לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-05-2014, 19:56
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
נבוט - רחפן טקטי לדרג הטקטי הנמוך

בשבוע שעבר הוצג לראשונה ה"נבוט", רחפן קטן מפיתוח רפאל. להפתעתי, החשיפה שלו לא זכתה להד תקשורתי בכלל, ובפורום זה בפרט. להלן מקצת הנתונים שהופצו בתערוכה:

הנבוט הינו משוטט טקטי בעל יכולת תצפית המיועד לכוחות חי"ר מתמרנים. הוא משמש כאמצעי איסוף טקטי אישי משוטט במשקל קטן ובתפוצה רחבה.

הנבוט יכול לשמש למשימות תצפית בטווחים קצרים והוא בעל יכולת פעולה בלוחמה אורבאנית בשטח פתוח, התמודדות בשס"מ (שטח סבוך מבוצר), בשטח בנוי ותת קרקעי (בתוך מבנים ובתוך מנהרות) וזאת ללא קו ראייה בין המפעיל למטרה.

הנבוט מקופל בזביל שמגן עליו בנשיאה מבצעית/מינהלתית. לאחר הוצאתו מהזביל ניתן להחזירו לזביל בתהליך תפעולי פשוט.

משך ריחוף - 15 דקות
מרחק ריחוף ממפעיל - 1 ק"מ באזור אורבאני, 5 בשטח פתוח
גובה ריחוף: 100 מטר בשטח פתוח, 50 בשטח אורבאני

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-05-2014, 22:21
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "נבוט - רחפן טקטי לדרג הטקטי הנמוך"

נראה לי שלא הגדרתם אותו נכון, זה לא רחפן, זו מערכת תצפית קרקעית נשלטת מרחוק שנעה ממקום למקום בטיסה.

במקום להציב מארב או תצפית בנקודה מסוימת שולחים את הבחור והוא כבר יעשה את העבודה.
כך מחלקת סיור בהתקדמות יכולה להצטייד ב-2-4 כאלו (אם מישהו יהיה מוכן לשלם) ולנוע עם האמר בנתיב נסתר בוואדי ולשלוח את הצעצועים קדימה למקם תצפיות בנקודות שולטות.
כך ניתן לתצפת מנקודות שלא ניתן להגיע אליהן ברגל מסיבות טכניות או מבצעיות.
ברגע שמפעיל הנבוט מזהה מטרה הוא יכול להמריא ולהתחיל לעקוב אחריה או אפילו לרדוף אחריה ולהכווין לעברה אמל"ח.
אם דברים כאלו מפוזרים לאורך גבולות וגדרות הם יכולים לבצע תצפיות במשך שעות רבות ואם הם מזהים ניסיון חדירה הם יכולים לעקוב אחרי המסתננים.
לקרוא לזה רחפן זה קצת מעליב.
אני לא מבין למה עד היום לא היו מערכות כאלו, ולצערי ברור לי שיעבור לפחות עשור או שניים עד שיתחילו להשתמש בדברים כאלו.
ישן 05-06-2014, 11:22
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "נבוט - רחפן טקטי לדרג הטקטי הנמוך"

http://article.yedioth.co.il/defaul...?articleid=8235

אילו רק היה לנו משהו כמו ה'נבוט' בגבעת התחמושת, יותר חברים שלי היו חיים היום. אבל אז זה היה בקושי מדע בדיוני", או מר י', שיחד עם הצוות שלו בחברת רפאל פיתח רחפן צילום מיוחד שיוכל ללוות את לוחמי החי"ר בשדה הקרב ולאפשר להם לראות את האויב לפני שהוא רואה אותם.
י', בן 68, היה סטודנט בטכניון כשהוזעק למילואים. ב־6 ביוני נשלח יחד עם לוחמים נוספים מחטיבת הצנחנים לכבוש את גבעת התחמושת בצפון ירושלים. הקרב שהתנהל שם היה אחד הקשים במלחמה: 36 צנחנים נפלו בכיבוש הגבעה.

"המ"מ שלי נפגע, ואני החלפתי אותו. פחדתי, אבל המשכתי במקומו", הוא מספר. בתיאור עיטור העוז שקיבל לאחר המלחמה מסופר כיצד הוביל את המחלקה שלו — על אף היותו טוראי בלבד — ירה לתוך המוצב הירדני, סייע לפוצץ אותו יחד עם חוליה נוספת ואז נכנס פנימה כדי לחסל את החיילים הירדנים שירו ממנו.

ה"נבוט", כפי שנקרא הרחפן החדש, מצויד במצלמות יום ולילה. הוא שוקל פחות מק"ג וחצי ויכול לפעול 8 שעות בתצפית או רבע שעה בריחוף. הוא משדר תמונות למסך שנושאים הלוחמים עד למרחק של 5 ק"מ. הוא טס עצמאית ליעד, יכול ללוות חיילים בעת לחימה בשטח עירוני או מבוצר ואף מסוגל להיכנס לתוך מבנים. אפשר להחליף לו את הסוללות בשטח ולהמשיך להשתמש בו.

"גבעת התחמושת הייתה כמו שמורות הטבע של חיזבאללה כיום", אומר י', שזכה גם לתעודת הערכה על חילוץ פצועים תחת אש בחווה הסינית במלחמת יום הכיפורים.

הרחפן החדש של יצרנית כיפת ברזל מעורר התעניינות גדולה גם בקרב צבאות זרים. "סוף־סוף אפשר לספק ללוחם החי"ר מידע על סביבתו כמו שמקבל טייס קרב", אומרים ברפאל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר