לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-05-2005, 10:55
  נרויאיר נרויאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.04
כנראה שהפעם הצוללת שלהם ממש צוללת....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי noam17c שמתחילה ב "ליבני, האיראנים התכוונו..."

הוא כנראה גילה שצוללת (שממש צוללת) לא מתגלה ע"י מכ"ם. לדעתי אירן מאותתת לעולם הערבי שיש להם צוללות ויוכלו בעתיד (עם פיתוח נשק גרעיני) להיות גורם הרתעה קבוע (בנסיון לתפוס מקום מוביל בעולם המוסלמי). העקרון הקובע כי הצוללות משמשות כבסיס שיגור נשק "אסטרטגי", היוותה את היתרון האמריקאי בעת המלחמה הקרה. עקרון זה מהווה גרעין חשוב באסטרטגיית ההרתעה. ידוע כי ארצות ערב מנסות שנים להגיע לנשק גרעיני ולו רק להגיע לאיזון אסטרטגי עם ישראל. קיום נשק גרעיני ביבשה או באויר מהווה איום נחות מכזה בצוללת. זאת, כי תמיד ידעו איפה הוא ויוכלו לפגוע בו, להבדיל מנשק כזה מצוללת. העולם צריך לדאוג כבר היום לדאוג שצוללות לא ימכרו לאירן. ואם ימכרו -שלא יגיעו. יתכן והוא רצה להגיד שהם משדרגים צוללות קיימות לאפשרות של שיגור נשק גרעיני. אני מניח שצוללות אלו בעתיד יצללו לעומק רב מכפי יכולתן (יוטבעו- בעזרת כח עליון)- ולכן צריך לדאוג אבל לא להכנס לפניקה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-05-2005, 17:48
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אתה צודק.. אבל עקרונית אם תשים את צבא ארה"ב אל מול המיליציות החמושות בעיראק
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "תראה,"

ותבדוק "מי יותר חזק" מן הסתם האמריקאים יקחו ללא שום עוררין הקטע זה שלאיראנים יש פה יתרון של הפתעה ואם הם יעשו משו בסגנון טרור ימי ,או להקות הזאבים של המאה הקודמת אני חושב שזה עלול להיות מציק מאוד לאמריקנים.
אבל כמובן שיהיה גם יותר קל לנטרל איום שכזה ע"י הטבעת הצוללות שלהם (גם ככה אין להם יותר מדי).

בכל מקרה לדעתי אם תהיה פגיעה במתקני הגרעין האיראניים, האיראנים בתגובה יגיבו בכל מה שיכול לפגוע ...
לא מן הנמנע שנראה את חיזבאלה משתתף לאות "סולידריות" את הטרור בעיראק משתולל, וטיבוע של מיכליות נפט זה עוד אופציה שיש להם.
או סירות מתאבדים דוגמאת המקרה של ניסיון הטבעת המשחתת האמריקנית "קול".
ו2 סירות הנפץ שניסו לפגוע בדבור שלנו מול עזה. בסה"כ מיכלית עמוסת נפט יכולה להיות מטרה מאוד מאוד נוחה....ואני יודע שצה"ל כבר מתרגל ארועים כאלה השאלהאם גם האמריקאים מתרגלים.
ישן 13-05-2005, 18:06
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
לא דיברנו על מה אירן יכולה או לא יכולה
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שולה מוקשים שמתחילה ב "אתה צודק.. אבל עקרונית אם תשים את צבא ארה"ב אל מול המיליציות החמושות בעיראק"

לעשות לארה"ב ולמערב בתחום הימי.
דיברנו על היכולות של הצוללות האירניות (הן הקילו והן הצוללות ה "חדשות") והאם הן יכולות לשמש כקלף מיקוח נגד ארה"ב.

לגלות צוללת זה הרבה יותר קל מזודיאק או איזה אבוב. צוללת אומנם יכולה להשיב אש- אבל כמו שציינתי אני לא חושב שזה יעזור לה נגד כוחו של הצי האמריקאי.
ההשוואה למה שהולך על אדמת עירק לא במקום- צוללת לא יכולה להתחבא בתוך בית או בתוך אוכלוסיה אזרחית.

אם וכאשר יותקפו הכורים של אירן היא יכולה לקבל את זה בשקט (או לפחות בשקט כלפי חוץ) או לנסות להגיב. אם היא תבחר באופציה השנייה ותכוון את תגובתה כלפי ארה"ב- אין לי ספק שהכוח הימי שלה לא יחזיק יותר מימים ספורים.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 13-05-2005 בשעה 18:11.
ישן 15-05-2005, 14:21
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "לא דיברנו על מה אירן יכולה או לא יכולה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ohadbx
לגלות צוללת זה הרבה יותר קל מזודיאק או איזה אבוב. צוללת אומנם יכולה להשיב אש- אבל כמו שציינתי אני לא חושב שזה יעזור לה נגד כוחו של הצי האמריקאי.
ההשוואה למה שהולך על אדמת עירק לא במקום- צוללת לא יכולה להתחבא בתוך בית או בתוך אוכלוסיה אזרחית.

לא יודע עד כמה זה יותר קל. אני לא מומחה לסונארים, אבל מפיהם של אנשים שמבינים דבר או שניים, ההבנה שלי היא שבאיזורים בעלי מים רדודים, זרמים חזקים והשתנות של טמפ' המים במשך היום,תנאי הסונאר הם גרועים במיוחד. זיהוי של צוללת דיזל בתנאים אלה,הוא דבר לא טריוויאלי לחלוטין במיוחד בהתחשב בתנועת הספינות הערה וכמות הזבל הימי שיש באיזור זה, וזאת בניגוד לים הפתוח. שנית, הצפה של שטח מסויים בצוללות הוא לא תמיד טוב, במיוחד לאמריקאים שהתאמנו בעיקר כ"זאבים בודדים" בצוללות. 'קיצר, בלי לזלזל ביכולות של האמריקאים, אני עדיין לא משוכנע שלצוללות האמריקאיות יהיה יתרון בולט על צוללות דיזל בתנאי "מים חומים" , ו"אפילו" יהיו אלה צוללות קילו.
ישן 15-05-2005, 14:29
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
שוב- זה לא רק צוללות
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "[QUOTE=ohadbx]לגלות צוללת זה..."

האמריקאים יכולים להציב גם כמות גדולה של ספינות, מטוסים ומסוקי נצ"ל.
לא צריך להשמיד לגמרי את הצי האיראני, מספיק שמפקדי הספינות יהיו מודעים לגודל האיומים שהם מתמודדים מולו, וזה יספיק לשלוח אותם למחבוא למשך רוב העימות.

האמריקאים לא טיפשים, הם לא סתם יזרקו לשם כל כלי פנוי תוך יצירת עומס וצוואר בקבוק, תסמוך עליהם שהם ישלחו את הכמות הנכונה. (אגב איזור העימות הקטן יחסית והמספר הגדול של הכלים שהאמריקאים יכולים לשלוח דווקא יכול לעבוד לטובתן- הצבת צוללות במספר נקודות מפתח, ככה שכל תנועה של הצוללות האירניות תביא לגילוי מיקומן. אי אפשר לברוח החוצה, אי אפשר לתקוף, רק לשבת על הקרקעית.)
ישן 15-05-2005, 18:04
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
לא נראה לי שיש מה לצחוק על האירנים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ohadbx שמתחילה ב "מישהו צריך לספר לאירנים שבד"כ מגלים צוללות ע"י סונאר"

כמו שכבר כתבו באזור המפרץ הפרסי יש תנאי מים גרועים לגילוי בעזרת סונר.
גם בגלל עומק המים וגם בגלל זרמים.
בנוסף הקילו היא צוללת דיזל - כשצוללות חשמליות נחשבות לקשות מאוד לאיתור
בגלל שהן כמעט לא מיצרות רעשי מכונה - אין רעשים של משאבות או זרימת קיטור
כמו בצוללות גרעיניות . ( בצוללות דיזל המנוע משמש בעיקר לטעינת בטריות חשמליות )
נקודת טורפה העיקרית של הצוללות האירניות היא כשהן עולות לשאנר- להפעיל את המנוע דיזל
כדי לטעון מצברים.
בשלב זה כשהשנורקל בולט מעל פני המים כדי להכניס אויר למנוע הדיזל הצוללת ניתנת
לגילוי באזרת מכ"ם. ( למעשא בדיוק בשביל זה המציעו את השנורקל)
בצורה זו הובסו הצוללות הגרמניות במלחמת העולם השניה ומאז המכ"מים רק השתפרו.

נראה לי שבאמת מדובר בשיפור משמעותי של יכולת הצוללות האירניות ובשביל נתיב תחבורה
שכל כך משפיע על מחיר הנפט בעולם לא נראה לי שיש מה לזלזל בידיעה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:33

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר