לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #10  
ישן 06-08-2014, 21:26
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 30.12.06
הודעות: 1,917
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "כרגיל אתה לומד מה שבא לך"

כרגע צפיתי ב'מבט שני' בתכנית על ה'מנהרות', מהבולט בתוכנית הוא כי ציוד המקובל כחיוני על ידי כולם, לא יכול להגיע לשטח , כי המערכת מתפקדת בצורה כזו התוקעת את כל הכוונות.
באתר זה ביקשו אנשים סיוע איך הם יכולים להעביר למקומות הנכונים הצעות ייעול לטיפול במנהרות , מדוע הם מגיעים לכאן ? ואינני חושב כי הם צריכים להגיע לאפסנאי, אני חושב כי הצבא כארגון החותר לשיפור, צריך לדעת לנקז אליו את כל הרעיונות, להיות ערני וקשוב לרעיונות ייעול, ולבנות נהלים, טכניקות ונורמות עבודה יעילות להזזת דברים לכיוון הנכון.
אינני מצפה מהמילואימניק שבחר בדרך טובה עבורו, ומנסה להזיז פה משהו, אני מצפה מהצבא, הייתי רוצה שיבוא יום וחיילים יאמינו כי אם הם חושבים כי יש נעליים מתאימות יותר, פניה לצבא תביא להתייחסות עניינית , ואם הם צודקים, תוך חודשים ספורים יהיו הנעליים הכי מתאימות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 07-08-2014, 09:39
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 11.09.06
הודעות: 9,608
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כרגע צפיתי ב'מבט שני' בתכנית ..."

ציטוט:
אינני מצפה מהמילואימניק שבחר בדרך טובה עבורו, ומנסה להזיז פה משהו, אני מצפה מהצבא, הייתי רוצה שיבוא יום וחיילים יאמינו כי אם הם חושבים כי יש נעליים מתאימות יותר, פניה לצבא תביא להתייחסות עניינית , ואם הם צודקים, תוך חודשים ספורים יהיו הנעליים הכי מתאימות.


זה נחמד אך מנוגד לכל שיטת הפעולה של הצבא.
זה לא עיניין של רצון אלא עיניין של כסף.
הכסף בא מלמעלה. הוא מוקצה לפי דרישה מבצעית, לפתרונות מאושרים מקצועית.
כך שלא משנה ש-"יש נעליים מתאימות יותר"; אם אין תקציב לנעליים (ספציפית, כניראה: אם יש חוזה ארוך טווח לרכש נעליים מסוימות), ו/או אם אין אישור מקצועי לפתרון החדש- הן לא ייקנו. החיילים יצטרכו לשכנע לא את ראש-מדור- נעליים שהנעליים המוצעות נהדרות, אלא את רמ"ח אט"ל או משהו כזה שצריך לבטל חוזה קיים ולנסח דמ"צ חדש.

לחלופין אפשר לתת תקציב שנתי קבוע של ~30 מיליון ש"ח, שייקבע לאמצעים אישיים לפי החלטה של איזו ועדת סמ"רים וסרנים "מהשטח"; ושוב, זה תקציב שיישתה ברגע שאיזה ראש ענף שמבין טוב יותר יתערב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 07-08-2014, 09:38
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.06.07
הודעות: 89
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני לומד כמה דברים, 1- הצבא..."

1. הצבא זה גם המפל"ג שעלה מול החטיבה לקבל ציוד. הרבה פעמים לא היה מענה מול הגדוד בגלל שהמפקדה לא הכי תפקדה. בכל אופן אני משרת בפלוגת מילואים בגדוד סדיר אז אולי בגלל זה ההקצאות היו בסדר גמור.למרות שהבנתי שהיו רענונים נרחבים לגדודי מילואים רבים בעקבות מלחמת לבנון השניה. כמובן שהיו חוסרים ולא הכל מושלם, למשל היה מחסור של כוונות מפרו למטוליסטים למשל שקיבלו כוונת זאב אבל בלי מפרו (זה בכלל לא יעיל כי היא מסתירה לכוונת הברזל)
2. חדש זה לא בהכרח מהניילונים, הציוד במקורו התקבל מהניילונים משנת 2008, וחלקו עבר שימוש, למרות זאת אלו לא היו אפודים קרועים או ציוד בלאי אלה פשוט ציוד לחימה שקבלנו לימ"חים ושמרנו עליהם (והשתמשנו בהם גם בעמוד ענן שהוקפצנו). הציוד הוא ציוד צבאי סטנדרטי.
3. אני לא מצפה שהצבא ישקיע בכפפות בזמן הקרוב למרות שאני רואה את זה קורה עקב כך שכל חייל שמתגייס לקרבי מקבל משקפי מגן טקטיות של חברות revision כמו שאנחנו קבלנו שהן מעולות. יש שיפור בצבא, גם אם הוא איטי. אני רק מצפה בכיליון עיניים להעיף את מדי הכותנה הנוראים האלה מעלינו ולקבל את המדים שהמיוחדות משתמשים שיש להם חולצה מנדפת בגו. אני כאיש רפואה טיפלתי ביותר מתי מתייבשים ואנשים עם מכות חום בשטח בגלל ההתבשלות של החיילים בתוך עצמם עם מדי הכותנה+קרמי+ווסט חונק. אנשים הלכו לישון וקמו מיובשים עם הקרמי והווסט עליהם ואנשים היו נאלצים לישון בלי הקרמי בשביל לקום מתפקדים. המדי ב' של צה"ל הם פשוט צרה צרורה ללוחמים ואני חושב ששם צריך להשקיע את הכסף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 07-08-2014, 09:53
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.06.07
הודעות: 89
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]סקרן- אם אתה..."

משנה מאוד! החולצה המנדפת היא דקה ולא אוגרת חום כמו חולצת כותנה יחסית עבה (המדי ב' החדשים). בכלל החום והרטיבות האינסופית גורמת לפצעים לא כיפיים בגוף שאתה מעל שבוע בשטח נלחם... השווארמות של החברה הפכו מהר מאוד לפצעים מזוהמים גם כאשר נמרחו משחות/הוחלפו חולצות/הודבקו לויקופלסטים על האזורים. החולצות פשוט לא מתאימות ללחימה ממושכת עם הציוד שיש בצה"ל היום. ברור שהכל אפשרי, וברור שאנשים נלחמו עם זה לפנינו (אבל עם הרבה פחות משקל אני חייב לציין ועם אפוד שהיה יותר אוורירי), אבל הדברים הקטנים האלה מאוד עוזרים ללוחם ומקלים עליו לבצע את המשימה וגם מונעים ממנו להיפגע סתם בגלל שהוא מוריד ציוד בשביל לטפל בעצמו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #25  
ישן 07-08-2014, 10:40
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.08.05
הודעות: 4,000
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
אז המטוליסטים שלכם היו צריכים לזרוק למ"פ את הנשק על הראש
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי TR-RN שמתחילה ב "1. הצבא זה גם המפל"ג שעלה מול..."

אישית אני הייתי תולה את הקל"ח באופן אישי, ולא אחת הפכתי עולמות, ותפסתי בביצים (כן הרמתי טלפון לקל"פ, עד שקיבלתי מענה) את כל החדלי אישים האלה שלא מבינים את המשמעות של אם אין כוונת השלכה מסוג מפרולייט או מארס, אי אפשר להשתמש בנשק כרוס"ר חד משמעית. מטומטמים אחרים אמרו לי מכוונים עם הזאבון כדי לירות עם הרוס"ר, לא צריך השלכה, עד היום יש לקל"ח הטיפש סימן של הארי פוטר על המצח כשניסה לירות במטווח עם הזאבון ככוונת השלכה לרוס"ר, אחרי שהבהרתי לו חד משמעית, שזה מה שהולך להיות לו.

ברגע שלא היו לי כאלה בגדוד, פשוט ויתרתי על הזאבון וחתמתי על טריג' וליאור ללילה. איפסתי את הכוונת ברזל למטול בצורה טובה, וזה הכל. מטוליסט טוב ומאופס פוגע גם בלי הזאבון, אפרופו זאבון, היה לכם בורסייט לאפס אותו?

שימו לב חשוב מאוד, לא כל הנשקי מטול שניתן להרכיב עליהם זאבון הם M4, אלא אמ 16 שהוחלף לו רסיבר עליון, לכזה עם פיקטיני. מה שאומר שחד משמעית אסור לירות איתו תחמושת ירוקה, בגלל אי התאמה של סלילי הקנה לתחמושת SS109. לי אישית בגדוד יש M4 עם מטול, אבל שאר הנשקי מטול בגדוד שראיתי היו אמ 16 מוסב. נתקלתי בחברים שאומרים לי תשמע אני לא מצליח לפגוע, בכלל, בא בונה רוג'ום, מוציא מחסנית מגלה תחמושת ירוקה, שואל למה, אומר לי זה פלאטופ יותר טוב ירוק, נותן לעצמי מכה על המצח, מתקשר למפ"מ אומר לו שכל מי שחותם על המוטציה הזאת יגידו לו להשתמש בתחמושת לבנה, כשהוא מגיע לנשקיה.

לגבי כפפות אני משתמש במכניקס בצבעי הסוואה, עם אצבעות חשופות חלקית, יותר נוח, יש לי גם דגם סגור לחורף, אבל כל עוד לא קר, אני מעדיף את הגרסה הפתוחה.

העניין עם הקרמי הוא עניין שצריך לשקול אותו, האם כדאי עם כל הציוד לקחת גם קרמי, זה מאט, מסכן, מתיש אותך אחרי 5-6 הסתערויות, ויש אנשים שפחות מזה, זה פשוט לקחת את הדבר הזה, עם התיקי לואו ועם התחמושת והכל, ואתה הופך להיות טנק בעצמך, ובפודרה של עזה, גומר אותך.
_____________________________________
"בגבורה ובענוווה"


נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 07-08-2014 בשעה 10:46.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #26  
ישן 07-08-2014, 16:01
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.07.12
הודעות: 55
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אז המטוליסטים שלכם היו צריכים לזרוק למ"פ את הנשק על הראש"

העניין עם הקרמי יותר מורכב מזה.
צריך להיות שיקול של מה המשימה שלך.
אם אתה צפוי להיות בלחימת שטח פתוח שהאיום הוא לרוב יהיה רסיסים אז כמובן שקרמי מיותר.
אך אם אופי הלחימה יביא אותך להתקל באויב בעל רוס״ר מטווחים קרובים הקרמי הוא חובה! מנסיון הקרמי הוא אביזר חשוב מאין כמוהו בלוחמת שטח בנוי.
אם יש בעיה של עודף ציוד/משקל - אז פה צריך לקצץ. לא במיגון.
עדיף לקחת פחות אוכל, מים, טילים, רימונים, שקי פקל, רשתות הסוואה... מאשר פחות מיגון קריטי. כי קוולאר בטווח קרוב לא נחשב מיגון, הרוסרים חודרים אותו בקלות.

פחות טיל לאו לא יקרה כלום, גם פחות בקבוק מים... אחרי הכל הלחימה הייתה בעומק של 100-4000 מטר ולא בעומק סוריה ללא עתודה.

במתארים מסויימים יחידות מסויימות בחול בוחרות לצאת ללא מיגון כלל - גם הקסדה לפעמים היא קסדה קלה נגד מכות ולא נגד רסיסים וזה בסדר גמור - אם ניתוח האיומים ואופי המשימה מאפשר.
או בפשיטה - קרמי/דיינימו עם קסדה לא בליסטית...
_____________________________________
"1911 mag, twinkie, twinkie, cupcake... primary weapon magazine oh there it is!"
Chris Costa on dump pouches

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #27  
ישן 07-08-2014, 16:40
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.08.05
הודעות: 4,000
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
חד משמעית אסור לוותר על תחמושת
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "העניין עם הקרמי יותר מורכב..."

היית צריך לראות את הפנים של הב.קוד שלנו כשיצאנו להסתערות בקו הראשון בנחל עוז והוא גמר צולבת ב4 שניות והייתי צריך לזרוק לו מחסניות, לא מוותר לא על לאו, לא על מים, ולא על תחמושת.

קרמי זה מסורבל, כבד ולא תואם את אופי הלחימה בעזה, זה מתיש את הלוחמים, גומר להם את הצורה, בתור מג"ד הש' הוא ש' שנקבע לשעה מסויימת אבל הרתק הגדודי שלך מסתרבל רצח כי הוא הולך עם קרמיים, רוצה להקים עמדות, ולתת א' לפתיחה באש, שתי הפלוגות האחרות בנקודות יציאה להתקפה, פלוגה שלישית יש לה שישה חיילים עם רגליים נקועות עקב משקל כבד, וההגעה של אותו מ"פ לנקודה מתעכבת.המסייעת עוד לא בנקודה, והחפ"ק מג"ד גם מתקשה, והקש"א הולך כמו איזה כלבה עם אטלס וקרמי עליו, רוצה לנסות? הרופא אומר לך שיש לו שתי חובשים מיובשים, והרב גם מתקשה עם התיק תא"ח שלו, רוצה להתחיל ככה לחימה?

אני הייתי בכל הדרעק הזה מקרוב, אין ברירה אחרת, להוריד מיגון, להיות יותר חיילים, לנוע למשימה מהר יותר, ולגזור הצלחות, תוך ניצול חולשות של האוייב, וניצול כל המשאבים המודיעיניים וכוח האש שיש לך ע"פ תוכנית. אנשים נהרגים כי הגיעו מותשים ללחימה, וכבדים, ולא הצליחו לרדת ולתת אש, עד שאתה קם עם כל הציוד הזה, אתה עלול לשלם בחייך.

אין בעיה של עודף בציוד, מה שחשוב זה תחמושת ומים, ואם אפשר חטיפי אנרגיה. כל העניין של קרמיים, או שכפודים וכל זה, מיותר, ומקשה במתאר הזה, דווקא שכפצים עם צווארון (לא גוזרים צווארון כי זה מעיק, זה מציל חיים!) יכולים להועיל במקרה של נפילות, ופגיעה מרסיסים של רקטות נ"ט או טילי נ"ט.
_____________________________________
"בגבורה ובענוווה"


נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 07-08-2014 בשעה 16:42.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 07-08-2014, 18:34
  משתמש זכר MK12 mod0 SPR MK12 mod0 SPR אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.07.12
הודעות: 55
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "חד משמעית אסור לוותר על תחמושת"

שוב, תלוי במשימה,
אני לא מגד, אבל כן לוחם גם בפעם הזו וגם בסדיר היינו יחסית בהרבה מבצעים שם וראיתי קרמים בפעולה ויש כמה חיילים אצלנו שמאד שמחים שהם לבשו את הקרמי שלהם באותו הבוקר/ערב.
אני לא אומר לקחת פחות מחסניות - הפעם למשל יצאנו עם 8 + 2 חבילות - זה שחייל שלך גמר 2 מחסניות ב4 שניות זו כבר בעיה אחרת - בלי קשר - חייל שלא יורה טוב או לא אפקטיבי יכול גם לסחוב ברוס ולא לעשות יותר מדי נזק.

השטח היה רווי אכזריות וטנקים שהיו יכולים להעביר את הציוד המתכלה כמו מים, אוכל, תחמושת וטילים נוספים.

לכוחות שישבו במגננים באמת שכפץ קוולאר היה עדיף (כמובן שעם הצווארון - רבתי עם הרבה חיילים שלא יגזרו אותו), אך לכוחות שטיהרו מבנים בשטח בנוי צפוף הקרמי צריך לבוא ראשון (כמובן לאחר הנשק, 8 מחסניות, 2 רימונים, 3ליטר מים וקסדה) ואז ציוד אקסטרה בהתאם ליכולת ולמשימה.

לקחת תיק "לואו" ולמלא אותו ב30 קילו (כמובן שתיק נחות ללא אפשרות לפתיחה מהירה של הרצועות) שלא מאפשר לחלק גדול מהחיילים בכלל להרים את הראש בשכיבה שלא לדבר על לקום מהר, זו הבעיה.
ההבדל בין הקוולאר החדש שקיבלנו במילואים לא היה גם ככה יותר מדי רחוק מהמשקל של הקרמי.

בכל מקרה, אחרי המבצע הזה, החלטתי סופית לקנות פלטות דיינימו לווסט שלי - פחות משקל יותר ספיגה ועצירה!
_____________________________________
"1911 mag, twinkie, twinkie, cupcake... primary weapon magazine oh there it is!"
Chris Costa on dump pouches

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 08-08-2014, 09:46
  TR-RN TR-RN אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.06.07
הודעות: 89
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי MK12 mod0 SPR שמתחילה ב "שוב, תלוי במשימה, אני לא מגד,..."

שניכם צודקים..
אחרי שנכנסו רגלית לרצועה (בהתחלה רצו נגמ"שים אבל אז היה הבאלגן של גולני וחדלו את זה) עם כל הציוד והלכנו כ-3 ק"מ אני ראיתי איך רוב החיילים קורסים תחת הנטל, חשוב לזכור שכולם אנשי מלואים ולא כולם בכושר, ואם הם כן בכושר לא בהכרח הם רגילים למשקלים כאלה. אני בכושר והיה לי מאוד קשה. כמו כן חלקם היו תחת אש חיה (ירי לכיוונם) ובאמת שהיה להם קשה לתפעל את האירוע עם כל המשקל בשטח פתוח.

הגענו ליעדים גמורים אבל ברגע שהיה צריך לפעול אני משאר שהאדרנלין נכנס לתפקיד כי ראיתי אותם רצים יפה מאוד. למרות הקושי והבעייתיות והטעות שלהיות עם זה בשטח פתוח, אין ספק במתאר של לש"ב כזה חייבים הגנה טובה ואיכותית, לא הייתי מוותר על הקרמי באזור בנוי. אגב, באותו יום של הכניסה התייבשו לי 15 חיילים שחלק פונו. היה אחד עם מכת חום שהכרתו הייתה מעורפלת. האמת אני חושב שזה בגלל הצורה שבה נכנסו ובגלל שרוב החיילים ישנו שעה ב-24 שעות, לא שתו מספיק לפני והלחץ שאולי הכריע חלק. בכניסה השניה לרצועה באזור אחר היינו הרבה יותר מחושבים, זזנו יותר לאט ונחנו יותר כשיכולנו.. לא היה אף מיובש אחד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:04

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר