לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-05-2014, 22:07
  אוהד 2 אוהד 2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אוהד 2 שמתחילה ב "מחשב חדש, אף מאוורר לא מסתובב"

התברר שהמחבר בחלקו הקדמי של המארז (זה שמחובר לבקר) היה מנותק... הטמפרטורות בפנים היו כנראה דיי גבוהות כי המחשב עבד יומיים שלמים ללא המאווררים של המארז ובחדר חם ללא מיזוג. בשלב מסויים המאווררים של כרטיס המסך התחילו לעבוד במהירות מקסימאלית (שמעו אותם היטב) מה שאומר שהטמפרטורה בפנים הגיעה כנראה לפחות ל 70-75 מעלות...

מה הסיכוי שנגרם נזק בלתי הפיך למחשב או פגיעה בביצועים שלו ? האם תוכלו להמליץ על תוכנית מקצועית חינמית אשר מבצעת בדיקת אוטומטית של כל רכיבי המחשב (זכרונות, מעבד, לוח אם, דיסקים קשיחים כולל SSD...) ומוודאת שכולם תקינים ?

מחשב חדש, איזה חוסר מזל...

נערך לאחרונה ע"י אוהד 2 בתאריך 04-05-2014 בשעה 22:16.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-05-2014, 22:28
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי אוהד 2 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אי אפשר לדעת על..."

מה אני אגיד לך... מקצוען לא היה מוכר מחשב שחלקיו מתפרקים ללא קשר לצורה שבה מרימים אותו (אני חייב להודות שטרם נתקלתי בתופעה שכזו, ואני עם מחשבים 25 שנה בערך...)

גם אם הם עדיין מתפקדים, אתה לא יכול לדעת שלא נגרם נזק מצטבר... זו בדיוק מהותו של נזק מצטבר. הוא מצטבר. זה אומר, למשל, שמשהו שהיה מחזיק בממוצע 6-7 שנים, יחזיק לך את ה 3 שנים של האחריות ועוד יומיים, למשל.

זה לא בדיוק משנה, לדעתי. כבר הבנת שזו אשמתך (ברור שזו אשמתך, קנית אצלם... אשמתך, לא? ), אז מה תעזור בדיקה כזו או אחרת? אם המחשב עובד - הוא עובד. אף אחד לא יחליף לך חלק כשאתה לא יכול להדגים שהמחשב לא עובד בפועל...

לידע כללי - אא"כ אתה במדינה אירופית או בקנדה באמצע החורף, באופן כללי המחשב תמיד צריך את הקירור שלו - גם בחדר לא חם... הטמפרטורות בתוך המחשב מגיעות להרבה יותר מטמפרטורת החדר, וצריך לנדף את כל החום הזה החוצה. כשאתה מסתכל על טמפרטורות פנימיות של 70-80 מעלות (ואולי יותר?), אז היות הסביבה 20 או 30 מעלות, באופן יחסי, לא משנה הרבה... כאילו, ברור שמשנה, אבל עדיין יש לך הפרש עצום...
ישן 05-05-2014, 16:39

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אז ב15 השנים האחרונות לא נשרף..."

ברשותך אתרום מנסיון שלי בדיוק מהשבוע האחרון.

לפני שבועיים, כשהתחילו להגיע ימים חמים, ובעקבות הוספת "ציוד חימום" (a.k.a. שרתים) ב data center שלי - המזגן כבר לא עמד בעומס, והטמפרטורה בחדר עלתה לסביבות ה 30 מעלות... בתוך שבוע, ואני לא צוחק, במערך האחסון, שעבד כמה שנים ברצף ללא שום תקלה, בקצב של בערך אחד ביום, התחילו להידפק כוננים קשיחים... יד המקרה? I think not. ובנוסף גם בשרת אחר, שלא קשור אל מערך האחסון, בסך הכל בן שנה, גם נדפק דיסק. ואני מדבר איתך על הרד דיסקים רציניים יותר מהרד דיסק ביתי. SAS/FCAL וכו'.

אולי אני מגזים, אולי לא... אבל ייתכן שנגרם נזק? בהחלט. כן, גם מיומיים. אולי הוא לא נזק-שבר (לא טענתי שכן) - אבל נזק מצטבר... בהחלט. וזה בדיוק העניין, שהוא לא יוכל לאתר אותו. הוא פשוט קיצר את חיי המחשב שלו.

אני לא מסכים ש 70 מעלות ליומיים לא יגרמו כלום. ולא רק דיסקים קשיחים. כבר ראיתי דברים מעולם
ישן 06-05-2014, 11:55
  אוהד 2 אוהד 2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אני יורד עליו בגלל שהוא הגדיר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
אני יורד עליו בגלל שהוא הגדיר את החנות כמקצוענית...[*] לא איכפת לי שאנשים יקנו בחורים (ורשתות מסויימות שרמתן דומה לרמת חורים, חלקן מאיימות בתביעה בכל פעם שמישהו מספר את חוויותיו מהשירות המעולה שלהן...) - זה כסף שלהם - וזכותם של כל בני האדם באשר הם להוציא את כספם היכן שהם רוצים. אבל שלא יתפלאו אם אכן כך עשו...[*] בתקווה שזה יכאב לו מספיק, לטובתו, כדי שלא יחזור על השגיאה הזו שוב. אני רק רוצה בטובתו, בניגוד לחנות, מסתבר.

שמע, עשיתי סקר שוק דיי רציני לפני שקניתי וזו חנות שנחשבת דיי ברמה, גם לפי תגובות של אנשים שקנו בה וגם לפי איכות ההרכבה שראיתי בתוך המחשב (הכל מסודר, כל החוטים מחוברים יחד בצורה יפה וכו') , אני לא חושב שיש חנות שלא יוצאים ממנה לפעמים מוצרים תקולים, והפעם כנראה חוסר המזל הזה נפל עלי.

אולי גם זה באמת התפרק כשהחזקתי את המחשב בצורה לא נכונה (מארז Fractal Design R4 שחלקו הקדמי איפה שנמצא הבקר של המאווררים יכול להתפרק דיי בקלות החוצה) חבל רק שהם לא הזהירו אותי מראש שזה עלול לקרות.
ישן 06-05-2014, 17:05

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי אוהד 2 שמתחילה ב "[QUOTE=שימי]אני יורד עליו..."

ודאי, אין חנות שלא יוצאים ממנה מוצרים תקולים. ולא תמיד זה באשמת החנות (אתה מתאר, כביכול, פאק בתכנון הכללי של המארז, נכון? כאילו כל המארזים מהסוג הזה צריכים להוות בעייה... ואם זה המארז הספציפי שלך, ולא הדגם - אז הוא עצמו תקול - ולפיכך, לדעתי [ואין בכך משום ייעוץ משפטי], עליהם לתקנו לפי האחריות כולל כל הנזקים שנגרמו מכך).

להערכתי, אם משהו מתפרק בצורה כזו קלה, ניתן להבחין בכך בשלב ההרכבה - וכמו שאמרת - היו צריכים להזהיר. יש פאשלה באי ההבחנה שדברים לא מחוזקים כך שיעמדו בכוחות סבירים, או לחלופין, בהבחנה אך באי מסירת המידע ללקוח.

הפאשלה השנייה היא שמאשימים אותך על משהו שהם היו צריכים להזהיר אותך מפניו. בייחוד אם זה מארז שהם המליצו עליו (כך שהם אמורים להכיר את חסרונותיו טוב). כמובן ייתכן שאתה בחרת, אבל עדיין, הם הרכיבו, הם היו צריכים לראות.

זה לא נדיר שמערכות מחשב מסויימות מגיעות בצורה כזו שצריך לפתוח/להרים אותן בצורה מסויימת כדי לא לגרום להן נזק (אם כי, יותר בשוק המחשבים הגדולים מאשר הביתי) - במקרה כזה - תמיד ראיתי סימונים מדוייקים שמסבירים כיצד לפתוח את האריזה, כיצד להרים, וכו' וכו'.

משלא סימנו את המוצר כן, ולא מסרו לך בעל פה שאתה חייב להרים את המחשב בצורה מסויימת, אין להם להאשים אלא את עצמם. לקוח לא אמור להבין במאווררים פועלים או לא, ומתי (לדעתי). כאילו, באידאל הוא כן, אבל צריך לצפות שהוא לא...

נ.ב. זה לא כזה נדיר שמסדרים את החוטים כמו שצריך בתוך המחשב. ראיתי מספיק מקומות לא מקצועיים שעושים את זה (אולי כי אנשים בד"כ מסתכלים רק על זה, והם רוצים שבסקרי שוק כמו שאתה עשית...) - אבל המקצועיות נמדדת בעוד דברים. למשל, הרכבת מחשב כשגוף המרכיב מוארק נגד חשמל סטטי. למשל יחס טוב ללקוח אחרי שחזר עם בעייה. ואתה יודע מה? יש חנויות שאפילו יסכימו לקחת תיקון של נזק על עצמן אפילו אם אתה אשם! אם הוא סביר ומדובר בשגגה - כן - יש חנויות כאלה![*] (ונשמע שאתה לא אשם במקרה הזה...).

זו דעתי, והיא כמובן לא מחייבת אף אחד. אבל אלה הסטנדרטים שאני משתמש בהם כדי להגדיר חנות כ"מקצועית"...

[*] ומהכיוון השני, ישנן חנויות שמחתימות אותך על דף אחריות (ליתר דיוק: דף אי אחריות) בגודל A4, כתוב בכתב צפוף בגודל 8, של כל המקרים שבהם האחריות שלך לא תקפה. רוב עם ישראל קונה בחנויות האלה דווקא. (וכן, גם אני קונה שם במקרים מסויימים - מוצרים שאני סובר שלא אצטרך לממש אחריות בגינם, ובידיעה שאם כן אצטרך לממש, מבחינתי אין באמת אחריות... ואני עושה שיקול של אצטרך לקנות חדש...)
ישן 06-05-2014, 22:52
  אוהד 2 אוהד 2 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "ודאי, אין חנות שלא יוצאים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שימי
ודאי, אין חנות שלא יוצאים ממנה מוצרים תקולים. ולא תמיד זה באשמת החנות (אתה מתאר, כביכול, פאק בתכנון הכללי של המארז, נכון? כאילו כל המארזים מהסוג הזה צריכים להוות בעייה... ואם זה המארז הספציפי שלך, ולא הדגם - אז הוא עצמו תקול - ולפיכך, לדעתי [ואין בכך משום ייעוץ משפטי], עליהם לתקנו לפי האחריות כולל כל הנזקים שנגרמו מכך).

להערכתי, אם משהו מתפרק בצורה כזו קלה, ניתן להבחין בכך בשלב ההרכבה - וכמו שאמרת - היו צריכים להזהיר. יש פאשלה באי ההבחנה שדברים לא מחוזקים כך שיעמדו בכוחות סבירים, או לחלופין, בהבחנה אך באי מסירת המידע ללקוח.

הפאשלה השנייה היא שמאשימים אותך על משהו שהם היו צריכים להזהיר אותך מפניו. בייחוד אם זה מארז שהם המליצו עליו (כך שהם אמורים להכיר את חסרונותיו טוב). כמובן ייתכן שאתה בחרת, אבל עדיין, הם הרכיבו, הם היו צריכים לראות.

זה לא נדיר שמערכות מחשב מסויימות מגיעות בצורה כזו שצריך לפתוח/להרים אותן בצורה מסויימת כדי לא לגרום להן נזק (אם כי, יותר בשוק המחשבים הגדולים מאשר הביתי) - במקרה כזה - תמיד ראיתי סימונים מדוייקים שמסבירים כיצד לפתוח את האריזה, כיצד להרים, וכו' וכו'.

משלא סימנו את המוצר כן, ולא מסרו לך בעל פה שאתה חייב להרים את המחשב בצורה מסויימת, אין להם להאשים אלא את עצמם. לקוח לא אמור להבין במאווררים פועלים או לא, ומתי (לדעתי). כאילו, באידאל הוא כן, אבל צריך לצפות שהוא לא...

נ.ב. זה לא כזה נדיר שמסדרים את החוטים כמו שצריך בתוך המחשב. ראיתי מספיק מקומות לא מקצועיים שעושים את זה (אולי כי אנשים בד"כ מסתכלים רק על זה, והם רוצים שבסקרי שוק כמו שאתה עשית...) - אבל המקצועיות נמדדת בעוד דברים. למשל, הרכבת מחשב כשגוף המרכיב מוארק נגד חשמל סטטי. למשל יחס טוב ללקוח אחרי שחזר עם בעייה. ואתה יודע מה? יש חנויות שאפילו יסכימו לקחת תיקון של נזק על עצמן אפילו אם אתה אשם! אם הוא סביר ומדובר בשגגה - כן - יש חנויות כאלה![*] (ונשמע שאתה לא אשם במקרה הזה...).

זו דעתי, והיא כמובן לא מחייבת אף אחד. אבל אלה הסטנדרטים שאני משתמש בהם כדי להגדיר חנות כ"מקצועית"...
[*] ומהכיוון השני, ישנן חנויות שמחתימות אותך על דף אחריות (ליתר דיוק: דף אי אחריות) בגודל A4, כתוב בכתב צפוף בגודל 8, של כל המקרים שבהם האחריות שלך לא תקפה. רוב עם ישראל קונה בחנויות האלה דווקא. (וכן, גם אני קונה שם במקרים מסויימים - מוצרים שאני סובר שלא אצטרך לממש אחריות בגינם, ובידיעה שאם כן אצטרך לממש, מבחינתי אין באמת אחריות... ואני עושה שיקול של אצטרך לקנות חדש...)

תודה, אני דיי מסכים, בכל אופן מרגיז אותי שמחשב שכל כך השתדלתי לשמור עליו אולי נפגע עכשיו, גם אם הנזק בלתי נראה לעין (אורך החיים של הדיסקים לדוגמה) ולא אוכל לזהות זאת באופן ישיר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר