לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-01-2015, 08:38
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אני מציע שתראה את הסרטון
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "גישתו של בן גוריון..."

דחיה מוחלטת של הדיבורים על זכות שיבה, זכויות פליטים, קיומם של פליטים כאלו, ומתן זכויות ליושבי מחנות הפליטים - גם בעזה ויו"ש.
דחיה מוחלטת של הדרישה למסירת שטחי ירושלים והגולן לאחרים.
דחיה של הקונספט "פלסטינים" בתור בלוף
גישה אנטי-אמריקאית בעליל, המסרבת להתייחס אפילו לדרישות אמריקאיות הסותרות אינטרס ישראלי,
סירוב לקבל הגדרה חיצונית של הגבולות, או אפילו להכריז שלא ינסה לשלוט בכל שטחי א"י השלמה.
עוד מ1947 - דרש כבסיס לשלום קבלה מוחלטת של עיקרון "המדינה היהודית",
עם דרישה של שלום ונטישת האלימות כבסיס למתן זכויות (רק ל"תושבי הגדה היציבים" כהגדרתו) ולא להפך.

הוא מגדיל ואומר במפורש:
"בזמן הקרוב אין שום סיכוי לשלום".
"לימנו אלו אין לדבר איתם על עניין זה: כל ארץ ישראל ! ! !"
ואני יודע גם שאין לנו עניין בזה, כי עכשיו יש לי יותר נסיון בארץ".
"הגבולות שלנו יקבעו ע"י הצבא!".
"יש רק שתי אלטרנטיבות [למצב הנוכחי] שלום והשמדת ישראל. ובכן, שנסכים להשמדת ישראל? אני לא מוכן להסכים!"
ומסיים עם האמירה "זו ארצנו!"

לאיזה מפלגות הייתה משייך היום אמירות כאלו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-01-2015, 15:00
  משתמש זכר yrevach yrevach אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.05
Facebook profile
אגב גם היום אין עם מי לדבר והם לא מוכנים לשום פשרה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אני מציע שתראה את הסרטון"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
דחיה מוחלטת של הדיבורים על זכות שיבה, זכויות פליטים, קיומם של פליטים כאלו, ומתן זכויות ליושבי מחנות הפליטים - גם בעזה ויו"ש.
דחיה מוחלטת של הדרישה למסירת שטחי ירושלים והגולן לאחרים.
דחיה של הקונספט "פלסטינים" בתור בלוף
גישה אנטי-אמריקאית בעליל, המסרבת להתייחס אפילו לדרישות אמריקאיות הסותרות אינטרס ישראלי,
סירוב לקבל הגדרה חיצונית של הגבולות, או אפילו להכריז שלא ינסה לשלוט בכל שטחי א"י השלמה.
עוד מ1947 - דרש כבסיס לשלום קבלה מוחלטת של עיקרון "המדינה היהודית",
עם דרישה של שלום ונטישת האלימות כבסיס למתן זכויות (רק ל"תושבי הגדה היציבים" כהגדרתו) ולא להפך.

הוא מגדיל ואומר במפורש:
"בזמן הקרוב אין שום סיכוי לשלום".
"לימנו אלו אין לדבר איתם על עניין זה: כל ארץ ישראל ! ! !"
ואני יודע גם שאין לנו עניין בזה, כי עכשיו יש לי יותר נסיון בארץ".
"הגבולות שלנו יקבעו ע"י הצבא!".
"יש רק שתי אלטרנטיבות [למצב הנוכחי] שלום והשמדת ישראל. ובכן, שנסכים להשמדת ישראל? אני לא מוכן להסכים!"
ומסיים עם האמירה "זו ארצנו!"

לאיזה מפלגות הייתה משייך היום אמירות כאלו?

אבל הדבר הכי בולט שאמר "אין עם פלסטיני" את פלסטינה המציאו הרומאים.

כיצד נראה הדגל הפלסטיני ב- 1939
על פי מילון צרפתי משנת 1939 אשר מכיל את תמונות דגלי המדינות העדכנית
http://www.factualisrael.com/1939-p...like-surprised/

‏נציג ישראל באו"ם פרושאור שולף תנ''ך‏

מסביר לפלסטינים שהתנ"ך קיים הרבה זמן
לפני שמוחמד נולד

לצפייה במקור באתר Facebook, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י yrevach בתאריך 06-01-2015 בשעה 15:05.
ישן 07-01-2015, 11:13
צלמית המשתמש של cohort
  cohort cohort אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.05
צודק. "צריך להסתכל על המציאות באופן מציאותי..."
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אפשר לזרוק משפטי מחץ חד..."

והמציאות היא שכל פעם שנסוגנו, וויתרנו, עשינו מחווה או סתם ברחנו - חטפנו נרצחים ופעילות טרור ותדמיתנו בעולם הדרדרה, עקב השמאלנים שהוציאו דיבתנו רעה ובאופן שקרי, רק משום שלא נסוגנו מספיק לשיטתם - מה שלא הולך בוויתורים, הולך בעוד יותר וויתורים! בהתאם חלתורתו של הרצב"מ (רבי צ'מברליןן בעל המטריה). לפני 20 שנה מה שכתבת היה נכון. באמת לא ניסינו את האפשרות להידבר איתם. שני עשורים וטריליון שקלים אח"כ, אפעס, המציאות האמפירית מראה משהו אחר. דורות של מפגינים ציטטו את השיר של דייוויד ברוזה שאם רק נצא מהשטחים יהיה טוב. נחש מה? נהיה גרוע! ובפרפראזה נוספת על יוסי בנאי המנוח: "אנשי שלום זה תפקיד חשוב, אין מה לדבר, ולהיות או לא להיות זו שאלה טובה. אולם אם להיות אנשי שלום ולא להיות - אני מעדיף לא להיות איש שלום ולהיות!".

ישן 07-01-2015, 16:09
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "כתבת מה לא, מה כן? האם לשיטתך..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
האם המשוואה חד משמעית :מדינה גדולה יותר = עתיד בטוח יותר.

זאת לא המשוואה - ובכלל לא ברור אם אתה באמת חושב שמישהו חושב כך,
או שזו סתם דרך שלך להתעלם מכל מי שחושב אחרת ממך.

תסתכל על עזה הפצפונת,
מבודדת פיזית, חסרת בעלי ברית, ורחוקה ממקומות אסטרטגיים בישראל,
ועדיין כמה צרות הם מצליחים לגרום.
עכשיו תאר לך את אותו מצב - החל משכונות קצה של ירושלים, ועד שכונות שגובלות בגוש דן,
ללא שליטה בגבולות.
על שטח גדול פי עשרה.
כשמדובר בגורם שמייצג את הפלסטינאים בכל העולם - ויש לו פופולריות ותמיכה שמגמדים את ישראל.

אז התשובה היא - לא,
כל עוד אין מבחינתם נכונות לנטוש את החלומות להשמידנו,
ולבצע צעדים מעשיים בתחום,
ולא רק אמירות באנגלית שהם מייד מכחישים בערבית,
ויתורים מפליגים מצידנו רק יכניסו אותנו לעוד צרות, עם עוד הרוגים ועוד כמות עצומה של כסף שתבוזבז.
פשוט - לא!

כמו לילד קטן שמבקש את האקדח של אבא כדי לפגוע בילד שעיצבן אותו בבית ספר.
ישן 07-01-2015, 17:09
צלמית המשתמש של ai22

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מתוך דאגה לביטחוננו, אתה לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sh_woll
מתוך דאגה לביטחוננו, אתה לא רוצה למסור שטחים למי שמאיים עלינו.
גם כך עם השטחים אנחנו מאוימים,
האם יש דרך לצמצם האיומים ?
מה היא הדרך להבטיח פה את עתידנו ? האם ע"י התחמשות ואחיזה בעמדות, או שיש דרכים אחרות לנטרול האיומים ?
אני חושב שהתחמשות ואחיזה בעמדות נחוצים , כשלא יודעים/מסוגלים להבטיח את שלומנו בצורה אחרת.
אני לא רוצה למסור שטחים חיוניים לגורם עויין.
א. לא כל השטחים חיוניים באותה מידה.
ב. לא כל הגורמים הם עויינים.
ג. מי שעויין היום עשוי להתבגר מחר ולהפסיק להיות עויין.
ד. פיתרון גרוע שמשמר עויינות ותוקפנות ומאבד כל קלף מיקוח - הוא בפועל הנצחת הסכסוך.

לכן צריך לפעול להבטיח את עתידנו - ולא בדרך של מסירת כל השטחים לגורם עויין.
יש מספר כיוונים לכך:
- האחד הוא לחזק משמעותית את שיתוף הפעולה הכלכלי והאסטרטגי עם המדינות הסובבות את ישראל. המתקפה הפוליטית נגד חברות הגז ונגד קצא"א מאוד בעייתית מבחינה זו.
- השני הוא לחזק מגוון שיתופי פעולה כלכליים ואסטרטגיים - עם גורמים פלסטיניים מקומיים, תוך עקיפת הממשל הפלסטיני העויין לעיתים.
- השלישי הוצע בעבר ונדחה - גישה של "החלשת הסכסוך" במקום "סיום הסכסוך". למשל ע"י מענקי עזיבה, פיצוי חקלאים שהקרקע שלהם הולאמה בכפייה וכו'.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 07-01-2015 בשעה 17:14.
ישן 07-01-2015, 19:21
צלמית המשתמש של ai22

לעומת זאת,אתה מפגין דוגמטיות וקיבעון
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אז פה אתה מראה כי אתה לא..."

אם אני מדבר על המצב הנוכחי, המצב הוא כפי שבן-גוריון תיאר אותו: בעתיד הקרוב אין סיכוי לשלום.
זה לא אומר שלא צריך לפעול בכיוון - די להפך.
אבל פעולה בדרך של "אנחנו לא עושים מספיק, בוא נציע עוד כמה קילומטרים או נכניס עוד כמה מאות אלפי פליטים" רק גורמים נזק.

מבחינת השכנים - תתפלא לשמוע, אבל יש להם עוד דברים בראש מעבר ל"זכויות פליטים פלסטינאים". במיוחד כשהעולם הערבי מוצף בפליטים לא פלסטינאים חסרי כל זכויות, ותושבי אותן מדינות חוששים להגיע לאותו מצב.

לאותם שכנים יותר חשוב שהבעיות של הפלסטינים יפתרו, מאשר שהם ישמשו כעוד דרך לנגח את ישראל,
וזאת בשונה מאוד מההנהגה הפלסטינית.
לכן, צריך להתחיל לפעול שלא דרך אותה הנהגה.

ולגבי "העולם" שאתה כל כך דואג לרצות,
כמו שאנחנו רואים בעירק וסוריה,
גם אם מאות אלפי ישראלים יטבחו בידי הפלסטינים,
תגובות "העולם" לא יחרגו משמעותית משיחות על שולחן האוכל.
ישן 08-01-2015, 00:03
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "לעומת זאת,אתה מפגין דוגמטיות וקיבעון"

קודם כל נוריד מה לא שייך לכאן,
אינני יודע בדיוק כמה ישראלים טבוחים ישנו שיחה באיזו שהיא ארוחת ערב ב'עולם', אך זה לא שייך לנושא מה כדאי לעשות בשביל עתיד טוב ובטוח יותר.
האינטרס שלנו הוא כי 'העולם' יהיה איתנו. העולם יתמוך בנו יותר, אם יבין ויקבל את התנהלותנו,
התנהלות 'נכונה' יותר שלנו, היא קודם כל אינטרס שלנו, והעולם לא ישאר עיוור לה,
כמו כן ,הפלסטינאים ושאר שכנים ערבים, יקבלו אותנו יותר, אם נקבל אותם, ונבין האינטרסים שלהם,
לא צריך להשביע האויב עם ויתורים,
הבסיס צריך להיות הבנת האינטרסים שלנו ושלהם,
התעלמות/אי הבנה של האינטרסים שלהם [וגם שלנו]-הינו מכשול להתקרבות.
אם אנחנו רוצים שלום [ואינני יודע מה הסיכוי לשלום קרוב, אבל סיכוי יש],כנראה אי אפשר יהיה להימנע ממה שנקרא 'ויתורים', אבל הם יבואו עם שאר הבנות, בהם שני הצדדים מוותרים על מה שאפשר, ולא מוותרים על מה שאי אפשר.
סה"כ גבולותנו / מצבנו יקבע ע"פ סה"כ הכוחות הפועלים פה, ולכן בנוסף לכוחנו הצבאי, כדאי לצרף אלינו גם את הכח שיש בהיגיון ובצדק, ועם זה את דעת הקהל העולמית,
ישן 11-01-2015, 20:58
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "מצפן פנימי מכויל אמור לכוון..."

אתה רק צריך לקחת בחשבון שהערך המרכזי בתרבות המערבית הוא צביעות.

הצהרת זכויות האדם הצרפתית מצהירה על חירות לכל, ובאותה נשימה מעניקה אזרחות רק לגברים, המשך העבדות וכפיה אנטי דתית בשם החופש. כל ההצהרות היפות של רובספייר, מונטסקייה ורוסו נערפו בגליוטינה, והוחלפו בדיקטטורה לפני שהדם התייבש.
יש שם הרבה עקרונות יפים, שניתן ליישם ויכולים להיות מאוד יעילים ומועילים, אבל אף אחד בתרבות המערבית לא מנסה ליישם אותם הלכה למעשה.

בצרפת כועסים על נתניהו שפוגע באחדות האזרחים, כאילו הם עיוורים לגטאות היהודיים וערביים והטורקיים שם. בספרד מצהירים על הפרדה מוחלטת של דת ממדינה, אבל כל שנה בחוק ההסדרים מזרימים מליארדי יורו לכנסיה הקתולית, כתחליף לפטור במיסים שבוטל. סקנדינביה מאשימה אחרים בגזענות, כשבדנמרק ופינלנד ישנם אזורים שרק למיעוטים אתניים מסוימים מותר לקנות בהם אדמה, וצרפת יכולים לדבר על הריסת בניה לא חוקית, כשהם מפנים אלפי בני רומא ממאהלים שלהם ישר לכלא או לגרוש מהמדינה, ובספרד נוהל "החזרה חמה" של מהגרים ממרוקו כולל כניסה יזומה של המשטרה לשטח מרוקו כדי שהמהגרים לא יגיעו אפילו עד לגבול.

העיקרון העיקרי של התרבות המערבית הוא צביעות. לא שום דבר אחר.

ישן 12-01-2015, 00:03

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אתה רק צריך לקחת בחשבון שהערך..."

אנחנו צריכים להחליט עניינית,
לתחושתי ,אנחנו לא עושים זאת טוב,
איך משפרים ?
בפרט בנושא המדוסקס פה, כדאי שנלמד ונפנים באמת מצורת חשיבה וגישה מחברות אחרות, דבר העשוי לעזור לנו להיחלץ מהמבוי הסתום בו אנחנו תקועים עם שכננו המון שנים,
אנחנו משייכים עצמנו לחברה המערבית, ובצדק, קיים כאן וריאנט של התרבות המערבית, שלדעתי, לוקה בהפנמה של דברים בסיסיים של תרבות זו. לא, לא צריך לקחת מהם הצביעות [ואינני רואה עצמי בר סמכא בכימות אותה צביעות].
מה עוד אפשר לעשות למען עתיד טוב יותר שלנו ?
הפתרון האולטימטיבי לשדרוגנו הינו טיפוח נכון יותר של הדורות הבאים, אך זה עוד יותר קשה לעיכול, ולא לפה.
מה שכנראה נגזר עלינו הוא להתווכח מה קדוש יותר ומה פחות, ולחכות לטאלנט שיוביל אותנו, אלופי העולם בפרסי נובל, למקום הראוי לנו.
ישן 13-01-2015, 21:25

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה אתה חושב שכדאי לאמץ ולטפח..."

יש כאן דברים שאינם תקינים [-וזה נורמלי, טבעי ],
הבעייתי הוא כי איננו מודעים לבעיותנו,
איננו מבינים האלטרנטיבות.
אחד הפרמטרים לטיב של חברה הינו גודל המסגרת של השיח/דיון,
מה שמקטין המסגרת הינו נושאים שמרגיזים, נושאים שהם טאבו, סתם נושאים שמתחת לרדאר.... ועוד סיבות,
ודווקא נושאים עקרוניים, חשובים, לא זוכים לתשומת לב,
אני מניח שיש מי שקורא כאן ואומר לעצמו :'מי אתה בכלל?'...'בצרפת טוב יותר ?'......וזה מקטין הסיכוי להתייחסות לנושא לגופו, את זה אני כותב כדוגמא לכך שאין פתיחות מספקת, איננו מורגלים לכך כי בשיח צריך לשאוף להבין את זה שמולך.... סיבה קטנה המשאירה אותנו עיוורים לדעתו/גישתו של האחר...
הדוגמא גם בכדי לומר כי בעייתנו אינה גנטית ,אלא בעיית ניצול פוטנציאל,
נו....ומה עם דוגמא לליקוי קונקרטי, או משהו טוב שכדאי להטמיע...?
אפשר ליצור כאן רשימה ארוכה, ואין טעם לכך,
קודם חשוב להבין כי יש לנו בעיה בהבנת המציאות, הגדרת בעיותנו....ואחרי זה אפשר להמשיך,
האם קיימת במה שאפשר לקדם דברים מעבר למסגרת המקובלת ?לא פשוט.
למה אני לא יוזם במה שם אפשר ללבן אותם דברים שלא זוכים להארה ?במציאות שלנו צריך להילחם אולי בעיקר על כל רעיון חדש, ואני מניח כי אין לי מספיק אנרגיות, ועוד כמה דברים כדי לשים נושא שונה על סדר היום.
נעים להתחמם סביב מדורת השבט, אך מי שחותר לשיפור [כמה אנחנו כאלו ?] כדאי שיכרה אוזניו גם למה שאומרים אנשים הרחוקים מאיתנו, מי שבאמת חותר לשיפור כדאי שיקשיב לכולם לא רק לבני שיבטו.
ועוד נקודה, בכדי להשתדרג, צריך לטפח הדור הבא טוב יותר,
ולכן צריך להגדיר :
א - המאפיינים שלנו.
ב - המטרות, למה אנו מצפים מילדנו.
ג - לעשות תוכנית עבודה שתיקח אותנו מ-א ל- ב.
וזה לא פשוט, איך אנחנו המוגבלים, נוכל להגדיר הנ"ל בצורה טובה ?

נערך לאחרונה ע"י sh_woll בתאריך 13-01-2015 בשעה 21:30.
ישן 14-01-2015, 14:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "יש כאן דברים שאינם תקינים..."

אני מסכים עם מה שאתה אומר, אבל אני לא מסכים עם הנחה מובלעת (שאולי היא רק אצלי בראש) שבצרפת ובגרמניה המצב שונה.
גם שם הדיון מאוד מוגבל למה שמקובל חברתית, מחוץ למדורת השבט מאוד קר, ואין נכונות להכיר בכך.
תגיד לצרפתי שיש בצרפת כפיה בנושאי דת, והוא יסתכל עלייך באילו נפלת מהירח, כי הוא לא מסוגל לראות את זה.
אבל לאסור על אדם לקיים את עיקרי אמונתו זו כפיה דתית, ללא שום קשר האם מקורה הוא בכפיית דת אחת על אחרות, או חוסר דת על כלל הדתות.
ראית את הקריקטורות באותו עיתון שארלי הבדו? הן מעליבות כל דת וגזע קיימים בשם חופש הדיבור ובמסווה של "העלאת נושאים לדיון",
אבל אני עדיין מחפש קריקטורה אחת שתעלה את נושא הכפייה האנטי דתית לדיון, או שתהיה ביקורתית כלפי הפמיניזם. זה לא קיים.
זה לא קיים כי להם, כמו לנו, כמו לכל חברה אנושית יש אזור נוחות, ואנחנו מעדיפים לא לצאת ממנו.

מה שאתה מעביר ביקורת עליו לא ייחודי לישראל או לישראלים.
אתה מעביר ביקורת על המין האנושי.
זה לגיטימי ובמידה הנכונה גם מועיל, אבל לרוב משמש להתנגח בחלק ממנו, תוך שימוש בקריטריונים שאף אחד לא מסוגל לעמוד בהם. וזה כבר בעייתי.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 14-01-2015 בשעה 14:47.
ישן 14-01-2015, 17:54
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "גרמניה וארה"ב אלו דוגמאות טובות. לא מהסיבה שציינת"

כנראה לא הייתי ברור מספיק.
1. הטענה שלי היא שהביקורת שהועברה על ישראל נכונה באותה מידה לגבי כל מדינה, ולגבי כל חברה אנושית.
2. נתתי את צרפת כדוגמה למדינה שנחשבת ליברלית ומשתפת מיעוטים, ושעדיין רמת הכפייה וחשיבות הפרות הקדושות בה גבוהה מאוד.

בשום שלב לא טענתי שבגרמניה יש הפרדה של דת ממדינה (נסה להירשם שם כשוכר. אתה מחויב למלא סעיף בטופס בעירייה שמגדיר אותך כקתולי, פרוטסטנטי או "אחר"). בשום שלב בהודעה אליה הגבת לא הזכרתי את ארה"ב.

עכשיו ברור יותר?

ישן 14-01-2015, 20:06

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני מסכים עם מה שאתה אומר,..."

בכל מקום ,בכל חברה יש דברים שונים [וודאי כי יש דברים משותפים],
בכתיבתי התייחסתי אלינו, כי הדיון פה היה בנושא שלנו, בנושא עתידנו,
אני כותב מה שבעיני חשוב, גם משום כי איננו מודעים אליו,
אפשר לכתוב כל מיני דברים, ואבחר במה שנראה לי,
כדאי להכיר עצמנו, וכדאי להכיר אחרים ,מתוך הנחה כי טוב לדעת, טוב להשתפר,
נדמה לי כי כל מפעל מעוניין לדעת מה ואיך עושים המתחרים,
כל קבוצת כדורגל רוצה ללמוד מאחרות....ככה זה אצל אלו שרוצים להיות טובים מאחרים.
האם אנחנו יודעים איך נעשים יותר טובים מאחרים ?
אתן כמה דוגמאות להראות כי אנחנו לא כל כך יודעים איך נעשים איכותיים, אבל חשוב לנו לחשוב כי אנחנו טובים,
משרד החינוך הצהיר יותר מפעם אחת כי אנחנו טובים...ולראיה, אפילו מדרום קוריאה הגיע לכאן משלחת ללמוד מאיתנו, ובזה חשף תפיסה מעוותת כי מי שלומד מאחר- פחות טוב,
משרד התיירות מוציא נתח גדול מתקציבו בכדי להסביר לעולם כי כדאי לבקר כאן, במקום לשפר פה שיהיה יותר נעים לבקר כאן,
הצלחנו לשכנע עצמנו כי אנחנו הצבא הכי, וגם הכי מוסרי [בזמנו ביקשתי מצה"ל דוקומנטים שיאששו ההנחה], אין תרגיל צה"לי שאינו מסתיים בהצלחה מלאה, וכשהכל הכי, האם יש סיכוי כי נשתפר ?
שנים שכנענו עצמנו כי אין כאן פשע מאורגן,
אין טורניר קדם גביע העולם שאיננו משוכנעים כי נעלה ממנו למונדיאל.
יש לנו בעיה שהיא היא הבנת בעיותנו,
איננו מבינים מספיק את עצמנו ואת המציאות,
ואני נמנע לדרג את מיקומנו בין המדינות, כדאי להתרכז בעצמנו, בהקשר זה, נתינת ציונים לא תעשה טוב לדיון,
ואם אסכם מה שניסיתי לומר כאן, אם אנחנו רוצים איכות, רוצים להשתפר, לא טוב להתחמק מהכרת עצמנו, עדיף להתמודד ביושר עם האמת, ולא למרוח את יכולותנו בורוד.
ישן 15-01-2015, 01:02

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "שוב, באופן עקרוני אני מסכים..."

טוב, אז אני צריך לנסות לבדל עצמנו מאחרים, זה לא פשוט, לא פשוט לי.
נתחיל[בקצרה] כמעט מהתחלה,
גדלנו על 'זכור את שעשה לך עמלק', על פוגרומים ,הישרדות בין גויים עוינים, שואה, אנטישמיות, מלחמות עם ערבים, מלחמות בין יהודים, קיבוצניקים שגדלו בבתי ילדים, דתיים המתגוננים מפני הסביבה, ומפני המודרנה, אנשים שבאו מכל העולם למקום שונה, מדינה ללא גבולות מוסכמים, אלופי העולם בגדרות וסורגים על החלונות, אלופי העולם במספר עורכי הדין....ודאי שיש לרקע זה השפעה ,
כשהתקרבתי לראשונה לאנשי הארצות האחרות, מצאתי משהו שונה...נינוחים, משוחררים, מקשיבים, לא מתוסבכים,
כשיצאתי לחו"ל, במידה מסוימת הייתי בשוק תרבותי [כשנכנסתי לחנות לממכר בולים לאספנים, הוציאה בפני המוכרת הסחורה, ויצאה מהחנות, הרגשתי לא בנוח, חששתי שלא אעמוד בפיתוי,מה זה? מצלמה נסתרת ?],
כל ילד שנתקלתי בו בעיירה אומר שלום חביב, תוך שהוא מסתכל לעיניי, על בחורות אתה יכול להסתכל והם מחזירות חיוך.....האנשים אחרים, וזה משפיע על הכל, הכל מתחיל בגורם האנושי,
ואגיע לסוף [אמרתי שאקצר],כשהתרסקה המעבורת של אילן רמון, מצאה ועדה אמריקאית את הגורם :תרבות הניהול,
בישראל במלחמה, התברר כי חסר ציוד בימ"ח, הסיבה: רשלנות של סרן האחראי על הימ"ח, ובמלחמה הבאה מצאו כי חסר ציוד בימ"ח, וגם במלחמה הבאה. ובצוק איתן מתוך כח של 7 טנקים שנכנסו לרצועה,4 הושבתו תוך דקות, ואפילו בציבוריות לא מתייחסים לכך, ועם שכננו הפלסטינאים אנחנו מנסים לעשות עשרות שנים שלום, ונראה כי לא מצליחים...מה הגורם שאנו לא מצליחים לתת פתרונות לדברים שאני כותב עליהם ? ראשית, אנחנו לא מבחינים בבעיה, שנית, אם מבחינים במשהו, לא מגדירים אותו נכון......ואז קשה להביא שינוי,
אז האם אני מצליח לבדל אותנו מאחרים? איך שכבר כתבתי, זה לא פשוט, ניסיתי פה להצביע על שונות בסיסית המשפיעה על הכל, לא בטוח שבשורות המעטות שאני כותב יש לי סיכוי,
אם אצטרך , אולי אמשיך דרך סא"ל אייזנר שחבט עם נישקו בצעיר נינוח, דבר שבכל מקום בעולם נראה רע, ולנו אין בעיה עם זה, אפשר יהיה גם לנסות לנתח, איך זה קורה לבן אדם במעמדו, איך זה קורה לנו שאנו לא מפרשים נכון המציאות.
ואולי אני צריך להתרכז בדרך החשיבה/הרגלי החשיבה המייחדים אותנו, כי בעצם צורת החשיבה היא המקור להבדלים בין בני האדם.
ובקשר לרף שאי אפשר לעמוד בו אתה צודק,
אך לא נראה לי כי אני מציב רף גבוה מדי.

נערך לאחרונה ע"י sh_woll בתאריך 15-01-2015 בשעה 01:06.
ישן 15-01-2015, 03:34
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "טוב, אז אני צריך לנסות לבדל..."

אני אשתדל להתייחס לכל הנקודות, רק שכל אחת יכולה לפרנס דיון שלם, ובחלקן נמצא את עצמנו מדברים על עובדות, ולא על דעות.

1. האנשים בחו"ל ניחוחים ובוטחים יותר.
א. לדעתי אתה עושה טעות סטטיסטית קלאסית של cherry picking. אתה בוחר את המדגם שיתן את התשובות אותן אתה רוצה לקבל. האם אתה מסתכל על כל האוכלוסיה? או רק על שכבת אוכלוסיה מסויימת מחלק מאירופה?
ב. בישראל כמו באירופה, זה תלוי במי אתה פוגש. צרפתים ושוויצרים מנסיוני יותר גסים ולא מתחשבים, ובריטים ושבדים הרבה יותר נחמדים, אבל בכל מדינה אירופאית שהייתי בה יותר משבוע (אין הרבה כאלו) נתקלתי בכל המגוון. החוליגן הבריטי הממוצע יותר מטומטם ויותר אלים מהערס הישראלי, וה"בוף" של מארסי גרוע משניהם.
ג. בכל תרבות יש תת תרבות גבוהה ותת תרבות נמוכה. להפתעתי גיליתי שערסים מחלקים שונים בעולם מתקשרים אחד עם השני יותר טוב משבם מתקשרים עם חלקים אחרים באוכלוסיה שלהם. זה נכון גם למעמד הגבוה בכל חברה, לדעתי זה פחות נכון למעמד הביניים. יש דברים שהייתי מעתיק מתרבויות אחרות, בגרסא מותאמת, אבל הרבה לפני זה הייתי מיישם מאפיינים שקיימים בחלק מתת התרבויות פה על כל היתר.

2. תרבות הניהול. תרבות הניהול זה משהו תלוי תרבות. כיום נבנת מסילת רכבת בין גרמניה לאיטליה. כשהשוויצרים סיימו את הבניה, הגרמנים גמרו את המכרז והאיטלקים היו באמצע שערוריה משפטית שעיכבה את הוצאת המכרז.
בסקאלה האירופאית, לדעתי אנחנו פחות טובים מסקנדינביה וגרמניה, קצת פחות מצרפת ואנגליה, וקצת יותר טובים מספרד ויוון.
גם אם לא תסכים עם הדרוג הזה, שמסתמך רק על התרשמות סובייקטיבית, אני משער שלפחות תסכים שאנחנו נמצאים על הסקאלה האירופאית, מה שאומר שאנחנו במצב יותר טוב מ 80% מהעולם...

3. סא"ל אייזנר, אחרי ששברו לו שתי אצבעות ביד, תקף עבריין, שהפר חוק במודע, והפעיל אלימות כלפי מי שניסה לאכוף את החוק.
קראת פעם את הכתבות על פרוק המחנות של הצוענים בקלה, צרפת? על פיזור ההפגנות ליד טולוז נגד אלימות משטרתית לפני חודשיים? פיזור הפגנות ה G9 בלונדון לפני כמה שנים? ב 2013 מעל 20 איש מתו אחרי שנעצרו על ידי המשטרה באנגליה, נחש כמה הרשעות של שוטרים היו? על פרגוסון מיזורי שמעת?
וכל אלו כוחות משטרה שכל מהותם עבודה מול אזרחים, לא חייל שתפקידו להרוג אוייב, ששולחים אותו לעמוד מול אזרחים. כמה אזרחים מתו פה בידי המשטרה בעשור האחרון?
אז שוב, צריך לשים דברם בפרופורציה.

צריך, ראוי ונכון להגדיר מהם היעדים שלנו, איך היינו רוצים להיות, ומשם לגזור אחורה את התהליכים הרצויים, ולהתניע אותם.
אבל אם הבסיס שלך מנותק מתקדימים ומהמציאות האנושית, קל לדרוש מכולם 100% כל הזמן, ולהשיג רק אכזבה ותסכול.
מצבנו לא נהדר, יש המון במה להשתפר, אבל צריך לעשות את זה מול מטרות סבירות ובצעד יציב.

ישן 15-01-2015, 15:33

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני אשתדל להתייחס לכל..."

אכתוב שנית[האתר התחרבש] בקיצור,
ראשית בכתיבתך העניינית אתה שייך למיעוט קטן,
לא יכול להתאפק ואתייחס קודם למקרה אייזנר,
אף אחד לא פגע באיש פיזית, והוא פעל לא נכון [ויש עוד כמה 'לא'],כך גם על פי התחקיר הצה"לי,
בהתיחסותך למקרה, אתה מחזק דעתי בדבר קריאה לא טובה של המציאות,
היות ויש חילוקי דעות בדבר העובדות, אין טעם לעשות הדבר החשוב, ולנתח איך קרה שהאיש התנהל כך,
ואספר סיפור, בשירותי הצבאי, התיישבנו, ושוחחנו על ענייני דיומא, מפקדי, שלצורך העניין אפשר לומר כי משתייך לחוגים של אייזנר, אמר: אם הייתי רואה את בני עם עגיל באוזן, הייתי מגיב לא טוב, והוסיף, אני יודע כי זה בגלל בעיה שלי. לזכותו, הוא היה מודע לבעיותיו.
אתה צודק כי בכתיבתי אני מכוון בהשוואותיי לחברות מסוימות, אני עושה זאת כי מטרתי לחשוף את בעיותנו, ולכן כדאי להשוות לאלטרנטיבות השונות [ובהרבה פרמטרים לטובה] מאתנו,
אני לא רוצה לכתוב על הברוטליות של כוחות הביטחון שלנו, כי זו לא בעיתו הגדולה, בעיתנו היא אי הבנה של חולשותנו, של הדברים החייבים שינוי.
ואתה צודק כי חשוב [מאד] להגדיר יעדים, הנושא חשוב לדיסקוס, חבל שזה לא כך, ואני מניח כי היינו מוצאים ביעדים נקודות הסכמה, וגם נקודות מחלוקת.
ישן 15-01-2015, 21:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אכתוב שנית[האתר התחרבש]..."

1. בקשר לאייזנר, לא קראתי את התחקיר, אלא רק מה שפורסם בעיתונות. האם ישנו ספק שה"מפגינים" עברו על החוק, פלשו לשטח צבאי סגור, חסמו ציר וסרבו להתפנות?
כי כל אחד מהסעיפים האלו מצדיקים שימוש בכוח על מנת לעצור אותם מלהמשיך לפרוע חוק, בכל מדינה מערבית.

2. אם לדברייך אתה מכוון לחברות מסויימות אז:
א. אתה בוחר את אוכלוסיית המחקר כך שתתאים לתוצאה שאתה רוצה להשיג. זו דרך נהדרת לשכנע את המשוכנעים, ולהתנתק מהמציאות העובדתית.
ב. אולי כדאי שהדיון יתרכז בעיקר, ביעדים שלדעתך אנו צריכים לשאוף אליהם, ולא בהנחות ורמיזות כלליות לחברות כלשהן ולערכים "מסויימים.

3. אם תבדוק את יחס הלא מעורבים בתוך ההרוגים בלחימה בטרור של צרפת, גרמניה, אנגליה, ארהב או כל מי שתבחר, תראה שהאלימות שאנו מפעילים קטנה מזו שהם מפעילים. דוגמאות בוטות במיוחד הן הפללת מטרות על ידי חיל האוויר הגרמני באפגניסטון, והגדרת "לא מעורבים" על ידי צרפת במאלי.

4. אני לא יודע באילו פרמטרים החברות האלו בהכרח טובות מאיתנו. בצרפת חופש הביטוי הוא החופש להגיד מה שנוח לאליטה לשמוע (אנטי דת, אנטי ימין, פרו פמניזם והעדפות מיניות לא נפוצות, רב תרבותיות), וסתימת פיות לכל מי שחושב קצת אחרת.
וזו סתם דוגמה בוטה אחת שנמצאת לאחרונה בעיתונות.
אם תתן ערכים ותרבויות ספציפיים, ניתן יהיה להתייחס אליהם (בהנחה ויש לי ידע מספק, לא כל נושא אני מכיר).

ישן 16-01-2015, 00:06

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "1. בקשר לאייזנר, לא קראתי את..."

אני כותב עלינו, על הדברים הדופקים אותנו משום שאנו עיוורים להם,
איך אני יכול לשכנע עיוור ? אני צריך להביא לו משהו מוחשי, ואז אני מספר פה כי יש מקומות שזה אחרת,
אני לא מעוות שום דבר, אני לא נותן ציונים, אני אומר שאפשר אחרת, ואני יודע כי אני מחוץ למסגרת השיח המקובלת, והסיכוי שמישהו יקח מכאן איזו שהיא תובנה הוא קטן,
מקרה אייזנר יכול ללמד אותנו דברים חשובים, אבל רק במידה ונרצה ללמוד/נפתח את עיננו,
אייזנר נכשל בהבנת הסיטואציה, נכשל בתגובתו המנותקת מהמציאות, והוא לא לבד, נדמה לי כי רוב העם לא מבין כי משהו לא בסדר, ולשמחתי הרמטכ"ל והמתחקרים הצילו את כבודנו,
נכתב כאן הרבה על המקרה , לא חושב כי כדאי לחזור על הדיון,
בכל מקרה, אני לא טוען כי הבעיה [העיקרית] הנשקפת היא בעיית ברוטליות של כוחות הביטחון/אייזנר [אני כותב זאת פעם שניה], אני טוען כי אנו נכשלים ביחס לאחר, ביחס לקבוצות אוכלוסייה שונות, מסיבות שונות, במקרה אייזנר, אני מעריך שהוא גדל בבועה [כל האנשים גדלים בבועות] המסווגת לא נכון אנשים, לא קיבל הכשרה מתאימה, והתנהג כחייזר, בשבילי אייזנר הינו רק דוגמא לטעויות שאנו עושים, לא בגלל שאנו רעים, אלא משום חוסר הבנה.
אני מודע לבעייתיות בה אני מציג את דבריי, אומר חלקית, הולך עד חצי הדרך, 'רמיזות' כפי שאתה אומר, וזה מכמה סיבות, אחת מהן כי אני יודע באיזה חלק של דבריי אני יאבד האנשים, אי אפשר לכתוב כאן הכל, צריך להתאים עצמי למדיום זה.
מקבל את הצורך בהגדרת יעדים אליהם אנחנו צריכים לשאוף, ואומר משהו בסיסי [האלטרנטיבה יכולה להיות רשימות ארוכות],קודם אנחנו צריכים להגדיר המצב הנוכחי, הטוב, הרע, הטעון שיפור....ולהגדיר את מטרותנו, מה אנו רוצים.
כפי שכבר כתבתי, הצעד החשוב ביותר בכיוון של חיים טובים יותר, הינו לטפח הדור הבא טוב יותר, ואז דברים יזרמו טוב יותר מאליהם, ללא זה, נבזבז זמננו בתיקונים, שינויים ועדות חקירה, ויכוחים....שלא יובילו אותנו רחוק, וכמובן מי שיגדיר היעדים הם מומחים בתחומים שונים מתוך מיליארדי האנשים בעולם, ולא שוב בחירה רק מהברנז'ה המקומית המוכרת.
למרות כי זה לא לעניין להציב מטרות קצה [אורי מילשטיין , לדוגמא, מדבר על הצורך בהכשרת קצינים אחרת, זו הבעיה לדעתו, ואני טוען כי אם הוא צודק, אז הבעיה היא בהבנת העם שאינו מבין מה טוב, ואינו מקבל דעתו, ועל זה צריך לעבוד ,לכן צריך לציין הדברים הלא תקינים, שהתייחסות אליהם תביא לשיפור, ולא לדברים היפים רק לרשימה]שקשה להשיגם ללא עבודת הכנה ,אציין כמה יעדים [גם משום שהם מחוץ למסגרת השיח]:
קומניקציה- ללמד תיקשורת [החל מ'שלום' אקראי ברחוב, שימוש בצופר הרכב, נקישה על דלת בית,טכניקות נכונות לשיחה/דיון...],ללא זה, כל מה שאנחנו יודעים לא יביא לנו הרבה ערך. הגדרת מספר התושבים האופטימלי במדינה. החלטה סוף סוף, מה אנו צריכים להחדיר לראשי ילדנו...... [וכמובן הייתי יכול לרשום דברים אחרים].
ישן 16-01-2015, 08:56

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "כשמדברים בצורה מעורפלת, אי..."

אינני מתיימר להציג כאן תזה מגובה מדעית,
אני כותב האמת שלי,
אני כותב על הקורה פה, לשם כך לא צריך להשוות לארצות אחרות, אם כי זה יכול לעזור,
הדברים נבנו בראשי במשך הרבה זמן, כמובן שהיו אירועים שהשאירו בי חותמם יותר מאחרים,
במילואים, מצאתי עצמי לא יכול לעבור לסדר היום על כך כי כמעט תאונת אימונים לא תוחקרה,
כשכולם הלכו הביתה, אני הלכתי לנסות לדחוף לתחקיר,
ומצאתי את עצמי במלחמה עם הצבא, זה כלל שיתוף עיתונאים, הקלטות, השמצות הדדיות של קצינים, לקח יותר משנה עד שהצבא הודה בכמעט תאונה.....מה זה אומר ? כי האמת לא חשובה לנו, ואפילו האמת שבצורה ישירה יכולה למנוע הרוגים, מאז אני יותר עם היד על הדופק, ולא אמשיך בסיפורים בכיוון.
בקשר ליחס לאחר, אם מקשיבים לדרוזים, ערבים, בדווים, לכל גל עליה חדש, אם כמוני רואים כתובת ענק 'מוות לערבים' ולאף אחד זה לא מפריע, אם שומעים כי נלקחו ילדים מעולי תימן, ועוברים על כך לסדר היום, הרי ברור כי גם כשהיס וחבורתו יגנבו חלקי אדם...זה לא יזיז לנו.... אלו הנורמות שמתפתחות, לי זה עושה הרגשה של אי נוחות, גם בלי שאני יודע מה בדיוק קורה בחו"ל.
ההכרות הקרובה שלי עם אזרחי חו"ל, חיזקה אצלי ההרגשה כי יש אלטרנטיבה,
מהם שמעתי מה שאני לא שומע כאן,
סיפרו לי על גוי ציוני שנדחה מקיבוץ משום שהחזיק דרכון גרמני, שאלו אותי איך זה כי מעסיקים גננת שלא יודעת עברית, רצו שאסביר להם את פשר ההתבטאויות שלנו כלפי ערבים, הזדעזעו כשראו הורה מכה את בנו....,בשוויץ ראיתי את סרטו של קלוד לנצמן: 'ישראל למה ',סרט שלא הוכנס לישראל, כי ראו שם ישיבה[בעצם צעקות] בעירית דימונה, ראו שם חיילים מסתערים על טרמפ וכמעט קורעים לו את הדלת.....לראות את זה, זה יותר מדי בשבילנו,
שוב, אם אני לא מובן, אני נמנע מלהתעסק במי יותר טוב, אני מתעסק בכך כי כדאי להישיר מבט למציאות, להתמודד איתה, ואז לצאת יותר חזקים.

נערך לאחרונה ע"י sh_woll בתאריך 16-01-2015 בשעה 09:04.
ישן 16-01-2015, 16:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אינני מתיימר להציג כאן תזה..."

שוב, אתה צודק.
רק שהבעיות האלו חוזרות על עצמן בכל מקום שבני אדם קיימים.
זה לא אומר שאי אפשר לשפר את המצב, אבל להגיד "אלו הבעיות" זה להאשים אותנו בכך שאנחנו אנושיים,
והדרך היחידה להעלים את הבעיות האלו, היא להעלים את המין האנושי.
גם אם אתה משווה אותנו רק לחלקים הנבחרים (לבחירתך) באירופה, אני יכול למצוא תקדים או שניים דומים, ואפילו גרועים יותר, לכל סעיף.

אז או שמחפשים איך לשפר במעט את הטבע האנושי, עד כמה שזה אפשרי מבלי להשמיד את כולם,
או שסתם מדברים על פנטזיות שלא קשורות למציאות.
לבחירתך.

ישן 16-01-2015, 19:34

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "שוב, אתה צודק. רק שהבעיות..."

בעיות קיימות ותמיד יהיו בכל מקום,
אם הבנתי אותך גם אתה רוצה לשפר,
ואציב שוב נושא קונקרטי, אני סבור כי חשוב לשנות הצורה בה אנחנו מטפחים ילדנו/מכשירים אותם לעתיד, וקובעים בזה את גורל מדינתנו, גישתנו צריכה להשתנות לגישה מקצועית / עניינית, ולא להיות מוכוונת גחמות/אופנות,
הדבר הוא מבחינת תיקון הגשר, תקן אותו, ולא תצטרך להתעסק עם הנזקים הנגרמים ע"י הגשר הרעוע,
האם השינוי שאני מדבר עליו הינו פנטזיה ? [אני חושב כי השינוי לא קל, צריך להשקיע בכיוון].
מה עושה אותו פנטזיה, בניגוד לכל אותם שינויים שאנשים רוצים, ביחוד בתקופת הבחירות ?
האם השינויים המבוקשים שהתרגלנו לשמוע אותם מוזכרים , עושים אותם אפשריים ורצויים,
ואילו השינויים שלא מדברים עליהם עושים אותם לפנטזיות?
אני סבור כי החלוקה היא בין מה שמתקבל [מסיבות שנות, לדוגמא ,רעיון שחוזרים עליו הרבה, בסוף נקלט ]ע"י ההיגיון שלנו ומה שלא התקבל.
בני האדם צריכים להציב לעצמם חזון, מטרות, ולבחון אם הם ברי השגה,
פה אני כותב על נושא אחד, אם הוא מקובל יש להזיזו אם הדבר אפשרי,
אם הוא לא מקובל, אשמח לדעת,
אני חושב כי צוואר הבקבוק בטיפול בבעיות שהעלתי הינו אי הבנת הבעיות, וחוסר בחתירה אמיתית לשיפור,
אשמח לשמוע על בעיה קונקרטית שהעלתי ,שכל פתרון שלה חוץ מהשמדת בני האנוש הינו פנטזיה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:20

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר