לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-05-2014, 21:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
עמידה על עקרונות מוכיחה את עצמה: החייל האמריקני בו ברדו ברגדל, שוחרר היום

אובמה הודיע קודם על שחרורו של סמל בו ברגדל, לוחם חי"ר אמריקני שהוחזק בשבי הטאליבאן ובעלי בריתם מחמולת חאקאני, במשך למעלה מחמש שנים. ארה"ב, אשר מתנגדת עקרונית למו"מ עם טרוריסטים, הצליחה לגרום לכך שבסופו של דבר בוצעו חילופין בתנאים נוחים מאוד לאמריקנים: בתמורה לשחרור ברגדל, שוחררו חמישה אנשי טאליבאן שישבו בגואנטנמו.

הידיעה בוושינגטון פוסט

----------------------------------------------

מי שרצה עוד הוכחה לחשיבות של עמידה על עקרונות, קיבל אותה. הטאליבאן הם לא מתונים מהחמא"ס, והם לא רכרוכיים מהחמא"ס. הם פשוט הבינו שיותר מזה הם פשוט לא יקבלו. זהו נצחון כביר לעקרון הבסיסי של אי-כניעה לסחטנות מחבלים, עקרון שכאן אצלנו שכחו אותו לגמרי. התוצאה של זה, אגב, היא שכאשר ברגדל יחזור לארה"ב, משפחתו לא תצטרך לחיות עם התחושה הקשה שנגזרת מכך שיהיו משפחות שישלמו בחיי יקיריהן על שחרור סיטוני של מחבלים, מהסוג שהתבצע כאן אצלנו, בתמורה לשבוי בודד.

העובדה שהנשיא האמריקני החלש ביותר בעשורים האחרונים, הוא זה שהקפיד על העקרון הזה, מלמדת שזה לא כזה מסובך (נכון שאצלו התקשורת לא ישבה לו על הראש, כפי שהייתה יושבת לנשיא רפו' וכפי שהתקשורת שלנו ישבה לביבי על הראש), אבל בהתחשב בכך שביבי עשה את כל הקריירה שלו על אי-כניעה לטרור, הופכת את התירוץ הזה של "הכריחו אותי", לעלוב במיוחד. לביבי הייתה הזדמנות כבירה להחזיר את עניין המו"מ לשחרור שבויי צה"ל לרמה שפוייה, ובמקום זאת הוא אפשר עסקה מזעזעת, שעוד תעלה לנו בדם רב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-06-2014, 06:38
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מאידך, האמריקאים יצרו תקדים חמור מבחינתם
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עמידה על עקרונות מוכיחה את עצמה: החייל האמריקני בו ברדו ברגדל, שוחרר היום"

בשלב הבא כשבמקום חייל בעייתי אחד יהיו בשבי המחבלים שלושה חיילים/קצינים מצטיינים התמורה עלולה לגדול מחמישה לחמש מאות.
מעבר לכך, יש הבדל משמעותי בין ארה״ב וישראל. בישראל יש גיוס חובה ובארה״ב הצבא התנדבותי. המשמעות היא שאבידות למיניהן יוצרות הרבה פחות רעש בארה״ב. כאן, שיעור אלו שהמלחמה נוגעת להם אישית נמוך בהרבה (זה גם בא לידי ביטוי באופן שבו מצוין יום הזכרון לחללים בארה״ב אשר אך חלף- עבור רוב האמריקאים זה יום קניות וברביקיו ותו לא). זה נותן למנהיגות הרבה יותר חופש פעולה פוליטי.
וכל זה בלי קשר להתנגדות שהייתה ויש לי לעיסקת שליט.
ישן 02-06-2014, 07:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "או לב של אבן ואי איכפתיות בסבלו של אדם ומשפחתו"

לפני שאתה קובע מה עושים לפי היהדות, אולי כדאי ללמוד קצת תלמוד...

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4....95.D7.95.D7.94

לצערי (כפי שכתוב בערך לעיל) רבנים בדורינו החליטו לחרוג מהמשנה ומהרמב"ם בטיעונים שונים (יש שיגידו שמוצדקים, בייחוד אם הם מאיפה ששמים את השעון?) - אבל זו לא הייתה דרכה של היהדות כל השנים... הכלל היה שלא, והיו צריכים להגדיר יוצא מן הכלל כדי לפדות בכל זאת, ולא להפך כמו היום, שבברירת מחדל כל מחיר הוא לגיטימי (אני באופן אישי לא מבין את ההגיון שבלהציל חיים של אדם אחד לטובת מוות בטוח של מספר אנשים אחרים זמן לא רחוק מכך...)
ישן 02-06-2014, 08:23
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
השווי הריאלי שלהם
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "לפני שאתה קובע מה עושים לפי..."

מי קובע ועל פי מה נקבע השווי הריאלי של בן/חיי אדם.
היפה אצלנו שציבור רחב ושאינו קשור ישירות לאדם המצוי בסכנה רצינית, קבע אצלנו את ה"שווי הראלי".
אולי לך לא איכפת מגורלו של אדם - כל אדם. אל תבוא לי בנימוק הנדוש, ששחרור המחבלים המרצחים מסכן חיי רבים. זה הכל "בולשיט" ישנם מליונים ה"עומדים עלינו לכלותנו" והמשוחררים הם טיפה בים לעומת הסכנות. וחיי האדם הם 100% חיים.

אפילו בתכנון הנדסי כלכלי, כאשר נבחנות חלופות, תבחר חלופה שאינה מסכנת חיי אדם אפילו שהיא החלופה היקרה ביותר ואיננה מצדיקה בחירתה מהבחינה הכלכלית.

האם היית מונע הקמת בתי מדרש ה"שוטפים אל מוחם " של צעירים "עילויים" וסתם בטלנים בנושאים שעבר עליהם כלח. כמובן שאינני מתכוון לכלל הנושאים למרות שלא חסרים נושאים כאלו.
ישן 03-06-2014, 09:11

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "השווי הריאלי שלהם"

אצלנו - הממשלה - בתור נציגי הציבור - היא זו שקובעת.

לצערי, הממשלה מושפעת משיקולים זרים, כגון התקשורת המנוהלת על ידי אנשים עם קו מחשבה מאוד מסויים (ומאוד שונה מרובו המוחלט של העם שבחר את הממשלה...) - והחלטות נעשות לפי הכותרות הראשיות בעיתונים, במקום באמצעות משאל עם, שאומר מה העם רוצה.

אם זה לא משנה שמשחררים אותם - בשביל מה אנחנו בכלל מחזיקים אותם בכלא? בכלל, בשביל מה צריך בתי כלא? הרי תמיד יהיו עוד כאלה שבאים עלינו לכלותינו... (אני חייב לציין שהטיעונים נעשים מטופשים יותר מיום ליום...) אז מה זה משנה אם יש 500 איש שמנסים באופן פעיל לרצוח יהודים, או 1000... זה רק פי 2!

ודאי שאיכפת לי מחייו של אדם, של כל אדם. זה בדיוק העניין. כל המחבלים האלה שאנו משחררים, אנו יודעים שהם חוזרים לבצע טרור (אני עוקב אחרי הדברים האלה, ורואה לא מעט פעמים, שפיגוע בוצע על ידי מחבל ששוחרר...). אני מבין דבר מאוד פשוט: היהודי הראשון שנרצח בגלל מחבל ששוחרר כדי לשחרר משבי יהודי אחר, בעצם כבר הפך את העיסקה ללא-כדאית - לא חסכנו בחיי יהודים. אחרי שהמחבל רוצח את היהודי השני, והשלישי, וכו' (וזה לא חייב להיות אותו מחבל, כל רצח יכול להתבצע על ידי מחבל משוחרר אחר, שהרי שחררנו מאות...) - אז העסקה נהיית לא רק לא-כדאית, אלא שלילית - בביצוע העסקה גרמנו לכך שיותר יהודים ימותו. זה נשמע לך חישוב קר? אולי, אבל זה חישוב שמציל את בני העם שלנו ממוות. ומי שלא עושה אותו, אולי הוא זה שלא איכפת לו מחיי אדם.

אני בכלל לא מתחיל לדבר כאן על זה שהאויב רואה שמשתלם לחטוף את בני עמנו, כדי לשחרר מחבלים: מה שגורם לחטיפות נוספות (מעבר לרצח יהודים באמצעות אלה שכבר שוחררו...). קריאה מהנה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%94...%98%D7%99%D7%AA

לצערי, נראה שיש מבוגרים שמתקשים לתפוס הגיון שילד בן 5 מבין.
ישן 03-06-2014, 09:48
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אצלנו - הממשלה - בתור נבחרי הציבור - היא זו שקובעת לטוב או לרע
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אצלנו - הממשלה - בתור נציגי..."

מעניין מהיכן אתה מסיק, שהממשלה מושפעת משיקולים זרים. האם בכל החלטותיה השקולים הם זרים ? בכלל האם אתה מצוי בנבכי קבלת ההחלטות בממשלה, שיקוליה, הנתונים שבידה וכו'.
האם ה"עם" ( מי זה העם ? ) בקיא בכלל הנתונים ומסוגל לשקול אותם ברצינות. כל נושא משאל העם-הוא פסול בעיני. משאל העם היחיד הרלוונטי הוא ביום הבחירות - לאחר מכן חייבים לתת לממשלה לעבוד.

המחבלים המורשעים חייבים לשאת בעונש - כמו כל פושע, מרצח. לכאורה הם חייבים לשאת במלוא עושם. למעט מקרים בהם הממשלה, מתוך שיקוליה מחליטה אחרת.
השאלה שלי היא מדוע מחזיקים בכלא עצירים, שלא הצליחו להביאם לדין לאחר שנתיים ימים?

אתה שוב חוזר על הסחר מכר בדם. אין כאן ענין של כדאיות. כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו.
על מנת למנוע או נכון יותר למזער את הרציחות - קיימות שיטות טובות יותר. חלקן מיושם כבר עתה.
ישן 03-06-2014, 10:20

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אצלנו - הממשלה - בתור נבחרי הציבור - היא זו שקובעת לטוב או לרע"

יש נתונים שאני יודע שאין לי. בוודאות. רשימת הרוצחים המשוחררים, מפורסמת בפומבי, כולל מה הם עשו. אלה נתונים שיש לי. פרסומים רשמיים על כך שפיגוע מסויים בוצע על ידי מחבל משוחרר - גם מפורסמים בפומבי. אלה נתונים שיש לי. ולך. ולכולנו. העובדה שיש חייל בודד בשבי - גם היא ידועה. איזה עוד נתונים יכולים להיות???

מאיפה אני יודע שממשלה מחליטה על פי מה שכתוב בעיתונים? אני משער שהסיבה לכך היא שישנו פרסום שהממשלה מעוניינת לבצע משהו, בתקשורת, ואז התקשורת מחווה את דעתה על מה שהממשלה רוצה לעשות (שכחו שהתפקיד שלהם הוא לדווח דיווח אובייקטיבי, ושל הקורא לשפוט מה לעשות עם המידע האובייקטיבי הזה...) - ואז אחרי יום יומיים... הופ! החלטת הממשלה משתנה להיות בדיוק מה שהעיתונאים אמרו שהיא אמורה להיות. מקרה? יכול להיות. כמה פעמים צריך לחזור על ניסוי כדי להחליט שזו עובדה ולא מקרה? אני משער שזה תלוי בדעתך הפוליטית, שבמקרה מסונכרנת עם זו של התקשורת (ולכן, אצלך - לעולם לא)

אתה תמשיך להוסיף כל מיני שאלות שמאל סטייל " השאלה שלי היא מדוע מחזיקים בכלא עצירים, שלא הצליחו להביאם לדין לאחר שנתיים ימים? " בתגובה לכל טענה לוגית המועלת כלפיך שאין לך תשובה, פשוט כי אתה טועה? מסכי עשן לא עובדים על אנשים לוגיים... סתם, שתדע. מדוע מחזיקים? שאל את הגורם הרלוונטי, לא אותי. מה זה קשור לכל הרוחות לשחרור רוצחים מן הכלא כדי שילכו לרצוח שוב???

כל המציל נפש בישראל כאילו הציל עולם ומלואו - אתה צודק! זה גם בדיוק מה שאני אומר. הנה, אני אציג את זה שוב בתרשים זרימה, אולי זה יהיה יותר מובן:

<מחבלים לא משוחררים> -> <שבוי נשאר בשבי> -> <נפשות מוצלות מישראל = 1- >

<מחבלים משוחררים> -> <שבוי משוחרר מהשבי> -> <מחבלים משוחררים רוצחים 10 נפשות> <נפשות מוצלות מישראל = 10- >

בכיתה ז' היית? איזה מספר יותר גדול - מינוס 1 או מינוס 10?

מה יותר כדאי? לשחרר 1000 מחבלים או לא?

מה זה משנה שהרצח הראשון קורה רק חודש אחר כך ?!?!

ודאי שקיימות שיטות טובות יותר למנוע רציחות וחטיפות - מדינות אחרות עושות אותן כל הזמן - אך הן נחסמות בד"כ בבג"צ. למשל: להכריז שכל רקטה שנורה, או כל בית שממנו יוצא מחבל שרוצח/חוטף חייל/אזרח - יש לכל התושבים ברדיוס קילומטר מהבית הזה 48 שעות לפנות את הבית שלהם - לפני שצה"ל הולך להקים שם אצטדיון נוקיה נוסף. די מהר הם יפסיקו - אני מבטיח לך. כשהם יודעים שה"עונש" על ביצוע פיגוע/חטיפה הוא לימודים לתואר על חשבון משלם המסים הישראלי, ואז בסיום התואר, שחרור לחופשי, הם ימשיכו - אני מבטיח לך. ראה קישור לעיל על התניה אופרנטית (נכון שלא קראת?)
ישן 03-06-2014, 12:28

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אתה מציע בדיוק את מה שעושים המחבלים המרצחים"

אני לא מציע לרצוח אף אחד, וודאי שאני לא מציע לעשות משהו בלי הבחנה. אני נותן הבחנה מדוייקת - סביבתו של המחבל! וכשאנשים ידעו שהם לא יכולים להגן על מחבלים מבלי להיפגע בעצמם... אולי הם יפסיקו לעשות את זה. ייתכן כמובן שאולי גם לא (אם כי, אני בספק, כי כמדומני שלפני בג"צ עשינו דברים בסגנון, ואכן הטרור ירד באותן תקופות שעשינו זאת) - אבל במקרה הגרוע ביותר - לא יהיו בתים שאפשר יהיה לירות מהם קסאמים בסופו של דבר, ואז... הבעייה תיפתר גם כן.

אני מעדיף כמובן לא לפגוע באף אחד בשום צורה (היית מאמין?). מצד שני, אם פותחים במלחמה על המדינה שלי, אני לא חושב שמתפקידי לשבת בשקט ולומר "אמן", בזמן שאזרחי המדינה שלי נרצחים.

אני אפילו בעד שהם יישארו איפה שהם יישארו - נשים גדר גדולה בין שנינו - ואף אחד לא עובר לאף כיוון. בצורה מוחלטת. "שתי מדינות לשתי עמים" - זה גם מה שאתה רוצה, לא? (או שמא אתה רוצה שתי מדינות לעם אחד - הפלסטינאים? ע"ע 'זכות' השיבה...). אבל מה? אצלי זה אומר גם שהטרור נפסק - כלומר - ישראל יכולה לפרק את הצבא שלה, ולחסוך עשרות מליארדי שקלים בשנה, שיופנו לדברים חשובים כגון תשתיות, חינוך ותיירות. יש בעייה קטנה במה שאני רוצה: חברייך הפלסטינאים לא ממש מעוניינים בשום מצב שבו אנחנו לא מושמדים... ולכך אין שום קשר ל"כיבוש", לשנת 67, לשנת 48, או לכל שנה אחרת. מאיפה אני יודע את זה? אה, זה קל... כי הם אומרים את זה... ואני מאמין להם.
ישן 03-06-2014, 12:21

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני מודע לעובדה הבלתי מוכחשת שקיימים מרצחים השבים ורוצחים לאחר שחרורם"

קיימות הצלחות, זה יפה. אבל כל עוד הן לא 100% (והן לא, הבאתי לך את המספרים. 80% חוזרים לטרור פירושו 80% שביצעו טרור בפועל!!!) - אז השיקול כמה חיי אדם הולכים לאיבוד - תקף גם תקף. מי שאטום ולא קולט את זה, זה אדם אחד בכל האשכול הזה - אתה. אתה עיוור למציאות. וזה בסדר, זכותך (מדינה דמוקרטית, לא כמו שכנינו ששם השלטון קובע לך איך לחשוב) - אבל להגיד שאחרים אטומים בעוד שאחרים מביאים עובדות ומספרים, ואתה מדבר בססמאות נבובות ולא מביא שום הוכחה לטענותיך, זה קצת צבוע, אתה לא חושב?
ישן 02-06-2014, 18:39
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "עמידה על עקרונות מוכיחה את עצמה: החייל האמריקני בו ברדו ברגדל, שוחרר היום"

שאלת תם - האם חלפו לעד הימים של "חילופי שבויים"? - אני מדבר על המשמעות הקלאסית של הביטוי, כלומר שבויי מלחמה משני הצדדים שמשוחררים עם סוף הלחימה.

באופן רשמי אנחנו נלחמנו בכל מיני ארגונים בעשרים השנים האחרונות ולא במדינות , אז אפשר לומר שלא באמת הסתיימה הלחימה (וגם לא הוכרז מצב מלחמה באופן רשמי) - כנראה אם נחכה להכרזה רשמית של סוף הלחימה לעולם לא יוחזרו שבויים (שלנו ושלהם).
עד כמה שאני יודע (וייתכן ואני טועה) לאף אחד מהמחבלים שמוחזקים אצלנו אין מעמד של שבוי מלחמה, וגם גלעד שליט לא נקרא בפי ממשלתנו "שבוי" אלא "חטוף".

עבור האמריקאים המצב דומה - אחרי סיום המתקפה בעיראק ואפגניסטן עדיין מתנהלת לחימה, אבל אין מה לדבר על חילופי שבויים. קשה לי להאמין שבו ברגדל נחשב אצלם POW (בגלל הנסיבות שהביאו לשבייתו), או שהם מחשיבים את האפגנים הכלואים בגואנטנמו כ- POW.

אז נשארתי עם השאלה - האם נראה עוד חילופי שבויים רשמיים בין מדינות?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר