לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה למבקרים חדשים שמגיעים לכאן - יש קבוצת ווטסאפ בניהולו של יואב הוזמי צרו עימו קשר להצטרפות לקבוצה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > דגמים לבנייה עצמית > דגמי נייר
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-02-2015, 10:26
  משתמש זכר יואב הוזמי יואב הוזמי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.06.13
F-15 - אבטיפוס לבן

טוב חברים, לאחר היעדרות קצרה ועקב אילוצים שדיברנו עליהם שבתי לפרש עם פרוייקט חדש של F-15 ישראלי.
הדגם מייצג בז מס' זנב 695 שמכונה "הכוכב" עם 4 הפלות.

הדגם תוכנן ע"י עבדכם הנאמן, ובעזרתו האדיבה והמקצועית של משה אושרי תוכנן מרכז הגוף והחרטום בעזרת תוכנה תלת מימד, דבר שעזר מאוד וקיצר לי הרבה את זמן תכנון הדגם ועל כך שוב תודה רבה למשה אושרי.

לאחר התכנון הראשוני של משה ואני, חזרתי לשולחן השרטוטים ובו הוספתי לדגם את כל קווי המתאר, הפנלים, הברגים והמסמרות וזאת ע"י תמונות מפורטות ברשת, כולל סט מדבקות מפורט ומדוייק שאיירתי לדגם וזאת עפ"י סריקות דקאלים שאשר שמולביץ מנהל הפורום וידידי איזק מעבר לים סיפקו לי.

הדגם כבר נצבע בצבעי עליונות אוירית, כולל כמובן לכלוך ודהייה.

מצרף לכם קישור לאלבום שלי ובו כל התמונות של בניית האבטיפוס הלבן מהתחלה ועד הסוף.
מה שנשאר לי לעשות זה את תא הטייס כולל כיסא המפלט שאותם אני מתכוון לתכנן ולשרטט במהלך השבוע הזה ושבוע הבא.

יום טוב והמשך שבוע פורה ומוצלח.

הקישור לאלבום האבטיפוס
view-source:https://plus.google.com/u/0/photos/...457302476059089

נערך לאחרונה ע"י יואב הוזמי בתאריך 15-02-2015 בשעה 10:28.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-02-2015, 12:04

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי שחר לזרוב שמתחילה ב "הכוכב האמיתי יהיה בסוף בויטרינה שלך"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שחר לזרוב
חשבתי להתחיל לבנות את הפאנטום ואחרי שאני רואה את התמונות האלו, נראה לי שאחכה עוד קצת.
אמנם עדיין ללא צבעים אבל ה-F15 הוא אחד החביבים עלי, והדגמים שלך יואב פשוט מדהימים, והמטוסים האמיתיים עושים לדגמים שלך עוול

ברכות על סיום התיכנון המדהים.
אחרי התנסות קלה בתכנון בתי כן הנסע של הכפיר אני יודע שזו עבודה לא פשוטה שהושקעו בה המון שעות.

ואני חושב שאתה צריך בכל זאת להתחיל עם הפנטום, כי עד שאני אבנה את הדגם, אכין הוראות בנייה ואוציא אותו לאור יקח הרבה מאוד זמן.

ותודה על הסופרלטיבים.
ישן 26-02-2015, 03:48
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר מנהל שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
הי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יואב הוזמי שמתחילה ב "F-15 - אבטיפוס לבן"

יואב.
כאשר העלת את היומן של הכפיר והשחק, אמרתי לעצמי שזה בטח השיא של דגם ניר כל שהוא.
כאשר אני מעיין (לצערי לא יכול ליעץ) אני מבין שהשמים הם בהחלט לא הגבול העליון.

ביומן הבניה הזה אתה הפכת את נושא דגמי הנייר לאומנות ברמה שלא תאומן.

אגב. הערה קטנה - ברשותך - לא הייתי מסתמך הרבה על דגמי פלסטיק לצורך רפרנס. יצרני דגמי הפלסטיק נוהגים - לפעמים - לעשות המון טעוייות וקיצורי דרך (לשם כך קמה תעשיה שלמה של "אפטר מרקטינג" של תיקונים ושיפורים).

ישן 26-02-2015, 07:56

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי שמולביץ אשר שמתחילה ב "הי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמולביץ אשר
יואב.
כאשר העלת את היומן של הכפיר והשחק, אמרתי לעצמי שזה בטח השיא של דגם ניר כל שהוא.
כאשר אני מעיין (לצערי לא יכול ליעץ) אני מבין שהשמים הם בהחלט לא הגבול העליון.

ביומן הבניה הזה אתה הפכת את נושא דגמי הנייר לאומנות ברמה שלא תאומן.

אגב. הערה קטנה - ברשותך - לא הייתי מסתמך הרבה על דגמי פלסטיק לצורך רפרנס. יצרני דגמי הפלסטיק נוהגים - לפעמים - לעשות המון טעוייות וקיצורי דרך (לשם כך קמה תעשיה שלמה של "אפטר מרקטינג" של תיקונים ושיפורים).

בוקר טוב אשר ותודה על המחמאות.

לגבי שיאים של דגמי נייר.....
אתה עדיין לא ראית בחו"ל מה עושים עם פירוט של תא טייס, בוני הפלסטיק יזילו ריר מה אנשים עושים בתוך תאי הטייס של דגמי הנייר שלהם...ידיות, מפסקים בולטים שעשויים מטוש ג'ל, חגורות עם אבזמים בגודל מיקרוני ועוד ועוד.

אני אישית לא בקטע של פירוט מטורף של תא טייס, כי בסופו של דבר אני סוגר את החופה ולא רואים 80% מהפירוט.....ולכן אני מקפיד יותר בתא טייס על רמת פנלים קדמיים וצידיים שיהיו מאויירים ומשורטטים ברמה גבוהה ככל שניתן.

לגבי השוואה לדגמי פלסטיק.....
אם הספקת להכיר אותי אני לא אחד שלוקח כל דבר כמובן מאליו ותורה מסיני.....אני משווה כמה דגמי פלסטיק ורואה בעיקר את המשותף להם, אם יש אחד שונה, אז כמובן שזה מדליק לי מנורה.....אבל בעיקר אני מסתמך על תמונות אמיתיות שאני מוצא ברשת וגם ירון נחשון עוזר לי מאוד בזה.
כמו כן, אני גם נעזר המון בפרופילים ושרטוטים איכותיים.

בוקר טוב
ישן 26-02-2015, 08:09

בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי linuxsboot שמתחילה ב "וואו - עבודה יפה, כמה זמן ועלות לוקח לתכנן ולבנות כזה דבר?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי linuxsboot
שאלה אחרונה, כיצד אתה מתאים את הרדיוס, רוחב ואורך המתאימים בכזה דיוק בכל מיני זויות ועוד מדביק את זה כל כך יפה?

אז ככה....

1. את הדגם הנוכחי אני מתכנן כבר מחודש נובמבר האחרון, בערך 3 חודשים.

2. לפני תכנון הדגם, אני עושה תחקיר, מחפש תמונות ופרופילים במשך כמעט חודש שלם, על מנת לקבל דגם ריאלסיטי ותואם למציאות כמה שיותר.....כך שסה"כ אני יושב על הדגם כבר 4 חודשים.

3. לגבי עלות....מלבד ישיבה רבה מול המחשב, אז העלות היא יותר בהרבה נסיונות הדפסה, כך שהרבה נייר הולך לי, אבל למזלי, חבילה של 50 דף עולה 13 שקל....זניח ביותר.
דיו, בשלב התכנון לא הולך הרבה, כי אני בונה אבטיפוס וחלקים לבנים ללא צבע.

4. התאמות וחיבורים אני מחשב פחות או יותר בראש ומשרטט במחשב, גופים מלבנים וקופסתיים קל לי לחשב את הפריסה שלהם, אבל גופים גליליים זה כבר סיפור אחר.
בעבר, הייתי לוקח דגם, או חצי דגם, עוטף אותו בניירות לצורה שאני רוצה, מסיר את התוספות שלי, סורק במחשב, משרטט במחשב, מדפיס, גוזר ורואה איך יוצא, אם טוב, ממשיך לחלק הבא, אם לא, מתקן וחוזר על התהליך עד לקבלת הצורה ורמת הדיוק הנדרשת....בקיצור זה הרבה ניסוי וטעייה כי אין לי תוכנה תלת מימדית ואני לא בקיא בה כלל וכלל.

5. בדגם הנוכחי, נעזרתי בחבר שלי משה אושרי שיש לו תוכנת 3D, אני שלחתי לו את צורת הדסקיות, מרחקים וגובה ביניהם והוא יצר לי פריסות בסיסיות עבור הגוף המרכזי והחרטום.
את הכנפיים, הגאי הגובה והכוון, תא הטייס ועוד כל מיני דברים תכננתי לבד, כי הם גופים דו מימדיים או בעלי חתך מלבני.

6. כל הדגם תוכנן עפ"י פרופילים מדוייקים שמצאתי ברשת, הגדלתי את הפרופילים לקנה המידה הרצוי לי ואז ישבתי עליהם ועברתי על הקווים מחדש.

7. את כל קווי המתאר, פנלים, ברגים ומסמרות אני יוצר בפוטושופ עפ"י פרופילים מפורטים ואני משתדל להכניס כמה שיותר לדגם בקנה מידה, כי זה מוסיף המון למראה הדגם.

זהו פחות או יותר.

בוקר טוב

ד"א....אשמח לדעת מה שמך.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:14

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר