרכבת עמוסה. גם הרכבת בניו-דלהי עמוסה. בסדר. לא כל הרכבות נראות כמו יום ראשון בבוקר עם רגליים של חיילים מציצות מבין משענות הכסאות אל המעבר ותיקים נופלים עלייך מכל כיוון.

אשדוד-ת"א, אגב, זה משמעותית פחות משעה וחצי ברכב ומשמעותית יותר משעה וחצי בלעדיו, הודות לתחב"צ היעילה להחריד בישראל (וגם זה במקרה הטוב שיש אוטובוס שייקח אותך מהרכבת הבייתה ולא תצטרך לשלם עוד 30 שקל למונית, אבל פה אני כבר סתם מתלונן...).

לדעתי, 3 שעות נסיעה ביום - רק לעבודה! - זה סאב-אופטימאלי, וזה בלשון המעטה.

ישן 30-04-2014, 00:04
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בשביל שהחופשי..."

זה סאב אופטימלי בהחלט, אבל זו נורמה בניו יורק (אלא אם כן יש לך הרבה כסף). ניו יורק היא בהחלט דוגמה גרועה, ובאופן כללי הרבה יותר קל לחיות בארה"ב מאשר בארץ (על זה אין ויכוח).
ואגב, אני לא מגזים לגבי הרכבת בניו יורק. יצא לי כבר להרדם בעמידה כאשר הלחץ של האנשים מסביב מחזיק אותי עומד (ועוד כל מיני סיפורים, כמו הומלסים מחרבנים באמצע הקרון בשעת לחץ).

ישן 30-04-2014, 00:12
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

שמע, לא יודע איך זה בניו יורק...
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה סאב אופטימלי בהחלט, אבל זו..."

אבל בחצי שנה שהייתי בשיקגו קיבלתי הלם תרבות שמשפיע עליי עד היום, ואני אפרט:

היה מדובר בטיול לפני צבא, אחי התגורר בחו"ל (היה קב"ט באלעל, עבד בשדה תעופה או'הייר בשיקגו).

לא זוכר בדיוק כמה הוא הרוויח אז,
אבל אני כן זוכר שהוא גר בקומפלקס של דירות באיזה פרבר במרחק של חצי שעה נסיעה מהשדה תעופה (כביש מהיר 3 נתיבים עם אפס פקקים), וכבר אחרי 3 חודשי עבודה הוא הספיק לקנות לעצמו ביוויק ספורט + פורד אקספלורר לבת זוגתו (2 רכבים, שאתה צריך לעבוד לפחות 3 שנים בארץ בשביל לקנות אותם).

הכל שם שונה מהארץ, חווית הקניה, האוכל במסעדות (ממלאים לך שתיה חופשי מבלי להתחשבן), העיר עצמה.

פשוט מקום מדהים, ואני מצליח להבין למה יש כל כך הרבה ישראלים שמשתקעים שם.

ישן 30-04-2014, 00:37
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "זה סאב אופטימלי בהחלט, אבל זו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
זה סאב אופטימלי בהחלט, אבל זו נורמה בניו יורק (אלא אם כן יש לך הרבה כסף). ניו יורק היא בהחלט דוגמה גרועה, ובאופן כללי הרבה יותר קל לחיות בארה"ב מאשר בארץ (על זה אין ויכוח).
ואגב, אני לא מגזים לגבי הרכבת בניו יורק. יצא לי כבר להרדם בעמידה כאשר הלחץ של האנשים מסביב מחזיק אותי עומד (ועוד כל מיני סיפורים, כמו הומלסים מחרבנים באמצע הקרון בשעת לחץ).
נו, אז "טום קרוז" נתן דוגמה גרועה. חכה שתשמע אותו מדבר על דברים אחרים...

במקום להשוות לניו-יורק, בוא נדבר על ציריך: http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...112#post4449847
ציטוט:
במקור נכתב על ידי פסטן
שוויץ יוצאת דופן לטובה מבחינת משכורות. שם אפילו סטודנטים (לתואר שני) עם משרות
סטודנט (לא מלצרים, אבל גם לא משרות שהן קריירה של ממש) יכולים לחיות בכיף בדירות
יפות, לא רחוק כל כל ממרכז העיר (משהו כמו 20 דקות בתחב"צ), והשכ"ד... לא רק שלא
לוקח את רוב המשכורת, לא מגיע אפילו לחצי ממנה.

3 סטודנטים משלמים משהו כמו 10%-20% ממשכורת הסטודנט שלהם על הדירה (כולל
הכל) שנראית הרבה יותר טוב מהפחונים בסגנון מחנה פליטים שמוצאים בתל-אביב ומשלמים
על הזבל הזה הרבה יותר (במקרה שאני מתאר יש שני חדרי אמבטיה, שבהם יש אמבטיות,
לא מקלחונים שמזכירים מחנה טירונות, לדוגמה...).

התחב"צ עובדת, מגיעה בדרך כלל על הדקה, ואם יש חריגות הן בד"כ של לא יותר מ-2-3
דקות. לא נדחסים בה כמו סרדינים, וחופשי-חודשי עולה פחות מבארץ (ביחס למשכורת!).
(כמובן שבניגוד לישראל הוא כולל את כל כלי התחבורה - האוטובוסים, הרכבת וה-Tram.)
ואני אוסיף עכשיו שאילו ידעתי גרמנית...

ישן 30-04-2014, 03:55
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]זה סאב אופטימלי..."

שויץ היתה עד לא מזמן יוצאת דופן, אבל כך גם הולנד, דנמרק שבדיה ונורווגיה. המצב משתנה מכיוון שבכל המדינות האמורות לעיל הכסף פשוט נגמר והחגורה מתהדקת. המצב של שוויץ יותר טוב, אבל ממה שאני שומע מקולגות שלי כבר מתחילים להדק את החגורה.
(ואגב, שוויץ היא יעד פופולרי לפוסט-דוקטורנטים ישראליים שלא רוצים להתרחק עד ארה"ב).
ואם כבר מדברים, גם אוסטרליה היא די כזו (באיזורים מסויימים).

אין ספק שיש דברים שדורשים תיקון בארץ בשביל להקל על החיים בה. אין לי ספק שתרבות המגיע לי (יחד עם אינטרסים כלכליים של מונו- דו- מולטי- פולים למיניהם), כפי שמשתקף יפה גם בפוסט הפותח, תמנע מזה להתרחש.

ישן 30-04-2014, 23:46
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 126 שנכתבה על ידי cohort שמתחילה ב "אני חייב לחלוק עליך בנושא אשדוד-ת"א"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cohort
בתור אשדודי שכעשר שנים נסע יומית בתחב"צ לת"א ובחזרה, הרי שהאוטובוסים זולים משמעותית מהרכבת (כחצי מחיר) ולא תקועים בסוף העולם. זמן הנסיעה עומד על 50 דק' בבוקר (לפני הפקקים, אולם הם משפיעים גם על כלי רכב) ו 45 דק' בחזור בערב/לילה.
ממש תעמולת ביבי ורקבת ישראל.

כן, כן. אז דחפתם פרסומות של "מתל אביב לאשדוד ב-35 דקות" על פני עמוד שלם בכל עיתוני סוף השבוע, כשסוף
סוף סיימתם לחפור ליד הוילות ביבנה. גם דאגתם לדחוף ידיעות לכל חור:
http://cars.walla.co.il/?w=/4700/2666760
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/260231
http://www.mako.co.il/news-israel/l...9e184041004.htm
...

הכל טוב ויפה חוץ מזה שזה שקר גמור. אפשר פשוט להיכנס ל- www.rail.co.il ולראות את הלו"ז. במקרה האופטימי,
בו באמת עומדים בלו"ז, הנסיעה עד רכבת ההגנה היא 42 דקות. במציאות זה קצת יותר. נו, אז שיקרו בעשר דקות.

כמובן שבכל מקרה זה לא המידע המעניין. ברכב אתה נוסע בערך 40-45 דקות, לא כולל בילוי זמן בתוך תל-אביב.
ממש במקרה היום לקח לנו מעל עשרים דקות לצאת מהחניה באזור יהודה הלוי לנחלת בנימין. מדובר בכמה מאות
מטרים. זה ככה כל הצהריים, כל צהריים.

בתחבורה ציבורית לעומת זאת, זה שמשך הנסיעה מת"מ אשדוד לת"מ ת"א הוא 1:13 על הנייר, לפי לוחות הזמנים
הרשמיים של החברות ומדינת ישראל לא ממש משנה: השאלה היא כמה זמן לוקח לך להגיע מהדלת של הבית לדלת
של העבודה. שכחת את האוטובוס בתוך עיר המוצא ואת האוטובוס בתוך עיר היעד? שכחת את הזמן שמחכים בין
האוטובוסים? שכחת את משך ההליכה מתחנה לתחנה? בטח שכחת...
בשביל זה יש http://maps.google.com
בדקתי לדוגמה, כמה זמן לוקח להגיע מרחוב אקראי באשדוד לאיכילוב. 1:50. ואני אמרתי "כמעט שעתיים". ממש נורא!

1:13 זה בין הערים, ואפילו זה הרבה יותר מ-50 הדקות הדימיוניות שלך.

ישן 29-04-2014, 22:17
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "תרומתי הדלה לדיון:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
כל מי שגר בגוש דן שיפסיק לזיין את השכל על יוקר המחייה, כי זה פ א ק י נ ג גוש דן, הכל שם יקר.
זה כמו שאני אגור בארה"ב ואגיד שהמצב שם חרא כי השכירות בדאון טאון של ניו-יורק זה בשמיים...

בעניין לישראל:

אני יודע שבנהריה, אפשר בתקציב של 3,000 ש"ח למצוא דיי בקלות דירת 3-4 חדרים, ולרוב גם משופצות או במצב מגורים סביר (בטח שלא מסריח או מעופש).

אז נכון, נהריה זה חור, אבל זה חור שנמצא במגמת צמיחה (בונים כרגע את הקניון ה2 בגודלו בצפון + יש תכנון למרכז היי טק באזור תעשיה + תכנון לאונ'), מה גם שלנהריה יש תחנת רכבת מתקדמת של 4 רציפים, שמאפשרת נסיעה לכיוון חיפה והמרכז בכל שעה עגולה !

יש לי לא מעט חברים אקדמאים שעשו תואר בטכניון, ניסו את מזלם במרכז, ואח"כ טסו בחזרה לנהריה, והיום הם מגדלים משפחות, נהנים מהוזלה במס, וחלקם נוסעים ברכב למרכז היי טק ביוקנעם (שעה נסיעה עם העוקף קריות), או לת"א (שעה וחצי עם הרכבת).

זה ברור שזה הרבה יותר אידאלי לגור יותר קרוב ליד מקום העבודה, אבל אני לא חושב שזה כזה נורא לנסוע שעה-שעה וחצי, תמורת האופציה שלך לגור ברווחה, ולהצליח לחסוך.

-בלי קשר, אני חושב שנהריה היא אחלה עיר, יש לנו רצועת חוף מדהימה משבי ציון ועד אכזיב, אחלה פאבים, 2 קאנטרי קלאבים מאוד גדולים, וכ'ו...

הקניון השני בגודלו בצפון??? אומגד!!
|עוזב הכל ורץ|

ישן 29-04-2014, 21:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

ושוב פעם את מאשימה את כל העולם חוץ מאת עצמך.

את באמת מצפה שגולני_20, בני וטום יסבסדו לך את הדיור רק בגלל שאת עשית בחירות מוטעות ולא מרוויחה טוב?

ישן 29-04-2014, 22:23
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 133 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ושוב פעם את מאשימה את כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
ושוב פעם את מאשימה את כל העולם חוץ מאת עצמך.

את באמת מצפה שגולני_20, בני וטום יסבסדו לך את הדיור רק בגלל שאת עשית בחירות מוטעות ולא מרוויחה טוב?

כן, ובמציאות זה מה שקורה. לא יודע אם דווקא גולני (שרק בסוף השנה יפסיק להיות סטדונט עני וגם אז לא ברור מה עושים עם תואר במדעי הדשא ) או בני (שבחר מקצוע שהשוק בו בארץ קשה יחסית), אבל בכללי ודאי שהחמישונים העליונים מסבסדים את החמישונים התחתונים. כל הזמן.
(הם נאלצים לסבסד גם כל מיני מקורבים ומקומבנים, אבל זה עניין אחר.)

בעריכה: תיקון שנה. קרדיט למרשיפ.

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 29-04-2014 בשעה 22:34.
ישן 29-04-2014, 22:46
צלמית המשתמש של OG
  משתמש זכר OG OG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.03

כמה דברים, אז נכון שאני לא מבין כ"כ בכלכלה ובכל מה שקורה בתוך הפוליטיקה,אבל יש כמה דברים שאי אפשר להתווכח עליהם....
ביבי ואשתו? לא רק, אבל יש עוד מלא אנשים חזקים במשק שעושקים. ותכלס? זה נוח להם במצב..המדינה מלאה בקומבינות בכל דבר, וזה משפיע על הדור שלנו שהולך להדפק בעוד כמה שנים...אז להגיד שרק בוכים ומפונקים זה לא ממש נכון...אז נכון, בדרפור אין מה לאכול ובסומליה המליציות הורגות אנשים כל יום. אבל זה לא אומר שהמצב פה דבש...הכל יחסי.
והכי קל לזרוק "גורו בפריפריות" "למה רק ת"א??". אז גם אני לא מת על ת"א, אבל כן, ת"א הכי נגישה ונוחה. אז נלך לר"ג? גבעתיים? פ"ת? גם יקרות, לא פחות...וכבר הנגישות בתחבורה ציבורית פחות נוחה ועולה לא קצת...שלא נדבר על רכב שצריך להחזיק...
אז רוצים דירה זולה מחוץ למרכז? חייבים רכב..ואז כבר המצב פחות או יותר משתווה בסופו של דבר בעניין הכספי ובנוחות..

*לא קראתי את כל התגובות אז יש מצב שחלק מהדברים הזכירו פה..אבל זה סתם יש לי על הלב
ישן 29-04-2014, 23:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי OG שמתחילה ב "כמה דברים, אז נכון שאני לא..."

יש כאן שתי בעיות:
1. מי שחושב שתפקידה של המדינה לפתור לו את הבעיות. למדינה אין כסף - הכסף בא מכספי מיסים שאנשים שעובדים קשה משלמים. אי לכך, אותם אנשים למעשה רוצים שהבירוקרטיה תגזול כסף נוסף מאותם אנשים שעובדים קשה בשביל לסבסד להם מגורים זולים היכן שהם לא יכולים להרשות לעצמם לגור.
2. מי שמתבכיין על כך שאין לו כסף, כאשר אותו אדם לא עסק בפיתוח הקריירה שלו.

הנה מבזק חדשות - לצעירים קשה בכל מקום. בתחילת הקריירה שלך (10 שנים ראשונות) אתה עוסק בהמון עבודה ומרוויח מעט תמורתה - ככה זה בחיים. מי שרוצה לשפוך את כל המשכורת שלו על קופסת נעליים במרכז תל אביב או על אוטו שיהיה לו לבריאות, אבל זו החלטה שלו (או שלך). אף אחד לא מכריח אותך.

הנושא של הקומבינות וכו' הוא תוצר ישיר של אותה התערבות בירוקרטית. איפה שיש רגולציה יהיו קומבינות.

ישן 30-04-2014, 00:24
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש כאן שתי בעיות: 1. מי שחושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. מי שחושב שתפקידה של המדינה לפתור לו את הבעיות. למדינה אין כסף - הכסף בא מכספי מיסים שאנשים שעובדים קשה משלמים. אי לכך, אותם אנשים למעשה רוצים שהבירוקרטיה תגזול כסף נוסף מאותם אנשים שעובדים קשה בשביל לסבסד להם מגורים זולים היכן שהם לא יכולים להרשות לעצמם לגור.
על זה אומר הפתגם היידי: "לאלוהים אין כסף משלו - הוא רק לוקח מאחד ונותן לאחר". גם המדינה.

אבל בהינתן שהמדינה כן לוקחת כסף מהאזרחים כסף על כל צעד ושעל, מותר וראוי ונחוץ לדרוש מהם שיפנו את הכסף זה לאפיקים הדרושים למי שלוקחים ממנו את הכסף הזה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
הנה מבזק חדשות - לצעירים קשה בכל מקום. בתחילת הקריירה שלך (10 שנים ראשונות) אתה עוסק בהמון עבודה ומרוויח מעט תמורתה - ככה זה בחיים. מי שרוצה לשפוך את כל המשכורת שלו על קופסת נעליים במרכז תל אביב או על אוטו שיהיה לו לבריאות, אבל זו החלטה שלו (או שלך). אף אחד לא מכריח אותך.
ועדיין, יש מקומות שבהם קשה יותר ויש כאלה שבהם קשה פחות. גם לצעירים בסוריה קשה. זה אומר שלנו ולהם קשה באותה מידה? ברור שלא. זה כך-כך מובן מאליו שהייתי עוד עשוי לחשוב שאין טעם לכתוב את זה.

אז הנה הסוד הגדול: כמו שלצעירים בירושלים לא קשה כמו לצעירים בדמשק, לצעירים בישראל גם לא הכי קל מבין כל הצעירים בעולם. לי אין אוטו וגם לא קופסת נעליים בתל-אביב, ומה אני אגיד לך? לשרוף כמעט שעתיים לכל כיוון ולשלם על התענוג 35 שקל (לכל כיוון) זה לא כיף גדול ולא ממש מוצדק.

ישן 30-04-2014, 04:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי פסטן שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]1. מי שחושב..."

1. אם אתה מכניס 100 ש"ח לממשלה, אין סיכוי שאותם 100 ש"ח יצאו החוצה. מצד שני, כל 100 ש"ח שתשאיר לאותו אזרח זה 100 ש"ח שינוצלו במלואם (במחינתו). הבעיה היא במצב הבסיסי - אני לא מצב בו הפוליטיקאים יניעו כסף בכיוון שלא יהיה שווה להם אלקטורלית.
2. אין על זה ויכוח. מצד שני - האם אתה פועל בשביל לשפר את המצב שלך? אם כן, הרי שיש סבירות גבוהה שתוך מספר מצבך הכלכלי ישתפר.

ישן 30-04-2014, 23:26
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. אם אתה מכניס 100 ש"ח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
1. אם אתה מכניס 100 ש"ח לממשלה, אין סיכוי שאותם 100 ש"ח יצאו החוצה. מצד שני, כל 100 ש"ח שתשאיר לאותו אזרח זה 100 ש"ח שינוצלו במלואם (במחינתו). הבעיה היא במצב הבסיסי - אני לא מצב בו הפוליטיקאים יניעו כסף בכיוון שלא יהיה שווה להם אלקטורלית.
ברור. אבל מנגד, יש דברים שאי-אפשר לקנות במאה שקל.אפשר לקנות אותם רק במאה מיליון שקל. ואז יש 3 אפשרויות:
  1. לא לקנות.
  2. לקחת ממיליון אזרחים מאה וקצת שקלים, ואז יש מספיק גם כדי לקנות את מה שעולה 100 מיליון וגם לממן את המנגנון שאוסף את הכספים האלה ומעביר מפה לשם.
  3. לקוות שבאורח קסום מיליון אזרחים יתאגדו באופן וולונטרי לחלוטין, יתנו את הכסף בזמן שמתאים כדי לסגור את החוזה מול הספק, וכו' וכו' וכו' - התרחיש הדימיוני.
אני לא בא להיות ד"ר ברק you-didn't-build-that אובמבה, אבל יש דברים שאתה לא יכול לקנות לעצמך. נגיד, 100 שקל לא מספיקים כדי לקנות כיפת-ברזל, וגם לא 1000 שקל ואפילו לא 10,000...

אז בהינתן שאני משלם מיסים, ובהינתן שחייבים לשלם מיסים, כי חייבים מדינה בשביל דברים מסוימים (ואפשר להתווכח על מהם הדברים המסוימים האלה! ואני ממש לא אומר שהמדינה לא נדחפת ליותר מדי דברים היום!), ראוי ונכון לדרוש שכספי המיסים האלה ילכו דווקא למטרות בשבילן נאלצים לשלם אותם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
. אין על זה ויכוח. מצד שני - האם אתה פועל בשביל לשפר את המצב שלך? אם כן, הרי שיש סבירות גבוהה שתוך מספר מצבך הכלכלי ישתפר.
אני משתדל.
בתקווה המצב באמת ישתפר, אבל למען ההגינות נציין שהמצב שלי כנראה לא הכי גרוע שיש. אם אני סובל, קל וחומר שיש כאלה שסובלים יותר.

ישן 30-04-2014, 00:28
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "יש כאן שתי בעיות: 1. מי שחושב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
יש כאן שתי בעיות:
2. מי שמתבכיין על כך שאין לו כסף, כאשר אותו אדם לא עסק בפיתוח הקריירה שלו.

הנושא של הקומבינות וכו' הוא תוצר ישיר של אותה התערבות בירוקרטית. איפה שיש רגולציה יהיו קומבינות.

זה נכון שהמדינה לא צריכה לממן, אבל היא כן צריכה לעלות את שכר המינימום, ולהוזיל את יוקר המחייה.

למה?
-כי זה בדיוק מה שקורה בכל מדינה נורמאלית אחרת בעולם, בשבדיה אתה עובד 3-4 שנים וקונה בית (כנ"ל בארה"ב, בפרברים...), כמה שנים אתה צריך לעבוד בישראל?

-על רכב אני בכלל לא מדבר.

ישן 30-04-2014, 04:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]יש כאן שתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
זה נכון שהמדינה לא צריכה לממן, אבל היא כן צריכה לעלות את שכר המינימום, ולהוזיל את יוקר המחייה.

אה, שקר שכר המינימום... אם תעלה את שכר המינימום, מה אתה חושב שיקרה ליוקר המחיה? אתה באמת חושב שהוא לא יעלה במקביל? הנה חדשות בשבילך: באוסטרליה שכר המינימום גבוה פי 2 משכר המינימום בארה"ב. אבל כך גם המחירים כמעט של כל דבר. אתה חושב ששכר המינימום לא הולך להשתקף בעלות של המוצרים שאתה קונה בחנות? של בגדים? של תחב"צ? בעלות של חשבון המסעדה שלך? שכר מינימום גבוה יותר = יוקר מחייה גבוה יותר, יחד עם אבטלה גבוהה יותר. אז הרווחת 40 ש"ח לשעה וגם מהר מאוד הוצאת אותם חזרה.

למה?
-כי זה בדיוק מה שקורה בכל מדינה נורמאלית אחרת בעולם, בשבדיה אתה עובד 3-4 שנים וקונה בית (כנ"ל בארה"ב, בפרברים...), כמה שנים אתה צריך לעבוד בישראל?

בולשיט. החבר השוודי שלי ישמח מאוד לשמוע היכן בשטוקהולם הוא יכול לשלם את הדירה שלו תוך 4 שנים. כנ"ל בארה"ב - אלא אם כן אתה מרוויח מעל ל-120000 בשנה וגםר בשיטהול טנסי, אתה תדרש ל10-15 שנים בשביל להחזיר משכנתה.
כן, זה עדיין יותר טוב מהארץ. אבל בשביל לשפר את המצב אתה צריך שהמדינה תפסיק לעשות ותפסיק למסות. ההבדל במחירי הרכב, הדיור והדלק הם תוצר של רגולציה ממשלתית ולא מחסור בה.

ישן 30-04-2014, 07:53
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]זה נכון שהמדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
בולשיט. החבר השוודי שלי ישמח מאוד לשמוע היכן בשטוקהולם הוא יכול לשלם את הדירה שלו תוך 4 שנים. כנ"ל בארה"ב - אלא אם כן אתה מרוויח מעל ל-120000 בשנה וגםר בשיטהול טנסי, אתה תדרש ל10-15 שנים בשביל להחזיר משכנתה.
כן, זה עדיין יותר טוב מהארץ. אבל בשביל לשפר את המצב אתה צריך שהמדינה תפסיק לעשות ותפסיק למסות. ההבדל במחירי הרכב, הדיור והדלק הם תוצר של רגולציה ממשלתית ולא מחסור בה.

אני לא יודע מה מצב הנדל"ן היום בארה"ב,
אבל אני יודע שבסוף 2004 כשהייתי בשיקגו, ראיתי שם לא מעט שלטי מכירות של בתים פרטים, בטווח מחירים של מ50 אלף דולר ועד 150 אלף דולר.
מרבית הבתים בארה"ב נבנים בשיטת בניה קלה (עץ, גבס, ולוחות צמנט), זה לא כמו אצלנו שהכל בטון ובלוקים עם ממ"ד בכל דירה.
רק בשכונות היוקרתיות בארה"ב אתה תזכה לראות מבנים שמבוססים על אבן ובטון (וכמובן בבנינים החדשים במרכזי הרים), בפרברים (שזה לדעתי מרבית אוכ' ארה"ב) נדיר למצוא מבני אבן מלאים.
ככה שבעצם זוג צעיר שרוצה לבנות בית בארה"ב, ישלם הרבה פחות על עלות החומרים, וזמן הביצוע גם יהיה מהיר (קולגה שלי, שהיום הוא בעל חברת מטבחים מאוד מצליחה בישראל, עבד בארה"ב מספר שנים, והוא אפילו בנה את הבית שלו בעצמו).
בישראל הכל שונה ברמה קיצונית, אתה יכול לחלום על בניית בית מעץ (לא רק שהעץ מאוד יקר, אלה גם שמעטים מאוד הקבלנים שיצליחו להוציא את זה לפועל במחיר שפוי ועם שילוב של ממ"ד).

בעניין החבר השבדי שלך:

יכול להיות שאני מתבלבל באחת מהמדינות הסקנדינביות, אבל אני זוכר בבירור את הכתבה על כך בכלכליסט, והם רשמו שאפשר עם שכר מינימום לקנות שם בית אחרי 2-3 שנים.

בעניין אוסטרליה:

לדעתי גם פה אתה טיפה מגזים, מהסיבה הפשוטה - יש לי חבר שגר היום באוסטרליה, והוא נשוי לאוסטרלית עם ילדים, והוא אומר לי שמה שהוא מרוויח בשנה, הוא לא יעשה ב5 שנים בישראל, וההוצאות לא כאלה גדולות.

זה נכון שהאוסטרלים אוהבים לבזבז, והם מתים על מסעדות (אצל משפחות רבות הארוחת ערב זה מסעדה), אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לחסוך שם.

כמו כן, קיים הבדל קיצוני בין הערים (זה הגיוני שבמלבורן וסידני העלויות יהיו גבוהות, אבל אם תיסע ברכב לאיזה פרבר שממוקם שעה נסיעה משם, אתה תקבל מחירים שונים לגמריי).

ואם נחזור לישראל:

לא משנה אם אתה גר בת"א ויש עזרה מההורים הטחונים, או בנהריה כשאין עזרה בכלל, זוג צעיר חייב לקחת משכתנא של לפחות מליון ש"ח.

בשביל המשכנתא צריך הון עצמי בגובה של מאות אלפי שקלים, ומה עושים זוגות צעירים שאין להם הורים עשירים?
פשוט שוכרים דירה במשך שנים, חוסכים כל גרוש, רק בשביל להצליח לקחת משכתנא!
ואחרי שהם לוקחים את המשכנתא המיוחלת, הם משתעבדים לבנק למשך 20-25 שנה, זוגות רבים בקושי מצליחים לגמור עם זה את החודש, אז הם גם מתחילים למחזר את המשכנתא.

זה המצב בישראל.

-אם אני לא הייתי גר עד היום עם אימי, אין מצב בעולם שהייתי מצליח לחסוך הון עצמי בשביל לקיחת משכנתא, ואני מניח שאם לא הייתי פותח היום עסק, אז הייתי צריך להמשיך לעבוד באורנג' עוד 20 שנה כדי לסיים לשלם את המשכנתא המקוללת.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 30-04-2014 בשעה 07:56.
ישן 30-04-2014, 16:13
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בולשיט. החבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני לא יודע מה מצב הנדל"ן היום בארה"ב,
אבל אני יודע שבסוף 2004 כשהייתי בשיקגו, ראיתי שם לא מעט שלטי מכירות של בתים פרטים, בטווח מחירים של מ50 אלף דולר ועד 150 אלף דולר.
מרבית הבתים בארה"ב נבנים בשיטת בניה קלה (עץ, גבס, ולוחות צמנט), זה לא כמו אצלנו שהכל בטון ובלוקים עם ממ"ד בכל דירה.
רק בשכונות היוקרתיות בארה"ב אתה תזכה לראות מבנים שמבוססים על אבן ובטון (וכמובן בבנינים החדשים במרכזי הרים), בפרברים (שזה לדעתי מרבית אוכ' ארה"ב) נדיר למצוא מבני אבן מלאים.
ככה שבעצם זוג צעיר שרוצה לבנות בית בארה"ב, ישלם הרבה פחות על עלות החומרים, וזמן הביצוע גם יהיה מהיר (קולגה שלי, שהיום הוא בעל חברת מטבחים מאוד מצליחה בישראל, עבד בארה"ב מספר שנים, והוא אפילו בנה את הבית שלו בעצמו).
בישראל הכל שונה ברמה קיצונית, אתה יכול לחלום על בניית בית מעץ (לא רק שהעץ מאוד יקר, אלה גם שמעטים מאוד הקבלנים שיצליחו להוציא את זה לפועל במחיר שפוי ועם שילוב של ממ"ד).
שזה כבר מזמן לא המצב. כמובן שאם אתה רוצה לגור בשכונה של המעמד הנמוך, או שבתי ספר טובים הם לא פונקציה עבורך, אתה יכול למצוא היום דירה מאוד זולה בברוקלין, אבל רוב האנשים, ביחוד עם ילדים מעדיפים לחיות בבטחון ולתת להם חינוך טוס
בעניין החבר השבדי שלך:

יכול להיות שאני מתבלבל באחת מהמדינות הסקנדינביות, אבל אני זוכר בבירור את הכתבה על כך בכלכליסט, והם רשמו שאפשר עם שכר מינימום לקנות שם בית אחרי 2-3 שנים.

בעניין אוסטרליה:

לדעתי גם פה אתה טיפה מגזים, מהסיבה הפשוטה - יש לי חבר שגר היום באוסטרליה, והוא נשוי לאוסטרלית עם ילדים, והוא אומר לי שמה שהוא מרוויח בשנה, הוא לא יעשה ב5 שנים בישראל, וההוצאות לא כאלה גדולות.
נכון, מה שהוא מרוויח בשנה באוסטרליה הוא לא ירוויח 5 שנים בישראל, אבל הנה חדשות בשבילך, מה שהוא מוציא בשנה באוסטרליה הוא לא יוציא במשך 5 שנים בישראל. ההכנסה שלנו באוסטרליה היתה 20000 ש"ח בחודש, אבל בשביל אוסטרליה זה כלום. אם אתה רוצה לסוע כל יום שעה ברכב (ולשלם עלויות עקיפות של דלק וטיפולים) שיהיה לך לבריאות. אבל אם אתה רוצה לגור במרחק סביר, אתה תשלם המון כסף. על דירה במרחק 30 דקות ברכב ממרכז בריסביין אתה תשלם 2000 דולר בחודש. אם ההכנסה המשפחתית גבוהה מ-120000 דולר בשנה, אתה תוציא ~25000 בשנה על גן, ועוד 12000-20000 בשנה על ביטוח בריאות פרטי. עד 2012 לאוסטרלים היו חיים טובים בגלל הכנסות ממחצבים. זה כבר לא המצב כיום, והם מרגישים את זה. ועדיין המצב באוסטרליה יותר טוב מבארץ, אבל הוא לא כמו שאתה מתאר את זה.
זה נכון שהאוסטרלים אוהבים לבזבז, והם מתים על מסעדות (אצל משפחות רבות הארוחת ערב זה מסעדה), אבל זה לא אומר שאתה לא יכול לחסוך שם.
אני לא יודע מאיפה הבאת שהאוסטרלים אוהבים לבזבז. הם קמצנים ברמות שאתה לא מכיר בארץ (חוץ מאלה שחיים על חשבון הברון).
כמו כן, קיים הבדל קיצוני בין הערים (זה הגיוני שבמלבורן וסידני העלויות יהיו גבוהות, אבל אם תיסע ברכב לאיזה פרבר שממוקם שעה נסיעה משם, אתה תקבל מחירים שונים לגמריי).

ואם נחזור לישראל:

לא משנה אם אתה גר בת"א ויש עזרה מההורים הטחונים, או בנהריה כשאין עזרה בכלל, זוג צעיר חייב לקחת משכתנא של לפחות מליון ש"ח.

בשביל המשכנתא צריך הון עצמי בגובה של מאות אלפי שקלים, ומה עושים זוגות צעירים שאין להם הורים עשירים?
פשוט שוכרים דירה במשך שנים, חוסכים כל גרוש, רק בשביל להצליח לקחת משכתנא!
ואחרי שהם לוקחים את המשכנתא המיוחלת, הם משתעבדים לבנק למשך 20-25 שנה, זוגות רבים בקושי מצליחים לגמור עם זה את החודש, אז הם גם מתחילים למחזר את המשכנתא.

זה המצב בישראל.

-אם אני לא הייתי גר עד היום עם אימי, אין מצב בעולם שהייתי מצליח לחסוך הון עצמי בשביל לקיחת משכנתא, ואני מניח שאם לא הייתי פותח היום עסק, אז הייתי צריך להמשיך לעבוד באורנג' עוד 20 שנה כדי לסיים לשלם את המשכנתא המקוללת.

הנה שאלה - במצב הנדל"ן בארץ, למה שווה לך לקחת משכנתא? לא ברור לך שאתה מאכיל את יוקר המחיה? אני לא מתווכח שהמצב לא טוב בתחומים מסויימים. אני מתנגד להצגת המצב בארצות אחרות כאילו הוא דבש (והוא לא), או לטענה כי אילו המדינה צריכה לעשות עוד.

ישן 30-04-2014, 14:29
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 148 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]זה נכון שהמדינה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אה, שקר שכר המינימום... אם תעלה את שכר המינימום, מה אתה חושב שיקרה ליוקר המחיה? אתה באמת חושב שהוא לא יעלה במקביל? הנה חדשות בשבילך: באוסטרליה שכר המינימום גבוה פי 2 משכר המינימום בארה"ב. אבל כך גם המחירים כמעט של כל דבר. אתה חושב ששכר המינימום לא הולך להשתקף בעלות של המוצרים שאתה קונה בחנות? של בגדים? של תחב"צ? בעלות של חשבון המסעדה שלך? שכר מינימום גבוה יותר = יוקר מחייה גבוה יותר, יחד עם אבטלה גבוהה יותר. אז הרווחת 40 ש"ח לשעה וגם מהר מאוד הוצאת אותם חזרה.
ואל נא תשכח מסים כבדים יותר, כי ממה שזכור לי, כמחצית ממקבלי שכר המינימום במשק מועסקים במגזר הציבורי.
שלא לדבר על גידול העסקה בשחור

בשוודיה, דרך אגב, כמו בכל מדינות סקנדינביה (או לפחות כמעט בכולן), אין שכר מינימום מוגדר ע״פ חוק, אלא הסכמים קיבוציים בין מעסיקים לארגוני עובדים מקצועיים בכל תחום (וכתוצאה מכך, רוב כוח העבודה אצלם מאוגד).

ישן 30-04-2014, 04:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 147 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]יש כאן שתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion

למה?

בולשיט. החבר השוודי שלי ישמח מאוד לשמוע היכן בשטוקהולם הוא יכול לשלם את הדירה שלו תוך 4 שנים. כנ"ל בארה"ב - אלא אם כן אתה מרוויח מעל ל-120000 בשנה וגר בשיטהול טנסי, אתה תדרש ל10-15 שנים בשביל להחזיר משכנתה.

ישן 30-04-2014, 15:41
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "|עיניים| לא לגבי אירופה. כן..."

בדיוק. ביבי אשם בכך שלא ביטל את מדיניות העושקים הקודמים לו.
מה שלא מובן הוא מדוע הפתרון של חלק מהאנשים הוא להחזיר את השליטה לאותם עושקים..

[עצירת הבנייה באזור המרכז הייתה יוזמה של שר האוצר דאז, בר־און מ..*אהממ* "קדימה", בדיוק בשביל מה שאמרת, העלאת המחירים ואילוץ תושבים לעבור לגור בפריפריה.
כמובן שזה לא הפריע להם אח״כ להפיל את האשמה על ביבי בשביל לגרוף הון פוליטי..]

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 30-04-2014 בשעה 15:44.
ישן 30-04-2014, 23:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי צ'אקי. שמתחילה ב "|עיניים| לא לגבי אירופה. כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'אקי.

לא לגבי אירופה. כן לגבי ישראל.

"הקפאת" הבנייה במרכז הארץ אומנם התחילה לפני תקופת ביבי מתוך (כך אני מאמין) רצון לאנוס אזרחים לעבור לפריפריה אבל בתקופת ביבי זה כבר סביר להניח שזה הפך לברור לאנשים שם למעלה שהיוזמה נכשלה - במקום שאנשים יעברו לפריפריה הם הפכו למוכנים לשלם כל מחיר כדי להישאר במרכז הארץ כך שמחירי הדיור נכנסו לסחרור וההכנסות ממסים עלו בהתאם. מהרגע שאותם אנשים שם למעלה הבינו שהם יושבים על מכרה זהב הקונספט הפסיק להיות ליישב את הפריפריה והתחיל להיות "בואו נראה כמה כסף [מסים] אנחנו יכולים לחלוב מהפראיירים האלה".

לכל הפחות האחריות של נתניהו היא אחריות פיקודית מהדהדת.
אז אתה בעד להפסיק את הקפאת הבניה ליד פארק התעשיה אפק?
ביבי אשם בזה שהוא התקפל, אבל החברים שלך הם שקיפלו אותו.

ישן 01-05-2014, 22:03
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12

ציטוט:
כשדירת החדר-חדר וחצי היחידה שאתה מוצא בעיר שלך (שנולדת, גדלת בה וחיית בה 31 שנה) שהיא במחיר נורמלי - כלומר לא 2900 ₪ לחודש (ואיפה חשמל, ארנונה, מים, ועד בית, אינטרנט?),
היא אחד מהשניים:
1. היא דירת מרתף מעופשת ומגעילה
2. היא בגודל (תחזיקו חזק) 8 מ"ר. פאקינג 8 מ"ר, שזה אחלה גודל, אם אני מחפשת דירה לאוגר מסכן.

לא צריך להגזים... ב-2900 ש"ח ניתן למצוא בירושלים יחידת דיור שכוללת את כל ההוצאות שציינת בסוגריים. אם את מוכנה לחיות עם שותפים, אז אפשר לרדת הרבה יותר בהוצאות. השאלה היא איפה בירושלים. עם כל הכבוד, לא כל אחד יכול להרשות לעצמו לגור במרכז העיר.

אני והשותפים שלי שוכרים דירת 6 חדרים בירושלים ב-5500 ש"ח, שזה לא זול ביחס לדירות בהרבה ערים אחרות בארץ, אבל סביר בהחלט בשביל ירושלים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:23

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר