לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-01-2015, 02:12
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
אני נהניתי מ-Elysium אבל זה לא היה קרוב לדעתי ל-District 9.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "למחוז 9 היה המון קסם..."

District 9 עשוי בצורה פשוט מושלמת.
זה גם סרט הרבה יותר מציאותי בתוך העולם שהוא מגדיר, בניגוד ל-Elysium שם יש צורך בעלילה בדמויות נבליות מאוד, עד כדי קומיקס, שמעדיפות שלכולם יהיה חרא ולהם יהיה טוב, למרות שטכנית זה לא מצריך מהם מאמץ בכלל לעשות לכולם טוב :\
זה אחד הדברים שהפריעו לי בסרט הזה, שבסוף עד שהם מצליחים להכנס ל-Elysium, מה הם עושים?

זהירות - ספויילר!

זה נקודה שמהווה מעין חור בעלילה שאין ב-District 9. אבל גם Elysium מהנה לצפיה בקולנוע

The only certainty in life is that there are no certainties.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-01-2015, 18:09
מנהל פורום חומרה

לגבי האבחנה שלך בין שר הטבעות וההוביט, אני לא בטוח שתפסת נכון את ההבדל.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "ברור שהוא יהיה כמוהם..."

לשר הטבעות יש בסיס בספרים. התרגום שלו לסרט נעשה בצורה יחסית מוקפדת, עם המון מחשבה. הסרטים גם עשו ערימות של כסף.
ההוביט הוא ספר ילדים של איזה 100 עמודים. אבל כמובן שהאולפנים רוצים לעשות שוב ערימות של כסף אז פיל ג'קסון החליט לעשות מזה שלושה סרטים. כמובן שאין בספר שום דבר שאפשר לעשות ממנו טרילוגיה של סרטים שיעשו מיליארד דולר כל אחד, אז צריך להמציא שטויות. וכאן הכל השתבש. לסרטים אין שום קשר לספר ובגלל שאף אחד מהכותבים הוא לא טולקין, מה שיצא זה זבל שממש לא נאמן למקור וממש לא מתאים לרוח הספרים או הסרטים של שר הטבעות. אפילו הטקסטים היו מטופשים עד רמת המילים בהם משתמשים. בשר הטבעות האנגלית היא אנגלית קלאסית ממש, בהוביט הרבה פעמים משתמשים במילים או ביטויים שהם ממש סלנג וזה לי היה מאוד בולט לעין.
אז אני לא חושב שההוביט היה יותר מכוון לילדים ובגלל זה הוא כישלון, זה רק בגלל שהם המציאו טרילוגיה מכלום וניסו לפוצץ אותה בתוכן בסגנון שר הטבעות כדי שהסרטים יעשו מיליארד דולר.
האקשן זה ממש לא מה שמפריע לי בסרטים, אם תוציא את האקשן מההקשר ותסתכל על סצינות אקשן בנפרד הן דווקא סבירות, הבעיה היא שהאקשן מטופש ברמת העלילה, לפעמים יש סצינות אקשן פשוט לא קשורות לכלום, רק כדי שיהיה משהו גדול בתלת מימד. זוכר את ההרים המטומטמים האלה מהסרט הראשון? כשראיתי את זה חשבתי "WTF?!"
אולי ניסו לעשות את ההוביט יותר PG אבל הסיבה שאלה סרטים גרועים זה בגלל שהבסיס שעליו ניסו ליצור את הטרילוגיה פגום ביסודו, אי אפשר להפוך את הספר "The Hobbit or To There and Back Again" ל-10 שעות של וידאו עם אורקים, אלפים, גמדים, בני אדם ודרקון ולעשות 3 מיליארד דולר מזה, אז צריך להכניס המון שטויות ו-eye candy כדי לעבוד על אנשים.

ואגב, לא תמיד סרטים שמיועדים לילדים הם לא מוצלחים. הרבה מאוד סרטים הם סרטים שילדים ומבוגרים יכולים להנות מהם ברמות שונות. Frozen למשל עשה מיליארד דולר בדיוק בגלל זה, כי זה סרט דיסני שממש חוזר למקורות של דיסני, קלאסיקה של ממש, וכל המשפחה יכולה להנות ממנו. Toy Story - אותו סיפור, סרט מצוייר שילדים יהנו ממנו אבל העלילה מיועדת למבוגרים, ילדים לא יתפסו את העומק שלה.

ישן 08-02-2015, 20:17
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
יש לך טעות בסיסית :-)
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "לגבי האבחנה שלך בין שר הטבעות וההוביט, אני לא בטוח שתפסת נכון את ההבדל."

ההוביט נכתב במקור לילדים (סיפור לפני שינה).

שרה"ט נכתב לקהל המבוגר יותר (נערים ומעלה).

טולקין כבר כתב על זה בביבליוגרפיה שלו.

מה שקרה עם ההוביט זה פשוט מאוד:

פיטר ג'קסון בעצמו ידע שאין מצב בעולם שיצא סרט נורמאלי מטרילוגיה, האלופנים לחצו כי הם רצו לסחוט את העולם של שר הטבעות עד הסוף, אז בפועל קיבלנו את את החרא שקיבלנו.

כל סרט הוא יותר גרוע מהקודם, ה3 גם היה כדור שינה, וסצינות המלחמה היו בין הגרועות ביותר שראיתי בחיים שלי (לקח 3 צבאות שונים עם אותה דמות ועשו כפול 10,000 במחשב, באמת..כל הדמויות נראות אותו הדבר).

אני עד היום מצטער שהלכתי לראות את החרא הזה בקולנוע.

חבל שג'קסון פגע בהילה הכל כך מיוחדת שאפיינה אותו עם שרה"ט.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 10-02-2015, 11:47
מנהל פורום חומרה

אז איפה הטעות הבסיסית?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "יש לך טעות בסיסית :-)"

בזה שזה היה לחץ של האולפנים ולא של פיטר ג'קסון? כי כל שאר מה שכתבת נראה דומה למה שאני כתבתי... בכל מקרה, למי אכפת באשמת מי זה?
אפילו האפקטים היו גרועים. כששר הטבעות יצא ב-2003-4-5, הדמויות הממחושבות היו נראות מעולה לאותה תקופה, הבעיה שהדמויות בהוביט נראות אותו דבר בערך והיום זה דרעק. חוץ מזה שהצבעים נורא מוזרים, כל האורקים כל כך לבנים שזה ממש מעצבן בעין ולא טבעי.
נראה לי שהנקודה שבה הבנתי כמה גרועה הולכת להיות הטרילוגיה הזאת זה בסרט הראשון כשהם הולכים על הר ופתאום ההרים הופכים ליצורים ענקיים שהולכים מכות. חשבתי שאני הוזה. הדבר היחיד שהצלחתי להוציא מהפה היה "WTF?!"

ישן 11-02-2015, 01:03
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בשרה"ט הם עבדו עם המון שחקנים ותפאורה...
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "אז איפה הטעות הבסיסית?"

הם קיבלו על זה גם אוסקר.

אומנם הטרילוגיה של ג'קסון לא ממש הייתה נאמנה למקור, אבל הוא הביא משהו שעדיין לא היה קיים בהוליווד, ובגלל זה הוא גרף את כל האוסקרים.

אני דיי משוכנע שאם בעוד X שנים, יעשו רימייק לטרילוגיה, אבל הם יהיו יותר נאמנים למקור (כמו גלורפינדל באחוות הטבעת לדוגמא) אז הטרילוגיה שוב תביא תוצאות מדהימות.

רק לחשוב על הקרב בפלנור עם CGI של 2020 +...

ונחזור להוביט:

שים לב שהם בקושי עבדו שם עם שחקנים אמיתים, כל הדמויות הבדיוניות היו 100% CGI (ועוד ברמה גרועה).

מעבר לזה שהם סטו לגמרי מהספר, הם אשכרה המציאו סצינות שלמות שלא היו קיימות, ואפילו גזעים ויצורים חדשים בעולם של ארדה.

אם טולקין היה בחיים, לא רק שהוא לא היה סובל את הסרט, סביר להניח שהוא לא היה מתיר להם להפיק אותו במתכונת הנוכחית שלו.

הסיבה היחידה שמשפחת טולקין הסכימה שיעשו בית זונות שלם מהספר, זה בגלל בצע הכסף, המורשת של טולקין בכלל לא מענינת אותם.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 11-02-2015, 01:46
מנהל פורום חומרה

קשה לי לראות איך עושים רימייק של הטרילוגיה הזאת, בטח בעשורים הקרובים.
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "בשרה"ט הם עבדו עם המון שחקנים ותפאורה..."

תחשוב על Star Wars, הטרילוגיה הראשונה התחילה ב-1977 ומאז לא עשו לזה רימייק כי זה די קדוש בהוליווד. הגיוני לקבל רימייק לטרילוגיה שלא היתה מאוד מוצלחת בסיבוב הראשון שלה, או שעבר מספיק זמן כדי שאפשר יהיה לעשות אותה משמעותית טוב יותר, אבל שר הטבעות זו טרילוגיה די מושלמת מכל הבחינות. גם האפקטים מדהימים. זה שאפשר להתקרב למסך ולראות בבירור מה יוצר במחשב ומה קיים באמת זה לא באמת משנה, לא שמים לב לזה כשרואים את הסרט, וכמו שאמרת, בסרטים האלה יש הרבה יותר שחקנים ותפאורה מאשר בהוביט המסריח. בנוסף, הטרילוגיה היתה סופר מוצלחת אז גם אם מישהו יחשוב מתישהו לעשות רימייק זה לא יהיה בזמן הקרוב אלא אחרי שיעבור מספיק זמן כדי שיהיה פוטנציאל רווח מספיק טוב מאנשים שלא ראו את הסרטים המקוריים.

אני לא זוכר הרבה מהספר של ההוביט, אבל מקריאה בוויקיפדיה נראה שהסרטים דומים יותר ממה שזכרתי לספר. יש כמובן קטעים שלמים שהוכנסו סתם, כמו אורקים שלא מוזכרים שם בכלל, כל הקטע שמעניין את האורקים בכלל לכבוש את ההר, כל המרדף שלהם אחרי החבורה, ועוד זבל. אבל גם אם הסרטים היו מאוד קרובים לספר, עדיין הספר הוא ספר קליל, ספר ילדים, והסרטים נעשו כניסיון לחקות את האפיות של שר הטבעות, והסיפור פשוט לא מספיק גדול בשביל זה.

בקיצור, אני לא אוהב את הסרטים האלה.
אבל למי אכפת מהסרטים האלה, ניל בלומקאמפ עושה את צ'אפי!

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר