לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2014, 18:18
  שלמה30 שלמה30 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.07
בנימין נתניהו כראש ממשלה

והנה מערכת בחירות חדשה בפתח והפעם [הפעם?] היא בסימן "רק לא ביבי"
יוצרי הסימן מתיימרים לטעון כי ביבי הוא ראש ממשלה גרוע מאין כמותו, אסון למדינה וכישלון מתמשך בכל תחום ותחום שרק אפשר להעלות על הדעת, ולכן יש לפעות להחלפתו במהירות האפשרית - ולא משנה במי- רק לא ביבי.
תומכי ביבי - וביבי עצמו - יטענו שלא כך הוא.
ולכן השאלה שאני מעלה פה:
האם נתניהו הוא ראש ממשלה מוצלח?
ואני מניח שמוצלחות של ראש ממשלה נמדדת בפרמטרים רבים, מן הסתם בחלקם הוא טוב יותר ובחלקם פחות, אבל מה הם ומה הציון שלו בהם?
מה דעתכם?
נכון הוא שלכולכם יש דעה אישית, מי בעד ביבי ומי נגד, אבל בכל אופן אשמח אם יתפתח פה דיון אובייקטיבי ומנומק.

אגב-להסתמך על אמצעי התקשורת אי אפשר, לא על ידיעות ולא על ישראל היום, אבל תמיד התרשמתי שסבר פלוצקר מידיעות קצת יותר הוגן ואובייקטיבי מחבר מרעיו שמה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2014, 21:15
צלמית המשתמש של hellfrost
  hellfrost hellfrost אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.12.09
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי liorif שמתחילה ב "איך דה מרקר קשור אליו ? ..."

1. דה מרקר הוא חלק מקבוצת הארץ ויש להם מערכת משותפת. כלומר החדשות בדה מרקר מגיעות מהארץ, ורוב הכתבות הכלכליות בהארץ מגיעות מדה מרקר...

2. גרפים לא הגיוניים, כי תסתכל על הנתונים... נתונים כאלה לא קופצים ככה...

3. ממש לא נכון. זאת הבחנה מאוד מהותית ומודדים את שני הנתונים. רק בשביל שיהיה ברור על מה מדובר בישראל שיעור הבלתי מועסקים הוא 40% . בנורווגיה, לצורך השוואה הנתון הוא 20-25% ....

4. שינוי ביבוא זה פרמטר מאוד מאוד בעייתי, כשמודדים לפי שקלים בלי לפרק לקטגוריות הוא מושפע נורא משוק הסחורות הגולמיות, משוק המט"ח, יבוא לטובת יצור, מדרכי השינוע של סחורות, וכו'... יש שם הרבה יותר רעש מנתונים...

5. אגב, אם כבר נתונים על כלכלת ישראל, מה עם עוני? מה עם פערים חברתיים? מה עם ג'יני ופערי הכנסה? מה עם שכר חציוני? מה עם שכר מול מדד מחירים, ומול אינפלציה? מה עם שינוי בשכר ממוצע מול שינוי בשכר חציוני? מה עם נתונים על רמת חיים? Hdi? זמינות ואיכות של שרותי בריאות? חינוך? השכלה? השקעה לאומית בהשכלה גבוהה? השקעה בתשתיות? תחבורה? וכו...
ישן 14-12-2014, 13:10
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. דה מרקר הוא חלק מקבוצת..."

ציטוט:
דה מרקר הוא חלק מקבוצת הארץ ויש להם מערכת משותפת. כלומר החדשות בדה מרקר מגיעות מהארץ, ורוב הכתבות הכלכליות בהארץ מגיעות מדה מרקר...

חח פיספסתי את המרכאות אז חשבתי שהתכוונת לאיל ארד היחצ"ן. כן ידוע לי, אבל צוות המערכת שם מתמקד בפן הכלכלי ולא הפוליטי.

ציטוט:
2. גרפים לא הגיוניים, כי תסתכל על הנתונים... נתונים כאלה לא קופצים ככה...

מממ..אוקיי. אין לי כוח כרגע לחפש נתונים של הלמ"ס, אבל זכור לי שקראתי על עליה בשכר הממוצע ממש לא מזמן.

ציטוט:
3. ממש לא נכון. זאת הבחנה מאוד מהותית ומודדים את שני הנתונים. רק בשביל שיהיה ברור על מה מדובר בישראל שיעור הבלתי מועסקים הוא 40% . בנורווגיה, לצורך השוואה הנתון הוא 20-25% ....

בהזדמנות אני אתעמק בנושא.

ציטוט:
4. שינוי ביבוא זה פרמטר מאוד מאוד בעייתי, כשמודדים לפי שקלים בלי לפרק לקטגוריות הוא מושפע נורא משוק הסחורות הגולמיות, משוק המט"ח, יבוא לטובת יצור, מדרכי השינוע של סחורות, וכו'... יש שם הרבה יותר רעש מנתונים...

5. אגב, אם כבר נתונים על כלכלת ישראל, מה עם עוני? מה עם פערים חברתיים? מה עם ג'יני ופערי הכנסה? מה עם שכר חציוני? מה עם שכר מול מדד מחירים, ומול אינפלציה? מה עם שינוי בשכר ממוצע מול שינוי בשכר חציוני? מה עם נתונים על רמת חיים? Hdi? זמינות ואיכות של שרותי בריאות? חינוך? השכלה? השקעה לאומית בהשכלה גבוהה? השקעה בתשתיות? תחבורה? וכו...

אוקיי, בגדול מסכים שמדובר בנתונים הרבה יותר רלוונטים. עד כמה שזכור לי הם ערכו לגביהם סקירה נרחבת לפני חצי שנה או משהו כזה.
ישן 13-12-2014, 20:21
  משתמשת נקבה Pestilence Pestilence אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.11.14
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלמה30 שמתחילה ב "בנימין נתניהו כראש ממשלה"

ביבי? בוא נראה:
- מחירי דירות - בשמיים.
- מחירי מזון ושאר מוצרים - גם הם זינקו מעלה-מעלה בתקופת כהונתו.
- ניסיון להגיע לאיזה פתרון עם הפלשתינים, כדי שיהיה כאן יותר נורמלי ולא נצטרך לצאת כל שנתיים למלחמה ולאבד בחורים צעירים - אפילו לא נראה באופק. הקו המיליטנטי והפטריוטי של ישראל נמשך.

כל שמר נהנתניהו-מר פטריוטיזם almighty יודע לעשות הוא לחפור בלי סוף על האיום האיראני ועל ענייני לאום ("המדינה היהודית!") ולהפריח בלי סוף הבטחות, ואני לא זוכרת שאי פעם שמעתי אותו מתייחס
לעניין יוקר המיחייה, ובראש ובראשונה - לעניין הדיור. עושה רושם... שזה לא מעניין אותו בכלל. הוא ראש ממשלה של ביטחון בלבד, ועם כל הכבוד לביטחון (שנכון - צריך כאן, מה לעשות), חובה לתת את הדעת
גם על איכות החיים של התושבים, שזה אומר:
1. שמחירי דירות יהיו שפויים יותר (בהרבה יותר!)
2. שמחירי המזון לא יהיו כה גבוהים ביחס למדינות אחרות.

אז להצביע לביבי? לא תודה. לא הצבעתי לו בעבר, ואין לי שום כוונה לעשות זאת כעת.
ישן 13-12-2014, 21:08
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

התשובה הכי קלה ל"רק לא ביבי" זה- "אין אלטרנטיבה".

לא משנה כמה אנשים שונאים את ביבי ולא משנה כמה השנאה הזאת לא רציונלית, אין כיום אף אחד אחר שיכול להיות ראש ממשלה, אז הטיעון הזה מיותר.

בקשר לתפקוד שלו- אני לא מסכים עם הרבה מהלכים ויש לי הרבה ביקורת. באופן עקרוני אנשים נוטים להסתכל על הדברים בואקום (או שהם מגיעים ממקום של רק לא ביבי ולכן הם לא רואים בכל מקרה), בסה"כ בהתחשב במצב במדינות אחרות ביבי הצליח להחזיק אותנו יפה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 14-12-2014, 17:40
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hellfrost שמתחילה ב "1. זה לא עומד בסתירה עם מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hellfrost
1. זה לא עומד בסתירה עם מה שכתבת? אם אתה חושב שביבי הכי מתאים להיות ראש ממשלה אז ההגיון לא אומר להצביע בשבילו?

זה לא.
כי אנשים נוטים לטעות שראש ממשלה=זה שקובע הכל כאילו הוא מלך, למרות שאפילו מלכים בד"כ לא היו קובעים הכל.

דמוקרטיה פרלמנטרית כמו ישראל מורכבת מקואליציה. ביבי עם קואליציה X שונה מביבי עם קואליציה Y מבחינת חופש הפעולה שלו, זאת אחת מהסיבות גם שהתפקוד שלו בממשלה האחרונה היה ירוד יחסית לתפקוד שלו בממשלות קודמות.

אז אפשר להשפיע ע"י מתן יותר כוח למפלגה השולטת ואפשר להשפיע ע"י מתן יותר כוח למפלגה שסביר להניח שתשב לצד המפלגה השולטת ותאפשר לה מרחב פעולה (או שתנתב אותה) לדברים שאני תומך בהם.

כל זה מעבר לכך שאני מצביע הבית היהודי גם ובעיקר מבחינה אידיאולוגית.
ציטוט:
2. אחרי "ברית האחים", ובהתחשב ביחסים בין ביבי לבנט, אתה לא חושב שיש מצב לקואליציה שתכלול את בנט ולא תכלול את נתניהו?

בפוליטיקה הכל יכול להיות, אבל אני נוטה להאמין שזאת לא אופציה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 13-12-2014, 21:35
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
בגדול טוב, בקטן - ממש לא מספיק.

בגדול - הוא לא באמת גרם במכוון לנזק אדיר,
שזה כבר יותר טוב מ: שרון, אולמרט, ברק, פרס ורבין.
כך שזה לבדו - הופך אותו לראש ממשלה מאוד מוצלח.

בקטן,
הוא נותן לבעייה בשוק הדיור (לדעתי הסכנה האסטרטגית מספר 2 על ישראל) להשתולל ללא מתן מענה אמתי.
לטובתו יתן לזקוף הגברה הדרגתית של קצב הבנייה,
ו"חוק המרפסות" המיוחל שסוף סוף הגיע.
בגדול - נראה שיש מתן מענה מסויים לבעיה - אבל מאוד בעצלתיים,
זה לחלוטין מנוקד להיקף הנזק שהבעיה גורמת (בין השאר - הכנסת המשק למיתון וסכנה לבועה שתגרום לאפקט דומינו ומשבר כבד).
שהיה תוצאה של מדיניות מכוונת ומוצהרת של ממשלות קודמות (שרון ואולמרט), שדיכאו את היקף הבנייה במטרה לגרום לזינוק המחירים שהתרחש.

עוד בקטן:
במדיניות החוץ-ביטחון נתניהו הבטיח די הרבה הבטחות,
ביטחון ויציבות יש, וזה כבר עדיף בהרבה מהקריסה לאלימות שממשלות קודמות הביאו.
ונראה שאוייבנו די מיואשים מהמענה היעיל מול המזימות המרושעות שלהם - כי כבר 6 שנים שהם מבטיחים מלחמות, אבל בפועל רק הגבירו משמעותית את שיתוף הפעולה איתנו.
אבל הגישה האחראית שגורמת לבעיות קלות פשוט להישאר ללא מענה, די מורטת עצבים.
והאכזבה העיקרית בתחום היא שבעיית הגרעין האיראני (הסיכון האסטרטגי מספר אחת על ישראל) עדיין ללא פיתרון (למרות שהשילוב של דאעש והמיתון באיראן עשויים לפתור זאת).

ועוד בקטן:
מאז אמצע הקדנציה הקודמת נתניהו נטש את האידאולוגיה הכלכלית,
זו שהייתה אמורה להוביל לזינוק מהיר של הכלכלה, ושיפור כל הפרמטרים (חלק מזה אכן קרה אבל הכל פשוט נפסק מאז, ואנחנו נהנים בעיקר ממומנטום חיובי דועך)
במקום זאת:
היקף ההוצאה הממשלתית עולה בקצב מסחרר,
כמות העובדים במגזר הציבורי - כנ"ל
ולא רואים ממש רפורמות שוק חופשי משמעותיות שישפרו את המצב.
רצינו כלכלת "שוק חופשי" שביבי הבטיח, אבל בפועל קיבלנו "סוציאליזם לייט".
זה עדיין עדיף ממפלגת העבודה ו"סוציאליזם על סטרואידים" שיחימוביץ וחבריה בעבודה רוצים...

במילים אחרות:
ראש ממשלה טוב - בהחלט מעל הממוצע,
אבל כרגיל - פוליטיקאי שהבטיח הרבה ומימש רק חלקית.
כנראה ששוב הוא לא יוחלף - כי עדיף סוס עבודה עם רעמה דהוייה על סוס שרעמתו מבריקה - אבל צולע קשות.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 13-12-2014 בשעה 21:41.
ישן 14-12-2014, 00:08
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
חיפוש מהיר
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]שהיה תוצאה של..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sheep
מקור?

ציטוט:
הבנייה במרכז תיפסק - מחירי הנדל"ן יזנקו:
המשרד הנחה את הממשלה לא לקדם תוכניות שינוי ייעוד למגורים ותעסוקה במרכז. המטרה: צמצום התחלות הבנייה במרכז והמשך עליית מחירי הנדל"ן - דבר שייאלץ רוכשים רבים לנדוד לפריפריה

מימוש היעדים בתמ"א 35 היה חלקי בלבד. נרשם גידול אוכלוסייה נמוך מהקצב שהונח בתמ"א 35 באזורי הפריפריה
או במילים אחרות: ב2005 אושרה תוכנית (שתוכננה זמן רב לפני כן, במשרד שאולמרט היה אחראי עליו מאז תחילת 2003) שמטרתה הייתה בלימת הבנייה במרכז, תוך גרימת זינוק למחירי הנדל"ן. בין השאר היא גם הוסיפה חסמים רגולטוריים רבים.
קצב הביצוע לא היה משביע רצון, אז הניעו מהלך חריף יותר - עד שהגיע להקפאה גורפת של אישורי והפשרות הבנייה בחלקים נרחבים מהמדינה.

זאת לאחר שבתחילת 2004 (בהיותו השר הממונה על הנושא), אולמרט הצהיר שברצונו ליישם מדיניות הפוכה, כדי למנוע עליית מחירים עתידית.
בפועל, לא רק שהבנייה בפריפריה לא הואצה (כפיצוי על החנק, או כדי לבלום את החשש מזינוק מחירים) - אלא שגם ההקצבות לבניה בגליל ובנגב בוטלו, והבניה בירושלים גם הוקפאה.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 14-12-2014 בשעה 00:30.
ישן 13-12-2014, 22:08
  משתמש זכר Smilop Smilop אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.08.12
נתניהו הוא ראש ממשלה לא רע

אגב, תרשה לי לקרוא לו נתניהו כי יש לי סלידה מהשם ביבי...

באופן כללי, נתניהו הוא ראש ממשלה לא רע. הוא לא רע כי להבדיל מהקדנציה הראשונה שלו שבה הוא דיבר הרבה ועשה מעט - היום הוא גם מדבר מעט וגם עושה מעט.

נתניהו כראש ממשלה הוא בסך הכל פוליטיקאי שעסוק בהישרדות פוליטית - לכן הוא עסוק כל הזמן בלרצות את כולם. יום אחד הוא בונה בהתנחלויות ויום אחד מקפיא את הבניה בהתנחלויות. יום אחד הוא מדבר עם אבו מאזן ויום אחד הוא ברוגז איתו. יום אחד הוא נגד הצעות מוזרות של עמיר פרץ ויום אחד הוא יוזם מע"מ אפס על מוצרי מזון. יום אחד הוא אנטי חרדים ויום אחד הוא מפשפש לדעת האם הם יתמכו בו אחרי הבחירות.

ביבי לעומתו, זה אותו נתניהו מ1996 בשילוב שי בזק.

לכן כראש ממשלה הוא לא עושה הרבה - מי שעושים הם השרים, בהנחה שיש להם מוטיבציה משל עצמם.

אגב, יש פרשנים שטוענים שכשיגיע הזמן שבו נתניהו יחליט שמדובר בקדנציה האחרונה שלו - הוא יהפוך להיות איזה בגין כזה או רבין כזה ויתחיל לפעול כדי להשאיר חותם בגב האומה. במקרה הזה, אני מקווה שהחותם שהוא ישאיר יהיה חותם סביר ולא איזה סכין חדה...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:11

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר