לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-05-2014, 14:40
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "להתכופף ברוח זה לא להסתובב..."

אולי לא נכון לראות אותה בתור ממלכה?
אני חושד שבכל מיני זרמים רואים אתה מדינת היהודים כממלכה, ואז צומחים נסיונות להשתלט עליה וכו',
במקום להכיר במדינה החדשה שלא דומה לשום שלטון עצמי עברי בעבר.
אגב, אם אנחנו ממלכת ישראל, לא פלא שהחרדים שרואים עצמם מתייחשים על בני ממלכת יהודה נלחמים בנו בכזו התלהבות...

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-05-2014, 14:39
  קליפס קליפס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.07
מציאות עצובה, אבל אסור להתבלבל באשמים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "חיילים נאלצים לפשוט מדיהם מחשש להתנכלות חרדים??"

אין ספק שמציאות בה חייל צה"ל נאלץ בעיר יהודית להתבייש ולפשוט את מדיו, היא חמורה, עצובה ומטרידה.

אבל השאלה היא לא האם זה צודק וכמה אנחנו כועסים על זה, אלא גם מי החכם שהוביל למצב הזה, ובעיקר - איך אפשר בחכמה לתקן את המצב, ולא רק לצעוק ולאיים.

שימו לב לנתונים: בשנים האחרונות הייתה עלייה גדולה במספר החרדים שמתגייסים לצבא, בשנה האחרונה צנח ב-50% מספר המתגייסים החרדים , וגם אלו שכן מתגייסים - הם באיכות נמוכה.

ההסבר לדברי שר הביטחון, וגם כל המומחים לענייני החברה החרדית (פרופ' ידידיה שטרן, שחר אילן, ועוד), הינה, שההתנהלות הפוליטית האנטי חרדית - הובילה את הציבור החרדי לקיצוניות, הפכה את הצבא לאויב החרדים. אז על מה בדיוק אנחנו מקוננים כעת?! כשרוצים לחבק ולחבר, לא עושים את זה עם אגרוף.

בואו נעשה סיכום מה קורה פה: רצינו לגייס את כולם, הפסדנו אם את מי שכן רצה, ומי שכבר לובש מדים - נאלץ להסתתר... אם היה מדובר בעסק, מישהו כבר היה עף פה על ניהול כושל.

עצוב מאוד שהגענו למצב הזה, זה חבל גם למדינה וגם לחברה החרדית. אני רק מקווה שמישהו יתעשת, יקלוט את הנזק שנגרם, ויעשה משהו לפני שהמצב יחמיר עוד, וכל החרדים יהפכו סופית לפלג של סאטמר...

לא עכברא גנב אלא חורא גנב

נערך לאחרונה ע"י קליפס בתאריך 18-05-2014 בשעה 15:06.
ישן 18-05-2014, 22:47
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "מציאות עצובה, אבל אסור להתבלבל באשמים"

ציטוט:
ההסבר לדברי שר הביטחון, וגם כל המומחים לענייני החברה החרדית (פרופ' ידידיה שטרן, שחר אילן, ועוד), הינה, שההתנהלות הפוליטית האנטי חרדית - הובילה את הציבור החרדי לקיצוניות, הפכה את הצבא לאויב החרדים. אז על מה בדיוק אנחנו מקוננים כעת?! כשרוצים לחבק ולחבר, לא עושים את זה עם אגרוף.

בואו נעשה סיכום מה קורה פה: רצינו לגייס את כולם, הפסדנו אם את מי שכן רצה, ומי שכבר לובש מדים - נאלץ להסתתר... אם היה מדובר בעסק, מישהו כבר היה עף פה על ניהול כושל.
שים לב ש-"חוק השיוויון בנטל" ביטל את חובת הגיוס לחרדים מעל גיל 18 (רק מי שב-2017 יהיה בן 21 יהיה חייב להתגייס, לפי מיכסה). ממילא, המוטיבציה שלהם להתגייס קטנה- הם יכולים לעבוד וללמוד ישר, בלי לשרת. אולי זו הסיבה, ולא תחושת הרדיפה?
ישן 19-05-2014, 01:02
  קליפס קליפס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]ההסבר לדברי שר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
שים לב ש-"חוק השיוויון בנטל" ביטל את חובת הגיוס לחרדים מעל גיל 18 (רק מי שב-2017 יהיה בן 21 יהיה חייב להתגייס, לפי מיכסה). ממילא, המוטיבציה שלהם להתגייס קטנה- הם יכולים לעבוד וללמוד ישר, בלי לשרת. אולי זו הסיבה, ולא תחושת הרדיפה?

כמה עובדות (במקרה אני בקי בחוק, מקווה שלא תתבלבלו מעומס נתונים):

1. בדיוק הפוך ממה שכתבת: לפי החוק החדש יש יותר חובת גיוס לחרדים מאשר לפי החוק הישן. כלומר, ע"פ החוק הישן היה חופש מצבא לכל תלמיד ישיבה, ללא מגבלה על מספר הלומדים בישיבות(!).
ע"פ החוק החדש ישנה הגבלה משמעותית במספר. אמנם רק בשנת 2017 יחולו סנקציות פליליות על אי עמידה ביעדים, אבל עד אז - יהיו סנקציות כלכליות (עונשים כספיים לישיבות על אי עמידה ביעדי הגיוס).

2. חוק השוויון בנטל נכנס לתוקף רק כעת. הירידה ב-50% של הגיוס היא סיכום של השנה האחרונה.

3. מי שלא לומד אינו פטור, הדיחוי קיים רק לתלמיד ישיבה.

4. אכן, החוק החדש נותן פטור חד פעמי לכל גילאי 22 ומעלה (ביום כניסת החוק לתוקף). אמנם אין לזה קשר לירידה בגיוס שחלה קודם, אבל אין ספק שזו טיפשות מוחלטת להעניק את הפטור הזה. (אגב, הנציגים החרדים התנגדו לפטור, בטענה שלא יוכלו לעמוד ביעדי הגיוס אם יחולקו כ"כ הרבה פטורים...)

5. קצת מספרים: מתוך מחזור גיוס חרדי שעומד על כ-7,000 לשנה, הוצב ע"י הממשלה יעד גיוס לצה"ל של 3,200 עד לשנת 2017 (עוד 2,000 לשירות אזרחי).
בשנים קודמות, הגיע מספר המתגייסים החרדי (לפי נתוני צה"ל) ל-1,800-2,000 בשנה, מה שאומר, כי החרדים יכלו במאמץ סביר לעמוד ביעד. כעת, צנח מספר המתגייסים אל מתחת ל-1,000.

6. אם תימשך המגמה הנוכחית, לא רק שהחוק החדש נדון לכישלון מוחלט, הוא גם הסיג אותנו 20 שנה אחורה, והרחיק את החרדים משילוב ומצבא... כמה חבל.

נערך לאחרונה ע"י קליפס בתאריך 19-05-2014 בשעה 01:10.
ישן 19-05-2014, 04:44
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "[QUOTE=קרן-אור]שים לב ש-"חוק..."

אני לא שותף לפסימיזם שלך. כמו כל חוק, בטווח הקצר כולם נוהים ובוכים, ועוד 10-20 שנה אף אחד לא יזכור שפעם החרדים היו מורמים מעם.

מי שאשם זה מי שתוקף חיילים, ומי שמתנהג ומשלהב את התוקפים. לא אף אחד אחר.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 19-05-2014, 10:32
  קליפס קליפס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אני לא שותף לפסימיזם שלך. כמו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ביטיס
אני לא שותף לפסימיזם שלך. כמו כל חוק, בטווח הקצר כולם נוהים ובוכים, ועוד 10-20 שנה אף אחד לא יזכור שפעם החרדים היו מורמים מעם.

מי שאשם זה מי שתוקף חיילים, ומי שמתנהג ומשלהב את התוקפים. לא אף אחד אחר.

מי שתוקף חיילים הוא אכן אשם.
מי שעשה מהלכים שסייעו למצב הזה, הוא שותפו של האשם.

החוק הזה לא בא לטפל במצב רק בעוד 10-20 שנה, הוא בא לפתור את הבעיה בטווח של שלוש שנים. בינתיים, הוא רק החמיר את הבעיה, צמצם בחצי את מספר המתגייסים החרדים, ויצר קיצוניות ושנאה במחנה השני. כמה לא עושים שילוב.

אשמח להיות שותף לאופטימיות שלך, כמה חבל שהנתונים והמומחים אומרים בדיוק הפוך.
ישן 19-05-2014, 11:22
  Cu1 Cu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.03.11
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קליפס שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]אני לא שותף..."

מי שותקף חיילים הוא אשם נקודה , לא צריך לחפש הקלות כי פולטקאי אמר ככה או שעבר חוק כזה או אחר.
מי שבמדינה מסויימת החוקים לא מוצאים חן בעניו הוא יכול להפגין , יכול להשפיע בבחירות וכן גם יכול לנסות להגר למדינה אחרת בה החוקים יותר נוחים לו הוא לא יכול לתקוף או לבצע כל עברה פלילית אחרת. זה בדיוק כמו שאני אלך לשדוד בנק והטיעון המקל שלי יהיה שמראים לי כל הזמן בטלווזיה איך אנשים קונים מכוניות יוקרה ודברים אחרים וגם אני רציתי בנוסף גם ראיתי ששר מסויים גר בסביון וזה השפיע עלי לכן הוא גם אשם אם אני אשדוד בנק.
ישנם הרבה דברים שלא כל כך נוח לי ולאחרים במדינה הזאת , למשל הדבר המציק הזה שאני חייב להתגייס בגיל 18 במקום ללכת לאוניברסטה או זה שפעם בחודש המדינה לוקחת לי מהמשכורת שאני עבדתי בשבילה כל כך קשה.

נערך לאחרונה ע"י Cu1 בתאריך 19-05-2014 בשעה 11:25.
ישן 19-05-2014, 19:37
  קליפס קליפס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מי שותקף חיילים הוא אשם נקודה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
מי שותקף חיילים הוא אשם נקודה , לא צריך לחפש הקלות כי פולטקאי אמר ככה או שעבר חוק כזה או אחר.
מי שבמדינה מסויימת החוקים לא מוצאים חן בעניו הוא יכול להפגין , יכול להשפיע בבחירות וכן גם יכול לנסות להגר למדינה אחרת בה החוקים יותר נוחים לו הוא לא יכול לתקוף או לבצע כל עברה פלילית אחרת. זה בדיוק כמו שאני אלך לשדוד בנק והטיעון המקל שלי יהיה שמראים לי כל הזמן בטלווזיה איך אנשים קונים מכוניות יוקרה ודברים אחרים וגם אני רציתי בנוסף גם ראיתי ששר מסויים גר בסביון וזה השפיע עלי לכן הוא גם אשם אם אני אשדוד בנק.
ישנם הרבה דברים שלא כל כך נוח לי ולאחרים במדינה הזאת , למשל הדבר המציק הזה שאני חייב להתגייס בגיל 18 במקום ללכת לאוניברסטה או זה שפעם בחודש המדינה לוקחת לי מהמשכורת שאני עבדתי בשבילה כל כך קשה.

אתה צודק לחלוטין.
מכיר את הכלל "אל תהיה צודק תהיה חכם"?! אז זה המקרה.
כולנו צודקים מכאן ועד אילת. הבעיה היא שבדרך הזו השגנו את ההיפך מהמטרה.
אם היינו קצת פחות צודקים וקצת יותר חכמים, לא היינו מגיעים למצב הזה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:34

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר