לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-12-2012, 20:41
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
האם שיפור טכנולוגי בהפקת נפט וגז יחזק את מעמדה של ישראל בעולם?

בשקט בשקט, ארה"ב הופכת למעצמת גז ונפט גדולה אף יותר ממה שהיתה עד היום. כמות הנפט והגז שהיא מפיקה, תוך שימוש בטכנולוגיות חדשות, עשויה לספק את כל צרכיה תוך פחות מעשור.
החדשות הטובות לארה"ב הן שתעשיה זו עשויה לעזור לפתור את בעיות האבטלה בארה"ב, וכמובן להפסיק את התלות בייבוא נפט ממדינות לא חביבות.
החדשות הטובות לישראל הן שאותו פלח אמריקאי שדוגל בשמירה על קשרים טובים עם מדינות ערב כדי לא להפסיק לקבל מהן נפט יאבד את המוטיבציה לשמור על קשר חם עם אותן מדינות דיקטטוריות שהם בטח נגעלים מהמחשבה שהם מממנים.

ונקודה אישית- כתבתי פה פעם לגבי הפקת האנרגיה בארה"ב, כיצד הירוקים מונעים אותה, וכיצד זה עשוי לפתור את בעית האבטלה ולהקטין את הגירעון המסחרי של ארה"ב. אני זוכר שני גולשים שלא כל כך הסכימו עם דברי

שווה לראות את המצגת

http://www.themarker.com/wallstreet/1.1877887#1

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-12-2012, 22:24

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]ליתר דיוק יבוא הנפט..."

שקף 5- יש גם ירידה בביקושים. בין אם מעבר לדיזלים, הייבריד או מכוניות קטנות, ידניות וחסכוניות, יש ירידה בביקוש.
הכתבה הבאה סותרת את הטענה שלך על רק חצי- http://www.themarker.com/wallstreet/1.1862564

ולבסוף- אתה מבלבל מספר דברים. אנרגיות מפוקפקות הן הרוח והשמש. הן לא יעילות גם אם תרקע ברגלך בעצבים. ברם, יש עוד טכנולוגיות, המובילה שבהן היא כמובן סכרים ומפלים, דהיינו שימוש בהפרשי גובה במסלול של נהרות. זאת טכנולוגיה מוכחת ולא בזבזנית, המים תמיד זורמים, בניגוד לרוח ולשמש. עלות ייצור הפאנלים הסולריים עדיין יותר יקרה מהחשמל המופק (ולכן הוא מסובסד, קרי הוא לא יעיל), ניצולת החשמל פר שטח גם היא לא יעילה בפאנלים סולריים, שלא לדבר על הייצור המזהם שלהם. טורבינות רוח אינן אמינות, הן מסוכנות לסביבה וככאלו אינן ירוקות, והשיא- הן צריכות אספקת חשמל חיצוני כדי לבלום סיבובים מהירים מדי. כלומר- שתי טכנולוגיות אלו אינן אמינות, אינן זמינות בכל מקום ובכל שעה, הן תלויות במזג האוויר והן יקרות.

אם התכוונת לאובדן תלות בדלקים פוסיליים ולא רק לאנרגיות מתחדשות, אז כמובן שגם כורים גרעיניים נכנסים לתמונה.

אגב- עוד נקודה טובה לישראל. במקום להשתמש בגז המופק מתמר וליוויתן לצרכי המשק שלנו, עדיף יהיה ככל הנראה לייבא גז נוזלי מארה"ב ולמכור את הגז שלנו לאסיה. במיוחד כשוודסייד נכנסה עכשיו ללוויתן. כך נרוויח מההפרשים בין מחירי הגז, שבניגוד לנפט מחירו משתנה ממקום למקום, ובאסיה הוא יקר פי כמה וכמה מאשר פה, בגלל המרחק. ארה"ב הולכת להפיק יותר גז ממה שהיא צריכה.

ישן 06-12-2012, 18:20
  hamora hamora אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "שקף 5- יש גם ירידה בביקושים...."

המארקר שכחו לתת קרדיט לג׳ורנאל על הכותרת.

שקף 5 מאשש את הטיעון שלי שמעבר לטכנולוגיות חסכניות (למשל נורות LED במקום ליבון) הוא חלק חשוב והכרחי בשוק האנרגיה. זה כמובן טיעון ירוק למהדרין והנשיא הראשון שדיבר על זה היה קרטר, מה שגרר את התגובה הרפובליקנית הטיפוסית של רייגן ״שוב אתה מתחיל עם זה״. נשיאות רייגן היתה, מבחינת פיתוח פתרונות חכמים לשימוש חסכוני באנרגיה, בזבוז של שמונה שנים.

הטענה על חצי היא לא שלי אלא של הדו״ח שIEA פרסמו לפני כחודש. אתה רשאי לזלזל אבל גם חצי זו התקדמות מדהימה, אם היית מספר לי לפני עשר שנים הייתי שואל מה עישנת.

גם עצמאות אנרגיה אמריקאית מוחלטת לא תוריד את מחירי הנפט כי אלו נקבעים עולמית. גרוע מכך, היא גם לא תפחית את התלות העולמית בנפט מהמזה״ת כי המעצמות האסיאתיות עדיין נזקקות לו. מכל חברי הקהילה אתה האחרון שאני צריך להזכיר לו את התלות ההדדית בין הכלכלה האמריקאית לכלכלות האסיאתיות כך שגם ב2030 וגם לפי התרחיש האופטימי שלך הערבים עדיין לא יצתרכו ״לשתות את הנפט שלהם״.

אתה יודע היטב שההגדרה שלי למקורות אנרגיה מתחדשים רחבה הרבה יותר מאנרגיה סולארית, דיברנו על זה לא מזמן.

ספציפית לאנרגיה סולארית, כמו לכל מקור אנרגיה, יתרונות וחסרונות. אנרגיה סולרית לא גרמה לאסונות מהסוג שפוקושימה, צ׳רנוביל, אי שלושת המיילים או אקסון וולדז, דיפווטר הורייזון והפיצוץ בבתי הזיקוק בטקסס סיטי גרמו. בנתיים היא גם לא גורמת למתיחות הפוליטית שנפט וגז טיבעי גורמים (תנסה לפקטר את עלות המלחמות שנפט גרם למחירי חבית) למרות שאני אהיה הוגן ואציין שאם אנרגיה סולרית תתפוס תאוצה היא עלולה לדעתי לגרום למתיחויות דומות (וגם את זה כתבתי בעבר).

אתה יודע שאני לא מתנגד לאנרגיה גרעינית אבל אורניום לא יכול להחשב כמקור מתחדש.

ואת השורה האחרונה שלי אתה מכיר. אין ״פתרון״ לבעית האנרגיה העולמית. יש ״פתרונות״ ואלו כוללים מקורות מגוונים, מתחדשים ולא מתחדשים, ושימוש מושכל וזהיר באנרגיה שזה שילוב לא רק של טכנולוגיות יעילות אלא גם של אחריות ציבורית (כמו שהציבור הישראלי, למשל, חונך לחסוך במים ולא לקטוף פרחי בר, לפחות הדוגמה השניה היא הצלחה גדולה).

ישן 06-12-2012, 20:11

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]המארקר שכחו לתת קרדיט..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hamora
המארקר שכחו לתת קרדיט לג׳ורנאל על הכותרת.

הכתבה היא מהביזנס אינסיידר, זה גם רשום שם.

שקף 5 מאשש את הטיעון שלי שמעבר לטכנולוגיות חסכניות (למשל נורות LED במקום ליבון) הוא חלק חשוב והכרחי בשוק האנרגיה. זה כמובן טיעון ירוק למהדרין והנשיא הראשון שדיבר על זה היה קרטר, מה שגרר את התגובה הרפובליקנית הטיפוסית של רייגן ״שוב אתה מתחיל עם זה״. נשיאות רייגן היתה, מבחינת פיתוח פתרונות חכמים לשימוש חסכוני באנרגיה, בזבוז של שמונה שנים.

אני לא רואה קשר לנורות הליבון והלד, היות והשימוש בנפט להפקת חשמל נמוך מאוד. משתמשים בעיקר בפחם, גז, גרעין ושאר מתחדשות. המעבר לטכנולוגיות מתחדשות הוא דרישה של השוק, עקב עליית מחירים. זה בסדר, זה מקובל. מה שלא מקובל הוא התערבות ממשלתית שמפריע להקצאת המשאבים בשוק.

הטענה על חצי היא לא שלי אלא של הדו״ח שIEA פרסמו לפני כחודש. אתה רשאי לזלזל אבל גם חצי זו התקדמות מדהימה, אם היית מספר לי לפני עשר שנים הייתי שואל מה עישנת.

לא זלזלתי, אמרתי שהתחזית אחרת מזאת שאתה נתת. יש הבדל מהותי בין לזלזל לבין לסתור. אני חושב שאנחנו מדברים על אותו הדוח, כי הכתבה שאצרף לך שורה למטה היא מה-12.11.12
http://www.themarker.com/wallstreet/1.1862564

גם עצמאות אנרגיה אמריקאית מוחלטת לא תוריד את מחירי הנפט כי אלו נקבעים עולמית. גרוע מכך, היא גם לא תפחית את התלות העולמית בנפט מהמזה״ת כי המעצמות האסיאתיות עדיין נזקקות לו. מכל חברי הקהילה אתה האחרון שאני צריך להזכיר לו את התלות ההדדית בין הכלכלה האמריקאית לכלכלות האסיאתיות כך שגם ב2030 וגם לפי התרחיש האופטימי שלך הערבים עדיין לא יצתרכו ״לשתות את הנפט שלהם״.

לא מדויק. מחירי הנפט לא נקבעים על ידי הקרטל אופק, הקרטל אחראי לכמויות, ולא בכל המדינות אלא רק באלו שחברות בו. בנוסף- יש הבדלים בין סוגי הנפט, ולכן בין מחיריהם. שנית- אם ארה"ב תהפוך למשק סגור מבחינת הנפט, היא למעשה לא תהיה חלק מהשוק העולמי ולכן לא יהיה לה קשר למחיר הנפט העולמי. אולי כשהיא תהפוך ליצואנית (ב-2030 לפי הדוח) היא שוב תשפיע על המחיר העולמי.
אין גם קשר בין התלות של סין בנפט ערבי לבין ארה"ב. אלא אם כן אתה טוען שסין תאיים על ארה"ב לא לנתק את קשריה עם הערבים או לא להרע אותם כדי שהם לא יפסיקו למכור לה נפט.. זאת שרשרת לא ממש הגיונית. כשארה"ב תהיה משק אוטרקי מבחינת הנפט, לא יעניין אותה מה יקרה בבארות המזה"ת, אולי רק כדי לשמור על אינטרסים של חברות אמריקאיות שקודחות שם.
גם לא טענתי שהערבים ישתו את הנפט שלהם. טענתי שארה"ב לא תצטרך לקנות מהם, ומה שחשוב לישראל זה מה ארה"ב עושה, לא מה עושות מדינות אחרות. אז הערבים ימכרו רק לסינים ולהודים. אז מה. מה זה משנה לי?

אתה יודע היטב שההגדרה שלי למקורות אנרגיה מתחדשים רחבה הרבה יותר מאנרגיה סולארית, דיברנו על זה לא מזמן.

אני מניח שאתה מדבר על שמש, רוח, מפלי מים וגיאו תרמי, אולי גם על אנרגיה מגלי הים. נשאר עוד משהו?

ספציפית לאנרגיה סולארית, כמו לכל מקור אנרגיה, יתרונות וחסרונות. אנרגיה סולרית לא גרמה לאסונות מהסוג שפוקושימה, צ׳רנוביל, אי שלושת המיילים או אקסון וולדז, דיפווטר הורייזון והפיצוץ בבתי הזיקוק בטקסס סיטי גרמו. בנתיים היא גם לא גורמת למתיחות הפוליטית שנפט וגז טיבעי גורמים (תנסה לפקטר את עלות המלחמות שנפט גרם למחירי חבית) למרות שאני אהיה הוגן ואציין שאם אנרגיה סולרית תתפוס תאוצה היא עלולה לדעתי לגרום למתיחויות דומות (וגם את זה כתבתי בעבר).

עוד פעם- אנרגיה סולרית לא מצדיקה את המחיר שלה. אם עלות הייצור לא מכסה את הרווח, מה עשינו בזה? היא לא יכולה טכנית לספק את צורכי האנרגיה של ארה,ב, אלא אם תכסה בערך את כל היבשת בפאנל. ואז רק תדאג למצוא פיתרון לחורף וללילה. אין פתרון אחסון טוב כיום.

אתה יודע שאני לא מתנגד לאנרגיה גרעינית אבל אורניום לא יכול להחשב כמקור מתחדש.

בגלל זה שאלתי.

ואת השורה האחרונה שלי אתה מכיר. אין ״פתרון״ לבעית האנרגיה העולמית. יש ״פתרונות״ ואלו כוללים מקורות מגוונים, מתחדשים ולא מתחדשים, ושימוש מושכל וזהיר באנרגיה שזה שילוב לא רק של טכנולוגיות יעילות אלא גם של אחריות ציבורית (כמו שהציבור הישראלי, למשל, חונך לחסוך במים ולא לקטוף פרחי בר, לפחות הדוגמה השניה היא הצלחה גדולה).

לא יכול להיות פיתרון אם אין בעיה. כמו בכל שוק של מוצרים, אם הביקוש עולה על העצה, המחירים עולים ומנתבים לבד את הקצאת המשאבים. עד שהביקוש יירד, או עד שיקום יזם שיחליט לחפש פיתרון אחר. הבעיה נוצרת בהתערבות ממשלתית. השוק ככל הנראה לא היה מממן סולינדרה כזאת, או לפחות דורש בטוחות טובות יותר, או לפחות בוחן טוב יותר את ההשקעה, כמו ששוק עושה בדרך כלל.

ישן 06-12-2012, 18:24
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "אתה יודע היטב שאף ירוק או..."

אני עונה לשניכם;

לכל מקור אנרגיה יש את הבעיות שלו (כפי שכתבתי לשרוקי) ולכל נשיא הפשלות שלו. סולינדרה לא הצליחה, אז מה אתם אומרים בזה? שאנרגיה סולרית זה רעיון גרוע? לפי זה צריך היה להפסיק הפקת אנרגיה גרעינית, אם לא אחרי צ׳רנוביל (אחרי הכל, טכנולוגיה סובייטית) אז בוודאי אחרי פוקושימה (ממיטב הטכנולוגיה היפאנית). על האסונות של אנרגיה שמקורה בדלק מאובנים אפשר לכתוב ספר (וכתבו יותר מאחד) וזה עוד לפני שפיקטרנו מלחמות נפט. אז לא, אני לא חושב שצריך לזנוח טכנולוגיה גרעינית כרגע ואני גם לא חושב שיש אלטרנטיבה מיידית לדלקי מאובנים אבל אני בהחלט חושב שחשוב לחפש אלטרנטיבה ירוקה (וירוק זו לא מילה גסה) ומי שחושב שפרשת סולינדרה מצדיקה את חיסול ההשקעה באנרגיה סולרית הוא או היסטרי או מגיע עם אג׳נדה פוליטית מוטה.

ובאשר לטענה של אורי "האיש השני" (מקיין והאמירה הרלונטית ״לקדוח״, ״לקדוח״, ״לקדוח״); ראשית, זו טענה ספקולטיבית (אם כי אני מסכים איתך שסבירה), העובדה היא שאובמה ה״נורא״ לא חיסל את הביג אויס.

שנית, וזה חשוב הרבה יותר, עם כל הפשלות העובדה היא שאחרי ארבע שנים של אובמה (ועם ארבע שנים נוספות בדרך) ניראה שארה״ב בדרך הנכונה. ייתכן שעם איש אחר היו מתקדמים מהר יותר וייתכן שהמחיר (הסביבתי) היה חמור יותר. הואיל וההתקדמות הושגה בשילוב של שלושת האלמנטים; יותר נפט, יותר חיסכון ויותר אלטרנטיבות ייתכן גם שהאיש האחר היה מתקדם בחזית אחת (יותר נפט) ונכשל בחזיתות האחרות כך שהשורה האחרונה שלו היתה מוצלחת פחות מזו של אובמה. שוב, כמו ההודעה שלך, זו ספקולציה שמעבר לתעמולה מיפלגתית אי אפשר לבדוק באמת.

ישן 23-12-2012, 20:02

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "טענת "ייצור המשרות" היא טענה..."

והנה ייצור משרות אמיתי, ללא סבסוד ממשלתי-

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/423/753.html

"ותר מ‭3,000-‬ בארות נקדחו מאז שנת 2003 באגן הגז 'מרסלוס שייל' בפנסילבניה שבארה"ב. מומחים מעריכים שקיים באזור פוטנציאל של כ‭14-‬ טריליון מטרים מעוקבים של גז טבעי, דבר שהופך את מרסלוס שייל בלב אזור האפלאצ'ים המיוער לשדה הגז השני בגודלו שנתגלה אי פעם.

כמעט בין לילה נוצרו באזור 240 אלף מקומות עבודה חדשים - מספר דמיוני באזור שסבל עד אז מאבטלה. יצרני נפט וגז, חברות קדיחה, שינוע ותמיכה הפועלות באזור, מכניסות כיום מיליארדים בכספי מיסים לקופת המדינה. "

מדינה עם בעיית אבטלה כמו ארה,ב, לא יכולה להרשות לעצמה לתת לאינטרסנטים להכתיב את סדר היום. וכן, הירוקים הם אינטרסנטים שמונעים (בעיקר) מכסף.

ישן 07-12-2012, 20:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
להגיד שסולינדרה נכשלה זה כמו להגדיר את הקוזה נוסטרה כחבר'ה לא נחמדים...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]אני עונה לשניכם; לכל ..."

סולינדרה לא נכשלה - היא הצליחה לעמוד בכל יעדיה: לקבל הון עתק של כסף פדראלי כדי לייצר רעש רקע בנוגע לפיתוחים בתחום האנרגיה הסולארית. סולינדרה הייתה עוקץ פלילי והעובדה שהסיפור הזה לא עשה רעש גדול, קשורה בכך שהם תרמו למפלגה הנכונה...
אובמה עשה נזק נוראי לשוק האנרגיה האמריק'ני והעולמי, וכותצאה מכך יצר גם נזק לביטחון הלאומי (מה לעשות, נפט קנדי בטוח יותר מנפט מוונצואלה או מסעודיה, ויש לו פחות השלכות - למרות שממשל אובמה שונא אנשים כנתניהו והארפר יותר מאשר את שליטי סעודיה וונצואלה...).

אכן, זו ספקולציה להניח שמי שהיה מחפש נפט ביותר מקומות, היה גם בעל סיכוי טוב יותר להיות זה שמוצא אותו. זו גם ספקולציה להניח שאם תיסע ברכב לאילת, תגיע מהר יותר מאשר אם תלך ברגל (מי יודע? אולי האוטו ייתקע? אולי בדווים ישדדו אותך? אולי תתבלבל בין צפון לדרום?), ובכ"ז כאשר מדברים על מיתחם הסבירות - הרי שהכישלון הכלכלי-ביטחוני-מנהיגותי, שהצליח לזכות בכהונה שנייה (ייאי...), מצא פחות נפט מכפי שכל אדם אחר שאשכרה היה מחפש נפט, היה מוצא.

הקביעה ש"אמריקה עלתה המסלול הנכון", כאשר אנחנו דוהרים לעבר המצוק הפיננסי, היא פרופגנדה משעשעת, ותו לא. מזכיר במקצת את הטענה שאל קאעדה חוסל והשגריר בלוב נרצח ע"י המון זועם שכעס על הסרט של המצרי הטמבל (שאגב, קיבל שנה מאסר אצל הדמוקרט הדגול...).
ישן 07-12-2012, 21:13
  hamora hamora אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "להגיד שסולינדרה נכשלה זה כמו להגדיר את הקוזה נוסטרה כחבר'ה לא נחמדים..."

תנסה לקרוא מה שכתבתי, אני ציינתי במפורש שסביר מאוד שהאיש האחר היה קודח יותר אבל שהשיפור בשוק האנרגיה האמריקאי נובע משלושה פרמטרים שעליית תפוקת הנפט המקומי הוא רק אחד מהם וסביר באותה המידה להניח שהאיש השני היה עושה פחות בפיתוח אלטרנטיבות ובחיסכון כך שהשורה האחרונה יכלה להיות כל דבר.

לחזור ולספר לנו על הנזקים הנוראים שאובמה עושה לכלכלה האמריקנית באותו היום בו מתפרסמים, שוב, נתוני תעסוקה משופרים זה, נגיד בעדינות, תזמון לא מזהיר.

לגלגל את כל האחריות למצוק הפיננסי בארה״ב לחיק אובמה אמין בערך כמו להפוך כל פשלה של הממשל שלו לאסון במימדי התמוטטות הצבא הצרפתי באביב 1940, במיוחד כשהדובר מתעלם לנוחותו מהנזקים שגרמו פשלות גדולות הרבה יותר של הממשל הקודם.

ישן 07-12-2012, 21:54
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
תזמון לא מזהיר? אני מניח שכנראה פספסתי והוא בלם את הדהרה למצוק הפיננסי?
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי hamora שמתחילה ב "[right]תנסה לקרוא מה שכתבתי,..."

לדקלם לנו שירי הלל על "האחד" זה דבר שגרתי אצלך, אבח טיפה רצינות - אין בתולדות ארה"ב נשיא שהצליח להגדיל את הגרעון בצורה היסטרית כ"כ. לא יודע מה מספרים בMSNBC אבל גרעון שיא, הוא נתון כלכלי לא מזהיר...
לגלגל את האחריות למצוק הפיננסי על מי שהביא את הגרעון לשיא של כל הזמנים, תוך שיצר תכנית מופרעת להוצאה פדראלית, זה כמו להאשים באונס דווקא את האנס, ולא את השכן...
העובדה שבסוף 2012 אתה עדיין מעתיק מהקמפיין אובמה את התירוץ הקבוע של "בוש אשם", רק ממחיש עד כמה האיש כושל כלכלית, ועד כמה אתה מחוייב לדקלם כל פסוק-תעמולה שיצרו יחצ"ניו...

באשר לשוק האנרגיה - האיש פעל באופן שהפריע לגידול בשוק האנרגיה. הגידול בא למרות פעילות אובמה, ולא בזכותה. טכנולוגיות חדשות, ריבוי קידוחים בשטחים פרטיים ומדינתיים - הם-הם הסיבה לצמיחה, ולא שום פיסת תעמולה אחרת שסיפרו לך. מה לעשות, כשמחפשים יותר, מוצאים יותר.
ישן 06-12-2012, 20:14

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם שיפור טכנולוגי בהפקת נפט וגז יחזק את מעמדה של ישראל בעולם?"

ובינתיים- שיפור גם בהפקת הגז בארה"ב בגלל טכנולוגיה חדשה.

http://www.themarker.com/wallstreet/1.1880792

"השינוי העיקרי, לפי אנליסט הבנק קמאקשייה טריבדי, הוא שמחירי הנפט, הצפויים ליפול בחדות בעקבות הזינוק בהיצע, לא יהוו בלם על הצמיחה העולמית. בנוסף, הפקת הנפט מפצלי גז בארה"ב תביא לגל צמיחה מחודש במערב ולעלייה ברמת החיים של משקי הבית, בעוד שהיא תפגע במדינות הנפט במפרץ הפרסי ובמדינות נוספות הנשענות על הכנסות מנפט ומגז, כמו ונצואלה ורוסיה".

אני רק אציין שיש גורמים שמתנגדים בתקיפות לכל קידוחי הפראק בישראל, למרות הפוטנציאל לגלות שם מאגר נפט לא מבוטל.

ישן 23-12-2012, 20:00

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה בדיוק אותם גורמים - העמותות של ניף. וגם פה יש תירוץ עלק-סביבתי"

המשך הגיע-

http://www.calcalist.co.il/local/ar...html?dcRef=ynet

גם אם נחלק את המספר בפקטור ההגזמה הישראלית הידועה, עדיין מדובר בפוטנציאל למיליארדי חביות נפט. האם הפסקת מימון מדינות עוינות, חיסכון בעלות הדלק לצרכן וכתוצאה מכך הוזלה במחירי מוצרים רבים (פלסטיק שמיוצר מנפט וכל מוצר אחר שמשונע ממקום למקום על ידי משאיות זוללות דלק), הפיכה ליצואנית מובילה לאירופה שאינה משוגעת ואין בראשה טרוריסטים מופרעים, לא שווה עליה מסוימת בזיהום הסביבתי?

ישן 23-12-2012, 22:34
  tomer_g123 tomer_g123 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.05
נושא
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבה ארוכה שהארץ תרגמו מהניו..."

נושא מעניין מאוד, אך יש לי מספר השגות לגבי האופטימיות שמשתקפת משתי הכתבות הנ"ל.
מה יקרה אם האירופאים ילכו בדרכה של ארה"ב ויחליטו על הפקת גז מפצלי גז בצורה אגרסיבית? במקרה כזה, למי בדיוק ישראל תמכור את עודפי האנרגיה שלה? בטח כאשר ארה"ב, לפי הכתבה, הולכת להפוך ליצואנית גז בעצמה בעוד מספר שנים. ישראל תשאר עם מאגרי אנרגיה גדולים ללא שימוש ונזק סביבתי שיהיה קשה לתקן. כמו כן, לא צוין מה הכדאיות הכלכלית של הפקת נפט מפצלי השמן, אני מניח שהיא יקרה מאוד, בטח ביחס לנפט שניתן לייבא היום והיא טובה בעיקר למי שמעוניין לעשות מכה על גבו של העדר בבורסה. כל המידע שלי מבוסס על שתי הכתבות הנ"ל, אז תרגיש חופשי לתקן.

ישן 01-01-2013, 20:34

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "האם שיפור טכנולוגי בהפקת נפט וגז יחזק את מעמדה של ישראל בעולם?"

ומילה טובה לעוזי לנדאו שידע להתעלם מבירוקרטיה מרגיזה עבור מצב חיוני.

כידוע, מאגר הגז ממנו ישראל מקבלת גז הוא המאגר מארי-B, לאחר שבניגוד למה שחשבו ששינסקי וחבריו, המצרים התגלו כלא אמינים.. המאגר הזה מתרוקן בקצב מבהיל, לאחר שגם היתה בו קריסה חלקית. למזלנו, התגלו מאגרי ענק מול חופי ישראל. מאגר תמר יחל לספק גז כבר ב-2013 עבור חברת החשמל, תחנות הכוח הפרטיות ומפעלים אחרים שצמאים לגז. אבל מה? מה יקרה אם תהיה בעיה בתמר? התלות במאגר יחיד (הרי מארי-B מתרוקן) מסוכנת. הגה מי שהגה רעיון גאוני- למה לא למלא את המאגר הריק בגז מתמר, כך שאם תהיה בעיה, נוכל להשתמש בגז שיאוחסן במארי. כדי לסבר את האוזן- ברגע שמארי יתרוקן, מדובר בסך הכל בחור בקרקעית הים, ללא שום שימוש.

המצב המצוי הוא שיש כמובן להקים ועדה, ולהוציא מכרז, ולחפש מי שיפעיל את המאגר שישמש כמחסן. עניין של כמה שנים כמובן, כפי שכל ועדה ומכרז פה מתנהלים. ואז הזוכה יביא ציוד, יגייס הון, ויבנה בקצב שלו את התשתית.
המצב הרצוי, בו בחר לנדאו- לחפש חברה שיש לה כבר הון ויש לה תשתית ויש ידע וציוד, ושממוקמת קרוב. מי זאת? כמובן, החברה שמפיקה את הגז מתמר. תשובה, נובל וחבריהם. אז כן, יש כמה פקידים שמרגישים שמישהו דילג עליהם, אבל מאגר החירום יושלם הרבה לפני מה שהיה במצב המצוי. כדי לסבר את האוזן- תשובה ונובל ישלמו על השימוש בבור, למרות שהוא רק בור. זה לא שהמדינה לא מרוויחה מזה. הלשונות הרעות שואלות למה לתת למי שיש לו את הגז להיות גם הבעלים של המחסן. ואני שואל- מה אכפת להם? אם המדינה והציבור מרוויחים, מה הבעיה שזה יהיה הוא? כי זה מונופול? כי צריכים תחרות בכוח? חשיבה מעוותת. חסכנו זמן ומיליארדים במקרה ובאמת תהיה תקלה בתמר. אבל לדמגוגים זה לא מפריע. מיקי רוזנטל כמובן התחיל להזכיר מאכלים המבוססים על ביצים ועגבניות, ואחריו החרו החזיקו שאר דמגוגים.

בשביל להדגיש את הנקודה- במשרד האנרגיה אומרים כי מכרזים וכדומה יאריכו את כל העניין לעשר שנים, בעוד התחלת בנייה מיידית תארך רק שנתיים. תגידו אתם האם חיסכון בשמונה שנים לא שווה שלתשובה ולנובל יהיה עוד רווח מסויים, כשכולנו עשויים לחסוך מיליארדים.

http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000809179

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:15

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר