לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-05-2014, 15:57
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "או שאתה מנהיג או שאתה לא"

יש מעט מאוד מאוד נושאים בתחום התכונות אישיותיות שהם דיכוטומיים כפי שהצגת כאן.
כמעט כל דבר ניתן למקם על סקאלה, ומנהיגות זה תחום שמורכב מכמה תכונות ומאפיינים ולכן בעצם מדובר בכמה סקאלות.
חלק מהתכונות ומהמאפיינים ניתן גם לשפר במידה מסוימת ולכן יש מקום לפאנלים וקורסים שישפרו את יכולת ההנהגה של אדם.
יש גם כל מיני מודלים להנהגה, לא מודל אחד.
בשורה התחתונה לטעמי מה שכתבת הוא רחוק מאוד מלהיות נכון.
אם התכוונת בעצם לכך שמי שמתחיל בנקודה המוכה בהרבה מהתכונות החשובות למנהיג- לא כל כך יעזור לו קורס כזה או אחר, אז זה יותר מדויק.
להגיד שיש רק או מנהיגים או לא מנהיגים- רחוק מלהיות נכון.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-06-2014, 12:48
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "פאנלים צבאיים"

ציטוט:
יש פה בעיה של בחירה בהתפלצנות והתפלספות במקום להיות פשוטים, ולהמציא את הגלגל מחדש כל פעם, צריך לעשות מיון והפרדה חד משמעית בין קצינים שהם אינדיוודואליסטים שתפקידם הוא רוחבי, ולתפקיד זה הם מיועדים, לעומת קצינים בתפקידי פיקוד.

הפרדה כזו אינה אפשרית אפילו ביחידות לוחמות. שליש וקמ"ן, הם "מפקדים" או "אינדיבידואלים בתפקידי רוחב"? הם גם קציני מטה (כלומר, עם אחריות אישית) וגם מפקדים של מחלקות. עתודאי שיהיה אחרי ההשלמה מפקד מחלקה טכנית ובעתיד הרחוק מפקד גף, ובאמצע יהיה 4-6 שנים קצין מדור וקצין פרויקטים, הוא "מפקד לעתיד" או "איש מקצוע לעתיד"?

אני הייתי עתודאי בחה"א. ההרצאות שהכי זכורות לי היו:
* בקק"צ בסיסי- סא"ל או אל"מ, נווט קרב דתי, שדיבר על דבקות יומיומית במשימה; אני זוכר- 15 שנה אח"כ- דוגמא שהביא, על גיחת צילום שהתאפשרה כי מישהו מצא פלאג שמיועד בכלל למכ"מ קרקעי, אך היה תחליפי למה שנדרש.

* בהשלמה- הרצאה של מפקדת ביה"ס לקצינים בטכני, על מה בדיוק האחריות שלנו למנוע מחיילים שלנו לעשות תאונות בסוף השבוע.

אולי Ido_339 יכתוב לאיזו השלמה הוא מתכוון, ונוכל לחשוב מי יתאים.
ישן 02-06-2014, 14:18
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
נו וכמה ראית
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE] יש פה בעיה של בחירה..."

אנשי מקצוע אמיתיים שהם גם מפקדים טובים? צריך להיות מאוד מאוד מוכשר, כדי לקבל שילוב כזה, בסופו של דבר ראיתי יותר מדי קצינים שהם "סתמי פרווה" מאשר מנהיגים טובים או אנשי מקצוע, או אפילו מנהלי עבודה טובים. קשר"גים סמרטוטים שכל הקשר קורס דקה לפני תחילת תרגיל, או קמ"נים ששוכחים את המפות של המג"ד לתרג"ד, שעה לפני קפ"ק 2. ההתבזויות שראיתי גדולות יותר מהתעלויות, או שאולי אני ביקורתי מדי, אבל יש לי עין מספיק מקצועית.
לצערי הרב ראיתי יותר מפקדי פלוגות מפקדה אימפוטנטים, שלא מסוגלים להכניס דרג למל"מ, ומצד שני כושלים בניהול פלוגת המפקדה בשגרת יום יום.
חד משמעית חושב שהצבא חייב לעבור מהפכה וליצור הפרדה בין תפקידי רוחב לבין תפקידי פיקוד, צריך לאתר את האנשים, זאת לא בעיה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:09

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר