לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2014, 10:37
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
יציל גם יציל.. בזמן הנכון.
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ישראל היפה
וַתִּמָלֵא הָאָרֶץ חָמָס וּצְמְאֵי-דָּם
הַמְקַדְשִׁים רֶצֶח בְּשֵׁם הָאִסְְלָאם

כלומר אללה מנצח והיכן האלוהים מתחבא ? לפחות שיציל את הסוגדים לו.

בינתיים הוא ממתין שתצטרף לאלו שרוצים בהצלה, ותאמין בו ותעשה מה שהוא מבקש. כדי שבבוא היום להצלה והגאולה אתה תהיה יחד עם עם ישראל. בינתיים אתה עושה הכל להכרת יחד עם אויבי השם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2014, 18:11
צלמית המשתמש של רועי AZ

בורא עולם ער תמיד.. חי וקיים לנצח.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "עד שיגיע היום נהרגים מליונים - ללא כל הבחנה"

ציטוט:
המאמינים באלוהי ישראל פוחתים והולכים - לכשיתעורר לא יהיה לו את מי להציל

הוא מחכה שאתה ודומייך תתעוררו. כדי שבבוא היום, אתה ודומייך תהיו ראויים לגאולה. אתם במעשיכם דוחים את הגאולה, אבל כשזו בסוף תגיע, לא תהיו חלק ממנה!

ישן 26-10-2014, 03:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

בוקר טוב...
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אין כל הוכחה"

ציטוט:

אם כך ואם כך - בכל מקרה התכונות שאתה מייחס לאל ודרכי ה"סגידה" לו ( של כל הדתות ) - אינן מבטאות את רצון האל.. אלו חוקים ומנהגים, שהמציאו בני אדם על מנת לשלוט על ההמונים, באמצעות אמונה עוורת ובהטלת פחד ואימה מתגובתו של האל ו/או "גן עדן" - הכל בהתאם להתנהגותו של האדם.

היה לי ויכוח על זה בפורום אחר.. (מי שהיה בסרט הזה, מוזמן ללכת לסינמה סיטי כתחליף)

טענתי - לא יתכן ספר חוקים כ"כ מקיף ושיטתי כמו התנ"ך, ושמרבית החוקים בו הם בניגוד מוחלט לאינטרס ולאינסטינקט הבסיסי של האדם וכשאני אומר שיטתי - אני מתכוון לירידה לפרטי פרטים של המצוות.

ומעל הכל, הם למען החלש האחר או זה שנמצא בעמדה נחותה ממך. (אז ככה שטיעון הטלת הפחד והשליטה כבר נעקר מיסודו)

ואם כן נכתבו ע"י אדם, אז על אחת כמה וכמה!

אני מבקש ממך, אם אתה עונה לי, אז תן התייחסות לכל דבר ודבר שכתבתי.

ישן 26-10-2014, 14:24
צלמית המשתמש של רועי AZ

התייחס שוב למה שאני כותב אני מבקש סעיף סעיף.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "תה תאמין במה שאתה מאמין ואני אאמין במה שאני מאמין"

ציטוט:
אין כל טעם בנסיונות שכנוע
למעט הבעת דעות

1. ישנם חוקים וסיפורים הדומים לחוקי וסיפורי התנ"ך גם בקרב עמים שקדמו לנו ( = חוקי חמורבי לדוגמא , או סיפורי מבול והס טוטלי)

א. נכון, אין בהם כדי לסתור את התורה, אלא הפוך, התורה סותרת את חוקי חמורבי. בחוקי חמורבי הסוציאליים יש חלוקה ברורה למעמדות חברתיים, בעוד בתורה אין בכלל. הנה דוגמא מובהקת לכך שהתורה לא ניתנה ביד אדם, משום שהנטיה הראשונית של אדם היא לדאוג למעמדו.
בא מישהו שהוא מעל כל אדם ומעל כל הבריאה, ומעמיד את האדם בגובה הראוי לו.

ב. חוקי חמורבי נכתבו בתקופה שאברהם אבינו כבר היה פעיל כעובד השם, יודע את התורה והיה מפיץ אותה בניסיון להבהיר לכולם שיש אלוהים ועבדות אלילים זה שקר! אברהם נקרא העברי מלשון עבר. כולם היו נגדו מצד אחד והוא מהעבר השני (הנה למדת מה מקור השם עברי)

ג. נוח עוד היה קודם מכיר את השם ויודע התורה.

2. התנ"ך נכתב במאה ה- 8 לפני הספירה. האירועים עליו הוא מדבר קרו מאות ואלפי שנים קודם לכן.

נכון חלקית. למעט חומש בראשית שעסק בתקופה שמבריאת האדם הראשון עד הירידה למצריים, היתר ניתנו במעמד הר סיני ..

3. המדע אני מסכים לתירוך בריאת העולם על כל המשתמע מכך. העולם בפירוש לא נוצר לפני כחמשת אלפים שנה ואפילו ממצאים המעידים על קיומו של אדם מלפני 50,000 שנה ויותר.

מישהו היה חייב ליצור את האדם הראשון הזה. או את מי שקדם לו. או את התהליך שהביא את האדם לעולם. ואת העולם עצמו...

ישן 26-10-2014, 15:05
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
שוב ענין של אמונה שאינו פתוח לדיון
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "התייחס שוב למה שאני כותב אני מבקש סעיף סעיף."

לא לי ואף לא לך אין תשובה מהיכן נוצר גרעין היצירה.
מהיכן נבע החומר בו חל המפץ הגדול ומהיכן הופיע ה"תוהו ובוהו", שמנו היה מורכב העולם טרום הבריאה על פי ספר בראשית.
בכלל מי יצר את האל - האם הוא נוצר יש מאין - אז מי יצר את ה"אין". לדעתי יצרו אותו בני אדם חכמים, שהבינו שלא האלילים, הניתנים לניפוץ בכל רגע נתון, הם השולטים על איתני הטבע ועל היקום כולו. היה צורך במשהו נשגב שכולם יראו ממנו ולא יראו אותו.. היום הגלגל התהפך - בני האדם קשה להם לתפוס אל מופשט ונעזרים בפרטים פגאנים על מנת לחוש אותו , לממשו ולעבדו.

אגב, על פי הסיפור המקראי התורה ניתנה במעמד הר סיני . אברם אבינו היה מן הראשונים שהבין שלא תהיה תשואה מהאלילים, ניפץ אותם ולא עבד אותם. אינני בטוח שלא קידש במקומם את החמה ואת הלבנה - עד היום היהדות מקדשת את הלבנה. הוא גם המשיך במנהגים פאגאנים - להקריב את בנו הבכור ( מי היה הבכור לצורך זה - קיים ויכוח תאולוגי ). ברגע האחרון הוא הבין שלא זאת הדרך ונרתע מהמעשה והעלה לעולה את השה.
ישן 26-10-2014, 15:22
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "שוב ענין של אמונה שאינו פתוח לדיון"

ציטוט:
לא לי ואף לא לך אין תשובה מהיכן נוצר גרעין היצירה.

יש לי ועוד איך..

מהיכן נבע החומר בו חל המפץ הגדול ומהיכן הופיע ה"תוהו ובוהו", שמנו היה מורכב העולם טרום הבריאה על פי ספר בראשית.

האם אתה מבין, שכל דבר אחר זולת בורא כל יכול, שאין לו בורא ומקור משל עצמו, אחרת היה הוא עצמו נברא וחסר כוח ויכולת לברוא... ואם אין בורא, הרי שאתה מייחס אקראיות לכל העולם הזה. והיות ויש קשר ישיר בין החיים על פני כדה"א לבין הכדור עצמו ומשאביו, מה שלך נראה כמובן מאליו - עבורי ועבור מיליארדים - רק אחד עומד מאחורי כל היצירה המופלאה הזו.

בכלל מי יצר את האל - האם הוא נוצר יש מאין - אז מי יצר את ה"אין".

זה בדיוק מה שכל האתאיסטים נופלים ברשת לגביו.

הוא תמיד. הוא עכשיו והוא יהיה לתמיד.

אין לו גוף ואין דמות הגוף. הוא גם לא חומר, אחרת היה גם הוא נברא ומכאן שלא יכול לברוא ומוגבל ביכולותיו

לדעתי יצרו אותו בני אדם חכמים, שהבינו שלא האלילים, הניתנים לניפוץ בכל רגע נתון, הם השולטים על איתני הטבע ועל היקום כולו. היה צורך במשהו נשגב שכולם יראו ממנו ולא יראו אותו..

הם יצרו אותו ואת התורה? בתורה יש את פרשת פרה אדומה. בפרשה הזו רב הסתום על הידוע, ומתקיימת גם סתירה.. מי שבא לטהר באמצעות אפר פרה אדומה, נטמא והטמא נטהר ולא יכול לטהר את זה שטיהר אותו ועכשיו טמא. עיקר הפרשה הזו נועד להבהיר ליהודי שעליו לקבל את התורה כולה בלי להבין את רצון הבורא בכל תחום.

הרי אתה מבין את הסתירה? בא בנאדם וקובע חוקים וממציא מישהו או משהו שהוא מעליו? הרי מי שקובע את החוקים הוא העליון והוא לא כפוף לאף אחד... אז איך מי שהמציא חוקים דאג להגביל את עצמו לעבודת מישהו מעליו שבכלל לא קיים? וגם מחיל את אותם חוקים על עצמו בצורה שווה עם הנחות בעם שלו - אתה מביןם את עומק הסתירה?

היום הגלגל התהפך - בני האדם קשה להם לתפוס אל מופשט ונעזרים בפרטים פגאנים על מנת לחוש אותו , לממשו ולעבדו.

ממש לא. מה שמקיימים היום, הוא רק שני שליש, ממה שקוים בעבר, כשהיה בית מקדש
וממה שקויים כשבני ישראל יצאו ממצריים. התפילין הקדושות שאתה כה מתעב ומכנה "פריט פגאני" , הונחו גם בימים ההם.

אגב, על פי הסיפור המקראי התורה ניתנה במעמד הר סיני . אברם אבינו היה מן הראשונים שהבין שלא תהיה תשואה מהאלילים, ניפץ אותם ולא עבד אותם. אינני בטוח שלא קידש במקומם את החמה ואת הלבנה - עד היום היהדות מקדשת את הלבנה. הוא גם המשיך במנהגים פאגאנים - להקריב את בנו הבכור ( מי היה הבכור לצורך זה - קיים ויכוח תאולוגי ). ברגע האחרון הוא הבין שלא זאת הדרך ונרתע מהמעשה והעלה לעולה את השה.

אתה אל תהיה בטוח בכלום ואל תפרש את התורה.. הבכור והיחיד היה יצחק. ואני מכיר את הנטיה השמאלנית ללכת שבי אחרי הנרטיב השקרי הערבי. הקרבת בנו, היה נטו מבחן של הבורא את אברהם שמשום מה, אתה אינך מתייחס לעובדה שבסוף, זה לא יצא אל הפועל.....

אתה חייב להתחיל למוד תורה ולקיים את חוקיה. הוכחתי לך מפורשות שחוקי התורה אינם לחלוטין כלי ליצירת שליטה ואווירת פחד. הוכחתי לך גם שחוקי התורה נוגדים את האינטרס של האדם.

נערך לאחרונה ע"י רועי AZ בתאריך 26-10-2014 בשעה 15:26.
ישן 26-10-2014, 19:50
צלמית המשתמש של רועי AZ

אתה יודע מה באמת משגע אותי?
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "קראתי את הרוב, ואני מקדיש זמן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
קראתי את הרוב, ואני מקדיש זמן מידיי פעם לשבת ולקרוא. רוב הפעמים אני גם עושה מאמץ ומחפש פרשנויות למה שקראתי. אני חושב שהתנ"ך הוא יסוד היסטורי ותרבותי של העם והדת היהודית וכל יהודי צריך לעשות מאמץ להכיר אותו.

מצד שני, אני לא חושב שיש משהו ששכנע אותי יותר, שלדת היהודית אין מקום בחברה המודרנית, מאשר התנ"ך בכבודו ובעצמו.

קח את זה באמת כמחמאה. לעניות דעתי - מהמעט שהתרשמתי ממך - (וגם מליאור, אגב) אם היית בוחר ללמוד תורה כראוי, נקל לי לשער שהיית יכול להיות גדול בתורה. יש לי תחושה שהיהדות (והרבה אתה) פספסה מישהו בקליבר גדול.

התנ"ך היה רלוונטי, עכשיו ויהיה לתמיד.מרבית החוקים שלו תקפים גם להיום רק המצב שונה בגלל הקידמה.. אני יודע בדיוק למה אתה מתכוון ברתיעה שלך, ובתחושה שאין מקום ליהדות בעידן המודרני, אבל אין ספק שהיו דברים נכונים לשעתם והרבה פחות רלוונטיים להיום או בכלל לא (כמו לסקול אדם על חילול שבת ועוד כמה הלכות שכבר לא רלוונטיות היום)

אני סה"כ די חדש בתחום - שנתיים שאני ממש מקיים את הדת. לאחרונה התחלתי למסד יותר את הלימוד שלי (כולל חוק לישראל שזה לימוד הפרשה)

ישן 27-10-2014, 07:06
צלמית המשתמש של רועי AZ

יש מבין..?
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מה זה ???!!!"

בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ, אֱלהֵינוּ מֶלֶךְ הָעולָם. אֲשֶׁר בְּמַאֲמָרו בָּרָא שְׁחָקִים. וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם. חק וּזְמַן נָתַן לָהֶם שֶׁלּא יְשַׁנּוּ אֶת תַּפְקִידָם. שָׂשִׂים וּשְׂמֵחִים לַעֲשות רְצון קונֵיהֶם. פּועֵל אֱמֶת שֶׁפְּעֻלָּתו אֱמֶת. וְלַלְּבָנָה אָמַר שֶׁתִּתְחַדֵּשׁ. עֲטֶרֶת תִּפְאֶרֶת לַעֲמוּסֵי בָטֶן שֶׁהֵם עֲתִידִים לְהִתְחַדֵּשׁ כְּמותָהּ. וּלְפָאֵר לְיוצְרָם עַל שֵׁם כְּבוד מַלְכוּתו: בָּרוּךְ אַתָּה יְיָ ' מְחַדֵּשׁ חֳדָשִׁים:

ישן 27-10-2014, 07:54
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי רועי AZ שמתחילה ב "יש מבין..?"

חיבין לקדש את הלבנה בכל חדש. ואין מקדשין אותה אלא כשהוא ודאי לילה, שנראית זריחתה על גבי הקרקע וראוי להנות מאורה. אם נתכסתה בעב, אין מקדשין אותה, אלא אם כן הוא דק וקלוש. ואם התחיל לברך ואחר כך נתכסתה בעב, גומר את הברכה. אבל אם הוא משער שלא יוכל לגמור את הברכה קדם שתתכסה, אסור לו להתחיל

דברים ד יט וּפֶן-תִּשָּׂא עֵינֶיךָ הַשָּׁמַיְמָה וְרָאִיתָ אֶת-הַשֶּׁמֶשׁ וְאֶת-הַיָּרֵחַ וְאֶת-הַכּוֹכָבִים כֹּל צְבָא הַשָּׁמַיִם וְנִדַּחְתָּ וְהִשְׁתַּחֲוִיתָ לָהֶם וַעֲבַדְתָּם אֲשֶׁר חָלַק יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֹתָם לְכֹל הָעַמִּים תַּחַת כָּל-הַשָּׁמָיִם.

בברכת הלבנה יש חשש מסוים של הידמות לעובדים את הלבנה - זה אמרו חכמים

לדעתי קיים כאן הרבה יותר מחשש - הפחד פן ישתנו סדרי בראשית והלבנה לא תופיע , לא תגדל ולא תקטן ובעקבותיה תעלם החמה והארץ תחזור לתוהו ובוהו.. הלבנה במקרה זה מהווה את הצלם המדמה את האל - כי המאמינים אינם מסוגלים בתפיסת האל המופשט. אותו אל המצוי בכל ליבו של אדם ומנחה את דרכו . המאמינים מחוייבים להתפס לצלם מוחשי והלבנה הוא אחד מהם.
ישן 27-10-2014, 09:12
צלמית המשתמש של רועי AZ

לא דן, אין זה הפירוש והכוונה כי אם
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "חיבין לקדש את הלבנה בכל חדש...."

ציטוט:
חיבין לקדש את הלבנה בכל חדש. ואין מקדשין אותה אלא כשהוא ודאי לילה, שנראית זריחתה על גבי הקרקע וראוי להנות מאורה. אם נתכסתה בעב, אין מקדשין אותה, אלא אם כן הוא דק וקלוש. ואם התחיל לברך ואחר כך נתכסתה בעב, גומר את הברכה. אבל אם הוא משער שלא יוכל לגמור את הברכה קדם שתתכסה, אסור לו להתחיל

דברים ד יט וּפֶן-תִּשָּׂא עֵינֶיךָ הַשָּׁמַיְמָה וְרָאִיתָ אֶת-הַשֶּׁמֶשׁ וְאֶת-הַיָּרֵחַ וְאֶת-הַכּוֹכָבִים כֹּל צְבָא הַשָּׁמַיִם וְנִדַּחְתָּ וְהִשְׁתַּחֲוִיתָ לָהֶם וַעֲבַדְתָּם אֲשֶׁר חָלַק יְהוָה אֱלֹהֶיךָ אֹתָם לְכֹל הָעַמִּים תַּחַת כָּל-הַשָּׁמָיִם.

בפסוק זה מוזהר האדם פן יחטא בחטאו של אנוש!

אנוש, שהיה מאמין בבורא עולם, חשב לדידו שאם החמה והלבנה נבראו ע"י בורא עולם ויש להם השפעה עלינו אז צריך לעבוד גם אותם ולהשתחוות להם! ושאולי גם הם חלילה נוספים על בורא עולם

אז לא! אתה מסתכל על הלבנה ומקדש אותה ע"י כך שאתה יודע מי בְּמַאֲמָרו בָּרָא שְׁחָקִים. וּבְרוּחַ פִּיו כָּל צְבָאָם. חק וּזְמַן נָתַן לָהֶם שֶׁלּא יְשַׁנּוּ אֶת תַּפְקִידָם. שָׂשִׂים וּשְׂמֵחִים לַעֲשות רְצון קונֵיהֶם. פּועֵל אֱמֶת שֶׁפְּעֻלָּתו אֱמֶת. וְלַלְּבָנָה אָמַר שֶׁתִּתְחַדֵּשׁ.

בברכת הלבנה יש חשש מסוים של הידמות לעובדים את הלבנה - זה אמרו חכמים

לדעתי קיים כאן הרבה יותר מחשש - הפחד פן ישתנו סדרי בראשית והלבנה לא תופיע , לא תגדל ולא תקטן ובעקבותיה תעלם החמה והארץ תחזור לתוהו ובוהו.. הלבנה במקרה זה מהווה את הצלם המדמה את האל - כי המאמינים אינם מסוגלים בתפיסת האל המופשט. אותו אל המצוי בכל ליבו של אדם ומנחה את דרכו . המאמינים מחוייבים להתפס לצלם מוחשי והלבנה הוא אחד מהם.

הבלים.. תשקיע יותר את זמנך בלימוד תורה באמת ולא בפרשנויות המתחמקות מהאמת.

ישן 27-10-2014, 09:47
צלמית המשתמש של רועי AZ

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מענין כמה מזמנך אתה מקדיש..."

ציטוט:
מענין כמה מזמנך אתה מקדיש ללימוד התורה ( התנ"ך ) וכמה אתה מקדיש ללמודי הפרושים והתוספות לה ( הגמרא , התלמוד הירושלמי, דברי "חכמים " וכו' )

מתי שאני יכול ומה שאני יכול.. וזה לא "חכמים" כי אם חכמים.. גאונים, ענקי עולם.

בכלל מדוע נבחרה דווקא הלבנה, שהיא אדישה ואינה מוסיפה מאום - לעומת השמש שאין חיים בלעדיה ואפילו אור הלבנה נובע ממנה. אני משער מתוך הפחד שתפסיק להופיע - לעומת השמש הזורחת מדי יום.

ההדגשות בתשובה הן שלי..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הרה"ג שמואל אליהו
בס"ד

מברכים על הללבנה כל חודש בשעה שהיא עולה ומתחילה להראות שלמה. וזה קורה אחרי שבעה ימים מתחילת המולד. יש מברכים אחרי שלשה ימים כיון שלא רוצים לאחר את הברכה. אבל על פי המקובלים טוב לברך אחרי שבעה ימים שאז אורה מאיר ביותר. ובכל מקרה לא מברכים אחרי יד יום שאז כבר עבר שיאה של הלבנה. (בסוף התשובה אביא קובץ הלכות בענין ברכה זו)
כל 29 ימים ו12 שעות ושלושת רבעי שעה בערך הלבנה משלימה סיבוב סביב כדור הארץ ובכל חלק ממהלך הסיבוב היא נראית אחרת. פעם בשלמות ופעם נראה חלק מצד ימין שלה ופעם משמאל.
כיון שאנחנו לא חיים לבד ולא שמחים רק בשמחת עצמנו – כיון שאנחנו יודעים כי העולם מקבל ברכה מקיומה של הלבנה כמו מקיומה של השמש. אנחנו שמחים בחידושה ומברכים אותה ואת העולם שמקבל ברכה יחד איתה.
ודבר זה הוא חשוב מאוד. להיות האדם מחובר על מה שקורה סביבו. לא להיות אדיש ולא לקבל כל דבר כמובן מאליו. לא לומר עולם כמנהגו נוהג וכד. אלא לשמוח עם כל התחדשות של הבריאה ושל כל חלק וחלק שבה. לשמוח ולברך עם זריחת השמש בכל בוקר ולומר ברכת יוצר המאורות. לברך כל ערב ולומר מעריב ערבים לברך על צמיחת האילנות בניסן ולברך ברכת האילנות. וכך כל ברכה וברכה על כל דבר טוב שבעולם.
חלק מהברכה הוא לדעת שגם אנחנו – עם ישראל – מתחדשים כמו שהלבנה מתחדשת. היתה לנו תקופה של הארה נפלאה והיתה אחר כך תקופה של ירידה. וכיום אנחנו שוב בעליה ומתקרבים לשיאינו מחדש.
רמז מעניין לדבר זה נמצא באחד השמות של שלמה המלך "ידידיה". שם זה מסמל את הדורות שחיו בהם דוד ושלמה. אם נמנה את הדורות מימי אברהם אבינו נמצא שדוד הוא הדור הארבע עשרה (יד) ושלמה הוא הדור החמש עשרה (יה). וזה רמוז בשם של שלמה "יד-יד-יה" שמורכב מאותיות "יד" ו"יה".
מניין הדורות נמצא בסוף ספר רות "וְאֵלֶּה תּוֹלְדוֹת פָּרֶץ פֶּרֶץ הוֹלִיד אֶת חֶצְרוֹן: וְחֶצְרוֹן הוֹלִיד אֶת רָם וְרָם הוֹלִיד אֶת עַמִּינָדָב: וְעַמִּינָדָב הוֹלִיד אֶת נַחְשׁוֹן וְנַחְשׁוֹן הוֹלִיד אֶת שַׂלְמָה: וְשַׂלְמוֹן הוֹלִיד אֶת בֹּעַז וּבֹעַז הוֹלִיד אֶת עוֹבֵד: וְעֹבֵד הוֹלִיד אֶת יִשָׁי וְיִשַׁי הוֹלִיד אֶת דוד". אם נזכור כי פרץ הוא בנו של יהודה שהוא בן של יעקב בן יצחק בן אברהם נדע שדורו של דוד הוא הדור הארבע עשרה לעם ישראל.
איך כל זה קשור לקידוש לבנה?
הלבנה הולכת ומשתלמת מהיום הראשון של החודש ומגיעה לשיאה ביום החמש עשרה ואז היא במילואה. אבל אז היא גם מתחילה לרדת ולהיות חסרה. כך קרה לדוד ולשלמה. דוד לא היה מושלם ולא זכה לבנות את בית המקדש. אבל שלמה שהיה בתחילתו "שלם" כמעט בכל דבר החל בדורו את התהליך של ההתמעטות כמו שהלבנה מתחילה ביום שיאה להתמעט.
נמשלו ישראל ללבנה. וגם הם עתידים להתחדש כמותה. ואנחנו מתבוננים סביבינו ומברכים על כל התליך ההתחדשות שנמצא בטבע ומברכים לקב"ה על כל מה שקורה סביבינו וכל מה שקורה איתנו. וגם יודעים שאנחנו קשורים בקשר חזק לכל תהליך הבריאה בכל נימי נפשנו אפילו בפרטים הקטנים.
ומקוים אנחנו לימים שבהם אור הלבנה יהיה כמו אור החמה. וגם אנחנו כנבראים שמקבלים את אורנו מלמעלה. נוכל להאיר בשלמות בלי שום מחיצה כלל.
אמן.

ישן 27-10-2014, 10:37
צלמית המשתמש של רועי AZ

אהה.. אז אתה זה שמודד כמה אני עושה..?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "הבנתי - נאה דורש ואינו מקיים בעצמו"

אז אחדש לך משהו. לא אתה שקובע. ולא אתה שמודד. תודה לאל.

ועוד משהו, אתה רחוק מרחק עצום ב"חכמתך" הרדודה מחכמתם ומגדולתם של אלה מימי הביניים ושלא לדבר על עוד אלף שנה קודם. אתה נחות מכדי לדבר עליהם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:14

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר