לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-06-2014, 04:57
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "סוריה, ירדן, מצרים, ערב..."

נכון שבעת ה"אחרונה" הצטרפו לערבים שחיו בארץ ישראל ערבים מסוריה, מירדן, ממצרים, מערב הסעודית, מאיראן, משבטים בדואים, וכ'ו... אבל, יתכן שחלקם הט ערבים שחזרו לארץ ישראל לאחר שעזבוה מסיבות שונות. גם היהודים בארץ התקבצו החל מלפני כמאה שנה מכל ארצות העולם מקצהו ועד קצהו.

מהיכן הבטחון שלך שאין להם שום קשר לארץ ישראל, לכנענים, או לפלישתים (שהיה בכלל עם בעל חזות אירופאית עם שיער אדום). קיימים מחקרים הטוענים אחרת.
האם כל היהודים דומים זה לזה - גם אצל היהודים מורגשת "תבנית" בני הארץ מהם הם באו. באשר לשיער האדום - גם דוד המלך תואר כאדמוני עם יפה עיינים - האם הוא היה פלישתי ?

מרגע שקבוצת אנשים הגדירה את עצמה כפלשתינאים הם אינם פיקציה, זוהי קבוצה החיה ונושמת ולעיתים אפילו בועטת..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-06-2014, 03:12

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ליהודים אין קשר לארה"ב, אם..."

אם ליהודים אין קשר לארה"ב, אז מדוע מיליונים נמצאים שם. כמה ישראלים "טובים" היו מוכנים היום בבוקר להגר לארה"ב רק אם היא הייתה פותחת את שעריה בפניהם ? האם ידוע לך שיהודים ש"ברחו" מברית המועצות , התקבצו שנים במחנות באיטליה במטרה להגיע לארה"ב ורק מדינת ישראל מנעה זאת מהם. כאשר השפיע על ארה"ב שלא להכניסם לתחומה ? האם ידוע לך על המסלול הישיר של יהודים מתימן ישר אל "ארץ האפשרויות הגדולות" ?

הפלסטינאים אינם מחפשים מקום לגור ולחיות בו - יש להם מקום בתחומי ארץ ישראל. לך ולכמותך לא תהיה כל ברירה - תאלץ לחיות עם מדינה פלסטינאית לצידך ועם ערבים פלסטינאים כאזרחי מדינתך.
זה איננו "חלום רטוב" של אף אחד אבל זוהי המציאות ונאלץ להשלים אתה.

אם לעם היהודי לא היה זיקה לא"י ולפלסטינאים לא היו דרישות ( צודקות או בלתי צודקות ) לבעלות על הארץ לא הייתה נוצרת בכלל סוגיה. זו שנוצרה כתוצאה מהעובדה ששני הצדדים טוענים - כולה שלי.
ישן 22-06-2014, 08:33
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
לפחות תדייק בעובדות...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אם ליהודים אין קשר לארה"ב, אז..."

יהודים רצו להגר לארה"ב בתקופת מלחה"ע ה2 מכיוון שארה"ב היה יעד נחשק, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות.

מדובר באנשים שסבלו במשך כל ימי חייהם מרדיפות, עוני, וחיים נוראיים (התייחסות ספציפית ליהדות מזרח אירופה).

אז אני חושב שזכותם המלאה היה לפנטז על ארה"ב.

(בדיוק כמו עוד מאות מליוני מהגרים אחרים בעולם).

בעניין ארה"ב של היום - אני דיי משוכנע שאם נניח מחר בבוקר ארה"ב תציע אזרחות בחינם לכל מי שיהיה מוכן להגר מישראל לארה"ב לצמיתות, מספר מאות אלפים יקפצו על המציאה במהירות, ולמען האמת?

הלוואי, ככה נוכל להיפטר מכל הריקבון בישראל ולהשאר עם הציונים האמיתים.

-מרבית ההישראלים שעובדים היום בארה"ב עושים את זה למטרת פרנסה והבטחת עתיד טוב לילדהם, לא בגלל שהם פטריוטים אמריקאים, רבים מאותם ישראלים אח"כ חוזרים לישראל ובונים בתים, ומשתקעים בחזרה.

בעניין ישראל ופלסטין:

ההבדל הקטן ביננו זה שאנחנו עם מוסרי ורודף שלום, והם עם בעל יצר נקמה, טרור, ושנאה.

הם לא מוכנים להתפשר על הגבולות, הם רוצים את כל ישראל (ממטולה ועד אילת), להזכיר לך אילו מפות מראים בביה"ס בשטחים ובמשרדי החמאס?

מדינה פלסטינית לעולם לא תקום לצד ישראל, מהסיבה הפשוטה - יש רוב ימני בארץ ישראל, ואני מודה לאלוהים על כך (למרות שאני לא דתי או משהו שאפילו מתקרב לזה).

ערבי ישראל לעולם לא יהיו רוב, המקסימום שהם יוכלו לעשות זה להצביע למפלגות ערביות עם ח"כ אנטישמיות כמו חנין זועבי, מעבר לרעש וצלצולים הם לא יוכלו לעשות שום דבר.

בנוגע לעתיד:

הסטטיסטיקה מראה שבכל מספר שנים ישראל משתתפת במלחמה, ובכל מספר עשורים מתרכשת מלחמה גדולה.

בכל מלחמה גבולות המדינה השתנו, ואירועים חשובי ערך קרו.

סביר מאוד להניח שבקרוב נמצא את עצמנו במלחמה גדולה נוספת, אני מקווה שבתומה נוכל לנקות את ארץ ישראל מכל הערבים, והפלסטינאים בשטחים (עבודה שהיו צריכים לעשות עוד ב48...)

ואני לא מתכוון להשמדה, אלה לגירוש.

אני מאמין בארץ ישראל השלמה, וככה ישראל צריכה להיראות.

(בטח שלא במצב הנוכחי שלה, שאתה יכול ב6 שעות לחצות את כל המדינה עם הרכב).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 22-06-2014, 12:08

כל העובדות שציינתי כאן הן מדויקות ואתה אפילו מאשרר אותן
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "לפחות תדייק בעובדות..."

יהודים רצו להגר לארה"ב בתקופת מלחה"ע ה2 מכיוון שארה"ב היה יעד נחשק, ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות.
======== הם לא חלמו על הארץ המובטחת ולא פעלו על פי "ושבו בנים לגבולם". ארץ ישראל עינינה אותם כקליפת השום . חלק לא קטן מאלו שהגיעו אליה לא עשו זאת מרצון ולבטח לא בששון.

בעניין ארה"ב של היום - אני דיי משוכנע שאם נניח מחר בבוקר ארה"ב תציע אזרחות בחינם לכל מי שיהיה מוכן להגר מישראל לארה"ב לצמיתות, מספר מאות אלפים יקפצו על המציאה במהירות, ולמען האמת?
========= מהפה שלך למהגרים הפוטנציאליים. אולי תסביר לי מדוע אזרחים ישראלים רבים מתדפקים על קונסוליות זרות על מנת להשיג "תעודת ביטוח" ושיוכלו להמלט מכאן במקום להתמודד עם הקשיים.

-מרבית ההישראלים שעובדים היום בארה"ב עושים את זה למטרת פרנסה והבטחת עתיד טוב לילדהם, ======= שוב אתה לוקח עובדה ומסביר מדוע היא קיימת. אם מדברים על עתיד הילדים ( כמובן למי שחשוב לו להשאר ישראלי ) אין מקום טוב יותר מאשר בישראל. הדור השני של המהגרים נעשה יותר ויותר אמריקאי ואיני רוצה לחשוב מה יקרה לדור השלישי ולאחריו. לאחר שהסבא והסבתא שנותרו בארץ ילכו לעולמם.

את הישראלים החוזרים לישראל ובונים בתים, ומשתקעים בחזרה.אפשר לספור ( בהגזמה כמובן) באצבעות יד אחת. ישנם רבים המקווים - אחרי שהילדים יגמרו תיכון ומה עם הקולג' והמשכורת הטובה המובטחת לאחר מכן.

בעניין ישראל ופלסטין:

ההבדל הקטן ביננו זה שאנחנו עם מוסרי ורודף שלום, והם עם בעל יצר נקמה, טרור, ושנאה.
======= כללית אני מוכן לקבל אבל יש להזהר מהכללות. בכל עם קיימים כאלה וכאלה.

הם לא מוכנים להתפשר על הגבולות, הם רוצים את כל ישראל (ממטולה ועד אילת), להזכיר לך אילו מפות מראים בביה"ס בשטחים ובמשרדי החמאס?
========גם אנחנו רוצים אותו הדבר. חלק מחברי הממשלה והכנסת מצהירים על זאת בגלוי; חלק אחר מצהיר דבר אחד אבל פועל בכוון ההפוך. נכון שאצלנו לא קיימת הסתה בפרהסיה.
אתה בעצמך מציין זאת : "מדינה פלסטינית לעולם לא תקום לצד ישראל, מהסיבה הפשוטה - יש רוב ימני בארץ ישראל,"

ערבי ישראל לעולם לא יהיו רוב, המקסימום שהם יוכלו לעשות זה להצביע למפלגות ערביות עם ח"כ אנטישמיות כמו חנין זועבי, מעבר לרעש וצלצולים הם לא יוכלו לעשות שום דבר.
======= נכון בזאת אתה צודק. אבל אם מדינת ישראל תפרוס גבולותיה מהים ועד הנהר, על פי תפילתך, לא ירחק היום והם יהיו רוב.

בנוגע לעתיד:

======= אני מאד שהעתיד ה"ורוד" שלך לא יתגשם לעולם - זהו מתכון בטוח לחיסולה של מדינת ישראל
ישן 22-06-2014, 17:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "כל העובדות שציינתי כאן הן מדויקות ואתה אפילו מאשרר אותן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
======== הם לא חלמו על הארץ המובטחת ולא פעלו על פי "ושבו בנים לגבולם". ארץ ישראל עינינה אותם כקליפת השום . חלק לא קטן מאלו שהגיעו אליה לא עשו זאת מרצון ולבטח לא בששון.

========= מהפה שלך למהגרים הפוטנציאליים. אולי תסביר לי מדוע אזרחים ישראלים רבים מתדפקים על קונסוליות זרות על מנת להשיג "תעודת ביטוח" ושיוכלו להמלט מכאן במקום להתמודד עם הקשיים.

-מרבית ההישראלים שעובדים היום בארה"ב עושים את זה למטרת פרנסה והבטחת עתיד טוב לילדהם, ======= שוב אתה לוקח עובדה ומסביר מדוע היא קיימת. אם מדברים על עתיד הילדים ( כמובן למי שחשוב לו להשאר ישראלי ) אין מקום טוב יותר מאשר בישראל. הדור השני של המהגרים נעשה יותר ויותר אמריקאי ואיני רוצה לחשוב מה יקרה לדור השלישי ולאחריו. לאחר שהסבא והסבתא שנותרו בארץ ילכו לעולמם.

את הישראלים החוזרים לישראל ובונים בתים, ומשתקעים בחזרה.אפשר לספור ( בהגזמה כמובן) באצבעות יד אחת. ישנם רבים המקווים - אחרי שהילדים יגמרו תיכון ומה עם הקולג' והמשכורת הטובה המובטחת לאחר מכן.

בעניין ישראל ופלסטין:

======= כללית אני מוכן לקבל אבל יש להזהר מהכללות. בכל עם קיימים כאלה וכאלה.

========גם אנחנו רוצים אותו הדבר. חלק מחברי הממשלה והכנסת מצהירים על זאת בגלוי; חלק אחר מצהיר דבר אחד אבל פועל בכוון ההפוך. נכון שאצלנו לא קיימת הסתה בפרהסיה.
אתה בעצמך מציין זאת : "מדינה פלסטינית לעולם לא תקום לצד ישראל, מהסיבה הפשוטה - יש רוב ימני בארץ ישראל,"

======= נכון בזאת אתה צודק. אבל אם מדינת ישראל תפרוס גבולותיה מהים ועד הנהר, על פי תפילתך, לא ירחק היום והם יהיו רוב.

בנוגע לעתיד:

======= אני מאד שהעתיד ה"ורוד" שלך לא יתגשם לעולם - זהו מתכון בטוח לחיסולה של מדינת ישראל

אתה באמת חושב שטרנספר מאסיבי לכל התושבים הערבים בשטח א"י, יוביל לחיסול המדינה?
אשמח לקבל פירוט איך...

לדעתי הדבר רק ישקם את המדינה, ויעצים אותה פי כמה וכמה.

תשים לב איך נראות המדינות לידנו, אתה יכול לתת לי שם של מדינה אחת שהמשטר בה יציב?

דבר אחד טוב שאפשר לומר על ISIS, זה שהם עושים כאוס בכל מדינות האיזור במזרח התיכון, לדעתי זה רק שאלה של זמן עד שבגדד תיפול, ואח"כ הם יילכו לסיים את העבודה בסוריה, וירדן.

*למקרה שזה עדיין לא ברור - אני מדבר על טרנספר מאסיבי בזמן \ לאחר מלחמה גדולה, מן הסתם במצב הנוכחי שלנו אנחנו אפילו לא יכולים לעשות טרנספר לכפר מסכן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 22-06-2014 בשעה 17:23.
ישן 19-06-2014, 09:41
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
תלוי באיזה שבט/חמולה מדובר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "מה מוצא הפלסתינים ביו''ש?"

ההתיישבות הוותיקה מתחלקת לשני שבטים: שבטי קייס וימן.
שבט ימן הגיע מתימן (ומכאן שמו) וקרוי גם בני-כלב עקב שם מנהיגם,
ושבט קייס הגיע מסעודיה (ערב). הערבים שניסו לכבוש את ישראל בספרי עזרה ונחמיה שייכים כנראה לשבט זה.
כל חמולה מהשבטים הללו הגיעה לארץ בתקופה שונה ולא תמיד זוכרים מתי הגיעו.

• שבט זידאן בגליל ובאזור ירושלים השתייך לבני קייס
  • אנשי בית לחם, מוסלמים ונוצרים כאחד השתייכו לבני ימן
  • אנשי חברון השתייכו לבני קייס
  • אנשי דורא (מדרום לחברון) השתייכו לבני ימן
  • ירושלים נחלקה בין משפחת חוסייני הימנית למשפחת נשאשיבי ומשפחת ח'אלידי הקייסים
  • שכם נחלקה בין חמולת טוקאן הקייסית וחמולת עבד אל-האדי הימנית
  • חמולת בני חסן עברו מסעודיה לירדן. עם סאלאח-א-דין כבשו שטחים בסביבות ירושלים והגדה וישבו בהם
במהלך הכיבוש העותמני היישוב הערבי בארץ הצטמצם מאוד, כך שגלי הגירה מאוחרים יותר משמעותיים מבחינת מוצא. בתקופה זו הגיעו גלי הגירה המזוהים עם חמולות ומשפחות ולא עם שבטים:

• לאחר בניית סכר אסואן, התחילה ההגירה המצרית ( עקב המוני פועלים שעבדו בבניית הסכר ונושלו מהקרקע המשפחתית) יאסר ערפאת שייך למשל להגירה זו.
  • לקראת סוף הכיבוש העותמני ובזמן הכיבוש הבריטי רבו המהגרים מהחוראן ושאר סוריה - רבים משמרים שמות ערים סוריות, או את "שאם" כחלק משם המשפחה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 19-06-2014 בשעה 09:45.
ישן 22-06-2014, 10:14
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "מה מוצא הפלסתינים ביו''ש?"

שאלה חוזרת ומטופשת.

בו נגיד שאין להם שום קשר לפלישתים, בסדר.
מה מוצא היהודים בבית אל או בפסגות?
סבא שלהם בטוח לא התגורר שם. הסבא של תושב רמאללה ואל-בירה כן התגורר שם.
יוצאי דופן באותו אזור הם כמובן תושבי ג'ילזון, מוצאם לא מאיו"ש מוצאם מישראל שבתוך הקו הירוק והם הגיעו לג'ילזון אחרי 48.

-------------------------------------------

אה, אני מבין, המטרה של השאלה היא להסביר שהם הגיעו רק לפני 150 שנה. (שסביר להניח שזה קישקוש אבל לא משנה) ואילו אנחנו שם כבר אלפי שנים.
אז אם כך, מוצאם של הערבים באיו"ש הוא מישמעאל ויש להם קשר מיוחד לאדמה הזאת עוד מהרגע בו הגר ראתה את המלאך שפתח את עינה כדי לראות את הבאר.

ישן 22-06-2014, 10:53
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "שאלה חוזרת ומטופשת. בו נגיד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
שאלה חוזרת ומטופשת.
זו לא שאלה חוזרת - אלא מיקוד השאלה
היישוב בית אל קרוי על שם היישוב העתיק בית אל ששכן באזור.
משמע - שלאחר גירוש אכזרי, והרחקה ארוכה ואכזרית לא פחות, הפליטים חזרו לארצם.
זו אמנם לא אדמתנו כיחידים, אבל בהחלט ארצנו כקבוצה.
ולעומת הקבוצה השניה - לנו אין אדמה אחרת "לחזור" אליה.

הסבא של תושב רמאללה ישב שם. אולי כדרך קבע, אולי באופן עונתי או מזדמן.
אבל סבא שלו כנראה שלו,
וככל שתחזור אחורה הסבירות יורדת,
היות ובתחילת כיבוש העותמנים השטח שבין הערים בפועל נזנח כמעט לחלוטין.
ותהליך היציאה מהחומות היה מאוחר מאוד היסטורית.

מה זה אומר?
זה אומר שיש לך 2 קבוצות שיש להן חזקה מסויימת. ואין באמת דרך להעריך אובייקטיבית את עוצמת החזקה של כל קבוצה.
אם נצליח להגיע לפשרה מוסכמת וטובה לשני הצדדים: מה טוב.
אבל אחרי 150 שנה הבנו שזה כנראה לא יקרה, והקבוצה שתחליש את שליטת הקבוצה השניה בשטח תזכה בשליטה בפועל.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר