לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו. economy.fresh.co.il החברים מוזמנים גם לפורום צרכנות ומשפטים. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > כלכלה, עסקים ושוק ההון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-06-2015, 17:24
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
אז מה דעתכם על מונופול הגז של תשובה?

פוסט שכתב מישהו בפייסבוק (בציניות) מסכם די טוב את התחושה שלי:

"
עורו יהודים! גנבים! בוזזים! שודדים! ליסטים עליך ישראל!

גונבים לנו את הגז!!!

איזה גז, אתם שואלים? נו, הגז הזה, אתם זוכרים. זה שנמצא בקרקעית הים התיכון. זה שהוא חלק בלי נפרד מהילדות של כל אחד מאיתנו. זה שהיינו כל קיץ, בחופשה השנתית, הולכים לחפור ממנו קצת. רוכבים כל המשפחה על הסירה המתנפחת, או על המזרון ים שרק סבתא ידעה לכוון אותו לנקודה המדויקת, מרחק 120 קילומטר בסך הכל מגבול ישראל לבנון, כשסבא היה תמיד נלחץ שלא תעבור את הגבול. כשהיינו מגיעים לנקודה סבא וסבתא היו קושרים לנו בלון לבגד הים, אומרים לנו לנשום עמוק ושולחים אותנו לצלול. אנחנו היינו צוללים לעומק חמישה קילומטר בסך הכל, מפשפשים כה וכה בחול, אוספים קצת גז ומכניסים אותו לבלון. את מעט הגז שאספנו היינו מוכרים לעוברים ושבים ברחובות תל אביב וכך מממנים חוג קיץ בפיזיקה או בבלט. ילדות של כל ישראלי.

ואת כבשת הרש הזאת רוצים עכשיו לגזול מאיתנו.

אחד רשע בשם תשובה השתלט על הנקודה הזאת, אחרי שחקר את סבתא בעינויים, הקים שם אסדה ומגדל קידוח ורוצה לקחת את כל הגז הזה לעצמו. הגז הזה שנמצא בקרום כדור הארץ! בקרקעית הים התיכון! בעומק חמישה קילומטר בסך הכל! במרחק פחות משעת טיסה בישראל! הגז שאנחנו הישראלים עמלנו עליו בזיעת אפינו, הגז שאנחנו נפחנו וטיפחנו, יבוא עכשיו הגוי הזה ויקח אותו לעצמו בלי לשלם לנו יותר מעשרות אחוזים של תמלוגים ומס הכנסה!

אבל אנחנו לא ניתן לו, אנחנו הישראלים לא פראיירים! אנחנו לא מתנגדים שיחפור, שיוציא את הגז, כן, זה סך הכל לא היה הכי נעים לצלול חמישה קילומטרים, עושה לחץ נוראי בראש, אבל שייתן לנו מיד את כל הגז שהוא מוציא! גנב!!!!!!!!!
"

דעתי האישית: אם יורדים לפרטים הקטנים אני מבין שכדאי למצוא איזו פשרה בין נובל לבין הממשלה כדי שהגז יהיה זמין לשימוש / לייצוא, אבל בגדול כל הסיפור מזכיר לי את Ellis Wyatt מהספר Atlas Shrugged של איין ראנד - גם לו רצו לקחת את הנפט שהוא גילה והפיק כי "זה שייך לכולנו" אבל הוא העדיף לשרוף את כל העסק מאשר לתת לפרזיטים ליהנות מההשקעה שלו.

אני בטוח שמומחים כלכליים וחברתיים יטענו לכאן או לכאן (מונופולים וטייקונים זה רע, התערבות ממשלה בשוק החופשי זה רע וכו' וכו') אבל בסופו של יום אני בעד תשובה ואנשים כמותו. באופן אישי אני חש לא בנוח כשמישהו אומר בשמי ש"הגז שייך לכולנו" והוא ייתן למשרד ממשלתי כלשהו (שעלול להיות גם פתח לשחיתות, נפוטיזם וחוסר יעילות) לקפוץ על משאב שחברה פרטית גילתה.

בענייני כסף גדול אני מאוד סקפטי לגבי רצונם של נציגינו להיטיב עימנו, אבל הכי קל להלהיט את ייצר הקינאה וה"מגיע לי" של הציבור נגד ה"טייקונים".

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר