לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-08-2014, 08:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "להבה כמו דאעש ויש מצב שגם..."

לשמאל הקיצוני יש בעייה חריפה של דיכוטומיה - הוא מסתכל על חתונה כזו, וכולו זעזוע מ"הדאעשים" (שמשום מה תמיד באים אצלו מהצד שלא קיים בתוכו דאעש האורגינלי...). אלא מה? אותו גוש של נאודות וליברליזם, לא מעלה על דעתו לשאול למה אנחנו לא רואים הזמנות לחתונה של יוסי ופאטמה, אלא רק של מחמוד ומורל.
הסיבה לכך, יסביר כל ילד בן 6 שאינו מהשמאל הקיצוני, הוא שאולי בצד היהודי האבא יחרים את חתונת ביתו - אבל בצד השני, האב (או האח...) ישחטו אותה.

מותר להתנגד בחריפות לקבוצות שרוצות להפריע לחתונות - ויש לקוות שהמשטרה תמנע הפרעות לחתונה, אבל הניסיון להפוך את להב"ה (פאנטים מגעילים ככל שיהיו) לגרועים יותר מהצד שהיה פותר את בעיית החתונה באמצעות שחיטת הכלה, זה נלעג להחריד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-08-2014, 17:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא אמרתי גרועים יותר אמרתי..."

"לפחות/כמו" זה עדיין סילוף עצום של המציאות.

לא יעזור כלום - דאע"ש זו תופעה שקיימת רק אצלם. הומואים ערבים מתחבאים בישראלים. הומואים יהודים לא מתחבאים ברש"ף...
אין כאן עניין של "הם גרועים יותר", אלא של שני עולמות שהמרחק ביניהם הוא של יום ולילה. תופעה כמו "להב"ה", בקרב המוסלמים, היא לפיד של ליברליזם ומערביות מתפרצת. איפה תמצא ארגון דתי אסלאמי שהדרך שלו להלחם בנישואי תערובת זה לקרוא להפגנה, במקום לצאת ולהתחיל לשרוף שגרירויות, כפי משמקובל כאשר יש קריקטורה שמעצבנת אותם?

אני מאוד בעד שינוי. למרבה הצער, הבעייה כולה בצש השני. עם אדיוטים שמפגינים ליד אולמות אירועים קל מאוד להסתדר. עם אנשים שחושבים שרצח על רקע כבוד המשפחה הוא כלל לא פשע, קצת יותר קשה להסתדר...

ברגע שכל הנאורים למיניהם יפגינו טיפה יושרהע ויבינו שליברליזם מחייב למחות לא רק נגד מתנגדי חתונת מורל ומחמוד, אלא גם נגד העדר חתונות של דני ומנאל, יהיה אפשר להאמין שהם באמת בעד שינוי, ולא רק מחפשים, כרגיל, לצאת נאורים באמצעות היטפלות לצד שלהם, איפה שקל...
ישן 16-08-2014, 20:43
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
פתאום אתה גיבור גדול...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "להבה כמו דאעש ויש מצב שגם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מה שעצוב זה שבשביל להלחם בדאעשים אתה צריך להיות מחומש יותר מהם ואלים יותר מהם, אבל זה שווה את ההשקעה

כשמדובר במלחמת חורמה בפלסטינים, אתה יוצא בקריאות בדבר הכיבוש המשחית ומוראות המלחמה, אבל נגד אחייך, אזי נגמרות הסיסמאות והכל הולך, כולל להיות יותר אלים מהם...

ישן 17-08-2014, 05:30
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מדובר בהפגנה - לא טבח המונים"

ציטוט:
כמובן שפאשיסט יקרא למנוע את חופש הביטוי - בכל מקרה שבו הדעות לא זהות לשלו.

אלו אנשים פרטים לא נבחרי ציבור, באיזה זכות אתה מפגין ומשבש להם את החיים כי הדעות שלהם לא תואמות לשלך ?
האם החתונה שלו ושלה פוגעים באיזה שהיא צורה בדרך החיים שלך ?

האם לדעתך זה לגיטימי להפגין כנגד חתונה שלך חרדים, כי הבחורה עלולה ליפול לכת מסוכנת ואפלה ?

ולמקרא שפיספסת, ראש האירגון קורא לפעול באלימות כלפי מתבוללים.
חתימתך העצומה בגודלה, והחורגת בכמה סדרי גודל מחוקי החתימות, הוסרה. הסרת חתימה היא פעולה ארוכה יחסית, וכך גם כתיבת ההסבר הזה. אם תחליט לצפצף שוב על החוקים, בפעם הבאה יעשה דבר אחר שמסיר את החתימה בקליק אחד: חסימת משתמש. לשיקולך.

ישן 17-08-2014, 16:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

עוד פעם,
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "תגובות אד הומינום בכל מקום,..."

עצם היותי אפסנאי (נזרום איתך, למרות שמה שאתה עושה כאן, משול ל אם מישהו שירת בחיה"א, תכנה אותו אוטומטית טייס)

א. לא מונע ממני את הזכות להביע את דעתי מה יש לעשות כדי להגן על עצמנו..

ב. לא מוריד כהוא זה מרצוני להקריב ולחלוטין לא עושה אותי גיבור מקלדת.

ישן 17-08-2014, 17:31
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כן, אתה תיחסם כאשר כ-ל מטרתך..."

וואלה...
את לא חושבת שאפסנאי שמצהיר על המוכנות שלו להילחם ולהקריב למען המולדת זה נלעג?

אני מסכים ששרות צבאי זה בשום צורה לא מדד לטיבו של אדם, אבל זה כן מדד אנקדוטאלי ליכולת ולרצון שלו לתרום להגנת המדינה. לשילוב כמובן- יכולת ורצון. ולמרות שיש כאלה שרוצים ויכולים, ומגיעים לשרת בתפקידים מאוד לא "יוקרתיים" בד"כ, כהכללה, יש קוראלציה.

חוץ מזה, כמובן שלרועי יש זכות להביע איזה דעה שהוא רוצה, על מה צריך לעשות לטובת העם, המדינה, או בכלל, ואין לי שום כוונה להשתיק אותו. גם המרחק ביני לבין שרות קרבי, הוא כמרחק צפון תל אביב מעזה, ואלא אם כן יקרה איזה אסון, אני לא רואה את צהל שולח אותי להסבה לשריון או משהו...

מצד שני, יש איזה גבול למה אפשר להגיד, מבלי שום ביסוס או קרדיט. זה קצת סר טעם בעיני, למי שאת הלחימה וההקרבה שלו מיצה לפני שנים - באפסנאות, ידבר על מוכנות להילחם ולהקריב, שבועיים אחרי שחצי פורום חזר ממילואים ו\או הלוויות. יש איזה טעם לפגם, בלשבת מאחורי המקלדת, לצאת בכל מיני הצהרות, ואז לקרוא ללוחמים שחזרו בוגדים, ולשלוח אותם לגור בברלין, בעוד המיצוי של השילוב בין היכולות והמוטיבציה של הדובר לתרום למדינה הסתיים באפסנאות.
ישן 18-08-2014, 01:56
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אני באמת מנסה להבין מה הקשר
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "וואלה... את לא חושבת שאפסנאי..."

נניח שהסיבה שהוא לא היה בקרבי היא מוצדקת,זה אומר שהוא לא היה מוכן ללכת להלחם?
רק מי שזכה לשיבוץ טוב בחיר/שיריון וגם זכה להשתתף בפעילות מבצעית רשאי להביע נאמנות למדינה ורצון להלחם בשבילה?
גילוי נאות:מישיבת הסדר באתי,שם אחוז הקרביים הוא כ80 אחוז,אני יכול לומר לך בוודאות ש20 האחוז האחרים מתחלקים בערך ל10 אחוז פריקי מודיעין/שחקים-חבצלות/יחידות מחשבים שאני אפילו לא יודע מה הם ו90 אחוז פרופילניקים,והפרופילניקים אוכלים את הלב כל יום שלא יוצא להם להיות בקרבי (ולא לעשות כלום,כמו רוב הלוחמים בצה"ל).
אנשים נלחמים בשיניים כדי להעלות פרופיל ולא מצליחים כי בגיל 6 אמא שלהם דמיינה שהיא שמעה צפצופים בנשימה שלהם ולך תסביר לרופא שהיא פולניה,זה מגיע למצב שאנשים מנסים אפילו לרמות את המערכת לצערי רק כדי להעלות פרופיל.
אנשים כאלה,לא די שהם לא מגיעים למקום שהם רוצים,מתויגים בכינויים גנאי מטופשים כמו ג'ובניקים,נתפסים כעדיפות שניה (בטח בציבור מצ'ואיסטי שבו מי שהוא לא מינימום מפק"ץ בשייטת הוא לא גב-גבר) ואתה עוד רוצה לפקפק בנכונות שלהם?
צר לי,אני מכיר המון מאלו המכונים "ג'ובניקים" שעשו הכל כדי לצאת לקרב,צה"ל לא נתן להם.
אני מכיר עוד אנשים שיכלו ללכת לקרבי כמו כולם ולשרוף 3 שנים בלעשן-לקלל ושאר הדברים המאוד מועילים שעושים בצבא,ובמקום זה הלכו לפיתוח ומחקר,וויתרו על התדמית העלק "גברית" ותרמו הרבה יותר לצבא מאיזה חירניק שמשחק בנדמה לי שהוא לוחם.

ישן 18-08-2014, 02:12
צלמית המשתמש של maorhag

הדברים אמורים עלי,כמובן שיש הרבה מאוד לוחמים שעושים עבודה חשובה
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] אני מכיר עוד..."

אבל במהלך השירות שלי לא יכולתי להשתחרר מהתחושה שמשחקים בכאילו הרבה מאוד.
קח את המונח "לוחם" ותגיד אותו למי שעוד לא התגייס,הוא יתחיל לחשוב על הסרט האחרון של וין דיזל,בפועל המציאות קרובה יותר לחבורה של חיילים שיושבים באיזה ש.ג עם נשק לא מאופס והדבר היחיד שמעניין אותם זה היציאה הקרובה הביתה.
רק רוצה להוריד טיפה מההילה המוגזמת של "קרבי","לוחם" ושאר מיתוסים,בכל מקרה לגבי הגדודים,לא יודע איך זה ביחידות מיוחדות.
לכן אני חושב שאחד שהלך למקום שמפעילים בו את הגלגלים ואשכרה יצא מזה משהו,זה הרבה יותר מעוד חייל עייף בחברון (ובחברון כולם עייפים עם ה8-8 סטטי).
אדגיש שוב,כמובן שיש לנו אנשים נהדרים שמתגלים בעיקר בעיתות מלחמה כגיבורים אמיתיים ומסורים,אבל מה לעשות ביום-יום המציאות קצת אפורה יותר...

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 18-08-2014 בשעה 02:15.
ישן 18-08-2014, 11:36
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אני באמת מנסה להבין מה הקשר"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
נניח שהסיבה שהוא לא היה בקרבי היא מוצדקת,זה אומר שהוא לא היה מוכן ללכת להלחם?
רק מי שזכה לשיבוץ טוב בחיר/שיריון וגם זכה להשתתף בפעילות מבצעית רשאי להביע נאמנות למדינה ורצון להלחם בשבילה?

צר לי,אני מכיר המון מאלו המכונים "ג'ובניקים" שעשו הכל כדי לצאת לקרב,צה"ל לא נתן להם.
אני מכיר עוד אנשים שיכלו ללכת לקרבי כמו כולם ולשרוף 3 שנים בלעשן-לקלל ושאר הדברים המאוד מועילים שעושים בצבא,ובמקום זה הלכו לפיתוח ומחקר,וויתרו על התדמית העלק "גברית" ותרמו הרבה יותר לצבא מאיזה חירניק שמשחק בנדמה לי שהוא לוחם.

אבל במהלך השירות שלי לא יכולתי להשתחרר מהתחושה שמשחקים בכאילו הרבה מאוד.
קח את המונח "לוחם" ותגיד אותו למי שעוד לא התגייס,הוא יתחיל לחשוב על הסרט האחרון של וין דיזל,בפועל המציאות קרובה יותר לחבורה של חיילים שיושבים באיזה ש.ג עם נשק לא מאופס והדבר היחיד שמעניין אותם זה היציאה הקרובה הביתה.
רק רוצה להוריד טיפה מההילה המוגזמת של "קרבי","לוחם" ושאר מיתוסים,בכל מקרה לגבי הגדודים,לא יודע איך זה ביחידות מיוחדות.
לכן אני חושב שאחד שהלך למקום שמפעילים בו את הגלגלים ואשכרה יצא מזה משהו,זה הרבה יותר מעוד חייל עייף בחברון (ובחברון כולם עייפים עם ה8-8 סטטי).
אדגיש שוב,כמובן שיש לנו אנשים נהדרים שמתגלים בעיקר בעיתות מלחמה כגיבורים אמיתיים ומסורים,אבל מה לעשות ביום-יום המציאות קצת אפורה יותר...

אומנם בסיבוב האחרון לא הייתי ב'גדודים' אלא ביחידה סקסית.
אבל שילוב כזה של שטויות, שגורם לי להטיל ספק בזה שאתה לוחם חי"ר כפי שאתה טוען, מחייב תגובה.
הלוחמים של הגדודים של הנח"ל שחברנו אליהם בגזרה הם קודם כל ומעל לכל לוחמים, ברמה הכי גבוהה שיש.
הם ישבו ימים אורכים מאוד בלי להוריד קרמי, בלי להוריד נעליים בלי ממש לישון בחול הנורא של עזה. הם המשיכו להלחם גם כשהקצינים והחברים שלהם נהרגו ממש לידם. הם הרגו מחבלים והרבה.
הם הקפידו על מקצועיות. מה זה הזיון שכל שלך, על לשבת בש.ג עם נשק לא מאופס? תגיד לי באיזה צבא אתה משרת. גם שריונרים לא הולכים למשימת אבטחה בלי להיות עם נשק מאופס, בלי שהם עשו מסלולי פרט, ירי מצבים ובדרך כלל גם מסלול חוליה על רטוב.
גם ה -8-8 הסטאטי בשטחים מכיל בתוכו סיורים, יזומות ולא פעם גם מעצרי שב"כ. (לא, דובדבן ממש לא עושים את כל המעצרים)
גם הלוחמים שראיתי מחטיבת חי"ר הרבה פחות מוערכת, חטיבה 90, שפגשנו בהסתובבות בגזרה לא התאימו בכלום למה שאתה מתאר.

אם באמת אתה משרת כחי"רניק ואלו באמת החוויות שלך מהשירות, אז יש אצלך בעיה מאוד גדולה.
אני לא פגשתי משחקים בכאילו בשירות שלי, הן הסדיר והן מילואים. יש תקופה של אימון, אז מתכוננים למלחמה. ואז החבר'ה מהגדודים שלדברך עושים את עצמם יורים בפק"לים שלהם, עושים תרגילי מחלקה פלוגה וגדוד.
יש תקופה של תעסוקה שמתחיל באל"ל שאורך לכל הפחות שבוע. ויש תעסוקה שמורכבת ממשימות, כולן חשובות רובן מאוד לא סקסיות. (לשמאלן כמוני לפקד על מחסום חוסר הנעימות הוא כפול) חלקן ממש עבדות - לנקות את השירותים ולהכין אוכל לכולם. חלקן חצי מעניינות - סיור רגלי או רכוב. וחלקן הקטן סקסיות, מעצרי שב"כ.
נכון רובנו מעבירים שירות סדיר ומילואים מלא בלי אף התקלות.
אבל עושים את עצמנו?

תגיד, אתה בטוח שאתה דובר אמת לגבי היותך לוחם בגדוד חי"ר בצה"ל?

ישן 18-08-2014, 12:48
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag]נניח שהסיבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
אומנם בסיבוב האחרון לא הייתי ב'גדודים' אלא ביחידה סקסית.
אבל שילוב כזה של שטויות, שגורם לי להטיל ספק בזה שאתה לוחם חי"ר כפי שאתה טוען, מחייב תגובה.
הלוחמים של הגדודים של הנח"ל שחברנו אליהם בגזרה הם קודם כל ומעל לכל לוחמים, ברמה הכי גבוהה שיש.
הם ישבו ימים אורכים מאוד בלי להוריד קרמי, בלי להוריד נעליים בלי ממש לישון בחול הנורא של עזה. הם המשיכו להלחם גם כשהקצינים והחברים שלהם נהרגו ממש לידם. הם הרגו מחבלים והרבה.
הם הקפידו על מקצועיות. מה זה הזיון שכל שלך, על לשבת בש.ג עם נשק לא מאופס? תגיד לי באיזה צבא אתה משרת. גם שריונרים לא הולכים למשימת אבטחה בלי להיות עם נשק מאופס, בלי שהם עשו מסלולי פרט, ירי מצבים ובדרך כלל גם מסלול חוליה על רטוב.
גם ה -8-8 הסטאטי בשטחים מכיל בתוכו סיורים, יזומות ולא פעם גם מעצרי שב"כ. (לא, דובדבן ממש לא עושים את כל המעצרים)
גם הלוחמים שראיתי מחטיבת חי"ר הרבה פחות מוערכת, חטיבה 90, שפגשנו בהסתובבות בגזרה לא התאימו בכלום למה שאתה מתאר.

אם באמת אתה משרת כחי"רניק ואלו באמת החוויות שלך מהשירות, אז יש אצלך בעיה מאוד גדולה.
אני לא פגשתי משחקים בכאילו בשירות שלי, הן הסדיר והן מילואים. יש תקופה של אימון, אז מתכוננים למלחמה. ואז החבר'ה מהגדודים שלדברך עושים את עצמם יורים בפק"לים שלהם, עושים תרגילי מחלקה פלוגה וגדוד.
יש תקופה של תעסוקה שמתחיל באל"ל שאורך לכל הפחות שבוע. ויש תעסוקה שמורכבת ממשימות, כולן חשובות רובן מאוד לא סקסיות. (לשמאלן כמוני לפקד על מחסום חוסר הנעימות הוא כפול) חלקן ממש עבדות - לנקות את השירותים ולהכין אוכל לכולם. חלקן חצי מעניינות - סיור רגלי או רכוב. וחלקן הקטן סקסיות, מעצרי שב"כ.
נכון רובנו מעבירים שירות סדיר ומילואים מלא בלי אף התקלות.
אבל עושים את עצמנו?

תגיד, אתה בטוח שאתה דובר אמת לגבי היותך לוחם בגדוד חי"ר בצה"ל?

אני בטוח שאני דובר אמת נקודה.שירתתי באחד הגדודים בחטיבה הסגולה,יותר מזה לא רלוונטי.
שוב,צריך לחלק בין שגרה לפעילות מבצעית,בפעילות מבצעית אכן יש לנו לוחמים מעולים שעושים את העבודה.בשגרה לעומת זאת,הלוחמים עדיין מצוינים אני מניח,אבל לפחות לפי החוויה האישית שלי אין מתח באוויר ואף אחד לא מרגיש סכנה לחייו ולא לחץ מבצעי בדר"כ.
לך לחירניק בקוו ממוצע ושאל אותו מתי לאחרונה איפס את הנשק שלו,לא תמיד תהיה מרוצה מהתשובה.
אתה בטוח שאתה היית בגדודים? אני במקרה עוד זוכר את הסיורים-מעצרים.כשהגענו לקוו עזה היתה תקופה מאוד מתוחה לפני עמוד ענן מי שזוכר את שרשרת האירועים-זיו שילון עלה על מטען,התפוצצה מנהרה בגזרה והעיפה דיפנדר לצד השני של הגדר,צלפים,נ"ט וכמובן תמ"ס יום יומי.מה לעשות כשעלינו לסיור ממש לא היינו שאננים אבל אף אחד לא באמת הרגיש שהוא עוד שניה עומד למות,בפועל "סיור" בשביל הלוחם (חפ"ש) הממוצע זה לעלות על קרמי ווסט ולישון בתוך הדוד/זאב/במקרים ביזיוניים סופה/קטלן.
מעצרים? בחייאת,גבעתי עברו אחרי קוו עזה לאיו"ש,מעצרים זה בדיוק לעלות על קרמי ווסט וללכת כל הלילה,לתפוס איזה זיג ולחפות,ואם ממש התמל מזלך אז אתה מהאלה שנכנסים לתוך הבית.לפעמים נוצר הפס"דון לפעמים לא,שום דבר שבאמת מאיים על 20-25 חיילים עם ציוד.
אימון? אתה מדבר על אותו תרג"ד שבו החייל לא הלך לישון כמה לילות ואז הוא צריך לכבוש כיפה ב"דילוגים" כשבפועל המון פעמים זה יותר מזכיר הליכת שבת של זוגות נשואים כשהאישה בהריון? הלאה,נשכבנו,כמה אנשים באמת רואים מאה אחוז את כל האיזור שהם צריכים לחפות עליו? עם הקסדה שמציקה מאחורה ולפעמים גם איזה פקל שקשה בכלל לשכב איתו+אנשים בדר"כ לא מרגישים סכנה ואחרי הכל "זה רק תרגיל".
אל"ל? אתה מדבר על אותם יומיים שלושה בבא"פ שקר כלשהו שאתה יושב ורואה מצגות,מתרגל כמה שעות תרגולות רלוונטיות ובעיקר אוכל בשקם טוב? סורי,לא התרשמתי.
פעם פגשתי את המארינס בביסל"ח,הם באו לבדוק נמרים או משהו כזה.אתה רואה שם שורה של אנשים שבלי שום ספק מבחינה פיזית מזכירים יותר את דמות הלוחם מאשר חירניק מצוי שהיה בקוו עזה 9 חודשים והוא וותיק אז לך דבר איתו על לעשות מד"סים....
מבין לאן אני חותר? לרגע לא בא לפגוע בחיילים שנלחמו באומץ ובאמת ראויים לתואר "לוחמים" במלחמות,ואני מניח שאם צה"ל מאמן אותם ככה אז כנראה זה מה שנדרש,רק מה לעשות נבעך בשגרה זה הרבה פחות מלהיב ממה שזה נשמע ובמציאות ההילה שמיוחסת ללוחמים מוגזמת מאוד לטעמי,בטח ובטח היא לא מצדיקה זלזול ופגיעה במי שתורם בדרך אחרת.

ישן 18-08-2014, 21:36
צלמית המשתמש של maorhag

הצגתי את הדברים כך כדי לצמצם את הניגוד בין לוחם לתומך
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "לא עניין של אישור. השפה,..."

כי כשלעצמי אני לא רואה עליונות של לוחם על אחד שמשרת במקום אחר.בחייך,כל ההבדל מסתכם ביכולת לעבור בראור ב8:30 (שזה ממש לא הרבה) ובוחן מסלול ב10:30,זה כל ההבדל הרשמי בין אדם שעבר הסמכת 07 לאחד שלא.
קשה לי במיוחד עם לא מעט חבר'ה ששרתו איתי שתפסו מעצמם כי הם לוחמים בעוד שהם היו פשוט חרא של אנשים:שפה ירודה,חוסר ערכים,יחס סקסיסטי לנשים ובדר"כ טמטום בשפע.אבל מה? הם "לוחמים" והם יותר טובים מהקמ"ן שהוא בכלל קיבל פטור מצה"ל,הפך את העולם כדי להתנדב,יצא קצונה נגד כל הסיכויים ומתנדב על ימין ועל שמאל בכל מקום שהוא יכול.אבל היי,הוא בסך הכל ג'ובניק.
מדגיש שוב:הדברים לא אמורים להוריד מערך הלוחמים,רק שלא יתפסו מעצמם יותר מדי.

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 18-08-2014 בשעה 21:42.
ישן 17-08-2014, 06:50
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מתפתל וזה מאד הגיוני באמת..."

ואתה מדבר על צביעות? אין דבר צבוע יותר מלהטיף לאדם כשאתה רחוק מאד (מאד!!) מלהיות במקומו. זו לא איזו נערה אלמונימית עם ילדים שלא יהיה לו קשר אליהם. זו בתו ונכדיו העתידיים (כמו גם בתי ונכדי העתידיים כשמדובר בבת שלי).
זה לא אגואיזם. זה הכי טבעי בעולם לרצות עבור ילדיך את החיים הכי קלים והכי פשוטים והכי נעימים שרק יכולים להיות. אני מניחה שעד שאתה לא הופך להורה זה לא משהו שבכלל ניתן להבין אותו (ולכן הנסיון לשפוט עמדה של מישהו שהוא כן הורה כשאתה לא - צבועה בעיני). כשמשהו גורם לכך שהם לא יהיו כאלה - אני יכולה להגיד שלפחות מבחינתי, זה בהחלט שבר כהורה. כשזה משהו שהוא תולדה של בחירה מודעת - אז כן. בהחלט, עם כל ה"נאורות והליברליות והקבלה", אני אנסה להשפיע בכל כלי שיש לי על הבחירה הזו.

אני יכולה להגיד שיהיה לי מאד מאד קשה לקבל קשר עם גוי, אבל אם יהיה מדובר בנוצרי, הקושי יהיה כאין וכאפס לעומת קשר עם מוסלמי, שסביר להניח ייצור קרע ושבר במשפחה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 17-08-2014, 13:24
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לא נראה שמדובר במרכיב בזהות שלה"

תראה, בפורומים משורשרים, בד"כ הודעה באה בקונטקסט של ההודעה שאליה היא משורשרת....

לא הגבתי לפוסט הראשון, אלא לפסקה הראשונה של טלי, ספציפית לקטע הזה:

ציטוט:
. זה הכי טבעי בעולם לרצות עבור ילדיך את החיים הכי קלים והכי פשוטים והכי נעימים שרק יכולים להיות. אני מניחה שעד שאתה לא הופך להורה זה לא משהו שבכלל ניתן להבין אותו (ולכן הנסיון לשפוט עמדה של מישהו שהוא כן הורה כשאתה לא - צבועה בעיני). כשמשהו גורם לכך שהם לא יהיו כאלה - אני יכולה להגיד שלפחות מבחינתי, זה בהחלט שבר כהורה. כשזה משהו שהוא תולדה של בחירה מודעת - אז כן. בהחלט, עם כל ה"נאורות והליברליות והקבלה", אני אנסה להשפיע בכל כלי שיש לי על הבחירה הזו.
ישן 17-08-2014, 12:00
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. נראה לי שלהיות שלם עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
1. נראה לי שלהיות שלם עם עצמך, ואולי מאושר, זה הרבה יותר חשוב מחיים פשוטים וקלים... .

איזה אושר בדיוק תגיד לי? האם ה"להיות שלם עם עצמך", נובע מאותו אמצעי החומרי שאיתו הוא קנה אותה? או מה שמחכה לילדיהם לעתיד מהסובב אותם?

ישן 17-08-2014, 14:03
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. נראה לי שלהיות שלם עם..."

1. אכן, האושר שלה חשוב, מאד. עם זאת, מתגובתך אני רק יכולה להבין שילדים עדיין אין לך... אם אי פעם תוליד כאלה, תבין למה התכוונתי. אני רוצה שהיא תהיה מאושרת, ועם זאת אני רוצה שהחיים יקלו עימה. שהיא לא תצטרך להיאבק בשביל האושר, ואני בטוחה שהיא יכולה להיות מאושרת עם בן זוג עתידי יהודי.

2. מה לא ברור? האיסלאם מציב עצמו עאויב המערב, ובתוך המערב, כאויב היהדות והיהודים, עד כדי המצווה בחדית' להרוג או לאסלם את כולם עד האחרון שבהם.. יהיה לי מאד קשה, עד בלתי אפשרי לקבל בן זוג שזוהי דתו שמכתיבה את סגנון חייו והשקפת עולמו. כל זה לא נכון לגבי בן זוג נוצרי ועדיין, יהיה לי קשה לקבל בן זוג כזה, אם כי הרבה הרבה פחות. הסיבה שיהיה לי קשה - עמו שיהיה לי קשה עם ירידה של צאצאי מהארץ. המשפחוה שלי עברה הרבה מאד זוועות ושמרה על יהדותה (החילונית, אבל יהדות) ועל הציונות והכמיהה להגיע לכאן, ואני אראה בבחירה מודעת במשהו הפוך מזה סוג של כשלון אישי שלי. אגב, עם גר לא תהיה לי כל בעיה, והבעיה שלי בהחלט תהיה פחותה כל עוד הבת שלי לא תחליט להמיר את דתה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 17-08-2014, 16:14
צלמית המשתמש של Tallyco

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 89 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. אני מבין למה התכוונת... ..."

סיפור העצים והאבנים? אלה שילשינו שמתחבאים מאחוריהם יהודים ויגידו למוסלמים לבוא לרצוח אותם - זו לא המצאה של החמאס. זה לקוח מהחדית'.

לגבי עניין הבחורה הבוגרת וכו' - לא סביר שאני אגיע לבת שלי ערב חתונתה. יותר סביר שהשיחה הזו (התיאורטית לחלוטין, הבת שלי בת שנה וחצי ואני רוצה להאמין שלא אזסדקק לשיחה כזו לעולם, לא מסיבות דת בן הזוג ולא מסיבות אחרות) תגיע בשלב הרבה יותר מוקדם, כאשר טרם התקבלו החלטות. וכן, אם אני כאם אוכל להשפיע ככה שהיא תחייה חיים מאושרים וגם נוחים יותר (וזה ממש לא תמיד מתאפשר, לא תמיד להורה יש השפעה בכלל, או לבחירות כאלה ואחרות), אני בהחלט אעשה את זה.

מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 18-08-2014, 01:33
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "איפה הצביעות? נניח שאתה..."

לא, לא מבין את ההקבלה, אתה מציג משהו אחר.
אתה מתנגד לדעות שלי אבל גורס שזכותי להחזיק בהן.
אני מדבר על להיות בעד יחסים פתוחים, אבל לא להסכים לזה בבית שלי.
אני מדבר על להיות נגד עישון סמים, אבל לעשן סמים בבית שלי.
אני מדבר על להיות בעד/נגד משהו ולעשות את ההפך בביתי.
אני מדבר על להיות שמאלני כלפי חוץ ולהצביע בנט וימינה.
להגיד שאני חושב שהדעות הימניות שלך, הן אלו שהביאו אותנו למצב שלנו היום, אבל להסכים עם העובדה שזכותך להחזיק בדעות האלה זה שום דבר שקרוב לצביעות

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 19-08-2014, 04:23
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "אני מתנגד לדיעות שלך, מנסה..."

אוקי בא נעשה סדר.
וייתכן שקפצתי על עגלה לא נכונה, שסתם נוסעת באותו כיוון.
המשפט שלי נטען לקגנס וכל שאר ההתפתלות היא עקב תגובה של טלי.
טלי טענה שאני צבוע כי אין לי ילדים ואני מטיף למישהו אחר על מה לעשות עם הילדים שלו.
זו כמובן טענה שגוייה והיא אינה מתארת צביעות, נקודת היחסות שלי היתה שקגנס לא כזה מתנגד לנישואים מעורבים (והוא דווקא כן) אבל בתוך ביתו הוא כן. זו צביעות ברורה.
כל שאר התגובות שלי היו על הגדרת הצביעות שנבעה מכל השרשור הזה.

ציטוט:
אני מתנגד למערכות יחסים כאלו כי אני חושב שהן לא בריאות, אני מנסה לשכנע אותך שנישואים עם בן לאום עוין לנו זה מסוכן, אבל תומך בזכותך לעשות זאת. אני צבוע?

כמובן שזה לא צבוע, וגם לא "לא צבוע) אין פה קשר לצביעות.

מקווה שהכל מסתדר עכשיו לכולנו.

john reese

ישן 16-08-2014, 22:59
  The_Equivocator The_Equivocator אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.04
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "קשקוש. לי הייתה בת זוג..."

גם אתה סובל מאותה הבעיה בדיוק.. ))
בו נדבר דוגרי, רוב הערבים שמסתובבים עם ישראליות עושים את זה סתם כי כיף לתקוע את היהוד, ישנם גם מקרים אחרים, אבל בוא נודה שיננו יחד שזה המצב ב80% מהמקרים.
אני הייתי אישית בחתונה של בדואית, ובחור ישראלי, ומכיר זוג של מוסלמית מרמלה, וישראלי, בוא עכשיו שיננו נודה שמדובר בתופעה נדירה ביותר, ואצל הרוב המוחלט של המשפחות זה לא היה עובר בשקט, זאת מרמלה, אני אישית הבאתי להם דירת מסתור, כי היא הייתה בסרט מהמשפחה(ומדובר שם במשפחה חילונית!), בסופו של דבר המשפחה קבלה את הבחור, והכל בסידר, אבל המקרים הללו נדרים, כמו מספר האוקראינים\פולנים חסידי אומות העולם.
ישן 16-08-2014, 23:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 109 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "גם אתה סובל מאותה הבעיה..."

אני לא רואה איפה הבעיה או זאת בדיוק הבעיה. אין פה שום בעיה.
לא תצליח להכליל אותי בהכללות שלך שחלקן אולי נכונות. בעיקר בגלל שאתה לא מכיר אותי וזה בסדר גמור.
בעיני אין שום משמעות לדת של בן אדם כאשר מדובר ביחסים בין אישיים.
ברור שבישראל זה לא עובד ככה, בעיקר בגלל שהדת מייצרת סקטורים מאד קשיחים אז כל חריג יכול לבלוט יתר על המידה. זו הדעה שלי כאשר גרתי בארץ, ובזמן האחרון כאשר אינני מתגורר בארץ, זו עדיין אותה דעה והרבה יותר קל ליישם אותה.
ברור שהרחבת התופעה הזו תגרום לערעור החזקה היהודית בישראל, אבל לא ברור מהם הכיוונים האחרים שמדינת ישראל הולכת אליהם, חברתית ומדינית, בעת האחרונה ולשנים הבאות.

john reese

ישן 17-08-2014, 01:48
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "אז אתה לא הבנת אותי.. ) טענת..."

הקצוות זה היוצאים מן הכלל, שאני מוכן להכלל בהם, ואורי נוטה להחלטיות יתר שמבטלת אפילו את הקצוות לכן הציטוט רלוונטי רק לו. אני לא טענתי נגד ההכללות, טענתי שלצערי ההכללות הן דבר שצריך להשתנות.
ובישראל, אולי בעוד 20-30 שנים תראה יותר זוגות מעורבים, בעוד 50 זה יהיה יותר פופולרי ובעוד 100 שנה זה ממש לא יהיה משנה כמו בכמה מקומות אחרים בעולם.כל זאת בתקווה שהדת לא תהיה רלוונטית כמו שהיא היום. אם הדת תהיה רלווטנית ואפילו חזקה מאשר היום, אין לי שום תחזית מה יכול להיות. הקדמה הטכנולוגית והתחזקות הדת לא ממש הולכות יד ביד

john reese

ישן 18-08-2014, 05:11
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אם אתה עייף לך לישון, אבל אתה..."

"בשני הקצוות" זו בדיוק הסיבה שבעטיה השמאל הקיצוני לא יכול להלקח ברצינות. בקצה היהודי מצוייה קבוצה כמו להב"ה שבאה להפגין ברשיון במרחק 200 מ' מהחתונה, ומתחננת בפני הכלה לשקול שנית. בקצה המוסלמי (לא באמת קצה, זה חצי נורמה) מצויים אח/אבא, שעלולים לשחוט את הכלה.

ברגע שיצרת איזושהי משוואה של שני צדדים (גם אם אחד הוא "אפילו יותר נדיר", הראית שבשם הנאורות אתה מוכן להתעלם מקיומן של זוועות של ממש. צר לי, אבל אתה אתה מוטרד יותר מהפוזה של הנאורות צשלך, מאשר מגורלן של מוסלמיות צעירות שמעזות להמרות את פיו של הפטריארך. לא ממש ליברלי...
ומה הקטע העצוב? שאתה לוקח את ההתייחסות הריאליסטית שלי לתופעה, והופך אותה לסיבה שבעטיה מוסלמיות לא יוצאות עם יהודים - דהיינו, לא רק שאתה מתעלם מתופעת רצח על רקע כבוד המשפחה, שקיימת אך ורק שם - אתה עוד מטיל את האשמה לכך שמוסלמיות לא יוצאות עם יהודים, על יהודים שבסה"כ מציינים את העובדה הזו...
ישן 17-08-2014, 03:24
צלמית המשתמש של maorhag

אינני יודע,אצלי הגבולות ברורים,למה שלא תגיד אתה?
בתגובה להודעה מספר 121 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אוקי שניהם תושבי יפו, כתוב..."

מהו הקוו האדום (אם בכלל יש אחד כזה) בנישואים? ובעצם מה הבעיה בלעשות מעשה כזה עם קרובת משפחה?
אני אכן גדלתי על השקפה ששמה את צרכיו של הלאום לפני אלו של האדם הפרטי,אגב על אותה השקפה גדלו וגודלים דור של גיבורים,את חלקם תמצא בצבא וחלקם בבתי עלמין.
אולי תתפלא,אבל גם בציונות החילונית מקובל (או לפחות היה מקובל) לשים את הכלל לפני הפרט,לא יודע איפה אתה גדלת.
אולי לא כל ערבי הוא פושע,אבל אתה ממש לא יכול להתעלם מהמציאות שאחוזי הפשיעה שם בשמיים ביחס לכל מגזר אחר וזה רק מהנתונים שידועים לנו.
אתה יודע מה,עזוב אותי,עוד ילד שמקשקש לך מאחור מקלדת,לך תעשה ניסוי-שים עליך ציצית (הדבר הזה עם החוטים שיהודים נהגו פעם ללבוש) וכיפה גדולה ותיכנס לכפר ערבי ממוצע.
אה,ואל תשכח לכתוב לנו איפה בדיוק אתה רוצה את הלוויה.

ישן 17-08-2014, 11:33
צלמית המשתמש של maorhag

זניח?
בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "איזו הסטריה...."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4175504,00.html
http://www.nrg.co.il/app/index.php?...1cb52f4&id=3308
ציטוט:
הבעיה העיקרית של ערביי-ישראל אינה בעיה של קיפוח, אפליה ועוני. אלא, הבעיה העיקרית נוגעת למסגרת התרבותית-האסלאמית כולה, הרואה באלימות כאמצעי מועדף לפתרונם של סכסוכים ומחלוקות. גם אם ישראל תשקיע מיליארדים של שקלים בציבור הערבי בישראל, המבנה התרבותי הזה לא ישתנה כל עוד ערכי האסלאם ימשיכו להיות הערכים הדומיננטיים

תרצה או לא תרצה,הערבים הם ברברים בתרבותם,כל עוד הם לא ינטשו את אורח החיים שלהם הם יהיו אלימים ופראי אדם-לאביהם הקדמון הובטח "והוא יהיה פרא אדם" מאז לא השתנה הרבה.
כל ניסיון פוסט-מודרני לצייר את התמונה כאן כאילו יש שני צדדים דינו להכשל,יש צד אחד תרבותי (אנחנו) ויש חיות אדם שבתרבות שלהם פושעים (אין הכוונה כמובן על כל יחיד,אלא כקולקטיב).
רצח על כבוד המשפחה מקובל שם,דיכוי אלים מקובל שם ואת זה שום חברי ערבי בודד לא ישנה לך.
לך תעיף מבט במדינות ערב סביבנו ב"אביב" הערבי,איך בדיוק מתרחשת מהפיכה אצל חיות האדם האלה? הפגנה שדורשת ועדת חקירה? בחירות דמוקרטיות? או אולי עשרות ומאות הרוגים ברחובות?
זו השפה שהם מדברים ועד שאני אתה והעולם המערבי לא נפסיק לנסות לדבר איתם בשפה מערבית מתקדמת לא נשנה את זה.

ישן 17-08-2014, 05:19
צלמית המשתמש של יוני.1
  יוני.1 יוני.1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "ארגון להב"ה קורא להרוס את ערב חתונתם של מחמוד ומורל"

האם מעכשיו צריך כל זוג מעורב, שלא שילם מספיק שוחד לרבנות ובחר להתחתן בקפריסין לחשוש מפני הגזענים ?
הרי בסופו של דבר אירגון להב"ה הוא נגד התבוללות, אז מי שלא קיבל חותמת מהרבנות הוא לא יהודי וצריך, לפי חלק מהגולשים פו להתערב בחיו.

האם צריך להקים ארגון דומה שיזהיר ויציל בנות חילוניות מהעדה החרדית ? ( בהתאם לכל אלו פה שחושבים שחתנה עם ערבי בהכרך תוביל לחיים לא פשוטים בכפר )
חתימתך העצומה בגודלה, והחורגת בכמה סדרי גודל מחוקי החתימות, הוסרה. הסרת חתימה היא פעולה ארוכה יחסית, וכך גם כתיבת ההסבר הזה. אם תחליט לצפצף שוב על החוקים, בפעם הבאה יעשה דבר אחר שמסיר את החתימה בקליק אחד: חסימת משתמש. לשיקולך.

ישן 19-08-2014, 07:51
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני ממליץ על שדרוג דחוף של מודול הAI.
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "אם הם היו מפגינים מול משרד..."

ציטוט:
טרור הוא סוג של מאבק אלים , המופנה בעיקר כלפי אזרחים , לשם השגת מטרות פוליטיות חברתיות [1]
כי אלו טעויות שרק מודול AI מאוד פרימיטיבי מסוגל לעשות.

כשאומרים "מאבק אלים" לא מתכוונים לטוקבקים בוטים ש"עלולים להתפרש כ...".
מתכוונים לאלימות ממש: חבלה, פציעות קשות, ומקרי מוות.
ופה לא מדובר על מטרות פוליטיות. מדובר על העלאת מודעות לבעיה.
לכן מפגינים במקום שמציג את הבעיה במלוא חריפותה: במסיבת החתונה של בחורה יהודיה שמתחתנת עם ערבי (ולשם כך התאסלמה כנדרש) וחוגגת זאת באופן הכי גלוי.
ולכן אין טעם להפגין מול משרד הדתות, נגד פעולה שלא קשורה אליו, ומשרד ממשלתי לא מסוגל למנוע.
עוד מספר שנים (לדעתם - כשמורל תהפוך לאישה מוכה ואומללה) - הם יציגו את מצבה של מורל (שההפגנה הזו העלתה למודעות הציבורית) וינסו להשתמש בה כדי לצמצם את היקף הבעיה.

לפי השגיאה הלוגית שאתה מתעקש עליה - כל עמותה שמארגנת הפגנה היא ארגון טרור.
הזוי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 19-08-2014 בשעה 08:19.
ישן 18-08-2014, 22:44
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "ארגון להב"ה קורא להרוס את ערב חתונתם של מחמוד ומורל"

משהו שיעניין את חלקכם-

"מנתונים שחשפה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, עולה כי ב-2012 התחתנו בחו"ל 16 זוגות מעורבים של יהודים וערבים, מתוכם 13 הם ערבים שנישאו ליהודיות, ושלוש נשים ערביות שבחרו להינשא ליהודי."

מודה שהופתעתי. חשבתי שיהיו פחות זוגות מהזן של יהוד+ערביה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4559882,00.html

לטובת שומרי הטוהר- במקרה של ערבי+יהודיה, או שהיא התאסלמה, ואז נולדים עוד כמה מוסלמים, או שהיא נשארה בדתה והתחתנה בחו"ל, והילד עדיין יהודי. מה הבעיה הדמוגרפית הגדולה פה?

אגב, נקודה למחשבה- לו היו מותרים נישואים אזרחיים בארץ, יש סיכוי שאותה מורל לא היתה מתאסלמת כדי להתחתן עם ארוסה הערבי, ואולי היו מתווספים עוד כמה יהודים לאוכלוסיה. והגפשטיינים היו כמובן מנסים "לכוון אותם לצד הנכון". כולם מרוצים.
ישן 19-08-2014, 10:37
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בתגובה להודעה מספר 151 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מוזר, אנשים באינטרנט אומרים..."

חבל שאתה ישר מחפש להטריל, במקום לנסות לייחס את הגזענות והבורות שלך ל"אנשים באינטרנט".

"אנשים באינטרנט", בניגוד לכתבי טמקא ובניגוד אליך, דווקא יודעים על הבדלים בין קבוצות שונים של ערבים, והבעייה של רצח על כבוד המשפחה, לא קיימת בקרב הערבים הנוצרים, למשל, אבל מאוד קיימת בקרב המוסלמית. הכתבה בטמקא, כמובן, לא ציינה האם שלוש הערביות שנישאו ליהודים בחו"ל (ולא ברור אם הן עדיין מתגוררות בארץ), הן מוסלמיות או נוצריות.
פאדיחה אופיינית נוספת לטמקא, שאיכשהו פספסת אותה, היא שהם עסקו רק בזוגות שנישאו בחו"ל, מה שיצר פרופורציה שקרית של 16:3, אלא שבפועל ברוב מוחלט של מקרים של נישואי ערבי ויהודיה, הכלה ממירה את דתה, כך שהיא יכולה להנשא פה בארץ בפני כומר/קאדי באופן חוקי לגמרי. סטטיסטיקה בעניין זה, טמקא שכח לתת, ואני חושד שבכלל לא העלו על דעתם שהיא רלוונטית יותר מאשר שאלה הנישואין בחו"ל (שיש לה משמעות רק במקרה שאין המרת דת של מי מהצדדים).
ישן 19-08-2014, 14:40
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
יש הרבה חורים בטיעונים שלך.
בתגובה להודעה מספר 150 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "משהו שיעניין את..."

ציטוט:
לטובת שומרי הטוהר- במקרה של ערבי+יהודיה, או שהיא התאסלמה, ואז נולדים עוד כמה מוסלמים, או שהיא נשארה בדתה והתחתנה בחו"ל, והילד עדיין יהודי. מה הבעיה הדמוגרפית הגדולה פה?

אגב, נקודה למחשבה- לו היו מותרים נישואים אזרחיים בארץ, יש סיכוי שאותה מורל לא היתה מתאסלמת כדי להתחתן עם ארוסה הערבי, ואולי היו מתווספים עוד כמה יהודים לאוכלוסיה. והגפשטיינים היו כמובן מנסים "לכוון אותם לצד הנכון". כולם מרוצים.

1. גם אם היא הצהירה שהיא התאסלמה, מבחינת היהדות זה לא תקף (במיוחד היות ומדובר ב"המרת דת מתוך אינטרס" שאינה תקפה לפי היהדות).
ילדיה ואפילו נכדיה יהיו הלכתית יהודים , מרגע שיבחרו להזדהות כך (ללא צורך בגיור).
גם היא.

2. כך שאין פה בכלל בעיה דמוגרפית, מלבד כך שלכאורה הם ילדים יהודים שנמצאים בשבי (ולא מקבלים חינוך יהודי), וחובה לפדות אותם מהשבי, אם רצונם בכך.

3. מכיוון שכנראה שילדים ערבים אחרים כנראה ידעו על כך שטכנית הם יהודים, הם יסבלו מאנטישמיות גם אם אינם רוצים להזדהות כיהודים.
מלבד הסבל לילדים הגדלים עם זהות כפולה כזו, במקרים רבים כדי להוכיח שהם אינם יהודים - ילדים כאלו פונים לאנטישמיות חריפה.

4. עד היום היו לא מעט מקרי "פדיון שבויים" כאלו, אבל הם היו של נשים אנונימיות שמלבד משפחתן הקרובה לא רבים ידעו עליהן.
אם מורל ו/או ילדיה יזדקקו לו בעתיד - הפרסום הרב של המקרה יועיל למטרה של ארגון להב"ה

5.במקרה מפורסם דומה (טלי פחימה שניסתה במשך שנים להתחתן או לגייר את אבי ילדיה ובסוף התאסלמה כדי להינשא לו כדין) להב"ה בחרו לא לארגן מחאה פומבית.
כנראה כי ברור שפרסום המקרה לא יועיל לארגון.

6. אם נישואין אזרחיים היו מותרים בארץ, היו פחות קשים טכניים לזוגות כאלו הרוצים להתחתן והיו הרבה יותר מקרים כמו זה של מורל.
ישן 19-08-2014, 20:15
צלמית המשתמש של רועי AZ

זהו שביהדות, יהודי נשאר יהודי ולא משנה מה יגידו שטותניקים כמוך... :)
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי The_Equivocator שמתחילה ב "תפסיק.. שטוטניק.. מי שממיר את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי The_Equivocator
תפסיק.. שטוטניק.. מי שממיר את דתו, הוא כבר לא יהודי, וזה לא משנה מה אומרת הדת היהודית.

היהדות (וחוקיה) היא שקובעת מה קורה עם בניה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:37

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר