לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הכנס השנתי יערך בפאטיו של המבנה המרכזי ביד השריון בלטרון בתאריך 18/12/2017 שימו לב, להציג דגמים יוכל רק מי שחידש חברות לשנת 2018. שימו לב, להתחרות בתחרות יוכל רק מי שגם חידש חברות וגם מילא טופס מיוחד לרישום הדגם. יש למלא את הטופס עבור כל דגם ודגם. ניתן לשלם באמצעות PAYPAL. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2013, 09:30
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
וואש לדגמים.

תהליך הוואש הינו תהליך שבו "מוזרם" או מפוזר צבע ברמת דילול גבוהה מאד, כדי להדגיש אזורים נמוכים בדגם.

למה הכוונה? למשל בבנית דגם של מטוס. אנו נרצה "לשחזר" את הליכלוך שמצטבר במירווחים שבין הפנלים השונים במטוס האמיתי. או לשחזר את האבק והליכלוך שמצטבר על הרק"מ האמיתי.

להדגיש: תהליך הוואש נעשה לאחר שכל הדגם גמור כולל מדבקות וסמלים, כלומר תהליך הוואש גורם "להתישנות" של הדגם.

ישנן חברות שמייצרות נוזלי וואש מוכנים מראש.
אני מעדיף לייצר בעצמי את נוזל הוואש.

כיצד מכינם את הנוזל-בעצמנו?
אני משתמש בפקקים של שתיה קלה שלתוכם אני שופך נוזל מדלל-כמעט עד סוף הפקק.
לתוך הפקק אני מוסיף מספר קטן של טיפות הצבע שבעזרתו אני רוצה לקבל את האפקט. למטוסים אמי אבחר בגוון כהה, ברק"מ, אם אני ארצה לדמות חול, אני אשתמש בגוון צהוב חום בהיר מאד, אם אני ארצה לדמות כתמי שמן/גריז'דלק, אני אשתמש בגוונים של חום כהה וכדומה.

התהליך עצמו.
רצוי לפני התהליך "לנעול" את המדבקות והצבעים למקומם ע"י שכבת מגן כגון סנו סופר פוליש או פיוצ'ר.
מיותר לציין כי לפני התהליך רצוי לתת לצבעים שעל הדגם, זמן יבוש של 72 שעות לפחות.

הביצוע עצמו: לוקחים מכחול (מכחול דק לכמות קטנה, מכחול רחב לכמות גדולה) וטובלים בנוזל הוואש.
נוגעים בזהירות באזור שבו אנו רוצים לקבל את האפקט. הנוזל מתחיל לזרום מהמכחול וזורם לאורך קווי המתאר של הדגם,
במידה והאפקט לא זרם עד לנקודה שרצינו, טובלים שוב את המכחול בנוזל הוואש וממשיכים מהיכן שזה הפסיק לזרום.
במידה ויש גלישות לא רצוייות, ניתן בעזרת "קיסם אוזניים" הטבול במעט מדלל, להסיר את הוואש מהמקום הלא רצוי.

במידה ואנחנו רוצים לקבל אפקט של חול ואבק על רק"מ. אנחנו משתמשים במכחול רחב הטבול בנוזל הוואש ופשוט מזרימים את הנוזל על כל המשטח הנדרש.

דוגמא לוואש "בוץ"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דוגמא לוואש "חריצים"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

דוגמא לוואש "חול"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 26-05-2013 בשעה 09:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2013, 23:12
  watchtower watchtower אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.05
לא מצליח לי תהליך הוואש
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "וואש לדגמים."

שלום לך. ניסיתי את תהליך הוואש לפי הנחיותיך, אבל : עצם זה שרוב הנוזל שבפקק מורכב ממדלל, גרם לצבעים של הדגם (F-16) לדהות, וזה למרות שחיכיתי לייבוש הצבע 4 ימים תמימים פלוס יישום סס"פ על הדגם כולו. ניסיתי את התהליך עם המכחול הכי מיקרו שיש לי, אבל גם כך הנוזל התפשט לכיוונים שונים ,במקום להשאר בקווי המתאר שבהם רציתי ליצור את הוואש. מדובר בקוי המתאר ה"קובייתיים" על גב ה- F-16, . ניסיתי אח"כ אפילו עם מחט (!) אבל ללא הועיל.
חוץ מזה, מה כוונתך ב:" למטוס אני אשתמש בגוון כהה"? תוכל לפרט לאיזה צבע הכוונה ? תודה.

נערך לאחרונה ע"י watchtower בתאריך 08-06-2013 בשעה 23:32. סיבה: כל הטקסט שבגוף התגובה לא מופיע
ישן 09-06-2013, 03:16
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי watchtower שמתחילה ב "לא מצליח לי תהליך הוואש"

הכוונה"למטוס אני אשתמש בצבע כהה" הכוונה היא שבמטוסים ברצוני להבליט את "קווי המתאר" של המטוס. קווי המתאר מייצגים רווחים בין לוחות האלומניום שממנו בנוי המטוס ומייצגים רווחים בפנלים המיועדים לסגירת פתחי אחזקה של המטוס. במרווחים אלו יש צל וגם מצטבר ליכלוך, כך שקווים אלו הם תמיד כהים, צבעים שמתאימים לוואש כזה הם שחור או חום כהה מאד.

לגבי "התקלה" אצלך.
ראשית אני ממליץ למרוח שכבת פיוצ'ר או סנו סופר פוליש על המטוס. שכבה זאת יוצרת שכבת מגן אקרילית ועוזרת לתהליך הוואש.
לגבי המדלל אני ממליץ להשתמש בטרפנטין מינרלי ולא טינר יותר חזק כדי למנוע נזק.
כאשר טובלים את המכחול בנוזל הוואש כדאי "להוריד" את כמות הנוזל ע"י נגיעה קלה בדופן הפקק שבתוכו מכינים את "נוזל הוואש".

כמו כן אני ממליץ "לרכוש נסיון" על דגמים ישנים לפני שנגשים לדגם שהשקענו בו הרבה שעות עבודה.

אגב. הדהיה של הצבעים (בתנאי שהיא מבוקרת) היא תוצאה שקורית גם במטוסים אמיתיים.

סרטון הדגמה:

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י שמולביץ אשר בתאריך 09-06-2013 בשעה 03:22.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:04

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר