לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2014, 15:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי סמליהו שמתחילה ב "ככל הנראה האירוע נגמר. שקט..."

השאלה היא מה המניעים ומה המטרות.
חזבאללה מועסק במספר זירות, ודווקא בגזרה הביתית סופג את התקיפות המהותיות.

יכול להיות שזה נסיון לאותת כלפי פנים שהם חזקים, ואין להם בעיה להתגרות בנו במקביל לכל הזירות הפתוחות.
אבל קשה לי להאמין שזה יעבוד, עצם העובדה שהם נדחפים לפעולה כזו מראה על חולשה.

תמיד אפשרי שזו יוזמה מקומית, ולא פרי תכנון, אבל אז האינטרס שלנו הוא דווקא להגיב בצורה מוגבלת, כדי שלאף אחד לא יהיו רעיונות מוטעים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-10-2014, 06:23
  Reshef914 Reshef914 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.12
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "לא הבנתי מה הקשר לדיפלומטיה..."

כי אלה תשובות דיפלומטיות.
בוא נסתכל על הזיכרון לטווח ארוך ולא הקצר.

צוק איתן? ידידי, אזור הדרום חוטף מ 2001. ואל תדבר איתי על אין נפגעים\ נזק - כי זה שקר.
אז באמת שאצטרך טיפה יותר רצינות בתגובותיך.

כנראה יש כרגע מחסור בתחמושת.
ממלחמת לבנון השניה עברו 8 שנים. המקרה אמש הוא לא האירוע הראשון. גם ב 8 שנים האחרונות היה מחסור בתחמושת?

עזוב. בוא נתגלגל עם זה הלאה כי זה דיון שחוזר על עצמו פעם בחודש לפחות (או כרצון שכנינו פשוט לפוצץ עלינו משהו בהתאם למצב רוחם).

אתה תיתן תגובות שמבחינתי "דיפלומטיות". יש מחסור בתחמושת, לא תמיד חכם, לחץ בינלאומי וכו' וכו'.
אני אגיב ששנים על גבי שנים ישראל פשוט חוטפת וחוטפת. צה"ל מתפקד במלוא משמעות המילה האמצעית בשמו כצבא הגנה והדבר הזה מוביל לנו לעיתים (לדעתי) לאבידות מיותרות. אוסיף ואומר שאנחנו מגוננים את עצמנו למוות ומשקיעים בזה הון עתק כאשליה שאנחנו בטוחים וחופשיים רק שבסוף נמצא את עצמנו בתוך ממ"ד ענק.

אתה תגיב ותשאל "כן? אז מה אתה מציע לעשות?"
אני אגיב משהו שיביע את דעתי, משהו כללי ולא מדוייק (כי בכל זאת אני כבר משוחרר 7 שנים ודברים השתנו) אבל בראשי ישבו כלים, פקודות ויכולות שיש לצה"ל שיש לי הכרות איתם אך אין הפורום הוא המקום לשתף אותם.
אציין שאדע שזה מורכב, אבל הדבר היחיד בראש ענייני זה ביטחון חיילי ואזרחי ושיתפוצץ העולם. אביע התאכזבות מכך שלצה"ל אין את תדמית "הבריון השכונתי" במזרח התיכון.

שנינו נסכים שאין פתרון של שחור ולבן, אף אחד מאיתנו לא רוצה לראות עוד אמא קוברת את בנה.
ניפרד לשלום, נאחל חג שמח והדיון הזה יחזור עוד 999,999 פעמים בעתיד.

חסכתי לנו
מאחל לך חג שמח ומקווה בשבילנו וילדינו שיגדלו למדינה עם גבולות מוגדרים וביטחון לתושביה.

ישן 08-10-2014, 06:38

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "עוד פעם תגובה של אתה תגיד אני..."

אתה טועה.

אני לא אדבר על הכבוד הלאומי.
אני אדבר על המכבסת מילים של "לא פגע בכלום" = 85% ילדים ובני נוער עם פוסט טראומה וחרדות באזור הדרום.
זה לא הכבוד הלאומי - זו איכות החיים של אזרחי המדינה שלי. זה העובדה שכשאני במרכז רוצה ללכת לים אני עושה את זה בכיף שלי ושם ילדים שוקלים אם הסיכון לאזעקות שווה אל מול התועלת של ההנאה.

אוסיף ואגיד שחיילים התפקיד שלהם זה להילחם. גם אני עשיתי את זה לשלוש שנים.
הם אלו שאמורים לבלום רקטות, קליעים, פגזים, טילים וכו' ואם לא לבלום, אז לעשות ככל שביכולתם לעשות זאת. (כמובן שהם לא יכולים לעשות זאת על דעת עצמם ויש את הפוליטיקה מעל).
אם יש 72 הרוגים, 100, 600 או הרוג 1, צריך לבדוק טוב מאוד למה, אם הייתה פאשלה ואיך אפשר למנוע את ההרוג הבא.
אם אתה שואל אותי מי צריך לעמוד מול האיום - ילד בן 4 שמשחק באוהל בסלון ביתו או חייל. עם כל ה"קרירות" אני אבחר בחייל.

אזרחים לא נועדו להיות שכפ"צ של מדינה - אני מבין אם אזרחים יפגעו, אין מה לעשות, השכנים שלנו לא מחבבים אותנו, בלשון המעטה, אבל שזה נהיה שיגרה, נורמה, דבר מקובל זו תעודת עניות ובושה למדינה. וזה מוביל לכעס. הרבה כעס.
ואם עולה בראשך השאלה של "כן, אז מה לדעתך צריך לעשות?" נא חזור להודעתי הקודמת.

ישן 08-10-2014, 08:21
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
צודק...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "חוץ מזה שמבליגים אין שום קשר..."

בוא נמשיך לאפשר להם להניח מטענים על קו הגבול כאוות נפשם.

אוליי מדיי פעם גם נאפשר להם להחדיר איזו חוליית טרור קטנה (לא משהו רציני, 2-3 מחבלים...).

- הכי חשוב לא להכנס למלחמה -

בעניין מצב התחמושת שאתה כל כך מודאג ממנה:

לא אתה ולא אני, יודעים בדיוק מה מצב התחמושת.

אבל ההיגיון אומר שאם צה"ל ערוך להילחם נגד צבאות במספר חזיתות, אז הרי שכמות התחמושת שקיימת כרגע היא יותר ממספיקה לניהול לחימה גם בחזית הצפונית מול החיזבאללה.

*אל תשכח שמרבית התקיפות ב"צוק איתן" היו מהאוויר, כמו כן זה ידוע שבעת לחימה האמריקאים מספקים לנו רכבות אוויריות של תחמושת (בדיוק כמו שקרה בלבנון 2).

ואם אם יגיע יום הדין וזה לא יקרה, אז לאמריקאים יש כאן ימחי"ם עם מספיק תחמושת שתאפשר לצה"ל להילחם נגד החיזבאללה גם שנה רצוף.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 08-10-2014, 11:53

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "כאזרח אם מישהו נותן לך סטירה..."

אנלוגיה הזו שווה ערך באמת לאנלוגיה להטיל אטום על לבנון כמו שהכותב כתב וכמובן שבחייאת, אין זו הכוונה.
לפי מה שאתה אומר הברירה זה כדור בראש או כלום?

בוא נעשה אנלוגיה אחרת. כרוה"מ אתה אחראי לביטחון אזרחייך.
בוא נעשה כזו אנלוגיה:
אם מישהו עובר ברחוב, מוריד סטירה לבתך הקטנה, אתה תעשה לו "נו נו נו"?
אתה אחראי לביטחונך של בתך הקטנה (בהנחה ויש כמובן) והיא אמורה להיות היקרה והחשובה לך מכל.

לו הייתה לי ילדה ואיש זר היא מגיע ברחוב ומוריד לו סטירה, לא הייתי נותן לו כדור בראש, אבל בהחלט הייתי שובר לו את היד. וגם את השניה. ועדיף בכמה שברים שההחלמה תהיה ארוכה.
עם התביעה, אתמודד. אבל האיש ישקול בעתיד אם אי פעם ירים שוב יד על ילדות.

אתה יכול להשוות את זה לאלימות ברחובות.
עם כל השיח והמקרים בשנים האחרונות, אני בטוח שאנשים שאינם אלימים נמנעים יותר משבעבר מלהגיב\ לפנות\ להתווכח עם זר ברחוב גם אם יש סיטואציה פשוטה יחסית ולא נעימה ויעדיפו להבליג מהחשש להידקר או להיקלע לסיטואציה אלימה.
אז בהווה, אנחנו הוא הצד המתעלם, המוריד ראש והמבליג.

ישן 08-10-2014, 20:38

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "הייתי לוקח אותה והולך משם אם..."

האנשים ברחוב או אישתו של המרביץ הם מבחינתי הזירה הבינלאומי, האו"ם וכו' וההוכחה לחוסר התועלת שלהם הובאה לא מעט פעמים.

וגם אם ההשוואה לא מקובלת עלייך.

"אם הוא ממשיך זה משהו אחר..."
רקטות (כמו שכבר כתבתי) משוגרות על ערים וישובים בדרום 13 שנים.
מלבנון אתה מקבל פה ושם כבר כמה שנים.
מסוריה בשנתיים שלוש האחרונות אתה רואה טפטופים.

ככה שכנראה "הוא" ממשיך.

עבריין ישאר עבריין עד שיבין שזה לא משתלם לו.
ברגע שזה מגיע לפסים אלימים (השוואה לתוקפנות צבאית) התגובה צריכה להיות חמורה פי כמה וכמה כדי שתושרש ההבנה שהנזק לתוקף יביא אותו למצב של הלם ותדהמה מה נחת עליו.
וכן, תוקפנות תגרור מחיר כבד. מאוד. מספיק אחד שלא חזר הביתה והמחיר הכי כבד כבר שולם.
אבל שוב, אם הסכנה היא של חייל או ילד בן 4 שמשחק בסלון ביתו או תלמיד בן 16 שנוסע באזור סעד באוטובוס חזרה מבי"ס, מעדיף שהחייל יעמוד בקו האש.

הנקודה שלי היא שביטחון האזרחים הוא הדבר החשוב מכל. אם להיות "קר" לצורך הבהרת נקודה - במצב היפוטתי - אני מעדיף כפר שלם מחוק מפני האדמה מאשר הרוג אחד אצלי. זה הכל.
השיחה הזו כמובן היפוטתית כי היא נוסבת סביב פוליטיקה ודעות אישיות שלא תמיד ניתן לממש בהווה בעולם שבו אנו חיים ונק' הראיה והשפיטה האישית של כל אחד.
אומנם קטונתי, אני בא מבית של אנשי קבע אך סה"כ תרמתי רק 3 שנים לצבא, אבל מרגיש שהמציאות של אזרחיי ישראל בעשורים האחרונים היא לא תקינה. ההרתעה, החשש וה"יחסי ציבור" והתדמית של צה"ל אל מול האויב, לא מספיקה לצבא שמתהדר בתואר "החזק במשרד התיכון", בעל שיא הטכנולוגיה, כלי הנשק ואיכות האנשים ויש לו יכולות שעולות בעשרות\ אם לא מאות מונים מכל צבא אחר באזורינו שמאיים עליו.
כמובן שאתה וגם אני היינו בצבא, אנחנו יודעים מה כוחו ויכולתו של צה"ל. סביר להניח שאנחנו גם מכירים כלים מכריעים שעוד לא השתמשו בהם או לא ניצלו את יכולתם במלוא העוצמה (לדוגמא ה MLRS שאחרי שנים בא לביטוי רק במלחמת לבנון השניה) כך שברור שהביקורת היא לא על הצבא. היא על גוף אחר אבל הפורום, זה לא המקום.

ישן 09-10-2014, 05:44

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "אישתו זה דווקא הלבנונים..."

אני מסכים איתך שפה אתה צודק.
אומנם גם על זה אפשר להתווכח כי אנחנו רואים את העונשים המגוחכים שמקבלים עבריינים ולך תדע אולי אפילו תצא זכאי בטיעון של הגנה עצמית.
אבל כל זה לא משנה.
פה בדיוק בנק' שהבאת. אנחנו צריכים להיות אלה שמוציאים את הסכין או הנחשבים כמחסלים עוד בתגובתך הראשונית. ברגע שהוא רק נתן לך את המכה.

מצטער, שום טיעון, שום תירוץ לא אקבל כדי להסכים עם ההכנעה והתבוסה ב"נפצע לנו חייל\ נהרג לנו ילד\ התפוצץ עלינו מטען? לא נורא". זה הכי נורא.
תקרא שוב את הפסקה האחרונה בהודעתי הקודמת.

אני מעדיף כפר שלם מחוק שהתאדה מעל האדמה מאשר להעמיד ולו אזרח תמים אחד שלי. בטח ובטח ערים שלמות שחוטפות מספר שנים. פשוטו כמשמעו.

ישן 09-10-2014, 11:02

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "למה דמגוגיה ? כנס אתה לבינת..."

קל לדבר שאחרים נכנסים.
איזה מזל שלחמתי והייתי ואיבדתי?
או שזה יהפוך לקרב ה-למי-יש-יותר-גדול ונתחיל לספור לוויות או פציעות כדי להוכיח מי יותר צודק?
דמגוגיה כי ההנחה שלך שאני יהרג או X חיילים יהרגו שווה ערך לזה שאני אגיד בוא נפזר נפלם על כל בינת ג'ביל או שמחר תיפול רקטה שנורתה מבינת גב'יל לקריית שמונה ורצחה 40 פעוטות. לא אני ולא אתה חוזים את העתיד ודמגוגיה בצורת הפחדה שכניסה שוב לבינת ג'ביל תוביל לאסון היא לא יותר מדמגוגיה שמי יודע אם תתרחש או לא?
ושוב, לא זכור לי שאמרתי להיכנס לבינת גב'יל או לכל מקום אחר. להיפך. אמרתי רק שאני ואתה מכירים את צה"ל ויכולותיו. חלקן ידועות חלקן לא אבל יש פתרונות להכל.

אז אתה רוצה להמשיך עם דמגוגיה או להתעסק עם ההסבר של למה דמגוגיה?
כל מה שאמרתי (בהקשר גם של ההודעה שכתבת) זה שאם זה אזרחים חוטפים או חיילים נכנסים לבינת ג'ביל (בהנחה וזה הפתרון היחידי שאתה רואה אל מול עינייך) - אז חיילים נכנסים לבינת ג'ביל. וכן. אכנס גם.
כמו שהייתי בלבנון ו 3 פעמים בעזה.

אתה רוצה להפוך את הויכוח הזה לעוד אלפי ויכוחים שנשמעים כמו ויכוחים של ילדים בני עשרה או לתת לי בפעם השלישית לאחל לך חג שמח ולסיים? (כי כבר ציינתי שאין ולא נמצא פה בפורום פתרון מס' פעמים).

ישן 09-10-2014, 12:29
  mikiller mikiller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.05.07
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "למה דמגוגיה ? כנס אתה לבינת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Mpiko
למה דמגוגיה ? כנס אתה לבינת ג'בל כי 2 חיילים נפצעו קל.. הכי קל לדבר כשאחרים נכנסים.

שמע סוד את בינת ג'בל ניתן למחוק מהאוויר/ארטילריה מבלי להכניס חייל אחד למען יראו ויראו נכון לא נפגע להם בבונקרים אבל לפחות השגנו נקמה מתוקה מחיקה של עיירה מהמפה העולמית פלוס הרתעה מטען הבא XXX תמחק למשל..(רק לבחור מהרשימה)

הבעיה שלנו היהודים שאנחנו מחפשים תגובה פרופרציונלית הם פוצצו מטען וצהל יפוצץ להם 3 עמדות או אולי הפעם הם יפוצצו קצת יותר נגיד 10... הצד השני אומד בצורה מושכלת את התגובה שלנו ולכן כל פעולה צפויה כלומר פרופרציונלית משחקת לצד השני!
ולכן צריך למחוק מהמילון את המונח תגובה פרופציונילי מהסיבה הפשוטה שאין לה שום ערך! ונניח שיש ערך לתגובה צפויה וידועה מראש מהיא?...

ישן 09-10-2014, 14:38

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "האמת עבד ממש יופי במלחמת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Cu1
האמת עבד ממש יופי במלחמת העולם השניה.
שהמחתרת הצרפתית הרגה כמה קצינים נאציים השיטה של הגרמנים היתה להכנס לכמה כפרים ולהרוג שם את כולם או לפעמים רק את הגברים , כדי להשיג הרתעה לא פורפוציונלית.
אתה יודע מה , גם אז זה לא בדיוק עבד , העובדה שהמחתרת המשיכה להתקיים והם המשיכו לקבל שיתוף פעולה מהאוכלוסיה.

גם השיטה הנוכחית היום לא עובדת...

"גם אז זה לא בדיוק עבד , העובדה שהמחתרת המשיכה להתקיים והם המשיכו לקבל שיתוף פעולה מהאוכלוסיה." תחליף מחתרת באירגון טרור X Y Z

ואגב, עכשיו מוואלה!,
יוניפי"ל: ישראל ירתה פצצות מצרר השבוע ללבנון
ועדת חקירה של צבא לבנון ושל כוח האו"ם מצאה כי בחילופי האש השבוע בהר דב נורו 23 פצצות מצרר, האסורות על פי אמנה בינלאומית, לראשונה מאז מלחמת לבנון השנייה. פרושאור: "ממשלת לבנון נושאת באחריות"

http://news.walla.co.il/item/2792062

ישן 09-10-2014, 18:32

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "מסכים , השאלה כמובן איך..."

מבחן התוצאה של מה?

אני יודע מה התוצאה שאני רוצה. שאוייבי שוקלים פעמיים ועשר לפני שהם מפנים את הקנים שלהם כלפי אזרחים.
שוב, אין לי בעיה שיתעסקו עם הצבא, יש לי בעיה עם זה שאזרחים עומדים בחזית. וגם שאם מתעסקים עם הצבא, המענה של הצבא, לדעתי, לא הולם.

הילדים שמתו, המחיר הכלכלי הוא לא שיקול בכלל.
השגים מדיניים גם לא מעניינים אותי. אני לא רוצה שום יחס איתם מלבד פחד שישב בראשם מהיום שבו תינתן הפקודת "אש" הבאה של צה"ל.
מספר הרוגים? כולנו היינו רוצים 0. אבל אין מלחמה בלי הרוגים. לכן שוב אחזור על מה שאמרתי כבר. מעדיף שחיילים יתעסקו בגבולות מאשר אזרחים יחיו בסיכון לחייהם, בחרדה, במצוקה נפשית וכו'.

אני באמת מתפלא למה הדיון מתארך.
כל מה שאני אומר הוא דבר אחד: חיי אזרחים ובמיוחד אוכלוסיה חלשה כמו ילדים, קשישים וכו', צריכים להיות מוגנים ובטוחים בכל מחיר

מחיר כלכלי, מחיר מדיני, מחיר בין לאומי, מחיר של נפגעים. לא משנה.
אני מוכן שמחר יפתחו בפעולה שתביא שקט מוחלט לדרום ולשלם על זה עוד מיסים לשנים הקרובות.
אני מוכן ללכת למילואים ולהילחם (שוב) למען פעולה שתבטיח לי שקט בדרום.
אני מוכן לתת להם מדינה והרבה מהדרישות שלהם למען פעולה שתבטיח לי שקט לדרום.
והדרום הוא רק דוגמא אחת משלל אוייבינו.

כל אחד רואה את הפתרון שלו במישור הצבאי, פוליטי, מדיני וכו' - ולא על זה הדיון.
כל מה שאמרתי זה שהגנה על שלום אזרחיי שווה כל מחיר.
הדרך עכשיו שפה ושם אנחנו מקבלים מטען, ירי, רקטה, טיל ולפעמים אין נפגעים, כן יש נפגעים, אין נזק, כן יש נזק, לפעמים חייל משלם בחייו או לפעמים זה ילד תמים. הם לא משהו שצריכים לעבור בשתיקה או בהפגזה ארטילרית של שטחים רקים.
לחמתי בלבנון, לחמתי בעזה, חייתי בעוטף עזה בדרום ואני מקווה לרכוש שם בית בשנה הקרובה - אבל לא רק בדרום, אף אחד לא צריך לחיות ברולטה רוסית. יש מספיק סיכונים בחיים כמו זיהום האוויר, הכבישים וכו' שמהווים "אדרנלין" לחיים.

ישן 10-10-2014, 10:16

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Cu1 שמתחילה ב "האמת עבד ממש יופי במלחמת..."

ראישת צרפת לא נכבשה במלואה ותמיד היו אזורים בעלי מרי משמעותי מאוד לגרמנים ובכל מקרה ההבדל הוא שצרפת נכבשה על ידי זרים ובדרום לבנון זה לא אותה סיטואציה של כיבוש.

ובכל מקרה אין לי בעיה שחיזבאלה יקבל שיתוף פעולה מלא מבחנתי גם מהאזרחים וגם ממשלת לבנון ואנחנו נחזיר אותם לימי הבינים ..
נעשה להם נזק כלכלי לא פרופרציונלי וגם נהרוג להם אלפים אולי אפילו עשרות אלפים על כל נסיון פגיעה באזרחים שלנו..לא נשיג הרתעה ? לא ישאר אדם אחד בלבנון מבחנתי ...זה בעיה של הצד השני..
גינגיס חאן פעל בגישה הזאת וניצח תמיד והשיג אחלה הרתעה שבעולם.!!
הגרמנים לא הגיעו לקרסוליים של גינגיס חאן באפקט ההרתעה ולכן המורדים הצרפתים לקחו בחשבון שעל פעולות מסוימות יהרגו להם מאות אנשים/אזרחים. ושוב חוזרים לתגובה פרופרציולית שקלו תענין וקבלו החלטה להרוג 30 חיילים גרמנים וקצינים בכירים תוך ידיעה שכפר של 500 אנשים ימחק... אתה מבין ? הפואנטה ברגע שהצד השני מעריך תתגובה שלך הוא תמיד יפעל בסופו של דבר.. והחיסרון שהוא יפעל שהוא יהיה מוכן ומתי שנוח לו!!

נערך לאחרונה ע"י mikiller בתאריך 10-10-2014 בשעה 10:23.
ישן 10-10-2014, 14:59
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אף פעם לא ניתן להשיג הרתעה של 100% נגד ארגון טרור...
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "ראישת צרפת לא נכבשה במלואה..."

האמריקאים (עיראק ואפגניסטאן) - המעצמה הגדולה ביותר בתולדות העולם שלנו, שילמה כבר בחיים של אלפי חיילים אמריקאים, שנים רבות של לחימה אינטנסיבית בכל הזרועות (ים, אוויר, וכמובן יבשה), השקעה של טריליוני דולרים בלחימה ובשיקום נפגעי הלחימה והכלכלה, ומה היא השיגה שם? - כלום.

את הטליבאן היא עדיין לא הביסה, והוא עדיין עושה צרות באפגניסטאן, ואת משטר סדאם היא החליפה בכאוס כללי במדינה + צמיחה של ארגון הטרור החזק ביותר באזור - ISIS, שלא רק משתלט על עיראק עצמה, אלה גם כובש בברוטאליות מדינות נוספות שגובלות עימה.

האמריקאים וכוחות הקואליציה אחראיות בין היותר למותם של מעל ל100 אלף אזרחים חפים מפשע (ואתי זה מצחיק שאנחנו "הרגנו" 1000 כאשר מרביתם מחבלים, והעולם עוד שניה שקל להטיל עלנו סנקציות).

המסקנה היא ברורה - לא ניתן להרתיע ארגון טרור, בטח לא כזה שמבחינתו נלחם מלחמת חורמה בכופרים, ואין מנוס מג'יאהד.

בעניין ג'ינגיס חאן, אני מסכים שהוא היה מצביא גדול, ואני מסכים שהוא כבש ושלט בחלק ניכר מהאויבים שלו באמצעות הרתעה, אבל אני לא מסכים איתך שיש מקום לאנלוגיה למצב הנוכחי של היום.

אנחנו לא נמצאים בתקופת ג'ינגיס חאן או רומא העתיקה, יש סדר בעולם, או"ם, ואת כל שאר הבולשיט שמתלווה לזה.

בתקופת רומא, אם היית מעצמת על יכולת פשוט למחוק כפרים שלמים, ואת כל הניצולים למכור לסוחרי עבדים.

אם בכלל היית חושב על להקים ארגון טרור ולהילחם נגד רומא, לא רק שרומא הייתה דואגת להשמיד אותך, היא גם הייתה דואגת שהעולם בכלל לא יידע שהיית קיים.

רק תביט על ההסטוריה של העם שלנו, ותראה שאפילו עם לחימת מנהרות אינטנסיבית ויחסית יעילה (האירוניה חוגגת - העם היהודי נלחם בישראל באמצעות מנהרות, נגד כובש מתקדם וחזק בהרבה).
שיטת קרב מבוססת גרילה, ומנטליות שיא בקרב הכוחות הלוחמים לניצחון במערכה, ומה השגנו?
-בעיקרון מלבד לסיפורי גבורה, כלום.
הרומאים ניצחו בסופו של דבר, ירושלים נותרה רומאית, ובית המקדש השני נמחק מעל פני כדוה"א.

ובחזרה לזמננו:
צר לי שאני כותב את זה, אך הדרך היחידה לנצח ארגון טרור היא בצורה ברוטאלית (השמדה טוטאלית של כל הכוחות הלוחמים, כולל האוכלוסיה המוערבת).

דוגמא טובה לניצחון ברוטאלי - הרוסים נגד הצ'צ'נים, הרוסים ניהלו לחימה לא פרופורציונלית נגד כוחות טרור, הם הגיבו צבאית בעוצמה חסרת תקדים, ועל גבול הלחימה הבלתי קונבנציונלית, והתוצאות מדברות בעד עצמן - שקט, והרתעה.

הצ'צ'נים אומנם לא הושמדו קליל, אך הכוחות שנותרו הבינו שלא שווה להם עוד להמשיך בלחימה נגד המעצמה הרוסית, הם הבינו שהאבדות גדולות יותר מדיי, וההצלחות נמוכות מדיי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-10-2014, 09:43
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אף פעם לא ניתן להשיג הרתעה של 100% נגד ארגון טרור..."

יש הרבה במה שאתה אומר, רק קח בחשבון שבצ'צ'ניה הייתה אלטרנטיבה שלטונית מקומית.
היה שם מנהיג צ'צ'ני, פרו רוסי, עם תמיכה של חלקים מהעם, שהיווה אלטרנטיבה שאפשרה שלטון צ'צ'ני בלי מלחמה.
זה לא השמיד את כל המורדים ביערות, זה גרם לכך שכל צ'צ'ני שלא רצה להילחם, יכל עדיין להיות צ'צ'ני ואפילו לאומן, ולא להלחם.
אני לא בטוח שזה היה עובד אם האלטרנטיבה ללחימה הייתה שליט רוסי או אפילו איגנושי (במחוז הזה יש שני עמים. הוא אפילו נקרא צ'צניה איגנושיה).

לאור ההיסטוריה, מהלך כמו שהצעת, מבלי לספק שלטון חליפי פנימי למורדים, סביר שיגמר או בכשלון או ברצח עם (שזה מה שהרומאים היו מגיעים אליו, לולא יוחנן בן זכאי).
לכן יצירת אלטרנטיבה פנימית חיונית בעיני.

ישן 12-10-2014, 18:03

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אף פעם לא ניתן להשיג הרתעה של 100% נגד ארגון טרור..."

ראשית כל מסכים בענין הזה
" צר לי שאני כותב את זה, אך הדרך היחידה לנצח ארגון טרור היא בצורה ברוטאלית (השמדה טוטאלית של כל הכוחות הלוחמים, כולל האוכלוסיה המוערבת)."
ההבדל בנינו שאני מאמין שזה דפוס הפעולה שנדרש מאיתנו בלחימה כלומר אני מאמין שיש צורך להשמיד טוטאלית את האויב פשוטו כמשמעו.

עכשיו לגבי ההיסטוריה על המונגולים שלדעתך
" אנחנו לא נמצאים בתקופת ג'ינגיס חאן או רומא העתיקה,
יש סדר בעולם, או"ם, ואת כל שאר הבולשיט שמתלווה לזה."
דבר שלא הרבה יודעים הנאצים למדו היטב את ענין תורת הלחימה של המונגולים וכל לוחמת הבזק שלהם מבוססת
על סגנון הלחימה המונגולי עם התאמות רלוונטיות לטכנולוגיה. אם תרצה אני ירחיב בענין. מה שבטוח ששנינו מסכימים
שהאום זה בולשיט וכל פתרון שכולל כוחות/ערבות בינלאומית זה פשוט בדיחה של אנשים שוטים.

ועכשיו להיסטוריה בת זמננו... שאפו אהבתי את הדוגמא של הצ'צ'נים !! ממש אהבתי שלא כמו הבחור CU1 שפשוט נתן
דוגמא מהיסטוריה על המורדים הפולנים ששם זה לא עבד אתה נתת דוגמא שזה עבד.
ולגבי הסיבות למה זה עבד ? בהתיחסות cre666 אנחנו צריכים לבחון את ההיסטוריה והנסיבות שהיו בציצניה ולחשוב
איך אנחנו מיישמים את זה עם האויב פה בארצנו היפה דרך אגב לא בטוח שחמאס או חיזבאלה יותר קיצונים מהציצנים לדעתי ממש לא אפילו.

עוד התיחסות לנושא בזווית אחרת פיננסית.
הלחימה בחמאס על פי הערכות נעה בין 6-8 מליארד שקל (לא סגור על המספרים)
השיקום של רצועת עזה 1.5 מליארד דולר מידי ועוד 2.5 מליארד בשנים הקרובות סה'כ 4 מליארד דולר כלומר באיזור 14 מליארד שקל.
יחס לא פרופרציונלי!! במיוחד שאנחנו הצד החזק ובעל היכולות ואפילו ללא התיחסות לעובדה שהמימון לשיקום מגיע ממקורות חיצונים לרצועת עזה.
מדינת ישראל צריכה לעשות הכל כדי לצמצם את עלות הלחימה שלה!!! אפרופו התייעלות בצהל.. עוד סיבה זה תחשבו על לחימה מתמשכת שגם
בצפון יש מסיבות וזיקוקים.. המשק עלול להידרדר לתהום.!!

בקיצור.
צריך לחשוב על כך איך הלחימה הבאה תמנע את המלחמות העתידיות לנצח ! או לכל הפחות להעתיד שנראה לעיין.

בברכת חג שמח!!

ישן 11-10-2014, 09:33
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי mikiller שמתחילה ב "ראישת צרפת לא נכבשה במלואה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי mikiller

גינגיס חאן פעל בגישה הזאת וניצח תמיד והשיג אחלה הרתעה שבעולם.!!!!

רק קח בחשבון שההרתעה שהמונגולים יצרו נגרמה מההבדל בין האלטרנטיבות שהם נתנו (אחת מהשניה ובינן לסטטוס קוו), ולא רק מיישום האלטרנטיבה השלילית.
מי שנכנע והסכים לשלם מיסים קיבל יחס טוב שהיה נדיר באותה תקופה. חוץ מפקידי מס ויועצים, המונגולים כמעט ולא שינו את המשטר הקיים, העניקו חופש דת מלא,
לא שיעבדו את הנכנעים ולרוב גם דרשו פחות מס מכובשים אחרים.
המונגולים היו אכזריים מכולם נגד מי שהתנגד, אבל נדיבים מכולם עם מי ששיתף פעולה.
שני מרכיבי המשוואה, וההשוואה של שניהם לסטטוס קוו, היו חיוניים לייצירת ההרתעה המונגולית.
לא רק האכזריות.

ישן 13-10-2014, 18:27

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=mikiller] גינגיס חאן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
רק קח בחשבון שההרתעה שהמונגולים יצרו נגרמה מההבדל בין האלטרנטיבות שהם נתנו (אחת מהשניה ובינן לסטטוס קוו), ולא רק מיישום האלטרנטיבה השלילית.
מי שנכנע והסכים לשלם מיסים קיבל יחס טוב שהיה נדיר באותה תקופה. חוץ מפקידי מס ויועצים, המונגולים כמעט ולא שינו את המשטר הקיים, העניקו חופש דת מלא,
לא שיעבדו את הנכנעים ולרוב גם דרשו פחות מס מכובשים אחרים.
המונגולים היו אכזריים מכולם נגד מי שהתנגד, אבל נדיבים מכולם עם מי ששיתף פעולה.
שני מרכיבי המשוואה, וההשוואה של שניהם לסטטוס קוו, היו חיוניים לייצירת ההרתעה המונגולית.
לא רק האכזריות.

קודם כל מסכים איתך גינגיס חאן יצר אחלה אלטרנטיבה (בעזרת הצעה של מלומד סיני) אבל המקרה לא דומה למקרה שלנו מהסיבה הפשוטה גינגיס חאן נתן לאויבים שלו שתי אפשרויות.
1. להיכנע ולשלם מס לאימפריה המונגולית ובתמורה להנות מזכויות שלמות באימפריה כולל הגנה.
2. במידה והאפשרות הראשונה לא מתקיימת גינגס חאן יתקוף וישמיד הכל בגדול.
כלומר להיות חלק מהאיפריה המונגולית או להימחק בגדול כלומר כניעה ללא תנאים או עימות מזוין בלתי נמנע.
במקרה שלנו יש שתי אפשרויות אחרות לגמרי ללבנונים/חיזבאלה/ חמאס/איראן/ עיראק וכו' .
1. לחיות בשלום כל מדינה בגבולות שלה ואולי אפילו ליצור הסכמי סחר ללא ספק יועיל הרבה יותר לשיעי/לסוני באיזה כפר פרמטיבי בלבנון/עירק/ סוריה וכדומה.
2. לשנוא את הציונים/יהודים/מדינת ישראל או בקיצור לשאוף לפגוע בנו על רקע הלאום היהודי שלנו באמצעות מלחמות כוללניות/ פיגועים/ רקטות / וחדש חדש מנהור התקפי.
במקרה שלנו מלחמה היא בחירה רק ורק של הצד השני!!! לכן כל נושא האלטרנטיבה לא רלוונטי הרי מבחיתם תהרגו את עצמכם או שאנחנו נשאף תמיד להרוג אותכם. בגדול נשמע מפגר אבל אלה האויבים שלנו.

ישן 10-10-2014, 18:28

בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אותך זה לא מעניין, על דיבורים..."

אני לא מדבר על איך כי זה לא משנה. זה לא שמחר גנץ או בוגי יקראו פה ויגידו וואלה, בואו ניקח את השיטה של lior432 או שלי, נכון?

הרי את השיטה הנוכחית ניסינו, שנים, היא לא עובדת. זה לא משנה מה הרעיון שלך, ת-נ-ס-ה.
מבחינתי חיים אבדו, חיים אובדים. אנחנו כבר עכשיו משלמים את המחיר הגרוע ביותר, אז מה אכפת לך לנסות משהו אחר?
פצצת אטום על לבנון או מסירת י-ם תמורת הסכם שלום. יש לך את כל הסקאלה לבחור.
אין לי כוח וכוונה לפתוח את הדיון על מה ואיך לעשות כי זה חסר תוכלת. אז תחסוך ממני את הנפח שרת הזה. תן לי להשאיר את דעתי לעצמי.

ולא, על דיבורים אין מכס (אבל יש מע"מ 0 ). אבל לא הבנתי מה הקשר, גם לא אוכלים שקשוקה בספריה סו?.
על דיבורים אין מכס אבל להילחם באוייבי דרך הפורום אין לי אפשרות. פורום נועד להביע דעה. ככה שזה מה שעושים פה.
מה ברצונך? שאצא מחר בבוקר עם מצ'טה לעזה? בינת גב'ל?
הייתי כבר, לא פעם ולא פעמיים.
וכמו שעשינו את זה בעבר, אין לי בעיה להפסיק גם עכשיו את חיי הנוחות וההתקשקשות בפורום ולהגיע לבסיס גם מחר עם צריך.

ורשמת "בלי להיכנס לסבב לחימה", למה? למה להגביל ולקבוע עם מה כן ועם מה לא?
שוב. אני לא יודע איך עוד אפשר להדגיש בכתבן של הפורום כדי להבליט את זה מספיק.
הגנה על חיי אזרחיי חשובה לי יותר מהכל. אם צריך לשים מישהו בסיכון והמשוואה היא חייל או אזרח אז החייל הוא זה שצריך לעמוד מול הסיכון.
כואב לי על כל חייל אפילו שנפצע קל וצריך ללכת שבוע עם תחבושת כי נשרט ברגל.
אבל יותר כאב לי לבלות כמה שנים בדרום, להתנדב במקומות שאתה רואה שם ילדים שלמדו לא מזמן לדבר והדברים היחידים שהם יודעים לבטא זה פחד, חשש לצאת מהבית, חשש לעזוב את ההורים וכו'. זה הרבה יותר כאב לי.

מצידי תפתור את זה בסבב לחימה קרקעי, תפתור את זה בארטילריה שמפציצה יום יום כל שעה עגולה כמו פעמון של כנסיה, תפתור את זה בחטיפת עבדאללה, אחמד, או חסאן ותתלה אותם בכיכר העיר.
תענה לכל דרישותיהם ותתקפל עם הזנב בין הרגליים שיעזבו אותך בשקט או תתנהג כמו המרצחים הגדולים בהיסטוריה ותגרום לכך שרק משמיעה המילה "ישראל" ישתינו בבגדיהם.
אל תתעקש איתי על איך. האיך קשור לדעה פוליטית, מדינית, הומאנית, ערכים, עקרונות, אופי, ידע וכו'. וזה ויכוח מיותר. מבחינת X הX צודק וה Y טועה ולהיפך.
שנתיים אני מונע מעצמי להיכנס לויכוחים פוליטיים או כאלה שאין להם פואנטה אמיתית. אז תחסוך ממני ואחל לשנינו שבת שלום

ישן 11-10-2014, 00:45

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "מה זה לא משנה? זה [B]כל..."

אתה יכול לקרוא לזה טוקבק - כי המציאות הביאה אותך למצב של כניעה ותבוסה שאתה מקבל רקטות ובתגובה מפציץ מבנים ריקים. אתה ישראלי - התרגלת לזה. אם היית רוסי נניח - היית מתרגל ללשטח עיר על כל רקטה. כן. אז אתה יכול להתנשא ולהגדיר את ההודעות שלי כטוקבק - אבל זה כי אתה רגיל להיות מובס. לבריאות.
תוהה אם שרבין אמר" נשבור להם את הידיים והרגליים" או שדדו אמר "נשבור להם את העצמות" גם כן התייחסת לתגובות שלהם כטוקבקים.

וכנראה שלא הפנמת את זה, על אף שכבר רשמתי את זה מס' פעמים...
להיכנס לבינת גביל, להיכנס לעזה, להדליק את האזור ולהיכנס לסבב לחימה, רשמת את זה שחור על גבי אפור\ כחלחל. אם זה הפיתרון וחיילים צריכים להילחם - אז נילחם. ילדים לא צריכים לרוץ בין אזעקות במקרה הטוב או לסיים את חייהם במקרה הרע.
וזה בהנחה שכמו שאמרת, הדרך היחידה היא סבב לחימה נוסף.
ולפני שאתה שולף תגובה, שוב, כתבתי את זה מס' פעמים. יש הרבה דרכים, לאו דווקא להיכנס לסבב לחימה וגם את התייחסותי לסבב לחימה כתבתי. בדרכים, לא נדון.
תחסוך ממני לכתוב את מה שכבר כתבתי. אנחנו "מערבבים מים" כמו שמכונה אצלנו בחיל הים.

ישן 11-10-2014, 10:36

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי Mpiko שמתחילה ב "הרוסים יותר חכמים מהישראלים ?"

זה לא באמת משנה. אתה לא מחפש פה תגובה אמיתית או תוכן כלשהו.
אם אגיד כן - תשלוף מהידע שלך "פאשלות" שלהם מההיסטוריה ותהנה מצידקתך כביכול.
אם אגיד לא - תכרוז שאני סותר את דבריי וכו' וכו'.
אני לא יודע אם אתה נהנה מויכוח ילדותי, או שזה סתם השעמום של שבת בצהריים.
אז אל תוציא לי מילים מהפה בבקשה ותקבע דברים שלא אמרתי ואשמח אם תטרח להתייחס ליותר מחצי משפט מתוך כלל ההודעות שנכתבו לך. בשביל הבגרות, או הספורט של התדיינות, אחד מהשניים.

וזו בדיוק הסיבה למה אני לא מרחיב במה כן צריך לעשות, מה לא צריך לעשות, איך ולמה.
כל השיח הזה אתה (ואחרים) טורחים לחזור על דברים שכבר נכתב עליהם אבל משום מה מתעקשים לא לקרוא\ להפנים\ להבין, יוצאים בהכרזות או בניבוי מוחלט של העתיד (מסקרן איך הם עושים זאת) ואחרי זה צועקים "טוקבק! טוקבק!".

אז לפעם האחרונה, חג שמח, מקווה שתנצל את החג לקצת יותר מתגובות מיותרות בפורום כלשהו ותהנה.
אתה ושאר החברים מוזמנים להמשיך להתבוסס בדיון הזה שממזמן כבר נהיה מיותר, מתיש וארוך מדיי.
אני אלך להמשיך לפוסטים אחרים קצת יותר מעניינים.
אם אתה פשוט רוצה להוכיח שאתה הצודק ואתה היודע - אז הנה, קיבלת: אתה צודק. רק שחרר...

נערך לאחרונה ע"י Reshef914 בתאריך 11-10-2014 בשעה 10:41.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:15

הדף נוצר ב 0.38 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר