לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-12-2014, 07:19
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
אם כבר נשיאת נשק - האם אתה גלוי או סמוי? ולמה?

היי, בהמשך לשרשור על הקלות במדיניות משרד הפנים, מכיוון שכולנו כעת שוב נוכל לקבל רשיון לאקדח הייתי רוצה לדעת מה העדפות הפורום - אקדח בנשיאה גלויה או סמויה?

כשעבדתי באבטחה הנשיאה הייתה משתנה לפי הצורך, אבל ככלל אצבע הייתה סמויה ולא למשוך תשומת לב מיותרת אל הנשק.
עניין זה הוחדר בנו הרבה כך שגם בבית ובדרך אל / מהעבודה הייתי תמיד נושא את האקדח מתחת לחולצה / ספארי. כמובן שגם את השליפה וכו' הייתי מתרגל עם הנשק מתחת לבגד.

אבא שלי לעומת זאת, לאחר כ-20 שנה של עבודה במשטרה, תמיד נשא את האקדח גלוי, ולא חסרים נושאי נשק פרטיים מהדור שלו שאני רואה בנשיאה גלויה.

מה השיקולים לנשיאה גלויה? הגעה מהירה יותר לנשק (בכמה חלקי שנייה)? הרתעה?
בנסיעה ברכב הייתי מעדיף נשיאה גלויה כי אין משמעות להסתרת הנשק וחשוב יותר להגיע אליו בקלות.

אבל, בהליכה סתם כך ברחוב או בעמדה, לאחר מקרים של חטיפות נשק, דקירות מאבטחים וכו' המסקנה האישית שלי היא שהצגת אקדח באופן גלוי מציב אותך כמטרה לתקיפה / גניבה ולאו דווקא תורם להרתעה.
מעבר לתקיפה מיידית, הייתי מודאג שינסו לפרוץ אלי הביתה אם היו יודעים שמוחזק שם נשק.

מה השיקולים שלכם?

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-12-2014, 13:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אם כבר נשיאת נשק - האם אתה גלוי או סמוי? ולמה?"

סמוי.
אני מעדיף שיחשבו שאני אף אחד ושום דבר ואז להפתיע עם היתרון, מאשר שיהיה ברור מה יש לי ואיך להיערך לקראתי.

בנימה יותר מציאותית ופחות רמבו- ביומיום אני עסוק בלחיות את החיים שלי. אינני רוצה שכל אחד יראה שאני חמוש ולכן
אולי ירצה לקחת ממני את הנשק, בין כגניבה ובין כפיגוע.
יש גם עניין של בלתי-מבינים למיניהם (ומיניהן) שמפגינים(ות) תגובות בלתי מבינות למראה אקדחים,
למשל בגן משחקים.
וכמובן שומרים למיניהם- הרבה פעמים השומר מאמין לדבר הראשון שהוא רואה- איש לבוש רגיל,
ואז נחסכת טרחת בדיקת הרשיון והעניין שהיא עלולה לעורר אצל אנשים מסביב, כמוזכר למעלה.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 01-12-2014, 16:46
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מעניין. הייתי בטוח שצריך..."

אכן צריך רשיון מיוחד לשאת באופן סמוי, אבל במרבית המדינות זה די פשוט להוציא כזה רישיון. בקליפורניה אתה מוציא רישיון כזה דרך משרד השריף המחוזי וזה תלוי מאוד באיזה מחוז אתה גר. אם אתה במחוז מאוד ליברלי (איזור סן-פרנסיסקו ועמק הסיליקון לדוגמא) אתה צריך סיבה מאוד משכנעת כדי לקבל כזה רישיון. במחוז נוואדה, איפה שאני נמצא, השריף הרבה יותר תומך בנשיאה מוסלקת ובדרך כלל, אם אין סיבה מיוחדת לומר לא, אין בעיה לקבל כזה רישיון. אתה עושה קורס של יומיים, יורה חמישים כדור במטווח בסוף הקורס וזהו זה.

החלק המסובך מבחינתי היה למצוא דרך נוחה לשאת ברטה 92 קומפקט בצורה מוסלקת.

מבחינת הנורמה, זה מאוד תלוי איפה אתה נמצא. בקליפורניה נדיר מאוד לראות אדם נושא נשק גלוי בלי מדים (אכיפת חוק, חברת אבטחה וכו'). במקומות אחרים אתה יכול לראות אנשים נושאים נשק בכל מקום כמעט.

ישן 02-12-2014, 06:00
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "אם כבר נשיאת נשק - האם אתה גלוי או סמוי? ולמה?"

שימו לב ללשון החוק.
הנשק להגנה עצמית עליך ועל הסובבים אותך.
אינך איש ביטחון העומד "מנושק" באופן גלוי להרתעה.
ואם יש אירוע במרחק מה ממך אתה נדרש לא לחתור למגע אלא לתפוס מחסה ולהגן על עצמך.
ריצה שלך על אזרחי למקום אירוע עם אקדח שלוף מסוכנת (הגבעה הצרפתית) אתה עלול להחשב בטעות למפגע. ולחטוף אש ידידותית.
סמוי מוסלק אך ניתן לשליפה זוהי המלצתי.
המלצה נוספת יש לך אקדח ומעט מזומנים - תתאמן, תתאמן, תתאמן.
זהו כלי עם מגבלות טווח ונטייה לפלינצ'ים. השעתיים שמחייב הבט"פ הם כסת"ח.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 02-12-2014, 09:55
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "מעט מזומנים? הרבה מאד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
ידעתם שכבר אי אפשר להחליף נשק? הרשיון הפך להיות משמר ואתה תקוע עם הנשק שלך לעד (או שתוותר עליו ותמסור למשטרה)

הפוך, גוטה, הפוך
ציטוט:
מתן היתר להחלפת כלי יריה למי שמחזיק בכלי יריה ברישיון תקף כחוק, לרבות בתבחין 'משמר'

רשימת התבחינים המעודכנת
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 03-12-2014, 15:37
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "התקנות החדשות והזמניות (כרגע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
התקנות החדשות והזמניות (כרגע ל90 יום מאז הוצאתן) מאפשרות החלפת נשק בתבחין משמר.
אל תחכה, תחליף את הנשק עוד אתמול (כלומר, עד שתגלה שהתור הבא במשרד לבט"פ הוא בעוד 4 חודשים...)

הנה לקחתי את ההמלצה שלך ברצינות והייתי היום בחנות נשק לבדוק כל מיני אקדחים פולימריים, המוכר אמר "יש לך חלון הזדמנות להחליף את הנשק שלך...."
ביררתי מחירים של חדש וישן, נדהמתי מהמחירים והלכתי

מחירים לדוגמה:
גלוק 19 אוסטרי (דור 4) חדש: 4500 ש"ח
גלוק 19 אמריקאי משומש: 3200 ש"ח
SW99 משומש (כמו חדש) 3500 ש"ח
וכו' וכו'

האקדח שלי יימסר להם כטרייד-אין בתמורה לאימון ירי באקדח הנרכש (לא כולל תחמושת).
לא תודה, החלפה לא תהיה כאן

אגב, יש מס' ארצי למשרד בט"פ שם קובעים תור לצורך העברת בעלות וכד', התורים הכי קרובים בסוף ינואר.
פעם מול משרד הפנים בית המסחר עשה את כל הפרוצדורה ובמחירים סבירים...

ישן 02-12-2014, 11:41
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "היי אשר, האם החוק מתייחס..."

ראשית יש להבחין בין סוגי הרשיונות.
רשיון להחזקת כלי יריה. אסור לשאת את הנשק רק לצורך ביצוע פעולות אחזקה, בדיקה ומטווח.
רשיון לנשיאת כלי יריה. בכפוף לתנאים ברשיון.

החוק אינו מגדיר "נשיאה גלויה או מוסווית".
אבל אנשי חוק/בטחון הלובשים מדים (משטרה, כב"א, מד"א חברות אבטחה) חייבים בנשיאה גלויה מתוקף תקנות פנימייות של הארגון בו הם חברים.

אנשי חוק/בטחון שתפקידם מחייב נשיאה מוסלקת (בילוש, מאבטחים אישיים רשמיים, שב"כ ועוד) יכולים לשאת נשק בצורה מוסלקת.

לאזרח מהשורה הנושא נשק כחוק, אין הנחיה גורפת לגבי צורת נשיאת הנשק.

חובה על כל נושא נשק לדאוג לבטחון כלי הירייה כדי למנוע גניבה/חטיפה של כלי הנשק.

לגבי "כדור בקנה".
לאזרח אסור לשאת כלי יריה עם כדור בקנה (כלי יריה "טעון ודרוך").
לאנשי בטחון/אבטחה, מותר לשאת כלי יריה עם כדור בקנה (כלי יריה "טעון ודרוך") רק בתנאים מאד מסויימים ולאחר קבלת הנחיה מפורשת מהגורמים הבכירים המורשים לתת הנחיה כזאת.

ישן 03-12-2014, 22:09
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב ""לאזרח אסור לשאת כלי יריה עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי GrimReaper
"לאזרח אסור לשאת כלי יריה עם כדור בקנה (כלי יריה "טעון ודרוך")."
לא ברור לי על מה אתה מתבסס ואשמח אם תגבה טענה זאת בכתב, אני לא מכיר שום הוראת נשיאה כזו לאדם המחזיק בנשק ברשיון פרטי.

נכון שהחוק לא נתן את דעתו לגבי "אקדח טעון - כן או לא"
אבל כל מדריך ירי, מסביר ומדגיש נקודה זאת בכל אימון.

לך תתמודד מול שופט לאחר שפצעת אדם בגלל אקדח טעון.
עדיף להיות חכם ולא להיות צודק.

גילוי נאות.
במספר מקרים, הגדירו, מדריכי ירי, את ההנחיה הזאת כ-"עודף פאניקה"
במשטרת ישראל. בכל תדריך לפני משמרת (למעט אזורים בעלי רמת סיכון גבוהה). חובה להדגיש את הנקודה של "אקדח פרוק ובדוק" וטעינת "אקדח עם כדור בקנה" רק בהוראה מפורשת.

אני לא שולל את האפשרות שבעקבות המצב הבטחוני החדש/ישן יתכנו שינויים בהוראות.

ישן 04-12-2014, 13:52
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

1. אני מדריך ירי.
2. יש הבדל בין מה כדאי להנחות ולאמן אנשים נטולי הכשרה או בעלי אימון מינימלי, לבין מה שהחוק מאפשר. אין צורך לערב איומי "אי-חוקיות" בנושא זה. מדריך צריך לספק מידע מדוייק בתחום עיסוקו או לא לתת כזה כלל אם אינו מכיר.
מעולם לא המלצתי לאדם להסתובב במצב 1/2, אבל כן אמליץ לו לא להסתובב כך ביחס לאימונים/הכשרה לא מספקים. אבל לא בטענות של חוקיות, אלא בטענות של מיומנות לקויה/נמוכה וחוסר אימון. אם להקצין את זה אפשר גם להמליץ להם לא הכניס מחסנית כפי שהמשטרה עשתה למאבטחים מסויימים, ווביחס דוגמה זאת לגירסתי כבר המליץ להם לא לשאת נשק כלל אם הם מהווים איום על עצמם וסביבתם.
אני אישית נושא רוב הזמן במצב 2. תפוצת מצב 3 היא פיקציה יחודית לישראל שלא בהכרח נבעה ממיומנות גבוהה בתחום הבטיחות בנשק.

3. נושא נשק ארגוני/מוסדי הוא אחר לחלוטין, כי שם יש הוראות נשיאה מחייבות צד גוף מנחה או קב"ט ויש גופי הדרכה, לכן אין זה משנה אם זה "נכון" או לא.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 04-12-2014 בשעה 13:59.
ישן 03-12-2014, 02:15
  שלוות-עולמים שלוות-עולמים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.02.11
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי yoni_la שמתחילה ב "מוסלק, מכל הסיבות שנמנו..."

ברשותך מילה על תפקיד ה"שרוך אבטחה" המדובר,
התפקיד של השרוך הוא לא לאבטח את הנשק! (נשמע הזוי? תן שניה ואסביר)
כשמדובר בחטיפת נשק החוטף רוצה או לירות במאבטח/ אזרחים או לברוח עם הנשק לצורך פלילי או פח"ע עתידי.
חוטף שמטרתו לפתוח באש ישר יכול לבצע את זממו גם כשהנשק מחובר בשרוך למאבטח (זה לא סוד שהשרוך הזה מתחיל באורך 90 ס"מ ואחרי תקופה על המאבטח יכול להגיע גם לכיון המטר וחצי אורך...) כך שאם הכוונה היא לירות ישר השרוך לא מפריע כל כך... אם בכלל...
כשמדובר בחוטף ברחן השרוך רק מעקב ולא מונע, השרוך עצמו כנראה ישאר שלם אבל החיבורים שלו לנשק/חגורה הם הנקודת כשל.
אז למה עדיין מתעקשים שזה "שרוך אבטחה"?! כדי למכור אותו לחברות "אבטחה".

אם המדריך קמ"ג עושה את העבודה שלו חלק נכבד מהשיחת "חטיפות נשק" זה להבהיר למאבטח שהשרוך הוא הוא לא ערבות לזה שהנשק ישאר מחובר למאבטח, זה סה"כ ישמור את הנשק קרוב למאבטח כשהוא יוצא מכבדה והנשק החליק לו מהנרתיק או בכל סיטואציה אחרת של התארגנות או סידור המכנס שבהם מאבטחים לרוב מורידים את הנשק כדי להתארגן...
הלוואי וחלק מה"להתאמן להתאמן להתאמן" של אזרחים או מהחיוב של הבט"פ היה כולל אימון בסיסי ביותר של התגוננות מפני חטיפות נשק.

ולשאלתך,
כן יש אזרחים שהולכים עם שרוך מעקב ויחידות ש"עושות עבודה בגובה" שמשתמשות בשרוך כשיפצור אמין למקרה שהנרתיק/ פאוצ' של הנשק נפתח בזמן הגלישה וכו'.
שוב, השרוך הוא שיפצור נוח ואמין שבמקום להיות עשוי מהמיתר צניחה הוותיק והלא גמיש נעשה מאביזר מודרני קפיצי ונוח יותר.

נערך לאחרונה ע"י שלוות-עולמים בתאריך 03-12-2014 בשעה 02:18.
ישן 03-12-2014, 22:18

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי yoni_la שמתחילה ב "מוסלק, מכל הסיבות שנמנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yoni_la
מוסלק, מכל הסיבות שנמנו לעיל.

אנצל ברשותך לשאול האם מישהו מהמחזיקים כלי יריה פרטי מחזיק ברשותו גם שרוך אבטחה (כמו זה של המאבטחים)?

לאחרונה נתקלתי במאבטחים "שמשפצרים" את השרוך אבטחה בטבעת של מחזיק מפתחות. כאשר הדגמתי למנהל מפעל ראוי, מה "התועלת" של השיפצור, תשובתו היתה "כן, נכון, אבל המאבטחים מסתבכים עם ההפרדה של האקדח מהשרוך, והטבעת "עוזרת להם" להפריד את השרוך מהטבעת".
אל תשכחו שיש הנחיה שלמאבטחים (חוץ ממקרים בודדים) חל איסור לקחת את הנשק הביתה בתום המשמרת ואז השרוך אבטחה נשאר מחובר לחגורה והאקדח נמצא בכספת יעודית במקום העבודה.

שלא לדבר שנתקלתי במקרים רבים מאד שבמקום העבודה (בתי ספר, מרכולים, קניונים) אין עמדת פריקה מסודרת ותקנית ואז יש הנחיה גורפת לא להכניס מחסנית לאקדח.

כל ענין הנשקים שנישאים ע"י מאבטחים "מתורגלים ומאומנים" ממש מדאיג וזה רק מזל שאין הרוגים כל יום ממאבטחים כאלה.

ישן 06-12-2014, 07:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אז אתה טועה טעות מרה וחמורה.
זה שאתה באגף אחר לא מקל על העניין. אתה לא רק שוטר אתה השוטר שמייצג את השוטרים ולכן אתה צריך להיות בקיא בהכל (וכשלא בקיא להודות ולבדוק, לא לשקר ואז להתחרט).
עוד יותר גרוע זה שכשבדקת (אני לא יודע אם אני מקווה שבדקת עם מומחים שנתנו לך תשובה שגויה, או ששיקרת שבדקת רק כדי לחפלפ) חזרת שוב עם תשובה שגויה. אוי ואבוי לנו אם אלו האוכפים את החוק.
ציטוט:
להלן הקריטריונים:

הוראת שעה למתן החרגה לתקופה מוגדרת לחברות האבטחה לאפשר למאבטחים לקחת את הנשק הביתה בתום עבודתם – בכפוף לכך שיעשו שימוש בתותב, להנחיות בטיחות ויאחסנו את כלי היריה בכספת, ובכפוף להנחיות בטיחות שיקבלו ע"י הארגון בהתאם להנחיות משטרת ישראל, לרבות הנחיות בדבר אחסנת כלי יריה בבית.

המשרד לבטחון פנים.
http://mops.gov.il/fire_arms/firear...ia_11.2014.aspx

ציטוט:

מאבטחים יוכלו לקחת את הנשק הביתה בתום המשמרת

19/11/2014
הוראת שעה - נוכח המצב הביטחוני
הוראת שעה למתן החרגה לתקופה מוגדרת לחברות האבטחה לאפשר למאבטחים לקחת את הנשק הביתה בתום עבודתם – בכפוף לכך שיעשו שימוש בתותב, להנחיות בטיחות ויאחסנו את כלי היריה בכספת, ובכפוף להנחיות בטיחות שיקבלו ע"י הארגון בהתאם להנחיות משטרת ישראל, לרבות הנחיות בדבר אחסנת כלי יריה בבית.

נוכח המצב הביטחוני הוחלט על שינוי זמני במדיניות הרישוי לכלי יריה, כדלהלן:

מאבטחים (בעלי רישיון או הרשאה מאת בעל רישיון מיוחד בארגון חמוש), יורשו לקחת לביתם את כלי היריה המשמש אותם לאבטחה – בכפוף לכך שיעשו שימוש בתותב ויאחסנו את כלי היריה בכספת, כל זאת כפוף להנחיות בטיחות שיקבלו ע"י הארגון בהתאם להנחיות משטרת ישראל, לרבות הנחיות בדבר אחסנת כלי יריה בבית.

תחילתה של הוראת שעה זו היא מידית ותקפה למשך תקופה של 90 יום.

מומלץ כי כל מי שמחזיק כלי יריה ברישיון כחוק (כולל בגופי הביטחון) יישא אותו עליו, בעת הזו.

המשרד לבט"פ
http://mops.gov.il/Fire_Arms/Firear...d_19.11.14.aspx

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 06-12-2014, 08:25

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אז אתה טועה טעות מרה וחמורה...."

ראשית, החלטת שאני משקר?
על סמך מה?

ועכשיו לנושא ההנחיה שהעלת.
חברות האבטחה אינן מוכנות לממן אפילו את התותב בכלי הנשק. אז אתה מצפה שהם יממנו כספות בבתי המאבטחים???????????

וכל זאת לתקופה מוגדרת של 90 יום.

זה בדיוק כמו להגיד שבני אדם יכולים לעוף מעץ לעץ בתנאי ...........שיצמחו להם כנפים.

בסופו של יום. רוב המאבטחים משאירים את הנשק במקום עבודתם שלא לדבר שהנשק הופך להיות "נשק זונה" ויש מקרים שבהם מאבטחים נושאים נשק שהם לא ירו איתו ויש מקרים שהנשק שהם נושאים אינו דומה לנשק שאיתו הם עברו את האימון (אימון ב-CZ ונשיאה של גלוק 17/19).

וזה המצב העגום בשטח.

אבל מספיק סטינו מנושא הפוסט ומבחינתי אני מציתי אותו.

ישן 06-12-2014, 09:19
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 מחובר עכשיו  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
ראשית, החלטת שאני משקר?
על סמך מה?

על סמך זה-

ציטוט:
אל תשכחו שיש הנחיה שלמאבטחים (חוץ ממקרים בודדים) חל איסור לקחת את הנשק הביתה בתום המשמרת ואז השרוך אבטחה נשאר מחובר לחגורה והאקדח נמצא בכספת יעודית במקום העבודה.

ציטוט:
ומבדיקה שערכתי. הנחיה לא לאפשר למאבטחים שלקחת נשק הביתה - אלא במקרים מאד מסויימים, עדין חיה ובועטת (אפילו חזק).

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המשרד לבטחון פנים

מאבטחים יוכלו לקחת את הנשק הביתה בתום המשמרת

19/11/2014
הוראת שעה - נוכח המצב הביטחוני

נוכח המצב הביטחוני הוחלט על שינוי זמני במדיניות הרישוי לכלי יריה, כדלהלן:

מאבטחים (בעלי רישיון או הרשאה מאת בעל רישיון מיוחד בארגון חמוש), יורשו לקחת לביתם את כלי היריה המשמש אותם לאבטחה – בכפוף לכך שיעשו שימוש בתותב ויאחסנו את כלי היריה בכספת, כל זאת כפוף להנחיות בטיחות שיקבלו ע"י הארגון בהתאם להנחיות משטרת ישראל, לרבות הנחיות בדבר אחסנת כלי יריה בבית.

תחילתה של הוראת שעה זו היא מידית ותקפה למשך תקופה של 90 יום.

מומלץ כי כל מי שמחזיק כלי יריה ברישיון כחוק (כולל בגופי הביטחון) יישא אותו עליו, בעת הזו.

ההדגשות שלי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 03-12-2014, 23:26
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אה. חוץ מרמבו 4 לא ראיתי אף..."

פספסת.
"רמבו 1 : משחק הדמים" היה הסרט הראשון בארה"ב שבאמת עסק בתסמונת פוסט טראומטית אצל בני אדם שחוו מלחמה.
התסריט די עמוק ורציני. משום מה אף אחד לא זוכר כמה ג'ון "רמבו" בוכה בסרט הזה, שהוא לא מסוגל להתמודד עם אבדן החברים ליחידה שמתו,
ושכל התקף הפסיכוזה התחיל כששוטר בעיירה קטנה בשומקום ארה"ב מתייחס אליו כמו שהוויאטקונג התייחסו אליו כשהיה בשבי.
ההצדקה לשימוש באלימות הייתה ש"הם" (וויאטקונג) היו ה"רעים". כשה"טובים" (שוטר מארה"ב) מתנהגים בדיוק כמו הרעים, הוא מפעיל נגדם את אותו סוג אלימות שהוא הורגל אליה.

קדמו לו סרטים שהציגו את הסימפטומים, אבל לא ניתחו את הסיבות על המסך. יזכרו לטובה "צייד הצבאים" (עם סצנת הרולטה הרוסית האלמותית), ו"הימים הטובים ביותר של חיינו".

וקוריוז נוסף, הסרט הראשון שעוסק בפוסט טראומה בצורה גלויה בארה"ב היה "לאסי חוזרת מהמלחמה". אחרי מלחמת העולם השניה עדיין לא יכלו להראות חייל גיבור בוכה. אז נתנו לכלבה את התפקיד.
יש בסוף הסרט משפט אלמותי של הסבא שאומר לילד משהו בסגנון:
"זה בסדר שהכלבה מתנהגת ככה. אחרי המלחמה הראשונה היו לי חברים שחזרו מהמלחמה במצב הרבה יותר גרוע. אם לגברים מותר להתנהג ככה, גם ללאסי מותר".

ישן 05-12-2014, 03:07
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב ""במערב אין כל חדש" מ1930 היה..."

אתה מתכוון ל All Quiet on the Western Front ?
נכון, אבל כמו ציד הצבאים ואחרים הוא הציג סימפטומים, ולא עסק בנושא לעומק.
זה יותר סרט בסגנון "המלחמה היא גהנום".

ויזכר הציטוט הנצחי מהסידרה M*A*S*H (הוק-איי פירס לכומר):
פירס - מלחמה היא לא גיהנום, מלחמה היא מלחמה וגיהנום הוא גיהנום, ומשניהם מלחמה גרועה יותר.
הכומר - ואיך בדיוק הגעת למסקנה הזו?
פירס - בקלות. לגיהנום מגיעים חוטאים, הם לפחות אשמים במשהו.
במלחמה מתים בעיקר חפים מפשע - ילדים, נכים, זקנים...
למעשה, פרט לקצונה הבכירה, כמעט כל מי שמת במלחמה חף מפשע.

ישן 04-12-2014, 18:15
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile

רק מוסלק והרשו לי לתת לכם עצה:
לא סומך על המשטרה ומערכת המשפט בארץ, מי שנושא עליו נשק ונקלע לאירוע בו הוא נאלץ להשתמש בו צריך גם הרבה מזל בכדי לא לצאת האשם גם אם הוא צודק ופעל להגנה עצמית.

כדאי לרכוש מיכל גז פלפל שיהווה עוד סיבה לא להשתמש בנשק אם נקלעים לצרה.
זה לא מכסה את כל האפשרויות אבל חלק גדול מהאירועים קורים בטווח מגע, גז פלפל אמור להספיק.
אקדח זה חרב פיפיות, חוצמזה שמעבר ל 20 מטר הוא כמעט ולא יעיל.

האירועים בהם אנשים חיסלו מחבלים במהלך הפיגועים עלולים לתת תמונה שגויה, הם לכאורה גיבורים שהצילו את המצב רק בגלל שמדובר במחבלים ובאירוע מתוקשר.
בכל אירוע אחר זה עלול להכניס את היורה לסרט בלהות, זה קרה לחבר שלי שהצליח רק אחרי עשר שנים להוכיח את חפותו ושלמעשה פעל מתוך הגנה עצמית.
זה עלה לו בהרבה כסף, בבריאות והרס המשפחה, מסקנה להמנע מלהציג את הנשק ובודאי להשתמש בו אלא אם כן זה מצב ממש קריטי.

ישן 06-12-2014, 04:39
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

שתי הערות:
ראשית, כשאתה משתמש בתרסיס פלפל (ולא "גז"), אתה חוטף אותו בפרצוף שלוש מתוך ארבע פעמים. אולי קצת פחות ממי שריססת אבל עדיין אתה חוטף קצת אדים וזה לא נעים. עם זאת כמה שזה לא נעים, זה לא נורא, ביחוד אם אתה יודע שזה בא ואתה מוכן לכך (בעוד שהמטרה לא יודע שזה בא וזה תופס אותו בהפתעה). אגב, בהתחשב בכך שתרסיס פלפל לא משפיע על מערכת הנשימה כלל וכלל, אני לא רואה מה הבעיה לרסס אדם עם אסטמה.

שנית, אם יש לך קוצב לב או אסטמה רצינית או כל בעיה בריאותית מסכנת חיים ואתה מפעיל אלימות המאלצת אזרח שומר חוק להפעיל עליך נשק פחות מקטלני, אין לך שום זכות להתלונן.

ישן 06-12-2014, 08:40

Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "שתי הערות: ראשית, כשאתה משתמש..."

לגבי "לחטוף את הגז" - שאתה ריססת - בפנים, זה נכון מאוד (מנסיון).

לגבי "אין לך זכות להתלונן"..........????
יש את נושא "המידתייות". תתאר לעצמך מצב שאתה רוצה לעכב אדם לצורך זיהוי, הוא מתנגד, ואז העיכוב הופך למעצר ומדרדר למעצר אלים ומתחילים להפעיל אמצעים כגון גז פילפל וטייזר. ואז העצור חוטף "דום לב" כי הקוצב לב הושבת.

גם להפעלת "כוח סביר" יש מידתייות.

אגב. אני כבר ראיתי איך מנסים לבצע החיאה באדם שחטף גז פילפל - ואיבד את הנשימה.
תתמודד מול בית המשפט כאשר תאושם בהריגה/פציעה חמורה של עצור.

אני מכיר את המשפט "עדיף עורך-דין טוב מאשר חזן טוב"
אבל.....

אני דוגל במשפט "עדיף להיות חכם, יותר מאשר להיות צודק".

ישן 06-12-2014, 09:51
צלמית המשתמש של Fang
מנהל בפורום צבא וביטחון

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

אתה מדבר על הבדלים בין האמצעים, אבל הרעיון הוא אותו רעיון, אתה עלול להקלע לאירוע בו יתקפו אותך וכשתנסה להגן על עצמך אתה תהפוך להיות הלא בסדר והתוקף יהיה הקורבן.

האמצעי בו השתמשת והנזק שגרמת יהיו מדד לסנקציות שיוטלו נגדך, לא אם אתה צודק או לא.

היה כבר אירוע של אדם שפרצו לביתו וגנבו לו רכוש, הגנב ניסה לרדת מהחלון כשבאותו הזמן התעורר בעל הבית וצעק ''היי גנב'', הגנב נבהל נפל נחבל ותבע את בעל הדירה ו.......זכה!
(זה קרה שנים רבות לפני חוק שי דרומי)

רוצה להתמודד עם מערכת משפט שזו צורת ההתנהלות שלה?

ישן 06-12-2014, 09:58
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
מסכים ב1000%
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "רק מוסלק והרשו לי לתת לכם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
רק מוסלק והרשו לי לתת לכם עצה:
לא סומך על המשטרה ומערכת המשפט בארץ, מי שנושא עליו נשק ונקלע לאירוע בו הוא נאלץ להשתמש בו צריך גם הרבה מזל בכדי לא לצאת האשם גם אם הוא צודק ופעל להגנה עצמית.

כדאי לרכוש מיכל גז פלפל שיהווה עוד סיבה לא להשתמש בנשק אם נקלעים לצרה.
זה לא מכסה את כל האפשרויות אבל חלק גדול מהאירועים קורים בטווח מגע, גז פלפל אמור להספיק.
אקדח זה חרב פיפיות, חוצמזה שמעבר ל 20 מטר הוא כמעט ולא יעיל.

האירועים בהם אנשים חיסלו מחבלים במהלך הפיגועים עלולים לתת תמונה שגויה, הם לכאורה גיבורים שהצילו את המצב רק בגלל שמדובר במחבלים ובאירוע מתוקשר.
בכל אירוע אחר זה עלול להכניס את היורה לסרט בלהות, זה קרה לחבר שלי שהצליח רק אחרי עשר שנים להוכיח את חפותו ושלמעשה פעל מתוך הגנה עצמית.
זה עלה לו בהרבה כסף, בבריאות והרס המשפחה, מסקנה להמנע מלהציג את הנשק ובודאי להשתמש בו אלא אם כן זה מצב ממש קריטי.

ואני אעניק דוגמא למקרה שאני מכיר מקרוב:

חבר טוב, שירת ביחידה מובחרת בתור קצין, אחרי השחרור החזיק אקדח.

יום אחד הוא נקלע לסיטואציה שבמהלך סכסוך שכנים על חניה מספר אנשים תקפו את אביו והטילו אותו לקרקע, הוא ניסה להפריד ולא הצליח, הוא שלף את האקדח (כיוון לשמים) ובאמצעות המהלך הזה כל התוקפים ברחו.

כל צד הגיש תלונה במשטרה על הצד השני, והמשטרה החליטה לא להמשיך לפעול בתיק.

אז המשפחה השניה (אלה שכביכול "איימו עליהם בנשק") החליטה ללכת לעו"ד כריש בתחום הפלילי, ולהגיש קובלנה פלילית לבית המשפט.

בתגובה המשפחה של אותו קצין נאלצה לקחת עו"ד כריש מטעמם (משהו בסדר גודל של 80 אלף ש"ח) וכעת הדיון מתנהל בבית המשפט (כבר למעלה מ5 שנים).

והכל בגלל האקדח המטומטם הזה.

המשטרה בישראל שווה לתחת, ומערכת בתי המשפט לא שווה אפילו יריקה.

אני לא ממליץ לאף נושא נשק להוציא את הנשק שלו, גם ל90 מעלות כי אתם תהיו חשופים לתביעות מכאן ועד להודעה החדשה, והאבסורד הוא שברוב המקרים בית המשפט ילך עם ה"קורבן".

-כמובן שבמצב של חיים ומוות אסור לחשוב פעמים, ואם צריך אז גם לתת כדור בראש.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 06-12-2014 בשעה 10:24.
ישן 06-12-2014, 21:42
  ugav ugav אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.09
באותה הרוח
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מסכים ב1000%"

אני אימצתי לעצמי כלל. למעט בארוע חבלני, לשלוף אקדח רק בסכנת חיים ממשית או פציעה
לי או לסובבים אותי, למשל כשמישהו רץ עם סכין שלופה לעברי.
לא כשמישהו עוקף אותי בתור לקופה בסופר, לא בסכסוך שכנים.
ניקח מקרה יותר רציני כשאני מתעורר בלילה ופורץ משוטט בדירה, לכל היותר אשלוף את האקדח
כדי לאיים ואם הפורץ לא נרתע, אתן לו להמשיך ואתקשר למשטרה כל עוד הוא לא תוקף פיזית אותי או מי מבני משפחתי.
אני נזכר במקרה לפני שנים רבות, נדמה לי ברחובות, שאדם התעורר לקול פריצה והבחין בפורץ מחפש
באחד מחדרי הבית והוא מתוך חדר השינה ירה לכיון הפורץ והרגו. הוא נעצר ונדמה לי שנשפט
אינני יודע מה היה גזר הדין אבל זה לא משנה.

אגב, גם בארוע חבלני, כדאי לחשוב פעמיים לפני שליפת האקדח, אם לא זוהה/ו התוקף/ים מעל לכל ספק.
ישן 07-12-2014, 01:26
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי ugav שמתחילה ב "באותה הרוח"

אדם ששולף אקדח כשמישהו עוקף אותו בתור לקופה או בעת סכסוך שכנים הוא אדם מסוכן שלא צריך להחזיק אקדח, נקודה.

אקדח איננו כלי לאיום. אם אתה שולף אותו כדאי מאוד שתדע שא) הסיטואציה מצדיקה ירי וב) שאתה מוכן לירות. אם לא, אל תשלוף אקדח בכלל. שליפת אקדח היא תמיד, תמיד, אסקלציה מסוכנת מאוד של הסיטואציה ולצערי יותר מדי אנשים, למול איום של אקדח, יחליטו להילחם במקום להירתע. אם אתה שולף אקדח ואז נותן לפורץ להמשיך ומתקשר למשטרה, הרי שגם תשומת ליבך חלוקה בין הפורץ ובין שיחת הטלפון וגם הידיים שלך עסוקות - ובנקודה זו, אתה יכול למצוא את עצמך בקרב על האקדח עצמו...

אם אתה לא מתכוון לירות, אל תשלוף את האקדח, נקודה.

ישן 08-12-2014, 07:48
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
צודק, אבל יש לך רק כמה שניות בודדות להחליט לאן זה הולך...
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אדם ששולף אקדח כשמישהו עוקף..."

מקרה דומה שהיה לי לפני שנים בתקופת הדקירות בתל אביב.
ראיתי לפני רכב של ערבים נעצר וממנו ירדו מספר אנשים. הייתי בטוח שהולך להיות פיגוע נוסף....
אך הם פשוט החליפו מקומות ישיבה בתוך הרכב וליד ההגה והמשיכו בנסיעתם....

זה רק מלמד, לא לשלוף מהר ושהמקרה הזה ישמש אזהרה לכולנו...!!!

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 08-12-2014, 07:39
צלמית המשתמש של האזרח

נרתיק קרסול...

אף אחד לא יודע שאני נושא אותו. כל כך התרגלתי אליו שלפעמים צריך ללכת לאירועים מיוחדים ללא נשק, אז מרגיש ערום....

יש לי TAURUS (תוצרת ברזיל) בקוטר 9מ"מ. הוא בהרבה יותר קל לעומת האחרים בגלל מתכת TITANIUM. אין לי מושג כמה זה עולה וגם לא מחליד...

ישן 08-12-2014, 10:33
צלמית המשתמש של האזרח

מאוד נח...
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "מעניין - זו פעם ראשונה שאני..."

במטווחים כולם מוצאים את הנשק בחוץ. אנחנו לא ג׳ימס בונד ושולפים לירות במיידי. את נרתיק מחליף לפי הצורך כאשר הסקוטש כבר לא משהו. יש נרתיק שמאלי או ימני. בזמן הנהיגה נח מאוד לשלוף אותו מהר, לעומת נרתיק צד או בחגורה וחוץ ממך אף אחד לא יודע שאתה יכול ויש לך . עדיף 9ממ, כי הוא היחידי אשר יש לו ״כח עצירה״...

ישן 08-12-2014, 12:33
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 75 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מאוד נח..."

תודה על התשובה.

האם אתה גם מתרגל במטווח סיטואציות "מהחיים"? כלומר כל התהליך מהליכה רגועה ונונשלנטית, הופעת איום, קבלת החלטה על שליפה וירי? מדידת זמן הוצאת כדור מרגע ההתקלה? תפיסת מחסה?

לא הייתי רוצה להתאמן רק על ירי ללא כל התהליך שמוביל אליו, כי אז במצב אמת הייתי עלול לפגוע בעצמי בזמן השליפה או להפיל את הנשק / המחסנית, או להתעלם מגורמים חשובים כמו מחסה ואמצעי זיהוי (שידעו שאני לא המחבל).

אני מניח שבארה"ב יש תו"ל מסודר ללחימה עם נרתיק קרסול, אני פשוט מעולם לא נתקלתי בזה בארץ.

לא משנה איך נושאים את הנשק, המיומנות, המהירות והדיוק מגיעים רק עם תרגול רב בצורה הכי קרובה למצב אמת. חייבים להתאמן כמו שאנחנו נלחמים (ולהילחם כמו שהתאמנו).

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-12-2014 בשעה 12:37.
ישן 08-12-2014, 13:13
צלמית המשתמש של האזרח

תגיד, יש לך רשיון לאקדח?
בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "תודה על התשובה. האם אתה גם..."

לפי השאלות שלך לא נראה לי.
כתבתי מקודם שאני לא ג'ימס בונד. לא מבין איך המחסנית בדיוק תיפול כאשר היא נמצאת ב"הכנס".
הכלי כמובן לא דרוך, גם נצור ואין כדור בקנה...

ישן 08-12-2014, 13:52
צלמית המשתמש של סיורניק

בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "תגיד, יש לך רשיון לאקדח?"

יש לי רשיון ארגוני, לא פרטי. עבדתי עם אקדח כשלוש שנים, במקומות עם הדרכה מקצועית וצורת עבודה לא רעה.
אני ממש לא מעביר עליך ביקורת, חצי שואל מתוך סקרנות וחצי מביע את דעתי האישית, בעיקר כי אני לא מכיר את השימוש בנרתיק קרסול.

אין בכלל צורך להיות רמבו ולא ג'יימס בונד. אבל מה הסיבה לרכוש אקדח ולהחזיק בו אם לא מתאמנים בצורה רצינית? הדברים ששאלתי רחוקים ממה שנחשב "ג'יימס בונד".

הדבר הבסיסי ביותר הוא לעבוד (אפילו ביבש) על השליפה כדי לזהות נקודות כשל אפשריות.
במטווח כולם תותחים בפגיעות, אבל בסיטואציה של לחץ מנטלי ולחץ זמן גם למקצוענים קורים פתאום דברים מטופשים כמו הפלת המחסנית, שליפה מצ'וקמקת או לשכוח לדרוך את הנשק.

*לגבי הפלת המחסנית ב"הכנס", תתפלא מה אחיזה לא נכונה בשליפה יכולה לגרום. האגודל עלולה להגיע בדיוק למקום הלא נכון דווקא כשאתה צריך לתת כדור.

בכל מקרה, אני לא תוקף אותך אלא מביע את דעתי ממעט המקצועיות / נסיון שיש לי.
אני מעריך שגם מדריך ירי עם 20 שנות נסיון יסכים איתי באופן עקרוני, אם לא על דגשים ספציפיים.

אגב, הערתך על כח העצירה של 9ממ עלולה לפתוח פה דיון הרבה יותר חריף

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 08-12-2014 בשעה 14:00.
ישן 08-12-2014, 17:50
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "עד כמה שידוע לי (DSHO בוודאי..."

לפני שנים הכניסו בארה''ב הברית קוטר 10ממ לאקדחי השירות. תוך כשנה נפוצו שמועות על היות התחמושת הזו חסרת כוח עצירה.
שיא העניין הגיע לאחר אירוע בו חשוד נורה מספר פעמים והמשיך להשתולל בלא שהשוטרים מצליחים להשתלט עליו.
הFBI נזעק לעניין והוציא מצגת מפורטת שהסתובבה האינטרנט לאחר מכן. המצגת כולללת צילומי גופות ורנטגן וכן מלל המסכם כמה אירועים בהם נעשה שימוש בתחמושת 10 ממ אך גם 0.22, 9ממ ואף 5.56 (איננני מתבלבל עם 0.22).

סיכום המצגת היה שכוח העצירה אינו משפיע. מיקום הפגיעה כן.
זה בעקבות פציעות כמו שבר בעצם הזרוע ובכף הרגל ובמרפק שעדיין לא בלמו את העבריינים ולא נטרלו אותם.

לקינוח יש להזכיר את האירוע שהכיר לעולם את מרדכי רחמים, גיבור ישראל. מי שלא מכיר- יש גוגל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-12-2014, 17:50
צלמית המשתמש של האזרח

מהו באמת "כח העצירה" (לפי בקשתו של חברנו "סיורניק)

פעם נאמר לי ש"כח העצירה" זהו מצב, כאשר תוקף רץ אליך עם סכין/חרב שלופה.
קליבר מתחת ל-9 מ"מ, אולי יהרוג אותו, אבל הוא בתנופה אליך וינסה לדקור וגם יצליח.
לא מדובר כאן שהתוקף לובש שכפ"ץ או כל אביזר מגן אחר...

ישן 08-12-2014, 18:09
צלמית המשתמש של MS_Rogue

בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מהו באמת "כח העצירה" (לפי בקשתו של חברנו "סיורניק)"

לפני כמה חודשים יצא לי לראות סרטון המראה שני שוטרים יורים באיזה בחור אובדני עם שוטגאן (בסוף התברר שהיה בכלל לא טעון, אבל הם לא ידעו והוא צעק "אני הולך לירות בכם!") הם פגעו בו משהו כמו שש או שבע פעמים והוא עדיין עמד על הרגליים. לא יודע מה הקליבר שהם השתמשו בו אבל די ברור שהם לא פגעו בשום דבר שיפריע לו להמשיך לתפקד לפחות לזמן קצר. לעומת זאת, לפני כמה שנים הייתה איזה אישה שהורידה פורץ בירייה אחת מרוגר 0.22 ארוך עם תחמושת סטינגר. תחת השפעה של אדרנלין, סמים או כל מיני גורמים אחרים, אדם יכול להתעלם מכאב רצחני למשך זמן מה. כדי לעצור אדם באופן מיידי אתה צריך לגרום למגבלה אובייקטיבית, כזו שאי אפשר להתעלם ממנה (פגיעה במוח, לב, ריאות, קנה הנשימה, הברכיים, עמוד השדרה וכו')

ישן 08-12-2014, 18:21
צלמית המשתמש של האזרח

בוא ונפתח מה שכתבת וקצת נסבך את המצב...
בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "לפני כמה חודשים יצא לי לראות..."

...נניח שיש לך רק כדור אחד בקנה ורץ עליך מתאבד עם סכין. איפה תירה בראש או בגוף?
1. הראש לדעתי זז כל הזמן והוא יחסית מטרה קטנה.
2. לעומת זאת החלק העליון של הגוף, הוא רחב יותר ולא זז לצדדים.
3. ויש לך אולי רק שניה אחת להחליט ולירות...

ישן 08-12-2014, 20:19

בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "יתרון אחד של לגור בארה"ב -..."

מעבר כמובן לסוגיית אימון יבש שכל אדם יכול לעשות, מתאמן ירי מעשי בארץ יורה כמות כזו בשבוע בערך, נגיד עד ה-100 לאימון, פעם-פעמיים בשבוע ותחרות או שתיים כל חודש במהלך העונה.עלויות התחמושת לפחות לא גבוהות מהותית ממה שאתה מציין.
זה האפיק היחידי בארץ לדעתי שמאפשר לשמור על כשירות ומיומנות טובה, אם אתה לא עובד בתחום שמאפשר לך תחמושות חופשית או משלם לך על האימון

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-12-2014 בשעה 20:23.
ישן 08-12-2014, 21:36

בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "כן נו, התכוונתי 200 לאימון...."

באיזו קבוצה אתם מספיקים לעשות אימון איכותי שכולל 200 כדורים ליורה?
או שיש מעט משתתפים או שאין הגבלה לשעות האימון? כמה זמן נטו?
אצלנו זה ברוטו שעתיים לאימון כולל הקמה, נגיד לא כולל פירוק. לפחות 8-10 יורים ויותר לפני תחרות. לא יוצא יותר ממאה כדורים בדרך כלל, אלא באמת אם יש הרבה טכני/סטטי ולא תרגילים.

אבל למי שמסתכל מהצד, בכל מקרה זה באמת לא עניין של ספירת כמות הכדורים, אלא איכות האימון+יבשים, בסיס טוב ורצון ללמוד.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-12-2014 בשעה 21:41.
ישן 08-12-2014, 19:28
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "בוא ונפתח מה שכתבת וקצת נסבך את המצב..."

תירה בראש והמשך מיד לפעולה בידיים.
לפי סבירות שמבוססת על הרבה מקרים של ירי בסכינאים ושאר חולירות בטווחי מגע, הפגיעה בגוף כמעט בוודאות לא תסכל את הדקירה.
פגיעה בראש כנראה שכן.
ואקדח ביד זה כלי, גם ריק מכדורים.
יד היא כלי, שתי ידיים קל וחומר.

המתפלפלים יוסיפו שמתאבד עם סכין מחייב ירי לראש כי פגיעה בגוף תפעיל את המטען אולי.

אם הוא קרוב אלי, אני קרוב אליו. ואז אולי קל יותר לכוון לראש.
באמצע אירוע בטווח מגע, ההתרגשות עלולה לשבש פעולות כיוון עדינות. החיים קשי ומלאי מהמורות.

ישן 08-12-2014, 20:15

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06] לפי סבירות..."

לעניות דעתי בגובה בית החזה, למעט ניתוק חוט השדרה אין שום פגיעה באיבר כולל פגיעה בלב שתבטיח לך בוודאות נטרול מיידי.
לדקור אותך למוות אפשר תוך שתיים-שלוש שניות כולל ריצת המטרים הבודדים שצריך לכסות,וכמובן שאם התוקף כבר לידך גם שניה מספיקה.
לא יודע כמה אנשים יכולים לשלוף ולפגוע במשולש קטן ומוגדר בראש או בחוט השדרה של תוקף רץ, ולעשות זאת בכדור אחד תוך עד שניה וחצי.
למרות שאני יכול לפחות לשלוף מנרתיק חיצוני פתוח בתנאים סטירילים במהירות הזו ופחות אל מטרת חזה, אני לא אוכל או אפילו אנסה זאת במציאות. לכן אלמלא כבר יש לי אקדח ביד ובין כוונות/מצביע, על סכינאי שכבר רץ אלי מטווח של 5-7 מטרים לא הייתי מנסה לירות כאופצייה ראשונה לעצירה. אולי אחרי שעיכבתי/נדקרתי/חסמתי כבר ונותרה לי יד פנויה.
אני לא רואה באקדח שעלי אופצייה טובה להגנה כשאני הקורבן מטווח מגע/אפס, אלא רק לסיטואציה שהתפתחה תוך כדי מודעות ומרחק תגובה סביר או אם שרדתי את המגע הראשוני.

John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 08-12-2014 בשעה 20:25.
ישן 08-12-2014, 20:24
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "[QUOTE=רגב06] לפי סבירות..."

אין לי נתונים לפרסם כאן.
אני כן יכול להציע לך לחשוב על איברים חיוניים הנמצאים בבית החזה ובבטן העליונה. שניים מבין כולם יגרמו לאדם לקרוס תחתיו ולאבד את היכולת המכאנית לנוע- חוט השדרה והלב
עכשיו קח את שני אלה ותשווה גודל מטרה לראש או לאזור בגודל כמעט פומלה בגולגולת שיוציא אדם מכלל פעולה כמעט בהרף עין.
אם תרצה, תוסיף לחשבון את יכולת האדם ה"סביר" (?!) לכוון אל איבר פנימי לעומת משהו חיצוני וגלוי לעין.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:21

הדף נוצר ב 0.24 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר