לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-05-2013, 20:30
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
הקורס, בזמני, היה לא רע
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי meac שמתחילה ב "למראה הסרטון הראשון אני מניח..."

חמש השבועות נוצלו ביעילות לא אופיינית לצה"ל וחבר'ה ללא כל ידע קודם באומנויות לחימה הגיעו לרמה מספקת כדי להדריך קרב מגע ברמה בסיסית-שהיא הרמה שאפשר להגיע אליה כשמדריכים חיילים ברוב יחידות צה"ל. ליחידות שמשקיעות יותר בקרב מגע בגלל צרכים מבצעיים אני מניח שיש מדריכים שנסיונם עשיר יותר מאותו קורס בה"ד 8. אגב, הקורס לא היה בהכרח להכשרת לוחמי קרב מגע מקצועיים אלא להכשרת מדריכים. ואכן, חלק ניכר מהקורס הוקדש, ובהצלחה, לאימון בהדרכה.
לגבי המיגונים והכללים בקרבות-זה אכן הופך את כל העניין למגוחך, אם כי בכל זאת היו כמה חבר'ה אצלנו שצליחו להפצע בקרבות סיום הקורס, כולל אחד שהושבת ליותר מחודש בגלל פציעה ברגל. אישית לקחתי חלק עוד לפני הקורס בתחרות קרב מגע תוך יחידתית שבה קצין שהיה חזק וגדול ממני בהרבה פשוט בעט אותי אל מחוץ לזירה. למכות שלי לא היה כל ערך בגלל המגנים ועוצמת המכות שלו פשוט הדפה אותי לאחור. הרבה קשר בין זה ובין קרב מגע לא היה.
יכול להיות שבצה"ל, כמו בצבאות אחרים, צריכה להיות אליפות באומנות לחימה במגע מלא באותו אופן בדיוק שאותן תחרויות מתנהלות באיגודי הספורט הרלוונטיים. למשל, תחרויות לחימה משולבת או איגרוף תאילנדי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-05-2013, 14:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "הקורס, בזמני, היה לא רע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
למשל, תחרויות לחימה משולבת או איגרוף תאילנדי.

אם אתה חושב שניתן להכשיר חיילים ב5 שבועות לMMA או מואי תאי (לרמה שהיא בכלל מתקרבת למשהו אפקטיבי).

אז צר לי, אבל אתה חי בסרט.

מדובר באומנויות לחימה מורכבות, שדורשות המון אימונים (דגש לMMA - במיוחד למימד הקרקע וההיאבקות).

זה לא משהו שניתן לתרגל בספארינג המאוד בסיסי שקיים בצבא (שעברתי אותו - קמ"ג מתקדם).

בתור לוחם שעבר לא מעט קמ"ג בצבא, אני יכול לומר לך שההבדל בין הרמה של הלוחמים (יחידות מובחרות) לבין לוחמים שמתרגלים על בסיס קבוע MMA (ואני מדבר על 4-5 ימי אימון, לא על חובבנים שבאים פעם בשבוע).

הוא מאוד מאוד גדול.

(לרעת החבר'ה בצבא).

עריכה:

הבחור שמדגים בקרב הראשון קצת סטרייקינג הוא ליצן, כשנותנים מידל (בעיטה לצלעות), זה חייב להגיע מתנועה של רגל ציר נגדית שזזה לצד ל90 מעלות לפחות, וככה זה מאפשר לרגל שפוגעת להתרומם יותר בקלות (העיקרון הוא שעצם השוק תפגע ביריב - לא הכף רגל...).

והכי חשוב זה שבמהלך הבעיטה, יד תגן על הראש מקאונטר אפשרי של היריב.

יש עוד כמה ריג'קטים בסט הדגמה המעאפן שלו, אבל לא נכנס לזה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 24-05-2013 בשעה 14:52.
ישן 25-05-2013, 14:21
  Horny Horny אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.04
בשמחה,
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "[QUOTE=Horny]תתפלא, התחום עבר..."

התחילו לקחת את התחום בצה"ל ברצינות רבה, כבר לא מדריכים חסרי ניסיון שלמדו כמה שנים אמנות לחימה ועברו קורס מבזה של חודש בשביל התואר מדריך קרב מגע.
כיום יש יותר ויותר מדריכי קרב מגע שנמצאים בשירות קבע (שנה +), קציני הכושר גם כן, נשארים שנתיים לפחות בתפקיד. קיבלו יותר תקציבים למיתקון וציוד קרב מגע ביחידות. האימונים הפכו מקצועיים יותר ופחות להרביץ לחייל ולסחוט את כל כוחו.
החיילים באמת לומדים לשם שינוי.
ראשי ענף קרב מגע בצה"ל, הפכו להיות אנשי מקצוע מהתחום ולא עוד קצין כושר שהתקדם בדרגות.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.culture24.org.uk/asset_arena/5/01/63/336105/v0_master.jpg]

ישן 25-05-2013, 13:23
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "אליפות צה"ל בקרב מגע בהשתתפות היח' המיוחדות"

באחד מקורסי לוט"ר לאחת מהיח' המיוחדות בשיעור קרב מגע הראשון, השיחה עם המדריכים ניפתחה כשהחניכים עומדים בצורת ח', המדריך החזיק ביד דף נייר ואמר "אני מקריא לכם את חוקי קרב מגע", השתררה דממה, כולם מקשיבים והוא השתתק, אחרי כמה שניות אחד החניכים אמר "נו תקריא" והמדריך אמר "איזה חוקים, לאן אתם חושבים שהגעתם, מה אתם חבורת כוסיות? נגמרה לכם התחמושת ברובה ובאקדח ועכשיו אתם חשופי ידיים זה הדבר היחיד שעומד בין המחבל לציבור, מצידי תתקעו לו את האצבעות בגרון ותתלשו לו את קנה הנשימה, זה לא ללכת מכות בשכונה, אתם בשלוש-ארבע מכות הורגים אותו או לפחות מנטרלים אותו, ברור?", כולם היו בהלם!
בהמשך באו החוקים והאימונים המסודרים שנמשכו במינון די גבוה לאורך כל השירות וגם במילואים....

אגב, בקורס אחיד של שירות הביטחון ובריענונים התקופתיים בעבר ניתן היה לפגוש את יורם שאמרו עליו שהיה אחד ממדריכי הקרב מגע הכי משמעותיים בארץ (אאל"ט הדריך גם יח' מיוחדות של צה"ל).
האיש מקרר 4 דלתות מהלך, איזה פחד...

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 25-05-2013 בשעה 13:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר