לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2015, 10:21
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
מה הקטע בחיים ?

קרה לכם פעם שישבתם עם עצמכם וחשבתם, מה הקטע כאן?
לא, גם אם אתם לא מה שנקרא פילוסופים או רוחניים אלא כל החיים עם שתי רגליים על הקרקע ועדיין עלתה לכם פעם המחשבה: מה הקטע של העולם הזה?
למה מצד אחד קיים סדר מופתי בעולם הזה ומצד שני דברים בלתי הגיוניים, משברים, דאעש, סבל וכו.
אני רואה ששום דבר בעולם הזה אינו אקראי וכל דבר הוא תוצאה של גורם אחר, גלוי או ניסתר שסובב/קודם את מה שאני חווה. ואז אני אומר לעצמי: וולה יכול להיות שאני נמצא בסרט של תוצאות? יכול להיות שכל מה שעובר עלי בחיים קבוע מראש?
אני כבר מבין שהפעולות שאני עושה הן תוצאה של מחשבות שחישבתי והמחשבות הינן תוצאות של רצון שהיווה את מקור ושורש התהליך.
אז למה כל החיים שלנו אנחנו כל כך עסוקים בפעולות שלנו?
אולי יגיע היום שנגלה שדווקא הכוונות, המחשבות שלנו הן הן המשפיעות על העתיד שלנו ואז אני אוכל לשנות את תסריט חיי?
אבני הבוחן של המדענים הראשונים (הבהביוריסטים, הפסיכולוגיה הקוגניטיבית) אינן אותן אבני בוחן של המדענים המודרנים.
מי אמר שלא יגיע היום בו ניצטרך ליצור שינוי בתוכנו, ברצון שלנו שהוא מהווה את השורש, המקור לכל מה שמתרחש איתנו?
יאללה יותר מידי להיום, גם לי גם לכם
שיהיה יום טוב
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2015, 11:41
צלמית המשתמש של yishain11
  yishain11 yishain11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.08.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "מה הקטע בחיים ?"

אתה מציע הנחה, לא הוכחה, וישר גוזר מזה מסקנות.
תוכיח:
אני רואה ששום דבר בעולם הזה אינו אקראי וכל דבר הוא תוצאה של גורם אחר, גלוי או ניסתר שסובב/קודם את מה שאני חווה. ואז אני אומר לעצמי: וולה יכול להיות שאני נמצא בסרט של תוצאות? יכול להיות שכל מה שעובר עלי בחיים קבוע מראש?
אני כבר מבין שהפעולות שאני עושה הן תוצאה של מחשבות שחישבתי והמחשבות הינן תוצאות של רצון שהיווה את מקור ושורש התהליך.
ונוכל להתייחס לשאר הדברים המעורפלים שכתבת: למה משברים ודעאש הם לא הגיוניים בעיניך, בעוד שניתן למצוא להם דווקא הסברים הגיוניים מאוד
ואח"כ להסביר גם למה המסקנה שלך לא הגיונית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 17-02-2015, 13:31

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "אני אסביר: ראשית זה לא שדאעש..."

לאט לאט:
אני כבר מבין שהפעולות שאני עושה הן תוצאה של מחשבות שחישבתי - לא נכון. יש המון פעולות שאני עושה שהן אינן תוצר של מחשבה מקדימה.
והמחשבות הינן תוצאות של רצון שהיווה את מקור ושורש התהליך - מה? מה ההבדל בין רצון למחשבה? ולא כל מחשבה נובעת מרצון. אני חושב על כמה קר לי עכשיו. מה בדיוק "הרצון" שהוביל אותי לחשוב ככה?

לגבי מה שכתבת:
גוף האדם לא עובד בצורה מושלמת. כל המחלות והחולשות שלו מעידות על כך.
העולם לא נתפס כדבר לא מושלם, כי אתה צריך להגדיר בצורה טובה מאוד מה זה "מושלם", דבר שמאז התקופה הפוסט מודרנית קצת מסובך לעשות..

בקיצור, כמו הרבה פילוסופים בעיני עצמם, אתה זורק מונחים מעורפלים, מגיע למסקנות מעורפלות, ומצפה לעורר איזה שינוי בחיים של אנשים. אני מציע שתברר עם עצמך לעומק מה אתה בעצם רוצה לומר במקום לזרוק משפטים, ואז אולי תשנה את החיים שלך, ואולי אולי תשנה גם חיים של אחרים.

ישן 17-02-2015, 14:55

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "למרות שאתה שחצן ויהיר אני..."

וואלה?
מאחר שאתה מגלה כזו בקיאות בהלך הרוח האנושי, ומסוגל לתת הסבר כל כך פשוט למחשבה שחולקים מליוני אנשים, אני רק אנסה להציע רעיון אחר. אני לא חושב על זה שקר לי כי אני רוצה להתחמם, אני חושב על זה שקר לי כי קר לי. זו אובזרבציה פשוטה מהנתונים שהגוף שלי מרגיש. אין לזה שום קשר לרצון ועוד פחות מזה לפעולה.
מה שמפריע לי בעיקר בדעה שהצגת כאן היא שאתה מציג דברים שאין בהכרח קשר ביניהם (או שאתה מבלבל בין סיבתיות לקורלציה) ואתה מתחיל לגזור מזה תיאוריות פילוסופיות שלמות עטופות בהרבה מלל. שלא לדבר על זה שאתה מציע הנחות ולא מוכיח אותן (אני עדיין מחכה), כמו למשל לזה שהכל קבוע מראש, שהמעשים הם לא תולדה של אקראיות ולכן שינוי הכוונה יועיל בצורה כלשהי בעולם האמיתי.
אין בהכרח קשר בין מחשבות לרצונות, להתמקד בלשנות כוונות לא יוביל בהכרח לשינוי במעשים, ולנסות להפוך את העולם ואת חווית הקיום לפשוטה יותר כדי שפוסט באורך של ארבע שורות יכיל את הדרך לשינוי עצמי זה סתם מאבק שלא יצלח.
ואתה מוזמן לקרוא לי שחצן ויהיר, אבל אני לא מתיימר לדעת את מה שאני לא יודע, וזה שאני לא יודע את התשובה לשאלות הגדולות לא יגרום לי להתפשר על תשובות גרועות.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 17-02-2015 בשעה 15:02.
ישן 17-02-2015, 15:53

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "ל"דור האחרון": באמת חבל על הזמן שלך"

תקיפות אד הומינם לא מסייעות לי להבין, אלא גורמות לי לחשוד בדברים עוד יותר, מאחר וזה מראה שאין לך משהו ענייני לומר.
לתקוף את אמונותי הדתיות (עליהן אין לך מושג, ובכלל, מי שתומך בלימוד קבלה בניגוד לפסקי הלכה מפורשים של גדולי ישראל כדאי שלא יתחיל לשפוט) לא קשור בשום צורה לדיון.
מי שבינתיים התעלם מכל מה שמישהו טען זה דווקא דור אחרון, בעוד אני התייחסתי כמעט לכל שורה שהוא כתב.
ואני מודה שהסיכוי שאני אשתף איתו פעולה הוא נמוך אבל לא בגלל יצר הרע (שמעניין כמה אתה בקיא במה הוא בדיוק עושה ומתי הוא בדיוק פועל אצל אנשים שאתה לא מכיר), אלא בגלל שכדי שאני אאמין לטענות פנטסטיות כמו שהמציאות לא עובדת בצורה אקראית וששינוי בכוונה יוצר שינוי במעשים ובמציאות אני צריך לקבל ראיות מאוד מאוד משכנעות, מה שמר דור אחרון לעת עתה נמנע מלספק.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 17-02-2015 בשעה 15:58.
ישן 22-02-2015, 11:03

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "ממש לא עיניינית. אותו אדם..."

בוא אני אסביר קצת על ההבדל בין סובייקטיביות לאובייקטיביות. נעזר בוויקי:
סוּבְּייקטיביות היא התבוננות מזווית ראייה מסוימת, אישית, שאינה מתבססת רק על העובדות אלא על מחשבות, רגשות ותחושות הקשורות לסובייקט, לפרט.
הנחה מסוימת נחשבת לאובייקטיבית כאשר תנאי האמת שלה הם חסרי-תלות קוגניטיבית – כלומר, אינם תוצאה של שיפוט הנעשה על ידי ישות מודעת (סובייקט)

ועכשיו:
אני לא אמרתי שיש לך דעות קדומות, אני אמרתי שיש לך הנחות מוקדמות, כלומר, שהמהלך שלך לא מבוסס על עובדות או על משהו שאדם אחר יכול לראות ולהשתכנע ממנו, אלא על התחושות האישיות שלך.
אתה מרגיש שהכל במציאות מחובר, אתה מרגיש שכל דבר במציאות ניתן לתיאור של רצון-מחשבה-פעולה.
אני ביקשתי שתוכיח את זה, שתראה שזה נכון בלי קשר למחשבות ולתחושות האישיות שלך = להראות שזה נכון אובייקטיבית. עד כה לא עשית זאת.
אז מי ש "שאינו מעוניין להתייחס בצורה אובייקטיבית" - הוא בעצם אתה, כי אתה מתעקש לבסס דברים על הנחות מוקדמות ולא על דברים מוכחים.
ואני ממש לא מונע מ "מניעים שאינם מאפשרים לפתח דיון פורה, או משהו מעבר לשלילת האחר". ההפך הגמור. כמו שכתבתי, אם היית אומר - ככה אני מרגיש, וזהו", לא הייתי אומר כלום. אבל אתה בא ואומר "זו האמת", ואני אומר בתגובה - אז תוכיח אותה!

ישן 18-02-2015, 07:42

אין קשר בין מחשבות לרצונות. האמנם?
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "וואלה? מאחר שאתה מגלה כזו..."

רשמת:
"אין בהכרח קשר בין מחשבות לרצונות, להתמקד בלשנות כוונות לא יוביל בהכרח לשינוי במעשים, ולנסות להפוך את העולם ואת חווית הקיום לפשוטה יותר כדי שפוסט באורך של ארבע שורות יכיל את הדרך לשינוי עצמי זה סתם מאבק שלא יצלח.
ואתה מוזמן לקרוא לי שחצן ויהיר, אבל אני לא מתיימר לדעת את מה שאני לא יודע, וזה שאני לא יודע את התשובה לשאלות הגדולות לא יגרום לי להתפשר על תשובות גרועות".

אני יכול להזדהות איתך בדבר אחד בלבד: בצורה שבה אתה חוקר את העולם. בכך שאינך מאמין, אינך נוטה להתפלסף ושאתה עובד לפי השכל הישר.
אך יחד עם זה הייתי מעוניין לשמוע את דעתך:
1. איך יכול להיות שאין קשר בין מחשבות לרצונות? אני רעב (רצון), אני חושב כיצד לממש את הרצון שלי לאכול (תגיד חושב, תגיד מפעיל פעולה קוגניטיבית, אתה מבין על מה אני מדבר..), ובסוף כפועל יוצא של אותו רצון שהוביל לאותה פעולה קוגניטיבית אני פותח את המקרר (פעולה/תוצאה).
איך יכול להיות שאין קשר בין אותו רצון לאותה מחשבה? למעט אינסטינקטים תוכל לתת דוגמא לכך?
2. רשמת "להתמקד בלשנות כוונות לא יוביל בהכרח לשינוי במעשים".
האמנם?
אני רואה מחבל מ 30 מטר , יש לו רצון לבצע פיגוע דקירה, הוא בודק את השטח וחושב כיצד לממש את רצונו ובסוף נוקט בפעולה שהיא תוצאת הרצון והמחשבה שלו.
בוא נגיד ובאופן דמיוני הייתי מסוגל להשפיע על הרצון שלו - אתה רוצה להגיד לי שהתוצאה הסופית היתה אותה התוצאה??? האם הוא היה ממשיך בפעולה שלו?
אני טוען שאם הייתי מסוגל להשפיע על הרצון שלי, שלך של אחרים, כל מה שמתרחש כאן בעולם שלנו היה משתנה. מדוע? כי הוא תוצאה של שורשים, לעיתים גלויים לעיתים ניסתרים אך הם המפעילים והסיבתיים לאותם המעשים.
כן אני חושב שבעולם שלנו הכול מקושר, מן אפקט פרפר, חלק גילינו כעולם שאנו קוראים לו כפר גלובלי, חלק עוד נגלה.
3. אתה מאמין באקראיות. אני שואל באמת לא כדי להתנצח איתך אלא באמת: כיצד יכול להיות משהו בעולם שלנו שאין לו סיבה קודמת. סביבתית או גנטית הקשורה למבנה קבוע.
תודה ויום טוב
ישן 18-02-2015, 08:15

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "אין קשר בין מחשבות לרצונות. האמנם?"

אני יכול להזדהות איתך בדבר אחד בלבד: בצורה שבה אתה חוקר את העולם. בכך שאינך מאמין, אינך נוטה להתפלסף ושאתה עובד לפי השכל הישר.
אני אדם מאמין ואני מאוד נוטה לפילוסופיה.
אך יחד עם זה הייתי מעוניין לשמוע את דעתך:
1. איך יכול להיות שאין קשר בין מחשבות לרצונות? אני רעב (רצון), אני חושב כיצד לממש את הרצון שלי לאכול (תגיד חושב, תגיד מפעיל פעולה קוגניטיבית, אתה מבין על מה אני מדבר..), ובסוף כפועל יוצא של אותו רצון שהוביל לאותה פעולה קוגניטיבית אני פותח את המקרר (פעולה/תוצאה).
איך יכול להיות שאין קשר בין אותו רצון לאותה מחשבה? למעט אינסטינקטים תוכל לתת דוגמא לכך?
אתה מראה מקרה מסוים שבו ניתן להצביע על קשר סיבתי בין "רצון" לבין הפעולה. אני יכול להביא הרבה דוגמאות שבהן פעולות לא מתקשרות לשום מחשבה, כמו לתת למישהו מכה כי הוא עצבן אותך או לרצוח מישהו מתוך כעס חריג. דוגמה אישית - בצבא יצא לי למרוח צבע על קיר בשירותים כדי להוריד אותו מהיד. אני מבטיח לך ששום מחשבה לא קדמה לזה.
אתה יכול להתעקש ולומר שבמקור גם זה נובע מאיזו מחשבה, אבל זה כבר למתוח את המושג, לדעתי.
2. רשמת "להתמקד בלשנות כוונות לא יוביל בהכרח לשינוי במעשים".
האמנם?
אני רואה מחבל מ 30 מטר , יש לו רצון לבצע פיגוע דקירה, הוא בודק את השטח וחושב כיצד לממש את רצונו ובסוף נוקט בפעולה שהיא תוצאת הרצון והמחשבה שלו.
בוא נגיד ובאופן דמיוני הייתי מסוגל להשפיע על הרצון שלו - אתה רוצה להגיד לי שהתוצאה הסופית היתה אותה התוצאה??? האם הוא היה ממשיך בפעולה שלו?
אני טוען שאם הייתי מסוגל להשפיע על הרצון שלי, שלך של אחרים, כל מה שמתרחש כאן בעולם שלנו היה משתנה. מדוע? כי הוא תוצאה של שורשים, לעיתים גלויים לעיתים ניסתרים אך הם המפעילים והסיבתיים לאותם המעשים.
כן אני חושב שבעולם שלנו הכול מקושר, מן אפקט פרפר, חלק גילינו כעולם שאנו קוראים לו כפר גלובלי, חלק עוד נגלה.
יפה שאתה חושב ככה, אבל אני מבקש שתוכיח לי את זה. מה זה "לשנות את הרצון"? אתה מתייחס לרצון כאילו זה משהו שניתן להגדיר ולהשפיע עליו מאוד בקלות, כשמדעי המוח עובדים קשה מאוד על זה. אתה חושב שאפשר להגדיר מה אדם רוצה או חושב? אתה חושב שבראש שלנו בכל רגע יש מחשבה אחת?
ניקח את המחבל שהזכרת - אתה חושב שזה שהוא רוצה לדקור זה הרצון היחיד שיש לו עכשיו? אולי הוא רוצה לנקום את מות משפחתו? אולי הוא רוצה להרוויח כסף שהבטיחו לו?
על מה בדיוק תבחר להשפיע?
איך בדיוק משפיעים על הרצון של מישהו? לומדים זוהר?
3. אתה מאמין באקראיות. אני שואל באמת לא כדי להתנצח איתך אלא באמת: כיצד יכול להיות משהו בעולם שלנו שאין לו סיבה קודמת. סביבתית או גנטית הקשורה למבנה קבוע.
הכל שאלה של איך אתה מגדיר סיבה ומסובב. אתה רוצה לומר לי שתינוק נולד מת או שילד בן ארבע חוטף סרטן אתה משוכנע שיש לזה סיבה?
תוכיח.
יש תחום שאולי אפשר לומר שהכל בו הוא תוצר של סיבתיות, וזה לעשות רדוקציה מוחלטת למציאות לתוך חוקים של פיזיקה. זה אולי אפשרי, אבל אני לא חושב שיש מקום בתפיסה כזו ל"חוכמת הקבלה" שאתה מנסה לקדם.
אני לא בהכרח מאמין באקראיות, אבל אני לא מתיימר להוכיח שזה נכון.
וזה בעצם הסיפור של הפוסט הזה. אם אתה מאמין במשהו - אין בעיה, ואני לא יכול להוכיח שההסתכלות שלך לא נכונה (וגם אין לי עניין בזה). הבעיה מתחילה כשאתה מתיימר ליצור שיטה מסודרת והגיוניות, שאמורה לשכנע גם אנשים אחרים. כשזה מתחיל, אני אדרוש ראיות והוכחות, ואם אין בתיאוריה שלך שום דבר מלבד הנחות, אני אומר לך שתשמור אותה לעצמך.

נערך לאחרונה ע"י yishain11 בתאריך 18-02-2015 בשעה 08:26.
ישן 21-02-2015, 09:55

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ולפני ששתיתי כוס מיץ אכלתי..."

איך התשובה קשורה לדבריו?
אז ככה: כל התקדמות הכרתית שפיתחה את האנושות לוותה תמיד בהתנגדויות שהתבססו על חוסר בנתונים מספיקים ולכן למרות שאותה תפיסה היתה מפותחת, על אף זאת לפחות בשנותיה הראשונות לא ניראתה אמינה. נתתי את הדוגמא לשתי התפיסות, הבהביוריסטית והקוגנטיבית. וכן הלאה.
בנוסף, רשמתי כי כשאתה רואה מיים מתאדים אני מניח שאתה גם כן חושב שהם אינם עוד ולכן רואה מטר מהעיניים בדיוק מאותה סיבה.
כשאתה רושם לא נכון אתה בעצם מניח שחקרת בדקת ומצאת שזה אינו נכון
אני מאמין ב"אני לא יודע", לא להיות כל כך חד משמעי, אולי יש בזה משהו, אולי באמת לא הכול נכון אבל זה מכיל נתונים שאני עדיין לא מכיר בהם.
בדיוק כמו שאם הייתי לוקח אדם לפני 500 שנה הוא היה בטוח שכשמיים מתאדים הם אינם עוד...
ישן 22-02-2015, 15:08
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי הדור האחרון שמתחילה ב "איך התשובה קשורה לדבריו? אז..."

מאשכול אחר שלך:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי ShoobyD
  • תלמיד: למה אני אמור להאמין לתאוריה שלך?
  • מורה: ומי בדיוק האמין לחוקרים הראשונים שבלה בלה בלה פטפוט שמיטפוש × 17
  • תלמיד: סליחה, המורה, אבל שאלתי אותך שאלה פשוטה, אז מדוע אתה מבלבל בשכל?
    ביקשתי ממך ראיות לתאוריה שלך, ואתה מביא לי דוגמאות לתאוריות שלא האמינו בהם, למרות שהתבררו כנכונות?
    מי שלא מקבל תאוריה בגלל חוסר ראיות שתומכות בה פועל כשורה, גם אם יתברר לבסוף שהתאוריה מוצדקת.
    מה בדיוק אתה מציע, המורה, שנקבל כל תאוריה הזויה בעולם, שמא אולי בעתיד תתברר כנכונה?
    אם אנפיץ עכשיו תאוריה שכל מי שמאמין לשטויות כמו שלך זה מכיוון שיש לו גרבילים אוטיסטים בין־גלקטיים שהשתלטו לו כל המוח, תקבל זאת? הרי אולי נמצא בסוף ראיות שיתמכו בה.
  • המורה: אמממ... אהה...
  • תלמיד: הנה, כבר יש לנו ראייה אחת..

ישן 24-02-2015, 08:57
צלמית המשתמש של ai22
  משתמש זכר ai22 ai22 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.09
משתמעת חוסר הכרות עם חוקי ניוטון
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "ויותר מזה -זה ממש שגוי לומר..."

החוק הראשון קובע, שבהעדר הפעלת כוח חיצוני, גוף יהיה במנוחה (תנועה במהירות קבועה).

החוק השלישי קובע - שגוף שמופעל עליו כוח, יפעיל כוח שווה על הגוף שהפעיל עליו את הכוח,
וכך ישמר "איזון", במערכת הכוללת רק את שני הגופים.

תזכור שקיים עניין ה"סובייקטיביות":
כולנו חלק מאותה מערכת, שמופעל עליה כוח חיצוני (למשל השמש, שכוח המשיכה שהיא משפיעה על כדור הארץ מונע מכדור הארץ לנוע בקו ישר),
אבל הכוח קיים, ומשפיע על כל גוף במערכת, כל גוף בכדור הארץ לא נע בקו ישר.
ולכן אין באמת "מנוחה", אלא אם תתעלם מאותו כוח חיצוני.
אותה "הרמוניה" שהדור האחרון מדבר עליה - היא בתוך המערכת, יצירת אינטראקציה בין הגופים השונים שמפעילים כוח זה על זה.

מה שהוא לא טרח להזכיר - זה שבעצם מדובר במשל.

נערך לאחרונה ע"י ai22 בתאריך 24-02-2015 בשעה 09:01.
ישן 24-02-2015, 09:49

בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ai22 שמתחילה ב "משתמעת חוסר הכרות עם חוקי ניוטון"

כמה דברים:
הניסוח שלך והניסוח שלי לחוקי ניוטון הם שקולים.
ברור לי ש"דור אחרון" התכוון לומר שההרמוניה וכל זה זה משל, פשוט ההשוואה שלו לחוקי ניוטון שגויה, מאחר ואין שום "שאיפה" לגבי גוף בתנועה (בשונה, למשל, ממערכות תרמודינמיות). גוף בתנועה יגיב לכוחות שמופעלים עליו, הוא לא "יעשה מאמץ" כדי להישאר במצב מסוים.
אבל הכוח קיים, ומשפיע על כל גוף במערכת, כל גוף בכדור הארץ לא נע בקו ישר. - לא מדויק. בוודאי שיש גופים שנעים ישר על פני כדוה"א, ובוודאי שיש גופים במנוחה על פני כדור הארץ- השאלה היא ביחס לאיזו מערכת ייחוס אתה מגדיר.
ולא הבנתי את ההסבר שלך להרמוניה, עם כל העניין של אינטרקציות בתוך המערכת.

ישן 26-02-2015, 23:03
  liorif liorif אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.02.05
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי yishain11 שמתחילה ב "כמה דברים: הניסוח שלך והניסוח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yishain11
כמה דברים:
גוף בתנועה יגיב לכוחות שמופעלים עליו, הוא לא "יעשה מאמץ" כדי להישאר במצב מסוים.

אפשר לעשות סיאנס ולגעור בניוטון על הניסוח, אבל מהנוסח שהוא השתמש בו הגוף אכן "יעשה מאמץ" כדי להישאר במצב מסויים.

http://jamesbrennan.org/physics/notes/Force/axioms.htm
:

AXIOMS, OR LAWS OF MOTION

by Isaac Newton

Original 1792 translation (from Latin) by Andrew Motte

LAW I

Every body perseveres in its state of rest, or of uniform motion in a right line, unless it is compelled to change that state by forces impressed thereon.

: persevere

http://www.merriam-webster.com/dictionary/persevere
to continue doing something or trying to do something even though it is difficult

http://www.oxforddictionaries.com/d...glish/persevere
Continue in a course of action even in the face of difficulty or with little or no indication of success

http://en.wiktionary.org/wiki/persevere
To persist steadfastly in pursuit of an undertaking, task, journey, or goal, even if hindered
by distraction, difficulty, obstacles, or discouragement
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:55

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר