לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-05-2005, 17:15
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
שאלה בקשר לגיבושים חוזרים/הזדמנות חוזרת

שלום....
אני יתאר את מצבי כרגע....
אני מועמד להתגייס ב25 ל7 05...
בינואר היה לי יום סיירות וקיבלתי חובלים....
לאחר מכן היה לי מיון לחובלים שבו נכשלתי....
לפני כשבוע היה לי גיבוש צנחנים-דובדבן וגם בו נכשלתי....
עכשיו העניין הוא שחלום חיי היה לשרת בסיירת מטכ"ל או בשלדג....
אני יודע שיש הרבה כמוני בפורום הזה וברחבי הארץ...
אני יודע שאי אפשר להכשל ולצפות אחר כך להגיע לסיירת מטכל כי לא מגיע לי אחרי שלא קיבלתי מטכל ביום סיירות ואחרי שבהזדמנויות האחרות נכשלתי גם כן....
אבל בכל זאת.. אני חושב על זה הרבה מאז היום סיירות שבעצם בו היה הכישלון האמיתי..
שנתיים + שאני מתאמן לקראת יום הסיירות והצבא....
מגיל9 החלטתי שאני רוצה להתגייס ליחידה מובחרת והייתי מוותר על הרבה דברים בשביל האימונים ומתמיד בצורה רצינית..
ומה שהפיל אותי ביום הסיירות זה הספרינטים..... הייתי פשוט גרוע בזה... בריצות ארוכות ובכוח אני די טוב... אבל הספרינטים זה מה שהפיל אותי ובגלל זה לא קיבלתי זימון למטכל...
העניין הוא שהשתפרתי מאז ושהיום אני מתאמן על זה הרבה יותר ויודע שאם היה לי הזדמנות חוזרת ליום סיירות הסיכוי שלי ל'קבל מטכל היה גדול בהרבה מבינואר...
ונכון שלפעמים צריך להמשיך הלאה ולשכוח ולהגיד "טוב יש לי את גיבוש יחטי"ות"
אבל מה שמנע ממני להגיע זה הכושר וכיום אני טוב מאז....
לכן אם מישהו יכול להציע לי פתרון בקשר להזדמנות חוזרת אם מישהו שמע או יודע על מישהו שקיבל יום סיירות חוזר או אפילו מיונים חוזרים לחובלים (בשביל שלדג) אז אני ישמח לשמוע...
סליחה על ההודעה הארוכה אבל היה חשוב לי להבהיר את עמדתי ולהסביר בדיוק את המצב שלי שהוא לא טוב לאחד שרוצה להגיע ליחידה מובחרת..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2005, 23:43
  Orphan Orphan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.05
תשמע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי __moshe__ שמתחילה ב "שאלה בקשר לגיבושים חוזרים/הזדמנות חוזרת"

באמת יש לך הרבה רצון להגיע ליחידות מאוד ספציפיות בצבא (מטכ"ל שלדג) אבל בבקשה ממך תנסה להיות מציאותי ולהבין את המצב.
קיבלת הזדמנות להוכיח את עצמך ביום הסיירות ולא הצלחת, אח"כ במיונים בביתן חה"י גם כן נמצאת לא מתאים, ועכשיו בגיבוש הצנחנים שעשית פרשת. אני ממש לא בא להכפיש את שמך, כואב לי על האכזבה שלך.
עם כל זאת אתה צריך להבין שמבחינה פיזית, אם לא הצלחת לסיים גיבוש צנחנים (שהפער בינו לגיבוש מטכ"ל הוא של שמיים וארץ אם לא יותר) אין שום אפשרות שהיית מצליח לסיים את גיבוש "היחידה" ושבעתיים קטן סיכוי ההתקבלות ליחידה.

אם אתה שואל אותי: לא דרוש כושר עילאי כדי להגיע ליחידות מובחרות, דרוש כושר בסיסי (של חצי שנת אימונים) והרבה הרבה רצון וחוסן מנטלי. אל תאשים את הכושר שלך בכישלון כי ככה אתה לעולם לא תפסיק להאשים אותו.

"העניין הוא שהשתפרתי מאז ושהיום אני מתאמן על זה הרבה יותר ויודע שאם היה לי הזדמנות חוזרת ליום סיירות הסיכוי שלי ל'קבל מטכל היה גדול בהרבה מבינואר..."

חביבי, תפנים, בסיירת מטכ"ל אתה לא תהיה כבר. אני לא אומר את זה בתוקפנות אבל ככל שתבין את זה יותר מהר יהיה לך יותר קל בחיים, תאמין לי. אפשר לתרום למדינה ולצבא בהמון דרכים ושירות בחטיבות החי"ר הוא שירות מועיל לא פחות משום סיירת.

אני מאחל לך שחרור קל מהקיבעון הארור הזה על מטכ"ל ושירות מוצלח בכל מקום שתגיע אליו.
בהצלחה בגיבוש יחט"יות, ובינינו - תנסה לשנות את הגישה הפסיכולוגית שלך בגיבושים ולא את הכושר כי ראית שהשנתיים פיתוח כושר שעשית לא תרמו הרבה בגיבוש הכי קצר בצה"ל (נדמה לי).
תנסה לראות איך נשברת ביום סיירות ובצנחנים ותבדוק איך אתה יכול להתעלות על המצבים האלה ולהסתכל קדימה במקום לוותר.

אני מאוד מקווה של שלקחת את כל דבריי ברוח טובה אני באמת רק רוצה בטובתך וכבר קראתי דברים שכתבת בעבר על עצמך אלא שעד עכשיו החזקתי את עצמי שלא להגיב.

"התשובה בראש לא ברגליים ולא בספרינטים". תזכור את זה ויהיה לך טוב.
ישן 11-05-2005, 00:49
  __moshe__ __moshe__ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
דבריך חכמים ונכונים
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Orphan שמתחילה ב "תשמע"

אבל בכל זאת בעניין הספרינטים זה עניין של יכולת פיזית....
ביום הסיירות למשל סיימתי את היום וקיבלתי חובלים כמו שציינתי אבל בספרינטים הייתי גרוע מאוד ולכן גם לא קיבלתי את מבוקשי...
עם חוסן מנטלי אפשר לסיים כל גיבוש.. אבל מפה ועד לעבור אותו זה הבדל אדיר....
כדי לעבור את הגיבושים הקשים צריך כושר טוב כי כדי לעבור אותם חייבים להתבלט...
וגיבושים כמו מטכל ושלדג מבוססים על ספרינטים...
לכן מי שאין לו את הכישורים הפיזיים המתאימים יכול להיות בעל חוסן מנטלי נדיר ועדיין לשכוח מלהתקבל לאחת מהיחידות האלה..
בכל מקרה תודה על תגובותיכם... אבל מה שעוד מגביר את המוטיבציה זה שיש אנשים שהיו במצב כמו שלי וקיבלו או יום סיירות חוזר (למרות נדירות הדבר) או שהגישו טופס 55 ועשו גיבוש והתקבלו ליחידה.. וזה למרות שלפני גיוסים הם היו במצב כמו שלי וכל הנתונים הראו על חוסר התאמה ליחידה מובחרת לבטח מטכל או שלדג...
בכל מקרה אני ימשיך להתאמן וינסה לערער...
העניין הוא שאחרי שקיבלתי חובלים ביום סיירות המוטיבציה לשרת בצנחנים הייתה אפסית ולכן גם הגישה שבאתי איתה לגיבוש גרמה לי לפרוש...
זה ברור שהחלק המנטלי הוא החשוב ביותר אבל אין להמעיט מערכו של הכושר....
בכל מקרה תודה על התגובות ול"orphan" אולי נשמעתי לך אחד מתוסכל או אחד שלא יודע להמשיך קדימה אבל זה לא נכון ודווקא אני מסוגל בהחלט לחיות עם זה ואין לי בעיה לשרת ביחידות החי"ר הרגילות... אבל לא מוותרים כ"כ מהר על חלומות.. בטח לא כשאנשים אחרים שהיו במצבי עשו זאת לפני...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:24

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר