לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-06-2014, 06:01
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
ההשפעה על חזית ירדן

צבא ירדן העביר כוחות לחזית העיראקית במזרח ודילל כוחותיו בגבול ישראל.
במצב הקיים בו הירדנים שמרו על גבול זה בצורה טובה - עשויה להיות פגיעה ברמת השמירה הירדנית.
ניסיון העבר לימד אותנו שגזרה חמה גררה חימום בגזרה נוספת ע"מ להוריד לחץ.
(הכנסת הצבא המצרי לסיני 67 כדי להוריד לחץ מהסורים /נכון גם תרוץ לצאת מתימן)
חטיפת החיילים בגבול הצפון בעת שצה"ל הפעיל לחץ על עזה לאחר חטיפת שליט. (לבנון 2)
גם כעת לאחר חטיפת 3 הנערים, אנו עדים להתחממות בעזה, עליה בעימותים בגדה, התחממות בגבול הסורי, וגם לבנון לא שקטה - מי שיסייר לאורך הגדר יוכל להבחין בפעילות מוגברת. (כל קיץ).

דובר צה"ל והכתבים הצבאיים טוענים שאין קשר. אני סבור שיש.

טוב להם למפקדי הגזרה בגבול ירדן שיפקחו עיניים היטב. הפליטים מסוריה שאינם חובבי ציון המצויים פחות מ 20 ק"מ מגבול ישראל וגורמים בתוך ירדן שלעולם לא פסקו מלנסות עשויים לנצל מצב זה כדי להגביר ניסיונות פיגוע. תשומת לב רבה יש לתת לנתיבי הברחת הסמים. הניסיון מעיד שאלו הופכים לנתיבי טרור.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-06-2014, 15:02
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "לא שוכח..גדעון ז''ל היה חבר..."

מכיר את הבדיחה אבל עכשיו ברצינות.
יש גדר בעזה, יש גדר במצרים, יש גדר חדשה בגבול עם סוריה (מקווה שהושלמה) ויש גדר בגבול עם לבנון - מה נשאר - רק ירדן - ולנוכח הבלאגן החוגג בעירק לא נראה לי שלשרים תהיה בעיה לקבל החלטה בעניין - גם אם זה ידרוש תקציב משמעותי.

אגב בערך באותו עניין - גדר ההפרדה - האם הפרויקט הזה הסתיים? לא זכור לי שראיתי כתבות גדולות בעיתונים או משהו כזה - אחרי הכל אנחנו לדעתי יותר מ-10 שנים אחרי תחילת הבנייה.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

ישן 26-06-2014, 00:29
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מסכים איתך ב-100% כמובן...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
אני מסכים איתך ב-100% כמובן. אבל אין קשר בין הדברים.
צריך לבנות גדר בגבול עם ירדן בלי קשר למצבו של המלך וצריך לספק כל עזרה למלך בלי קשר לנושא הגדר - שניהם אינטרסים ישראליים מובהקים.

אינטרסים ישראלים לדוגמא
1. טיפוח חיילי המילואים.
2. מתן העדפה למשרתי צהל ויתרה מכך קרביים במשרות ממשלתיות וקבלה ללימודים במוסדות מתוקצבי מדינה.
3. שמירה על חברה סולידארית עם פערים קטנים - ע"מ ליצור הזדהות עם המדינה ונכונות לתרום לה.
4. בריאות טובה לכל, חינוך טוב לכל, ביטחון אזרחי טוב לכל.

כל אלו אינטרסים ישראליים (כמדומני)
צריך לתקצב לעודד לטפל.
עכשיו יד על הלב - מה עושים?
בגבול ירדן
מחכים לפיגוע
לועדת החקירה (מיותר שתקח את דו"ח נווה אור תחליף תארכים שעות מיקום ואנשים ותגיש)
ולמסמוס מסקנותיה.

ישן 26-06-2014, 01:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני מסכים איתך ב-100% כמובן...."

גדר לא עוצרת אף אחד. זה הכוח וכמותו שיושבים על הגדר הזו - ואותו כוח צריך להתקיים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-06-2014, 13:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מאוד חולק"

נו, מה אמרתי? גדר לבדה לא עוצרת אף אחד, ואם לוקח לך 30 דקות להגיע לאיזור חדירה, אז לא עשית עם זה כלום.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-06-2014, 13:35
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מאוד חולק"

כרגיל ia22 בהחלט צודק.
כשמדברים על גדר היום זה לא גדר טיפשה אתה מדבר על כך המערך כפי שקיים בגבול הסורי - כולל מערך הסנסורים והבנות. למערך הזה יש יכולת להתריע לא רק בשנייה שמישהו נוגע בגבול אלא הרבה לפני. מהמעט שאני מכיר את הגבול עם ירדן תוואי הקרקע לא מאד בעייתי לתפעול מערכת מהסוג הזה אני חושב (אני לא מומחה אני מודה).

לדעתי עם מערך כזה שיותקן שם תוכל אפילו לצמצם את הכוחות בגבול ולהשתמש יותר ברכבים רובוטיים לבט"ש כמו בגבול עזה ואולי גם בסיירים אויריים (סה"כ מזג האויר שם טוב והראות טובה) ובקצת כוחות איכותיים שיוכלו לקפוץ למקרה של נסיונות חדירה בהתראה קצרה.

בקיצור הגדר אולי תהיה השקעה חד פעמית יקרה אבל דווקא התחזוקה של הסיפור יכולה להיות לא הרבה יותר יקרה ממה שיש היום.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 26-06-2014 בשעה 13:40.
ישן 26-06-2014, 15:53
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כרגיל ia22 בהחלט..."

די משעשע בהתחשב בסד"כ ובכספים המושקעים היום בגבול הזה...

ישן 26-06-2014, 12:09
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ההשפעה על חזית ירדן"

לא צריך להיכנס לפאניקה מכל ארוע.

הסונים הפתיעו את השיעים בעיראק ב"מתקפת טט" .

הסונים העיראקים הם לא אל-קעידה ולא ג'יהדיסטים - הם בעת'טיסטים שנבעטו מהשלטון בתוספת שבטים שרוצים חלק מהקופה הציבורית ומרגישים מקופחים. - הם רק מעדיפים שהג'יהדיסטים ילחמו עד החייל האחרון ויעשו להם את העבודה מול השיעים - כפי שאיראן נלחמת בישראל עד איש החיזבאללה האחרון.

מישהו באמת חושב שהצבא העיראקי התפורר בצפון מערב כי "נבהל" משיירות של מסחריות עם מקלעים נושאים דגלים שחורים? - יש יד מכוונת ששילמה הרבה כסף לחיילים להתאדות בזמן הנכון .

האינטרס האסטרטגי שלנו ושל יתר העולם זה שהם יצליחו:

http://on-vix.blogspot.com/2014/06/blog-post_25.html

על ירדן יגנו הסעודים והאמריקאים - אך אינני חושב שהבעיה של הירדנים היא מעבר לגבול בעיראק- הבעיות שלהם הם פנימיות.
ישן 26-06-2014, 13:18
  Frumer Frumer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.14
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "לא צריך להיכנס לפאניקה מכל..."

הצבא העירקי לא התפורר הוא פשוט לא היה קיים. אוסף של חיילים על מדים שתלוש המשכורות זה בערך המכנה המשותף שמחזיק אותם ביחד. אכן השלטון המרכזי הפרו איראני בבגדד דיכא אותם, אבל עדייו נראה שהעובדות בשטח פחות תומכות בתיאוריות שלך. הכוחות הסוניים מצהירים בריש גלי על כוונתם להקים חליפות איסלמית באיזורים הסוניים של עיראק וסוריה. וחלק ניכר מהגהדיסטים הם עירקאים סוניים בוגרי אל קעידה.
ולגבי ירדן, דווקא בגלל הבעיות הפנימיות שלהם עיראק הופכת לבעיה הגדולה ביותר, כל ניסיון לערער את שלטון המלך עלול לייצר תגובת שרשרת חריפה על ידי המיעוט הפלסטיני סוני שכבר ניסה לעשות הפיכה דומה לפני 40 שנה. על ירדן גם אנחנו נגן. ישראל לא תוכל להרשות לעצמה צבא סוני על נהר הירדן.
ישן 26-06-2014, 14:33
  tby tby אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.14
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Frumer שמתחילה ב "הצבא העירקי לא התפורר הוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Frumer
הכוחות הסוניים מצהירים בריש גלי על כוונתם להקים חליפות איסלמית באיזורים הסוניים של עיראק וסוריה. וחלק ניכר מהגהדיסטים הם עירקאים סוניים בוגרי אל קעידה.
ולגבי ירדן, דווקא בגלל הבעיות הפנימיות שלהם עיראק הופכת לבעיה הגדולה ביותר, כל ניסיון לערער את שלטון המלך עלול לייצר תגובת שרשרת חריפה על ידי המיעוט הפלסטיני סוני שכבר ניסה לעשות הפיכה דומה לפני 40 שנה. על ירדן גם אנחנו נגן. ישראל לא תוכל להרשות לעצמה צבא סוני על נהר הירדן.

"הסונים" הם לא עור אחד.

יש קיצוניים איסלאמיים, יש איסלאם "מתון" - סעודי ויש "חילונים" - כמו במצרים, ירדן , עיראק וסוריה - וכמובן זו הכללה גסה.

כלומר כבר היום על הגבול הדרומי והמזרחי של ישראל חונה צבא סוני.... אך חילוני.

מצרים, סעודיה וירדן משתפות פעולה , יחד עם ישראל - והיחסים בין המשטרים כנראה יותר טובים מתמיד

כל הסונים שלא קיצוניים כבר נלחמים חצי שנה בקיצונים בתוך סוריה - מלחמת אזרחים בתוך מלחמת אזרחים - הקיצוניים הם מיעוט קטן, אבל קולני ואגרסיבי - אז נדמה שהם יותר - אבל הם מעט.
האם הסונים החילוניים של עיראק ירצו לפלוש לירדן? בשביל מה? הם יהיו עסוקים בלחסל את הגיהדיסטים בבית.

אם הקיצונים ירצו להיכנס לירדן הם יפגשו כוחות שמוכנים להילחם , תחת מטריה אמריקאית במימון סעודי - והחיילים ירדנים. אינני רואה כל אפשרות שחיילים ישראלים יחצו את הגבול לירדן במטרה "להגן" לכל היותר לסייע כ"ייעוץ" במסגרת הקשרים בים המדינות
ישן 26-06-2014, 13:37
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי tby שמתחילה ב "לא צריך להיכנס לפאניקה מכל..."

ציטוט:
מישהו באמת חושב שהצבא העיראקי התפורר בצפון מערב כי "נבהל" משיירות של מסחריות עם מקלעים נושאים דגלים שחורים? - יש יד מכוונת ששילמה הרבה כסף לחיילים להתאדות בזמן הנכון .

מי יודע? אולי גדוד קרס כשמ"פ סוני, עם 4 מ"מ מפלוגות אחרות, כמה עשרות לוחמים וחצי מפלוגת המפקדה ערקו כי החליטו שלא בא להם להסתכן בלחימה נגד אחיהם הסונים למען ממשלה שיעית/כורדית שלא מייצגת אותם? באמת שאין לי מושג.

ציטוט:
על ירדן יגנו הסעודים והאמריקאים

אין לי מושג מה היחסים בין ירדן וסעודיה. אזכיר שאבא של מלך סעודיה הדיח את סבא של סבא של מלך ירדן ממלכות חיג'אז. יכול להיות שיש איזושהיא טינה ביניהן.
ישן 28-06-2014, 07:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ההשפעה על חזית ירדן"

לחשוב מחוץ לקופסא.
שנות ה80 הביאו לדלילות ההגמ"ר משום שרוב הישובים בספר הלכו והזדקנו בעיקר קיבוצים ואח"כ גם מושבים. בעשור האחרון יש התעוררות. הרחבות בקיבוצים ובמושבים.
זה לא מספיק וגם רשעות מקעקעי ישראל אינה תורמת.

הויכוח על גדר לא יסתיים. אך אין ספק שגדר מעובת כוחות עדיפה על גדר דלילה.

ניתן בצורה זולה "לעבות" את המערך.

הדם הצעיר שתיגבר את הקיבוצים והמושבים יופנה שלישותית להגמ"ר.
(למעט מקרים חריגים)
רמת ההגמר תועלה - ע"י השלמת תכנית האימונים שתוכננה בעת ההקמה מחד"ש.
כל הגמ"ר יעשה תעסוקה בגזרתו פעם בשנה (2/3 מחיילי הכוח ע"מ לעמוד בחוק המילואים)
רכבי הביטחון של הישובים המשוטטים בליל על גדר הישוב יהיו זמינים לאנשי כיתת הכוננות ביום.
אנשי ההגמ"ר השוהים במשך היום בישוב יקושרו למערכת (SMS ועוד) .
תחולקנה משימות חוץ קרובות כפי שהיה קיים בעבר.

העלות יחסית נמוכה.
השלישות תצטרך להתחיל לעבוד חכם ונכון למרות שזה קשה לה.
ההגמ"ר יחזור ליעודו הראשוני.
אזרחים ישותפו בהגנה על הבית שלהם.
המח"ט הגזרתי יקבל מכפיל כוח.

האם מערכת הביטחון היום מסוגלת להרים את הכפפה?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:33

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר