לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2023, 14:47
  משתמש זכר Duke of Judea Duke of Judea אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.03.17
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Airborne Coffee שמתחילה ב "האם צניחה בצה"ל עדיין רלוונטית כמו פעם?"

בגדול אפשר להגיד שכיום שלכל לוחם בחטיבת הצנחנים פחות או יותר יוצא לעשות תרגדון מוצנח אחד בלבד אם בכלל בכל השירות שלו בגדוד. כך לפחות היה בשירות שלי (התגייסתי ב 2018).
בקומנדו הם בקושי עושים קורס צניחה חוץ ממגלן שבה יש פלגה שמוכשרת על צניחות חופשיות.
זאת יכולת שדי נמצאת בבוידעם ולא שומרים על כשירות בתחום יותר מדי כפי שהיו שומרים פעם.
לפי איך שהראש החובבני שלי רואה את זה, היכולת הזו רלוונטית רק למתארים כמו סוריה או רחמנא ליצלן איראן ובטח שלא בלבנון ההררית.
לא נראה לי שמישהו רוצה להסתכן לאבד סד"כ של פלוגה או שתיים במכה אחת של טיל נ"מ.

נערך לאחרונה ע"י Duke of Judea בתאריך 22-07-2023 בשעה 14:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-07-2023, 18:14
  משתמש זכר Airborne Coffee Airborne Coffee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.23
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Duke of Judea שמתחילה ב "בגדול אפשר להגיד שכיום שלכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Duke of Judea
בגדול אפשר להגיד שכיום שלכל לוחם בחטיבת הצנחנים פחות או יותר יוצא לעשות תרגדון מוצנח אחד בלבד אם בכלל בכל השירות שלו בגדוד. כך לפחות היה בשירות שלי (התגייסתי ב 2018).
בקומנדו הם בקושי עושים קורס צניחה חוץ ממגלן שבה יש פלגה שמוכשרת על צניחות חופשיות.
זאת יכולת שדי נמצאת בבוידעם ולא שומרים על כשירות בתחום יותר מדי כפי שהיו שומרים פעם.
לפי איך שהראש החובבני שלי רואה את זה, היכולת הזו רלוונטית רק למתארים כמו סוריה או רחמנא ליצלן איראן ובטח שלא בלבנון ההררית.
לא נראה לי שמישהו רוצה להסתכן לאבד סד"כ של פלוגה או שתיים במכה אחת של טיל נ"מ.

האמת שהחזירו את כשירות הצניחה לכל חטיבת הקומנדו, למרות שאני לא סגור על אם הם עושים צניחה אחת או 3 כמו בגדודים.
הפאן של הנמ הוא מעניין, אני מניח שאתה צודק ושהדרך היחידה שבה מבצע מוצנח יכול לעבוד זה רק אם חיל האוויר פשוט ישמיד את כל מערך ההגנה האווירית של האויב. כמובן שאני גם חושב על זה באופן חובבני.
ישן 22-07-2023, 21:09

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי helpy4 שמתחילה ב "משהו השתנה ככל שהזדקנתי?..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי helpy4
משהו השתנה ככל שהזדקנתי?
אנחנו עברנו חמש צניחות בהכשרה
1. ללא ציוד
2. עם פקל ונשק
3.לילה
ועוד שניים שאני לא זוכר (לא בים זה זה בטוח)
אחת מהם היתה צניחה והתארגנות לכיבוש יעד דימיוני

אני בעד צניחה בכל היחידות הקרביות כולל כל קציני חי"ר . יש תחושה של מבחן אומץ
הייתי מנסה לשכנע אבל מי יקשיב לזקן פנסיונר

הקורס השתנה במספר הצניחות, כן.
כיום עושים 3 צניחות - 2 ביום ו1 בלילה. למרות שהמחזור שלי עשה 4 צניחות לפני שנה שזה נחשב הרבה (כיום כמובן) כי לרוב לא עוברים את ה3.
לדעתי יש קורסים בקומנדו שעושים רק צניחה אחת אבל אני לא סגור על זה במאה אחוז.
מסכים לגבי מבחן האומץ.
ישן 22-07-2023, 20:42
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Airborne Coffee שמתחילה ב "האם צניחה בצה"ל עדיין רלוונטית כמו פעם?"

לא מומחה, אבל נראה לי שצניחה היא יכולת חשובה בסל הכלים של מסגרת גדולה.
אפילו במצב יותר מנהלתי של הבאת תגבורות מהירה לאגף או לעומק לאחר התבססות ראשונית של כוח אבטחה שיגיע יותר חשאי וייצור "ראש גשר".
צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ולהתאמן. פעולות מקדימות ונלוות, הונאה, לוחמה אלקטרונית, פיקוד ושליטה כמו בכל דבר. הטכניקה היא טובה, לא חובה להשתמש בה כמו בשנות הארבעים או במיתלה
להטיס הרקולס לתוך אמ"ט פעיל או להצניח חיילים וציוד לתוך שטח השמדה של האויב מתחת למקלעים שלו זו שטות
יש שרשור ישן בנושא שם דובר על היתרונות במהירות, נפח נשיאה ומספר כלים נדרש להצנחה לעומת הסקה מאסיבית

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

נערך לאחרונה ע"י סיורניק בתאריך 22-07-2023 בשעה 20:45.
ישן 22-07-2023, 21:08

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי סיורניק שמתחילה ב "לא מומחה, אבל נראה לי שצניחה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי סיורניק
לא מומחה, אבל נראה לי שצניחה היא יכולת חשובה בסל הכלים של מסגרת גדולה.
אפילו במצב יותר מנהלתי של הבאת תגבורות מהירה לאגף או לעומק לאחר התבססות ראשונית של כוח אבטחה שיגיע יותר חשאי וייצור "ראש גשר".
צריך לדעת איך לעשות את זה נכון ולהתאמן. פעולות מקדימות ונלוות, הונאה, לוחמה אלקטרונית, פיקוד ושליטה כמו בכל דבר. הטכניקה היא טובה, לא חובה להשתמש בה כמו בשנות הארבעים או במיתלה
להטיס הרקולס לתוך אמ"ט פעיל או להצניח חיילים וציוד לתוך שטח השמדה של האויב מתחת למקלעים שלו זו שטות
יש שרשור ישן בנושא שם דובר על היתרונות במהירות, נפח נשיאה ומספר כלים נדרש להצנחה לעומת הסקה מאסיבית

אשמח לקישור לאשכול
ישן 31-07-2023, 20:18
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי משלי כד שמתחילה ב "למיטב ידיעתי, לכל הצניחות..."

לא רק מבצע להרמת מוראל ודאווין - תפיסת שדה תעופה ששימש את כוחות הקואליציה להמשך המבצע.
https://arsof-history.org/articles/...q%20haphazardly.

נכון, לא היה אויב, והאיום האווירי הוסר. ובכל זאת היה צריך להביא כמות גדולה של לוחמים, חובשים, מהנדסים וכוחות אחרים בזמן קצר ולבצע פעילות מבצעית. לתפוס ולאבטח את השדה וסביבתו במדינת אויב, לפנות מחסומים שהוצבו על מסלולי ההמראה, לשנע ציוד מכאני כבד להכשרת השדה ועוד.
לא חושב שמבצע מוסק או רכוב היה יכול לספק את הסחורה באותם קבועי זמן

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:42

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר