לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2014, 16:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קיימות משרות בזרועות הביטחון, אבל צריך הרבה מזל ופרוטקציה בכדי להתקבל אליהן"

בשירות המדינה יש משרות רלוונטיות לבעלי תואר ראשון במזרחנות ודוברי ערבית. לא כולן שב''כ\ מוסד.
מזל צריך בחיים בוודאי, אפילו רק כדי להישאר בחיים.
בנוגע לפרוטקציה- עד כמה שיצא לי לראות, הכרתי אנשים חסרי קשרים ופרוטקציה שעברו תהליכי מיון ונכנסו לעבוד שם.
חלק מהם היו מוצלחים יותר, וחלק פחות. בני אדם.

ואגב- רוב המועסקים במשק בעולם המערבים אינם עוסקים במקצוע בו יש להם תואר אקדמי. אז לא להילחץ מזה.
תצליח

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-07-2014, 13:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אבל אני לא רוצה לעבוד..."

דעתי כדעתך, מדע המדינה וניהול סכסוכים ועוד כמה תארים הם מייצרי פרנסה גרועים כשלעצמם.
אבל מזרחנות וערבית (רכישת השפה) זה כלי עצום בארץ שלנו, אפילו אם אתה הולך למדען הראשי, קורס צוערים, שב''ס ועוד כל מיני פינות בשירות המדינה (אם מישהו ננעל דווקא על זה).
בשוק האזרחי, החפשי, בחיים האמיתיים- לדעתי יותר חשוב איזה איש אתה, ואחר כך איזה הכשרות יש לך.
אלא אם אתה מתמודד על משרות כמו ראיית חשבון, מהנדס חשמל, מתכנת, גיאולוג, חוקר תאונות אוויריות, אינסטלטור (ועוד כמה), שאז מאוד מתחשבים במה שלמדת.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 30-06-2014, 20:49
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מתכון מעולה לחיי עוני ומסכנות"

מה זה "תחביב"? בוחרים במה רוצים לעבוד (מבחינת שכר, תחום עיניין, סטטוס, סביבת עבודה)- ובהתאם בוחרים תחום לימוד; אם התחום מעניין, הרי שחזקה גם על הלימודים שיהיו יותר מ-"תחביב".
שתי הטעויות שעושים בלימודים אקדמיים הן לא להבין את העיסוק לפני הלימודים (אז שוקעים בנוסחאות ובקורסים קלים מעלי-ממוצע במקום להעשיר את הידע), או לשקוע יותר מדי בעיסוק תו"כ הלימודים (ואז מפספסים את חוויה האקדמית של הפנמת דרך חשיבה חדשה).

מה שמביא אותנו לשאלה: נראה שהבחור רוצה להיות מפעיל סוכנים או מנתח מודיעין (או איך שהתפקידים האלו נקראים בשב"כ ובמוסד). מה כדאי לו ללמוד, שגם:
- ייתן לו איזשהוא יתרון בעבודה
- יעזור לו גם במיקרה הסביר שלא יתקבל

פסיכולוגיה והיסטוריה של המזה"ת? מזרחנות ומחשבים? מערכות מידע ופילוסופיה?
ישן 01-07-2014, 09:09
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "מה זה "תחביב"? בוחרים במה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
מה זה "תחביב"? בוחרים במה רוצים לעבוד (מבחינת שכר, תחום עיניין, סטטוס, סביבת עבודה)- ובהתאם בוחרים תחום לימוד

אין לי מושג כמה קל להתקבל למקומות האלו ובאיזה שכר,
אני רק יודע שקרוב משפחה שלי היה בתחום בצבא, למד תואר ראשון במזרחנות,
ו...
לא התקבל.
לך תדע למה.

אז באמת כדאי ללמוד תואר משולב עם תחום שבו יש עבודה גם מחוץ למערכת הביטחון.
ובמקרה שלא התקבלת - התואר המעניין יהיה "תחביב".

באופן מאוד גורף - רוב הסטודנטים לומדים מקצועות שפוגעים בהם בצורה שתארתי.
כי למעט מקרה אחד (אישתי) כל מי שלמד תואר בתחום שהוא אוהב במקום תואר שמוביל למקצוע ברור חטף על זה חזק.
ואישתי שילמה על הבחירה שלה בשכר נמוך משכר מינימום במשך שנים.
ישן 02-07-2014, 07:32
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי glazereyal100 שמתחילה ב "אז לפי מה שאני ממבין מכם. מצד..."

קח בחשבון שתואר במזרחנות ותחומים דומים לא מקדם אותך במערכת הבטחון במיוחד. מחפשים שם מגוון בוגרי תארים ויכול להיות שדווקא תואר בכלכלה או הנדסת מחשב יקדם אותך יותר במערכת ויהפוך אותך ליותר נדרש על-ידה.

ידיעת השפה הערבית רלוונטית יותר אם כי גם לא הכרחית, לתפקידים מסוימים בארגונים מסוימים- ישנם מועמדים שלא יודעים בכלל ערבית ומקבלים הכשרה מלאה.

אישית אני בחרתי בתחום הזה (או דומה לו) מתוך מחשבה שבגלל שהוא קרוב אליי יהיה לי קל יותר ללמוד אותו (כלומר אני לא אסבול בכל דבר שקשור ללימודים), שאני אתחבר אליו יותר ושלכן יהיו לי בו ציונים טובים יותר מתוך הנחה שעדיף להיות ראש לשועלים מזנב לאריות. לצערי זה נכון רק באופן חלקי, תלוי מה השועלים ומה האריות.
כן גם היה רצון שזה ימשך באופן טבעי לעולם הבטחוני- אבל כאמור אין קשר.

אם מה שאתה מחפש זה להיכנס למערכת הבטחון ספציפית (ולא משנה באיזה סקטור) הייתי ממליץ יותר על תחומים טכנולוגיים. אם אתה פחות מתחבר לתחום הטכנולוגי אז אולי לתחום הכלכלה וסביבתו.
אם אתה נמשך באופן חזק ביותר לתחום המזרחנות והאיסלאם וזה מה שאתה רוצה ללמוד ומחפש הצדקה לכך בלי קשר למישור הבטחוני- הייתי רוצה להמליץ לך ולהגיד שכל עוד אתה מצטיין במשהו אתה תוכל להפוך אותו למקצוע ושהכל יהיה בסדר, אבל כמי שבדיוק עומד לסיים תואר דומה אני לא בטוח שאני יכול לעמוד מאחורי טענה כזאת.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-07-2014, 16:02
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "קרוב משפחה סיים תואר ראשון ושני בפוליטיקה וממשל ומזרחנות"

צר לי שהוא לא הצליח למצוא עבודה בתחומו, אבל זה רק מראה שאני צודק במה שאמרתי קודם. למרות זאת, אני חושב שלבוגרי תואר ראשון יש סיכוי טוב למצוא עבודה, אם הם עושים את הדברים הנכונים. לבוגרי תואר ראשון במזרחנות באוניברסיטאות בחו"ל יש מנהג מוזר, אבל אני חייב להודות שזה מבריק: בסיום התואר הם אורזים מזוודה, ועוברים לגור במדינה ערבית או מוסלמית לחצי שנה לפחות (זה נהוג בעיקר באוניברסיטאות העילית, אבל לא רק). גם אם הם לא עושים שם שום דבר מהותי, הם הופכים למזרחנים יותר טובים. ראשית, הם משפרים את השליטה בשפה באופן דרמטי. שנית, הם מרגישים את הנראטיב של המקומיים באופן הרבה יותר חזק. לצערי, בארץ זה לא נהוג. מה שעוד יותר מוזר הוא שבארץ בוגרי מזרחנות כמעט ולא מתקשרים עם ערבים, למרות שהם נמצאים בכל מקום. בגלל זה השליטה שלהם בשפה עלובה.

לפי התיאור שלך, נשמע שקרוב המשפחה שלך סיים את התואר שלו לפחות לפני שנתיים. מה שאומר שזה היה בתחילת המשבר עם טורקיה. הוא היה יכול לנצל את ההזדמנות הזו, לטוס לטורקיה ולגור שם חצי שנה עד שנה (במקום להשקיע קרוב לשנתיים מהחיים שלו לחיפוש עבודה). הוא היה חוזר עם תואר שני בתחומים ממשל ופוליטיקה, מזרח תיכון ועם שליטה נהדרת בשפה הטורקית (ועוד לא התחלתי לדבר על כישורים ויכולות אחרים שהיה יכול להשיג בזמן שהותו במדינה הזאת). עם רזומה כזה הוא היה יכול למצוא עבודה במשרד החוץ, וסביר להניח שמאז תחילת המשבר עם טורקיה נפתחו במשרד הביטחון לא מעט משרות שהיו יכולות להתאים לו.

אתה יכול להגיד שזה מעשה מטומטם וחסר אחריות, ואתה יכול להגיד שזה בזבוז זמן שלא בהכרח יניב פירות. בתגובה אגיד לך שגם טיול של חצי שנה בדרום אמריקה, הודו או תאילנד לא מניב פירות, ובכל זאת יש הרבה מאוד ישראלים שעושים את זה. יש גם הרבה ישראלים שנוסעים לסיני כל שנה בשביל להיזרק על החוף במשך חודש - גם זה בזבוז זמן. חצי שנה זה לא כל כך הרבה זמן מהחיים.

אתה חושב שגרמת לו לעשות מעשה חכם ואחראי, ואני מסכים איתך, אבל בו זמנית הפכת אותו לבן אדם משועמם ובינוני.
ישן 02-07-2014, 18:54
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי glazereyal100 שמתחילה ב "תואר ראשון במזרחנות וערבית מדוברת"

במקומות כאלה, מסתכלים מאוד על נסיון דווקא.
בעיקר נסיון בתחום (שיכול להיצבר במשרת סטודנט בגופים הרלוונטיים או אפילו במילואים).
וקצת פחות (אבל יותר מעל סתם ציונים) על נסיון מחקרי ותעסוקתי. יעדיפו לקחת מישהו שאומר להם "תנו לי רק איזה שבוע להתפטר בצורה מסודרת מהעבודה הנוכחית שלי" מאשר מישהו שרק חיפש עבודה כל הזמן (אם אף אחד אחר לא רצה אותך למה שאנחנו נרצה?)

חשוב גם להשיג המלצות. זה לא "פרוטקציה" - פרוטקציה זה כשמסדרים עבודה לבן-דוד המטומטם של מישהו למרות שהוא לא מסוגל לבצע אותה. המלצות הן מצב שבו מישהו אשכרה מסכן את שמו הטוב ויוקרתו האישית כדי להגיד שאתה מתאים, וגם שיפרט בצורה אמינה מה הצדדים הרעים שלך (אסור לומר "וורקוהוליק" או "פרפקציוניסט" כי כולם יודעים שזה שקר).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:46

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר