לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-09-2014, 14:21
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בסיס חיל החינוך בהר שגור- מר'ר [מחוה אלון/לשעבר ביסלמ"כ].האם נבנה ביעוד כ'בית הבראה'?"

נבנה ושימש כבית ספר למכי"ם, בה"ד 2 - כלל הפקעת אדמות לצורך שטחי אש (יום האדמה קשור לכך) במסגרת התכנית ליהוד הגליל. לימים עבר ביה"ס למכי"ם לנגב, והמקום הפך למחווה אלון. מעולם לא תוכנן כבית הבראה. האדריכלות שלו במקור (מבני הכיתות ומגרש המסדרים )מאד דומה לבה"ד 1 כשהיא משתנה מסביבה מישורית מדברית, לסביבה הררית טרשית וגם אמורה להשתלב בנוף לכן בשונה מהמבצר של בה"ד 1 מבני המגורים מפוזרים ונטמעים בנוף. מעולם לא תוכנן שם "בית הבראה" כלשהו. מפקדו הראשון אל"מ חסדאי (חבר ועדת אגרנט) למיטב זכרוני נחנך ב 1974 אך ייתכן שלפני כן.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-09-2014, 11:29
  zamor zamor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "נבנה ושימש כבית ספר למכי"ם,..."

"נח"ל 906 בית הספר למכ"ים בכרמיאל" כך נקרא הבסיס אליו נשלחנו לאחר הטירונות במאי 1972. לשם הכשרתנו כלוחמי מסיעת. לאחר מחנה 80 (אוהלים וכ') נראה לנו שהגענו לפחות למלון הילטון. מחנה חדש, נוצץ, מבריק מניקיון והכל נמצא ונגיש. כל פלוגה בבנין, כל מחלקה בקומה שלה, שרותים ומקלחות צמודים וכמובן הכל פועל, שמיש ונקי. המיטות עם מזרוני "גומאויר" (לא "עשב ים אלג'ירי"), מדפים, ארוניות, מתלים לחגור - ממש אביזרי נוחות. כמובן שראינו את החדר והמיטה לעיתים די נדירות אך השנוי היה מבורך.
מהר מאוד למדנו, ברגלינו, כי זה לא 80, כאן יש מדרגות והרבה... וכשיש מדרגות רצים ללא הפסקה.
במשך שבועיים למדנו מקלעים, מרגמות ותול"רים. במחלקת המק"כ בה הייתי, למדנו באינטנסיביות עד שעות הלילה, לא רק על ה0.5 והמאג אלא גם על כל יתר המקלעים בזירה כולל ד.ש.ק. ותותח 20 מ"מ. (היה זחל"מ כזה בבסיס).
המשך הקורס היה באיזור צופר בבקעה, שם בילינו 3 שבועות בנשיאת המק"כים על גבנו הדווי וזה כבר סיפור אחר.
ישן 02-10-2014, 15:04
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי zamor שמתחילה ב "על פי מיטב זכרוני הבסיס היה..."

תודה על תשובתך. ב75 היה הבסיס עם מבנה כיתות מרכזי. 4 המבנים שבעבר היו הפכו ל 16. ל906 ששכן במקום הועברו 450 מסנור ו 17 מבזק. היו עוד יחידות שהגיעו לשם מעת לעת. את סדרות השדה עשו ב שטח 9. את היעד המבוצר ושבוע הנגמשי"ם עשו 450 באזור ברדלה. גדוד 17 באזור חמאם אל מליח, לימים בט"ר צנחנים אחרי פינוי סנור. ו 906 התרוצצו על הגבעות שמצפון לפלס. מדרום לו היה שטח האש של ביסל"ח. משמעותו שהבניה נמשכה אחרי תקופתך. חבר אישר לי שבפברואר 74 הפך הבסיס מגדודי לחטיבתי.

ישן 16-10-2014, 08:05
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "בסיס חיל החינוך בהר שגור- מר'ר [מחוה אלון/לשעבר ביסלמ"כ].האם נבנה ביעוד כ'בית הבראה'?"

irir זה ידוע !
הבסיס שימש את גדוד 906 של הנח"ל + מסגרות נוספות אך היה צנוע, מספר מבנים. רק לאחר יוה"כ 73 החלה בניה מסיבית לבסיס בסד"כ חטיבתי. ביקשתי מאהרון כהן מארכיון צה"ל שיבדוק את הנושא... תוכניות הבסיס לבי"ס מרכזי למכי"ם היו עוד באמצע שנות ה 60 (לפני ששת הימים במטרה לחזק את הגליל וגם לשכן בו יחידת שמירה למוביל הארצי). הבסיס נבנה בסוף שנות ה60 (אחרי ששת הימים), ובנייתו הוקפאה עקב סדר עדיפויות. רק לאחר 73 הושלמה הבניה כולה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:09

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר