לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים "לשוק" כאן תוכלו לפרסם או לרכוש/להחליף דגמים, כלי עבודה או חלקים כרצונכם.כל הכללים הנהוגים בפורום הראשי, "תופסים" גם כאן. בהצלחה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > השוק
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-08-2014, 18:54
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה למכירה: דגמי פלסטיק נדירים מאוד מתוצרת STARFIX ישראל (קנ"מ 1/72).....

שלום חברים.
קצת נוסטלגיה ישראלית...
בעבר הרחוק קמו בארץ מספר חברות ששמו לעצמם להשתלב בשוק של דגמי המטוסים מפלסטיק.
למעשה, לא היו יותר מדי חברות כאלה ואני אישית זוכר שתים שהן, "האחים מלכה" ו STARFIX שאני בטוח שהוותיקים כאן עדיין זוכרים...
החברות הללו פעלו שנים אחדות אי שם בשנות השבעים עד תחילת השמונים וייצרו (או אולי בכלל העתיקו) דגמי פלסטיק בקנ"מ 1/72 .
חלק ניכר מדגמי המטוסים שחברות אלה ייצרו היו ממטוסי חיל האוויר של אותן שנים ושל מטוסים בעלי "זיקה" לאזורינו כגון המיג 21, טופולב 16 וכו'...
כילד, זכורים לי עדיין לא מעט מדגמי חברת STARFIX , היו אלה דגמים בסיסיים להחריד, לא אחת היה צורך "לעצב" את חלקי הדגמים כדי שיתאימו זה לזה (לרוב שני חצאי הגוף נטו להתרחק מעט זה מזה)....
אני עדיין זוכר את הטופולב 16 אשר הסמרור שכיסה אותו הקשה על הדבקת הדאקלים באופן ראוי...
בקיצר.... הבייסיק של הבייסיק....

וכך חלפו השנים.... והחברות הללו נעלמו כלא היו... דגמים סיניים, בריטיים, איטלקיים ויפניים הם שכבשו את השוק....

והנה, כך פתאום...ידיד שלי הצליח בדרך לא דרך לשים יד על מלאי (לא ממש גדול אך עדיין), של דגמים של חברת STARFIX !!!
למען האמת הכל קרה די במקרה ונכון להיום הוא לא ממש יודע מה ואיך לעשות עם זה (לאיש אין כל קשר לתחביב ולכלי טייס )... כאן הצעתי את עזרתי בלנסות ולעניין מי מכם במשהו שבהחלט נחשב לסוג של נוסטלגיה ישראלית.....

כל הדגמים סגורים באריזתם המקורית, אני מניח שבאמצעים הטכניים שעומדים כיום לרשות בוני הדגמים ניתן יהיה אף לגבור על חלק מהבאים שאפיינו אותם פעם....
אני מפרסם כאן כמה תמונות כולל רשימת הדגמים מתוך הקטלוג המקורי המפורט על גבי גב האריזה המצולם כאן....

שני הדגמים שבחרתי להציג הם של הנורד והבואינג 707 פאר הקדמה של חברת אל על נכון לשנת 77...ושימו לב לציור של הנורד .... פעם זה בהחלט היה מרשים...
המחיר המוצע הוא 50 שקלים לדגם...
אם יהיה מי שיתעניין.... בפרטי.
ושוב, למען ההגינות, זה המקום רק לציין כי היות ואינני יודע כיצד והיכן היו מאוחסנים הדגמים הללו כל השנים (להערכתי הם היו מאוחסנים במחסן היות והם נמצאו ארוזים ומסודרים בקרטון) , איני יכל להיות ערב לתכולת האריזות אך שוב, הכל סגור ואטום באריזות המקוריות!
ושוב.... מדובר בהחלט בפיסת נוסטלגיה שלא ניתן למיטב ידיעתי למצא עוד....

והכי חשוב, שרק יהיה שבוע טוב ושקט.

לבני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 09-08-2014 בשעה 19:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר