לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2014, 17:20
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי DeepSpace שמתחילה ב "גלישה חשאית?"

נראה לי שהכוונה ל Private Browsing בפיירפוקס, In-Private באקספלורר, Incognito בכרום וכיוצ"ב...

לא מכיר דרך בלתי-ניתנת-לעקיפה לבטל את זה. אפשר לחזור לגירסת דפדפן מ"ימי הביניים" אבל אז יהיו בעיות אחרות... ואיכשהו צריך למנוע התקנת דפדפן מודרני שכן מאפשר אופציות אלו (וכיוון שבעיני אין דרך למניעה של דבר כזה, טענתי שאין דרך בלתי ניתנת לעקיפה)

גם לו יש דרך למנוע את האפשרויות האלה, הן רק אפשרויות של נוחות. אפשר באותה צורה בדיוק למחוק ידנית את ההסטוריה, את העוגיות, את מילוי הטפסים, וכו'. טיפה יותר עבודה, אבל לא הרבה יותר מדי (למשל ctrl+shift+delete בפיירפוקס)

פתרון יותר סביר להגשים את המטרה שמאחורי העניין (אם הבנתי את העניין נכון, והשערתי לגבי העומד מאחוריו), הוא כנראה מוצרי Parent Control באשר הם (אם כי, ילד חכם דיו יצליח לעקוף אותם בקלות), ולכן כנראה שהפתרון הכי טוב הוא כשהסינון כלל לא קורה במחשב אלא במשהו שאין לילד שליטה עליו - ספק האינטרנט. לדוגמה: http://www.rimon.net.il או http://www.moreshet.net

בסלולר העניין קצת יותר בעייתי - גם משום שרובם כל כך מודרניים שאפילו הגירסה המקורית כבר מכילה תכונה זו כך ששנמוך לא יעזור - ומאידך - לא כל חברות הסלולר מאפשרות להשתמש בשירותי הסינון שנזכרו לעיל, כמדומני. ולבסוף יש את עניין ה WiFi - אפשר להתחבר במקומות אחרים, שבהם אין אינטרנט מסונן, ונגד זה אין פתרון. מצד שני, גם באנדרואיד יש מוצרי Parent Control, הנה רשימה: http://www.tomsguide.com/us/picture...ntrol-apps.html

ותמיד יהיה האינטרנט הלא מפוקח אצל חברים...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2014, 22:51
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הולי שמתחילה ב "אין קובץ שניתן להתקין שמבטל..."

קצת מוזר לי לשמוע שתוכנות לשליטת הורים מושפעות ממצב הגלישה המוגדר בדפדפן. הן אמורות לפעול בכלל מחוץ לתוכנה (ולבצע "יירוט" של כל התקשורת הרלוונטית היוצאת לאינטרנט). כל הקטע של Private Browsing הוא... שהדפדפן פשוט לא שומר הסטוריה. הוא לא אמור לגלוש בצורה שונה באינטרנט (לפחות לפי מיטב הבנתי הטכנית...)

נשמע לי שאולי בעיית החסימה היא באתרים שהתקשורת אליהם מוצפנת (HTTPS). פייסבוק הוא למשל כזה. יש אבל יש דרך להשתלט גם על חיבורים כאלה, אז מאוד מוזר.

אינני יודע מה זה קובץ של גלישה. אם הכוונה שוב ל Private Browsing - מדובר בתכונה מובנית בדפדפן, זה לא קובץ מיוחד או משהו כזה.

ישנן דרכים (כאמור - ניתנות לעקיפה, להערכתי) לחסום את התכונות האלה באמצעות תוספים (לפיירפוקס, לכרום), או Group Policy (לאקספלורר) - אבל עדיין - אני לא רואה איך זה מונע מבנאדם להוריד תוכנה אחרת, שאינה תלויה, ולגלוש באמצעותה... או אולי אפילו להפעיל את הדפדפן בלי תוספים (Safe Mode). אם את בכל זאת מעוניינת - הוראות כאן: http://www.thewindowsclub.com/disab...-chrome-firefox (לקראת סוף הדף יש שם תוכנה שנקראת Incognito Gone - שלפחות לפי מה שכתוב, יודעת לעשות את זה בכל הדפדפנים, בקליק. אך אני לא יכול להמליץ עליה - גם כי לא ניסיתי וגם כי פוטנציאלית היא יכולה להיות וירוס. מה שגם נכון לתוספים שמוצעים שם עבור כרום ופיירפוקס. אבל זה מה יש...)

אני עדיין חושב שהפתרון הטוב ביותר הוא חסימה באמצעות ספק האינטרנט. למען הסר ספק, החסימה באמצעות הספק לא קבועה - יש אפשרות לפרופילי משתמשים שונים - כשההורים יכולים להיכנס עם קוד ואז גלישתם לא מוגבלת, ושלא נכנסים עם קוד, ההגבלה חוזרת לתוקף.

בהצלחה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר