לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה I'm sure the universe is full of intelligent life. It's just been too intelligent to come here. --- Arthur C. Clarke 16/12/1917 - 19/3/2008 ____________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > מדע בדיוני ופנטסיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-05-2011, 23:29
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
המלצה: מלחמת הזומבים הגדולה (World war Z)

זוהי מהדורה עברית שניה לספרו של מקס ברוקס, שנקרא במהדורה הראשונה "מלחמת העולם Z". ברוקס, שספרו הראשון "Zombie Survival Guide" זכה להצלחה רבה, הוא בנו של הקומיקאי היהודי המנוח מל ברוקס וסופר מצליח בזכות עצמו.

סיפור המסגרת לעלילה הוא תפקידו של המספר כחוקר הראשי בועדת החקירה הבינ"ל למלחמה הכלל עולמית של בני האדם בזומבים. הספר הוא אסופת עדויות שונות ומגוונות של אזרחים, חיילים, פוליטיקאים ובעלי נגיעה למלחמה שכמעט הכחידה את המין האנושי - כל העדויות נשארו מחוץ לדו"ח הרשמי שהוגש למזכ"ל האו"ם מאחר והיו רגשיות ואישיות מדי. ראש הועדה היא זו שהאיצה בחוקר לפרסם את העדויות כספר נפרד, וכך קרה.

עד כאן התיאור היבש. לשאלה למה אני ממליץ עליו, אענה במילה אחת: אמינות. גם בספרו הראשון וגם בספר הנוכחי יש אמינות יוצאת דופן ביחס לספר בדיוני, שכמעט גורמת לך לעזוב את הספר באמצע כדי לרוץ לנעול את הדלת ולחפש איזהשהוא נשק מאולתר... הספר הראשון נכתב אחרי תחקיר מקיף של מגוון נושאים אמיתיים שבהטייה קלה הופכים להיות רלוונטיים לעניין הזומבים, והשני מתבסס על אותו ההגיון וגם על התגובה ההגיונית של האדם הרגיל לסיוט המזוויע שנפל עליו. איך מרגיש חייל כשמול החטיבה שלו מתקרב גל עצום של מליוני זומבים רעבתניים? איך מרגיש הפליט הפלסטיני שנאלץ לחזור מחו"ל אל ישראל המסוגרת שהפכה מכובש אכזר למפלט היחיד במזה"ת מפני הזומבים? מה עבר על הטייסת שנפלה ממטוס אל יער שורץ זומבים? ואיך בכלל התחיל כל הבלאגן???

גילוי נאות: הכותב הוא חובב זומבים מושבע שראה את כל סדרת סרטי "האוייב שבפנים" פעם אחת יותר מדי, ואת "המתים המהלכים" לא מספיק.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הקרב על יונקרס

חזרה לפורום
ישן 11-05-2011, 20:05
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "הבנתי שהתחילו ללהק לסרט על..."

ציטוט:
האם צריך לקרוא את הספר Zombie Survival Guide כדי להבין את World war Z ?

ממש לא חובה, אבל מומלץ בלי קשר. אם תקרא את הספרים בסדר כרונולוגי, בספר השני תמצא לא מעט נקודות שעלו בצורה כזאת או אחרת בראשון (לרוב מהכיוון של "אם האידיוט היה עושה מה שכתוב בפרק 3, הוא לא היה גומר את חייו בתור קבב אנושי"). למרות שבמדריך יש כמה הנחות יסוד שגויות, הן מיעוט קטן ולא פוגעות באופיו של הספר.

לפי ברוקס, הוא מכר את הזכויות להפקת הסרט ובזה תם תפקידו. לצערי הרב, יש לי הרגשה שהקשר בין הספר לסרט יהיה חלקי במקרה הטוב וקלוש במקרה הרע. אמנם כבר היו ספרים טובים שהפכו לסרטים טובים למרות שהקשר ביניהם רופף וחלקי (בלק הוק דאון הוא דוכמה טובה) - אבל כאן קצת כואב לי לחשוב על ספר טוב שייהרס בדרך למסך הגדול...

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 11-05-2011 בשעה 20:09.
חזרה לפורום
ישן 16-05-2011, 13:05
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
טוב. קראתי קצת על הספר מהזווית הישראלית.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "המלצה: מלחמת הזומבים הגדולה (World war Z)"

הספר מתאר בצורה נרחבת את מה שמתרחש בישראל בתקופת מלחמת הזומבים. למרבה הצער התיאור לוקה בחוסר אמינות משווע.

א. ישראל היא הראשונה להבין את בעיית הזומבים העולמית כן, אותה ישראל שלא השכילה אתמול לסגור את גבולה הצפוני, ששכחה ממוקשים שפג תוקפם, שנערכה בצורה לא נכונה. אותה ישראל מהכשלון המודיעיני במלחמת יום כיפור דווקא היא הראשונה להבין את הבעייה. ומי מבין אותה? ניצול שואה שמתכתב באימייל. האם כותב הספר יודע מהו גילם של ניצולי השואה?

ב. בעקבות ההצלחה המודיעינית המסחררת, ישראל בוחרת להגן על עצמה על ידי הסגר עצמי. עד כאן התיאור דווקא סביר. ישראל מחליטה לבנות חומה סביבה, אלא שהחומה נבנית על.. קווי 67? האם היה דחוף למישהו להכניס את הקווים האלה כדי להעביר מסר פוליטי תוך כתיבת ספר על זומבים? גם אם כן, לא נראה לי שישראל בוחרת להתכנס דווקא לגבולות שאינם ברי הגנה.

ג. קואליציה ישראלית שהוקמה כדי לטפל בבעיית הזומבים , מחליטה לתת מקלט לכל היהודים בעולם וגם לצאצאי ישראלים לא יהודיים שהמשבר תפס אותם בחול. אם הם מגיעים בזמן לחומה הם מוכנסים פנימה לאחר בדיקה דקדקנית. אה רגע, יש עוד כמה שמקבלים מקלט - הפלסטינים ביהודה שומרון ועזה - 5 מיליון פחות או יותר וגם כל הצאצאים של אלה שטוענים שהם פלסטינים ומכנים את עצמם פליטים.שזה עוד כמה? נניח 10 מיליון. סה"כ כמות הערבים בתוך שטח ישראל עולה על כמות היהודים ביחס של 2 ל - 1 לכל הפחות. יש סבירות גבוהה יותר שממשלה ישראלית שכזו - קואליציה רחבה להזכירכם- לא ממשלת שמאל , תשב על החומה, תזמין פופקורן ותצעק לערבים "יאללה זומבים יאללה" מאשר תכניס אותם לתוך שטחי ישראל ועוד לתוך שטחי ישראל הקטנה, זו שלפני הפסקת האש של 49 .

ד. איך זה שממשלה ישראלית בתסריט הנ"ל עדיין יהודית, כאשר בתוכה נמצא רוב מוצק אנטי ישראלי ואנטי יהודי? הזוי.

ה. הציבור האורתודוקסי מתקומם נוכח תושביה החדשים של ישראל. למה רק האורתודוקסי? איפה היתר? התנדבו לצאת החוצה שהזומבים יאכלו אותם? הממשלה הישראלית (שוב , קואליציה נרחבת) מחליטה לצאת למבצע צבאי נגד חלק מהיהודים המתגוררים בה ולמגר אותם. המבצע הצבאי מצליח, שימו לב - בגלל שהאורתודקסים סירבו לקבל אימון צבאי. ובכן, האורתודקוסים שסירבו לקבל אימון צבאי בכלל לא מוטרדים כל כך מכמות הפלסטינאים ואין שום סיכוי שיצאו למלחמה. אלה שקיבלו אימון צבאי, היינו סרוגים, דווקא מוטרדים מכך הרבה יותר. להם מתווספת העלייה הרוסית, בני עיירות הפיתוח, סתם ימין חילוני או מסורתי ובקיצור - רוב המדינה. איך התסריט לא לוקח אותם בחשבון?

ו. בקיצור, מצער שדווקא יהודי ועוד כזה שמתיימר לכתוב ספר בסגנון היסטוריה חלופית, מבין כל כך מעט בגיאופוליטיקה של ישראל. נראה שסמינרים של "שלום עכשיו" שימשו כתחליף לתחקיר רציני ומעמיק.

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 00:13
  aceofw aceofw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "המלצה: מלחמת הזומבים הגדולה (World war Z)"

האמת שהספר היה אצלי ברשימה, ובתום תקופת המבחנים התחלתי לקרוא ואני כרגע בשליש-חצי הדרך.

בינתיים יש לי הרגשה די מעורבת, כי הסיפורים האישיים כתובים היטב, ולעיתים אפילו מעבירים צמרמורת... מצד שני, ואולי זו בעיה שיש לי עם הרבה פעמים כשמנסים לקחת מד"ב ולערבב עם היגיון של העולם האמיתי (למשל גם העיבוד המחודש של באטמן), שכל כך הרבה פעמים אני עוזב את הספר, תופס את הראש ושואל "למה?"
יש כל כך הרבה דברים קטנים שלא מתיישבים עם היגיון פשוט, בעיקר נושא הלחימה נגד הזומבים, שפשוט שוברים אותי.

"באחת ידו עושה במלאכה, ואחת מחזקת השלח"

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 12:40
  aceofw aceofw אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=aceofw] יש כל כך הרבה..."

מהלך כל הספר עד עכשיו מתייחסים לזומבים כאילו הם מינימום החייזרים מהנוסע השמיני,

מה צריך כדי לעצור פלישת זומבים? למשל זה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.haokets.org/wp-content/uploads/2010/11/wall-walage.jpg&imgrefurl=http://www.haokets.org/2010/11/07/%25D7%2594%25D7%2597%25D7%2595%25D7%259E%25D7%2594-%25D7%2594%25D7%25A1%25D7%259E%25D7%2595%25D7%2599%25D7%2594-%25D7%259E%25D7%259F-%25D7%2594%25D7%25A2%25D7%2599%25D7%259F/&h=768&w=1024&sz=93&tbnid=9lPEOsAHbIOf7M:&tbnh=91&tbnw=121&zoom=1&usg=__kkFyMahickLixGcXmWL2qfXyM-8=&docid=PjYycMiPpNdhHM&hl=iw&sa=X&ei=8mMzULiFHca50QXJqoHICA&sqi=2&ved=0CEsQ9QEwBg&dur=1123]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.btselem.org/sites/default/files/barrier.jpg]

(תמונת אילוסטרציה! לא לייחס שום הקשר מדיני/פוליטי/בבל"תי אחר, זה מה שעלה בגוגל כשחיפשתי "חומת בטון")

דרך לגרום טראומה מסיבית לזומבים בלי לבזבז כדורים?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.leascar.co.il/media/1482279/%D7%9E%D7%9B%D7%91%D7%A9%204.jpg]

אני בטוח שאפשר להעלות עוד הרבה רעיונות טובים...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.google.co.il/imgres?imgurl=http://www.haokets.org/wp-content/uploads/2010/11/wall-walage.jpg&imgrefurl=http://www.haokets.org/2010/11/07/%25D7%2594%25D7%2597%25D7%2595%25D7%259E%25D7%2594-%25D7%2594%25D7%25A1%25D7%259E%25D7%2595%25D7%2599%25D7%2594-%25D7%259E%25D7%259F-%25D7%2594%25D7%25A2%25D7%2599%25D7%259F/&h=768&w=1024&sz=93&tbnid=9lPEOsAHbIOf7M:&tbnh=91&tbnw=121&zoom=1&usg=__kkFyMahickLixGcXmWL2qfXyM-8=&docid=PjYycMiPpNdhHM&hl=iw&sa=X&ei=8mMzULiFHca50QXJqoHICA&sqi=2&ved=0CEsQ9QEwBg&dur=1123]

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 13:00
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי aceofw שמתחילה ב "מהלך כל הספר עד עכשיו..."

הוא מדבר על חומות (או על כל מעצורים פיזיים) כמחסומים זמניים בלבד. בסופו של דבר הם יתמוטטו או נטו מלחץ של אלפי זומבים שנדחקים עליו ומפילים אותו, או פשוט זומבים שעולים אחד על השני וחוצים את גובה החומה.

בהקשר הזה זה הגיוני מאוד. בדיוק כמו שבצבא לא מייחסים למכשול יכולות עצירה, אלא מקסימום השהייה ושכל מכשול חייב להיות נשלט באש ובתצפית כדי להיות יעיל- גם כאן. חומה משהה, לא בולמת.

דווקא מקס עשה עבודה מדהימה בעיניי בכל מה שקשור למחקר מקצועי (החל מדפ"אות של מקרי חירום, דרך "המצאת" רקע לזומבים שלו ועד דברים מקצועיים כמו התנהגות של צבאות. זה רחוק מלהיות מושלם אבל זה בהחלט ברמה גבוהה) לטעמי הדברים היחידיים שהוא החמיץ בהם זה ניתוחים פוליטיים והתנהגויות של מדינות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 13:22
  aceofw aceofw אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הוא מדבר על חומות (או על כל..."

לא ממש, בדיוק הגעתי לקטע בו הוא מדבר על כך שבאירופה, וגם באיזשהו קולג' בארה"ב הם החזיקו את הזומבים עד אינסוף עם חומות. בנוסף, אם תרים סוללת עפר מאחורי הקיר הוא יחזיק יופי.

זה בדיוק העניין, הזומבים לא רצים, קופצים, מטפסים, פותחים דלתות או כל דבר אחר (לפחות לא נתקלתי בשום דבר כזה עד עכשיו בספר והקינדל אומר שאני ב58%) ולכן היעילות של כל מכשול הרבה יותר גבוהה מאשר כנגד אדם רגיל,
לכן כל הקטע של "זומבים חוצים את כל ארה"ב" (וכמה זמן זה לוקח בדיוק?) ולא מצאו שום דרך נורמלית להגן על אידורים מיושבים? קצת קשה לי לבלוע את זה.

אני מסכים שמקס עשה עבודה נפלאה, לכן זה כל-כך דוקר את העין כשמשהו כזה קורה.
כמו שאמרתי בהתחלה, אולי זה רק אני

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 14:08
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי aceofw שמתחילה ב "לא ממש, בדיוק הגעתי לקטע בו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aceofw
לא ממש, בדיוק הגעתי לקטע בו הוא מדבר על כך שבאירופה, וגם באיזשהו קולג' בארה"ב הם החזיקו את הזומבים עד אינסוף עם חומות. בנוסף, אם תרים סוללת עפר מאחורי הקיר הוא יחזיק יופי.

לא עם חומות, החומות היו מכשול שכאמור- נשלט באש ובתצפית.

אאז"נ הם התבצרו על הגג של הקולג', פיתו את הזומבים עם מוזיקה והרגו אותם כשהם הגיעו לקירות. יכול להיות שאני לא זוכר טוב אבל...

להרים סוללת עפר? נחמד, אבל לא עניין של מה בכך. פרט בכך שצריך טרקטור (או באגי או משהו דומה) והרבה מאוד עפר, זה רק מחזק. לא מונע מעבר מעל.
ציטוט:
זה בדיוק העניין, הזומבים לא רצים, קופצים, מטפסים, פותחים דלתות או כל דבר אחר (לפחות לא נתקלתי בשום דבר כזה עד עכשיו בספר והקינדל אומר שאני ב58%) ולכן היעילות של כל מכשול הרבה יותר גבוהה מאשר כנגד אדם רגיל

זה הקטע, שהם לא צריכים משהו כזה. הם פותחים דלתות (או כל דבר אחר למעשה) נטו ע"י הלחץ שמפעילים עליהם. הם עוברים מכשולים לא ע"י טיפוס אלא ע"י מסה. זה מה שברוקס מנסה להראות, שאפילו שהם כאילו מפגרים- לא רצים, לא קופצים, לא שוחים. החוסר מודעות והמסה שלהם- זה מה שנותן להם יתרון.

בדיוק בגלל זה כל תו"ל לחימה קונבנציונלי שהפעילו נגדם היה כ"כ חסר טעם (אני מניח שכבר עברת את הקרב על יונקרס).

בנוסף, בגלל זה מקס מגדיר גם בWWZ וגם בZombie Survival Guide את מקום המסתור האולטמטיבי בסביבה אורבנית כעליית גג (או משהו דומה) שהמדרגות/סולם אליה הושמדו.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 15:31
  aceofw aceofw אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=aceofw]לא ממש, בדיוק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
לא עם חומות, החומות היו מכשול שכאמור- נשלט באש ובתצפית.

אאז"נ הם התבצרו על הגג של הקולג', פיתו את הזומבים עם מוזיקה והרגו אותם כשהם הגיעו לקירות. יכול להיות שאני לא זוכר טוב אבל...

לפי דעתי אתה לא זוכר טוב, אבל אני אעבור בערב שוב ואבדוק .

ציטוט:
להרים סוללת עפר? נחמד, אבל לא עניין של מה בכך. פרט בכך שצריך טרקטור (או באגי או משהו דומה) והרבה מאוד עפר, זה רק מחזק. לא מונע מעבר מעל.

לא מסובך מדי, צוות בנייה או הנדסה יכול לעשות די בקלות.

ציטוט:
זה הקטע, שהם לא צריכים משהו כזה. הם פותחים דלתות (או כל דבר אחר למעשה) נטו ע"י הלחץ שמפעילים עליהם. הם עוברים מכשולים לא ע"י טיפוס אלא ע"י מסה. זה מה שברוקס מנסה להראות, שאפילו שהם כאילו מפגרים- לא רצים, לא קופצים, לא שוחים. החוסר מודעות והמסה שלהם- זה מה שנותן להם יתרון.

אם מה שאתה אומר היה נכון, הרי שאף בניין לא היה בטוח... הם זומבים, אין להם כוחות על, פשוט כמו של בני אדם. בנוסף אם אתה דוחף קיר, הקיר דוחף חזרה (מבחן בפיסיקה 1 ) מה קורה לזומבי שתקוע בין זומבי אחר לקיר?

ציטוט:
בנוסף, בגלל זה מקס מגדיר גם בWWZ וגם בZombie Survival Guide את מקום המסתור האולטמטיבי בסביבה אורבנית כעליית גג (או משהו דומה) שהמדרגות/סולם אליה הושמדו.

שוב, אם זומבים מסוגלים להשמיד/לטפס על קירות פשוט ע"י מסה הרי שגם זה לא ממש יעבוד..

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 16:44
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי aceofw שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]לא עם חומות,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי aceofw
לא מסובך מדי, צוות בנייה או הנדסה יכול לעשות די בקלות.

שוב, לא אמרתי שזה מסובך, אמרתי שזה מצריך מרכיבים שלא זמינים בכל מקום...
ציטוט:
אם מה שאתה אומר היה נכון, הרי שאף בניין לא היה בטוח... הם זומבים, אין להם כוחות על, פשוט כמו של בני אדם. בנוסף אם אתה דוחף קיר, הקיר דוחף חזרה (מבחן בפיסיקה 1 ) מה קורה לזומבי שתקוע בין זומבי אחר לקיר?

נכון, בניינים לא בטוחים, הם רק מקומות מקלט זמניים.

אני מבין קטן מאוד בפיסיקה אז אל תצפה ממני להסביר את זה אבל אני מניח שאם יש שורה של זומבים וכולם נדחפים על הקיר ע"י אלפי זומבים שנמחצים עליהם מאחורה (שורה שלוחצת על שורה וכו') הכוח מספיק בשביל להפיל את הקיר.

מעבר לכך, יש להם סוגשל "כוחות על". הדרך היחידה להרוג אותם היא ע"י טראומה למוח.
הם לא טובעים, למשל. בגלל זה אע"פ שהם לא שוחים, הם כן יכולים להלך על הקרקעית לנצח. זה מעבר ליכולות שמיעה והרחה המוגברות שלהם.
ציטוט:
שוב, אם זומבים מסוגלים להשמיד/לטפס על קירות פשוט ע"י מסה הרי שגם זה לא ממש יעבוד..

נכון, כאמור זה עניין זמני בלבד אבל הוא די מקשה. הדרכים היחידות שזומבים יכולים להגיע לעליית גג (בהנחה והם בכלל זיהו שם את האנשים) הן:

1) לגרום לבניין לקרוס. לא פשוט בכלל כשאתה עושה זאת מבלי לכוון לכך וכשכל הכלים שיש לך הם ידיים. למעשה צריך להרוס את כל הקירות התומכים ואיזו סיבה יש לזומבים לעשות זאת? האנשים נמצאים מעליהם- לא מאחורי הקירות.

2) לטפס אחד על השני, מחוץ לבניין ולקוות להכנס דרך אחד החלונות.
שוב, לא פשוט בכלל כשאתה לא מכוון לכך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

חזרה לפורום
ישן 21-08-2012, 20:12
  aceofw aceofw אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=aceofw] לא מסובך מדי,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
אני מבין קטן מאוד בפיסיקה אז אל תצפה ממני להסביר את זה אבל אני מניח שאם יש שורה של זומבים וכולם נדחפים על הקיר ע"י אלפי זומבים שנמחצים עליהם מאחורה (שורה שלוחצת על שורה וכו') הכוח מספיק בשביל להפיל את הקיר.

מעבר לכך, יש להם סוגשל "כוחות על". הדרך היחידה להרוג אותם היא ע"י טראומה למוח.
הם לא טובעים, למשל. בגלל זה אע"פ שהם לא שוחים, הם כן יכולים להלך על הקרקעית לנצח. זה מעבר ליכולות שמיעה והרחה המוגברות שלהם.

שורה של זומבים היא לא גוף קשיח, כל זומבי מפעיל קודם כל כוח על זה שלפניו, ורק אח"כ הכוח הזה מועבר הלאה, זה לא שאם זומבי מפעיל כוח X, על קיר אז מאה זומבים בטור פשוט מפעילים 100X כוח. מה אתה חושב שיקרה קודם? הזומבי הקרוב לקיר יימחץ ע"י הכוח שמופעל עליו מאחורה, או הקיר יתמוטט?

גם לא בטוח שחייבים להרוג אותם ישירות ע"י טראומה למוח. הם אולי לא צריכים לנשום, אבל כדי להרים ידיים אתה עדיין צריך שרירים וגידים, כך שמחיצה או שריפה הם עדיין אפשרויות סבירות.

חזרה לפורום
ישן 24-08-2012, 15:54
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

סדרת Night of the Living Dead
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בזמנו בן דוד שלי טען שהסרט..."

סדרת Night of the Living Dead מכילה שישה סרטים, אבל המספר הזה לא כולל את הרימייקים שנעשו לחלק מהסרטים הישנים בעשורים האחרונים. בנוסף, יש הבדל גדול בין סרט לסרט כך שלא מדובר בטרילוגיה (או סדרה) במובן הסטנדרטי כמו "שר הטבעות" לדוגמה. ההבדל בין הסרטים ניכר לא רק בסגנון אלא גם באיכות ובעומק העלילה, כך ש-Dawn of the Dead המחודש יצא בשנת 2004 והיה סרט מצויין ולעומתו Land of the Dead יצא שנה אחריו והיה ערימת זבל זולה ושטחית ביותר.

ג'ורג' רומרו עשה את הסרט הראשון (Night of the Living Dead) בשנת 1968, ונחשב לסרט הזומבים הראשון שהפך להיט אמיתי - זה כמובן אינו סרט הזומבים הראשון, ואם מדקדקים אז The Cabinet of Dr. Caligari הגרמני היה סרט אילם משנת 1920(!) והראשון בהסטוריית הראינוע/קולנוע שהציג "מתים חיים". סדר יציאת הסרטים המקוריים הוא:
Night of the Living Dead 1968
1978 Dawn of the Dead
1985 Day of the Dead
Land of the Dead 2005
Diary of the Dead 2007
Survival of the Dead 2009

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:28

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר