לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-10-2014, 16:27
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
פיגוע 22.10.14 בגבול מצרים ירי על כוח צה"ל, בירושלים פיגוע דריסה

(התפלאתי שלא נפתח על זה כבר אשכול)

מתוך YNET:

סרן אור בן יהודה, קצינה מקרקל, נפצעה בינוני וחייל נפצע בינוני-קשה מירי טיל נגד טנקים ואש מנשק קל. גורם צבאי בכיר: "אין אינדיקציה לחדירה לשטח ישראל". דיווח במצרים: ארגון המזוהה עם אל-קאעידה לקח אחריות לפיגוע

לכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4582997,00.html

מזכיר לי את הדיונים שהיו לפני שנים על כניסת נשים למערך הלוחם... מה יקרה אם לוחמת תיחטף, תיפצע וכו'. והנה. "אחת מהחבר'ה" נפצעה.
לא יודע אם יש קורא שירים גבה או יזוז בכסאו שלא בנוח כי אישה נפצעה.
אבל אפשר לראות את השינוי ביחס התקשורת למקרה.
רמז, אם לא עליתם על זה, תראו את נפח התוכן בסיקור הקצינה לנפח התוכן בסיקור החייל.
מאז שסיימתי לימודי תקשורת, הדברים האלה ישר קופצים לי לעין.
בעוד שהחייל נפצע וזה פשוט כתוב בידיעה, מפרטים ומתארים את הקצינה ודברי חבריה עליה.
לתקשורת יש השפעה רגשית לא מועטה על ההבדל בין נשים לגברים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-10-2014, 17:32
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
תחקיר צה"ל: הירי בגבול מצרים - הברחה שהסתבכה ולא פיגוע
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "22.10.14 בגבול מצרים ירי על כוח צה"ל, בירושלים פיגוע דריסה"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4583167,00.html

תחקיר צה"ל: הירי בגבול מצרים - הברחה שהסתבכה ולא פיגוע

מצד אחד - ארגון אנצאר בית אלמקדיס לוקחים אחריות על הירי.

מצד שני - לפי צה"ל היה ירי משלוש חוליות שונות כולל ירי נ.ט. אבל המסקנה היא לא מארב של מחבלים אלא מבריחי סמים?

אני לא רוצה לצאת בהצהרות כי אני לא מכיר את הפרטים "האמיתיים" אבל זה נשמע לא רציני, ודובר צה"ל לא הצטיין באמינות במבצע האחרון.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 22-10-2014, 18:41
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
פיגוע פיגוע הדריסה בירושלים: תינוקת נרצחה ומספר פצועים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Reshef914 שמתחילה ב "22.10.14 בגבול מצרים ירי על כוח צה"ל, בירושלים פיגוע דריסה"

בפיגוע הדריסה היום בירושלים נפצעו מספר בני אדם, לרבות תינוקת שנפצעה אנושות ומאוחר יותר מתה מפצעיה בבית החולים אחרי שהרופאים לא הצליחו להצילה.

את פיגוע הדריסה ביצע מחבל ערבי מסילואן. הוא נורה על ידי מאבטח של הרכבת הקלה ושוטר, ונפצע קשה. כרגע הוא הועבר לטיפול בבית חולים.

אחרי הפיגוע יידו ערבים משועפט אבנים על הרכבת הקלה בירושלים.

הפיגוע היום בירושלים הוא המשך לגל האלימות הערבי בירושלים שהחל ביוני 2014 ומתבטא בטרור והפרות סדר יומיומיים, ופיגועי אבנים ובקת"בים נגד תחבורה ציבורית - בעיקר הרכבת הקלה ואוטובוסים.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 04-12-2015, 21:45
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
מגעיל האמת על מה שקרה באירוע

איני יכול לשאת יותר את מה שעשו מהאירוע הזה. בתור מישהו שמכיר מקרוב מאוד את פרטי האירוע, יש פה מקרה קיצוני של ניצול ציני ומגעיל של הצבא של אירוע שהיה כישלון מבצעי, והפיכה שלו למיתוס ולאירוע גבורה.
הקצינה הנל הייתה מפקדת פלוגה בינונית שגורמי הדוברות בצבא מנצלים את האירוע על מנת למנף את תפקודה הבינוני באירוע לקרב גבורה שפשוט לא היה.(ברמה הטקטית ברור לכל הגורמים שמכירים באמת את התחקיר שלא הייתה פה לחימה אלא התגוננות ובריחה לאחור ).
כמה עובדות:
1. לא מדובר במחבלים אלא במבריחי סמים אשר היו חמושים בנקל ורקטת rpg.
2.החיילים שהיו תחת פיקוד הקצינה לא יכלו להשיב באש בשל מעצורים בנשק מפני שלא נערכו מסדרי ניקוי בפלוגה.
3.לא המפ ולא הסיור שקפץ לסיוע החפק של המפ הרג את המחבלים או לחילופין חתר למגע הם סוכלו מכוחות סיוע אווירים.
4. לא היו שם 30 מחבלים אלא פחות מ20 מבריחים ומתוכם הרוב לא היו חמושים אלא נשאו שקים וציוד אחר.

יש לי המון כבוד לגדוד קרקל, בתור אחד שליווה אותו יחסית מקרוב במשך הרבה זמן(לא שירות בגדוד עצמו) ועם זאת האירוע הזה כבר למעלה משנה מזעזע אותי ואנשים נוספים שמעורים ברמה גבוהה בפרטים ומבינים מה עושים עם התקרית הזו.

ישן 05-12-2015, 13:53
  Doron11 Doron11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.15
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "האמת על מה שקרה באירוע"

לצערי אני מאמין לך...

אני מכיר אישית את הנטייה הנ"ל של צה"ל, לכסת"ח כשלים טקטיים ע"י צילו"ש כבד ומכירת סיפורי גבורה.

מהצבא אני לא מצפה למשהו אחר-כל הצבאות בעולם עובדים ככה. האכזבה שלי היא מהתקשורת ומהציבור, שקונים את זה. יש אצלנו קטע שבשגרה מתייחסים לצבא בסופר ביקורתיות אבל בכל אירוע לחימה כל המעורבים הופכים לקדושים. אפילו בכישלונות טקטיים מוחלטים כמו תקרית הפילבוקס לא הייתה צליבה ציבורית (כמו שהייתה צריכה להיות) לדרג הלוחם שנקלע למצב כזה. כמעט כל הביקורת כוונה לקצינים הבכירים-מן "להאשים את הש"ג", רק להיפך.

הציבור פשוט לא שואל איך הצבא מתפקד ברמה הטקטית, וזה נורא ואיום. היו כל כך הרבה תקריות בצוק איתן שרמזו-לא בעדינות-שרמת המקצועיות והחיילות של חלק מצבא היבשה לא מספיקה, וזה עולה לנו בחיים. ובכל זאת הדיון הוא תמיד (אם להשתמש בדוגמה בולטת) למה המח"ט הכניס נגמ"שים מיושנים במקום למה החי"רניקים של גולני לא פרקו ברגע שהנגמ"ש נתקע, כמו שהתרגולת מחייבת. איך לעזאזל נצליח להשתפר ככה?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר