לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-07-2016, 17:02
  etio40 etio40 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.12.14
מידע נוהל "מקרה מוזר"

מדובר בנוהל ל"ניטרול" (כך או אחרת) של עדי ראייה בלתי-מעורבים, כדי שלא יחשפו מידע על פעילות יחידות מיוחדות של צה"ל. לפי עדותו של לוחם "יהלום" שפורסמה בידי "שוברים שתיקה":
"...אין לי מושג מה עלה בגורלם של אותם חבר'ה. ...בדרך כלל הם היו נלקחים למעצר, בדרך כלל אלה היו זכרים בגיל המתאים,אף פעם לא אישה או משהו כזה."

לפי ספרו של לוחם "מגלן" לשעבר נתן אודנהיימר, "נפלא פה", (מופיע גם בכתבה של ה"בלוגר המסויים" מסיאטל), הנוהל כולל את הריגת עד הראייה:

נזכרתי בנוהל "מקרה מוזר".

כאשר צוות מתכונן למשימה סודית בשטח אויב, עליו להיות מוכן לכל האפשרויות ששטח זר ועוין יכול להציב בפניו. אחת מהן היא שבדרכו, הכוח יתגלה על ידי עובר אורח. אם מדובר, נניח, במשימת מארב, די לכפות את אותו עובר אורח ולשחררו בסוף המארב. אם מדובר במשימה בעלת סיום אלים: חטיפה או חיסול, אפשר פשוט לכפות ולהסתיר או להרוג אותו. אבל במשימות סודיות, יש להבטיח שהעובדה שהכוח חלף באזור לא תתגלה לעולם, שכן גילוי כמוהו ככישלון. אי אפשר לחטוף את עובר האורח, שכן ודאי יש לו משפחה וחברים שיחושו בהיעדרו. אי אפשר לשחוט אותו או לירות בו בנשק מושתק, שכן אם יימצא מת מוות אלים הדבר יעורר שאלות. אז מה עושים?

למשימות ממין זה מתאמנים בדרך כלל זמן רב. מדובר בהשקעה עצומה של משאבים, אנושיים וכלכליים. צוות הלוחמים הוא רק חלק קטן מהמשאבים. מעורבים גם פיקוד בכיר, טכנאים, אנשי מודיעין, ועוד מעטפות של נותני שירות נרתמות. לעתים במשך חודשים ארוכים, לפעמים יותר. ההשקעה הכלכלית כמעט בלתי נתפסת. מעולם לא הערכתי כמה מבצע, אפילו בינוני בהיקפו, עולה, אבל אם הייתה חשבונית המכסה הכול מא' ועד ת', אני בטוח שהסכום היה יותר מעשרה מיליון שקלים.

אני לא מתעסק במספרים לחינם. חלוקת המשאבים בצבא מלמדת על סדר עדיפויות אסטרטגי. הכסף הזה היה יכול לשמש לדברים אחרים, אך אם המשימה הוגדרה משמעותית דיה, הוא יופנה אליה. לכך מתווספת התעוזה שנדרשת כדי לשלוח קבוצת חיילים אל מעבר לקווים לסכן את חייהם. וגרוע מכך, אם יתגלו — הדבר עלול לגבות מחיר מדיני. מדי פעם גורמים לבנוניים או סוריים טוענים שמצאו מערכות שנשתלו בידי כוחות ישראליים, והדבר מופיע בחדשות בכל העולם. בארץ, כמובן, דממה. אבל מהי מציאת מערכות לעומת גילוי כוח בעיצומה של התגנבות?

בתור צוות לוחמים, ידענו את כל זה. מפקד הצוות שלנו ידע את זה. המפקד שהוביל את המבצע ידע את זה. וכולנו הרגשנו את מועקת האחריות בגרון. לכן אם צוות נתקל במכשול בדרך לביצוע משימה בשטח אויב, המפקד הבכיר ביותר בשטח נדרש להחלטות מסובכות, לעתים בלתי אפשריות. כמו למשל זו שמחייבת נוהל "מקרה מוזר".

נניח שצוות מתגנב דרך ציר נחבא בין הרים במדינה זרה. לפתע, למרות שזהו ציר מבודד, ולמרות שההתקדמות בו נעשית בזהירות, נער מהכפר הסמוך מופיע על הציר והולך לקראת הכוח. מי יודע מה גרם לו לצאת להסתובב לבד באמצע הלילה האפל הזה. אולי יש לו נדודי שינה מפני שהוא מאוהב, ואולי הוא מעביר סמים לגבול — זה לא משנה בכלל. אין דרך לעקוף אותו. הציר צר מאוד. ואז הנער נעצר. מתיישב על סלע ומביט בוואדי ובירח. אולי הוא באמת מאוהב. בפני המפקד עומדות שתי אפשרויות: ביטול המשימה וחזרה הביתה, או, אם המשימה חשובה מספיק, ביצוע נוהל "מקרה מוזר".

אי אפשר לכפות את הנער. אי אפשר להרוג אותו סתם ככה. אבל צריך לוודא שלא יישאר זכר לכוח באזור. לכן יש לביים את מותו כאילו מת בתאונה, במקרה מוזר. במקרה של הצוות שהולך בציר בהרים, הפתרון הקלאסי הוא להשליך אותו מצוק, אולי אל תוך נקיק. זה מסובך משזה נשמע; צריך לוודא שלא ישמיע קול, יש לברר לפני כן שהוא נמצא באזור לבדו, וליצור סיפור משכנע מספיק בנוגע לאופן שבו החליק מהמצוק.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2016, 18:22
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אין לי מושג אם יש נוהל כזה או..."

האמת, הוא צודק.
הגיע הזמן שמישהו יוציא את זה.
אני לא יכול יותר עם ההסתרה.
השם אמנם איננו "נוהל מקרה מוזר" אלא שם אחר, תנ''כי, אבל זה לא משנה.
בעיקרון מדובר ביחידה שהיא יחידת משנה של יחידה מובחרת, אשר מישהו מתוכה מצטרף תמיד כ"טרמפיסט" ומצוות עם צמד ברזל מהיחידה.
הפק''ל שלו תמיד סודי ומוזר.
העניין הוא שבסוף תמיד החיים מנצחים ומפה לשם במהלך הפעילויות התיידדנו, ונחשפתי בקצת לפק''ל היוצא דופן הזה.
זה למעשה תרמיל "קסמים" שמכיל כל מיני אפשרויות לביום מוות של אנשים באופן שייראה טבעי במגוון תרחישים של היתקלות בשדה. הרעיון הוא לתת מענה לכל מיני אירועים כמו שתוארו בהודעה של פותח השרשור.
למשל נער מתבגר לבד. זוג נאהבים. משפחה בפיקניק. סוחרים שיצאו מהעיר לסגור עסקה שמקום מבודד. לקוח וזונה. מטיילים. תיירים לפי מוצא שעלולים להפתיע בארץ היעד.
לכל תרחיש נתפר סיום שנגמר במוות טבעי או תאונתי.
בפק''ל יש כלים לביים כזה מוות, וזה נבדק תקופתית על חוקרי מז''פ של המשטרה, אשר, אגב, נחשבים לטובים בתחומם בין גופי משטרה בעולם.

נו? נשמע טוב?
חבל, כנראה שמי שקונה את זה שוכח לחשוב על המציאות ועל הנטייה המעצבנת של העולם האמיתי להציג בפניך מצבים בזמן אמת בלי יכולת ללחוץ "pause" ולהתארגן ולפתור אותם באופן ג'יימס בונדי שמצליח לאלתר מושלם בזמן אמת.
ואין רובה מציאויות חלופיות עם ענן סגול שמתפוגג תוך שנייה ומשאיר רק קינמון כריח לוואי שרק מומחה עם מבטא גרמני ועין אחת יכול לגלות.

או שאולי, בעצם, יש...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 01-07-2016 בשעה 18:25.
ישן 01-07-2016, 18:41
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
צורך יש
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Prototype שמתחילה ב "נשמע כמו שטויות בפיתה שבהחלט..."

האם קיים הנוהל? יש לקוות:
  • עלה לנו בחיי 35 לוחמים במלחמת העצמאות, עלה לSAS במשימה במלחמת המפרץ ולבטח היו עוד שכאלה.
  • חדשות על מתקנים המתגלים מדי פעם, לא חסר... ומתקנים שכאלה אינם גדלים מן הטבע...
  • החקירות להוכחת מצב הכור הסורי (לפי מקורות זרים) דרשו "מגפיים על הקרקע".
כך שמשימות שכאלה מתרחשות, והסכנה העיקרית היא התגלות. לכן נשאר רק לקוות שהצורך מגובה בנוהל! ואל אף זאת, אינני מקנא במי שנאלץ למלאו.

עוד משהוא שמחוייב, אל אף שאין להתגאות בו, ולבטח לא לדבר עליו. נשאר לקוות שמי שמגיע ליחידה כזו, בעל אישיות וכוחות נפשיים הולמים...

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 01-07-2016 בשעה 18:53.
ישן 02-07-2016, 14:39
  Prototype Prototype אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.14
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "צורך יש"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי 2liviu
האם קיים הנוהל? יש לקוות:
  • עלה לנו בחיי 35 לוחמים במלחמת העצמאות, עלה לSAS במשימה במלחמת המפרץ ולבטח היו עוד שכאלה.
  • חדשות על מתקנים המתגלים מדי פעם, לא חסר... ומתקנים שכאלה אינם גדלים מן הטבע...
  • החקירות להוכחת מצב הכור הסורי (לפי מקורות זרים) דרשו "מגפיים על הקרקע".
כך שמשימות שכאלה מתרחשות, והסכנה העיקרית היא התגלות. לכן נשאר רק לקוות שהצורך מגובה בנוהל! ואל אף זאת, אינני מקנא במי שנאלץ למלאו.

עוד משהוא שמחוייב, אל אף שאין להתגאות בו, ולבטח לא לדבר עליו. נשאר לקוות שמי שמגיע ליחידה כזו, בעל אישיות וכוחות נפשיים הולמים...

מה שקצת הוליווד ו"עדויות" יצרתיות של אנשים גורמים לאנשים.

סורי, זה נראה כמו עירבוב של קונספירציה, ניפוח, רצון לתשומת לב והגזמה של נותני העדות.
מכלכך הרבה סיבות זה נשמע כמו שטות גמורה.
ישן 01-07-2016, 22:27
  משתמש זכר nabato nabato אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.11
קאט דה בולשיט!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי etio40 שמתחילה ב "נוהל "מקרה מוזר""

במבצעים מיוחדים מושקע מאמץ אדיר על מנת להימנע מחשיפת הכוח או פעילותו.
למרות כל המאמצים להימנע מכך,קרו מקרים בהם הכוח נתקל באדם כזה או אחר במפתיע.
המענה תמיד הוא ניתוק מגע מהיר ואלגנטי וזאת גם במחיר ביטול המשימה.
ניטרול אלים ( גם אם הוא לכאורה "מתוחכם") תמיד יסבך את המצב ותמיד יוביל לחשיפה גדולה יותר של הכוח ושיטות עבודתו.
נסו לדמיין את ההתייחסות בישראל לדיווח של "נער מאוהב" שמספר שאתמול בלילה הוא ראה כמה דמויות חשודות בוואדי ..לבין מצב ש"נער מאוהב" שכזה נעלם כבר יומים ונמצא לבסוף מת.

ישנם כמובן מצבי ביניים,במיוחד בפשיטות למיניהן שמתחילות בשקט ועוברות לרועש.אבל גם שם העיקרון הוא לא להגיב עד השניה האחרונה ותמיד מתעוררת השאלה ,האם הכוח לא פתח באש מוקדם מדי? ורק לאחרונה דובר רבות על כך בנוגע למבצע אנטבה.

התוואי לוואי הכי גרוע שכוח יכול להשאיר אחריו זה גופה.
ישן 02-07-2016, 22:36
צלמית המשתמש של שבריר שניה
  שבריר שניה שבריר שניה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.06.10
מה, ככה סתם זורקים את "הנער המאוהב" מהמצוק, בלי להשתמש בדם שלו למצות??

מה, לא טוענים שקוצרים את האיברים הפנימיים שלו, כדי לממן את המבצעים של צה"ל?

איזה גיבוב מדובלל של שטויות, שנתפרו יחד בתפרים גסים
של שקר גבלסי, רק כדי שהטיפשים והשונאים יוכלו לגבות
את תפיסת עולמם העלובה ב"סיפורי קרבות מציאותיים" כביכול.

"ואז הנער נעצר. מתיישב על סלע ומביט בוואדי ובירח. אולי הוא באמת מאוהב"
איזו התפייטות סוכרתית מזויפת ומאולצת. זה רק נועד לפרוט על מיתרי הלב הרומנטיים
ולשדרג את ה"קורבן" ל"קורבן טראגי-רומנטי".
הרי אם כבר "קורבן" אז זה לא איזה מחבל של חיזבאללה או רוצח של דאע"ש, כן?

"אויה! ארורה המלחמה!"
"האם יזכה אותו נער מאוהב לשזוף שוב את עיניו באהובתו שבפניה
עוד לא התוודה על עצם אהבתו?? - ראה בעמוד 5 במוסף ה'תרבות' של סמרטעיתון 'אל-ארד' "

זה כותב עת עצמו.
קישקוש.

השקר חושף את עצמו: " במקרה של הצוות שהולך בציר בהרים, הפתרון הקלאסי הוא
להשליך אותו מצוק, אולי אל תוך נקיק. " כותב ה"מומחה" מטעם עצמו.
איזה קישקוש. איזה פיתרון "קלאסי" ואיזה נעליים?
איפה אתה מוצא צוק באמצע הלילה? לא סתם צוק, כזה שכאשר ישליכו ממנו את האדם
הנפילה תהרוג אותו וודאית ולא רק תפצע אותו כדי שלא ימצאו אותו והוא יספר מה קרה.

אישית, נראה לי שמי שכתב את זה המציא מדמיונו הקודח את הקישקוש הזה, אחרי
שראה הרבה סרטים על כוחות אמריקאים ואירופאים באפגניסטן. שם, באמת
יש צוקים ונקיקים "בדרכים שבהרים". אבל פה? בשכונה שלנו?

חזור לכתוב טוקבקים בתשלום ואל תשכח להחזיר את ה-DVD למכונה כשתסיים לראות את הסרט.
Watch your habits, for they become your character.
And watch your character, for it becomes your destiny.
What we think, we become."
מרגרט ת'אצ'ר

כל האמור בפוסט לעיל הינו הבעת דעה בלבד ואין לייחס לדברים משמעות אחרת.

אנא הקפידו על ביטחון מידע והימנעו מכתיבת פוסטים המכילים מידע האסור בפרסום.

בשום אופן אין לראות בפוסט הכתוב לעיל בקשה, המלצה, השראה או עידוד לפרסום מידע האסור בפרסום ו/או לביצוע עבירה על חוקי המדינה, על הנחיות רשות שלטונית או רשות ממונה, על הנחיות גוף ציבורי או פרטי, על הנחיות המייצגים גופים אלה כאמור או על הוראת כל דין.

ישן 03-07-2016, 10:57

נו,ו...?
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי etio40 שמתחילה ב "במבצע כמו זה המתואר בספר..."

אתה מנסה לשכנע אותי שתאונות נפילה מצוקים הם
עניין יום-יומי וכדי לתמוך בזה מביא סיפור שקרה לפני למעלה מ-30 שנה, שאולי קשור ואולי לא?

האם תוכל בבקשה להפנות אותי למקום שבו מוסבר
שהלוחם נפל מצוק?

כי מה שמצאתי, באשכול בקישור שצירפת, זו כתבה מסוף 2014
שבה מוסבר כי:
"גם היום אסור עדיין לפרסם את מהות התאונה, מחשש שהדבר
יפגום בפעולות של המטכ"ל כיום."

אבל אם אתה אומר שאתה יודע, נו, אז אתה יודע.

לעצם העניין, בלי קשר לנסיבות מותו של אותו לוחם, אני חוזר על
עמדתי שלדעתי ולטעמי ה"מידע" שהבאת הוא לא יותר מגיבוב
שטויות ושקרים גסים, שמזכיר עלילת דם מתקופות חשוכות.

לא השתכנעת?

אולי כדאי שתקרא את הכתבה הבאה, מהשבוע שעבר:

שלב אחר שלב: כך נוצרה עלילת "המתנחלים מרעילים מים"

מייסד "שוברים שתיקה" תועד כשהוא מספר לתיירים כי מתנחלים מרעילים בארות מים של פלסטינים.

nrg חדשות, חופי עמוס ואסף גבור | 26/6/2016 14:18
קישור לכתבה: http://m.nrg.co.il/online/1/ART2/79...l?mob_referrer=

נו, עם כל הרעלת הבארות, קצירת האיברים
הפנימיים והשלכת "נערים מאוהבים" מצוקים, בקרוב
יצטרכו לאסוף ממדפי החנויות את כל המהדורות הישנות
של "הפרוטוקולים של זקני ציון" ולהדפיס מחדש.
מרגרט ת'אצ'ר

בשום אופן אין לראות בפוסט הכתוב לעיל בקשה, המלצה, השראה או עידוד לפרסום מידע האסור בפרסום ו/או לביצוע עבירה על חוקי המדינה, על הנחיות רשות שלטונית או רשות ממונה, על הנחיות גוף ציבורי או פרטי, על הנחיות המייצגים גופים אלה כאמור או על הוראת כל דין.

נערך לאחרונה ע"י שבריר שניה בתאריך 03-07-2016 בשעה 11:03.
ישן 03-07-2016, 15:31

אני שואל שוב: נו, ו...?(ל"ת)
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי etio40 שמתחילה ב "הנפילה מצוק הופיעה בכותרת האשכול..."

מרגרט ת'אצ'ר

ישן 03-07-2016, 12:28
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "אפשר להרגיע את הטוקבקים? הרבה..."

דורון ידידי אני לא יודע מה זה טוקבק, אני כותב את מה שאני חושב, אני אכן חושב שהם טרוריסטים לכל דבר, לא כל טרוריסט חייב לאחוז בנשק, שוברים שתיקה , אחרי שמקלפים מהם את היורואים שהם מקבלים כאתנן הם לא פחות גרועים מהזרוע המדינית של חמאס, אחד מראשי ארגון הטרור הזה, יהודה שאול הלך לספר בכל העולם שאנחנו מרעילים בארות של הערבים, כמה ימים אח''כ אבו מאזן ציין את זה בנאום שלו באו''ם, לעולם לא נדע אם אחד המחבלים שרצח\דקר אחרי הנאום של מכחיש השואה לא קיבל השראה מאמרתו של יהודה שאול, תפסיקו לייחס לשוברים שתיקה דאגה כלשהי לפלסטינים, הם עושים את מה שהם עושים אך ורק תמורת אתנן כספי ושנאת ישראל..

ישן 03-07-2016, 13:22
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "דורון ידידי אני לא יודע מה זה..."

לא תראה אותי מגן על האנשים האלה-באנדם שמסתובב בעולם ומספר שישראל מרעילה בארות או קוצרת פלסטינים במכונות ירייה (עוד אחד מלהיטי הארגון) הוא אדם רע מאוד, ומדובר באנטישמיות מוחלטת.

אבל זה לא קרוב ללייצג את כל שוברים שתיקה. בארגון הזה חברים הרבה לוחמים פעילים במילואים של צה"ל שבאמת ובתמים מאמינים שמה שהם עושים תורם למדינת ישראל, ומי שנותן לו עדויות הם, בחלקם, חיילים קרביים שבאמת מכבידים עליהם דברים שעשו בשירות ומחפשים איפה לפרוק את זה. לקרוא לאנשים כאלה "טרוריסטים" זה עוול-כאמור, מדובר באנשים תמימים או טיפשים. אני חוזר, האנשים שאתה מדבר עליהם לא מייצגים את כלל "שבורים שתיקה".
ישן 03-07-2016, 13:48
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Doron11 שמתחילה ב "לא תראה אותי מגן על האנשים..."

אני לא יודע...כל אדם עם טיפה אינטילגנציה או הגיון בריא היה מבין את הכוונה האמיתית שלהם, מספיק לשמוע את גבריהו בחו''ל או את יולי נוביק כדי להבין את השקרים שלהם, תמיד ה"עדויות" יהיו בסגנון "יוני-יולי 2004, נחל בחברון, נ' מבחין בילד בן 10 וגונב לו ת'קרמבו..אפילו את הביסקוויט הוא לא השאיר לו.."
אין שום סיכוי להתחקות אחרי מאות פושעי המלחמה בצה''ל, כמובן שכששאלתי אותם מדוע לא יותר פשוט להסגיר את גדודי הפושעים האלה למשטרה הצבאית נחסמתי מיד..
אז יכול להיות שיש כמה נאיבים שחושבים ששוברי השתיקה אכן דואגים לנפשם הרכה של בני דודנו , אבל הארגון כארגון.....

ישן 04-07-2016, 21:40

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "נראה לי שחלק מהתגובות כאן..."

הצהרה קצת מוזרה, כשהיא מגיעה מגולש שהחתימה שלו,
המופיעה בכל תגובה שלו בפורום 'צבא וביטחון', מכילה (נכון ל4/7/16) סיסמאות
פוליטיות בוטות וקיצוניות כגון "מוות לכולם!", קריאה לחרם
מפלה על תוצרת בישראל והפניה בקישורים לדפי אינטרנט
שאני מוצא הזויים ומוזרים כל-כך שלא ברור לי מדוע
אתה בא בטענות לכתוב בדף 'פייסבוק' של מישהו אחר.
מרגרט ת'אצ'ר

ישן 05-07-2016, 23:45

אוקי, בוא ואלמד אותך משהו...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי Nargila Dwarf שמתחילה ב "Says the poster who quotes Margaret Thatcher"

1. מרגרט ת'אצ'ר היתה אחת המנהיגות האמיצות, החזקות
והנבונות ביותר בעת המודרנית באירופה והיא בהחלט ראויה להערכה על כך.
אם היה זה פורום היסטוריה, הייתי מתעכב ללמד אותך קצת כיצד
הצליחה ת'אצ'ר, בעקשנותה ובאמנותה בצדקת דרכה, להוציא
את הממלכה המאוחדת מדשדוש כלכלי של משק בלתי
יעיל הנתון לסחטנותם של ועדי עובדים "סוציאליסטים" (שגובו,
כמובן, על ידי השמאל הבריטי) ולהצעיד את הממלכה המאוחדת
לדרך של צמיחה כלכלית וגאווה לאומית, עד שהפכה כיום לאחת הכלכלות המובליות באירופה.

2. כמובן, ש'על הדרך' ת'אצ'ר הכעיסה הרבה אנשים משום שלא
נתתה להתפשר ו'להתכופף' לתכתיביהם של אנשים שטובתה
של החברה הבריטית... איך לומר בעדינות... עניינה אותם
קצת פחות מטובתם האישית ומהכח שהסדר הישן הקנה להם.
ומאחר והדרך הקלה ביותר להסתיר כישלונות שלך היא
להסית אנשים נגד דמות אחת 'מהצד השני', הרי שאותם 'אנשים
טובים' ביצעו 'רצח אופי' לת'אצ'ר, שנקלט היטב בקבוצות
שלנין (אני חושב שזה לנין) היה מכנה 'אידיוטים שימושיים'.

אגב, אותם בכיינים-מנופפי-שלטים, ששלט אחד שלהם הזכרת
בתגובתך, הם כמובן הראשונים להנות מפירות השגשוג הכלכלי
הבריטי כיום, שזרעיו נזרעו על-ידי ת'אצ'ר.
כן, אירוני, אני יודע.

3. הציטוט המופיע בחתימתי איננו מיוחס רק ל"גברת
הברזל", הלא היא מרגרט ת'אצ'ר, אלא שורשיו מגיעים
עוד הרבה קודם לה. אתה יכול לקרוא על זה בקישור הזה.

4. הציטוט מוצא חן בעיניי מאוד ו-כאמור-הוא איננו קשור
דווקא למרגרט ת'אצ'ר, כך שהוא כלל אינו פוליטי. חבל
שלא טרחת לבדוק כל זאת לפני כן.
אגב, כמובן שאינני שואל אותך מה לשים בחתימתי בפורום.

5. Last but not least, don't call me 'buddy'. I'm
NOT, by any means, your 'buddy'. Have some
respect towards other participants in this forum.

עד כאן הפעם.
מרגרט ת'אצ'ר

ישן 09-07-2016, 15:07
  משתמש זכר Nargila Dwarf Nargila Dwarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.14
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי שבריר שניה שמתחילה ב "אוקי, בוא ואלמד אותך משהו..."

This is a bit long text, so a short version of it is -
Arguing about signatures is silly

Edit: An on topic remark:
This thread is based on very little information,
from sources that are not stellar,
where those who know anything about the subject (not me) can not or should not comment.
What useful discussion is there to have?

Dear Mr Split Second.

Your original post scolded poster Samurai for his complaint of political posts in the thread,
given that his signature contains political statements*.
I found it ironic that you made that post, given that your signature contains the name of Margaret Thatcher,
who is a prime example of right wing conservative policy.

And so I posted a reply, where the title was to make you aware of the context and irony.
The story about Thatchers funeral is a joke that I heard on the television program QI, just to name the source.
The joke was intended to show just how divisive of a figure Thatcher was,
even after her death, and long after she left power.
The word "Buddy" was a sharp word to let you see that with your signature containing the name of Thatcher you make your own argument weaker.

It is clear from your reply to me that I failed to write my post in a way that will make you understand my point.
So I must apologize for failing to make it clear.
Also since you did not understand my meaning I apologize for the use of the word "Buddy".
As I explained above that word was not intended to insult you.

As for the text of your reply, title, points 1, and 2.
We can agree that Thatcher was strong, bold, and a real leader. She made decisions and saw them through.
If you have any link to articles on Thatcher's policies and their success, I would like to read them.
The title of your text is that you intend to teach me.
Your text starts with a praise of Thatcher, and the success of her policies.
The text then dives off a cliff and devolves into accusation and harsh words of her opposition. ( I have to remind you that no such sign existed at her funeral).
Most of points 1 and 2 are centered around harsh words of Thatchers opposition,
including accusation of blackmail (unions), foreign motives (not the best for Brittish society), character assassination, and if I am not mistaken "Useful Idiots".

In fact most of points 1 and 2 are about attacking the opposition of Thatcher, which with the exception of the word "Workers Unions" you do not name.

There is no problem with praising Thatcher without supporting links.
Praise is free untill it is questioned, and as you wrote this is not a history forum.
However, such critic as you aim at Thatchers nameless opposition should have some more argument behind it.
Also it lessens the praise of Thatcher.
In fact in a second reading of that text it reads like propaganda, noninformant.
Add some "Imperialistiska", Brezhnev, Or Dear Leader here and there and it realy looks like something from the soviet union or north Korea.

For a text that is intended to teach me something point 1 and 2 fail to do so.

Points 3:
Thank you for the link, I learned something new.
Point 4:
The text of your signature was not mentioned in my post.
The name Thatcher was.
Good on you for liking that quote.

Thank you.

* It should be stated that the statement of "Death To Everyone!" is a joke, and the adress it links to is a comdy account.
You may disagree with the comedic value of it, but such humor has a long proud tradition from Bunuel, to Monty Python (Sam Peckinpah's "Salad Days"), to "The Smell Of Reeves And Mortimer"
As an example, that page calls for voting to a giant octopus. Right now a similar joke exists where a giant meteor is promoted as a candidate for the US presidency with the slogan "Just End It Already".
That is a joke because:
1. The giant meteor did not register as a candidate, and
2. A giant meteor is not a US citizen.

נערך לאחרונה ע"י Nargila Dwarf בתאריך 09-07-2016 בשעה 15:16.
ישן 05-07-2016, 22:59
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

א. אשכול מעניין.
אני מניח ששורש העיניין במיקרה הספציפי הזה הוא שמעטים יודעים מה כוח מיוחד ישראלי באמת יעשה במיקרה כזה.
ממילא, איש איש מנחש לפי דעותיו.
איש ימין לאומני יניח שאותו "נער מאוהב" יחוסל, כי ממילא כל הערבים אותו דבר
גם איש שמאל קיצוני יניח כך, כי כל היהודים אותו דבר..
ויש מי שמניח שלוחמי הקומנדו יישמרו על טוהר הנשק גם במחיר סיכון חייהם והמשימה.. אף שידוע (בחיסולים ממוקדים) כי צה"ל פוגע ביודעין בחיי אזרחים כדי לעמוד במשימה.

ב. מה באמת עושים במיקרה כזה? מבחינתי, זו בעיה עלילתית.
כוח נע מנקודה א' לנקודה ב', שם יש לו משימה חשאית וחשובה.
בדרך, בנקודה ג', הוא נחשף.
מה דרך הפעולה שתבטיח את חשאיות המשימה של נקודה ב'? הרי לבטל את החשיפה של נקודה ג' לא תמיד אפשר (נניח שעובר האורח לא היה "נער מאוהב שיצא לשוח בגבעות" אלא "נער מאוהב שברח לתוך כפר" או "נער מאוהב שעבר במיקרה עם אוטו ומיד הסתובב וברח")
מכאן שדרך הפעולה הבטוחה היא הטעיה-
* לגרום לכוח להיראות כאילו יש לו עיסוק לגיטימי בנקודות ג' וב'
* ליצור רושם שהוא בכלל בדרך לנקודה ד' (נאמר, להפציץ שם או לשלוח מסוקי סער "לפנות משם כוחות")
כל דבר שיתיישב עם סיפור אחר ולא עם הסיפור "כוח נע מנקודה א' לנקודה ב', שם יש לו משימה חשאית וחשובה."
ישן 06-07-2016, 18:58

אנסה לענות לך.
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. אשכול מעניין. אני מניח..."

אין ספק שהנושא מעניין.אך השירשור שהתפתח הוא חסר ערך בעיני.

לעצם העניין פעולות מודעיניות מיוחדות ,מעבר לקווי האוייב.הן פעולות מורכבות ורגישות מאין כמותן.
פעולות שכאלה מתוכננות לפרטי פרטים במשך תקופה ארוכה ומושקעים בהן מאמצים אדירים ואמצעים רבים.פעולות שכאלה מאושרות ומתבצעות במעורבות הגורמים הבכירים ביותר בצבא ובממשלה.

אך הדבר החשוב ביותר בנוגע לפעולות שכאלה ,הוא היותן עלומות ושקטות מעצמם הגדרתן.
בשונה מפעילות צבאית רגילה , הכוח הצבאי המבצע , לא נושא סימני זיהוי של המדינה ששלחה אותו,תמיד יעדיף ניתוק מגע על פני חתירה למגע ותמיד יעדיף אי הפעלת כוח.
עד כמה שזה ישמע מוזר,זאת העדפת המדינה ששלחה את הכוח וגם של המדינה שבשטחה מתבצעת הפעילות המיוחדת.

מילות המפתח פה הן :היטמעות.חתימה נמוכה.הטעייה.הסוואה.תיכנון.מידור.שמירת סוד ו.....ניתוק מגע מהיר.

כוח שכזה משימתו לבצע בשקט בלי שאף אחד ישים לב שהוא היה שם. כצל עובר....
השארת גופה מאחור היא בדיוק ההפך.

לצורך העניין ,בוא נניח שאתה מפקד על צוות שכזה ולאחר שהטמנת מכשירי האזנה בנקודה ב'. התחלת לחזור ובשעה 03.30 במרחק 2 קמ' ממקום ההטמנה נתקלת בנער המתנה אהבים עם אתונו האהובה (נקודה ג'). איךתחליט לפעול?
1.תנטרל אותו בירי?
2.תחטוף אותו?
3.תחפש צוק מתאים ותביים תאונה? (אל תשכח שעוד שעה וחצי זריחה..)
4.תעדיף לנתק ממנו מגע,תוך צחוק מתגלגל ואמירה עסיסית על אוהבי החמורים המשקימים קום.?

באיזה דרך פעולה ,הסיכוי שהכוח וההטמנה יתגלו קטן יותר?
ישן 07-07-2016, 01:12

עניין האתון הועלה כמובן כקוריוז...
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי 2liviu שמתחילה ב "[QUOTE=nabato] בנער המתנה..."

אך הרעיון שניסיתי להעביר תקף.
מאחר וכאמור לכל פעילות שכזאת קודמות הכנות מדוקדקות. וקיימת מעטפת רחבה שתפקידה להבטיח שגזרת הפעילות פנויה . הסיכוי לכניסה לשטח "פעיל" קטנה .עם זאת קיימת תמיד סכנה שלמרות ההכנות והמעטפת הכוח יתקל בשטח באנשים לא צפויים: רועה שנשאר ללון בשטח, קוצרים "אוהבים" למיניהם,ציידים ,מבריחים וכ"ד.
עפ"יר הכוח ינסה לבצע במקרה כזה ניתוק מגע מהיר תוך הסתרה וטישטוש של זהותו ומטרת פעילותו.
הכוח יכול גם ליפול למארב מתוכנן או אקראי (עיין ערך " שירת הצפצפה") ולאלץ להשתמש באש על מנת להתגונן ולחלץ.אך בכול מקרה המטרה המרכזית היא ניתוק מגע והיעלמות ולא ביצוע המשימה בכול מחיר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:32

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר