לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-01-2015, 05:12
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]אז אם כלום לא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
אתה פותר להם בעיות לוגיסטיות קשות:
טיל ארוך טווח יקר הרבה יותר ממרגמה.
יבוא ישיר זול הרבה יותר מהברחה במעברי גבול נשלטים.
יבוא המוני חופשי של כוח אדם מאומן יותר קל וזול מאימון פנימי.
והעברת אזור החיכוך מ"עוטף עזה" לשכונות ירושלים - מסייעת ליכולות שיבוש החיים ותקיפת תשתית חיונית (משרדי הממשלה והכנסת למשל).

יש לך, כנראה, הנחות יסוד שלא מעוגנות במציאות. אחרת אני לא מבין איך אתה מגיע למסקנות האלו.
גם אם מחר בבוקר כל העולם מכיר ברשות הפלסטינית כמדינה,
זה לא אומר שהם מקבלים מילימטר אחד נוסף של שטח, בטח שלא את מזרח ירושלים וגבול ירדן. רשימת המדינות עם דרישות טריטוריאליות שלעולם לא יענו ארוכה מאוד.
זה לא נותן להם מעברי גבול, שליטה בשטח אווירי, נמל או שדה תעופה. ישנן מספר מדינות ריבוניות בלי אף אחד מאלו (אנדורה ומונקו כדוגמאות בוטות), וגם מדינות שהצבא היחיד במדינה שלהן הוא צבא של מדינה אחרת, ועדיין הן מדינות ריבוניות מוכרות (ראה קוסטה ריקה כדוגמא קיצונית).
הכרה ברשות הפלסטינית כמדינה לא ישנה שום דבר מאלו. למעשה התמיכה שהם מקבלים מאירופה כל כך רחבה, שמהכרה כמדינה אני לא רואה שום דבר שהם יכולים להרוויח, פרט מלנסות לעצבן אותנו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-01-2015, 05:50
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אתה מניח ששאר הדרישות לא ימולאו
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]אתה פותר להם..."

באופן כללי, מטרת ההגדרה הזו היא לגרום לכך ששאר הדרישות של הפלסטינים ימולאו.
בעיקר ע"י גרימת לחץ בינלאומי על ישראל. בין השאר ע"י בית הדין הבינלאומי.
שהרי הכרה רשמית במדינה פלסטינית בגבולות מסויימית, משמעה עשויה להיות הגדרה משפטית של גבולות אלו כ"אזורים כבושים" ולא כ"אזור תחת מחלוקת".

החשש הוא שאותו בית דין יפעל באופן מושחת ולא הוגן,
וששאר המדינות ימשיכו לקבל באופן חד צדדי את הדרישות הפלסטיניות.

מהצד השני - עומדת היתרון של הזמן שיש לישראל.
ככל שההישגים שמנהיגי הפלסטינים מגיעים אליהם יקטנו או יעוכבו, כל עולה הסיכוי שמזימתם תשתבש

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2015 בשעה 05:53.
ישן 11-01-2015, 13:55
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אתה מניח ששאר הדרישות לא ימולאו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
באופן כללי, מטרת ההגדרה הזו היא לגרום לכך ששאר הדרישות של הפלסטינים ימולאו.
בעיקר ע"י גרימת לחץ בינלאומי על ישראל. בין השאר ע"י בית הדין הבינלאומי.
שהרי הכרה רשמית במדינה פלסטינית בגבולות מסויימית, משמעה עשויה להיות הגדרה משפטית של גבולות אלו כ"אזורים כבושים" ולא כ"אזור תחת מחלוקת".

החשש הוא שאותו בית דין יפעל באופן מושחת ולא הוגן,
וששאר המדינות ימשיכו לקבל באופן חד צדדי את הדרישות הפלסטיניות.

מהצד השני - עומדת היתרון של הזמן שיש לישראל.
ככל שההישגים שמנהיגי הפלסטינים מגיעים אליהם יקטנו או יעוכבו, כל עולה הסיכוי שמזימתם תשתבש

"אזור כבוש" ו"אזור תחת מחלוקת" אלו הגדרות עם חפיפה רבה. כבר עכשיו יש הכרה בכל בשטחים כשטחים כבושים, כולל מזרח ירושלים. למעשה ברגע שיכירו בריבונות הרשות, 40% מהשטח כבר לא יחשב ככבוש, בדיוק כמו שקוסטה ריקה לא כבושה על ידי ארה"ב, ומונקו על ידי איטליה. אמנת ג'נבה הרביעית מגדירה את זה בצורה די פשוטה בסעיפים הראשונים שלה.

בית הדין הבין לאומי יקבל אותם מחר, ברגע שיאשרו את אמנת רומא, לא קשר להכרה בהם כמדינה. בעבר כשאנחנו היינו חתומים על רומא והם לא, הם טבעו אותנו בעזרת מדינות ערב. אז מה השתנה?
במיוחד לאור העובדה שאנחנו כבר לא חתומים על האמנה, אז אי אפשר לתבוע אותנו בשטח שאנחנו ריבוניים עליו, כך שהאופציה הן או לתבוע, או להודות שאין כיבוש....

ותנוח דעתך, בית הדין הבינ"ל מוטה ומושחת, וזה לא ישנה בגלל הכרה או אי הכרה של אף אחד באף מדינה.

נראה כאילו אתה מניח שמה שהם רוצים רע לנו. אני מניח שמה שרע לנו רע לנו.
הבדל עצום.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 11-01-2015 בשעה 14:10.
ישן 11-01-2015, 14:36
צלמית המשתמש של ai22

אין שום חפיפה בין הרצון של הכבש לחיות, לבין הרצון של הזאב לאכול בשר כבש...
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=ai22]באופן כללי, מטרת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
נראה כאילו אתה מניח שמה שהם רוצים רע לנו. אני מניח שמה שרע לנו רע לנו.
הבדל עצום.
נכון,
אם ניקח שאיפות למקום אחר, יש מקום לשיתוף פעולה,
אבל מי אמר לך שזה המצב?
הרי לא מדובר במעשים הפיכים: הקמת מדינה אינה הפיכה לפי החוק הבינלאומי, ומעשים שיעשו בהעדר מדינה כזו, אסורים לאחר שמדינה כזו קמה וקיבלה הכרה.
אם למשל קמה מדינה כזו, ומייד קורסת והופכת לFAILED STATE. מה אז?
לחזור אחורה אי אפשר חוקית, לשתף פעולה לא ניתן, והיכנס לשטח כדי לסייע בשיקום אסור.

כך שסיוע להקמת יישות כזו, היא בפועל לירות לעצמנו ברגליים.
ישן 11-01-2015, 15:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אין שום חפיפה בין הרצון של הכבש לחיות, לבין הרצון של הזאב לאכול בשר כבש..."

משפט חכם ציטטת, אהבתי.
הנקודה היא שבכל קרב שאתה חושב שנפסיד בהכרה במדינה פלסטינית, או שהפסדנו, או שבכלל לא נלחמנו.
עכשיו אנחנו נלחמים כדי לא להודות במציאות, זה הכל.
הפלסטינים גוררים אותנו לקרב כדי לפגוע עוד בלגיטימיות שלנו ולקבל הזדמנות להפיץ תעמולה, ואנחנו משחקים לידיים שלהם.
לדעתי עדיף להתמקד בקרבות שבהם יעיל לנצח, כמו תביעות להאג על פגיעה בזכויות אדם של הפלסטינים על ידי הרשות. עדויות יש בשפע ומספיקה הרשעה אחת לפגוע בהזרמת הכספים של האיחוד האירופי לרשות.
זה לא ימנע אותו, אבל זה יגדיל את הבקרה על השימוש, כלומר פחות כסף זמין למימון טרור, פחות תמיכה אוטומטית לפלסטינים.
יש הרבה דברים שאפשר לעשות. להילחם כדי להימנע מלהודות במציאות, לדעתי, זה מאוד לא כדאי.

להיגרר לאיפה שהפלסטינים רוצים שנהיה, זה באמת לירות לעצמנו ברגליים.

ישן 11-01-2015, 15:32
צלמית המשתמש של ai22

מה המטרה בכל זה?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "משפט חכם ציטטת, אהבתי. הנקודה..."

הרי "הרשות הפלסטינית" נמצאת כל הזמן על סף קריסה.
אז נניח והצלחת לגרום גם לאירופים וגם לארה"ב להפסיק לתמוך בה, היא אכן תקרוס.
ומה השגת אז? את חמאס או דאעש במקום פת"ח?
זאת בדיוק השאלה שישאלו אותך,
ומכיוון שאין לך תשובה סבירה - האירופים גם לא יפסיקו את המימון.

מהצד השני עומדת ישראל.
פגיעה בנו במישור המשפטי לא תגרום לקריסה דומה, אבל היא כן עשויה לגרום ליותר נזק ממה שהם יוכלו לגרום בלחימה או פיגוע ענק.

מהבחינה הזו,
התשובה של נריון (כמו בן גוריון לפניו) היא יותר סבירה.
יותר סביר להגיד שחלק מהתושבים יקלטו כאזרחים וחלק ימצאו פיתרון אחר, שישראל או הקהילה העולמית תהיה מעורבת במציאתו,
מאשר לדרוש מהאירופים להוביל בפועל לקריסת הפיתרון המוסכם עליהם - כשאין שום פיתרון חליפי.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 11-01-2015 בשעה 15:37.
ישן 11-01-2015, 16:48
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "מה המטרה בכל זה?"

בקרה הדוקה יותר על התקציבים, באיום לצמצומם, היא לא המטרה.
זו רק אפשרות אחת להסב תקציבים מטרור לשימושים אזרחיים שיועילו להם, ולא יפגעו בנו.
אבל זה נושא צדדי – העיקר הוא שאין לנו מה להרוויח ממלחמה נגד ההכרה בפלסטינים במדינה, שלא כבר וויתרנו עליו במצב הקיים. אנחנו רק ניזוקים ממלחמה נוספת מיותרת.

פעם אחר פעם אנחנו מקבלים את התעמולה הפלסטינית והפנימית כעובדות, ונופלים בפח אחרי פח.
חוקי המהגרים שלנו הם מהשמאלניים ביותר בכל אירופה, מרכזי המעצר למהגרים בצרפת הרבה יותר מגבילים מהחוק שבגץ לא אישר. אבל אנחנו נגררים לטעון ש"צריך לזרוק מפה את המהגרים" ונראים כמו לא פן בצרפת.
בשבדיה דנמרק ואנגליה יש דתות מדינה כמו בישראל, אבל לנו אומרים שזה חשוך ושרק כפיה אנטי דת כמו בצרפת זה לגיטימי, אנחנו נואמים בזכות שילוב דת ומדינה ונראים כמו אירן.
מעצר מנהלי בישראל מוגבל ל 48 שעות בלי אישור שופט, בצרפת חשוד בעברה ניתן לעצור מנהלית 4 ימים, וחשוד בטרור שישה ימים לפני שהארכה מחייבת אישור שופט, ובאנגליה המצב קיצוני יותר. אבל במקום להגיד את זה אנחנו אומרים שזה בסדר כי הם טרוריסטים ונשמעים כמו סין וקמבודיה.
באנגליה קרוב משפחה של חשוד בטרור יכול לאבד את האזרחות, בלי משפט ובלי יצוג משפטי, על ידי פקיד במשרד הפנים. כשאנחנו עוצרים תהליך איחוד משפחות בגלל שהישראלי מבני הזוג ביצע פיגוע, התגובה שלנו היא שלפי החוק זה בסדר, כי מדובר בפלסטיני, ונשמעים כמו נאו נאצים.
אומרים לנו שמדינת לאום זו גזענות ושזו לא יכולה להיות מדינת כל אזרחיה, אבל דנמרק, פינלנד, איסלנד וגרמניה כולן מדינות לאום, ומדינות כל אזרחיהן, עם חוקי שיבה בזכות מוצא אתני.

האויבים שלנו טוענים שטות, במקום להתייחס לשטות כשטות אנחנו מתנהגים כאילו זו עובדה ומצטדקים, ופוגעים בעצמנו.
הגיע הזמן להתייחס לעובדות ולפעול לפיהן, ולהתעלם מהתעמולה, כי אנחנו יורים לעצמנו ברגל בכל צעד ושעל.

ישן 11-01-2015, 17:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אז אתה כבר הבנת שההצעה שלך היא בלוף"

אני בעד להתייחס לעובדות ולא לתת לאויבים שלנו לתמרן אותנו בשקרים.
זה שהאויב שלך מדקלם תעמולה לא אומר שאתה צריך לדקלם אותה, ולצערי זה מה שאנחנו עושים כל פעם.
זו גם הסיבה שהימין בשלטון ולא מצליח לקדם שום דבר לשום מקום, רק לדשדש בביצה.
דשדוש במקום פי אלף יותר טוב מברק, אולמרט ופרס, אבל עדיין גרוע.
אז לא, אני לא בעד ספינים, אני בעד להתמקד בעובדות.

ישן 07-01-2015, 22:15
צלמית המשתמש של ai22

בן גוריון הגדיר את הדוקטרינה ההגנתית של ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי elaa56 שמתחילה ב "למה ישראל מפחדת כך כך ממדינה פלסתינית?"

להשקפתו, ישראל לא תתקשה לחיות עם מצב שבו מדי כמה שנים יש מלחמה גדולה,
כשבתקופות הביניים יש שקט יחסי,
ולעומת זאת, ישראל תתקשה מאוד לתפקד במצב של "מלחמת טרור" או מלחמה תמידית, שבה הגבולות מטושטשים והלחימה יכולה להגיע מכל מקום - עד שלבסוף תכריע אותה.
לטענתו זה ההסבר לצורת הלחימה הערבית נגד ישראל,
וזה מה שקורה כעת בסוריה.

הסיבה היא שהאנשים בעלי הכסף והיכולת פשוט יברחו ממקום שיש בו סכנת חיים תמידית.
זו תכונה אנושית.

גם הפלסטינים מבינים זאת, ולאחר כישלון הפאדיון, המסתננים, שתי האינתפאדות ומלחמות הטילים, ממשיכים לנסות למצוא דרך ליצור את אותה "מלחמה תמידית" שתערער את ישראל.
מדינה פלסטינית שכבשה חלק מירושלים, יכולה לספק תשתית משמעותית להגשמת תוכנית פלסטינית זו.
ישן 11-01-2015, 00:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "כי מדובר בהסכמה של העם היהודי לחלוקת הארץ לצמיתות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
מדינה פלסתינאית = ויתור על אחדות הארץ.

למזלנו רוב עם ישראל בנוי מאנשים שפויים (ימין), שלעולם לא יבחרו ברוה"מ שינסה לקדם תוכנית חילוק.

עבר הירדן והגלעד, חבל עזה, רמת הגולן הסורית (גבול דמשק), ג'בל א דרוז (גבול חורן), לבנון (דרומית לצידון)...
על אחדות ארץ ישראל וויתרנו כבר מזמן. איך היית קורא היום למי שקורא לכבוש מחדש את הגלעד?
גם על רמאללה, חברון, ג'נין והיתר וויתרנו כבר מזמן. למען האמת בשום שלב לא ניסינו להפוך אותן חזרה לערים ישראליות, כך שלמעשה לא היה על מה לוותר.

יש לך סיסמא נוספת שאפשר להפריך בקלות?

ישן 11-01-2015, 13:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני מאמין בארץ ישראל השלמה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
אני מאמין בארץ ישראל השלמה... ואני חושב שזה טעות שצבאות העבר שלנו לא ניסו ליישם את זה (הייתה הזדמנות טובה ב67).

אבל במצב הנוכחי, מכיוון שרעיון א"י השלמה לא ממש עומד על הפרק, ואנחנו צריכים להסתפק במה שנותר לנו, אסור לנו לוותר על עוד פיסת אדמה.

ואין כאן שום קשר לסיסמת בחירות כזאת או אחרת.

אני התנגדתי לרעיון המדינה הפלסטינאית זמן רב עוד לפני שבנט הצהיר שמפלגתו לא תתמוך במסירת שטחים.

זכותך וזה לגיטימי לחלוטין.

אני רק לא מבין מה ההכרה במצב הקיים תשנה משהו, כי למעשה בשום שלב לא ניסינו להפוך את רמאללה, ג'נין ושכם לישראליות בחזרה. בשום צורה.
יכריזו עליהם כמדינה, ואז? תוכל להיכנס לשכם רק עם דרכון? היום אסור לך גם עם דרכון.
אז מה ישתנה?

ישן 11-01-2015, 14:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מה השתנה בעכו? \ חיפה? \ יפו?"

כנראה פספסתי משהו, אולי אני קשה הבנה.
מה הקשר בין עכו, חיפה ויפו להכרה מדינית ברשות כמדינה פלסטינית?
מצרים מחזיקה שטח כבוש בצפון סודן, וצ'אד בלוב מאז שנות השמונים.
וכל העולם מכיר בהן, ובעשרות מדינות שיש בינן סכסוכי גבול, שטחים כבושים ואזורים תחת מחלוקת. זה שמכירים בקיום מדינה לא בהכרח אומר שמישהו מוכן להכיר בתביעות הטריטוריאליות שלה, וההפך. באוסטיה ואבחזיה וטיוואן רוב העולם לא מכיר כמדינות, ויש להן ריבונות על הרבה מהדרישות הטריטוריאליות שלהן.

או שאתה טוען שבגלל שחיפה מעורבת, אסור שתוכרז שכם כחלק ממדינה פלסטינית?
אם כן, אני אצטרך שתסביר לי את ההקשר....

ישן 11-01-2015, 17:54
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בכייף:
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עכשיו הבנתי. אתה לא טוען..."

הדרך היחידה לבצע טרנספר במצב הנוכחי זה לחכות לחלון הזדמנויות.

חלון הזדמנויות נפתח בדר"כ (אם לשפוט ע"פ ההיסטוריה) רק בזמן מלחמה אזורית גדולה.

לישראל היו מספר הזדמנויות לטהר את המדינה בעבר (ע"י גירוש ולא ע"י רצח עם) אבל לצערנו מחנה השמאל היה חזק מדי, ומנהגינו אפילו לא חשבו על האופציה הזאת - ולכן בעצם יש לנו בכיה לדורות (תנסה לדמין את ישראל ללא ערבים).

אני משוכנע ללא כל צל של ספק שאם האצ"ל והלח"י היו מצליחים לצבור עוצמה חזקה יותר מההגנה, ארץ ישראל הייתה נראת אחרת לגמרי, ואף אחד בעולם לא היה שופט אותנו היום על דברים שנעשו בשנות ה40.

הנאצים רצחו עשרות מליוני אנשים חפים מפשע, והיום גרמניה היא אחת המדינות האהודות ביותר בעולם - ושוב, אני לא לא בעד רצח אנשים חפים מפשע, אלה אך ורק בעד טרנספר ופיצוי מסוים למפונים.

ובחזרה לנושא:

זה רק שאלה של זמן עד שתפרוץ מלחמה אזורית נוספת, ישראל לא תמשיך להילחם רק במלחמת א-סימטריות.

אני מקווה שעד אז מפלגת הבית היהודי תהיה מפלגת שלטון, ויהיה רוב ימני מובהק בכנסת שיאפשר ביצוע טרנספר.

אני משוכנע שמתי שזה יקרה כל העולם יהיה נגדנו, ומאות אלפי אזרחים ישראלים יגרמו להפרות סדר, אבל אח"כ כולנו נהנה משקט טהור לעשורים רבים, אין פיתרון אחר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-01-2015, 18:53
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בכייף:"

עובדתית, אתה צודק.
אבחזיה ודרום קוסובו 2008, מדינות יגוסלביה לשעבר בשנות התשעים, בכולן היה ניצול הזדמנות של מלחמה, ומ 30% מיעוטים באוכלוסיה, הגיעו ל1-10%.

אני לא מסכים איתך כי יש לי בעיה להעניש אדם על מוצא או דת ולא על מעשיו, הרי אם נלך על מכנה משותף מוסרי בין שנינו (אני משער שנוכל להסכים לפחות על התנ"ך, וכנראה על הרבה יותר) אני לא בטוח שניתן להצדיק גירוש מכוון של הערבים (לא מזרע עמלק, ולא משבעת העמים, מקיימים את שבע מצוות בני נוח וכו').

אבל זה לא רלוונטי, כי ההנחות שלך נכונות ומה שאתה מציע הוא הנורמה בעולם, גם באירופה ה"נאורה". אתה צודק.

ישן 11-01-2015, 21:36
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

לפלשתינאים אין שום זיקה למדינת ישראל...
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "עובדתית, אתה צודק. אבחזיה..."

זה שיש כאן משפחות עם שורשים של עשרות ומאות שנים, זה לא אומר כלום.

הפלשתינאים הם תערובת של ערבים מארצות שונות, שנדדו לישראל והתיישבו כאן כי היה נוח להם.

היום ישראל היא פנינה במזרח התיכון, וכמובן שעל דבר כזה הם לעולם לא יוותרו.

ערבי ישראל חיים כמו קינגים בהשוואה לערבים במדינות השכנות.

אני מניח שהפלשתינאים בעצמם יודעים שארץ ישראל שייכת לעם היהודי, התנ"ך אומר את זה, ואפילו הפאקינג קוראן אומר את זה.

ירושלים היא העיר החשובה ביותר לעם שלנו, והפשלתינאים מתעקשים שהיא גם הכי חשובה בשבילם - ועדיין, העיר ירושלים לא מוזכרת אפילו פעם אחת בקוראן.

ואני יכול להמשיך ולהמשיך, צר לי, אבל לפלשתינאים אין מקום כאן.

צריך לבצע פינוי בקנה מידה כללי, ולפצות בצורה נדיבה את המפונים (אני מניח שלא מעט יהודים בעולם ישמחו לתרום % זניח מכספם על מנת לסיים כאן את הסיפור).

מאז קום המדינה ניסינו לנהל עם הצד השני דיאלוג, ואפילו מסרנו שטחים, ובתמורה קיבלנו פיגועי תופת ומטחים של עשרות אלפי רקטות, אם לא יהיה שינוי - בעתיד זה רק יחמיר!

עם ישראל לא צריך לחיות במצב של מלחמה תמידית, ואם נכפה עלינו להילחם ללא סוף, אז אני מעדיף שזה יהיה בגבולות המדינה שלנו, ולא בלב המדינה (יו"ש \ עזה).

ישן 11-01-2015, 23:21
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "על הכיפאק :-)"

איפה היית מותח את הקו מבחינת האוכלוסייה?
ערבים/דרוזים/צ'רקסים/יהודים?
מוסלמים/נוצרים/יהודים?
מידת דתיות? עמדה פוליטית?

אני הייתי שם את חוקי היסוד (כולל חוק הלאום) ואת השרות בצבא (או חליפי – מד"א, משטרה, בתי חולים וכו'). מי שמקבל אותם נשאר, מי שחושב שלגיטימי להשתמש בדרך לא דמוקרטית כדי לשנות אותם בחוץ, וכל מי שקשור בצורה עקיפה כלשהי לטרור והסתה מאבד את האזרחות שלו.

ישן 13-01-2015, 22:13
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

שותף לתשובות שלך...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "איפה היית מותח את הקו מבחינת..."

מיעוטים שנאמנים למדינת ישראל (דרוזים לדוגמא) יתוגמלו בהתאם.

מיעוטים שעוינים למדינת ישראל (תומכים בטרור \ מתנגדים למדינה \ נמנעים משירות לאומי) יטופלו ע"פ דין, ואני חושב ששלילית אזרחות וגירוש זה משהו ריאלי למצבים הנ"ל.

*נקודה נוספת, זה החגיגה בכפרים - עם כל הכבוד וההערכה שלי לדרוזים ולשאר המיעוטים שכן תורמים למדינה, יש הפקרות נוראית בכפרים, המון חיבורי חשמל \ מים פיראטים, בניה לא חוקית בהיפקים אסטרונומים, אי תשלום מיסים (כמעט כל העסקים שם עובדים בשחור), ועוד...

המדינה חייבת לעשות סדר עם זה (מבחינתי שהדרוזים יהיו במקום האחרון ברשימה - עקב נאמנותם היוצאת דופן).

גם כל עניין האכיפה הוא מגוחך שם, אם אני אסע בלי קסדה עם הטוסטוס שלי מנהריה לעכו, קיימת סבירות דיי גבוהה שניידת המשטרה הראשונה שתקלוט אותי - תוריד אותי מהכביש ותיתן לי קנס של מאות שקלים.

בכפרים (כפר יאסיף לדוגמא) אתה יכול לנסוע כל חייך בלי קסדה, וגם אם תראה ניידת משטרה בצומת, תצפור לנהג ותעשה לו שלום, קיימת סבירות מאוד גדולה שהוא יעשה לך שלום בחזרה מאשר שהוא יתן לך קנס.

לסיכום - אין שם אכיפה, לא בדוחו"ת, ובטח לא על רקע פלילי.

ובלי קשר לכל זה.

אני מכיר אנשים מהכפרים שהם יותר טובים באופי שלהם כמעט מכל יהודי ישראלי שיצא לי להכיר עד היום.

יש לנו חבר משפחה נוצרי מכפר יאסיף, שהוא פשוט אדם נדיר (בטוב לב שלו, ובנדיבות), יאמר לזכותם שמבחינתם ערך החברות הוא שונה לגמרי מאשר המקבולת אצלנו (בכל הקשור להתחייבות, אירוח, ועוד...).

אפשר רק לקנא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:41

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר