לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-10-2014, 10:36
  משתמשת נקבה mandolina27 mandolina27 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.04.10
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הגבלת הילודה בקרב הבדואים"

גם בקרב הישראלים צריך להגביל את הילודה. אתמול כשעברתי בשכונה שלי ראיתי כל כך הרבה עגלות, תינוקות, ילדים וזאטוטים, שזו ההוכחה הניצחת לכמה שהמדינה זאת היא אובר-ולדנית.
כבר היה לנו דיון על זה לפני כחצי שנה בפורום, אבל הנושא הזה הוא באמת בנפשי: שיעור הילודה בישראל הוא הכי גבוה ב-OECD, וחבל לי שעניין הילודה כאן הוא עדיין בגדר טאבו ופרה קדושה,
ואנשים לא מבינים שמי שייפגע מכך הוא הם בעצמם - וילדיהם: הרי ככל שצפוף כאן, כך רמת החיים תרד עוד יותר וכך יתגברו הבעיות הבאות בעתיד:
1. אי אפשר יהיה לספק עבודה לכולם. תקראו את כל הכתבות על צעירים היום - תכפילו את זה פי כמה ותקבלו את המצב של צעירי העתיד - כלומר ילדיכם.
2. לא יהיו מספקי משאבים לכולם
3. לאנשים יהיה אפילו יותר קשה למצוא מקום מגורים מאשר המצב כיום. יצטרכו להרוס טבע בשביל עוד ועוד שכונות ובנייני בטון אפורים.

מאוד חבל שאף אחד עדיין לא נותן על כך את הדעת, ויותר מכך: מדינת ישראל אפילו מעודדת ילודה (תראו כמה היא משקיעה בטיפולי פוריות) - כי היא זקוקה להמון פראיירים משלמי מסים וולהמון חיילים -
כי הנושא הביטחוני לעולם לא ייגמר כאן... בקיצור - תמונת מצב עגומה למדי, ואני חוששת שמישהו יתעורר לגבי בעיית עודף הילודה כאן רק כאשר כבר יהיה מאוחר מדי
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-10-2014, 10:56

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "כי הטיעונים שלך ריקים מתוכן.."

לא, הטיעונים שלך הם ריקים מתוכן, ואימפולסיביים, ואני כבר יודעת שאני מבזבזת את זמני לשווא, כי עם פנאטיות דתית (שלא לומר פרימיטיביות) לא ניתן להתווכח...
"יהודים", "יהודים".. אם לרגע תניח את ה"יהודים" האובססיבי שלך בצד, ותתעסק באנשים באופן כללי, תבין ששיעורי ילודה מוגזמים הם דבר הרסני ומאוד לא חיובי.
רק במדינות עולם שלישי יולדים ככה. אתה בא ממנטליות מסוימת אז קטונת מלהבין את זה, אבל זאת האמת. נולדים כאן הרבה יותר מדי ילדים. בדיוק בגלל שאנשים
כאן לא בשלים עדיין להבין את זה וכדי להודות בכך, המצב כאן לא ישתפר - אלא רק יחמיר.

נערך לאחרונה ע"י mandolina27 בתאריך 27-10-2014 בשעה 11:00.
ישן 27-10-2014, 11:12
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
למה להגביל ולקצץ משהו טוב שעובד כמו שהוא?
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "גם בקרב הישראלים צריך להגביל..."

הירידה של הילודה מתחת לסף התחלופה גוררת בעיות קשות בתחום התעסוקה והפנסיה.
התשובה האירופית לבעיה (הגברת ההגירה) רק החמירה בעיות אחרות.
ביפן למשל המשבר הכלכלי הקשה נובע במידה רבה מהיעדר ילודה, ויפן מקדימה בכך את אירופה.

לעומת מדינות אחרות, ילידי ישראל שומרים על רמת ילודה יחסית יציבה מאז סוף שנות ה60.
אם היו בעיות עם היקף הילודה היציב הזה - היו רואים אותם כבר.

אני חושב שהבעיה חורגת מהבעיה הטכנית של "האם יש מספיק משאבים".
היא נוגעת לתפיסה אתאיסטית שרואה ילדים כעול והפרעה לחיים, ולא כחלק משמעותי ומהנה מהחיים.
תחושת העול נובעת ישירות מתפיסת ה"מגיע לי" שאופיינית לאתאיסטים: כשאותו אדם נדרש לתת לילדיו את כל אותם דברים שהוא דורש לעצמו, הוא כבר מעדיף לא לעשות בכלל ילדים.
ישן 27-10-2014, 12:06

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "למה להגביל ולקצץ משהו טוב שעובד כמו שהוא?"

ושוב- בוודאי שלא טענתי שהקיצוניות ההפוכה (קרי: שיעורי ילודה נמוכים להחריד) היא הדבר הטוב. ברור שלא. היא זו שהביאה את מדינות אירופה להטביע את עצמן בהגירת זרים - על כל המשתמע מכך (היכחדות אתנית ותרבותית, למשל). אבל מה שקיים בישראל הוא פשוט מוגזם, אני מסתכלת ממרפסת הוריי ורואה אדמה שזועקת מצפיפות בנייה ואוכלוסין, ועצוב לי לראות את זה, בייחוד כאשר אני יודעת שבעתיד המצב יחמיר אף יותר.

בנוגע לפסקה האחרונה שלך: אגואיסטיות? ואולי האגואיסטית היא של מי שחש צורך ביולוגי עז (ואולי הוא רק נכנע ללחץ הבלתי פוסק של הסביבה) להתרבות, אבל הוא לא עוצר לרגע לחשוב על השאלה לאיזה עולם, לאיזו מדינה ולאיזה מצב הוא מביא את צאצאיו.
ישן 27-10-2014, 13:08
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
אז עכשיו את פרשנית לענייני חרדים ומה הם חשים?
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "ושוב- בוודאי שלא טענתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mandolina27
בנוגע לפסקה האחרונה שלך: אגואיסטיות? ואולי האגואיסטית היא של מי שחש צורך ביולוגי עז (ואולי הוא רק נכנע ללחץ הבלתי פוסק של הסביבה) להתרבות, אבל הוא לא עוצר לרגע לחשוב על השאלה לאיזה עולם, לאיזו מדינה ולאיזה מצב הוא מביא את צאצאיו.

האם את חושבת שסולם הערכים וסגנון החיים של החרדי הממוצע - תואם את שלך?

ישן 27-10-2014, 13:38
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
איך שבעה ילדים בשניים שלושה חדרים פוגע בכולם?
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "ברור שסולם הערכים וסגנון..."

ציטוט:
ברור שסולם הערכים וסגנון החיים של החרדי הממוצע אינו תואם את שלי - להם אין בעיה לגור בצפיפות בדירה קטנה, עם7 ילדים בחדר, ולאכול במשך השבוע רק לחם עם מרגרינה (נו,
אני בכוונה קצת מגזימה כדי להראות שאורח חייהם ומספר הילדים הגבוה שהם מחייב אותם לחיות חיי דלות. זו בחירתם כמובן, אבל כשמספר הילדים שהם מביאים פוגע בכולם בסופו של דבר
(צפיפות ומצוקת דיור) - כאן הבעיה, וזו אכן בעיה.

הם חיים בריכוזים שלהם והכל בסדר. תפסיקי לעשות עניין גדול ממה שאת לא באמת סובלת אלא רק כי הקיום שלהם מציק לך בעין...

ישן 29-10-2014, 10:16
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "מה אתה אומר? באמת? הם [B]חיו..."

ציטוט:
מה אתה אומר? באמת? הם חיו בריכוזים משלהם בעבר, אבל בגלל שיעורי הילודה הגבוהים הם התחילו להשתלט גם על שכונות חילוניות (כולל שכונת הולדתי), פשוט כי בריכוזים "שלהם" כבר לא נשאר להם מקום! ע"ע בני ברק:
http://www.themarker.com/markerweek/1.2219916

בושה וחרפה! מי הרשה לחרדים האלה לגור מחוץ לגטאות שלהם?! הם משתלטים לנו על מרחב המחיה!
הפלישה שלהם גם מורידה את ערך הדירות של השכנים שלהם - מי רוצה לגור ליד יהודי?

אה... כלומר... מי רוצה לגור ליד חרדי?

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 27-10-2014, 13:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "גם בקרב הישראלים צריך להגביל..."

ציטוט:
גם בקרב הישראלים צריך להגביל את הילודה. אתמול כשעברתי בשכונה שלי ראיתי כל כך הרבה עגלות, תינוקות, ילדים וזאטוטים, שזו ההוכחה הניצחת לכמה שהמדינה זאת היא אובר-ולדנית.

איך זה שראית הרבה ילדים בשכונה אחת מוכיח שיש יותר מדי ילדים במדינה?

אולסו- רומזת שבדואים הם לא ישראלים?
ציטוט:
מאוד חבל שאף אחד עדיין לא נותן על כך את הדעת, ויותר מכך: מדינת ישראל אפילו מעודדת ילודה (תראו כמה היא משקיעה בטיפולי פוריות)

אז כשלא משלמים על טיפולי פוריות המדינה לא עוזרת מספיק וכשכן משלמים על טיפולי פוריות זה רע שהמדינה מתערבת?
סוציאליזם זה קשה.
ציטוט:
כי היא זקוקה להמון פראיירים משלמי מסים וולהמון חיילים -
כי הנושא הביטחוני לעולם לא ייגמר כאן... בקיצור - תמונת מצב עגומה למדי, ואני חוששת שמישהו יתעורר לגבי בעיית עודף הילודה כאן רק כאשר כבר יהיה מאוחר מדי

גם באירופה נוקטים באותה פעילות. למיטב ידיעתי אין להם שם עדיין בעיה בטחונית שדורשת מטחנות בשר ענקיות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-10-2014, 04:59
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
רק התחלנו לדבר והשר הממונה עונה
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "[QUOTE=ישראל היפה]איסור על פי..."

השר אורבך: "להעלות את גיל הפרישה"
בזמן שישראל שמרה על מבנה הפירמידה. היציבה פה באופן מרשים, מדינות רבות לא שמרו על מבנה זה, ועברו מגידול מהיר לדעיכה קלה או מהירה.
וכך, בישראל מדברים היום על שיפור הטיפול הרפואי, ועל הדרכים לשפר את איכות חיי הזקנים,
בזמן שבבריטניה למשל - נאלצים לקצץ בתקציב הבריאות.
למרות שיש יותר זקנים, שהם לרוב אלו הנדרשים לטיפול רפואי.
ולהיכנס ליות חובות - למרות שיש פחות ידים עובדות שישלמו בעתיד את אותם חובות.

לגבי כמות הילדים במשפחה - יש חסמים טכנולוגיים שההשפעה שלהם בולטת.
אם פעם רכבים מסוג סטיישן היו נפוצים, היום הם בולטים בחסרונם. וכמעט אין יד2 מהם.
ומי שעובר את סף ה5 ילדים ורוצה רכב פרטי - נאלץ להשתמש ברכב ענק כמו סאוונה. פעם היה לו סיבסוד ממשלתי, אבל היום הוא יקר מאוד. גם לקנות (המיסוי עליו מוגבר וחסר יד2) וגם הדלק.

אם אני מסתכל במשפחה שלי - עם אח ואחות חילונים שכולם מתפללים שיצא מכל אחד מהם ילד אחד, כי גם זה נראה הרבה.
אני עובד קשה, מרוויח וחוסך יפה, וגם ההורים שלי כך. לאיפה כל הכסף ילך בסוף? לקבר?
לילד אחד מפונק שיקבל בגיל 18 דירה משלו?
הרי יש גבול כמה ההורים יכולים לטוס לחו"ל, לטייל ברחבי הארץ ולקנות גאג'טים מטופשים.
מבחינתי מאוד ברור למה אני רוצה 5 ילדים.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 29-10-2014 בשעה 05:09.
ישן 28-10-2014, 03:46
  Experimental Experimental אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.14

ציטוט:
כבר היה לנו דיון על זה לפני כחצי שנה בפורום, אבל הנושא הזה הוא באמת בנפשי: שיעור הילודה בישראל הוא הכי גבוה ב-OECD, וחבל לי שעניין הילודה כאן הוא עדיין בגדר טאבו ופרה קדושה,
ואנשים לא מבינים שמי שייפגע מכך הוא הם בעצמם - וילדיהם: הרי ככל שצפוף כאן, כך רמת החיים תרד עוד יותר וכך יתגברו הבעיות הבאות בעתיד:
1. אי אפשר יהיה לספק עבודה לכולם. תקראו את כל הכתבות על צעירים היום - תכפילו את זה פי כמה ותקבלו את המצב של צעירי העתיד - כלומר ילדיכם.
2. לא יהיו מספקי משאבים לכולם
3. לאנשים יהיה אפילו יותר קשה למצוא מקום מגורים מאשר המצב כיום. יצטרכו להרוס טבע בשביל עוד ועוד שכונות ובנייני בטון אפורים.

מאוד חבל שאף אחד עדיין לא נותן על כך את הדעת, ויותר מכך: מדינת ישראל אפילו מעודדת ילודה (תראו כמה היא משקיעה בטיפולי פוריות) - כי היא זקוקה להמון פראיירים משלמי מסים וולהמון חיילים -
זו האסוציאציה שלך לצמיחת אוכלוסיה? התייקרות דירות והיצע משרות נמוך? זו תפיסת עולם, תאמיני או לא, מאוד מיושנת ודי פרימיטיבית.
במספר מדינות באירופה ההתרבות היא שלילית (או אפסית או כמעט אפסית), כלומר קצב התמותה גבוה מקצב ההולדה. זהו מצב מאוד לא בריא בטווח
הקצר (כל עניין ההגירה) אבל הוא מסוכן בעיקר לטווח הארוך כי הוא מביא להזדקנות האוכלוסייה, שזו אחת הבעיות הגדולות של המאה הנוכחית -
מחסור בידיים עובדות (ולוחמות), הצורך לתמוך כלכלית באוכלוסייה שאיננה יצרנית, מחסור ביכולת רפואית ל"תחזק" את אותה אוכלוסייה,
קושי בתשלומי פנסיה ובאופן כללי הגדלת היחס בין האוכלוסיה התלויה לבין האוכלוסיה היצרנית ומעמסה אדירה על מוסדות המדינה.
מדינת ישראל היא מדינה בעלת קצב הזדקנות אוכלוסיה מהגבוהים במערב (בגלל תוחלת חיים ממוצעת גבוהה מבמערב ובשל העליות)
מה שאומר שהילודה הגבוהה יחסית היא לא רק לא מזיקה, היא גם די הכרחית לחברה עתידית מתפקדת.
במאה הנוכחית קצב התרבות גבוה במידה הוא דווקא מדד לפריחה כלכלית. הילודה הנמוכה באירופה היא לא פועל יוצא של "נאורות" או השכלה,
אלא בגלל המצב הכלכלי הקשה בו נתונה היבשת. אנשים צעירים פשוט לא יכולים להרשות לעצמם יותר מילד וחצי. גם במדינות ערב מבינים את זה,
ולכן גם אצלם תוכלי לראות ירידה משמעותית ועקבית בעשורים האחרונים בכל הנוגע למספר לידות. אם את דואגת למשרות במשק,
דעי לך שהביקוש לעובדים לא פוסק, והזדקנות של האוכלוסייה דווקא היא מביאה לפגיעה בצעירים משום שהם נאלצים לעתים לחכות שנים ארוכות לקידומם בעבודה
או להתפנות של משרות בכירות.

הפתרון לצפיפות וליוקר המחייה היא ממש לא קשירת חצוצרות, אלא מוכנות של מפונקים שכמוני ושכמותך להדרים לנגב או להצפין לגליל, (או להתיישב ביו"ש)
ולסייע בבניית הארץ ובחיזוק המפעל הציוני כולו, בזול ועם כמה ילדים שנרצה. אירוני איך שדווקא אלה שבטוחים שהם שיא המודרניות רק כי הם יוצאים נגד הדת ואנשיה,
לא שמים לב איך חוסר היכולת שלהם להתאים את עצמם למציאות בשטח היא אם הפרימיטיביות. עוד יותר אירוני, שבסקרים שנעשו ברחבי העולם,
דווקא אלה שמודאגים יותר מריבוי אוכלוסין ולא מהזדקנות האוכלוסיה (כמוך), הם הערבים. (בשל הכבוד והסגידה ל "זקני השבט").
‏‎‏‎
‏‎‏‎

נערך לאחרונה ע"י Experimental בתאריך 28-10-2014 בשעה 04:10.
ישן 28-10-2014, 12:00

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי Experimental שמתחילה ב "[QUOTE=mandolina27]גם בקרב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Experimental
זו האסוציאציה שלך לצמיחת אוכלוסיה? התייקרות דירות והיצע משרות נמוך? זו תפיסת עולם, תאמיני או לא, מאוד מיושנת ודי פרימיטיבית.‏‎‏‎
זו דעתך אולי. ודעתי היא ש"פרו ורבו" (במובן של הבאת 7 ילדים לעולם) ודת בכלל הן תפיסות עולם, תאמין או לא, מאוד מיושנות ומאוד מאוד פרימיטיביות. קל וחומר בשעה שמי שמאמין
בשטויות האלה גם לא תורם מאום ולא חצי מאום למדינה, לא צבא, לא עבודה ולא בטיח.

ציטוט:
בטווח הארוך כי הוא מביא להזדקנות האוכלוסייה, שזו אחת הבעיות הגדולות של המאה הנוכחית -
מחסור בידיים עובדות (ולוחמות), הצורך לתמוך כלכלית באוכלוסייה שאיננה יצרנית, מחסור ביכולת רפואית ל"תחזק" את אותה אוכלוסייה,
קושי בתשלומי פנסיה ובאופן כללי הגדלת היחס בין האוכלוסיה התלויה לבין האוכלוסיה היצרנית ומעמסה אדירה על מוסדות המדינה.‏
‏‎‏‎
אם היית טורח לקרוא את האשכול מתחילתו, היית רואה שטענתי שגם שיעורי ילודה נמוכים להחריד הם לא טובים. אבל מצד שני - גם 5-13 ילדים לזוג זה לא טוב - אלא גרוע.

ציטוט:
במאה הנוכחית קצב התרבות גבוה במידה הוא דווקא מדד לפריחה כלכלית.
‏‎‏‎
היכן היא אותה פריחה כלכלית שאתה מדבר עליה? ומי נהנה ממנה? על מי אתה בא לעבוד? עובדה שמעמד הביניים כאן הולך ונרמס, ועם העובדה הזו אתה פשוט לא יכול להתווכח.

ציטוט:
הפתרון לצפיפות וליוקר המחייה היא ממש לא קשירת חצוצרות,
‏‎‏‎
אני מאתגרת אותך למצוא מקום שבו קראתי לקשור חצוצרות. כל עוד לא עשית זאת (ואתה גם לא יכול, בעצם, כי לא אמרתי דבר כזה) - אתה שקרן מניפולטיבי. כל שאמרתי הוא
שהגיעה השעה להסביר לאנשים שהם לא חייבים לעשות 5, 7, או עשרה ילדים, כי צפוף כאן וכי כולנו נפגעים מזה בסוף.

ציטוט:
אלא מוכנות של מפונקים שכמוני ושכמותך להדרים לנגב או להצפין לגליל, (או להתיישב ביו"ש) ולסייע בבניית הארץ ובחיזוק המפעל הציוני כולו, .‏‎‏‎
אתה מכיר אותי בכלל? אתה יודע מי אני ומה ואני? לא. אז מאיפה החוצפה שלך לכנות אותי מפונקת? מה אתה בכלל יודע עלי, דתי חצוף? קל להפריח ססמאות באוויר, את נאום החזון הציוני
הקלישאתי הקטן שלך תשמור לעצמך ולשכמותך, כי זה לא מדבר אלי, ולא יעזור בית דין. תלך אתה לגור בגליל, ביו"ש או בדרום, ותספר לי אחרי זה איך היה. תעשה בעצמך לפני שאתה
מנדב אחרים. למה מי אתה בכלל? יהיר קטן.

נערך לאחרונה ע"י mandolina27 בתאריך 28-10-2014 בשעה 12:10.
ישן 28-10-2014, 13:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "[QUOTE=Experimental]זו..."

ציטוט:
זו דעתך אולי. ודעתי היא ש"פרו ורבו" (במובן של הבאת 7 ילדים לעולם) ודת בכלל הן תפיסות עולם, תאמין או לא, מאוד מיושנות ומאוד מאוד פרימיטיביות. קל וחומר בשעה שמי שמאמין

כן?
כל מי שמאמין ב"שטויות האלה" לא תורם כלום לשום דבר?
ציטוט:
אם היית טורח לקרוא את האשכול מתחילתו, היית רואה שטענתי שגם שיעורי ילודה נמוכים להחריד הם לא טובים. אבל מצד שני - גם 5-13 ילדים לזוג זה לא טוב - אלא גרוע.

את אמרת שכל מספר מעל 2 הוא גרוע.
ציטוט:
תלך אתה לגור בגליל, ביו"ש או בדרום, ותספר לי אחרי זה איך היה. תעשה בעצמך לפני שאתה

אני גר ביו"ש, מותר לי להטיף לך?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 29-10-2014, 00:21
  Experimental Experimental אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.07.14
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "[QUOTE=Experimental]זו..."

ציטוט:

‏ היכן היא אותה פריחה כלכלית שאתה מדבר עליה? ומי נהנה ממנה? על מי אתה בא לעבוד? עובדה שמעמד הביניים כאן הולך ונרמס, ועם העובדה הזו אתה פשוט לא יכול להתווכח.

אני מאתגרת אותך למצוא מקום שבו קראתי לקשור חצוצרות. כל עוד לא עשית זאת (ואתה גם לא יכול, בעצם, כי לא אמרתי דבר כזה) - אתה שקרן מניפולטיבי. כל שאמרתי הוא
שהגיעה השעה להסביר לאנשים שהם לא חייבים לעשות 5, 7, או עשרה ילדים, כי צפוף כאן וכי כולנו נפגעים מזה בסוף.

אתה מכיר אותי בכלל? אתה יודע מי אני ומה ואני? לא. אז מאיפה החוצפה שלך לכנות אותי מפונקת? מה אתה בכלל יודע עלי, דתי חצוף? קל להפריח ססמאות באוויר, את נאום החזון הציוני
הקלישאתי הקטן שלך תשמור לעצמך ולשכמותך, כי זה לא מדבר אלי, ולא יעזור בית דין. תלך אתה לגור בגליל, ביוש או בדרום, ותספר לי אחרי זה איך היה. תעשה בעצמך לפני שאתה
סיימנו עם ההיסטריה והדרמה? תודה.
1. מעולם לא טענתי שיש משהו חדשני במיוחד בהבאת ילדים רבים לעולם, בעיקר כשאין את האפשרות לממן להם חיים נאותים.
כן טענתי שיש משהו מאוד פרימיטיבי בניגוח מנהגי הדת כשהם רק לשם ניגוח, ובייחוד כשמתברר שהניגוח לא רלוונטי למציאות בשטח.
הציונות הדתית היא אחת התנועות עם התרומה המשמעותית ביותר לחברה הישראלית, בין אם כלכלית, צבאית או דמוגרפית.
השמצת מגזר שלם שמאמין במנהגי הדת רק כי מגזר אחר (חרדים) מקיים את אותם מנהגים באופן קיצוני מידי הוא לא משהו שיעזור לך להראות
נאורה יותר מאלו שבחרת לגנות.

2. אכן טרחתי לקרוא את האשכול בטרם הגבתי. השאלה היא האם את טרחת לקרוא את אותה פסקה שציטטת לפני שחזרת על הטענה שלך בפעם המיליון.
באותה פסקה מדובר על קצב הזדקנות אוכלוסייה ולא על קצב ילודה. כפי שכבר הסברתי,
בישראל המזדקנת במהירות, מה שאת תופסת כמספר הילדים האידיאלי למשפחה (0-2), הוא בפירוש נמוך מידי.
עדיין לא הצלחתי להבין מה הבעיה עם 5-13 ילדים למשפחה, בהנחה ויש את האפשרות לכלכל אותם.

3. בהשוואה למדינות אירופה, הכלכלה הישראלית היא יציבה יחסית ונמצאת במצב טוב. התמ''ג לנפש נמצא במגמת עלייה באופן עקבי,
זה שאני ואת לא רואים מזה שקל לא אומר שהכלכלה קורסת. במדינות בהן הכלכלה כן קורסת, תחול ירידה בקצב התרבות האוכלוסיה, בהתאמה.

4. לא טענתי שאמרת שהפתרון הוא קשירת חצוצרות. לא מבין למה את טורחת לבזבז לשנינו את הזמן על משחקי 'כן אמרת לא אמרת'
במקום לענות באופן ענייני על נקודות שהעלתי, שעד עכשיו לא סתרת ולו אחת מהן. 'הגיע השעה להסביר לאנשים שהם לא חייבים...' -
פה בדיוק את מפספסת, הם מרגישים מחויבות עמוקה לדבוק באורח החיים הזה, בין אם זה נתפס בעינייך כפרימיטבי ובין אם לאו, זה המצב.
ניסיתי להסביר לך באמצעות עובדות ש 'כולנו נפגעים מזה' זה לא בדיוק המצב, אם כבר להפך, אבל את לצערי בחרת להתעלם.
לבעיית הצפיפות העלתי פתרון, שגם אותו דחית על הסף ובחרת לפצוח בסשן היעלבות מרגש ונוגע, אבל שוב, זה לא משהו שמקדם אותנו לאנשהו בדיון הזה.

5. לא נראה לך קצת מוזר שבחרת להפגע מזה שקראתי לך מפונקת בלי שאכיר אותך ובאותה נשימה קראת לי 'דתי חצוף'?
אני אמנם מאוד רחוק מהדת, אבל זה לא אומר שאני נשאר עיוור כשהאינטרסים שלי ושל הדתיים מצטלבים. על הדת יש המון ביקורת כמובן,
יש הרבה דברים שאני חושב שלא שייכים יותר לעולם המודרני. 'פרו ורבו', כרגע, הוא בהחלט מצווה שחשוב לשמר.
אם הצפיפות מפריעה לך, את מוזמנת לעבור למקום פחות צפוף. הגיוני לא?
הרבה יותר הגיוני מלהטיל רפש על מגזר שלם ולהזדעזע מכל עגלה ברחוב.
את לא מוכנה לשנות את מקום מגורייך? זכותך. רק אל תנסי לשנות מנהג מבין הבודדים שעוד מועילים לנו.
‏‎‏‎
‏‎

נערך לאחרונה ע"י Experimental בתאריך 29-10-2014 בשעה 00:26.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:23

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר