לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-09-2014, 19:35
  nemesht nemesht אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.14
קבילה על אי הוצאה לקצונה

התגייסתי גיוס קרבי לתותחנים (אוגוסט 13) ובסוף המסלול (מרץ 14) המג"ד אמר לי שאני אהיה מחזור אחד במחלקת קשר ואצא לקצונת קשר.
בפועל עכשיו כבר המחזור השני שאומרים לי ש"נפלתי בין הכיסאות" ובגלל המבצע לא התעסקו בהוצאה שלי לקצונה ומחזור נובמבר כבר נסגר ואני לא יוצא לקצונה.

לא רוצה לחפור על זה אבל אני מאוד עוזר לגדוד בכל התחומים של הקשר ממחשוב ועד קשר רדיו
ויש להם אינטרס להשאיר אותי בגדוד. בנוסף גם שאלו אותי ב"תמימות" האם אני מוכן לחתום על התחייבות לחזרה לגדוד בתור קצין לו הייתי יוצא למסלול קשר"גים (הייתי אמור לצאת למערכתית).

יש לי נתונים (90 ו56) והחוות דעת שכתבו לי נהדרת.

האם יש לי עילה לאיים בקבילה וכך לגרום לכך שהגדוד יהיה חייב לוותר עליי ולהוציא אותי לקצונה?

תודה!

נ.ב אני יודע שזה מוזר שהחליטו שאני יוצא לקצונה בחיל אחר אלא שזה סיפור ארוך ובכלל בכלל לא רלוונטי מה היה איתי במסלול שגרם לכך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-09-2014, 21:22
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nemesht שמתחילה ב "קבילה על אי הוצאה לקצונה"

לא ברור לי באיזה שלב אתה קובל?
אין שום חובה צה"לית "להוציא" אותך לקצונה. אסור למנוע ממך למלא ולהגיש טופס בקשה ליציאה לקצונה ולהתחיל בתהליך הביורוקרטי (כמובן שעליך לעמוד בתנאים ובנתונם).
מילאת טופס חוו"ד? החתם את מפקדיך והעבר אותו הלאה. אם הטופס מעוכב סתם, יש לך עילה לקבילה. אסור לעכבו, אם המפקד חושב שאתה לא מתאים כלל/בשלב זה, שיכתוב זאת.

אם החוו"ד מלא, לך לשלישות וקבע מועד למבדקי קצונה, אם זה מעוכב - שוב ללא סיבה, יש עילה לקבילה.
עדיף ללחוץ בעצמך על השלישות לקבוע מועד לפני קבילות שסתם יעשו אוייבים וגישת "דווקא".
אם הנתונים האישיית ותוצאות מבדקי הקצונה מתאימים תגיע ולוועדה חילית. שם אין שום חובה לאשר לך לצאת להכנה ובה"ד 1, בהנחה והנתונים נשפטו אובייקטיבית אל מול שאר המועמדים וצרכי החיל.
אל תחכה שהשלבים האלו יקרו מאליהם, ברר ודחוף בכל שלב. זה יעזור הברה יותר מכל קבילה.

לנקודה השנייה, אין יותר מדי משמעות באמת להסכמתך לחזור ליחידה כקצין, יש וועדת מיון לקראת סוף ההשלמה והיא זו שתחליט על פי כל הנתונים, ציוניך וחוות הדעת של מפקדי ההשלמה ודירוג האפשריות המוצעות במחזור שלך. אתה תישאל מה אתה רוצה.
אולי יתחשבו בסיכום הזה, אולי לא. בד"כ מי שחוזר ליחידות הם בעלי תפקידים מסויימים וביחידות יעודיות.

חוץ מזה לאן אתה ממהר? אם באוגוסט רק מלאה לך שנה בצבא, אני כבר קובע שאתה לא מתאים/בוגר/מנוסה מספיק. במחזור הבא תהיה רק שנה וחצי בשירות.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 23-09-2014 בשעה 21:30.
ישן 28-09-2014, 00:22
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי nemesht שמתחילה ב "קיבלתי חווד מצוין שהמג"ד חתם..."

השלישות בהחלט יכולה לקבוע לך מבד"ק, אתה אמור לעשות אותו לפני הוועדה החילית (לפחות מניסיוני). זה חלק מנתוני הכשירות המינימלים על פיהם הוועדה תשקול את שיקוליה (המלצת מפקדים, ציון מבד"ק, כשירות רפואית). אם אין תשובות, דבר עם שלישות האגד/חטיבה.

אל תדאג יותר מדי בקשר לפז"מ, אם תהיה נודניק מספיק תצא בכל שלב. גם אם תאלץ לחתום יותר קבע זה ממש לא נורא. במקרה הכי גרוע, זו עבודה לכל דבר בתנאי שכר טובים ביחס למה שתמצא בחוץ מיד לאחר השחרור, ואחרון - זה לא באמת קשיח כמו שזה נשמע, גם מהתחייבות ראשונית ארוכה יותר לקצונה אפשר לצאת. ממלאים טופס קיצור וגורמים למערכת להבין שזה כבר לא מקומך. התעסק מזה אם ואחרי שתסיים בכלל תפקיד ראשון כקצין, לא עכשיו. אבל אם חתימה ארוכה באמת מטרידה אותך, אולי כדאי שכל נושא הקצונה יטריד אותך יותר, זה אתגר ואחריות בלתי נגמרת לכל אורך השירות, ובהמשך לכל אורך שירות המילואים

לדעתי, גש לשליש הגדוד הסבר את הכל ובקש שיתאמו תור למבדקי קצונה. עד כמה שזכור לי אתה צריך רק את חוות דעת מפקד בשביל תור למבחנים בתל-השומר. מדור מבד"ק לא קשור ולא מתעניין בכלל אם החיל סימן אותך או לא, או אם הגעת לוועדה חילית, הוא רק מנפיק ציון התאמה.
במקביל אם עדיין לא היית אצלוי נסה לקבוע ראיון ישירות אצל קצין הקשר של העוצבה (חטיבה/אגד וכו'). בכל מקרה בלי ציוני התאמה לקצונה אין משמעות בכלל לועדה החילית.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר