לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2015, 16:51
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
אכלתי אתמול במסעדה (רמת הגולן) את הכנאפה הכי טוב בחיים שלי, אבל עדיין יצאתי עם טעם מר

לא בגלל הקינוח, או חביבותם של המוכרים.

אלה בגלל שכמעט בכל 100 מטרים התנוסס מעל אחד הבתים דגל סוריה.

ריבונו של העולם אנחנו בפאקינג מדינת ישראל.

אם היה מדובר בישוב ערבי, אז ניחא...
אבל הם דרוזים!

אני לתומי חשבתי שמבחינת הדרוזים הנאמנות למדינה היא ערך עליון.

תופעת דגלי סוריה באותם ישובים כבר נמשכת שנים (עוד מהתקופה שהם היו בטוחים שישראל הולכת להסכם שלום עם הסורים, אשר במסגרתו היא תוותר על כל הגולן).

בדיעבד אני יכול להבין אותם, הם בסה"כ חשבו על היום שאחרי...אבל ראבק, כבר חלפו שנים רבות מאז הפעם האחרונה שנכנסנו עם הסורים לדיאלוג, למה לעזאזל להמשיך להניף את דגלי סוריה?

האם אין חוק במדינה שאוסר על אזרחים להניף דגלי לאום של מדינות אויב?

במידה וקיים חוק כזה - מדוע הרשויות אינן אוכפות אותו?

ובנימה לא אופטימית זאת - אני לעולם לא אפרנס יותר דרוזים או בני כל מיעוטים אחרים שיניפו בישובם דגלים של מדינות אויב.

מבחינתי שיקחו את הכנאפה והפיתה עם הלבנה שלהם וידחפו אותה לתחת.

נ.ב

כנראה של99.9% מההישראלים זה מעניין ת'ביצה, אין לכם מושג איזה תורי ענק של צפונבונים מת"א היה שם אתמול.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2015, 17:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אכלתי אתמול במסעדה (רמת הגולן) את הכנאפה הכי טוב בחיים שלי, אבל עדיין יצאתי עם טעם מר"

מסעדה זה המקום הכי טוב לכנאפה, מסכים לחלוטין.
יש שם שלוש קונדיטוריות של אותה משפחה, והן מצויינות.

בקשר לדגלים, הזכרת לי משהו שקהלני אמר פעם.
כשסיפחו אותם ונתנו להם אזרחות, הוא שירת שם וחיילים שלו עברו בין הבתים וחילקו את תעודות הזהות באחד הכפרים.
אחד החיילים בא אליו וסיפר שרוב הדרוזים זרקו מיד את התעודה על הרצפה ברחוב.
קהלני נתן לחיילים מיד פקודה לאסוף את כל התעודות שנזרקו, רק כשהן הגיעו אליו, הוא גילה שרוב התעודות נלקחו, ורק העטיפה הכחולה נזרקה.
לטענתו הוא העלה את הנושא בשיחה פרטית עם המוכתר של הכפר שענה לו שהם מכירים את הישראלים ומכירים את הסורים.
אם אלף שנה הם יהיו בעד הסורים תחת שלטון ישראלי, הישראלים לא יפגעו בהם.
אם פעם אחת יהיו בעד הישראלים, ואחרי אלף שנה יחזירו אותם לסוריה, הסורים ישחטו את כולם כנקמה.
ועל אף אחד משניהם הם לא יכולים לסמוך.

ישן 22-02-2015, 17:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

סיפור יפה
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מסעדה זה המקום הכי טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
מסעדה זה המקום הכי טוב לכנאפה, מסכים לחלוטין.
יש שם שלוש קונדיטוריות של אותה משפחה, והן מצויינות.

בקשר לדגלים, הזכרת לי משהו שקהלני אמר פעם.
כשסיפחו אותם ונתנו להם אזרחות, הוא שירת שם וחיילים שלו עברו בין הבתים וחילקו את תעודות הזהות באחד הכפרים.
אחד החיילים בא אליו וסיפר שרוב הדרוזים זרקו מיד את התעודה על הרצפה ברחוב.
קהלני נתן לחיילים מיד פקודה לאסוף את כל התעודות שנזרקו, רק כשהן הגיעו אליו, הוא גילה שרוב התעודות נלקחו, ורק העטיפה הכחולה נזרקה.
לטענתו הוא העלה את הנושא בשיחה פרטית עם המוכתר של הכפר שענה לו שהם מכירים את הישראלים ומכירים את הסורים.
אם אלף שנה הם יהיו בעד הסורים תחת שלטון ישראלי, הישראלים לא יפגעו בהם.
אם פעם אחת יהיו בעד הישראלים, ואחרי אלף שנה יחזירו אותם לסוריה, הסורים ישחטו את כולם כנקמה.
ועל אף אחד משניהם הם לא יכולים לסמוך.

אבל עם כל הכבוד, הם עדיין בשטח מדינת ישראל.

האם לדעתך זה לא אבסורד שדגלי סוריה מונפים בכפר?

האם אתה מכיר עוד מדינה אחת בעולם המערבי שבה ישובים שלמים מזדהים עם האויב, ומניפים דגלים של מדינת טרור?

ישן 22-02-2015, 18:19
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

יש הבדל בין דגלי מדינות "אחרות" למדינות אויב...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "1. אני חושב שזה אבסורד. 2. זה..."

סוריה (נכון להיום) מוגדרת כמדינת אויב.

ולכן זה נראה לי תמוה שמבחינת המדינה עדיין לא חוקק חוק שמונע ניפוף בדגלים של מדינת אויב וארגוני טרור (כידוע, תועדו מקרים רבים של בני מיעוטים עם דגלי דאע"ש - בערים ישראליות כמובן...).

אם מחר בבוקר תושבי מג'דל שאמס ומסעדה יחליטו לשים על בתיהם את דגלי שוויץ, ארה"ב, וצרפת - שיהנו.

בעניין החוקיות במדינות המערב:

אני לא חושב שבאמת בדקת לעומק את החוק הזה, אני לא חושב שאזרחים אמריקאים יכולים להתקין על מפתן ביתם דגלים של מדינות אויב \ ארגוני טרור שנמצאות בסכסוך ישיר עם ארה"ב (דגלי טליבאן \ דאע"ש לדוגמא).

האם לדעתך חוק שיבהיר כי חל איסור על הנפת דגלי מדינות אויב, ארגוני טרור, ומדינות הגובלות עם ישראל הוא פסול, או לא ראוי...?

ישן 22-02-2015, 23:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "יש הבדל בין דגלי מדינות "אחרות" למדינות אויב..."

באיזו מדינה מצאת חוק שאוסר על הנפת דגלים מסוג כלשהו?

אני חושב שזו רמה מגוכחת של רגולציה, מכמה סיבות.
1. אין לחוק כזה שום תועלת.
2. האכיפה בלתי אפשרית.
3. אין מספיק הצדקה לפגיעה בחופש הביטוי (לא מונע פגיעה באחרים, לא מעלה רווחה באוכלוסיה, לא עושה שום דבר למעשה...).
4. כשאנשים מתבטאים הם משחררים קיטור וחושפים את עצמם. כשאסור להם להתבטא, הם מתחת לפני השטח, ומתבשלים עם זה בבטן, עד שזה מתפוצץ. לפעמים מילולית.
עדיף שנדע בדיוק מי ועד כמה, וניתן להם דרך לגיטימית לשחרר קיטור בלי לפגוע באחרים.

ישן 23-02-2015, 07:49
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אל תבלבל בין הדרוזים של הגולן ושאר הדרוזים של ישראל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אכלתי אתמול במסעדה (רמת הגולן) את הכנאפה הכי טוב בחיים שלי, אבל עדיין יצאתי עם טעם מר"

הדרוזים ברוב מדינת ישראל (רובם בגליל ובכרמל) הם אזרחים נאמנים מאוד ומבחינת תרומה למדינה עולים על הרבה מאוד מהיהודים.
הדרוזים ברמת הגולן זה סיפור אחר. רובם, כך ניראה, רואים עצמם כסורים. רוב הסיכויים שהם במקור פשוט חששו שהגולן יחזור לסוריה ואז מי שייתפס כמשת"פ יחטוף (ואחרי זה הדיסוננס עשה את שלו ומהפגנת נאמנות מזויפת הופכים באמת ללאומנים סורים). מעבר לזה, יש להם הרבה קשרים משפחתיים בסוריה ,רבים הולכים ללמוד שם וכו'.
ואגב, מילא דגלים....חמורה בהרבה מזה היא העובדה שחלק לא מבוטל מההצלחה של הסורים בפתיחת מלחמת יום כיפור נבע מרשתות הריגול הדרוזיות שהיו להם ברמת הגולן. חלק מהעובדים שעסקו בבינוי מוצב החרמון היו דרוזים ומהם העבירו מידע רב ערך לסוריה, והעבירו לסורים גם מידע מפורט על עמדות האש של הטנקים הישראלים (הרמפות) לאורך הגבול ובפתיחת המלחמה אלו הופגזו קשות.
ישן 23-02-2015, 12:15
  hamedinai hamedinai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.08.11
בואו לא נשלה את עצמנו. לדרוזים יש אמונה ללכת עם המנצח.

ההזדהות שלהם איתנו היא בגלל שאנחנו ברוך ה' ניצחנו ומנצחים.

ומה זה משנה?

אלו שחושבים להם שהבעייה הדמוגרפית תגיע רק כאשר הערבים המוסלמים יהיו בדיוק 50% מהאוכלוסיה, אז זה לא נכון. אם הם יתקרבו להיות רוב, צפוי מאוד שגם הדרוזים יעברו צד ויהיו בצד השני.

בעצם, גם אם המוסלמים ביחד עם השמאל הקיצוני בקרב היהודים יהיו רוב, הפסדנו כבר את המדינה, כי השמאל הקיצוני שבתוככי היהודים תומכים תמיכה מלאה בכל הדרישות של המוסלמים.

אנחנו ממש על הגבול, ואם לא הילודה החרדית, כבר לא הייתה לנו מדינה.

http://cbs.gov.il/reader/cw_usr_view_SHTML?ID=634
ממוצע ילדים עד גיל 17 במשפחה
2.33 כלל האוכלוסייה
2.19 מזה: יהודים
2.99 ערבים

https://sites.google.com/site/hamedinai/

נערך לאחרונה ע"י hamedinai בתאריך 23-02-2015 בשעה 12:19.
ישן 23-02-2015, 12:27
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

מסכים
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי hamedinai שמתחילה ב "בואו לא נשלה את עצמנו. לדרוזים יש אמונה ללכת עם המנצח."

הדרוזים לא נאמנים למדינה.

הם נאמנים לאינטרסים שלהם.

הסיבה היחידה שיש אחוז גבוה של מתגייסים בקרב הדרוזים היא בגלל שמבחינתם צה"ל זה קרירה, זו גם הסיבה שיש אחוז גבוה של קצינים ונגדים דרוזים.

אלה שלא מצליחים להיות קצינים ונגדים (הדפרי"ם מבינהם, ויש לא מעט כאלה) מיד לאחר הצבא הולכים למשטרה \ שב"ס.

נתון נוסף:

זה ידוע שיש המון גניבות של רכוש צהל"י מצד הדרוזים.

ההבדל היחידי בינהם לבין הערסים (צפון אפריקאים) שגונבים נשק ותחמושת, זה שהדרוזים (לרוב) משתמשים בזה לצורך שימוש משפחתי לשעת חירום (חמולות \ יום הדין), והערסים מוכרים את זה לארגוני פשיעה.

בשורה התחתונה הדרוזים נאמנים רק לעצמם, והם דואגים רק לתחת של עצמם.

כשישראל תהיה בשעת חירום אמיתית, לא רק שהדרוזים לא יסייעו לנו, הם כנראה יעברו להילחם עם הצד המנצח.

ישן 23-02-2015, 13:57
  משתמש זכר מרקויס מרקויס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.08
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "מסכים"

נריון, אני חייב לעשות לך סדר בנושא הדרוזים, קגנס היטיב להסביר לך אבל אני גם רוצה..
כל מה שכתבת לגבי הדרוזים בגליל לא נכון, הדרוזים קשרו את גורלם איתנו עוד ב48 כשגורל המערכה לא היה ידוע ולא בטוח היה כלל שננצח, אבל אם אתה לא מאמין לי, אני מציע לך לקחת יום חופש וללכת לטייל קצת בכפרים הדרוזים, בבתי הקברות הצבאיים, יש שם מאות קבלות וחשבוניות עשויות מאבן גרניט לבנה, לגבי הדרוזים מהגולן, אני לא מתרגש מהם, יש אליהם ובצדק יחס מיוחד בגלל הקרבה שלהם לדרוזים "שלנו", אל תשכח גם שלרבים מהם אם לא לכולם יש משפחות בצד הסורי וצריך גם להתחשב בזה, אם אחד מהם נתפס במעשי טרור אז צריך לנקנק אותו עד הסוף וגם עושים את זה, השב''כ לא מתבייש לעצור אותם כשצריך, אז אם הם רוצים להניף את דגל סוריה כדי לשלם מס שפתיים לארנב מהגולן אז שיבושם להם, לא צריכים להתרגש..

ישן 23-02-2015, 14:48
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

אני לא ממעט מארכם של הנופלים...
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי מרקויס שמתחילה ב "נריון, אני חייב לעשות לך סדר..."

אבל % הנופלים ביחס למתגייסים הוא סביר.

האם אתה יכול להוכיח לי שבשאר הדברים אני טועה?

(מניע גיוס \ גניבות נשק \ נאמנות).

אגב, למקרה שזה מעניין אותך:

הייתה כתבה לפני חצי שנה בערך על כך שמשטרת התנועה ניסתה לאכוף את החוקים בעוספיא.

זה היה סדר הענינים פחות או יותר:

1. 2 אופנעים כבדים של המשטרה נעמדים בכניסה הראשית לישוב.

2. מספר דקות לאחר מכן רכב של אחד התושבים צועק לעברם שיעופו משם, ושיילכו לחלק דוחו"ת בכפרים ערבים.

3. לאחר כחצי שעה הגיעו עוד מספר רכבים של בני הישוב, והבהירו לשוטרים שכדאי להם להתקפל.

*לא חולק אפילו דו"ח תנועה אחד, השוטרים התקפלו משם בפחות מ40 דקות.

לעניין הכסף השחור, בניה לא חוקית, בניה ללא היתרים, פיראטיות קיצונית (מים וחשמל) אני בכלל לא מדבר.

ועוד ממתק לסיום (רק בגלל שאתה כל כך חמוד):

בתקופת הפיגועים בירושלים, לאחר שנהרג שוטר דרוזי, הגיע מבול של סימפטיה ל"אחינו הדרוזים", מנהיגים שונים ומשונים דאגו להזכיר כמעט בכל יום עד כמה הם אחים שלנו.

ומה הייתה התגובה?

-פרסומים של מאות דרוזים שטענו שאנחנו לא אחים, ולעולם לא נהיה אחים, ושאין ביננו שום קרבה.

אל תצפה ממני ללינקים, אתה מוזמן לחפש לכך עדויות בעצמך.

(מצטער אם ניפצתי כאן למישהו את הבועה).

ישן 01-03-2015, 07:41
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נריון, אתה לא הוגן כלפי רוב הדרוזים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני לא ממעט מארכם של הנופלים..."

רוב הדרוזים שומרי חוק. רבים מאוד מהם, וודאי באופן יחסי למספרם, משרתים במשטרת ישראל ובכוחות הביטחון. נכון הוא שיש דרוזים שזהים עצמם כפלסטינים (ומייצג אותם ח"כ אחד בבל"ד) אבל מדובר במיעוט זניח.
הטרגדיה היא שמדינת ישראל לא עשתה מספיק לגרום לכך שהדרוזים יתוגמלו בהתאם על היותם אזרחים נאמנים, ומבחינת השקעה בתשתיות וכו' הם לא עולים על היישובים הערביים האחרים.
מבחינה היסטורית, הסיפור עם הדרוזים הוא מעניין:
הרבה לפני קום המדינה נוצרו קשרים ראשוניים בין היישובים היהודיים בצפון ובין הדרוזים שפתחו במרד נגד השלטון הצרפתי. הדרוזים בתוך ארץ ישראל לא היו מעורבים בפרעות והמאורעות השונים נגד היישוב היהודי בעשרות השנים שקדמו להקמת המדינה.
ב"צבא ההצלה" שנלחם ביהודים במלחמת העצמאות היה גדוד דרוזי. בקרב הקשה במלכיה הם הוכיחו עצמם כלוחמים עיקשים וטובים במיוחד והסבו אבידות כבידות לצד שלנו, כולל זוהר דיין, אח של משה דיין ואבא של עוזי דיין. אבל לאחר הקרב הם החליטו לערוק לטובת הצד היהודי. והשאר הסטוריה.
ואגב פיקנטריה של שירות צבאי: היו אישי ציבור ערביים, כולל ח"כים (כמו תופיק טובי), שעוד בשנות השבעים התלוננו שאי הגיוס של ערבים לצה"ל הוא אפליה...כשהייתי ילד היה מקרה ששלחו בטעות מאוד צווי גיוס לנערים ערביים בטעות, והם התייצבו בהתלהבות בלשכות הגיוס והתאכזבו....
היו ימים.
ישן 26-02-2015, 18:04
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

חלק לא קטן מהדרוזים ברמת הגולן מזהים את עצמם כסורים.
מדינת ישראל מכירה בכך, לא מעט דרוזים מרמת הגולן נהגו לנסוע עד לתחילת מלחמת האזרחים לדמשק כדי ללמוד שם. יש בארץ לא מעט רופאים בוגרי האוניברסיטה של דמשק (רופאים טובים וכנראה שעד ללחימה זאת הייתה אוניברסיטה די טובה)
גם השלטון הסורי רואה בהם אזרחים סורים. הם לא לומדים חינם ומקבלים מלגה מהשלטון כמו כל אזרח סורי אחר.
אם כמה מהם היו לי שיחות די ארוכות. זה נחמד לקבל את הפרשנות של קהלני/ai22 בפועל זה יותר מורכב.
חלקם רואים את עצמם לגמרי ישראלים ואין להם שום עניין עם סוריה, וללא הלחץ של הקהילה הם היו מתגייסים לצהל. אחרים אומרים בפה מלא שמולדת, כמו קבוצת כדורגל זה משהו שאי אפשר להחליף ולכן גם אם זה אומר שרמת החיים שלהם תרד הם ישמחו לעבור לחיות תחת שלטונו של אסד ברגע שהמצב שם יתייצב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:30

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר