לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-10-2014, 13:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי mandolina27 שמתחילה ב "כן, הוא קיים! בדמיון של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mandolina27
כן, הוא קיים! בדמיון של אנשים. הצרה היא שהרבה דברים נוראיים נעשו ונעשים בשם הדמות המומצאת הזו, ממסעות הצלב ועד דאע"ש (וגם ליהודים לא חסר, גם לנו יש את הפנאטיים שלנו,
שבטוחים שאם התנ"ך אמר שאנחנו העם המובחר, אז מותר לנו לזלזל ולצפצף על כל השאר). בקיצור: דת=צרות, העולם זקוק לתקופת חילון חדשה, כמו זו שהייתה במאה ה-18, אבל
הבעיה היא שבדיוק ההפך קורה: ישנה איזו הקצנה דתית בתקופה האחרונה, לפחות באיסלאם וביהדות
חח כן לזלז בכל השאר זה כמו לערוף ראשים ולפוצץ מקדשים ומסגדים.
קורה בדיוק מה שקרה במאה ה-18 ומה שתמיד קרה - קמים כל מיני מפגרים ומפיצים את הטמטום שלהם לכל עבר כי החיים טובים מדי ויש להם יותר מדי זמן פנוי.

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2014, 11:10
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
הגדרות על קצה המזלג...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "האם אלוהים קיים?"

יִגְדַּל אֱלֹהִים חַי וְיִשְׁתַּבַּח/נִמְצָא וְאֵין עֵת אֶל מְצִיאוּתוֹ
אֶחָד וְאֵין יָחִיד כְּיִחוּדוֹ/נֶעְלָם וְגַם אֵין סוֹף לְאַחְדּוּתוֹ
אֵין לוֹ דְמוּת הַגּוּף וְאֵינוֹ גּוּף/לֹא נַעֲרֹךְ אֵלָיו קְדֻשָּׁתוֹ
קַדְמוֹן לְכָל דָּבָר אֲשֶׁר נִבְרָא/רִאשׁוֹן וְאֵין רֵאשִׁית לְרֵאשִׁיתוֹ

הִנּוֹ אֲדוֹן עוֹלָם לְכָל נוֹצָר/יוֹרֶה גְּדֻלָּתוֹ וּמַלְכוּתוֹ

נִשְׁמַת כָּל חַי תְּבָרֵךְ אֶת שִׁמְךָ ה' אֱלֹוהֵינוּ
וְרוּחַ כָּל בָּשָׂר תְּפָאֵר וּתְרוֹמֵם זִכְרְךָ מַלְכֵּנוּ תָּמִיד
מִן הָעוֹלָם וְעַד הָעוֹלָם אַתָּה אֵל
וּמִבַּלְעָדֶיךָ אֵין לָנוּ מֶלֶךְ גּוֹאֵל וּמוֹשִׁיעַ פּוֹדֶה וּמַצִּיל וּמְפַרְנֵס וּמְרַחֵם בְּכֹל עֵת צָרָה וְצוּקָה
אֵין לָנוּ מֶלֶךְ אֶלָּא אָתָּה
אֱלֹהֵי הָרִאשׁוֹנִים וְהָאַחֲרוֹנִים
אֱלוֹהַּ כָּל בְּרִיּוֹת
אֲדוֹן כָּל תּוֹלָדוֹת
הַמְהֻלָּל בְּרֹב הַתִּשְׁבָּחוֹת
הַמְנַהֵג עוֹלָמוֹ בְּחֶסֶד וּבְרִיּוֹתָיו בְּרַחֲמִים
וַה' לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן
הַמְעוֹרֵר יְשֵׁנִים וְהַמֵּקִיץ נִרְדָּמִים

הרמב"ם הלכות יסודי תורה במשנה תורה :

יסוד היסודות ועמוד החכמות, לידע שיש שם מצוי ראשון. והוא ממציא כל הנמצא; וכל הנמצאים מן שמיים וארץ ומה ביניהם, לא נמצאו אלא מאמיתת הימצאו. [ב] ואם יעלה על הדעת שהוא אינו מצוי, אין דבר אחר יכול להימצאות. [ג] ואם יעלה על הדעת שאין כל הנמצאים מלבדו מצויים, הוא לבדו יהיה מצוי ולא ייבטל הוא לביטולם: שכל הנמצאים צריכין לו; והוא ברוך הוא אינו צריך להם, ולא לאחד מהם.

ישן 17-10-2014, 13:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

אלוהים לא צריך שתאמין בו כדי שהוא יתקיים.. הוא קיים ובזכותו אתה וכל העולם בעצם קיימים
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. מה עם הפנאתאיזם? גם השגחה..."

מה לגבי לשון הרבים של המילה אלוהים? נשמע כאילו אלוהָ זה לשון יחיד, ואלוהים זה לשון רבים. והרי ידוע שאלוהים הוא אחד ויחיד.
"המשמעות של המילה אלוהים היא ´תקיף בעל היכולת ובעל הכוחות כולם´. כלומר, המילה לא מכוונת לקב"ה עצמו אלא למידותיו ולהנהגות שלו בטבע. זה לא שהוא רבים, חס ושלום, אלא הביטוי מתייחס לכוחותיו שהם רבים.

("זה מתקשר לשאלה הקודמת על אלוהים ואלוקים. מכיוון שהמילה כתובה בלשון רבים, בגלל שמדברים על הכוחות, ההנהגות והמידות שלו, יש מהפוסקים שטוענים שאין איסור לומר אלוהים עם ה´, כי זה לא שם שמתייחס אליו אלא על הכוחות שלו. אז כמו שאני אומר שהאל הוא בעל הכוחות כולם, כך באותה מידה אני יכול להגיד אלוהים. יש אפילו פוסקים שאומרים שצריך להגיד דווקא אלוהים ולא אלוקים. אלה מעטים מהפוסקים, יש לציין, ואילו הדעה הרווחת מעדיפה ק´. אבל המקלים, בעיקר התימנים, טוענים שהכינוי אלוקים פחות ראוי".)

ישן 17-10-2014, 14:26
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא זה לא הפירוש שלי..
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "הפרוש שלך לרצונות האלוהים לא..."

זה הפירוש של עשרות מיליוני יהודים לאורך 3300 שנה. אני מבין שאמנם זה לא מסתדר עם הרצונות שלך, אבל תאמין לי שהוא יודע טוב יותר ממך מה טוב בשבילך ומה לא. ומה שניתן על ידו לפני 3300 שנה עדיין תקף, עד שהוא יחליט אחרת ולא אתה...

לאורך 3300 שנה אנשים חשבו כמוך או דומה לך, ולאורך 3300 שנה זה עלה להם - וליהודים בכלל - ביוקר. אבל מה לעשות שהבטחה שלו זו הבטחה ומילה שלו זו מילה לרע אבל בעיקר לטוב, אז אחרי 2000 שנות סבל, קמת מחדש בניסים.

אנשים ב 1948 החזיקו נשק, בלי לדעת לירות בכלל, התקדמו איתו והאויב ברח. (זו עדות ששמעתי פעם בתכנית כלשהיא בטלוויזיה).

ב 67' הרמטכ"ל של הצבא התמוטט מפחד ורה"מ גמגם. העם היה עסוק בחפירת קברים המוניים כי התכוננו לשואה שניה (חפש בויקיפדיה). ובתוך שלוש שעות גברו חה"א הקטן על ארבע חילות אוויר גדולים ומאומנים..

זה נקרא בעגה המקצועית של הדתיים - ניסי ניסים.

אחד המחלצים במבצע אנטבה (מוקי בצר) נתן ריאיון לעיתון, ובסיומו הצהיר כך - אני לא מאמין באלוהים, אבל אין ספק שהיה שם משהו מעבר שסייע.

הכי קל זה לא להאמין בו. כי אז לא צריך לקיים את ציוויו.

ישן 17-10-2014, 14:37
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה לא הפירוש שלי.."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רועי AZ
....אבל תאמין לי שהוא יודע טוב יותר ממך מה טוב בשבילך ומה לא. ומה שניתן על ידו לפני 3300 שנה עדיין תקף, עד שהוא יחליט אחרת ולא אתה...

הכי קל זה לא להאמין בו. כי אז לא צריך לקיים את ציוויו.

בעצמך כמה הודעות למעלה אמרת שלא לייחס לו תכונות אנושית, אז למה אתה קורא לו הוא ?
אולי זה זה ? או הם ?

וכל כך הרבה שנים, כל כך הרבה עמים, ממלכות עולות ויורדות, והעם היהודי כל הזמן נרדף ומתגונן.
עאלק עם סגולה, ועאלק העם הנבחר, אל סדיסט יצא לנו. אפשר להגריל שוב ?

עיקרי האמונה באלוהים ובדת מתבסס על דברים שאי אפשר להוכיח. העולם הבא למשל.

אמונה זה לחלשים.
אמונה זה למי שמחפש להאשים או להודות למישהו אחר על דברים שקרו יקרו וקורים.
אמונה זה להסיר אחריות.
אותו אל שלך, שמעולם לא ראו אותו או שמעו אותו מחסל את העם הנבחר שלו ועושה ממנו סבונים.
ואתה אומר תודה לאל ? זה נראה לך שפוי ?

'In the End We Are All Alone, and No One is Coming to Save You''
john reese

ישן 17-10-2014, 15:01
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש ויש... כל אחד ייתן דין וחשבון
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי נור השמן שמתחילה ב "זאת גם המסקנה שלי משנה וחצי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נור השמן
זאת גם המסקנה שלי משנה וחצי של הסתובבות באמבולנסים ברחבי הארץ.
אנשים נחמדים מתו, אנשים פחות נחמדים מתו, אנשים מאמינים מתו, אנשים פחות מאמינים מתו, וזה תמיד היה כל כך סופי, אז מה כבר ההבדל.

הדתי והכופר. ולא אתה שקובע מי מהם מה. אבל כל אחד יקבל כפי מעשיו בעולם הזה.

ישן 17-10-2014, 15:09
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]....אבל תאמין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
בעצמך כמה הודעות למעלה אמרת שלא לייחס לו תכונות אנושית, אז למה אתה קורא לו הוא ?
אולי זה זה ? או הם ?

וכל כך הרבה שנים, כל כך הרבה עמים, ממלכות עולות ויורדות, והעם היהודי כל הזמן נרדף ומתגונן.
עאלק עם סגולה, ועאלק העם הנבחר, אל סדיסט יצא לנו. אפשר להגריל שוב ?

אם לא היו כמוך, זה לא היה. פשוט.

אתה לא תגריל כלום. אתה רק משחק בגורל של עצמך.

עיקרי האמונה באלוהים ובדת מתבסס על דברים שאי אפשר להוכיח. העולם הבא למשל.

אמונה זה לחלשים.

ודאי חלשים. האבולה מוכיחה לך עד כמה אתה חלש וחסר אונים.

אמונה זה למי שמחפש להאשים או להודות למישהו אחר על דברים שקרו יקרו וקורים.

דברים שקרו או קורים ואין לך עליהם מיליגרם שליטה, כמה מתקדם שתהיה ותכבוש את מאדים!!

אמונה זה להסיר אחריות.

נכון, כי אנחנו קטנים. יש לנו אחריות במסגרת הריבוע שלנו. לא מעבר.

אותו אל שלך, שמעולם לא ראו אותו או שמעו אותו מחסל את העם הנבחר שלו ועושה ממנו סבונים.
ואתה אומר תודה לאל ? זה נראה לך שפוי ?

שפוי ועוד איך! משום שהוא המחליט. אתה אמנם יכול להתחכם וכמו ילד בן 5 לומר - הוא לא מחליט עלי. אבל אתה יודע כמה זה עוזר... זה שאתה כועס עליו זה עניין אחד. אבל הוא עדיין קיים. והוא יהיה קיים אחרייך. לנצח.

ישן 17-10-2014, 15:52
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון]בעצמך כמה הודעות..."

מי אמר שאין לי שליטה ?
החיים מאד מורכבים ובנויים ממליון אינטראקציות מדי יום עם חפצים ואנשים.
אם נסעתי ברכב ונשבר לי ההגה ב110 קמש ועפתי לעזאזל, אין לי שליטה ? ברור שאין.
יש סטטיסטיקה שתגיד שזה עלול לקרות אחרי X זמן וכו'.
או שאלוהים החליט שמספיק ? מספיק לי או מספיק להגה ? הרי הוא גם האלוהים של ההגאים.
וזה שמישהו בא איתי או לא לאותה נסיעה זה אלוהים ? או אולי בחירה חופשית ?
או שגם הבחירה החופשית היא אלוהים ? אז היא לא חופשית. הרי הוא גם האלוהים של המילים.
קיצור אחי, חארטה. שמעתי הסברים יותר מנומקים משלך.
אתה כל מה שאתה משתמש בו זה הסרת אחריות. זה לא אני זה אלוהים. לטוב ולרע.
קח אחריות על החיים שלך.

john reese

ישן 18-10-2014, 20:58
צלמית המשתמש של רועי AZ

תתפלא כמה אנחנו חושבים שיש לנו שליטה אבל מסתבר שאין
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מי אמר שאין לי שליטה ? החיים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
מי אמר שאין לי שליטה ?
החיים מאד מורכבים ובנויים ממליון אינטראקציות מדי יום עם חפצים ואנשים.

ישנו משפט שאומר - רבות מחשבות בלב איש.. ועצת ה' היא תקום! בנאדם יושב ומתכנן תכניות לפרטי פרטים וחושב על כל המצבים, אבל לאלוהים מתאים אחרת. מכל סיבה שהיא. אז איך שהוא, יקרה משהו שלא תוכל למנוע, או יהיה פרט קטן שלא שמת לב אליו ומשנה את כל התמונה....

אם נסעתי ברכב ונשבר לי ההגה ב110 קמש ועפתי לעזאזל, אין לי שליטה ? ברור שאין.
יש סטטיסטיקה שתגיד שזה עלול לקרות אחרי X זמן וכו'.
או שאלוהים החליט שמספיק ? מספיק לי או מספיק להגה ? הרי הוא גם האלוהים של ההגאים.

אלוהים החליט שמספיק. והוא מביא את המספיק הזה לידי ביטוי בהגה. והוא יכול להביא את זה גם בבלמים. ואז משפחה חרדית שלמה מתדרדרת לתהום. אלוהים גם יכול להחליט שיהיה מעצור בנשק למחבל שירה צרורות בפיגוע בבית שאן, בדיוק כשהוא מכוון אותו לראש בנו של דויד לוי....

למה? חשבונות שלו. אולי בעתיד נדע.

וזה שמישהו בא איתי או לא לאותה נסיעה זה אלוהים ? או אולי בחירה חופשית ?
או שגם הבחירה החופשית היא אלוהים ? אז היא לא חופשית. הרי הוא גם האלוהים של המילים.

זה הבלבולי שכל שלך. אם מטוס נופל עם 300 איש, אלוהים סיבב שכולם יהיו באותו מטוס, ומי שלא צריך, יפספס את אותה טיסה בין בתאונה קלה או פנצ'ר או שהשעון המעורר לא צלצל...

קיצור אחי, חארטה. שמעתי הסברים יותר מנומקים משלך.

ודאי, כדי שתוכל להמשיך ולעשות מה שבא לך ולחשוב שאתה שולט בכול בלי לתת דין וחשבון . הרגע הזה יבוא. והקדוש ברוך הוא מחליט מתי...

אתה כל מה שאתה משתמש בו זה הסרת אחריות. זה לא אני זה אלוהים. לטוב ולרע.

ודאי שאני מסיר אחריות מעצמי, אבל, זה לא אומר שאני מתנהג בחוסר אחריות!!! אני יודע שהקב"ה ציווה אותי ואותך למשהו מסוים. אני משתדל לקיים אותו על הצד הטוב ביותר, כל יום מחדש.. מפה והלאה, לכל מה שיקרה איתי בחיים, אני סומך רק עליו!!

קח אחריות על החיים שלך.

לקחתי לפני שלוש שנים. קח גם אתה לפני יום הדין...

ישן 18-10-2014, 22:10
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "תתפלא כמה אנחנו חושבים שיש לנו שליטה אבל מסתבר שאין"

זה לא יאומן איך אתה עושה מעצמך חייה פשוטה שאוכלת שותה מחרבנת והולכת לישון.
כל השאר ? אלוהים.
אני כל הזמן מדבר איתך על לקיחת אחריות ופקיחת עיניים ואתה עוצם אותם ובורח מאחריות.
למה זה ? אלוהים. למה ככה ? אלוהים.
מי המציא את האינטרנט ? אלוהים. למה עכשיו ? כי הגיע הזמן. מתי יהיה אינטרנט במהירות 1000GB לשנייה ? כשאלוהים יחליט.
אתה באמת לא חושב שזה נשמע מגוחך ?
אז למה בכלל אנחנו מתאמצים ? שאלוהים יחליט עבורנו.
הא, יש לנו בחירה חופשית. אבל אין לנו. הכל אלוהים, כי אם אלוהים ירצה אני אהיה על המטוס שנופל ואם לא אז אני לא, זה לא באמת אני בוחר מה לעשות זה נבחר בשבילי. ואני רק חושב שיש לי בחירה.
לך הכי קל בעולם כי לכל שאלה תשובה. לא צריכים להתאמץ.
אז אלוהים החליט להציל את דויד לוי אבל להרוג את שלהבת פס. למה ? אנחנו לא מספקים חכמים להבין את הכוונות של אלוהים.
לא יאומן כמה נמוך אתה מוכן לרדת ולהוריד את עצמך ואת בינתך.

יום הדין ? שיבוא, אני מוכן. נראה מי ישרוד, מי שילחם או מי שיתפלל.

john reese

ישן 19-10-2014, 06:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

LOL....
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "זה לא יאומן איך אתה עושה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מצפון
זה לא יאומן איך אתה עושה מעצמך חייה פשוטה שאוכלת שותה מחרבנת והולכת לישון.
כל השאר ? אלוהים.

בלי לשים לב, ככה נראים החיים שלך חבר..

אני כל הזמן מדבר איתך על לקיחת אחריות ופקיחת עיניים ואתה עוצם אותם ובורח מאחריות.

גם החמאס שאתה כ"כ אוהב לוקח אחריות!
איזה אחריות יש לי לקחת? אתה מדבר כמו האמא מספיחס! שלא תשתה לי שם חשיש!!

למה זה ? אלוהים. למה ככה ? אלוהים.

אז מה חשבת, אתה בעצמך? הכל בידי שמיים, חוץ מיראת שמיים!

אתה צריך בריבוע שלך לעשות את מה שמוטל עליך. אתה עושה? לא!

מי המציא את האינטרנט ? אלוהים. למה עכשיו ? כי הגיע הזמן. מתי יהיה אינטרנט במהירות 1000GB לשנייה ? כשאלוהים יחליט.

לא, את האינטרנט יצר מי שהוא פרי יצירתו הגאונית של הבורא. אתה מקבל את זה שהתפתחת מאב קדמון לפני 346755886 שנים, לי זה ברור מי עומד מאחורי היצירה המופלאה הזו שנקראת אדם (כחלק מעולם שלם)

אתה באמת לא חושב שזה נשמע מגוחך ?
אז למה בכלל אנחנו מתאמצים ? שאלוהים יחליט עבורנו.

את זה גם אני שואל, למה אתה מתאמץ? אם אתה חי תקופה מסוימת בלי לדעת מה באמת יהיה איתך עוד שעה, על מה אתה מתאמץ? על מה המאמץ שלך אם אתה הולך לאיבוד אח"כ ואין המשך? אתה חי חיים קשים, במרדף יום יומי ובדאגות אינסופיות מגדל משפחה מה הטעם? אם אין כלום, חשבת לעצור את מעגל החיים הזה? לחיות יותר רגוע?

שאלוהים יחליט עבורנו? לעיתים הוא עושה את זה.. הרבה פעמים לא. העובדה שהוא מנהל את העולם, לא אומרת שהוא החליט עכשיו שאתה תתכתב איתי. יש באפשרותו למנוע את זה ממך אבל הוא פסיבי בעניין הזה משיקולים שלו...

הא, יש לנו בחירה חופשית. אבל אין לנו. הכל אלוהים, כי אם אלוהים ירצה אני אהיה על המטוס שנופל ואם לא אז אני לא, זה לא באמת אני בוחר מה לעשות זה נבחר בשבילי. ואני רק חושב שיש לי בחירה.

נכון יש לך בחירה חופשית... הוא נתן לך את האפשרות גם לא להאמין בו. אלוהים לא ירצה כך סתם כי בא לו, שתהיה על המטוס שמתרסק. אלא מחשבונות שלו שהוא יודע מה טוב (ולא, אתה לא יודע מה טוב) ומה נכון ושאף יהודי לא ידע מעולם מה באמת מאחוריהם!

לך הכי קל בעולם כי לכל שאלה תשובה. לא צריכים להתאמץ.
אז אלוהים החליט להציל את דויד לוי אבל להרוג את שלהבת פס. למה ? אנחנו לא מספקים חכמים להבין את הכוונות של אלוהים.

אז מה בעצם מנע מבנו של דוד לוי למות?

לא יאומן כמה נמוך אתה מוכן לרדת ולהוריד את עצמך ואת בינתך.

אני כבר שלוש שנים במגמת עליה מתמדת.

יום הדין ? שיבוא, אני מוכן. נראה מי ישרוד, מי שילחם או מי שיתפלל.

אנחנו באמת נראה...

ישן 17-10-2014, 17:08
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "לא זה לא הפירוש שלי.."

ציטוט:
זה הפירוש של עשרות מיליוני יהודים לאורך 3300 שנה. אני מבין שאמנם זה לא מסתדר עם הרצונות שלך, אבל תאמין לי שהוא יודע טוב יותר ממך מה טוב בשבילך ומה לא. ומה שניתן על ידו לפני 3300 שנה עדיין תקף, עד שהוא יחליט אחרת ולא אתה....

עובדות, עובדות, עובדות.... כמה חבל שאין להן קשר למה שנאמר כאן.
אותם עשרות מליונים יהודים פרשו את הכתובים בצורה מאוד שונה אחת מהשניה.
מתפילת יחיד של אברהם, לאוהל מועד, לקרבן במקדש ועד ליהדות הרבנית.
מתפילין עם חמש פרשיות, לגרסאות שונות לפרשיות שבהן (הרבה לפני אי ההסכמה בין רש"י לרבנו תם), לתפילין שלובשים במשך כל היום, או במהלך הקרב.
מריבוי נשים לחרם דרבנו תם, ועוד הבדלים רבים.
ספר החילוקים מהווה מקור טוב לכמות המחלוקות שהיו עוד בימי המשנה, רוב הגמרא מהווה נסיון לאזן בין פרשנויות שונות למנהגים, וכל מהות הקיום של שולחן ערוך והמפה של הרמ"א הם נסיון לאחד בין כל הפרשנויות השונות.

אז אני מצטער, אבל כל ספרי הקודש של הדת שאתה טוען שאתה מחזיק בה, סותרים את הטענה שלך ש 3300 שנה מצוות הדת מפורשות באותה צורה על ידי אותו עם (שבזמנו "יהודים" היה ציון מוצא של חלק ממנו, ולא הגדרה דתית.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 17-10-2014 בשעה 17:11.
ישן 18-10-2014, 21:13
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה טוב בנשק כימי וצו"ב בכלל, אז תשאר בזה.
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=רועי AZ]זה הפירוש של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
עובדות, עובדות, עובדות.... כמה חבל שאין להן קשר למה שנאמר כאן.
אותם עשרות מליונים יהודים פרשו את הכתובים בצורה מאוד שונה אחת מהשניה.

אם אין לך כוונות ללמוד.

מתפילת יחיד של אברהם, לאוהל מועד, לקרבן במקדש ועד ליהדות הרבנית.
מתפילין עם חמש פרשיות, לגרסאות שונות לפרשיות שבהן (הרבה לפני אי ההסכמה בין רש"י לרבנו תם), לתפילין שלובשים במשך כל היום, או במהלך הקרב.
מריבוי נשים לחרם דרבנו תם, ועוד הבדלים רבים.

את השבת, צריך לשמור. תפילין, צריך להניח. להתפלל, צריך שלוש פעמים. התורה נמסרה בע"פ מדור לדור, עד שבעקבות הגזירות והרדיפות ומחשש שכל הידע יילך לאיבוד, החליטו לסכם ההלכות (הנלמדות מהתורה) על הכתב וזה נקרא משנה.

את חלק מהכתוב בתורה, יכול להבין תנא קדוש בצורה אחת, ותנא קדוש אחר בצורה אחרת. שניהם ענקי תורה. ישנן 13 דרכים לפרש את התורה. וכולן דרכים מקובלות. בסופו של דבר המחלוקת נשארת בעינה, או באה לפתרונה ובוחרים לפי מה ללכת. התלמוד, שנגזר מן המשנה ומכיל אותה ואת דיוני החכמים שבעקבותיה, הוא מקור כל הפוסקים שקובעים את ההלכה היום ועליה מתבססים. ההלכה משתנה לפי מציאות וקדמה. ויש קבועה ולא תשתנה לעולם.

זה על קצה המזלג.

ספר החילוקים מהווה מקור טוב לכמות המחלוקות שהיו עוד בימי המשנה, רוב הגמרא מהווה נסיון לאזן בין פרשנויות שונות למנהגים, וכל מהות הקיום של שולחן ערוך והמפה של הרמ"א הם נסיון לאחד בין כל הפרשנויות השונות.

אז אני מצטער, אבל כל ספרי הקודש של הדת שאתה טוען שאתה מחזיק בה, סותרים את הטענה שלך ש 3300 שנה מצוות הדת מפורשות באותה צורה על ידי אותו עם (שבזמנו "יהודים" היה ציון מוצא של חלק ממנו, ולא הגדרה דתית.

אתה צריך ללמוד ולא להשען על ספר אחד. בהצלחה!

ישן 18-10-2014, 21:29
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
דג בבל הוכיח שהוא לא קיים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "האם אלוהים קיים?"

The Babel fish is small, yellow, leech-like, and probably the oddest thing in the universe. It feeds on brain wave energy, absorbing all unconscious frequencies and then excreting telepathically a matrix formed from the conscious frequencies and nerve signals picked up from the speech centres of the brain, the practical upshot of which is that if you stick one in your ear, you can instantly understand anything said to you in any form of language: the speech you hear decodes the brain wave matrix."[7]

It is a universal translator that neatly crosses the language divide between any species. The book points out that the Babel fish could not possibly have developed naturally, and therefore it both proves and disproves the existence of God:

Now it is such a bizarrely improbable coincidence that anything so mindbogglingly useful could evolve purely by chance that some thinkers have chosen to see it as a final and clinching proof of the non-existence of God. The argument goes something like this:

"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing."
"But," says Man, "the Babel fish is a dead giveaway, isn't it? It could not have evolved by chance. It proves you exist, and so therefore, by your own arguments, you don't. QED."
"Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic.

ישן 18-10-2014, 22:43
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "האמת שאף פעם לא הבנתי..."

נקודת המוצא זה ההבדל. אתאיסט פוקח עיניים וככל שיותר דתי ככה יותר עוצם עיניים.
אתה אומר שזה כל כך מסובך וגדול עליך מלהבין שזה בטח אלוהים.
אני אומר שזה כל כך מסובך וגדול, אין מצב שמישהו תכנן את זה, זה הכל צירופי מקרים על צירופי מקרים.

אני רוצה לחקור וללמוד להבין איך דו חי יצא מהמיים הזדקף, וויתר על איברים, פיתח איברים אחרים וכו'
אתה פשוט עושה לעצמך הנחות, לא משתמש בשכל אלא אומר שהיה הוקוס פוקוס ויצא בן אדם, לקחו עצם שלו ועשו אישה, נתנו להם תפוח ובהצלחה.
ואצל אחרים זה פיל עם שמונה ידיים.
ואצל אחרים אחרים זה בן שנולד לאם בתולה שהוא בעצם הבן של האלוהים שלנו אבל יותר משוכלל מאיתנו.

אתה מבין איך אמונה באלוהים משייכת אותך לדתת שממציאה סיפורים.
לעומת מדע שמסביר שלב אחרי שלב, צירוף מקרים אחרי צירוף מקרים וכו'.

לעומת זאת, מדענים, ורופאים וכימאים (וכו') שמניחים תפילין ומודים לאלוהים וקוראים בתורה נשגבים מבינתי.

john reese

ישן 18-10-2014, 23:19
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "תלוי איזה אלוהים... אם ניקח..."

מעל מיליארד אנשים בעולם מאמינים באל מסוים.
לגרסתם העולם נוצר מהויברציות של יחסי המין של האל עם אשתו.
עד היום בתפילה שלהם הם חוזרים ומשמיעים את צליל הויברציה שהיא מהות האני שלהם. הבריאה.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://aum-mahan.com/graphics/transparent-aum.gif]

אולי הם הצודקים ? ולא היהודים ?
כי אם גם וגם אז יש סתירה, לאלוהים "שלנו" אין אישה או בת זוג, הוא בכלל לא פיזי.
ככל שתתחפר יותר, אוכל לחפור יותר עמוק ממך.

יש אלוהים ? תוכיח.
אין אלוהים ? איך אוכל להוכיח שאין משהו שלא קיים ??

john reese

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 18-10-2014 בשעה 23:22.
ישן 18-10-2014, 23:29
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "עניתי ועוד איך,אבל אתה כל כך..."

שום עלטה.
ושום גמורה.
יכול להיות שלעולם לא נוכיח מה היה לפני, עדיין זה לא אומר שהיה כח עליון.

יותר מדי אנשים מפחדים לקחת צד. פעם, בצעירותי, גם פחדתי. מעולם לא האמנתי, לא גודלתי או גדלתי כדתי, אבל בסתר בסתר הייתי מבקש דברים. אבל הייתי ילד קטן.
היום חד משמעית אני אומר ומצהיר שאני לא מאמין בכח עליון.
אלו שאומרים שהם חילונים, אגנוסטים ושאר ירקות, אבל לא אתאיסטים כי יש משהו שם למעלה (אולי) פשוט מפחדים.
תקרא דוקינס שטוען שזה עובר בתורשה כסוג של באג סוציולוגי.
כשאתה חי אתה חי וכשאתה מת אתה מת. 0 או 1.
או שיש אלוהים או שאין. אם יש אלוהים, ויש לו כל כך הרבה פרשנויות ודמויות, וכולם מתבססות על כשפים וניסים ואין בדל הוכחה אחת בשום מקום בעולם לכך שיש אלוהים או השגחה עליונה לכן אין אלוהים.

john reese

ישן 19-10-2014, 00:18
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=מצפון] יכול להיות..."

איך מטופש ?
אם כל מה שקרה אחרי המפץ לא קשור לכח עליון עבורי, אז אני אמור לקבל שדווקא כן יש כח עליון כי לא הצלחתי עדיין להוכיח את הלפני ? זה עומד בסתירה לעיקרי אמונתי שאין כח עליון עד שלא הוכח שיש.
נקודת המוצא שהתחילה את הדיון זוכר ?
אתה קורא לזה מטופש ואני חושב שזו הנחה. הנחה שמאמינים באלוהים נותנים לעצמם כי הם לא חושבים שהם חכמים מספיק היום או יהיו מספיק חכמים אי פעם למצוא את התשובה האמיתית.
זוכר את יוסף ? שזרקו אותו לבור, ואז פרעה ואז משה ועשרת המכות וים סוף ואז התורה על הר סיני ?
תאר לך יוסף היה מתקשר בסלולרי לחבר שיבוא לחלץ אותו ? איפה היינו היום ?
מישהו בימים ההם בכלל העלה על דעתו שמישהו שנזרק לבור יוכל אי פעם לקרוא לעזרה בעזרת אייפון 6 פלוס ?

נשמע לך דבילי הדוגמה הזו ?

אנחנו הרבה יותר קרובים בזמן ליוסף בבור מיוסף בבור למפץ הגדול.
אנחנו מתפתחים ומחכימים.
בסוף נגיע לתשובה
בעיני מטופש להמשיך ולהאמין בסיפורים על אלוהים שעשה ככה ואחרת כאשר יש אייפון 6 פלוס (שאפשר אפילו לקפל ולשים בכיס )

john reese

ישן 19-10-2014, 00:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אני מנסה להגיד שלא רק שאין..."

בפילוסופיה של הדת, ישנן עוד כמה אופציות פרט לאמונה ואתאיזם.
אבל יש לנו פה בעיה של בלבול הגדרות.
תאיזם זו האמונה שאל קיים בצורה מוחלטת, בהעדר הוכחה.
אתאיזם הוא שלילת קיומו של אלוהים בצורה מוחלטת, בהעדר הוכחה.
מבחן קלאסי הוא "האם אתה יכול להוכיח שאין פיל, וורוד, מעופף בלתי נראה בבית?".
כמובן שאתה לא יכול להוכיח, כי להוכיח אי קיום זה כמעט בלתי אפשרי (אלא אם אתה מוכיח קיום משהו שבהכרח שולל את האפשרות לקיום האחר - וזה נדיר).

אתאיזם הוא האמונה שאין אלוהים, בדיוק כמו שתאיזם הוא ההוכחה בקיומו.
ההגדרה "לפתוח את העיניים ולבחון כל דבר" שניתנה פה, לא מתאימה לאף אחד מהם, זו הגדרה שמתיאמה לאגנוסטיות.
אגנוסטים טוענים שמכיוון שאי אפשר להוכיח את קיום או אי קיום האל, השאלה לא רלוונטית.
בתרגום ליהדות - הגישה הזו לא כופרת באל או בקיום מצוות - אלא כופרת בהשגחה אישית.
יש אגנוסטים שמקיימים מצוות בלי לצפות להשגחה אישית, יש כאלו שלא מקיימים מצוות כלל.

ישן 19-10-2014, 00:12
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בפילוסופיה של הדת, ישנן עוד..."

ברור שלמעשה אין אתיאיסטים מוחלטים (אלא אם כן הם ממש טמבלים) - יש כאלה שטוענים שהסבירות לקיומו של אלוהים היא כמו הסבירות שקנקן תה מסתובב מסביב למערכת השמש.
אני חושב שלומר שישנה ישות לא ברורה כלשהיא ,שעומדת מעל לחוקי הטבע ושהיא זאת שחוקקה אותם זאת הנחה יותר סבירה מקנקן התה הנ"ל,ושמטופש להגיד שהיא לא קיימת,כאילו שיש לנו איזשהו מושג מה מקורם של חוקי הטבע ושל היקום בכלל.
לכן,אגנוסטיות נראית לי הרבה הרבה יותר הגיונית מאתאיזם,אם כי אתיאיזם זאת הגדרה יותר "מעניינת" ועונה על הצורך שלנו להגדיר דברים שאופן מוחלט,זה למה הרבה אנשים רציונאליים מאמצים אותה,לדעתי.
ישן 18-10-2014, 23:39
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. ההנחה הראשונה שלך חסרת כל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
1. ההנחה הראשונה שלך חסרת כל ביסוס לוגי, או מציאותי. אין שום הוכחה או עדות לכך שהיקום קיים, שאתה קיים, או לכך ש"אני חושב משמע אני קיים".
בסדר,קושיה פילוסופית ידועה,אפשר להכניס אותה לכל דיון בכל נושא שהוא.

2. אתאיסטים שחושבים שאפשר לשלול את קיום האל מפגרים לא פחות מדוסים שלובשים שועלים מתים על הראש.

3. מה כל זה אומר על איך כדאי לבן אדם לחיות את חייו ולמה?
בכלל לא על זה דיברתי...

בוא ננסח את זה ככה:האם אתה מסכים שבהתחשב במה שידוע לנו כרגע על מוצא היקום וחוקי הטבע להניח שיש ישות עליונה שבראה אותם זו הנחה סבירה?הנחה שאין לנו יכולת לשלול בכלים שמצויים בידינו כרגע? אם ככה אנחנו מסכימים.
ישן 19-10-2014, 08:41
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "זאת הטעות שלך. 1. "אלוהים"..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
זאת הטעות שלך.
1. "אלוהים" זה לא הסבר למנגנון הבריאה.
2. ממש לא צריך הסבר אלטרנטיבי בשביל לשלול את אלוהים.

זה בדיוק הכשל הלוגי של טיעון מתוך בורות: אתה אומר אני לא יודע משהו, ולכן התשובה שלי היא אלוהים. למה אתה לא יכול להשלים עם הבורות, ולוותר על הנחת הבוסר שנקראת אלוהים, כמנגנון שאחראי לכל השאלות שלך?

אם אני רואה דיסק, מצד אחד בוהק ויפה עם סימני צריבה עליו.. ומצד שני, אני רואה את ההטבעה עם הכיתוב ווינדוז הום פרימיום, ואני מבין שהדיסק הזה מכיל בתוכו מיליוני שורות קוד, שכתיבתן ספציפית כמו שהן, כדי לקבל את ה"התחל" ואת התפריט שלו ואת "המחשב שלי" ובכלל כדי להפוך ארגז דומם למחשב שמיש ואיכותי, אני מבין שעמד מאחורי זה בעל יכולת כלשהיא, שמתבטאת באמצעות מוחו הקודח.

כשאני יודע מה זה מוח, שהוא מורכב ממילארדי תאים, ובתוכו מיליוני נימי דם קטנים, ומערכת עצבים סופר דופר משוכללת, וכשאני יודע שהאדם המתקדם, עדיין לא מכיר, אלא רק חלק מהמוח ומיכולותיו, וע"י כל המערכת הזו האדם חי וחושב ומפתח את הדיסק הנ"ל, אני יודע בודאות, שמאחורי המערכת המשוכללת הזו שיש ברשות מילארדי בני אדם בעולם, ולאין שיעור חיות - עומד כל יכול, שתכנן את כל זה ויצר את כל זה יש מאין.

הקשה פשוטה - כשם שלא יתכן שדיסק מעאפן יווצר לבד או באקראי, אני יודע בודאות, שמערכת משוכללת לאין שיעור, לא יכולה להיווצר באקראי...

ישן 19-10-2014, 10:39
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 102 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "למה את הווינדוז ברור לך בנקל שמישהו תכנן לפרטי פרטים"

שוב: אתה מניח שהיה כזה "מישהו" כי זה מה שאתה מכיר,
אתה חושב שאם זה כל מה שאתה מכיר, אז זה כל מה שקיים.

אתה משתמש באינטואיציה, או לכל היותר בדעה.
אתה חושב בהסתמך על הנסיון שלך שכך הדברים עובדים. אבל הדעה שלך אינה עובדה, אינה מבוססת.

אתה מנסה להקיש בין תוכנה לבין כדור הארץ אבל לא כל היקש עובד, גם אם אינטואיטיבית זה נראה לך סביר.
למשל, אתה לא בהכרח יכול להקיש מאיך שאתה יוצר בניין לאיך שאתה יוצר תינוק.
אתה לא בהכרח יכול להקיש מאיך שמרפאים סרטן לאיך שמרפאים שפעת.

לא כל דבר - עובד אותו דבר.
לא כל בעיה - פותרים אותו דבר.
לא כל מה שקיים - נוצר אותו דבר, תוכנן אותו דבר, על ידי אותו מנגנון.

זה שאתה מכיר רק דרך אחת בה דברים עובדים,
לא אומר שכך כל הדברים עובדים.

ישן 19-10-2014, 12:16
צלמית המשתמש של רועי AZ

ממממ.. לא...
בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שוב: אתה מניח שהיה כזה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
למשל, אתה לא בהכרח יכול להקיש מאיך שאתה יוצר בניין לאיך שאתה יוצר תינוק.
אתה לא בהכרח יכול להקיש מאיך שמרפאים סרטן לאיך שמרפאים שפעת.

.

לא הקשתי מדבר שעובד כך על דבר אחר שעובד או צריך לעבוד באותה צורה.

הקשתי שאם יש מתכנן לבניין, ואם יש מתכנן לרכב (כי זה לא נוצר כך באקראי) ושניהם רצו להשיג משהו בתכנון הזה, אז קל וחומר שכל העולם והאדם עצמו, מתוכננים ע"י מישהו.

אתה לא יכול לייחס אקראיות ליצירה כמו המוח ולאבחן שהנושא את האיבר בראשו, התחיל לחיות בעולם לפני X מיליון שנה וזהו. זו רמאות.

אם זה קיים ומשמש אותך, מה שזה לא יהיה, מישהו תכנן להתאים את זה אלייך או התאים אותך לזה.

המישהו הזה, בהכרח גדול ממך ומכל מה שהוא תכנן ויצר ונשגב מכל הדברים הנשגבים שאתה מכיר או חושב שאתה מכיר , או סתם רגיל אליהם כי הם שם .

יש..?

ישן 19-10-2014, 12:58
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "ממממ.. לא..."

שוב, אי אפשר להקיש ככה. אתה לא יכול לקבוע שדברים שונים הם דומים סתם כך בניחוש.
זה שבניין תוכנן לא אומר שחתול תוכנן.
אתה יכול לנחש שכן.
אתה יכול להגיד שנראה לך.
אתה לא יכול להגיד שזה כך וזהו, בלי שום בסיס, בלי שאתה יודע איך התפתחו חתולים,
בלי שאתה יודע איך נוצרו חיים, בלי שאתה יודע משהו בכימיה או ביולוגיה.

אני מבין שבשביל הבור - הכל מובן מאליו.
תמשיך להפעיל את הדמיון שלך ולחשוב שאם אתה לא יודע תשובה לשאלת הוצרות היקום - אתה יכול לפתור אותה בעזרת דמיון על בניינים ושעונים במדבר.

אתה יודע איך בונים בניין,
אז אתה גם יכול "לנחש" איך נוצר אדם.
כי בשבילך - הבור - זה וזה אותו דבר.

קל וחומר!

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 19-10-2014 בשעה 13:02.
ישן 19-10-2014, 13:28
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "שוב, אי אפשר להקיש ככה. אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
אתה לא יכול להגיד שזה כך וזהו, בלי שום בסיס, בלי שאתה יודע איך התפתחו חתולים,
בלי שאתה יודע איך נוצרו חיים, בלי שאתה יודע משהו בכימיה או ביולוגיה.

אני לא צריך לדעת כימיה וביולוגיה, כדי להצביע שיש מתכנן לכל. אם אתה קובע שאין מתכנן, אז אתה מייחס אקראיות לכל מה שעל כדור הארץ. בין אם זה סתם אידיוט שמנהל פורום מטומטם באינטרנט - חתול או שימפנזה. ואין זה משנה אופן ההתפתחות.

זה כמו שהאידיוט החל להתפתח - כנראה לא באופן הראוי ביותר - אבל החל להתפתח. זה קרה לפני X שנה כשנוצר...

האם זה היה באקראי, כך סתם הוא בא לעולם, או שהביאו אותו...? ואלה שהביאו אותו, מישהו הביא אותם. אם נלך כך אחורה, בשבילך אפילו 200 מיליון שנה, מישהו היה צריך לתכנן או להביא את המקור לכל הדורות אדם הללו - ולא - הוא לא נוצר כך סתם או החל להופיע כך סתם, חייב להיות כח שהביא אותו! אחרת זו אקראיות..

אני מבין שבשביל הבור - הכל מובן מאליו.

כמו שהאידיוט מייחס אקראיות לעולם...

תמשיך להפעיל את הדמיון שלך ולחשוב שאם אתה לא יודע תשובה לשאלת הוצרות היקום - אתה יכול לפתור אותה בעזרת דמיון על בניינים ושעונים במדבר.

אתה יודע איך בונים בניין,
אז אתה גם יכול "לנחש" איך נוצר אדם.
כי בשבילך - הבור - זה וזה אותו דבר.

קל וחומר!

תמשיך לנהל את הפורום ולהתנהג באופן כללי כמו אידיוט!

ישן 19-10-2014, 15:45
צלמית המשתמש של רועי AZ

אוף נו...
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "לא אלוהים קבע את זה ?"

ציטוט:

את חלק מהכתוב בתורה, יכול להבין תנא קדוש בצורה אחת, ותנא קדוש אחר בצורה אחרת. שניהם ענקי תורה. ישנן 13 דרכים לפרש את התורה. וכולן דרכים מקובלות. בסופו של דבר המחלוקת נשארת בעינה, או באה לפתרונה ובוחרים לפי מה ללכת. התלמוד, שנגזר מן המשנה ומכיל אותה ואת דיוני החכמים שבעקבותיה, הוא מקור כל הפוסקים שקובעים את ההלכה היום ועליה מתבססים. ההלכה משתנה לפי מציאות וקדמה. ויש קבועה ולא תשתנה לעולם.

זה על קצה המזלג.

ישן 19-10-2014, 16:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

דברים פרק יז' פסוק ט.
בתגובה להודעה מספר 113 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "מה דעתך על עבודה בעיניים על..."

וּבָאתָ, אֶל-הַכֹּהֲנִים הַלְוִיִּם, וְאֶל-הַשֹּׁפֵט, אֲשֶׁר יִהְיֶה בַּיָּמִים הָהֵם; וְדָרַשְׁתָּ וְהִגִּידוּ לְךָ, אֵת דְּבַר הַמִּשְׁפָּט. י וְעָשִׂיתָ, עַל-פִּי הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ, מִן-הַמָּקוֹם הַהוּא, אֲשֶׁר יִבְחַר יְהוָה; וְשָׁמַרְתָּ לַעֲשׂוֹת, כְּכֹל אֲשֶׁר יוֹרוּךָ. יא עַל-פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ, וְעַל-הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר-יֹאמְרוּ לְךָ--תַּעֲשֶׂה: לֹא תָסוּר, מִן-הַדָּבָר אֲשֶׁר-יַגִּידוּ לְךָ--יָמִין וּשְׂמֹאל

מי שעובד על מי, זה אתה על עצמך. מביאים לך את הכל על מגש ואתה מגחך.

ישן 19-10-2014, 16:51
צלמית המשתמש של רועי AZ

עוד לא הוסמכתי לרבנות ולכן אין לי מושג
בתגובה להודעה מספר 115 שנכתבה על ידי יוני.1 שמתחילה ב "לא ענית לי אסור לטלטל חפצים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוני.1
לא ענית לי
אסור לטלטל חפצים ברשום רבים בשבת, באמת נראה לך שחוט גורם לאלוהים לחשוב שאתה בתוך השטח של הבית שלך ?

ירוק בהלכות עירוב.....

אבל תאמין לי, שאם אמר מי שאמר שזה בסדר, על בסיס מה שכתוב בתורה והוא מבין אותה על בוריה - וכמו שאמר על עוד אלף ואחד דברים אחרים, אז מה שחשוב לבורא עולם זה שקיימת את תורתו ולא אם אתה בשטח שלך!

אסור לעבוד בשבת, אתה באמת חושב שאלוהים לא יודע שמישהו עובד בשבילך בתחנת החשמל בשבת ?
זה כמו שתעלה על מונית בשבת אבל לא תסתכל על הנהג.

אסור לעבוד בשבת, אבל - מותר לחלל את השבת עבור חולים מסוכנים, זקנים (שמחוברים למכשירי החיאה/הנשמה ותינוקות (יש כאלה בכל מקום שיש בו חשמל) וכן מסיבות ביטחוניות - ישובים בשטחים שלא יכולים להשאר בעלטה. על כל חשש אפילו הקטן ביותר לפיקוח נפש אפשר לחלל את השבת כי - "ושמרתם את חוקותי ואת משפטי, אשר יעשה אותם האדם וחי בהם" (ולא שימות בהם)

ישן 18-10-2014, 23:54
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 93 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost]1. ההנחה..."

אנחנו לא מסכימים. וזה מה שאני מנסה להסביר לך.

אתה עושה סלט בין שאלות פיזיות לשאלות פילוסופיות ומטאפיזיות. אין שום קשר בין מוצא היקום ואלוהים. אי אפשר לשלול שאלות מטאפיזיות (טובות) בכלים פיזיים. לעולם לא נוכל לענות על השאלה האם אלוהים קיים. הטענה שאלוהים ברא את היקום בכלל בלתי ניתנת להפרכה.

הדבר היחיד שאני מוכן להסכים עליו הוא שלי יש איזושהיא חוויה של המציאות, כפי שאני תופס ומבין אותה. ואני מתכוון לנהל ולחיות את החיים שלי בתוך המגבלות והגדרות שהתפיסה הזאת מציבה בפני. ועד שאני אתחיל לשמוע סנה בוער שמדבר איתי, התפיסה הזאת לא כוללת את אלוהים.

אני בקושי מאמין שאתה קיים. אתה רוצה שאני אתחיל להתעסק עכשיו ביצורים טרנסדיאליים?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:56

הדף נוצר ב 0.26 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר