לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-12-2014, 17:50
  משתמשת נקבה Pestilence Pestilence אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.14
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=Pestilence]יש גבול גם..."

אללה הוא אכבר, על מי נפלתי (או יותר נכון, מה נפל עלי!)...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
מישהי שנראה כאילו היא סובלת מדיכאון כבד
מוזר.. אתה פסיכולוג? פסיכיאטר? מישהו שילם לך כדי לבצע ניתוח אופי/איבחון שלי? לא חשבתי כך. אז תסתום את הפה שלך, ומהר. וחוץ מזה, מה, אתה אבא שלו או משהו שזה כל כך מעסיק אותך?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
לאגור במחשב מאגר תמונות גולשים - טיפה קריפי
תראו מי שמדבר על קריפי... תגיד לי, אתה שפוי? נראה לך באמת שאני אוגרת תמונות? מה הבעיה לחפש? כל עולל בן 12 יכול למצוא תוך דקה! וכולה עשיתי את זה ברוח טובה, אז מה קיבינימאט אתה רוצה מהחיים שלי?!?!

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
בכל מקרה - למה הפלירטוטים?
חשבתי שיש לך חבר, ואת מרוצה והכל...
אכתוב זאת בגדול ובמובלט, כי אתה כנראה קשה הבנה (מאוד):

זה לא עניינך המזורגג!!! ועכשיו, אתה מוכן בבקשה להשיג לעצמך חיים, לעזוב אותי בשקט ולהפסיק להציק לי? תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-12-2014, 18:56
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 מנהל golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Pestilence שמתחילה ב "אני שמה פס עליך ועל מה שאתה..."

ברוכה השבה סיוון.

אנחנו לא מקבלים פה בברכה אנשים שמתנהגים ככה לאנשים אחרים. את מוזמנת להתייחס לחברייך בכבוד או לעזוב לאחר כבוד.

כן, אני יודע שעל הזין שלך כל הפורום הזה.

כן, אני יודע שכולנו רק מחפשים אותך ומתנכלים לך.

כן, אני יודע שאני עבד כי ימלוך ילד כאפות במציאות שנהנה להשתמש בסמכויות הרחבות שלו באינטרנט כי הוא בתול מסכן וככה הוא מקבל תחושת כוח.

עכשיו אחרי שסגרנו את כל הפינות- תתנהגי יפה או שתצטרכי לחשוב על כינוי, סיסמא וכתובת מייל פיקטיבית חדשים.

תודה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 23-12-2014, 07:31
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני נותן לגברת להנות מהספק
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. הנחת היסוד שלך שגויה. 2...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
3. משנה מאוד רוסיה או אוקראינה, זה כמו להשוות בין תימן למרוקו. וזה משנה גם תרבותית, וגם היסטורית. יהדות אוקראינה הושמדה ברובה בשואה, לדוגמה, יהדות רוסיה שרדה יותר טוב. יהודים בוכרים, ורוב צפון מרכז אסיה הם רוסים, אבל יותר קרובים לפרסים מאשר לאוקראינים.
לא שההבדל כזה גדול... אבל קיים...
4. הגיעו דרך בלארוס במובן של הייתה להם טיסת קונקשן משם, או שהו שם עד שהתארגנו על כרטיס טיסה לארץ (תלוי בתקופה). רוב העולים מברית המועצות לא קשורים לבלרוס...

מבחינה היסטורית - סבתא של אישתי לא הושמדה בשואה (חלק מחנות ריכוז במזרח אוקראינה ננטשו במקום שיהיו חלק ממסעות ההשמדה בסוף המלחמה),
ואם עוקבים אחרי "עצי משפחה" מגלים שכל סיפור המוצא הוא מאוד נזיל (תחומי מושב זזו, גבולות זזו והיהודים זזו)

עובדתית, לפני שתחום המושב בוטל, לא היו יהודים לא ברוסיה של היום ולא באוקראינה.
רק בתחום המושב (בלארוס של היום) הרוסים הרשו ליהודים לגור.
כשהאיסור בוטל, אותם יהודי בלארוס התפזרו ברחבי רוסיה ואוקראינה, ששניהן היו חלק מהאימפריה הרוסית (שבכלל התחילה מנסיכות קייב).

ואל תערבב בין יהודים-רוסים (שהגיעו מבלארוס) ל"יהדות ההרים" (קווקזים וגרוזינים) שהגיעה בעיקר מפרס,
אין שום קשר למעט המוצא הרחוק - ארץ ישראל.
זה שבישראל מתקשים להבדיל בין יהודים-אוקראינים ליהודים-רוסים - מגיע מסיבות טובות,
וכך גם לגבי ההבדלה הברורה של יהדות ההרים - שבאים עם מוצא גנטי, תרבותי, והסטורי שונה.
יהדות ההרים היא יותר "מזרחית" מאשר "אשכנזית".

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 23-12-2014 בשעה 07:35.
ישן 24-12-2014, 14:03
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי TIMON the mongoose שמתחילה ב "תחום המושב היה תחום שכלל את..."

כל מה שהוא כתב לא נכון.

קודם כל, כי חלק לא מבוטל מהעולים בכלל לא יהודים. ובגלל שיהודים מ"גולות" שונות שונים אלה מאלה אתנית ותרבותית. ובוודאי שאין קשר מיוחד לבלארוס.

ולא טימון יהודים ממזרח אירופה הם לא אשכנזים, ברובם.

כל יהודי מרכז אסיה, בוכרים, צ'רקסים, קזחים, ארמנים, אוזבקים וכו' וכד', הם כולם יהודים רוסים ואין שום קשר בינם לאוקראינים. והם בטוח לא אשכנזים!
מה עם הרעיון המשעשע להקים מדינה יהודית איפשהו בדרום סיביר?
אפילו לטעון שיהודי פולין, אוקראינה, מערב רוסיה, לטביה, ליטא, הם "אותו דבר" זאת בורות, תרבותית וגם מבחינת דת יש הבדל גדול בין יהדות מערב רוסיה לפולין, לדוגמה.

הבעיה האמיתית פה זה שהשואה מחקה בעיקר את הקהילות היותר דתיות ויותר סגורות של אוקראינה ופולין, אלה שיכלו לבוא ולקרוא לכם אידיוטים.
ישן 24-12-2014, 23:09
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. רוסים לא נראים כמו..."

בגין היה כל כך פולני, שהוא אפילו שירת בצבא אנדרס.

ואם כבר הגבתי,
אז אוקראינים, רוסים (אמיתיים. לא 99 העמים שחיו בברה"מ ובמקרה מדברים רוסית), ביילורוסים ועוד איזה עם או שניים חסרי מדינה גוזרים את המוצא האתני שלהם מאותם רוס (Rus) שהיו המקור לרוס קאהנאט ולקייבן-רוס (כשקייב התפשטה צפונה).
להתחיל להבדיל על בסיס אתני קבוצות שטוענות למוצא מאותו עם, זה לא פשוט.

מתוך סקרנות,
מה מקור הטענה שיהדות לטביה (מזרח אירופה) לא אשכנזים?
ההגדרה המילולית של אשכנז? תאוריית כוזרים? חייזרים?

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 24-12-2014 בשעה 23:19.
ישן 25-12-2014, 18:48
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בגין היה כל כך פולני, שהוא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בגין היה כל כך פולני, שהוא אפילו שירת בצבא אנדרס.

ואם כבר הגבתי,
אז אוקראינים, רוסים (אמיתיים. לא 99 העמים שחיו בברה"מ ובמקרה מדברים רוסית), ביילורוסים ועוד איזה עם או שניים חסרי מדינה גוזרים את המוצא האתני שלהם מאותם רוס (Rus) שהיו המקור לרוס קאהנאט ולקייבן-רוס (כשקייב התפשטה צפונה).
להתחיל להבדיל על בסיס אתני קבוצות שטוענות למוצא מאותו עם, זה לא פשוט.

מתוך סקרנות,
מה מקור הטענה שיהדות לטביה (מזרח אירופה) לא אשכנזים?
ההגדרה המילולית של אשכנז? תאוריית כוזרים? חייזרים?

אז עם מי התבלבלתי? ז'בו? מישהו שם היה רוסי אסלי...

הדיון הזה הוא המשך ל7 דיונים אחרים עם טימון הפומבה... בד"כ כשהתייחסנו ל"רוסים" התכוונו לעליה ממזרח אירופה בשנות ה90. ואני טוען שאשכנזים זה רק אלה שהגיעו ממערב אירופה, ממש, או שהיגרו משם מזרחה, וזה ממש לא כולל את כול היהודים המזרח אירופאים...

וגם אני לא חושב שאפשר לטעון שהפולנים, תושבי המדינות הבאלטיות, והרוסים הם אותו עם מבחינה אטנית... ומלהסתובב ברוסיה ואוקראינה דיי ברור שיש הבדלים בין מערב אוקראינה, מזרח אוקראינה, והחלק האירופאי של רוסיה... וזה לא רק השוני בוודקה...
ישן 25-12-2014, 20:23
צלמית המשתמש של TIMON the mongoose
  משתמש זכר TIMON the mongoose TIMON the mongoose אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]בגין היה כל כך..."

אחרי שבחרת להעליב לגופו של גולש ולא עניינית, אשתדל לא להגיב לך יותר, אך עכשיו אני חייב לציין שאין קשר בין ההבדלים האתניים של האוקראינים, הבלרוסים הרוסים והפולנים לבין היהודים שהיו מפוזרים בין המדינות הללו. פעם אחרונה: אין הבדל (אפילו גנטי) בין "ברמן" בבלרוסיה לבין "מנדל" בגליציה המערבית. רוב יהודי מזרח אירופה אינם רוסים או פולנים שהתגיירו (מעטים מאוד מאוד עשו זאת). מאסטוניה בצפון ועד דרום בוקובינה לערך היהודים הם אשכנזים, וכך גם הם הלכו במנהגים הדתיים קרי שולחן ערוך המפה (תוספות הרמ"א). אתה כן צודק שהיה אחוז קטן של מגורשי ספרד שהיגרו למזרח אירופה והתערבבו וקיבלו עליהם את מנהגי אשכנז. אציין שבהולנד, אנגליה ואף בארצות הברית היו קהילות ספרדיות ששמרו על עצמן כאלה.

ישן 24-12-2014, 22:20
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "הוא טען שהם הורשו לגור רק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי liorif
הוא טען שהם הורשו לגור רק בבלארוס. אני אמרתי שבתקופה הסובייטית הטענה הזו בוודאי שגויה מכל וכל, ואפילו אם הוא התייחס לתקופת הצאר הטענה הזו עדיין שגויה, שכן אתה ציינת בעצמך שתחום המושב כלל גם את אוקראינה, ליטא לטביה וחלקים מפולין.
אכן התבלבלתי בין רוסיה הלבנה לבין תחום המושב.

מתוך ויקיפדיה:
"עד לסוף המאה ה-18 חל איסור גורף על יהודים לחיות ברוסיה הצארית. יהודים בודדים בלבד קיבלו היתר ישיבה מוגבל. בשלהי המאה ה-18 חולקה פולין בין האימפריה הרוסית, אוסטריה ופרוסיה. כתוצאה מכך התווספו לרוסיה שטחים מרוסיה הלבנה, מליטא, מאוקראינה המערבית וממחוזות פולין – שטחים שבהם חיו יהודים רבים."
כך שלא היו יהודים ברוסיה עד סוף המאה ה18, וגם אחרי כן אותם אזורים הוגדרו כ"תחום מושב" כדי למנוע כניסת יהודים לרוסיה עצמה. היו כל הזמן שינויים במיקום "תחום המושב" ויהודים היו צריכים לעבור. הם גם עברו בלי קשר לזה.
חוקים אלו בוטלו רק לאחר שברית המועצות הוקמה.

בשלב מסויים חלקים מהמדינות שהיום נקראות: אוקראינה, ליטא, פולין ובלארוס היו אותה מדינה, ואז רוסיה סיפחה את אותה מדינה (שנקראה דוכסות ליטא, ואז הפכה לפולין ואחרי כן רוסיה הלבנה ומכאן הבלבול), ונוצר "תחום המושב".
כך ש"יהדות רוסיה" זה בעצם יהודים אשכנזים מ"תחום המושב" שהיגרו לפני 100 שנה לרוסיה.
כל הזמן הגבולות זזו, והיהודים זזו.
זו הייתה הנקודה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-12-2014 בשעה 22:25.
ישן 23-12-2014, 20:40
  משתמשת נקבה Pestilence Pestilence אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.14
בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "הולי פאק. הייתי בטוח שאתה..."

מרשתי (אני) מבקשת למסור: זו לא הייתה אני

1. באותה תקופה בקושי הכרתי אותו למעט השיר שלו באירוויזיון, וקל וחומר שלא הערצתי אותו. האהבה שלי אליו היא דבר חדש יחסית.
2. באותה תקופה לא הייתי נערה, אלא אישה. יש לי הרגשה (והאמת היא שאין לי מושג) שככל הנראה מדובר כאן על נערה ממוצא רוסי (כי לא נראה לי שיש הרבה צבריות שמעריצות אותו).
3. כף רגלי מעולם לא דרכה על אדמת נורווגיה - וחבל שכך, דווקא אחלה מדינה, נופים וכאלה, דווקא לא הייתי מתנגדת לקפוץ לשם פעם, אולי, ואולי גם להופעה של אלכס, וכמובן שיעשה לי טוב על הלב
לנהל איתו שיחה נחמדה, לקבל ממנו חיבוק חם ולתת לו נשיקה אוהבת, ולהגיד לו Я люблю тебя, ואם הוא יסכים לזרום איתי למשהו מעבר לזה (לגמרי לא מחייב) - זו לגמרי תהיה הגשמה של פנטזיה.

בית המשפט מכריז על סיון כעל זכאית, היא לא הייתה הסטוקרית הקריפית והמטורפת של אלכסוש

נערך לאחרונה ע"י Pestilence בתאריך 23-12-2014 בשעה 20:43. סיבה: איך אני שונאת את שורת העריכה המכוערת הזאת :/
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:48

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר