לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2014, 09:15
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי רעותֹ_גנץ שמתחילה ב "את הקו אינטרנט חיברתי לWAN..."

לא מספיק ברור - יש שני ראוטרים...

כשאת אומרת "קו אינטרנט" - את מתכוונת "מה שמגיע מהראוטר הראשי"? (וליתר דיוק - לאחת מיציאות ה LAN שלו?) אם כן, אז את צריכה לחבר אותו לאחת מכניסות ה LAN של הראוטר הנוסף - לא ל WAN. וזאת משום שאת לא באמת משתמשת בראוטר בתור ראוטר (ואז יש פעולה כלשהי שנעשית בין ה LAN ל WAN) - אלא פשוט כ switch שיש לו גם יציאה אלחוטית. וה switch פועל בין כניסות ה LAN של הראוטר. וכן, זה אומר שגם המחשב וגם הראוטר הראשי, מתחברים שניהם ל LAN. זה בסדר.

אם לא, תסבירי בדיוק איך הכל מחובר, כולל מה שמות הפורטים בכל ציוד...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-08-2014, 17:37

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי רעותֹ_גנץ שמתחילה ב "סליחה על השיגוע :) אנסה..."

נכון - גם אותו - וגם את המחשב שלך (שאני משער שאת הולכת לנתק כדי לחבר את הראוטר מאריך הטווח) - לכניסות LAN בראוטר מאריך הטווח...

יש לציין, שבאופן עקרוני, כשמחברים כך בין שני ראוטרים, כבל הרשת צריך להיות לא רגיל, אלא "מוצלב" (סדר החוטים בשני התקעים של הכבל אינו זהה) - אלא אם כן אחד הנתבים תומך בזיהוי כבל רגיל שמחובר במקום שבו אמור להיות כבל מוצלב, ומבצע את ההצלבה באופן פנימי. לתכונה זו קוראים Auto-MDIX - וייתכן שאחד הראוטרים שלך תומכים בה, ואז אין בעייה. חשוב, אחרי חיבור הכבל, לוודא שנדלקה נורת הקישור בשני הנתבים במקום החיבור, כדי לוודא שאכן כך המצב. אם לא, צריכים להחליף את הכבל (או לחבר אליו תוספת מצליבה קצרה)
ישן 04-08-2014, 20:18

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי רעותֹ_גנץ שמתחילה ב "..."

סבבה, זה אומר שלמחשב שלך יש כתובת ברשת (אלמנט הכרחי כדי להשתמש בה) [בתקווה כאמור שהפקודה הורצה כשהאינטרנט לא עבד]

עכשיו יכולות להיות שתי אפשרויות: או שזה ככה בגלל שמוגדרת אצלך כתובת קבועה (בדרך כלל זה לא המצב ברשת ביתית טיפוסית, אלא אם כן מי שיצר אותה דאג לעשות זאת באופן מכוון) - או שזה ככה בגלל שהרשת הפנימית עובדת.

השלב הבא יהיה לראות אם בזמן שאת מחוברת כך שהאינטרנט לא עובד, מה הפלט של הפקודות:
קוד:
ping 192.168.1.1

ו:
קוד:
ping 8.8.8.8

הראשונה היא (בתקווה) הכתובת של הראוטר הראשי שלך. השנייה היא של שרת של גוגל באינטרנט.

ההימור שלי הוא שהפקודה הראשונה תחזיר תשובה (שורות שמתחילות ב reply), ואילו השניה - לא (request timed out)

אם זה המצב - יש מצב שאני אשם ששכחתי שלב חשוב בהוראות שנתתי בהתחלה, ואם אכן כך אני מתנצל. אז אני משער שהמצב הוא שבראוטר השני שהוספת, קיים גם שרת DHCP, אשר מחלק כתובות IP (מה שאצלך בתמונה מופיע כ 192.168.1.106) למחשבים - ובגלל שהמחשב שלך קרוב הרבה יותר לשם - את מקבלת כתובת IP ממנו, ולא מהראוטר הראשי. אם טווחי הרשת לא תואמים בין הראוטרים, או שה Default Gateway שונה במחשב שלך יחסית לשאר המחשבים שבהם זה עובד, או יחסית למחשב שלך כשהוא מחובר ישירות, אזי את בעצם לא מתקשרת דרך הראוטר הראשי, ומכאן הבעייה. במקרה זה, יהיה עלייך להיכנס אל ממשק הניהול של הראוטר המשני שלך (לפי צילום המסך, שוב, בהנחה שנעשה בזמן שהחיבור לא פועל), זה יהיה על ידי גלישה לכתובת http://192.168.1.1 - שם תתבקשי להכניס שם משתמש וסיסמא. בתקווה הם יהיו שם משתמש admin וסיסמא admin או Admin, או סיסמא ריקה, או 123456 - ואם אף אחד מהם, ואינך יודעת את הסיסמא, תני את הדגם של הראוטר הזה וננסה לראות מה היא אמורה להיות. אחרי שתיכנסי לממשק הניהול, תצטרכי למצוא את האפשרות לכבות את שרת ה DHCP המובנה (אם אינך מוצאת, תני את הדגם שלו ונראה) אחרי שתעשי זאת, נתקי את המחשב שלך מהראוטר המשני, חברי את הראוטר הראשי למשני, המתיני כדקה, וחברי את המחשב שלך בחזרה, ותראי אם יש אינטרנט...

ליתר בטחון וכדי לוודא שאת לא עושה שינויים על הראוטר הראשי, נתקי אותו ככל פעם שאת נכנסת לממשק הניהול הנ"ל.

בהצלחה
ישן 04-08-2014, 21:13

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי רעותֹ_גנץ שמתחילה ב "לקח לו זמן.. תיקנתי את הקובץ..."

אוף, אותו פלט ממקודם (שלא עבד)...

הכיוון היחיד שעוד נותר לי לחשוב עליו הוא הגדרת MAC Filtering מצד הראוטר הראשי רק בגלל המעבר דרך המשני, אבל (ואני לא יכול לחתום על זה), נראה לי שזה היה אמור לעבוד בכל מקרה, אם המחשב הזה היה מחובר קווית לראשי - כי ה MAC שלו אמור להיות מאושר גם אם ה MAC של הראוטר המשני לא... כי זה אמור להתנהג כמו switch :\

את יכולה להביא פלט ipconfig כשאת מחוברת ישירות לראוטר הראשי? לראות אם שם ה IP שונה? אם כן, זה מחזק את הטענה שבכל זאת (איכשהו) רץ שרת DHCP בראוטר שלך, אפילו שהראית לנו שמוגדר שלא...

יש מצב שאנחנו מפספסים פה משהו שלא צויין? כמו למשל, קיום של איזה מתאם שיחות על גבי האינטרנט, משהו כזה?
ישן 04-08-2014, 21:31

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי רעותֹ_גנץ שמתחילה ב "בעבר היה לי קו טלפון של 012..."

ניסוח המשפט מעניין אותי - מה זאת אומרת "קו טלפון על הראוטר המשני"? הקו היה על ה TP-Link עצמו? אם כן, מה הדגם שלו בבקשה... או שהתכוונת לומר שהיה מתאם שהיה מחובר איכשהו אל הראוטר המשני...

בכל מקרה, רואים את אותה כתובת כמו ממקודם... אבל זה הוביל אותי למחשבה נוספת ייתכן שזכית ולשני הראוטרים יש את אותה כתובת IP (לראוטר עצמו). זה בהחלט יכול להסביר גם את התופעה שאנחנו רואים. לפיכך נסי כך:

נתקי את המשני מהראשי
היכנסי שוב ל http://192.168.1.1
חפשי שם את הגדרות ה IP של הראוטר עצמו - היכן שכתוב שה IP שלו הוא 192.168.1.1 ושה netmask שלו הוא 255.255.255.0
שני את כתובת ה IP של הראוטר ל 192.168.2.1, בשאר אל תגעי, תעשי שמירה
חברי את המשני לראשי
נתקי את המחשב מהמשני
המתיני דקה
חברי את המחשב למשני

ואם זה גם לא זה... אני מרים ידיים

ובבקשה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:59

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר