לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-02-2015, 21:36
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
לפיד דווקא לא אשם הפעם ואני האחרון שיגן עליו כידוע לך
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "זה קורה לו הרבה שהוא מפגין בורות מוחלטת בחומר."

אם אני אשאל אותך כיצד מתקנים כונן קשיח פגום, אתה תדע לענות לי תשובה נכונה?

הוא לא יכול לדעת הכל כמו שאתה ואני לא יודעים הכל.

אם תרצה להאשים אותו בהסתרה של דירה (גלובס או דמארקר תפסו אותו מסתיר דירה), רצון למכור את הרכבת, הנמלים ושאר החברות של המדינה לחברים העשירים שלו בשליש מחיר בשביל לממן דירות חינם לבוחרים שלו, קידום השמאל הקיצוני בכל אלה הוא אשם בהחלט, אך הוא לא יכול לדעת הכל.
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2015, 09:28
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
אם הוא מתיימר לפתור את הבעיה - וודאי שאדרוש ידע
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "לפיד דווקא לא אשם הפעם ואני האחרון שיגן עליו כידוע לך"

אם תשאל אותי איך מתקנים אותו, בזמן שאני אתראיין למשרת טכנאי, או אפילו לניהולם של אותם טכנאים,
אז וודאי שאצטרך לדעת לתת תשובה סבירה לפחות,
ובחלק ממקרים הללו מדובר על נושאי ידע כללי, כאלו שכל תיכוניסט ממוצע אמור לדעת.
לא כל שכן - ראש מפלגה גדולה, שנדרש לניהול אחד מהמשרדים הגדולים והמשפיעים במשק, ולהכריע במחלוקות בתחומי משרדים אחרים באחריות מפלגתו (למשל משרד החינוך).

דווקא ההסתרה של פרטים לא נוחים, מובנת.
אבל אדם שהוא נבער וחסר ידע, קל לנצל,
ואדם כזה, שגם מסרב לשמוע לכל מומחי התחום,
יכול לגרום להרבה מאוד נזק

למשל מע"מ 0.
ישן 24-02-2015, 16:14
צלמית המשתמש של linuxsboot
  linuxsboot linuxsboot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.04.06
המדיניות ההרס שלו בכלכלה לגבי זה אין ויכוח
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "אם הוא מתיימר לפתור את הבעיה - וודאי שאדרוש ידע"

כמו שהוא רצה למכור את הרכבת, חברת חשמל, הנמלים ושאר החברות לחברים העשירים שלו שכמובן יקחו אג"ח מהמדינה ולא יחזירו את הכסף וישמרו את החברות אצלם בזמן שהציבור שלו יזכה בדירות חינם...

מצד שני אתה טועה לגבי הניהול, כי לנהל מרכזים גדול אתה לא צריך להכיר את החומר כשמנהל בכיר צריך ללמוד את הראשי פרקים בלבד אחרי הכניסה לתפקיד וזה מספיק לו לנהל את כל העסק ולהפוך אותו ליותר יעיל, אבל זה מחייב להקשיב ליועצים עם ידע בנושא ובלי נטייה לצד כזה או אחר הנכונים מה שלפיד לא רוצה לעשות כמובן. (החבר שלו ששר האוצר נתן לו להכנס לישיבות של האוצר,הוא דוגמא פסולה להתנהגות שלו.)
will you marry me nesli barda? Operating system: Linux The day Microsoft & apple makes a product that does not suck will be the day they start making vacuum cleaners. say no to Apple&Facebook&MS&Samsung IL&Nokia&Hot&Yes,but say yes to Google

ישן 24-02-2015, 13:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "תודה על ההפניה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
הקהילה המדעית מאמינה (עם דגש על אמונה) באבולוציה מכיוון שהיא לרוב נוטה להתנגד לסיפור הבריאה התנכ"י.

אתה לא טועה בהרבה, אבל זה מספיק.
כמו לטעון שדתי "מאמין" בתפילין, כשלמעשה האמונה שלו היא לא בפיסת עור ונייר, אלא בבורא עולם.
או כמו לטעות רק בחצי מטר קדימה כשהרכבת נכנסת לתחנה. היא תדרוס אותך בכל מקרה....

האמונה של הקהילה המדעית היא לא באבולוציה, או בפיזיקה ניוטונית או בכבידה.
האמונה של הקהילה המדעית היא בפילוסופיה שנקראת המתודה המדעית.
ממש על קצה המזלג:
כדי לקבל טענה כלשהי יש צורך:
1. בהעלאת השערה (היפותזה).
2. בניית תחזית על סמך ההשערה בשיטה הלוגית.
3. בחינת ההשערה בתצפית או ניסוי.
4. אימות מובהקות תוצאות התצפית/ניסוי (כלומר מה הסבירות שהתוצאה היא סתם "פוקס" וחסרת משמעות).

השערה שהתחזיות הלוגיות שלה מאומתות בצורה מובהקת מתקבלת.
השערה שהתחזיות הלוגיות שלה לא מאומתות נפסלת.
השערה שלא ניתן לבחון בתצפית או ניסוי (כמו קיום אלוהים) מקבלת יחס אגנוסטי (כלומר לא ניתן לדעת האם היא נכונה או לא).

בהנחה ואדם מאמין בשיטה המדעית, אבולוציה, תורת הכבידה ופיזיקה ניוטונית הן תאוריות שנבדקו אלפי פעמים בעשרות מליוני תצפיות, ומאומתות פעם אחר פעם.
בהנחה ואדם לא מאמין בשיטה המדעית, ומאמין באלוהים (בריאתנות), כל התצפיות, הניסויים והאימותים לא רלוונטיים, ובראייתו אבולוציה לא יכולה להיות קיימת.
בהנחה ואדם מאמין בשניהם, אבולוציה היא כלי שנוצר בידי אלוהים למטרותיו, כמו כח הכבידה וגרמי השמיים.

אתה צודק בכך שיש פה אמונה בבסיס, אבל האמונה היא לא באבולוציה, כמו שאמונת האדם הדתי היא לא בפיסת העור של התפילין או בגדילי הציצית, אלא במה שהם מייצגים.

ישן 24-02-2015, 13:13
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אני אעשה לך חיים קלים:"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narion
זה שיש שינוי באותו מין, זה לא עדות לאבולוציה, אם ציפור מזן מסוים אחרי X שנים תפתח מקור בצבע אחר, או גדול\קטן יותר, היא עדיין תשאר ציפור.

עובדתית, זה לא נכון.
אם השינוי הזה נובע מהתאמה של בעל החיים לסביבה, והוא תורשתי, זה בדיוק אבולוציה קלאסית.
זה כמו להגיד שאם מחר בבוקר אהיה בעל תשובה ואקיים את כל שולחן ערוך ככתבו וכלשונו, באמונה שלמה, אני לא אהיה דתי כי אני עדיין אני.

ישן 24-02-2015, 13:35
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.12.08
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=Narion]זה שיש שינוי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
עובדתית, זה לא נכון.
אם השינוי הזה נובע מהתאמה של בעל החיים לסביבה, והוא תורשתי, זה בדיוק אבולוציה קלאסית.
זה כמו להגיד שאם מחר בבוקר אהיה בעל תשובה ואקיים את כל שולחן ערוך ככתבו וכלשונו, באמונה שלמה, אני לא אהיה דתי כי אני עדיין אני.

ברשותך אני אצטט את משפט הפתיחה בויקיפדיה,
לנוחיותך הדגשתי את המילים הרלבנטיות.

"אבולוציה ביולוגית היא תהליך השינוי הגנטי באוכלוסייה של אורגניזמים‏‏ לאורך דורות. התהליך כולל הן שינויים בתדירות ההופעה של אללים באוכלוסייה (כגון אלה שקובעים את סוג הדם) והן שינויים מצטברים העשויים להביא ליצירת מינים חדשים."

כפי שהבהרתי מקודם,
אם ציפור אחרי X שנים מפתחת מקור שהוא טיפה שונה, זה לא אומר שיש כאן עדות באבולוציה ליצירת מין חדש, אותה ציפור - נשארה ציפור.

היא לא עברה פתאום לצלול במים, או להתהלך על היבשה.

אתה יכול לספק לי עדות למין שבעקבות האבולוציה הפך למין אחר?

ולמה אתה לא מתייחס לדוגמא שפירטתי?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 24-02-2015, 14:32
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]עובדתית, זה לא..."

אני ממליץ לך בחום לרכוש את השכלתך ממקורות שלא נכתבו (בין היתר) על ידי ילדים עם עודף זמן פנוי.
כמות הטעויות שיש בוויקיפדיה יכול לספק תעסוקה לכל מובטלי העולם למליון שנה בתור עורכי תוכן.

מעבר לכך,
הקפיצה הלוגית שעשית בין "עשויים להוביל ליצירת מינים חדשים" ל"רק יצירת מינים חדשים זו אבולוציה" היא על אחריותך בלבד.

וכמו שכבר אמרתי, הדוגמא הפרטת היא דוגמא טובה מאוד לאבולוציה.
המבנה הגנטי של האוכלוסיה הותאם לאילוצי הסביבה, בתהליך בו פרטים עם יתרון הישרדותי (מקור שונה לצורך העניין) העבירו את הגים שלהם לדורות הבאים בסבירות יותר גבוהה מאשר פרטים אחרים.

זו אחלה דוגמה לפעולת האבולוציה ולעקרון הברירה הטבעית.

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 24-02-2015 בשעה 14:36.
ישן 24-02-2015, 13:40
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "אם יש שינויים קטנים בתוך המין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי תבור - tar 21
אם יש שינויים קטנים בתוך המין שאנחנו יכולים לראות אז אם יעבור הרבה מאוד זמן שינויים כאלו יוכלו להצטבר עד כדי כך ששני בעלי חיים שאבותיהם הקדמונים היו אחים - כבר לא יוכלו להזדווג זה עם זה והנה נוצר מין חדש.

יש לך הוכחה לכך?

ציטוט:
ההבחנה בין מיקרו אבולוציה למאקרו אבולוציה היא הבחנה מלאכותית.בטח ובטח כשיש לנו ראיות חזקןת ממאובנים ומעוד תחומים שמאאים שמה שתיארתי כאן בהחלט התרחש.

ועדיין...
אין לך יכולת לספק לי עדות למין שעבר אבולוציה והפך למין חדש.

תתנחם בעובדה שלכל הקהילה המדעית אין יכולת לספק תשובה לשאלה הזאת.

ישן 24-02-2015, 15:00
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "[QUOTE=תבור - tar 21] אם יש..."

ברור שאנחנו לא יכולים לעמוד עם מצלמה ולראות מין אחד הופך למין אחר, פשוט משום שהתהליך לוקח המון זמן. אבל תחשוב על זה - אם שינויים קטנים אבל משמעותיים יכולים לקרות תוך כמה עשרות שנים או פחות (ראה כאן) ובהתחשב בכך שהיצורים החיים הראשונים על כדור הארץ מתוארכים ללפני בערך שלוש מיליארד שנה (אם אני לא טועה) המוטציות שהצטברו עם הזמן יכלו להפוך למין שונה.
עכשיו השאלה היא אם יש לכך הוכחות - והתשובה היא כן ב"כ" רבתי... מאובנים שנמצאים בשכבות קרקע קדומות ומאוחרות ומראים התפתחות הדרגתית עם הזמן,ניתוח הקרבה של הDNA בין בעלי החיים, העובדה שלמשפחות שונות של בעלי חיים יש מאפיניים זהים רבים - למשל העובדה שלך ולעטלף ישנו אותו מבנה של שלד. למה? מהסיבה הפשוטה שהאתה והעטלף שניכם יונקים. אתה והליוויתן צריכים למלא את הריאות באוויר לפני שאתם צוללים. למה? פשוט מאוד,שניכם יונקים,אתה נשארת על היבשה והליוויתן לא... וכן הלאה וכן הלאה.האבולוציה מקובלת כעובדה מוחלטת על עולם המדע מסיבות טובות מאוד.

לי כמעט אין ספק שהאבולוציה נכונה. האם אלוהים התערב בה? ואם כן,באיזו מידה? אני לא יודע,אבל לא משנה מה הניע את האבולוציה - התאוריה הזו נכונה.
ישן 24-02-2015, 19:01
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

וואו, אשכרה יש התקדמות...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי תבור - tar 21 שמתחילה ב "מה? אם אנחנו מצליחים לייצר..."

ציטוט:
מה?
אם אנחנו מצליחים לייצר חיה במעבדה זה בהכרח אומר שחיה לא יכולה להיות "מיוצרת" בטבע?
אני ממש לא מבין את הלוגיקה של הטיעון הזה... זה כמו להגיד שאם ייצרתי מנוע במפעל של רולס רויס מכאן שמנועים יכולים להיות מיוצרים רק במפעל של רולס רויס.

אני שמח מאוד על משפט הפתיחה, כי אתה ענית לעצמך, וחסכת לי זמן.

כן,
אם בעוד X שנים נהיה מספיק מתקדמים, ונצליח ליצור במעבדה נניח דרקון קטן שיורק אש אז בהחלט המין אנושי יצליח לשבור שיא, ואפילו להיכנס למשבצת של "אלוהים" בתור "בוראים".

הרי - אין עדויות או ממצאים שאי פעם התעופפו בכדוה"א דרקונים.

ועד כמה שכל הנושא הזה נשמע לך מד"ב, אני מקווה שאתה יודע שכבר הצליחו לפתח בארה"ב תא חי במעבדה (מחומרים כימים) - עד לפני מספר עשורים זה נחשב למד"ב בפני עצמו.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/109/384.html

ישן 24-02-2015, 15:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "אם מחר אנחנו מצליחים לייצר במעבדה חיה חדשה"

שמעת פעם על תרנגולת, פרות חלב, כבשים ועיזים מבוייתים?
כולם מינים שנוצרו על ידי בני האדם, בצורה מלאכותית, תוך שימוש בעקרונות האבולוציה.

זוכר את סיפור רחל ולאה? שיעקב קיבל את כל הצאן "העקודים, נקודים וטלואים"?
יעקב השתמש בהשבחה גנטית, תוך ניצול עקרון הברירה הטבעית, כדי ליצור את הרכב העדר שהתאים לו.
הוא יצר זן שונה, תוך שנים בודדות, תוך שימוש בהכלאה סלקטיבית, כי הוא הבין את עקרונות האבולוציה.

ישן 24-02-2015, 18:43
צלמית המשתמש של Narion
  Narion Narion אינו מחובר  

יש שוני במינים...
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "שמעת פעם על תרנגולת, פרות..."

אתה סיפקת דוגמא למין שעבר שינוי, אבל בסופו של דבר נשארה אותה חיה, זה שהיא עברה השבחה גנטית, זה לא אומר שנוצר יצור אחר לגמרי, אותה כבשה שבויתה לא יכלה פתאום לצלול מתחת למים, לעוף באוויר, או לירוק אש, והיא גם לא תצליח לעשות את זה עוד מילארד שנים, גם אם תנסה ללמד אותה לצלול, לעוף, או לצפות במרתון בלו-ריי של משחקי הכס, היא עדיין תשאר כבשה.

הנקודה שלי בעניין החיות שאוליי נצליח ליצור בעתיד היא מאוד פשוטה:

מה ההשלכה של זה על תאורית האבולוציה והבריאתנות?

מה ימנע מהמין האנושי בעוד X שנים להגיע לכוכב לכת בתולי עם צורות חיים מאוד פרימיטביות (נניח ברמת הבקטריה) ולאכלס שם בע"ח שהונדסו במעבדה, וככה ליצור טבע שלם שהונדס ע"י בני אדם?

ולסיום, למקרה שעדיין לא הבנת אותי.

אני חושב שהגישה של התכנון התבוני היא הנכונה והמדויקת ביותר אבל הבעיה היחידה בגישה זו, זה שהם נותנים יותר מדי קרדיט לאלוהים.

נערך לאחרונה ע"י Narion בתאריך 24-02-2015 בשעה 18:52.
ישן 24-02-2015, 19:49
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "יש שוני במינים..."

לא, אני לא.
נתתי דוגמה למין שמתפצל למינים אחרים.
כלל המינים שנוצרו שייכים לאותה מחלקה של דגים, אבל במחלקה הזו ישנן מספר סדרות, בכל אחת מספר משפחות, שבכל אחת כמה סוגים שבכל אחד מספר מינים.
לשיטת הקטלוג הזו קוראים טוקסונומיה.

כל השבחה שהמין האנושי עשה או יעשה זו מניפולציה על האבולוציה.
במקום שתנאי הסביבה ישתנו בצורה טבעית, אנחנו משנים אותם כדי ליצור את הלחץ האבולוציוני הרלוונטי.

גם אם נאכלס את הירח ביצור שכמוהו עוד לא היה, ושכל תא מתאיו סונטז במעבדה ושהדי.אן.אי. שלו הוא המצאה אנושית מתחילתו ועד סופו, ונשחרר אותו על הירח, האבולויה תפעל, הוא יותאם לסביבתו או ייכחד, והוא יתפצל בהתאם לאילוצים הקיימים למינים נפרדים, ולבסוף גפילו לממלכות נפרדות.

למה בדיוק אתה חושב שהגישה של תכנון תבוני יותר סבירה?

ישן 24-02-2015, 23:06
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Narion שמתחילה ב "נראה לי שיש ביננו אי הבנה..."

1.
א. המעבר של דג לנושם אוויר זה לא עניין של הפצלות מינים, זה עניין של התפצלות מחלקות.
זה כמו להגיד "אני מבין למה 10*10=100, אבל זה לא הגיוני ש 1000*1000=1000000 כי יש שם הרבה אפסים.
ב. במיוחד בשבילך חיפשתי, במאמר הזה מדברים על הסדרה במחלקת הדגים ממנה התפתחו נושמי האוויר ביבשה.
כיום יש בה 4 מינים.
צאצאים של שלבי הביניים בתהליך הם הדו-חיים שאתה מכיר.

2. לא אני לא מסכים איתך, רק בגלל הפרט הקטנוני שזה לא נכון. תאוריית השביט כנשא החיים קיימת, אבל בהחלט לא מהווה את הקונצנזום. תאוריית ה Primordial soup הרבה יותר וותיקה ונפוצה, ויש עוד כמה שאני ממש לא זוכר.
תשתמש בגוגל וחפש Abiogenesis. תמצא שם עוד כמה תיאוריות.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:22

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר