לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-11-2014, 18:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "רישיון לאקדח"

מה העילה שלך?

1) מתקשרים למשרד לבט"פ לקבוע תור/קובעים תור באינטרנט. חשוב לעשות את זה במשרד אליו אתה שייך גיאוגרפית. סגרו לאחרונה את מרבית המשרדים לכן אל תניח שאתה יודע- תודא.

2) ממלאים את כל הטפסים שצריך, לא שוכחים את ההצהרת בריאות, מודאים שהכל מלא כמו שצריך וחתום כנדרש. מביאים את כל הטפסים שמוכיחים את העילה שלך. באופן עקרוני לא נדרש אבל לא מזיק להביא תעודת לוחם ו/או קצין אם יש לך ואם זה לא קשור לעילה.

ככלל אצבע- עדיף יותר טפסים מאשר מעט. גם אם אתה מביא בדיוק את הטפסים שרשום שצריך- יכול להיות שהפקיד חטף קריזה באותו יום ורוצה יותר (אני לא צוחק. זה קורה הרבה.)
אתה תחת עילת יישוב זכאי? תביא חשבונות על שמך משלושת החודשים האחרונים לפחות בכתובת ביישוב, תביא חתימת נוטריון שאתה גר שם כל חייך, תביאי את אמא שלך שתעיד בשבועה שהיום יצאת לראשונה מתחומי הבית.
אתה תחת עילת עבר בטחוני? תביא המלצת סא"ל חתומה ואישור דרגה. תביא מסמכים צה"ליים עם הדרגה שלך, חתימת ד.צ של היחידה, את התמונה שלך על מגרש המסדרים בבה"ד 1 ואת בני גנץ שיעיד שהוא נשבע שהוא זוכר שהוא חתם לך על הקלף הזה.

3) מגיעים למשרד, מגישים את הטפסים, משלמים אגרה ומקבלים טופס באמצעותו אפשר לרכוש נשק למשך חודש בלבד (אלא אם שינו את הזמן). לא קנית עד יום התפוגה? הזדמברת ותצטרך לעשות את כל התהליך מחדש. מומלץ קודם לבחון נשקים אם אפשר, להחליט מה אתה רוצה לקנות בראש שקט ובלי לחץ של זמנים ורק אז להגיע לתור.

4) קנית אקדח. אתה משאיר אותו בהפקדה אצל הסוחר, חוזר למשרד (כמובן שצריך לקבוע תור חדש בשביל זה, לכן מראש מומלץ לקבוע שני תורות בהפרש של כמה ימים/שבועות, אחרת תצטרך לחכות חודש-חודשיים-חצי שנה מרגע קניית האקדח עד שהוא אשכרה יהיה בבעלותך) מראה להם שטר בעלות, מקבל רשיון זמני, חוזר למטווח, מציג את הרשיון הזמני, מקבל את האקדח.
אחרי שבועיים עד חודשיים מקבל רשיון מגנטי בדואר.

במידה ואתה קונה יד שנייה אתה פשוט מגיע עם בעל הנשק למשרד במקום כל הסיפור של ההפקדה אצל הסוחר.

בגדול קח בחשבון שלמעט מתי מעט הפקידים במשרד לבט"פ שונאים אותך יותר משדאע"ש שונאים יזדים.
היית פעם בביטוח לאומי או במשרד הפנים? זה כמו דיסנילנד לעומת הבט"פ.

ובנוסף- יש לך פה את כל הפרטים הפורמלים שאתה צריך-
http://mops.gov.il/Fire_Arms/Pages/...msLicences.aspx

http://mops.gov.il/Fire_Arms/Person...es/default.aspx

http://mops.gov.il/Fire_Arms/Person...nseRequest.aspx

אם יש לך עוד שאלות- בכיף.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 10-11-2014 בשעה 18:09.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-11-2014, 19:26
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "יש לך מושג אם יש בארץ..."

תראה, שורש הבעיה הוא בנוסח החוק. החוק קובע ש-
ציטוט:
"כלי-יריה" - פירושו כלי בעל קנה העשוי לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה,
שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אביזר ותחמושת של כלי כזה. וכן כלי-נשק שסוגל לפלוט
חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אביזר ותחמושת לכלי-נשק כאמור ולרבות מכל
המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע;

http://mops.gov.il/Documents/Public...FirearmsLaw.pdf

בקורס מדריכים העביר את החלק של החוק וכו' עו"ד שחצי-התלוצץ שעל-פי החוק הזה, גם K-300 הוא כלי ירייה, שהרי הוא מסוגל לפלוט חומר שנועד להזיק לאדם.

בגלל הניסוח המעורפל של החוק יש המון איזור אפור. כידוע- בעולם אין ואקום ולכן במרבית מהזמן תופס מאין קונצנזוס שקט שקובע מהו כלי ירייה ומה לא.

ספריי פלפל למשל, לא נחשב כלי ירייה ולכן מותר לשאת אותו ללא רשיון (לא להתבלבל עם גז מדמיע שמופיע בחוק עצמו), טייזר נקבע כלא-חוקי ואפילו לא ניתן להוציא לו רשיון.

ואז יש דברים שהם כ"כ אפורים שאפילו אין עליהם קונצנזוס שקט. בד"כ מדובר באמצעים אקזוטיים או חדשים שפשוט לא מוכרים מספיק כדי שיינתן להם מענה פרטני. זה הכי מסוכן, כי בשלב הזה אתה נסמך על הקומן-סנס של המאבטח/שוטר שפוגש את האמצעי וקומן-סנס הוא כידוע לא קומן בכלל. במיוחד כשמדובר בשני המגזרים הנ"ל.

אני לא יכול להבטיח, אבל אני מוכן להמר בגדול שאם ימצאו דבר כזה עלייך- הוא יוחרם במקרה הטוב. במקרה הרע תעוכב וכו'. לא משנה אפילו אם תדגים על עצמך שמדובר בכלי לא קטלני. לפעמים אפילו מחרימים אמצעים באופן לא רשמי סתם כי השוטרוס רוצה את הצעצוע לעצמו. בתמורה אתה מקבל את הזמן שלך. אני חושב שכבר סיפרתי פה כמה פעמים על החבר הנגר שלי שהחרימו לו לדרמן בגלל שיש לו להב מתקבע וזה טכנית אסור ע"פ החוק.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-11-2014, 19:34
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תראה, שורש הבעיה הוא בנוסח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
תראה, שורש הבעיה הוא בנוסח החוק. החוק קובע ש-

http://mops.gov.il/Documents/Public...FirearmsLaw.pdf

בקורס מדריכים העביר את החלק של החוק וכו' עו"ד שחצי-התלוצץ שעל-פי החוק הזה, גם K-300 הוא כלי ירייה, שהרי הוא מסוגל לפלוט חומר שנועד להזיק לאדם.

בגלל הניסוח המעורפל של החוק יש המון איזור אפור. כידוע- בעולם אין ואקום ולכן במרבית מהזמן תופס מאין קונצנזוס שקט שקובע מהו כלי ירייה ומה לא.

ספריי פלפל למשל, לא נחשב כלי ירייה ולכן מותר לשאת אותו ללא רשיון (לא להתבלבל עם גז מדמיע שמופיע בחוק עצמו), טייזר נקבע כלא-חוקי ואפילו לא ניתן להוציא לו רשיון.

ואז יש דברים שהם כ"כ אפורים שאפילו אין עליהם קונצנזוס שקט. בד"כ מדובר באמצעים אקזוטיים או חדשים שפשוט לא מוכרים מספיק כדי שיינתן להם מענה פרטני. זה הכי מסוכן, כי בשלב הזה אתה נסמך על הקומן-סנס של המאבטח/שוטר שפוגש את האמצעי וקומן-סנס הוא כידוע לא קומן בכלל. במיוחד כשמדובר בשני המגזרים הנ"ל.

אני לא יכול להבטיח, אבל אני מוכן להמר בגדול שאם ימצאו דבר כזה עלייך- הוא יוחרם במקרה הטוב. במקרה הרע תעוכב וכו'. לא משנה אפילו אם תדגים על עצמך שמדובר בכלי לא קטלני. לפעמים אפילו מחרימים אמצעים באופן לא רשמי סתם כי השוטרוס רוצה את הצעצוע לעצמו. בתמורה אתה מקבל את הזמן שלך. אני חושב שכבר סיפרתי פה כמה פעמים על החבר הנגר שלי שהחרימו לו לדרמן בגלל שיש לו להב מתקבע וזה טכנית אסור ע"פ החוק.

החוק בישראל בנוגע לנשק קר הוא כל כך מטומטם שבא לי לבכות.

מצד אחד אסור להסתובב עם סכין ברחוב, אבל אין מניעה ללכת להום סנטר ולקנות גרזן עבודה שיכול בקלות לערוף לאנשים את הראש.

כמו כן אין מניעה לרכישת כלי עבודה קטלנים (מסורי דיסק, אקדחי מסמרים, וכ'ו...).

*אני בתור איש מקצוע, מפנטז שנים על כלי נשק ורוב הסיכויים שלעולם אני לא אוכל להוציא (אלה אם כן אני אעבור להתגורר בשטחים למשך 3 חודשים), ומצד שני אני מחזיק בכלי עבודה שיכולים בקלות לגרום לרציחת אנשים.

ואין חוק שמונע ממני להחזיק בהם, אז אם אני יכול?

מה מונע ממומחמד ממזרח ירושלים לקנות את ההאקדח הזה, ולדפוק לציונים מסמרים בראש?

ישן 10-11-2014, 18:36
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
קודם כל תודה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "מה העילה שלך? 1) מתקשרים..."

לא יודע למה זה נשמע כזה סיפור,סה"כ ה"עילה" זה יישוב זכאי,כאשר כל אדם שני מסביבי הוציא רישיון בלי שום בעיה,אין לי סיבה להניח שאצלי זה יהיה שונה.דגש אולי חשוב:אני לא גר כאן אבל בהחלט מעביר את רוב זמני וחיי פה ולפי הטבלה במשרד לבטחון פנים+כמה חברים שהוציאו על הסעיף הזה זה אמור להספיק,האם כדאי לי להעביר פיקטיבית את המגורים ליישוב לחודש? בנוסף,לתור במשרד צריך להגיע עם אישור רופא? כי חבל לי סתם לשלם לקופ"ח את הסכום המונפץ שיחליטו לעשוק אותי בו (לפי קריזה של הרופא כמובן) לפני שאני אשכרה יודע שאני מאושר.
narion-ראה לעיל,אני לא מצליח למצוא סיבה למה מסביבי מסתובבת כמות נשק שלא תבייש גדוד חי"ר ולי משום מה לא יוציאו.כל ההערות שלך על השפלות של בג"ץ והממשלה נכונות אבל אני מתקשה לראות איך זה נכנס כאן...
שי שי-אמנם כתבתי במשבראש,אבל אני אשכרה מחפש תשובה ופחות ירידות/בדיחות/מה שאתם לא עושים פה.תודה.

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 10-11-2014 בשעה 18:38.
ישן 10-11-2014, 19:00
צלמית המשתמש של maorhag

מתוך האתר של המשרד לבטחון פנים
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי shai.shai שמתחילה ב "כדי להיחשב כמתגורר כרגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shai.shai
כדי להיחשב כמתגורר כרגע ביישוב כלשהו, אתה צריך לגור בו 3 חודשים (לא יודעת מה לפי משרד השקר-כלשהו מחליט, אבל אפילו כדי שהמקום-כלשהו שאתה גר בו יוציא לך אישור עם חתימה כלשהי, אתה צריך 3 חודשים).

http://mops.gov.il/Fire_Arms/Person...gCriterion.aspx
ציטוט:
מגורים בישוב זכאי ​מי שהוכיח כי מרכז חייו מתקיים בישוב, אשר לגביו נקבעה זכאות על ידי משטרת ישראל​

כמו כן לא אחד ולא שניים כבר עשו זאת לפני על בסיס אותה תביעה.
מה גם שבאמת לא מפריע לי להעביר את הכתובת שלי,סתם בזבוז זמן...

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 10-11-2014 בשעה 19:15.
ישן 10-11-2014, 19:18
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "קודם כל תודה"

1) בשביל להוכיח עמידה בעילת יישוב זכאי אתה נדרש להמציא אישור מגורים ביישוב לתקופה של 3 חודשים לפחות. יש פקידים שדורשים, כאמור, גם הוכחה בדמות חשבונות שמומענים אלייך בכתובת ביישוב על אותה תקופה ועוד מסמכים.

אני לא יודע מה חברים שלך מספרים לך או לא, אבל סביר שאם זה המצב הם הוציאו רשיון לפני יחסית הרבה זמן ולכן הדרישה הייתה פחות מחמירה. לחילופין יכול להיות שהם מקבלים נשק ארגוני מהנשקייה/כיתת כוננות של היישוב.

אתה רוצה ללכת ולבזבז זמן? בשמחה. אתה ביקשת עזרה ועצות ואני רק נעניתי לבקשה.

2) בקשר לפיקטיביות וכו'. אני שונא את החוקים הדרקוניים ואת חוסר היעילות ובכלל את הקיום של כל המעמד הפקידותי-בירוקרטי, אבל אני ממש מקווה שאפילו לרגע לא חשבת שאני הולך לייעץ לך להפר את החוק.

3) כן, למשרד לבטחון פנים אתה צריך להגיע עם כל המסמכים שמוכיחים עמידה בתבחין+ אישור רופא מלא וחתום.
אבל שוב, מראש אני אומר לך- אלא אם אתה גר ביישוב 3 חודשים ומסוגל להוכיח זאת, אתה מבזבז את הזמן שלך.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-11-2014, 19:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "1.ואני מאוד מודה לך על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
2.להפר חוק? ממש לא.ב"פיקטיבי" אני מתכוון באמת להעביר במשרד הפנים מגורים ליישוב הזכאי (כמובן שזה יהיה אד הוק,אבל עדיין רשמי עם הניירת והכל).

אז כאמור- תצטרך לספק הוכחה בדמות אישור מגורים רשמי ביישוב לתקופה של 3 חודשים לפחות+ מסמכים נוספים שמעידים שאתה גר שם.

תבין- אני בעדך, אני רוצה שיהיה לך רשיון. בגלל זה אני מסביר לך את כל הכיוונים כדי שתוכל להיערך בהתאם. אני מכיר מספיק אנשים שבאו עם האישור מגורים (שזה כל מה שנדרש רשמית) ונשלחו לאחור בגלל שלא היה להם חשבונות להראות.
ציטוט:
3.לא רוצה שישתמע מדברי נימה של עקשנות ובכל זאת,החברים הנ"ל הוציאו לפני חודש ולפני חודשיים,כולם באותו מעמד כמוני,הם לא "סיפרו" ולא סילפו כלום והרישיון הוא פרטי ולא ארגוני,אז תרשה לי לקוות שאתה טועה פה,אם כי אני בהחלט אעשה חקירת יתר בעקבות הערתך.

תאמין לי שאני מקווה יותר ממך שאני טועה, אבל הנסיון מתעקש אחרת.
אשמח מאוד אם תברר עוד פרטים עם החברים שלך ותעדכן אותי בפרטים המלאים (אפילו בפרטי אם אתה מעדיף) כדי שאני אדע יותר.

הכלל הכי חשוב בקשר למשרד לבט"פ הוא שהכל דינמי. מה שהיה נכון אתמול לא בהכרח יהיה נכון היום וכן הלאה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 10-11-2014, 19:44
צלמית המשתמש של maorhag

בג"ץ מעולם לא היה חוקית מעל הכנסת
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אתה רציני?"

הוא נטל לעצמו סמכות שאינה שלו,בידי המחוקק להחזיר את הסמכות הזו בשניה.
חוק אחד,פשוט-"חוק יסוד החקיקה" שבו ייכתב במפורש כי לבית המשפט אין סמכות לפסול חוקים של הכנסת עשוי לפתור את הבעיה.כמובן,דרוש ראש ממשלה שיעמוד איתן מול אבירי זכויות האדם/כלבי השמירה של הדמוקרטיה/שמאלנים טיפשים ולא יילחץ.כרגע עם ביבי וחבורת סמרטוטי הליכוד (לא כולם כמובן) זה לא המצב,לא נותר לי אלא לקוות שיקומו לנו מנהיגים אחרים.
אבל שוב,נדמה לי שהבמה לדיון הזה היא פוליטיקה ואקטואליה/סקופים וחדשות,פחות מה שבראש (מודה,אני לא בקיא בחוקי הפורום,לא כ"כ נמצא פה).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:57

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר