לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2014, 22:31
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב ""זאת" המטרה שלי?! המטרות שלי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
הדתות, המונוטאיסטיות במיוחד, עוסקות יותר מידי בפגיעה באחרים ובבני הדת עצמה... מנגנון שליטה חברתית... כפיה... סנטה קלאוס וחברים דמיוניים... סכיזופרניה ו/או רמאות... 796 אשכולות של 2500 תגובות...

יותר מדי?
בקצרה:
1.חברות אנושיות מאפשרות לפרטים לפתור סכסוכים ללא אלימות.
2. ככל שהחברה גדולה יותר, יותר פרטים יכולים למצוא פתרון לא אלים, כי הם שייכים לאותה מערכת מוסכמות חברתיות.
3. ככל שהמוסכמות החברתיות נובעות ממקור יותר חזק (מראש המשפחה ועד לאל כל יכול) הן מאפשרות הענקת זכויות לפרטים שחיים בהן (הגנה מרצח, מגנבה, משעבוד ועוד).
4. במעבר של חברות ממשפחה, למשפחה מורחבת, לשבט ולדת - החברות גדלו וסמכותן התעצמה, מה שאיפשר מתן פתרונות לא אלימים וזכויות ליותר אנשים.
5. קיום חברות אנושיות לא פתר את הבעיה של אלימות בין החברות, אבל בהגדלת החברות הוא הקטין את מספרן, ולכן גם את מספר העימותים בינן.
6. המסגרת החברתית האחרונה, אחרי הדת, היא המסגרת הלאומית, שהומצאה לפני 250 שנה בערך. מכיוון שזו מסגרת קטנה יותר מהמסגרת הדתית, ומוגבלת יותר (כי דת היא רק אחד המאפיינים של לאום), יצירת הלאום הגדילה את מספר העימותים בינן.
7. עד היום, רוב מה שמאפשר לך את הזכויות שהתרגלת אליהן, מלא תרצח, לא תגנוב, ועד תשלום ביטוח לאומי וחוקי עבודה שמונעים עבדות, נובעים ממוסכמות חברתיות שמקורן בדת.
8. לשבור את המסגרת החברתית, בלי לבנות חלופית במקומה, יפורר את אותן מוסכמות חברתיות שמאפשרות לך את כל הזכויות שאתה חושב שהן "טבעיות", ויסיר את החסמים שמקטינים את האלימות בין פרטים בחברה.

אז למעשה מה שלדעתך גורם ל"יותר מדי" אלימות, פוגע באנשים פחות מכל חלופה אחרת שאי פעם הייתה קיימת.
כמובן שזכותך לטעון שהטוב ביותר הקיים גרוע, אבל פגיעה בקיים רק תגרום נזק בהעדר חלופה יעילה.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 27-12-2014 בשעה 22:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-12-2014, 23:07
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=hellfrost] הדתות,..."

דת כמסגרת חברתית זה טיעון מוכר...

קודם כל: סין, אנגליה, צפון אירופה, ארה"ב, קנדה, גרמניה, יפן... ועוד מקומות שהדת בהם היא יותר תחביב מכל דבר אחר...

דבר שני, הטיעון שהעלת הוא פראקטי-יוטליטרי, מאחורי דת צריכה לעמוד איזה אמת, לפחות פילוסופית, או אמונה, לא העובדה שדת זה אחלה מנגנון שליטה חברתית...

דבר שני, אני חושב שאתה מערבב בין המסגרת החברתית עצמה, למנגנון השליטה שבו היא משתמשת. הדת היא דרך לכפות קודקס מוסרי, או לאפשר זכויות או כל דבר אחר, הקודקס עצמו בא ממקום אחר. בין אם זה הרעיון שהמלך נבחר ע"י אלוהים, ובין אם זה 'לא תרצח'.

ורק לחזק את הנקודה הנ"ל- דעאש, ומסעות הצלב, ועוד אלף ואחד דוגמאות לשימוש בדת בשביל להוביל זוועות.

אני לא אומר שלדת לא היה תפקיד חיובי בחלוקו בהתפתחות המין האנושי. אני טוען שזה הבל, ורעות רוח, והגיע הזמן להחליף אותו בערכים של חרות, הומניזם, ואוניברסיאליזם.

וזכויות טבעיות זה רעיון מפגר...
ישן 28-12-2014, 00:30
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "דת כמסגרת חברתית זה טיעון..."

ציטוט:
קודם כל: סין, אנגליה, צפון אירופה, ארה"ב, קנדה, גרמניה, יפן... ועוד מקומות שהדת בהם היא יותר תחביב מכל דבר אחר...

עובדתית - לא נכון.
אנגליה היא מדינת דת, שבדיה מוגדרת בחוקה כמדינה לותרנית, לדנמרק ואיסלנד דת מדינה, גרמניה מחזיקה שירותי דת מדינתיים, ובכל אירופה מערכות החוק והמשפט מבוססות על מוסכמות חברתיות דתיות, שהתקיימו אלפי שנים לפני שהמדינה המודרנית הראשונה התקיימה.
למיטב ידיעתי, פרט לצרפת, באף אחת ממדינות אירופה אין באמת הפרדה של דת ממדינה, ובמדינות בהן זה קיים (צרפת ברובה, ארה"ב) עדיין הרוב המוחלט של המוסכמות החברתיות מבוסס על אלו של הדתות שהרכיבו אותן.

ציטוט:
דבר שני, הטיעון שהעלת הוא פראקטי-יוטליטרי, מאחורי דת צריכה לעמוד איזה אמת, לפחות פילוסופית, או אמונה, לא העובדה שדת זה אחלה מנגנון שליטה חברתית...

כל דבר שיכול לעמוד מאחורי דת, לאום, אתנוס, צדק, כסף, שלטון ורוב הדברים שאתה יכול לחשוב עליהם - הוא מדומיין.
ברגע שאנשים לא יאמינו בו, הוא לא יתקיים.
אז להגיד שמשהו מדומיין חייב להתקיים, זה מאוד בעייתי.

אז נכון, אתה יכול להגיד שבגלל שדת זה דבר מדומיין היא מפגרת, וחסרת היגיון ומגוכחת.
אבל היא מפגרת, חסרת היגיון ומגוכחת בדיוק כמו מדינה, כסף, מעמד חברתי, צדק או כל מושג מדומיין אחר שקיים.
אם את כל היתר אתה מוכן לקבל, אין שום סיבה שאת הדת לא תהיה מוכן.

ציטוט:
דבר שני, אני חושב שאתה מערבב בין המסגרת החברתית עצמה, למנגנון השליטה שבו היא משתמשת. הדת היא דרך לכפות קודקס מוסרי, או לאפשר זכויות או כל דבר אחר, הקודקס עצמו בא ממקום אחר. בין אם זה הרעיון שהמלך נבחר ע"י אלוהים, ובין אם זה 'לא תרצח'.

מנגנון השליטה לא רלוונטי, כי גם שלטון טרור סאדיסטי יקטין את כמות האלימות בין הפרטים השייכים לחברה הזו, לעומת מצב בו הגורם המאחד היה חלש יותר, מצומצם יותר או לחליפין לא קיים.
תחת כל מנגנון שליטה, גורם מאחד רחב יותר יצמצם את כמות האלימות.
הקודקס החברתי אלו המוסכמות החברתיות והזכויות שנובעות מהן. אם אתה רוצה לקיים מוסכמות חברתיות, דת היא המסגרת האידאלית לכך.

ציטוט:
ורק לחזק את הנקודה הנ"ל- דעאש, ומסעות הצלב, ועוד אלף ואחד דוגמאות לשימוש בדת בשביל להוביל זוועות.

אני לא אומר שלדת לא היה תפקיד חיובי בחלוקו בהתפתחות המין האנושי. אני טוען שזה הבל, ורעות רוח, והגיע הזמן להחליף אותו בערכים של חרות, הומניזם, ואוניברסיאליזם.

וזכויות טבעיות זה רעיון מפגר...

והצלחת לפספס את הנקודה. ננסה מכיוון אחר.
כדי לקדם את הערכים האלו, אתה צריך מוסכמות חברתיות שיאפשרו אותם.
כדי לקיים מוסכמות חברתיות, אתה צריך חברה שתאפשר אותן.
ככל שהחברה יותר רחבה תוכל לקדם ערכים אלו אצל יותר אנשים.
ככל שהחברה יותר מחייבת את הפרט, המוסכמות החברתיות יותר חזקות.
עד היום, דת היא החברה הרחבה ביותר והמחייבת ביותר.
ואתה רוצה להרוס את המסגרת היעילה ביותר שהייתה אי פעם שמאפשרת לך להשיג את היעדים שלך.

אם זו לא דוגמא מאלפת ללירות בעצמך ברגל, אני לא מכיר אחת כזו.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:40

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר