לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2014, 02:46
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=liorif]אין מצב שהיא לא..."

מעולם לא שמעתי על "רפלקס לאחר המוות", במיוחד לא של זנב הזיקית. אשמח להרחבה.
מה שאני כן זוכר זה שלטאות מסוימות מסוגלות לנתק את זנבן בזמן סכנה, וכחלק ממנגנון אדפטציה שנועד לשטות בטורפים שלהן אותו זנב ממשיך לזוז.
בכל מקרה, לא בטוח עד כמה התופעה הזו רלוונטית למקרה הנוכחי, משום שזנב לטאה לא בדיוק עונה להגדרה של יצור עם תודעת כאב.

קיים בכל צורות ההריגה ? עד כמה שאני זוכר מכל מיני סרטי סנאף שמסתובבים ברשת, לא זכור לי שתזוזה לאחר המוות זו תופעה שכיחה.

אני אשמח לסימוכין לטענה שהמוח מתרוקן מהדם "מיד". הדם ממשיך להשפריץ למשך פרק זמן ארוך יחסית בזמן הפירכוסים, ככה שזה לא נראה כמו מוות מוחי מהיר.
צרף את זה לעובדה שחוט השדרה של החיה נותר בשלמותו, כך שקשה לי מאוד להאמין שלא מתקבלים בזמן הזה אותות כאב עצביים למוח שלטענתך כבר "מת".

זה בסדר, אתה לא צריך להוכיח לי ששחיטה פחות כואבת מהמוות שצפוי לחיות הללו מידי חיות טרף.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-12-2014, 16:21
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מעולם לא שמעתי על "רפלקס לאחר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
מעולם לא שמעתי על "רפלקס לאחר המוות"

ציטוט:
עד כמה שאני זוכר מכל מיני סרטי סנאף שמסתובבים ברשת, לא זכור לי שתזוזה לאחר המוות זו תופעה שכיחה.

עווית שרירים לאחר המוות היא תופעה יחסית שכיחה. יש מקרים קיצוניים- המוכר ביותר הוא תסמונת תרנגול כרות ראש (או איך שלא קוראים לזה. אתה יודע למה אני מתכוון).

תופעה נוספת ששווה לציין היא נפיחה ושחרור מעייםלאחר המוות. כן. יש קטע כזה ולא רק אצל אריק קארטמן.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 08-12-2014, 03:33
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "מעולם לא שמעתי על "רפלקס לאחר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
קיים בכל צורות ההריגה ? עד כמה שאני זוכר מכל מיני סרטי סנאף שמסתובבים ברשת, לא זכור לי שתזוזה לאחר המוות זו תופעה שכיחה.

אני אשמח לסימוכין לטענה שהמוח מתרוקן מהדם "מיד". הדם ממשיך להשפריץ למשך פרק זמן ארוך יחסית בזמן הפירכוסים, ככה שזה לא נראה כמו מוות מוחי מהיר.
צרף את זה לעובדה שחוט השדרה של החיה נותר בשלמותו, כך שקשה לי מאוד להאמין שלא מתקבלים בזמן הזה אותות כאב עצביים למוח שלטענתך כבר "מת".

זה בסדר, אתה לא צריך להוכיח לי ששחיטה פחות כואבת מהמוות שצפוי לחיות הללו מידי חיות טרף.

עוויתות מוות הן דבר מוכר. לצד המוח שהתרוקן מדם ולכן אין בו פעילות כימית-חשמלית, מערכת העצבים בגוף נשארת פעילה, אבל מכיוון שהיא לא מקבלת הוראות - מפעילה את השרירים בצורה שרירותית.
הדבר בהחלט דומה למתרחש בזנב הלטאה - שנשאר בה דם לצד ניתוק ממערכת העצבים המרכזית.
המשמעות היא שעוויתות לא קשורות לכאב.

בסרטון רואים שהמוח מתרוקן מיד, אבל הגוף ממשיך "להשפריץ" דם כלפי מעלה, כי כוח המשיכה כולא אותו בגוף, והלב ממשיך לפעום.
יש מדינות שמחייבות את הנפת הבהמה הנשחטת, כך שהדם יתרוקן במהירות מהגוף וזמן הפרכוס יקוצר.

חוט השדרה הוא חוט, ולא מכיל איברים המסוגלים לחוש כאב.
כאב הוא פרשנות של המוח לפעילות עצבית מסויימת, ומתרחש לעיתים לאחר DELAY שבו המוח לא יודע לפרש אותות עיצביים אלו שהגיעו אליו.
אם המוח מת לפני שהפרשנות הזו החלה - לא יהיה כאב בכלל.

בסרטון שהבאת רואים את העז שותקת במשך כל התהליך הקודם למוות,
אני הבאתי סרטון אחר שמראה שעז שסובלת ממש לא שותקת.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 08-12-2014 בשעה 03:36.
ישן 08-12-2014, 13:25
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=liorif] קיים בכל צורות..."

ציטוט:
עוויתות מוות הן דבר מוכר. לצד המוח שהתרוקן מדם ולכן אין בו פעילות כימית-חשמלית, מערכת העצבים בגוף נשארת פעילה, אבל מכיוון שהיא לא מקבלת הוראות - מפעילה את השרירים בצורה שרירותית.

לא מצאתי זכר לתופעה הזו בגוגל. אשמח להפנייה.

ציטוט:
בסרטון רואים שהמוח מתרוקן מיד, אבל הגוף ממשיך "להשפריץ" דם כלפי מעלה, כי כוח המשיכה כולא אותו בגוף, והלב ממשיך לפעום.
יש מדינות שמחייבות את הנפת הבהמה הנשחטת, כך שהדם יתרוקן במהירות מהגוף וזמן הפרכוס יקוצר.

מצאתי את המאמר הבא ששופך קצת אור מדעי על הנושא: http://www.grandin.com/ritual/welfa...eep.cattle.html

ציטוטים נבחרים:

Welfare issues are greater for cattle because they take longer to become unconscious compared to sheep

When both carotid arteries are severed, sheep will lose sensibility within 2 to 14 seconds

Most sheep will be insensible within 10 seconds

Calves and cattle take a longer period of time to become insensible and they are more likely to have a prolonged period of insensibility. The time to loss of insensibility when good cutting technique is used will range from 17 sec to 85 sec

Some cattle may have prolonged periods of sensibility lasting up to 385 seconds

When good technique is used the average time to collapse is 17 seconds

The main reason for the differences between cattle and sheep is due to differences in the anatomy of the blood vessels that supply the brain (Baldwin and Bell, 1963 a,b,c; and Blackman et al, 1986). When slaughter without stunning is done, both carotid arteries are cut. In sheep the carotid arteriees that are located in the front of the throat provide the brain with it's entire supply of blood. In cattle the vertebral arteries which are not severed by the cut also supply the brain with blood. Therefore, when the carotids are severed in cattle the brain still has a blood supply

It is likely that a lamb slaughtered on the farm with a very sharp knife may have better welfare than a lamb that has to be subjected to the stress of being transported

In situations where the loss of posture cannot be observed, a fixed fully dilated pupil can be used to determine complete loss of sensibility

When sheep are cut correctly, a fixed fully dilated pupil will occur in 20 seconds

מהנ"ל אני מסיק שאמנם לא בטוח ששיטת ההימום הומנית יותר משחיטה (אם לוקחים בחשבון את הסבל שהחיה חשה בזמן שהיא מובלת להימום), אבל מה שבטוח זה שהטענה שלך שהשחיטה לא גורמת סבל כלל ושהמוח מתרוקן "מיד" מדם היא שגויה.

ציטוט:
חוט השדרה הוא חוט, ולא מכיל איברים המסוגלים לחוש כאב.
כאב הוא פרשנות של המוח לפעילות עצבית מסויימת, ומתרחש לעיתים לאחר DELAY שבו המוח לא יודע לפרש אותות עיצביים אלו שהגיעו אליו.
אם המוח מת לפני שהפרשנות הזו החלה - לא יהיה כאב בכלל.

הכוונה שלי הייתה ששידור האותות מתרחש בוודאות, השאלה היא רק אם המוח כבר הספיק להתרוקן לגמרי מדם או לא.
לפי המאמר הנ"ל שצירפתי, קיים שוני בזמן אובדן החישה בין כבשים ועיזים לבין בקר שעובד לטובת הקודמים, אבל בכל מקרה בשני המקרים לא קיים אובדן חישה מיידי ולכן, כאמור, לא ניתן להסכים עם טענתך שהחיה כלל לא חשה בסבל בזמן השחיטה.

ציטוט:
בסרטון שהבאת רואים את העז שותקת במשך כל התהליך הקודם למוות,
אני הבאתי סרטון אחר שמראה שעז שסובלת ממש לא שותקת.

נראה לי שקצת קשה לצרוח אחרי שחתכו לך את קנה הנשימה לא ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר